Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#25451) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Üdv! Ismét én, továbbra is 80k környékén szeretnék egy TV-t venni. Nincs ebben a kategóriában semmi jó vétel? Hol érdemes nézelődnöm boltok tekintetében, nagyáruházakon kívül?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#25452) nightshadow válasza Tomi_Sci (#25451) üzenetére


nightshadow
veterán

32f5000 [link]

(#25453) Tomi_Sci válasza nightshadow (#25452) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

:R
És biztonságos megvenni az ilyen sufni-tuning-műhelyekben? Kicsit óckodom az ismeretlen boltoktól, ezért is gondoltam pl Media Markt-ra stb.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#25454) nightshadow válasza Tomi_Sci (#25453) üzenetére


nightshadow
veterán

A webshopok azok általában bolti garanciát adnak. A legolcsóbb helyen ugye 87k körül van, a hivatalos forgalmazónál pedig 100k. Ez esetben szerintem megér +13k-át a hivatalos garancia: [link] (Ez megbízható bolt). Az MM-ben is 100k: [link]

(#25455) Tomi_Sci válasza nightshadow (#25454) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Naja, így már csak az f4000 férne bele, ami nem HD. Rendes garancia mindenképp kéne, nem szeretnék emiatt problémákat. (a boltosnak ;] )
Sharp Lc32ld135e? ue32eh5000? eh4003?
Ugye az eh5000 innen a legjobb, de az ár/érték jobban izgat.

Szerk: Visszaolvasva úgy tűnik, mintha HD-t akarnék mindenképp. Nem :DDD
A feladatai közé tartozik a földfelszíni sugárzáson megmutatni napjában egyszer a híradót, és szökőévente használhatóan lejátszani pendrive-ról egy filmet. Ezért is nézegetem Samu-kat.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#25456) nightshadow válasza Tomi_Sci (#25455) üzenetére


nightshadow
veterán

az f4000 férne bele, ami nem HD.

Az F4000 az HD, csak nem Full HD. A felsoroltak közül a 32EH5000 [link], az is Full HD.

[ Szerkesztve ]

(#25457) Tomi_Sci válasza nightshadow (#25456) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Fehérváron 90k az ue32f5000. Arra gondoltam, hogyha áldásod adod rá. Elfogyott nekik, szóval várólistás lesz. Ha esetleg nem jönne össze akkor ugyan ezért a pénzért ue32eh5000? Ez miben különbözik (azon kívül hogy 1 cm-rel nagyobb), tavalyi modell?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#25458) nightshadow válasza Tomi_Sci (#25457) üzenetére


nightshadow
veterán

Tavalyi modell, az F5000 előde.

(#25459) Tomi_Sci válasza nightshadow (#25458) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Szóval az is simán vállalható, gondolom nem sok mindent fejlesztenek ezekben egy év alatt?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#25460) nightshadow válasza Tomi_Sci (#25459) üzenetére


nightshadow
veterán

Ha egy árban van, akkor már inkább az idei F5000-et venném.

(#25461) radi8tor válasza medica (#25383) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ugye te is azt látod, hogy a linkelt oldalról lekerült a 3D szemüveg tartozék? :Y :W
18-án még ott volt a listában.

⭐ Stella

(#25462) medica válasza radi8tor (#25461) üzenetére


medica
senior tag

Rájöttek hogy ki is lehet lopni a csomagból és külön eladni. Van ahol alap, van ahol ajándékként van feltűntetve. Magyarisztán. Ezért veszek több műszaki cikket a tótoknál, ott ráadásul kötelező a 2 év gari.

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#25463) radi8tor válasza medica (#25462) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De te is tutira emlékszel, hogy 18-án még ott virított a tartozékok listájában a 2 szemüveg?

⭐ Stella

(#25464) medica válasza radi8tor (#25463) üzenetére


medica
senior tag

Persze, azért linkeltem be.

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#25465) Fisha


Fisha
őstag

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni TV vásárlás előtt.
várható felhasználás:
- hd mkv-k (várhatóan egy notiról hdmivel)
- hd sport tv csatornák
- kevéske más tv is, de nem fontos a minőség
- semmi játék/gépezés

Előirányzott paraméterek:
- 42 col jó lenne
- nem kell full HD, elég 720p
- 3d nem kell
- smart funkciók nem izgalmasak
- esetleg egy dlna támogatás a lejátszás megkönnyítése miatt jól jönne.

keret:
- 120k

Milyen márkát típust ajánlotok? Eddig általában az lg-kat hallottam dicsérni lcd fronton, de persze bármilyen ötletet szívesen veszek.

