Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-21 14:17:30

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36851) maross válasza balint82 (#36850) üzenetére


maross
veterán

Szoval akkor nagyjabol tokmindegy, boltbol max picit lehet jobb, ha kivarom a megfelelo idopontot. Igy meg van egy extra fejfajasom, eladni a koripalyat. Atgondolom, koszi :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#36852) tPedro_ válasza maross (#36851) üzenetére


tPedro_
őstag

A kocka.hu oldalon egy LEGO Speed Champions - 1974 Porsche 911 Turbo 3.0 (75895)
szettet adnak ajándékba a 911-es mellé.

Nem tudom, hogy ez jobb ajánlat-e mint a koripálya, majd a többiek megmondják.

(#36853) ayo válasza balint82 (#36850) üzenetére


ayo
addikt

igen, ezt én is megfigyeltem, hogy sokszor már boltban jobban megkapom, mert mondjuk egyszerűbb az átvétel. sokszor drágább v ua, viszont ott szállítás v menj a város másik végébe. 42 körül tippelnék én is, azt még lehet edigital v hasonló helyen lesz majd akció is egyszer.

#36851 maross: pontosan ez a gondom ezekkel nekem is :)

#36852 tPedro_ : nem kapsz s@h vip pontot és egy boltban kapható 4700 forint az ajándék. max, annak jó aki pont akarná azt is sztem, pénzileg a másik jobb egy fokkal.

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#36854) HUN_Sector válasza LÁZ (#36849) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Most márciusban áll le a gyártása

[ Szerkesztve ]

(#36855) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Megrendeltem én is a Porsche-t! :C -6000 lett a vip pontokból egész jó lett így 43.990 a vége. Remélem az ajándék is jön vele, mert ha nem akkor morcos leszek... :o :(((

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36856) balint82 válasza Sub-ZeRo (#36855) üzenetére


balint82
senior tag

Ha láttad a kosaradban az ajándékot, meg a visszaigazolásban, akkor elvileg lesz.

Google Pixel 4a

(#36857) #75376384 válasza HUN_Sector (#36854) üzenetére


#75376384
törölt tag

ezt igy hogy? vagy erre van valami tendencia?

most basszus muszaj lesz beszereznem, pedig azt hittem meg van ido. lehet most eloszor veszek kettot.

(#36858) adalbert1 válasza balint82 (#36856) üzenetére


adalbert1
veterán

Abban az esetben mi a helyzet, ha a kosaramban benne volt a welcome pack, a paypalos visszaigazolásban is, viszont a lego shoposban már csak a korcsolyapálya, és a rendeléseim alatt is csak azt látom?
Az ügyfélszolgálat telefonon nem elérhető, a honlapon azt írják, hogy e-mailre 10 nap! alatt tudnak válaszolni...

(#36859) LÁZ válasza adalbert1 (#36858) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

a paypalosat tudod lobogtatni, hogy ott benne van, ha esetleg nem kapnád meg, telefonon kell próbálkozni, mert emailben hiába háborogsz...

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#36860) maross válasza adalbert1 (#36858) üzenetére


maross
veterán

Nekem ugyanez volt a 2. darabnal amit rendeltem, felhivtam az ugyfelszolgalatot, es haztartasonkent max 1 welcome pack, es max 2 porsche 911 rendelhető. "Nem eleg okos a rendszer,", rosszul jelzi ki, egyebkent nem tudnak segiteni, kuldjem vissza ha nem tetszik. Torolni nem tudjak, pedig még kozel se vagyunk ahhoz, hogy utnak induljon a csehektol. Belenyulni se tudnak az orderbe, se kivenni, se hozzatenni - ha te egyet rendeltel, nem tudom mennyire tudnak majd segiteni. Telefonon probald meg holnap reggel 9kor, ha addig nem jonne ossze.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#36861) Janaboy válasza adalbert1 (#36858) üzenetére


Janaboy
veterán

Ha a visszaigazolo e-mailben nincs ott, akkor nem fogod kapni (99%).
Lényegtelen, hogy a PayPalon mi van.

