Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#25751) Dorian válasza sarkanyolo2 (#25748) üzenetére


Dorian
félisten

Ahogy érzed. Nekem nagyon megfelel az 50" 2,7m-ről akkor is, ha tévét nézek. Amúgy van már csomó HD csatorna is, de a sima SD adás is megfelelő. Persze ez megfelelő minőségű megjelenítő és szolgáltató kérdése is.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25752) sarkanyolo2 válasza Dorian (#25751) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Megtudhatom te melyik szolgáltatónál vagy és milyen csomagba? (csak, hogy megnézzem a csomag kínálatát) + Gondolom már nem analóg, hanem digitális adásra gondolsz.

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#25753) Dorian válasza sarkanyolo2 (#25752) üzenetére


Dorian
félisten

Kábeles Digi a szolgáltató, igen, a koaxon digitálisan is jön a jel. Van jópár HD csatorna is a kínálatban.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25754) sarkanyolo2 válasza Dorian (#25753) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Azt ugye jól gondolom, hogy ebben a kategóriában már csak digitális adással szabad tervezni?

[ Szerkesztve ]

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#25755) pjen válasza sarkanyolo2 (#25754) üzenetére


pjen
félisten

Szia tervezni valóban csak digitális adással szabad,nem is nagyon lesz más:Viszont a műsor anyag,ha a közszolgálatiakat nézed siralmas,hbo+cinema nem túl olcsó.Marad a divix +avi és egyéb rettenetek pl:cam.Hát ezt 40" on jobb 3 méterről nézni.Ez nem jelenti azt hogy nem kell jó Tv-t venni 2-3 év múlva utoléri a műsor kinálat,csak addigra a Tv d avul el.

[ Szerkesztve ]

(#25756) BBéci válasza pjen (#25755) üzenetére


BBéci
titán

"Marad a divix +avi és egyéb rettenetek pl:cam."
Meséld már el, miért kellene olyan szutykokat nézni egy full HD tévén? Még 72 centis CRT-n sem néztem soha DVD-nél gyengébb minőséget.
Vidáman nézem a sima SD tévéadást is az 55 colos VT60-on, 3,8 méterről. De csak azért olyan messziről, mert baromi súlyos a kanapém és nincs kereke. Ha megérkezik helyette a 64 colos F8500, akkor már javul valamicskét a helyzet. :K

A Thompson amerikai és dobtáras, Al Capone és bandája is olyannal lövöldöztek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25757) Dorian válasza pjen (#25755) üzenetére


Dorian
félisten

Nem a közszolgálatiakat kell nézni, onnan csak F1 :)
Van ezer másik adó, aminek a nagy része ugyan semmire nem való, de azért 20 körül össze lehet szedni kinek-kinek érdeklődése szerint. Én betettem azokat a kedvencekbe, így csak ezeket listázza a tévé, sport egy sincs köztük, de jó dokumentumfilm mindig akad vhol, jó minőségben.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25758) pjen válasza BBéci (#25756) üzenetére


pjen
félisten

Hát. Azért nem biztos hogy olyan vidáman néznél akkora tv n 1,5 m ről sd adást..én biztos nem.

(#25759) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Samsung LCD-n előfordul olyan hogy évek alatt halkul a hang? Régebben 15-ösön hallgattuk, most inkább 20-ason, de sokszor az sem elég. Néha néha pattan is egyet a hang.

(#25760) sarkanyolo2 válasza BBéci (#25756) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Én kb. 4-5-ről nézem a 72cm-es CRT-t, az 55"-os tv bazinagy lehet. :D Nekem már a 42"-os-tól is leesett az állam a MM-ban...