Előre is köszi,
Fisha

(#25466) Locutus válasza Fisha (#25465) üzenetére


Locutus
veterán

42X60 hdready panasonic plazma...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#25467) Fisha válasza Locutus (#25466) üzenetére


Fisha
őstag

Köszi. Ahogy nézegettem azóta az árakat tényleg úgy látom, hogy nem teljesen reális, hogy 120k-ért találok 42-es lcd-t. Igaz ez?

(#25468) nightshadow válasza Fisha (#25467) üzenetére


nightshadow
veterán

Találni találsz [link], de a képminősége jobb annak a plazmának. Csak a csatornalogókra, meg az egyéb statikus tartalmakra kell odafigyelni.

(#25469) Dzsekó válasza blakey (#25444) üzenetére


Dzsekó
addikt

Köszi, ki fogom próbálni.

(#25470) Dzsekó


Dzsekó
addikt

Melyik a legjobb képminőségű 32"-os TV a most kapható modellek közül.
Több modellt is írhattok, mert azért a pénz is számít.
Illetve elég fontos lenne az is, hogy natívan játssza le az össze videóformátumot és hangformátumot.
Ha ilyen nincs, akkor a lehető legtöbbet játssza le.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#25471) nismoka válasza Dzsekó (#25470) üzenetére


nismoka
addikt

150 ezerig: 1. Sony KDL32W650, 2. Samu UE32F6400

[ Szerkesztve ]

(#25472) krx21 válasza nismoka (#25471) üzenetére


krx21
nagyúr

Itt azért érdemes megjegyezni, hogy a Sony w650-en sajnos csak 50Hz-es!

(#25473) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Faternak kéne egy kisebb, 32 cagy akár 28"-os TV, ennél nagyobb semiképp.
Semmi extra nem kell neki, 720p is bőven elég.
LED LCD-ben gondolkodok, mit érdemes venni most?
Vagy vegyem meg a legolcsóbb, de még márkás készüléket?
Természetesen NE TN paneles legyen.

Az alsó árszegmensben LG és Sharp készülékeket láttam, én eddig az LG kijelzőkkel maximálisan meg vagyok elégedve.

Tapasztalataim alapján a beépett hangszórók a lapostévék gyengéi. Nem szeretnék sistergős, stb hangkeltőkkel befürödni, ezért leginkább tapasztalatokra lennék kíváncsi, mert specifikációkat én is tudok nézegetni. :R

[ Szerkesztve ]

(#25474) pjen válasza krx21 (#25472) üzenetére


pjen
félisten

hát az adatlapján ez van:
Képátló:32" (81cm)
Képarány:16:9
Felbontás:Full HD(1920 x 1080 pixel)
Képfrissítés:200 Hz
Tuner:DVB-T/C
Dinamikus kontraszt
Automatikus szélesítés mód
24p True Cinema™
Vezeték nélküli LAN (Wi-Fi®)
Skype™:előkészítéssel
Webböngésző(Opera)
Bass Reflex Box hangsugárzó
Dolby® Digital / Dolby® Digital Plus / Dolby® Pulse
USB Médialejátszás(DivX/MP3/JPEG)
Csatlakozók:
Scart,HDMI/HDMI-PC,Ethernet,Analóg audiobemenet
Optikai digitális kimenet
Fejhallgató-kimenet :,

[ Szerkesztve ]

(#25475) krx21 válasza pjen (#25474) üzenetére


krx21
nagyúr

Már kitárgyaltuk, a marketing jelenlétét az adatlapokon...
Itt csak a led vibráltatás a 200Hz a panel csak 50Hz-es... Ezt a kérdést sajnos már minden TV-nél meg kell vizsgálni...

(#25476) nismoka válasza krx21 (#25472) üzenetére


nismoka
addikt

Már ha érdekel valakit mert attól még jó kis tv, legalább azt látni amit kap a tv és nem amit kitalálna az interpolált 100Hz-el.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#25477) pjen válasza krx21 (#25475) üzenetére


pjen
félisten

Bocsi ez nekem örökké kinai marad,ha interpolálna akkor lenne 200Hz s?Ez most nem a kötözködés helye. :) :) :R

nismoka:akkor jól gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#25478) krx21 válasza pjen (#25477) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez sajnos nem tud, ezért 50Hz... A led-eket tudja vibráltatni 200Hz-el, de próbáltam: használhatatlan, a felére veszi a fényerőt...

(#25479) pjen válasza krx21 (#25478) üzenetére


pjen
félisten

Nem vitatom nem láttam működni.

