Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#25501) Dzsekó válasza nismoka (#25471) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ezt a Samut én is néztem, tetszik.
Beépített médialejátszójáról mi a véleményed, miket nem játszik le?
LG-ből melyiket lenne érdemes venni, ami hozza a Samu UE32F6400 szintjét?
Köszi!

(#25502) nismoka válasza Dzsekó (#25501) üzenetére


nismoka
addikt

Én a Sony-t venném, LG-ről nem tudok nyilatkozni, nekem nem jönnek be. F6400 nagyjából mindent eszik, persze natívban ő sem játsza a 24p-t USB-ről. Igen 60FPS-el játszák le és a hang is gyorsabban megy!

[ Szerkesztve ]

(#25503) DigitXT válasza Dzsekó (#25500) üzenetére


DigitXT
félisten

gyorsabb lenne a film, elcsúszna a hang, meg hamarabb vége lenne a filmnek
Dehogy. Nem így működik: erre találták ki a 3:2 pulldown-t, avagy telecine eljárást.
NTSC országokban régóta így mennek a filmek.:D (Van, aki nem érzi a rángatást.)
PAL országokban meg valóban felgyorsítják picit, konkrétan 25 fps-re, és úgy már
egy 50 Hz-es TV-n lazán leadható. Ehhez hozzágyorsítják a hangot is, és nincs is
más teendő. Valóban rövidebb emiatt a film a TV-ben, mint a moziban. Ez van...:D

(#25504) nismoka válasza nismoka (#25502) üzenetére


nismoka
addikt

25FPS-t akartam írni ... :)

(#25505) Dzsekó válasza nismoka (#25502) üzenetére


Dzsekó
addikt

Sony-ról írták feljebb, hogy 50Hz-es a képe, azért nem árt a valós 100Hz már ekkora méretben.
E negatívum ellenére mivel tud többet a Samunál? Továbbá milyenek a beépített média képességei a Sony-nak?

[ Szerkesztve ]

(#25506) DigitXT válasza Dzsekó (#25505) üzenetére


DigitXT
félisten

Hogy függ össze a 100 Hz a mérettel?:Y
#25507: Milyen vibrálás? Ez nem CRT.:U

[ Szerkesztve ]

(#25507) Dzsekó válasza DigitXT (#25506) üzenetére


Dzsekó
addikt

Egész kis méretnél nem olyan zavaró a vibrálás, legalábbis nézhetőbb.
Ugyanígy van a felbontással és a pixelesedéssel is.
Akkor mi a 100Hz előnye, az 50Hz-hez képest, ha nem látod?

Valaki tud LG alternatívát mondani Samu UE32F6400 mellé?

[ Szerkesztve ]

(#25508) DigitXT válasza Dzsekó (#25507) üzenetére


DigitXT
félisten

Akkor mi a 100Hz előnye, az 50Hz-hez képest, ha nem látod?
Azt nem mondtam, hogy nem látod, csak éppen ez nem az, mint CRT-nél.
Visszakérdeznék: te tudod, hogy mit csinál egy 100 Hz-es LCD, és miért?

[ Szerkesztve ]

(#25509) nismoka válasza Dzsekó (#25507) üzenetére


nismoka
addikt

LCD-nél az 50Hz sem vibrál, ez nem a képcsöves tech.

(#25510) nismoka válasza Dzsekó (#25505) üzenetére


nismoka
addikt

Jók, kezel sokmindent, mkv-t is beleértve. Én Sony-t venném mert nekem jobban tetszik, és igényesebb is a fém kerettel! Az input lag-ja extrém kicsi.

(#25511) Dave567 válasza Gabesz84 (#25486) üzenetére


Dave567
addikt

Szia
Milyen tapasztalataid vannak az et5e-ről?
Felhősödés mennyire észre vehető?
3d/input lag ha játszól is esetleg, kép minőség ?