Janaboy

(#36862) adalbert1


adalbert1
veterán

Köszi az infót mindhármótoknak - közben nehezen, de elértem az ügyfélszolgálatot, sajnos nem kapok welcome packet (pedig ez nagyon nyomós érv volt a vásárlás mellett).
Nekem is azt mondták, mint marossnak, hogy vegyem át, majd hívjam fel őket, és küldenek futárt érte (ezzel szemben ha nem venném át, akkor a visszatérítés lassabb lenne, mert más a folyamat mögötte).
Ami érdekes, hogy a paypal visszaigazoláshoz képest több mint 1 órával később jött a lego shopos, elég lassan dolgozhatták fel őket.
Gondolkozok még paypal oldalon is valami megoldáson, de ha ott törölném, akkor az ügyfélszolgálatos szerint lehet, hogy úgy is kiküldenék, disputeot nyitni meg nem tudom, hogy lenne-e értelme, kicsit felesleges időpazarlásnak és stressznek gondolom, szóval inkább elengedem a témát.
Kicsit csalódott vagyok, egy darabig gondolkoztam, hogy megtartsam így, de inkább visszaküldöm, és összerakom a speed champions Porschet helyette :) , illetve így legalabb hozzájutottam egy kis vip ponthoz kárpótlásként, ami jól jön majd a későbbiekben (más kérdés, hogy minden olyan drága, hogy tényleg promóció esetén éri meg igazán rendelni).

(#36863) Sub-ZeRo válasza balint82 (#36856) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Azt tudom, hogy elvileg lesz, csak kérdés, hogy nem e lopják el megint a csomagomat ajándékkal együtt, mint karácsony előtt... :DDD :o

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36864) balint82


balint82
senior tag

Drukkolok, hogy most ne úgy járj, mint tavaly.

Amúgy durva, hogy egy ekkora volumenű cégnek ilyen bug-ok beleférjenek:

Kifogyott az ajándék, de mégis ott van a visszaigazolásban.
Tavaly nekem engedte rendelni a 75243 slave-t, úgy hogy állítólag már hónapok óta kifutott. Nem győztek vip pontokat és ajándékot adni utána.

Google Pixel 4a

(#36865) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Aztán a Slave nemrég 2 napig kapható volt :D

[ Szerkesztve ]

(#36866) HellGreg válasza balint82 (#36850) üzenetére


HellGreg
őstag

A nepper és a bolti ár között van különbség, a nepper árak gyakran magasabbak, mint a boltiak. :DDD nem is értem, hogy ki a búbánat vásárol tőlük bármit is.

(#36867) balint82 válasza HUN_Sector (#36865) üzenetére


balint82
senior tag

Úgy tudom, hogy azokat sem szállították ki.

Google Pixel 4a

(#36868) magickonfig válasza Pötyi (#36843) üzenetére


magickonfig
tag

#36842backdraft8
köszi a kimerítő segítséget.

Tévedtem, mert sokkal több db-ról van szó , csak még barátkozom a BL oldalával és persze nem szorozza fel a db-ot olyan egyszerűen. kb 350 db ról volt szó, ami több mint 35k lenne.
Kicsit beindultam és még hozzácsaptam +360 db ot Hagrid kunyhojához.
Elkészítettem a listát, prtSc-eltem 22 db kép. Szerintem nem örülnének sokan ha ennyi képpel teleraknám a forumot. :) De szívesen elküldöm aki tudna segíteni.
Minifigurákhoz berakom amire szükségem van:

:R :R

(#36869) #75376384 válasza magickonfig (#36868) üzenetére


#75376384
törölt tag

Hát ez nem lesz olcsó így... Ezek valóban ritka cuccok.

Lovakat meg kell nézni, jött ki azóta új fajta lehet az olcsóbb lenne.
Az első képen számos elemnek van (igaz picit más) de újabb verzió. Ott némi kompromisszumot meghozva tudnál lefaragni.

A figurák meg. Nem olcsók. :D

(#36870) #75376384


#75376384
törölt tag

bocs a dupla miatt, de egy bl boltos pls homalyositson fel.

rendeltem egy magyar bolttol ( [link] ), kifizettem a Lego-t es a szallitas dijat is.

februar 4-en feladtak a csomagot, amit a postnl.post oldalon tudtam kovetni. ma jott a svajci postatol a mail. azonban kell(ene) fizetnem 24.65Frankot, hogy atadjak nekem. ez megis micsoda? akkor miert fizettem utalaskor szallitasi koltseget?

eloszor a vamra gondoltam, de azt csekk formajaban kuldik es az ilyen rendelt Lego elemek vammentesek.

erosen gondolkodok, hogy irok a boltnak amiben szamon kerem tole, mert nem egeszen errol volt szo. :U

(#36871) edgR válasza #75376384 (#36870) üzenetére


edgR
őstag

Gondolom a postai értesítőn szerepel, hogy milyen tétel a 24.65 frank. Mivel svájc 3.o, nagy az esély arra, hogy ÁFA, vám, esetleg mindkettő. A rendelés végösszegétől és a svájci szabályozástól függ, hogy milyen összegnél milyen kezelési költséget számol fel a vámhatóság.
Abban viszont biztos vagyok, hogy ehhez az eladónak semmi köze. Miért is lenne?