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#25761) StLui válasza sarkanyolo2 (#25760) üzenetére


StLui
veterán

65-ös elé odaültem 2 méterre és teljesen rendben volt 1080-as anyaggal etetve, ez miatt nem is vettem meg, (barátomat beszéltem rá előbb szerencsére), nekem kicsi 3 méterre, marad a vetítő, nézd a mozi arányokat is nyugodtan, mekkora képszélességhez milyen messze ülsz ott is

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#25762) sarkanyolo2 válasza StLui (#25761) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

65"-os televízió neked kicsi 3 m-re? :DDD :W :DDD

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#25763) Locutus válasza sarkanyolo2 (#25762) üzenetére


Locutus
veterán

Amint elkezdesz valami nagyot használni, pár nap után megszokod a méretét, és még nagyobb kellene :)
Csak addig nem érted ezt, amíg nem váltasz nagyobbra...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#25764) StLui válasza sarkanyolo2 (#25762) üzenetére


StLui
veterán

Ezek szerint nem jársz moziba, vagy csak csajozni a hátsó sorba :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#25765) sarkanyolo2 válasza StLui (#25764) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

:D

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#25766) pjen válasza vadászcsiga (#25759) üzenetére


pjen
félisten

Most ne sértődj meg.Előfordulhat,hogy évek alatt neked romlott a hallásod.A magasabb frekvenciákon való hallás csökkenés az életkorral arányosan természetes jelenség.Romlik a beszéd érthetőség ergó felhangosítod a Tv t.

(#25767) krx21 válasza vadászcsiga (#25759) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem inkább a szolgáltatónál változhatott a hangerő...

pjen: Ez is lehet! ;] Szegény megboldogult szomszédom anno hallgatta a TV-t, zengett az egész ház...
És az még a régi dobozos mélyen búgó hangot is tudó TV volt, mintha hordóból beszéltek volna.. Ez a jelenség sok nyugdíjas lakásból hallható, nem éppen a szomszédok örömére...

[ Szerkesztve ]

(#25768) pjen válasza krx21 (#25767) üzenetére


pjen
félisten

10percre beülnél 1süket szobába lehet meglepődnel

(#25769) krx21 válasza pjen (#25768) üzenetére


krx21
nagyúr

Kijövet minden zavarna az biztos... :K

(#25770) pjen válasza krx21 (#25769) üzenetére


pjen
félisten

1,hallás vizsgálatra gondoutam

(#25771) vadászcsiga válasza pjen (#25766) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Gondoltam hogy valaki megkérdezi. Nem vagyok még éltes korú :DDD
6-7 éves tv úgyhogy simán lehet hogy gyengültek a hangszóró képességei, vagy a UPC mokolt valamit az utóbbi években.

(#25772) krx21 válasza pjen (#25770) üzenetére


krx21
nagyúr

Miért gondolod, hogy én rosszul hallok?

(#25773) pjen válasza vadászcsiga (#25771) üzenetére


pjen
félisten

Nem kell élteskorunak lenni.

Krx21.én nem gondolom hogy rosszul. Hallasz.de amíg nem vizsgálod nem tudhatod.

[ Szerkesztve ]

(#25774) krx21 válasza pjen (#25773) üzenetére


krx21
nagyúr

Megvizsgáltattam... A bal fülemmel kevesebb mélyet hallok, mert amikor felszúrta anno a barbár orvos, nem fort össze... (ezért van 2db 30cm-es mély-ládám! ;] )De ezt is csak én tudtam megállapítani, mert a hallásteszten csak magas hangok voltak...

[ Szerkesztve ]

(#25775) BBéci válasza pjen (#25758) üzenetére


BBéci
titán

Hol írtam olyat, hogy 55-64 colos tévén 1,5 méterről néznék bármit? Ahhoz a nézési távolsághoz 42 colos tévé kell!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25776) pjen válasza BBéci (#25775) üzenetére


pjen
félisten

Természetesen sehol,és nem is az abszolút számokról írtam, hanem a műsor anyagról.Neked szerencséd van ha csak min DVD minőséget nézel a Tv n.A tévézők nagy része Divx et néz,másként a torrent oldalak rég kihaltak volna.Egyébként számomra egy 42" "100Hz" Tv 1,5m ről gyors képváltásnál néha igen érdekes dolgokat tud produkálni.ugyhogy inkább kicsit messzebb megyek.Mégegyszer:a 1,5m ert csak a szemléltetés miatt irtam. :R

[ Szerkesztve ]

(#25777) erahurka


erahurka
félisten

Tegnap laptopon néztem filmet, és akkor jutott eszembe, hogy ez csak 60 hz, nincs se interpolálás se háttérfény villogtatás, mégis teljesen jól működik.