(#25512) Dzsekó válasza DigitXT (#25508) üzenetére


Dzsekó
addikt

Annyira nem vágom a témát, amit tudok, hogy 100Hz-nek kisebb az utánhúzása, mert gyorsabban frissülnek a pixelek, illetve van ál 100Hz, ami kétféle lehet, egyik fekete pontot rak a pixel helyére, másik interpolált pixelt rak a köztes időben a kérdéses pixel helyére. Ez a jobb, de az igazi ugye a legjobb. Sok hülyeséget nem akarok írni, mert nem vagyok szakértője a témának. A vibrálást természetesen nem olyan mértékben gondoltam, mint a CRT-nél, de ezek szerint itt akkor egyáltalán nem látszik a képen az 50Hz, csak max. az utánhúzásnál.

(#25513) Dzsekó válasza nismoka (#25510) üzenetére


Dzsekó
addikt

Input lag számomra nem fontos, mert nem játszom a TV-n, más tekintetben meg úgy tudom nem fontos az input lag. Az 50Hz milyen hátrányt jelent a Sonynál, képen látható valami az 50Hz miatt (utánhúzás, zaj, stb.)?
Majd megnézem ezt a Sony TV-t is, mert kíváncsivá tettél. :)

[ Szerkesztve ]

(#25514) nightshadow válasza Dzsekó (#25512) üzenetére


nightshadow
veterán

(#25515) mrterminator


mrterminator
aktív tag

Sziasztok, ajánlatok már egy jó 3d filmet lejátszó progit, Pover DVD jó átvált 3d-bede a képe nagyon szürkés, és se kontrasztot se essemit nem tudok állítani(feltört verzió)

Köszi előre is!

(#25516) #75912448 válasza mrterminator (#25515) üzenetére


#75912448
törölt tag

ArcSoft TotalMedia Theatre.

(#25517) Dzsekó válasza nightshadow (#25514) üzenetére


Dzsekó
addikt

Köszi, akkor kb. jól tudtam. Ami új volt, hogy 100Hz-es frissítésnél mindenféleképpen trükközni kell, úgy tudtam, hogy simán előállítható, mint az 50Hz, csak az olcsóbb TV-kben interpolálnak illetve fekete képkockáznak. De ahogy olvastam mindkettőnek van hátránya, sőt a fekete képkockás megoldás még hasonlóan villódzhat is, mint a CRT.

(#25518) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok tuti rossz helyre írok , de nem szerettem volna új topicot nyitni a kérdésem miatt.
Annyit szeretnék kérdezni hogy mit gondoltok mikorra fog realizálódni a 4k , UHD tv-k ára ? mert ezek a jelenlegi 7-10M és feletti árak nekem drágák :D igazából karácsonyra szeretnék egyet max ilyen 500k-t adnék érte :D gondolom az kb 2-3 év mire elérhető lesz ennyiert :F

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#25519) #75912448 válasza dvd_R+ (#25518) üzenetére


#75912448
törölt tag

Simán vehetsz karácsonykor 500k-ért 4k tévét, talán 22" méretben ;)

(#25520) dvd_R+ válasza #75912448 (#25519) üzenetére


dvd_R+
őstag

Hát normál tv méretre gondoltam minimum 102cm de inkabb egy 112-7 cm de a 102 is meg tenné

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#25521) Fandango válasza dvd_R+ (#25518) üzenetére


Fandango
veterán

Miert akarsz 4k tv-t venni, amikor lenyegeben semmi anyag nincs ami ekkora felbontasu lenne (max par demo video), illetve meg hardveres oldalrol is eleg kemeny masina kell ami dekodolni tudja es akadas mentesen lejatszani.

A sejtesed a 2-3 evrol talan realis lehet.