(#36872) #75376384 válasza edgR (#36871) üzenetére


#75376384
törölt tag

Mert már rendeltem vagy 50 csomagot Európa minden tájáról, köztük Hollandiából is és soha nem volt ilyen átvételi költség.

Az pedig furcsa hogy az eladó nincs tisztában ezzel és nem ír egy “felmerülhetnek” extra költségek dolgot.

A vámot mint írtam csekken küldik és előtte nem kap róla értesítőt az ember a postatol. Azt külön kell fizetni.

A csomag tartalma 60 frank és csak Lego elemek, olyan amit tőletek is szoktam rendelni ezek pedig alapból vám mentesek.

(#36873) maross válasza #75376384 (#36872) üzenetére


maross
veterán

svajc nem eu tag, hollandia az

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#36874) #75376384 válasza maross (#36873) üzenetére


#75376384
törölt tag

Olvasd már el és értelmezd légy szíves amiket írtam.
Plusz a bolt oldalát is javasolnám megtekinteni.

(#36875) backdraft81 válasza magickonfig (#36868) üzenetére


backdraft81
csendes újonc

Szia,

Szerintem az Ice Planet és a Western bandita nem kellene, hogy drága legyen, akárcsak a búvárok. Ezeket szerintem 500 Ft/db ár körül biztosan meg lehet venni. Mondjuk, a búvárok kiegészítőjét nézd külön, és úgy olcsó lesz. A banditát én is megvettem régen külön elemekből, szerintem nem volt 250 Ft sem így. Max a kalapja drágább.

A többit nem tudom. Az iránytű meg drága móka, az biztos.

(#36876) balint82 válasza maross (#36873) üzenetére


balint82
senior tag

Úgy tudom vzarmo kolléga Svájcban él ergo megdöbbentő kimondani, de ebben az értelemben Hollandia és Magyarország egy szinten van.
Mindamellett én is vám / Áfa-ra tippeltem volna, ha nem írta volna már le, hogy azt külön csekken szokta kapni.

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#36877) edgR válasza #75376384 (#36872) üzenetére


edgR
őstag

Dehogy vámmentes a LEGO. Ezt miből gondolod? Én is rendelek 3.o-ból, és bizony néha-néha fennakad a rostán. Az adott ország szabályozásától függ, Magyarországon már 45 EURtól ÁFÁt kell fizetni (feltéve, hogy fennakad...). De a LEGO mint terméktípus sehol nem vámmentes. Rendszerint akkor szokták megvámolni, ha nem magánszemélytől érkezik 3.o-ból, és/vagy fizikai méreteit tekintve nagyobb a csomag. De ez sem szentírás. Ahogy az sem, hogy eddig csekken kaptad a vám illetékről szóló csekket. Bármikor változhatott az eljárás. Nekem is friss az élmény, rendeltem USAból egy ~USD 30 értékű pakkot, és ahhoz, hogy átvegyem, most fizetnem kell még 27% ÁFÁt és 3500 Ft-os postai vámeljárási díjat. Így lesz a 15k HUFos csomagból 23k HUFos...

DE, ha nem vám, akkor:
Ezt írtad "ma jott a svajci postatol a mail"

A lényeg még mindig a következő:
Milyen tétel a 24.65 frank??? Mi szerepel az értesítőben?

Az eladó helyett a svájci postánál érteklődj, hogy milyen díj ez és miért kell fizetned. Tőlük jött a mail, az infót is náluk találod, nem az eladónál.