Mennyire hasonlítható egy noti TN panelének "látványa" egy tévééhez? Ez alapján egy 100Hz-es háttérvillogós készülék is jó lehet.

(#25778) krx21 válasza erahurka (#25777) üzenetére


krx21
nagyúr

LCD megjelenítőknél a "noti TN panelje" a legalja a minőségnek... (Bár a 60.000Ft-os TV-k is közel vannak hozzá és vannak jobb "noti" panelek is...)
Én ragaszkodnék egy tisztességes, 100Hz-es panellel rendelkező (nem vibrálós...) TV-hez ha filmet akarsz nézni, a méretet jelentő különbségről nem is beszélve...
Én most egy normál DELL notebook-ról írok és a benne lévő TN panel betekintési szöge iszonyat rossz...
Ennyire rosszat még TV-be nem is láttam...

[ Szerkesztve ]

(#25779) Baritone válasza tmscsaba (#25749) üzenetére


Baritone
tag

na álljon már meg a menet! 1. egy 60 éves ember nem idős, és lehet, hogy a te anyádnak nincs más öröme - ami azért gáz - de az én anyám nagyon is aktív, hiszen még dolgozik, így nem lételeme a tv, mert mással tölti az idejét.
2. mit tudsz te rólam, és mit képzelsz magadról, hogy rólam olyat írj, hogy magadnak biztos nagyobbat vennél???
Ne haragudj, de nem őriztünk együtt libát, azt sem tudod ki vagyok, és azt sem tudod, hogy mi az oka annak, hogy ki mekkora tv-t vásárol???

Bár a mondás úgy tartja, hogy mindenki magából indul ki, így lehet, hogy te spórolnál anyádon, de mint mondtam, nem tudod, hogy ki miért vesz akkora tv-t amekkorát. és nem. hidd el, hogy nem anyagi okai vannak!

B.

(#25780) krx21 válasza Baritone (#25779) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem akarnék beleszólni, de szerintem kicsit túlreagáltad tmscsaba hozzászólását... Szerintem nem volt benne semmi bántó és személyeskedés se... Lehet nagyon félreértetted... :K

(#25781) Baritone válasza krx21 (#25780) üzenetére


Baritone
tag

szerintem meg egy lcd tv témájú fórumon ne minősítsen senkit, hanem maradjon a témánál. Szerintem az pedig személyeskedés, ha valakit azt mondja, amit az előbb beidéztem tőle.
B.

(#25782) Watt25 válasza Baritone (#25781) üzenetére


Watt25
veterán

Akkor is vegyél vissza, nincs igazad.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#25783) celf


celf
őstag

Sziasztok, nem találtam ár-becslős topikot hirtelen.

Egy használt Samsung LE32C530F1W mennyit ér szerintetek manapság? Piaci árat mondjatok, ha tudtok, tehát a min-max közötti súlypontra gondoltam.

Köszönöm! :R

(#25784) sarkanyolo2 válasza Baritone (#25781) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Nyugi....., ez csak egy komment volt az interneten. :D

[ Szerkesztve ]

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#25785) tmscsaba válasza Baritone (#25779) üzenetére


tmscsaba
tag

"de nem őriztünk együtt libát, azt sem tudod ki vagyok"

Tényleg nem, ha bár a stílusodból látszik.
..ha te libát szoktál őrizni.. én nem.
Akkor tényleg nem azonos szinten gondolkodunk. :U

[ Szerkesztve ]

(#25786) Gabesz84 válasza tmscsaba (#25785) üzenetére


Gabesz84
őstag

ha ezen a szóláson ebben a formában akadsz ki, az azt jelenti nem tudod a jelentését :)...

[ Szerkesztve ]

(#25787) tmscsaba válasza Gabesz84 (#25786) üzenetére


tmscsaba
tag

De tudom, csak másképp akartam értelmezni, a szó szerinti jelentésében.

Egyébként meg ha valaki fel tesz egy kérdést egy fórumon, akkor jó, ha felkészül rá, hogy különböző emberek eltérő szempontok szerint igyekeznek meggyőzni őt. Igaz, már mástól is olvashatott azonos véleményt, de megpróbáltam megvilágítani más szempontból finoman.