[ Szerkesztve ]

(#25522) radi8tor válasza Fandango (#25521) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

PC-vel lehet használni 4K felbontásban. ;)

⭐ Stella

(#25523) #75912448 válasza dvd_R+ (#25520) üzenetére


#75912448
törölt tag

Gondolom minél több natív tartalom érkezik rá, annál nagyobb lesz a kereslet és szép lassan csökken az ára. Tuti nem manapság lesz emberi áron. Jobban jársz, ha az OLED technológiát várod az említett méretben a felvetett összegből. Én legalábbis jelentősen több értelmét látom, mint a 4k-nak, talán végre leküzdhető lesz vele jó néhány LCD és plazma betegség. Láttam élőben 4k tévét, dobtam is hátast, de összességében előrébb nem jutunk vele, ha szimplán a technológiát nézzük.

(#25524) dvd_R+ válasza Fandango (#25521) üzenetére


dvd_R+
őstag

ps illetve az új xbox és a közeljövőben fejlődő minőségi filmezés :D

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#25525) Fandango válasza radi8tor (#25522) üzenetére


Fandango
veterán

De minek?

(#25526) radi8tor válasza Fandango (#25525) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez olyan kérdés, mint hogy mi értelme a 3D-nek?
Aki megteheti és szeretné annak legyen. :)
Ma linkelték FB-on:[link]

⭐ Stella

(#25527) Gabesz84 válasza Dave567 (#25511) üzenetére


Gabesz84
őstag

Én már nem vennék et5e-t, van utódja. Egyébként csalódtam az IPS kijelzőkben, a feketéjük, és ezzel a valós kontrasztjuk messze elmarad egy normális *VA paneltől. Sötét filmeket nézni rajta nem nagy élvezet :(
Felhősödés van, de ne ilyen nagy foltosodásra gondolj, hanem inkább ilyen kis foltocskákban, teljesen homogén háttéren nem tűnik fel, csak ha valami mintázat mozog a képen, szóval csak nagyon ritkán észrevehető. Ellenben oldalról nézve van IPS glow rendesen, ez zavar.
Ezt leszámítva a színek teljesen rendben vannak.
A smart rendszere elég buta, +találtam benne egy bugot is: ha USB háttértárat dugok rá, akkor néha tönkremegy benne a wifi (egyszerűen nem lát semmilyen hálózatot), ilyenkor vagy főkapcsolós áramtalanítás kell hogy megjavuljon, vagy factory reset.
Wifin keresztül DLNA-n max 720p-s filmek lejátszása ami csont nélkül megy, néhány alacsonyabb bitrátájú 1080-ast megeszik, LAN kábellel kicsit jobb a helyzet. USB-ről még nem találtam olyat amit egyáltalán ne játszott volna le, max kicsit hibásan.
Input lag az Game módban teljesen rendben van (értéket ne kérdezz, nem mértem), de TV-n nem FPS-ezek, csak TPS, vagy autós játékok.
3D: szokásos polarizáltra jellemző dolgok, crosstalk szemből nézve nem észrevehető.

dvd_R+: szerintem a normalizálódni szót keresed :)

(#25528) nightshadow válasza Gabesz84 (#25527) üzenetére


nightshadow
veterán

"Egyébként csalódtam az IPS kijelzőkben, a feketéjük, és ezzel a valós kontrasztjuk messze elmarad egy normális *VA paneltől. Sötét filmeket nézni rajta nem nagy élvezet"

Szinte nincsen olyan IPS paneles tévé teszt, ahol erre ne hívnák fel az ember figyelmét.

(#25529) Fandango válasza radi8tor (#25526) üzenetére


Fandango
veterán

Vegulis igazad van, aki megteheti legyen bulldog vele :P
A linkedre meg csak :Y

(#25530) Gabesz84 válasza nightshadow (#25528) üzenetére


Gabesz84
őstag

tény, de mondj egy gyártót, ami passzív 3D-vel csinál *VA-s TV-t :) Még mielőtt azt javasolná valaki hogy vegyek plazmát, az azért nem jó, mert irtó világos a nappalim, és esélytelen normálisan lesötétíteni nappal.
Monitoroknál is orrba szájba nyomatják mindenhol az IPS-t, *VA-t alig kapni. Biztos drágább előállítani, pedig egy gyengébb AUO gyártmányú *VA panel is jobb kontrasztot tud hasonló minőség mellett mint az e-IPS-ek.
Persze ne panaszkodjak, legalább alábbhagyott a TN dömping.