[ Szerkesztve ]

(#36878) #75376384 válasza edgR (#36877) üzenetére


#75376384
törölt tag

nyilvan a sajat orszagomrol beszelek ahol elek.

az elemdarabos egyebkent az. szerinted nem neznek bele a dobozba a hataron? minden alkalommal kapok egy szep plecsnit a dobozra, ami azt jelenti, hogy nem kell extra koltseget fizetnem erte az allamnak.

nem en kaptam csekken, hanem itt csekken szoktak ezt kikuldeni. majd befizetes megerkezese utan kuldik ki a csomagot. en fentebb irtam, hogy nekem soha nem jart extra koltseggel a lego rendeles, mindegy hogy honnan rendeltem. azert is irtam hollandiat, mert most egy holland ceg altal kuldott valamit akarnak velem kifizettetni. az pedig bonuszkent nem ertem, hogy mit keres ez a holland valami (link fentebb) egy magyar cegtol valo rendelesben. az e-mailben is mindig azt irjak, hogy hollandiabol erkezik a csomag. miert?

a posta mindig kuld mailt, minden csomag eseten. ma viszont a megjegyzesben ott volt, hogy extra dijat kell fizetnem atvetelkor.

azt majd megmondom kesobb mi a tetel. viszont mint irtam a darabos legot nem vamoljak, legalabbis bizonyos szintig tuti nem, de ez nem is nagy csomag, rendeltem ennel mar joval nagyobbat is.

a bricklink bolt oldalan ott szerepelt, nem eus orszag 3500 forint a szallitasi koltseg. akkor honnan is kerult elo ez a plusz 25 frank? nem tudta amikor feladta? nem ismeri a ceget amivel kuldeti a dolgait?

vagy kiderul a vegen, hogy tenyleg vam, akkor megkovetem magam, amiert az elmult cirka 40 rendeles eseten szerencsem volt. bar az arany akkor se igazolja ezt, mert egy alig 60 frankos rendeles nem 25 frank pluszba kerul.

[ Szerkesztve ]

(#36879) Throme válasza #75376384 (#36878) üzenetére


Throme
veterán

Most tényleg elméleteket gyártasz, vagy rákérdezel annál, aki küldte neked az extra költségről a mail-t/értesítőt...akármit ... ahogy edgR javasolta? Aztán mehetsz tovább, attól függően, hogy milyen választ kapsz...
:F

(#36880) maross válasza #75376384 (#36878) üzenetére


maross
veterán

Hat bizony ha en 60 frankert rendelnék a te országodbol,akkor jo esellyel fizetnék 13 chf kezelesi koltseget es 16 chf afat, ami tobb, mint amit rajtad akarnak behajtani. Svajci vamkezeles lehet lazabb mint az itthoni, es atcsuszik 60bol 59 csomag, jo nektek.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#36881) Warton válasza #75376384 (#36878) üzenetére


Warton
őstag

Mondjuk én azt nem értem, hogy ez a polemizálás mit keres a LEGO topicban? Miért nem valami "svájci posta/vámolási gyakorlat" topicban zajlik? :F

(#36882) Tuhajohn


Tuhajohn
tag

Sziasztok!
Szerintetek 35€-t (kb. 12 500Ft) megér egy 2007-es Bionicle Barraki 8916 bontatlan dobozban? Mondjuk már megvettem szóval mindegy is, de így utólag szeretném tudni, hogy mennyire fizettem rá. És a másik, hogy megéri-e kibontani.

(#36883) balint82 válasza Tuhajohn (#36882) üzenetére


balint82
senior tag

Tekintettel arra, hogy elég szűk itt Magyarországon/de még Európában is/ a piaca, ha eladásra vetted, akkor inkább a tengertúlon próbálkoznék.

8916 ez alapján, ha megnézed a price guide-t, akár még jó vétel is lehet.
Novemberben volt 18e körül egy eladás, és jelenleg 25e-s áron ketten hirdetnek bontatlant.

Google Pixel 4a

(#36884) #75376384 válasza Warton (#36881) üzenetére


#75376384
törölt tag

Jaj ne haragudj hogy megzavartam az éppen aktuális hol mi akciós és hogyan kell a csomagolási kódot felhasználni circlejerket.

ja és szemét Lego mert törlik az ajandekot is.

#36879 az itt jelenlevő boltosok véleménye érdekelt. Hogy mire fel nem tünteti fel valaki ezt a boltjában és hogy hogyan kaphatok Hollandiából csomagot, ha azt egy magyar székhelyű boltból veszem.

