Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#24451) pjen válasza Watt25 (#24443) üzenetére


pjen
félisten

Hát ez sajna csak a digire igaz.

(#24452) jooker82 válasza Watt25 (#24443) üzenetére


jooker82
nagyúr

Invitelnél vagyok és úgy tudom,hogy külön előfizetési dija van a digitális vételnek. Ezen felül,nem akarok semmiért fizetni,annyira sokat nem tv-zek,de azt hittem,hogy a kábel tv-k is digitálisra váltanak teljes mértékben...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#24453) blakey válasza Breeze (#24426) üzenetére


blakey
titán

Ezt most poénnak vettem, de sajnos nem volt jó. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24454) pjen válasza jooker82 (#24452) üzenetére


pjen
félisten

A kábelesek azt csinálnak amit akarnak,azért kábel.Mindegyiknek van digitális és analóg adása,de a digitálist csak a digi adja ingyen.

(#24455) blakey válasza RichiG23 (#24431) üzenetére


blakey
titán

Szuper, kiváncsi vagyok milyenek lesznek az otthoni tapasztalatok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24456) BBéci válasza blakey (#24453) üzenetére


BBéci
titán

Hozzáértőktől hallotta. :W

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24457) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

sziasztok!

Ha a tv coax kábel nem ér el a tv új helyéig, ha toldom, nem veszít a minőségből? Vagy érdemes lenne 1 kábellel megoldani?

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#24458) dh66e válasza BBéci (#24456) üzenetére


dh66e
veterán

Béci emelkedj felül ezen a dolgon tudod az évek.....

(#24457) Bitpalace
Amennyiben módod van rá akkor egy kábellel old meg,bár ha elég erős a jeled akkor semmi gond nem lesz ha toldod,de csakis minőségi csatlakozókkal.

[ Szerkesztve ]

(#24459) pjen válasza RichiG23 (#24431) üzenetére


pjen
félisten

Sok sikert a sharp gyönyörű,kívánom ne romoljon el soha mert keserű tapasztalat,olyan mintha kishazánkban senki nem értene hozzá :(( :(( :(( :((

(#24460) BBéci válasza dh66e (#24458) üzenetére


BBéci
titán

Egy szaktopikban nem szabad cáfolat nélkül hagyni az ostoba, minden alapot nélkülöző megjegyzéseket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24461) pjen válasza Bitpalace (#24457) üzenetére


pjen
félisten

az 1 kábel mindig egésségesebb.egy csomó későbbi bosszúságtól megkiméled magad de,ha nem lesz a képen látható romlás akkor simán megtoldhatod.tulajdonképpen az elosztó rosszabb mint 1 toldás és mégis hány van egy rendszerben.

(#24462) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok!

Tv nézegetés van erősen, és van egy kiszemeltem, ez a Samsung UE46F6500SS
Megnéztem a tv-t, minden tök szuper, csak 1 kérdésem lenne: Árban és kategóriájában van-e párja, mondjuk LG-ben? Előre is köszi a válaszokat!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24463) Peetry


Peetry
senior tag

hi

van egy samu es6100-as tv-m, ha pc-re kötöm hdmi-n, akkor 1920*1080-as felbontásra állítva a gépen felbontást, körbe lelóg a kép a tv-ről. Olyan mintha nem 1920*1080-as lenne pedig elvileg az. tapasztalt vki ilyet?

(#24464) NomadND1 válasza Peetry (#24463) üzenetére


NomadND1
senior tag

Szia,

Kapcsold ki a tv-n a 16:9 overscant.

(#24465) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

Rendben, köszönöm szépen! :C

üdv!

(#24466) NomadND1


NomadND1
senior tag

Sziasztok!

Nekem is lenne egy problémám. Vettem egy tv-t és hdmi-vel rákötöttem a gépre.
A tv-n tökéletes a kép, a monitoron is.

Viszont a monitor úgy viselkedik, mintha frissitési gondja lenne. Pl. Skyrim alatt balra-jobbra mozgatásnál egy lassan felfelé futó - alapesetben láthatatlan - vízszintes csík eltolja képet azon a ponton a mozgás irányába.

Mellékelek egy képet ami kicsit homályos, de a lényeg látszik.

Köszi előre is !