A durva válaszára első pillanatban azt írtam volna, hogy "bocs de nem akartalak megbántani és tényleg nem tudtam, hogy hány éves édesanyád...", de aztán olvastam tovább és rájöttem, hogy ilyen válaszra nem ezt kell. Inkább pszichiáterhez kellene elküldeni, aki ilyesmiken ennyire 'felkapja a vizet', mert biztosan nagyon flusztrált lehet és máshol is lehetnek ilyen apróságokból konfliktusai.

Egyébként meg aki ilyen helyen kérdez, az hallgassa meg (olvassa el) a válaszokat és ha nem is köszöni meg de tegye el magának mint mások véleményét és utána úgy dönt, ahogy akar. Vagy logikusan cáfoljon. Végül is azért kérdezünk ilyen helyen, hogy többféle szempont figyelembe vételével válaszoljanak. Aki ezt nem tudja elviselni, az ne kérdezzen. Így felesleges. Igazam van?

Na mindegy, hagyjuk. Nem erről szól a fórum.

(#25788) celf


celf
őstag

na elég csajok, inkább a kérdésemre válaszoljon valaki, aki követi az árakat mostanában :D

(#25789) Tegla80 válasza celf (#25788) üzenetére


Tegla80
addikt

http://prohardver.hu/tema/bearazast_kernek_20/hsz_1-50.html
Szia
Sajna telorol csak ennyi megy,de igy odatalalsz legalabb.
:D

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#25790) Gabbana


Gabbana
aktív tag

Sziasztok. Van egy Sharp Aquos 46" os fullhd lcdtvm. Eddig minden patent volt, kb negy eves lehet. Egyik nap keletkezett rajta a bal szele fele egy fuggoleges csik ami par perc mukodes utan eltunik. Szerintetek javithato? Erdemes? Hozzaertot tud vki?

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#25791) tmscsaba válasza Gabbana (#25790) üzenetére


tmscsaba
tag

Az sajnos nem. Sőt...
Nem akarlak elkeseríteni, de lehet, hogy később véglegessé válik a hiba.

(#25792) Vladi


Vladi
nagyúr

Ezek közül az üzletek közül hol érdemes vásárolni? Melyik a megbízhatóbb?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#25793) kenwood3 válasza Vladi (#25792) üzenetére


kenwood3
őstag

Én a digitalplazanal már vásároltam. Netes rendelés volt, nem volt velük probléma. Garijuk tudomásom szerint csak bolti van, de telefonon állították, hogy gyártói. Így ezt nem tudom pontosan, és azt se, hogy mennyire korrektek garancia ügyben, mert szerencsére még nem volt probléma a rendelt tv-vel

Mi az az ekezet dragasag??

(#25794) soldi3r válasza Vladi (#25792) üzenetére


soldi3r
veterán

en az av planet-tol tobbszor is vasaroltam, egyszer sem volt gond, sem a keszulekkel, sem az uzlettel

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#25795) St3ven


St3ven
addikt

Sziasztok!

Két készülék között gondolkodom:
SAMSUNG T22C300EW és PHILIPS 22PFL2978H/12

Nagyjából ez az 55k, amit maximum rá tudok szánni. Ti melyiket ajánlanátok, és miért?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#25796) ginola


ginola
addikt

Sony HX850-hez gyárilag "sima" talp tartozik, ugye? Mármint nem a 8 fokban dönthető beépíttet hangszórós az külön vehető meg?

[ Szerkesztve ]

(#25797) junior11 válasza ginola (#25796) üzenetére


junior11
veterán

Én úgy tudom csak a beépített hangszórós talppal kapható (USA-ban már viszont a sima gyári talppal is). Gondolkozol rajta?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#25798) nismoka válasza ginola (#25796) üzenetére


nismoka
addikt

Itthon csak a 6 fokban döntött hangszórós állvánnyal van-volt.

(#25799) ginola válasza junior11 (#25797) üzenetére


ginola
addikt

Gondolkodom, de nem a döntött állvánnyal kéne.

(#25800) junior11 válasza ginola (#25799) üzenetére


junior11
veterán

Esetleg falra? Milyen méretben gondolkodsz? Megvan még az NX710 is? Vagy esetleg várd meg, amíg olcsóbb lesz a W905...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.