[ Szerkesztve ]

(#36885) edgR válasza Tuhajohn (#36882) üzenetére


edgR
őstag

Eszerint megérte.
^ és ugyanez szerint nem éri meg kibontani, mert a használtak átlagára 8,5 körül van :)

(#36886) edgR válasza #75376384 (#36878) üzenetére


edgR
őstag

Én megértem, ha frusztrált vagy, de ha javasolhatom, vezesd le a gőzt a svájci hatóságokon :)
Bár azt sem értem, miért kérdezel, ha a választ nem fogadod el/meg.

(#36887) Tuhajohn válasza edgR (#36885) üzenetére


Tuhajohn
tag

Hmmm... lehet inkább nem bontom ki.
8 éves voltam mikor ezek a Mahri-val együtt megjelentek. Mindig is vágytam rájuk 8-9 évesen, de most így 22 évesen 13-14 év után el kezdtem beszerezni őket. 8912, 8915 megvan, még 2007 körül kaphattam őket.
Akinek esetleg van Bionicle Mahri vagy Barraki eladó, hiánytalan és tökéletes állapotban, leheetőleg dobozzal és útmutatóval akkor engem érdekelne!

(#36888) HellGreg


HellGreg
őstag

Voltam ma az Auchanban, fizettem 16 ezret és kaptam 11 pontot. Vagy annyira kevesen kérik, hogy a pénztárosok nem is számolják, vagy az én pénztárosom nézett be valamit, de örülök, mert így a Saturnt is meg tudom venni a Harry Potter mellé, és nem kell több kényszervásárlást végeznem :D

(#36889) draco31


draco31
veterán

Jól látom, meg lehet venni a jóbarátok-os figurákat már kulcstartóként is?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#36890) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

akkor ez itt a vonal, kéretik utána kicsit megnyugodni, illetve előszedni vmit a sarokból és összerakni, tömeges offot is kerüljük ha lehet

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

@draco31: igen már lafogni is tudnak :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#36891) HUN_Sector válasza HellGreg (#36888) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Én digitális és fizikai matricát is kaptam.
A kínálatbòl a hp a legjobb, a saturn is vissza fog kúszni 50000-re ha kifut, de a többiben nem látok ráciòt. Bár a hajò a palackban nagyon piszkálja a fantáziámat.
Megvan valakinek? Vélemény ròla?

(#36892) Warton válasza #75376384 (#36884) üzenetére


Warton
őstag

Én azokat a posztokat is utálom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36893) magickonfig válasza HUN_Sector (#36891) üzenetére


magickonfig
tag

Szerintem Milenium Falcon, Hagrid kunyhó és Saturn V, lehet még a Hajó a palackban is.
De alaposak legyetek, mert borzasztóan megvannak nyomva a dobozok szélei a vacak biztonsági csipogó rendszerrel...

(#36894) draco31 válasza LÁZ (#36890) üzenetére


draco31
veterán

A 21319-es szetthez képest jó kis árat kérnek értük, bár nem néztem más kulcstartók mennyibe mennek legóéknál.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#36895) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

különben meg aranyhal :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#36896) draco31 válasza LÁZ (#36895) üzenetére


draco31
veterán

Van egy új papagály is, vagy mik akarnak azok lenni? :DD

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#36897) HellGreg válasza HUN_Sector (#36891) üzenetére


HellGreg
őstag

Nekem a HP volt a terv (a Chevrolet-t már megvettem), de így hogy kaptam gyakorlatilag 8 plusz pontot a semmiért, a Saturnt is tuti megveszem. Azt még nem döntöttem el, hogy össze fogom-e őket rakni, szerintem mindkettő jó befektetés (már csak a csikócsőr miatt is, ami már most 3k ft körül van, mennyi lesz ha kifutott - sztem kb annyi mint a tehén a city farm készletben :D).
Összerakva láttam a bevásárlóutcát, hát valami eszméletlen prosztó, így azt ki is vertem a fejemből. A palack nekem is megmozgatta a fantáziámat, de többet már nem szánok rá, jövő hónapban Haunted House lesz a menü, így nagyon nem ugrálhatok most :)

[ Szerkesztve ]

(#36898) HUN_Sector válasza HellGreg (#36897) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Tavasszal kifut a chevrolet

(#36899) maross válasza HellGreg (#36897) üzenetére


maross
veterán

A palack nagyon tetszik, azt megvesszuk itthonra, megy a bonsai mellé, csak legyen valahol jó áron.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#36900) Throme válasza LÁZ (#36895) üzenetére


Throme
veterán

Azok a növények megállnak a saját "lábukon", vagy a talapzatra szánták (már ha odafér)?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.