(#24467) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Sziasztok,

Tv-t szeretnek venni a szuleimnek, mivel a regi samsung TV-juk teljesen tonkrement.
Sokaig a Samsung UE-32ES5500, es a Panasonic VIERA TX-L32E5E kozott gondolkoztam.
Most kepbe jott a Samsung UE32EH6030, es a Samsung UE32ES6100 is. Nagyon nem szeretnek arban tovabb menni. Ami fontos lenne az a valos 100Hz. A 3D egyaltalan nem erdekli oket. A skype tudas nem lenne rossz, de arra meg ott van a szamitogepuk.
Ebben az arkategoriaban szoba johetne esetleg valami mas?

Koszonom. :R

"Later Nerd!"

(#24468) -=RelakS=- válasza NomadND1 (#24466) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

kapcsold be a vertical sync-et a játékban.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#24469) Dr.Burn válasza Dr.Burn (#24467) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Meg kiegeszitenem egy LG 32LS570S -el a sort. Ebben nincs 3D, de van par smart funkcio.

"Later Nerd!"

(#24470) nightshadow válasza Dr.Burn (#24469) üzenetére


nightshadow
veterán

Az öt tévé közül a 32ES6100 a legjobb.

(#24471) Dr.Burn válasza nightshadow (#24470) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Minden teren? Tudom hogy tudasilag igen, de kepileg is?

A 3D a szuleimnek nem fontos. Viszont amit szeretnek, hogy a kepe szep legyen, es termeszetesen az egyszeru hasznalat is fontos lenne.

(#24472) nightshadow: Ugy tudom hogy az LG 32LS570S az valodi 100Hz -es.

[ Szerkesztve ]

"Later Nerd!"

(#24472) nightshadow válasza Dr.Burn (#24471) üzenetére


nightshadow
veterán

Képileg is. Az E5, ES5500 és az LS570 nem is valódi 100Hz-sek.

[ Szerkesztve ]

(#24473) pjen válasza nightshadow (#24472) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Tulajdonképpen mit jelent az:nem is valódi 100Hz s?Javítsatok ki ha tévedek de a tv adás még mindig 50hz s és váltott soros.Ergó a 100hz bizonyos fokig az élesség rovására megy.

[ Szerkesztve ]

(#24474) BBéci válasza pjen (#24473) üzenetére


BBéci
titán

Nagyon sokszor leírtam.
A full HD LCD tévék mozgóképfelbontása alaphelyzetben nem több 300 sornál. Éppen ezért mondják sokan, hogy nem szabadna erre a célra használni, de az egy másik történet.
A 300 sort a 100 Hz megduplázza, tehát a gyors mozgások kevésbé lesznek életlenek. Viszont ennek az interpolációs eljárásnak negatív mellékhatásai is vannak, azokat nevezik digitális artefaktoknak.
A "kamu" 100 (400, 800, 1200) Hz a háttérfény villogtatásával növeli a mozgóképfelbontást, egyik hátránya a fényerő csökkenése.
Tehát éppen az ellenkezője igaz annak, amit írtál, mivel az élességet növeli.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24475) pjen válasza BBéci (#24474) üzenetére


pjen
félisten

Hát nem tom.Ez régen úgy működött,hogy az előzó félképet memóriából beillesztette az aktuális félképbe De közben idő telt el gyors mozgásnál különösen látványos legalábbis nekem.Amit Te irsz azis csak egy trükk.Még mindig nem értem miaz valódi 100hz?

(#24476) BBéci válasza pjen (#24475) üzenetére


BBéci
titán

Az előbb leírtam, valódinak az interpoláltat nevezzük. A processzor megpróbál kitalálni két meglévő "képkocka" közé egy harmadikat.
Ne keverd össze a CRT 100 hertzét a lapostévékével!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24477) pjen válasza BBéci (#24476) üzenetére


pjen
félisten

"A processzor megpróbál kitalálni két meglévő "képkocka" közé egy harmadikat."Tudom ,hogy igy működik,de az én szememnek idegen ez.Ezért aztán messzebbről nézem az lcd tv-t az ajánlottnál.Tudod ez olyan nekem mint mikor a teleobjektívet digitális zoom al helyettesítik.De hát ez van sajna.