(#25531) nightshadow válasza Gabesz84 (#25530) üzenetére


nightshadow
veterán

Én nem áldoznám be a feketét és a kontrasztot egy olyan feature-ért, amit alig használ az ember. Hány jó 3D-s film van?

(#25532) Andrasxy


Andrasxy
tag

Sziasztok.

TV vásárlás elött állok, szeretném kérni véleményetek ill. tapasztalatokat.

Amire föként lenne használva:
-youtubozás, hirportál olvasgatás 30%
-TV nézés 20%
-Zene tv hallgatás 30%
-gyereknek mesenézésre és 3D filmek ill. 3D mese nézésre

Amivel szemezek:
40PFL5507K/12
LG ELECTRONICS 42LA6208

Esetleg még ami szóba jöhet de az ára miatt már nagyon húzom a számat
PHILIPS 42PFL5008K/12

Az elsö kettövel mely samsung tv van egy kategóriába? A samsungnak ennyiért jóval többet kell tudnia, hogy megvegyem, mert a samsunggal szembe sajnos vannak negatív elfogultságaim, ítéleteim.

Esetleg ha tudtok más (nem NO NAME) márkát ajánlani ami ebbe az árfekvésben van és tudásban is hozza az elsö kettö szintjét azt is szivesen megnézem.

Elöre is köszönöm a segítségeteket.

(#25533) nightshadow válasza Andrasxy (#25532) üzenetére


nightshadow
veterán

Az elsö kettövel mely samsung tv van egy kategóriába?

40F6400 [link] árak: [link]

(#25534) Andrasxy


Andrasxy
tag

Köszi!

Elöbb a Forma-1 nézést kihagytam, ami nagyon fontos szempont! :)

Még annyi, hogy tudnátok ajánlani valami teszt videót amit ráteszek egy USB stick-re és betudok battyogni vele a boltba és megnézni több tévén.
Mit tanácsoltok még vásárlásnál? Mert gondolom a boltba minden beállítás fel van tolva paraszt vakításnak, hogy húúú ezt nézd meg milyen szép a képe. Aztán haza viszi az ember és köszönö viszonyban sincs a boltban látottakkal.

Szóval mit érdemes kérni az eladótól, hogy mire állítsa be a tv-t hogy túl nagy csalódás ne történjen otthoni üzembe helyezés után?

Köszi elöre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#25535) #75912448 válasza Andrasxy (#25534) üzenetére


#75912448
törölt tag

Először kivenni bemutató módból, majd keresni mozi, film vagy THX módot és ezek egyikében kipróbálni. Ezek szoktak a legközelebb állni a színhelyes formához, ha teheted még kikapcsolhatsz 1-2 képjavítót, ha azokból gyárilag túl sok lenne élesítve.

(#25536) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Üdv mindenki!
LCD TV-t szeretnék venni (vagy LED vagy plazma, nem ismerem ki magam). Kritérium:
- Debrecenben személyesen megvásárolható legyen, tehát szerintem MM-ra korlátozódik a mutatvány, ha vki tud mást, jobbat, szívesen fogadom a tippet
- 100cm körüli képátló
- durván, de max 140k értékig (ha a 99centis full istencsászár gép 120e Ft, de a kevesebbet tudó 117cm-es 148e Ft, akkor inkább előbbi)

Kevés tv-zés lesz rajta, PC-vel szeretném összekötni és arról filmezni.
Tehát a nemtudom milyen smart/skype/youtube dolgoknak a jelentősége kérdőjeles esetemben. 3D szintén nem életbevágó.

Ami még fontos:
- 3 vagy 5 év gari
- a PC-t felismerve is tudjon 1080-at (ismerősöm pár éve vett olyan Sony-t, ami HDMI porton nem tudta ezt)

Mik most a bestbuy termékek?

