Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#24051) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Szeretnék egy 32" TV venni sajnos a keret szükös max 80 ezret szánék rá.Amelyet látam az LG 32CS460 ez 68 ezer lenne az egyik áruházban.Lehhet 80 ezerért enél jobb tv venni amelyre rendes gyári garancia van?

(#24052) bence188


bence188
tag

Sziasztok!
Tv vásárlás előtt járok, a lényeg minél nagyobb kijelző és jó minőségű kép, lehetőleg a 3d-t is tudja. Kinéztem magamnak a Samsung UE46EH6030-t 168-ért jó vétel lenne? Itt a véleményeknél azt írják róla hogy a 3d szellemképet ad, (de más nem panaszkodott, néztem véleményeket ugyanerről a termékről 40"-os méretben is) az mit jelent igazából? Ez lejátssza a DTS- formátumot, mert a legtöbb 1080p-s film úgy van fennt a neten? Érdekelne, hogy melyik tulajdonságát kell nézni a tv-nek ahhoz hogy mikor például meccset nézek és mozog a kamera akkor ne legyen nagyon homályos a kép, mert pl. a régi 4 éves lcd tv-men eléggé az, mikor követi a labdát a kamera. Válaszotokat előre is köszönöm.

(#24053) janos666 válasza bence188 (#24052) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

a lényeg minél nagyobb kijelző és jó minőségű kép

Akkor rossz fórum topicba tévedtél. :DDD

Itt a véleményeknél azt írják róla hogy a 3d szellemképet ad [...] az mit jelent igazából?

Azt, hogy a szemüveg és a panel LCD kristályai sem zárnak tökéletesen és nem is teszik ezt mindig elég gyorsan, így néha a jobb szemnek szánt képből is kap valamennyit a bal (és fordítva), ami egy halvány "szellemkép" formájában jelentkezik.

Ez lejátssza a DTS- formátumot

Igen, de érdemes beszerezni legalább egy Egreat RS6-ot (az valódi FullHD 3D-t is le tud játszani, ha már említetted, hogy érdekel a 3D, de még nem drága).

melyik tulajdonságát kell nézni a tv-nek ahhoz hogy mikor például meccset nézek és mozog a kamera akkor ne legyen nagyon homályos a kép

A mozgóképfelbontást és LCD esetén e mellé még érdekes a BFC megléte (vagy a sok Hz-es interpolációé, ha nem zsigereli ki az agyadat a hamis kép).

Ezzel amúgy megint csak rossz topicban jársz. :P

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#24054) bence188 válasza janos666 (#24053) üzenetére


bence188
tag

A szellemkép az gyakori a 3d tv-knél?
A mozgóképfelbontást és LCD esetén e mellé még érdekes a BFC megléte (vagy a sok Hz-es interpolációé, ha nem zsigereli ki az agyadat a hamis kép) EH6030 akkor szted megfelelő lenne? Nem szándékozok a tv mellé venni semmit, usb-n pendriveról játszanám le a filmeket rajta. Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#24055) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!

Essetleg erre valaki aki jobban képben van ttudna válaszolni 24051 :R

(#24056) BBéci válasza bence188 (#24054) üzenetére


BBéci
titán

Igen, gyakori a szellemkép, különösen az alsóbb kategóriákban, ahová az EH6030 is tartozik. Azt is tudnod kell, hogy 3D-ben felezi a felbontást, tehát nem full HD.
A tévékben lévő lejátszó csak ideiglenes pótlék lehet, ha az ember igényes a kép- és hangminőségre. Nem képes 24p lejátszásra és az igazi, frame packed 3D filmeket nem ismeri fel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24057) Tegla80 válasza qwertly (#24055) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
Sajnos az általad írt árral van a baj :F
85 ért lenne , boltban hivatalos samu garival.
(Samsung párti vok,LG-t nem ajánlok,mert pl a LG cs460 mellől is elkopott a Samsung LE420 amikor karikor egy árban adták a multik. Az LG ból még azóta is van nekik,de a Samu már rég a múlté . szóval Samu ;] )
[link]
valami ilyenben gondolkodj inkább.
vagy ha feljebb tudsz menni esetleg hitelre 0% vagy ilyesmi akkor pl "ezt"
csak bontatlant vegyél, bemutató darabot soha!! (sztem)
(neten sem találtam most hirtelen olcsóbban hivatalos garival,mert kifutó modellek és allig van már olyan helyen ahol a gari is olyan amit szeretnél. az idei modellek árai meg a csillagos eget verik :F . szóval ezért szűk a kínálat számodra. )

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#24058) nightshadow válasza Tegla80 (#24057) üzenetére


nightshadow
veterán

A 32EH5000 116k-ért az k. drága: [link]

(#24059) BBéci válasza nightshadow (#24058) üzenetére


BBéci
titán

De az eurónincs-ben lehet alkudni. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24060) nightshadow


nightshadow
veterán

Seiki presents 50" Ultra HD TV for less than $1500 [link]

(#24061) sinick válasza BBéci (#24059) üzenetére


sinick
senior tag

Tavaly októberben volt egy átlagos általános 10%-os árcsökkentés. Azóta nem lehet alkudni.

Legalábbis tavaly nyáron nekem sikerült, idén februárban már nem sikerült.