[ Szerkesztve ]

(#24478) NomadND1 válasza -=RelakS=- (#24468) üzenetére


NomadND1
senior tag

Be van kapcsolva.

(#24479) BBéci válasza pjen (#24477) üzenetére


BBéci
titán

Annyira nem szar, mint a digitális zoom, ami a tévékben is van és sokan használják. Az én szememnek is idegen, ezért sem vennék LCD tévét. A 300 soros mozgóképfelbontás legalább annyira rémes.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24480) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

hali, durván lenne 230.000-rem TV-t venni és nem tudom mit vegyek, nagyon a samsung fele hajlok de 40colos samsung smart 219, lg-ből meg a 47colos 209.. Ti mit tennétek?

(#24481) pjen válasza BBéci (#24479) üzenetére


pjen
félisten

:R :R :R :R

(#24482) BBéci válasza -secret- (#24480) üzenetére


BBéci
titán

40 colos tévéért nem adnék 230000 forintot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24483) -secret- válasza BBéci (#24482) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

samsungot akarok és smartot.. akkor milyent vennél?!

(#24484) NomadND1 válasza -secret- (#24480) üzenetére


NomadND1
senior tag

Panasonic et60e

(#24485) -secret- válasza NomadND1 (#24484) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

"samsungot akarok és smartot.. akkor milyent vennél?!"

(#24486) BBéci válasza -secret- (#24483) üzenetére


BBéci
titán

Nem LCD-t. :N

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24487) -secret- válasza BBéci (#24486) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

na mutasd akkor mire gondoltál :R

(#24488) BBéci válasza -secret- (#24487) üzenetére


BBéci
titán

CRT már nincs a boltokban, OLED még nincs. Szerinted mi marad? ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24489) -secret- válasza BBéci (#24488) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

sima led? :))

(#24490) pjen válasza BBéci (#24488) üzenetére


pjen
félisten

Gondolom Plazma.A képe messze szebb,csak a mérete,. sok lakásban kezelhetetlenül hatalmas.

(#24491) BBéci válasza pjen (#24490) üzenetére


BBéci
titán

Mi más lenne.
Miért kezelhetetlen egy 42 colos? Volt már nálam 63 colos is, kényelmesen elfért a 160 centi széles hifiállványon. :K

(#24489) -secret-
Milyen az a sima LED???

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24492) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

nem vagyok Tv szaki mint Ti, k@rv@'ra leszarom hogy lcd vagy led, csak legyen egy normális samsung smart tv-m..

[ Szerkesztve ]

(#24493) pjen válasza BBéci (#24491) üzenetére


pjen
félisten

Hát,haverom lakása 28 négyzetméter szoba,konyha,előszoba,fürdő és wc.Ketten lakják...tudom ez az Ő problémájuk.Az a baj nem fér be a 160cm es hifi állvány. :((

[ Szerkesztve ]

(#24494) pjen válasza -secret- (#24492) üzenetére


pjen
félisten

Végeredményben mi hátráltat benne,hogy bemenj egy plázába vagy egyéb üzletbe és vegyél egyet.Nem tudsz mellé nyulni. :C

(#24495) StLui válasza -secret- (#24492) üzenetére


StLui
veterán

Ott a gond szerintem, hogy véleményt kérsz, nem értesz hozzá (szerinted), de mégis kikötsz két dolgot is, amik között nem szerepel a képminőség.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#24496) BBéci válasza pjen (#24493) üzenetére


BBéci
titán

Az állvány most mellékes, mert szerintem lapostévének fali konzolon van a legjobb helye. Azért lapos! :K
Azt nehezen tudom elképzelni, hogy nincs sehol akkora szabad falfelület, amin elfér egy 42 colos TV. Ha valóban nincs, akkor passz! De ne a kivételekkel foglalkozzunk!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24497) -secret- válasza StLui (#24495) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

full HD, Samsung, Smart, Wifi, 42"+ és 230k alatt... na így jobb? :)

(#24498) StLui válasza -secret- (#24497) üzenetére


StLui
veterán

Nem, egyre rosszabb :) Sajnos azt sem értetted ezek szerint mire próbálok utalni.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#24499) nightshadow válasza -secret- (#24497) üzenetére


nightshadow
veterán

(#24500) -secret- válasza nightshadow (#24499) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

:R

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.