(#25537) nightshadow válasza zolikaDB (#25536) üzenetére


nightshadow
veterán

Sony 40R470 [link], [link] 4024 Debrecen, Piac u. 56.

Általában 2év garanciát adnak ebben az árkategóriában.

Samsung 42F5000 [link]

[ Szerkesztve ]

(#25538) BobChemistry


BobChemistry
őstag

Ez a Sony esetleg?
3D nem kell, és ez legalább nem 50 Hz-es.

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#25539) nightshadow válasza BobChemistry (#25538) üzenetére


nightshadow
veterán

Az is 50Hz-es, csak villogtatással lesz 200Hz-es. Ráadásul ott rohadt drága 215k-ért. Jelenleg 180k a normál ára: [link]

(#25540) the_mad válasza nightshadow (#25539) üzenetére


the_mad
aktív tag

Én úgy tudom, hogy csak a duplájára lehet növelni a képfrissítési frekit a villogtatással és nem a négyszeresére. Tehát 50hz-100hz, 100hz-200hz, stb.

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#25541) nightshadow válasza the_mad (#25540) üzenetére


nightshadow
veterán

A matek nem tudom, hogy hogy van, de az biztos, hogy a W650 nem valódi 100Hz-es.

(#25542) #75912448 válasza nightshadow (#25539) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ha valakinél előtérben szerepelnek a 24p mozifilmek, akkor a háttérfény villogtatás számomra természetesebb képet nyújt, mint az erőltetett interpoláció. Úgy fogalmaznék: barátibban javít a mozgáskezelésen :-)

(#25543) nismoka válasza #75912448 (#25542) üzenetére


nismoka
addikt

Én sem rajongok az interpolált "valós" 100Hz-ért, mert bizony néha látom hogy hibázik, és pld szétesik egy két részlet a mozgó képen, és ez lehet akármelyik márka...

(#25544) nightshadow válasza #75912448 (#25542) üzenetére


nightshadow
veterán

Csak egy valódi 100Hz-es tévén még mindig megvan a lehetőség, hogy bizonyos tartalmaknál, ha úgy kívánja az ember, akkor kikapcsolja. Mozgóképfelbontásban meg megint a 100Hz-es felé billen a mérleg, ráadásul vannak olyan modellek is, amelyek olcsóbbak, mint a Sony W650: [link]

(#25545) nismoka válasza nightshadow (#25544) üzenetére


nismoka
addikt

Az csak egy samu ami rondább, műanyag és kisebb is! ;)

[ Szerkesztve ]

(#25546) #75912448


#75912448
törölt tag

Persze, ebben a kérdésben (sem) lesz egyértelmű válasz, nagymértékben függ tévétől, annak technológiájától és egyén ízlésétől. Ált a belépő, alsó közép LCD hiába "valós" 100Hz-es, ha totál művi módon interpolál és 10 percenként vagy sűrűbben hibázik mellé.

(#25547) rzo válasza Andrasxy (#25532) üzenetére


rzo
csendes tag

Én egy Philips 42pfl5038 boldog tulajdonosa lettem.

A Mediában adták 15% engedménnyel 169999-ért, szerintem ennyit megért.

Még tesztelés alatt, de eddig minden ok.
Kevesebbet vártam és többet kaptam!

(#25548) enterlaci válasza nightshadow (#25531) üzenetére


enterlaci
senior tag

legalább 5 jó 3D-s film van :DDD

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#25549) mrterminator válasza #75912448 (#25516) üzenetére


mrterminator
aktív tag

Köszi!

Jééé és "tag" lettem :D

[ Szerkesztve ]

(#25550) BobChemistry válasza nightshadow (#25539) üzenetére


BobChemistry
őstag

Hm...akkor most van olyan készülék ami natív 100 Hz-es?

Vagy mit ajánlanál? 3D nem kell.

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.