(#25480) BBéci válasza Dzsekó (#25470) üzenetére


BBéci
titán

"natívan játssza le az össze videóformátumot"

Amennyiben ez a beépített médialejátszóra vonatkozik, akkor felejtsd el, mert semelyik tévében lévő nem tud 23,976, de még 24p lejátszást sem. Mindegyikből 60-at csinálnak, ami gáz, mert nem egész számú többszörös.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25481) BBéci válasza krx21 (#25478) üzenetére


BBéci
titán

Valóban csökkenti a fényerőt, de mivel LED-es tévéről van szó, amit alaphelyzetben 40-50 %-os háttérvilágításon járatunk, bőven van tartalék annak ellensúlyozására.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25482) the_mad


the_mad
aktív tag

Sziasztok!
TV vásárlás előtt állok, de nem tudom milyet vegyek. Azért elképzeléseim vannak, csak a megfelelő modelt nem találtam még meg. A lényeg, hogy FullHD legyen, 32 colos, és kiférjen max 110-ből. A smart és 3d funkciók nem érdekelnek, lényegtelen, hogy LED-es vagy CCFL. Viszont PS3 (később PS4) mellé lenne úgyhogy nem árt, ha a nincs 70-100ms inputlagja. Egyébként számít a játékkonzol mellett, hogy hány hertzes a tv?? Úgy értem nem fogja korlátozni az FPS-t?? Mert most ugyan az öregecske PS3-nál nem számít, de a PS4 60FPS-énél számítani fog.

Tehát akkor a lényeg: LCD TV, FullHD, alacsony input lag, 32 coll, 110 ezer ft max, esetleg valódi 100hz-es képfrissítés, ha számít valamit is a sima TV nézésnél és a játékkonzolok mellett.
Előre is kösz a segítséget!

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#25483) medica válasza the_mad (#25482) üzenetére


medica
senior tag

a chromecast úgyis kilövi a béna smartokat

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#25484) radi8tor válasza medica (#25483) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Már aki beengedi Google-t a nappalijába. :U

⭐ Stella

(#25485) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Hali!

Visszaolvasva az ebben a cikkben található táblázatra én is felfigyeltem. Ez jó értékeket mutat?

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#25486) Gabesz84 válasza BBéci (#25480) üzenetére


Gabesz84
őstag

azt mivel lehetne letesztelni, hogy valóban nem tudja a 24p lejátszást a beépített médialejátszó?
Mer én így szemmel nem látom a különbséget a PC-ről powerdvd-vel hajtott 24p-s lejátszás, és aközött amit a TV lejátszója nyom.

(#25487) mrterminator válasza sarkanyolo2 (#25485) üzenetére


mrterminator
aktív tag

Jó, de még ehhez is sas szem kell, úgyhogy még 10-20% -kal kevesebb is jó.

(#25488) krx21 válasza sarkanyolo2 (#25485) üzenetére


krx21
nagyúr

A táblázat jó, de én nem azt a nevet adnám neki, hogy ajánlott távolságok, hanem hogy egy egészséges szem kb. ezeken a távolságokon belül már láthatja a pixeleket...
Úgy gondolom, hogy a nézési távolság megítélésénél, nem csak a legtöbb részlet a szempont, hanem más ergonómiai tulajdonságok is, melyek egyénektől függnek...
Gondoljatok bele, hogyha ezt a 4K-ra is így használnánk akkor egy 64"-os 4K-s TV elé a táblázat szerint 125Cm-re kellene ülni! :Y ... Pedig ez csak azt jelzi, hogy kb. azon belül lehetne megkülönböztetni a pixeleket...

[ Szerkesztve ]

(#25489) pjen válasza Gabesz84 (#25486) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem látod,nem mindegy.

(#25490) mrterminator


mrterminator
aktív tag

Ide is bemásolom hátha segít vkinek a tapasztalatom

Sokak tanácsára megvettem a Samung 40F6400 Tv-t
Először is akik ezt ajánlották hálás köszönet!!!! :R

Sokat állítgattam-olvastam utána, de a képe tényleg nagyon meggyőző, Pc-re köve használom. Ebben az árkategóriában kiváló választás, Netről rendelve 162-ezer volt ingyenes házhoz szállítással. Egyik hét kedd reggelén megrendeltem és másnap reggel a lakáson is volt (digitálpláza.hu) De amit benéztem, hogy ugye ez szürke importos áruház azaz nincs gyári Samsung +1 év gari!!!!, (cserébe van 2db szemüveg ingyenes és gyors házhoz szállítás)

Képminőség
Legfontosabb a jó képminősége az megvan. (sok állítgatás után, amire rengeteg lehetőségünk van szerncsére) Nem pazarolom tovább a karktert, ezt mindenki be tudja állítani/látja

Imput lag
Game módban (ezt a generál menüben található meg) kb 30ms Imput lag, azaz jól használható (nem késik az egér, mozgás játékban, stb.) de ahogy észrevettem csak bizonyos felbontásokon lehet bekapcsolni (pl:1920x1080, 1600x900 és 1280x720 ) a többi felbontáson ez az opció nem elérhető (szerencsére ezek kellenek csak), ami használhatatlanná teszi PC-n való használatot, mert ekkor már az egér annyit késik az imput lag miatt. Hiába van kikapcsolva minden csilli villi utókép feldolgozás az imput lag semmit nem csökken, csak a GAME módtól (de abban drasztikusan, észrevehetetlenné). Ez Pc-ről. Playstation3 nál még nemvolt időm tüzetesebben megnézni felbontásonként stb. (ott is szinte biztos bekapcsolható a GAME mód, hiszen a fent leírt felbontásokon dolgozik a konzol, de a Motion Plusz jól jöhet, kevésbé reflex és alacson frémű játékoknál, mivel nagyon szépen megszünteti a "szaggatás" érzetét, cserébe magas imput laggal. Sajnos ha GAME mód be van kapcsolva a Motion Plusz nem elérhető, pedig egy enyhe imput lag növekedés az utófeldolgozéás miatt belefért volna, de így vagy nagy Imput lag és folyamat kép vagy nulla lag és nincs "ál" 60Fps
A TV beállításait felbontásonként elmenti.

3D: Ami jó lett volna szintén a konzol játékok miatt, hogy 2d-ből 3d-t készítsen, de ennek nulla hatása van, de lehet jobb is így, fél megoldást sose kedveltem:).
Pc-n a játékok 3d-je kiváló hatásúak(sokkal jobb mint egy filmé akár), de enyhe crosstalk van, ami lehet a TriDef progi miatt lehet (később már programot is kipróbálok (IZ3D) azzal jelentkezik e) Mert film nézése közbe szinte nulla a crosstalk.

Hang
Meglepően jó, de csoda nincs.

Smart
Számomra érdektelen, de a beépített kétmagos proci ellenére is relatíve gyors és kézreálló a feülete(persze van gyorsabb is tőle)
Androidos telefonnal való irányítása WIFI-n keresztül tökéletes Ez a leghasználhatóbb app hozzá, ami azonnal betölt és azaonnal reagál, valós alternatíva a távirányító helyett.
kb ennyi:)

(#25491) the_mad


the_mad
aktív tag

Nos, én pedig ezt néztem ki magamnak. Kb 4-5 ezerrel drágább, de ez még bőségesen belefér.

http://www.digitalbuda.hu/spd/dbu438420/LG_32LS570S_Full_HD_Smart_LED_Televizio

[ Szerkesztve ]

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#25492) DigitXT válasza mrterminator (#25490) üzenetére


DigitXT
félisten

enyhe imput lag növekedés az utófeldolgozéás miatt belefért volna
Az a baj, hogy a köztes képkocka kiszámolásához a TV-nek ismernie
kell mind a két (!) képkockát, tehát azt is, amit még ki sem rajzolt...:K

Magyarán, ha van egy 30 fps sebességű "forrásod" (játék), s 60 fps-re
"tornázod" fel, az minimum 33 ms input lag növekedéssel jár, már elvi
síkon is, még ha azt is feltételezzük, hogy a TV végtelen sebességgel
számolja a köztes képkockát (ami persze szintén nem igaz)... Szóval
az a baj, hogy nem enyhe az a növekedés, hanem jelentős, és nem is
azon "képjavítók" miatt, amiket egyébként a "game mód" kikapcsol.:B
---
Egyébként én meg az UE40EH5000-t újítottam be kerek 100K-ért.:R
Kiváló vétel volt monitornak, remek kontraszttal, testreszabhatósággal.
Zongorázni lehet a különbséget az előző TV-m, és az új közt. Tényleg.

Van viszont némi furcsa észrevételem a mozgásmegjelenítés terén.;]
Nem mintha a mozgóképfelbontást szemre olvasnám - de van egy fura
érzésem, amit nem tudok egyelőre körülírni, de megpróbálom lefotózni.
Ha a kamera is látja, amit én, akkor előrébb leszek, hogy leírjam, mi a
nem 100%-os... De egyelőre megfelelő a cucc, tökéletes a mérete is*,
a falra lett szerelve terv szerint - input lag gyakorlatilag nincs, stb., stb.

*: hál' isten, hogy nem a 46-ost vettem!:Y

(#25493) mrterminator válasza DigitXT (#25492) üzenetére


mrterminator
aktív tag

Nem is mondtam hogy imput lag mentesen, de az eddigiekhez képest kevesebbel, ne játszhatatlan módón, vagy csak fix 30Fps "tornázza" fel (mert ugye állítható fokozatok igy is vannak), mert egy minimális rásegítés is sokat javít azokon a játékokon amik 20-24Fps futogatnak (és ebből van több). De most "sima kép" és játszhatatlanul magas lag, hiába van minden más opció kikapcsolva csak Motion Plusz, ezzel segítve a TV reakció idejét, de semmit nem csökkent a lagon.

Egyet értünk, csak a lehetőségét szerettem volna kettő között egy pici rásegítést, ne két véglet között csa ez vagy csak az.

(#25494) nismoka válasza mrterminator (#25493) üzenetére


nismoka
addikt

Látványra javít a 20-24fps-el futó játékon, de attól még nem fogsz gyorsabban és simábban célozni, sőt.. ;) Én azt mondom, játékra 50-60Hz-es TV kell, amit pluszt költenél egy 100-200Hz-es Tv-re azt videokártyára kell "kidobni" :)

[ Szerkesztve ]

(#25495) DigitXT válasza mrterminator (#25493) üzenetére


DigitXT
félisten

De nem tudja 30 fps-re feltornázni: vagy minden képkocka közé számol
egy (esetleg kettő!) közteset, vagy egyik közé sem... Duplázni tudja az
fps-t (vagy négyszerezni!). Picit javítani rajta nem tud... (Max. úgy, hogy
"néha" számol köztes kockát, néha meg nem. De az elég furcsa lenne.)

Leírtam, hogy szerintem miért nagy a lag "Motion Plusz" használatával,
nem? Esetleg rosszul fogalmaztam meg? Ezzel nem tudsz mit kezdeni:
ahhoz, hogy köztes képkockát számoljon, meg kell várnia a következő
képkockát. Ha csak 20-24 fps a forrás, akkor még rosszabb a helyzet...
42-50 ms csak az, hogy a következőt bevárja, majd számol+megjelenít.
És ezek a számítások sokkal durvábbak, mint egy élesítés effekt, vagy
akármi. Nem arra találták ki, hogy interaktív tartalmakat "javítson fel".:N

Playtation 3-ba hogy rakjak gyorsabb CPU-ut és GPU-t???
PS4. Türelem.:D

[ Szerkesztve ]

(#25496) mrterminator válasza nismoka (#25494) üzenetére


mrterminator
aktív tag

Ja persze egyértelműen csak látványra akarom, :B hogy szebben fussson, tudom hogy még rosszabbul is fogok célozni a lag miatt, DE Playtation 3-ba hogy rakjak gyorsabb CPU-ut és GPU-t? PC-n persze ott kopp 60-al játszok :) nem is ez a baj, csak PS3 powa hiányát akartam kicsit látványra kompenzálni és ott csak casuálkodok single-ben nem számít annyira a rekció (de annak is van egy határa, amit pl a TV-m produkál)

[ Szerkesztve ]

(#25497) krx21 válasza mrterminator (#25496) üzenetére


krx21
nagyúr

Én is bevállalom a nagyobb lag-ot a szebb futásért cserébe... Szerintem szokható, pláne kontrollerrel...

(#25498) nismoka válasza mrterminator (#25496) üzenetére


nismoka
addikt

Marad a PS4! ;)

(#25499) mrterminator válasza DigitXT (#25495) üzenetére


mrterminator
aktív tag

ja igazad van amúgy, köszi a részletes leírást is így azért nekem is tisztább lett. De már egy 80-90 lag is jobb lenne, mint egy 130. De persze most kénytelen vagyok megszokni (szaggatást vagy a lagot) és várok a PS4-re! :R

(#25500) Dzsekó válasza BBéci (#25480) üzenetére


Dzsekó
addikt

Érdekes a 26"-os LöGö lejátssza a 23,976fps-es mkv filmet.
Vagy ha úgy értetted, hogy lejátssza, de 60fps-t csinál belőle, akkor gyorsabb lenne a film, elcsúszna a hang, meg hamarabb vége lenne a filmnek, mivel gyorsabban mennek a képkockák. Én a 23,976-os filmen semmiféle negatív változást nem vettem észre PC-hez képest. Majdnem mindent evett a TV, kivéve a DTS hangot és a mkv-ba belerakott feliratot nem vitte, de már ha mkv mellé raktam a feliratot, azt szépen megjelenítette.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.