(#24062) qwertly válasza Tegla80 (#24057) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Bocsi este volt már és kapkodtam mint most is :),de itt a [link] melyik LG tévére gondoltam és max 80 ezert szánék rá.Természetesen rendes gyári gari kellene nem valami bóti.

(#24063) Tegla80 válasza nightshadow (#24058) üzenetére


Tegla80
addikt

igaz,
köszi a javítást :R
bocsi ,de gyorsban gugliztam és ezt írtam is. Plusz az csak alternatíva lenne ,mert 80e a keret. de ez már csak a magyarázkodásom. :B

BBéci
most lehet röhögni fogsz,de amúgy tényleg lehet alkudni. :K
euronics számomra kipipálva e téren,mert anno a hűttő+mosógép kombóra ráalkudtam egy 15e samu porszívót grátiszban.
"Mi" így élünk és nem szégyenlem,h nem vesznek "hülyére",mert pl az MM meg PS3 at cserélt nekem gari lejárat előtt 2 héttel 1 vadi zsír 1év garisra.Mert igazam volt és kitapostam belőlük.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#24064) torma1981 válasza sinick (#24061) üzenetére


torma1981
veterán

Szia. Én simán alkudtam decemberben mikor a 47LM669-et vettem

(#24065) bence188 válasza BBéci (#24056) üzenetére


bence188
tag

Köszi a választ! Lehet hogy felesleges lenne 3d tv-t vennem, mert úgyse sokat használnám. Csak az a baj hogyha 46" olosat nézek akkor a legolcsóbb 100 hz-es is 150ezer és akkor már megéri 6030-at venni 168-ért az 200 hz-es és 3d-s. Nem tudom mit vegyek.

(#24066) BBéci válasza bence188 (#24065) üzenetére


BBéci
titán

Itt is kérdezd meg, hogy mit ajánlanak!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24067) bence188 válasza BBéci (#24066) üzenetére


bence188
tag

Én mindenképpen olyat szeretnék amin van usb és onnan tudom a filmet nézni és a dts formátumot is lehetőleg játssza le, valódi 100 hz-es legyen, hogy meccseken ne homályosodjanak el a játékosok. Úgy látom ebből 46"-os nincsen mivel ez más árkategória, így 40-42"-osat keresek 130-140k-ig úgy döntöttem.

(#24068) BBéci válasza bence188 (#24067) üzenetére


BBéci
titán

Olvasd el az előbb linkelt topik utolsó néhány hozzászólását!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24069) janos666 válasza bence188 (#24067) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az LCD és PDP TV-k belső lejátszójával is ugyan az a helyzet: sok mindent visz, de igazán semmit nem érdemes azzal nézni. Potom pénzért kapsz Egreat RS6-ot, ami az új béta szoftverrel már egész jó kis lejátszó (az árához képest mindenképp), még valódi 3D filmeket is visz. Vagy ha nem kell 3D, akkor ott vannak a használt WDTV Live-ok még egy kicsit olcsóbban, és tutibban (a Sigma chip eleve tudja a 23.976Hz-et).

Gyors mozgásokat élesen és interpolációs hibák nélkül sokkal könnyebben (és olcsóbban) kapsz PDP-től, mint LCD-től. De elég szűkre húztad a nadrágszíjat. Érdemesebb lehetne még hozzáspórolni, mintsem lefelé mozogni az árral (akár PDP, akár LCD lesz). 50" körüli méretben inkább 200k körül van az a pont, ahol még lényeges képminőség javulást kapsz a pénzedért, efelett kezd egyre vékonyodni a javulás az egyre vaskosodó végösszeghez képest, ez alatt viszont hatalmasat lépsz lefelé képminőségben ahhoz képest, hogy csak pár tízessel kevesebbet csengetsz ki.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#24070) bence188 válasza janos666 (#24069) üzenetére


bence188
tag

200-am sajna nincs rá. 150 a keret igazából, de a 3d-ért akarttam kiadni feleslegesen pár ezrest. Sztem LED tv-t veszek 40-42"-osat de azt jó minőségben. Anyáméknak van 1 éves 32"-os sony braviájuk és azon az usb mindent lejátszik 1080p nagyon szép képpel nincs vele semmi gond. Ezért nem akarok külön venni hozzá lejátszót, ha usb-n ugyanazt megkapom, mivel 3D nem kell ezért annak a lejátszása már nem érdekel, csak a DTS lenne fontos.

(#24071) Dorian válasza bence188 (#24070) üzenetére


Dorian
félisten

Csak hogy teljesebb legyen a kép:
Nem kapod meg ugyanazt, a külső lejátszók formátumtámogatása bővebb, tudnak kadenciahelyesen lejátszani, a képminőségük is jobb és kényelmesebb használni őket.
Viszont átlagfelhasználók többnyire jól elvannak a beépítettel is. Ismerd meg a hátrányokat és ha megfelelő kompromisszum, használod a beépítettet.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24072) bence188 válasza Dorian (#24071) üzenetére


bence188
tag

Anyámék tv-jén néztem 1080p filmet usb-ről és tökéletes volt a kép, ugyanolyan jó mint a monitoromon, nem vettem észre különbséget. Meg ha nem kell 3d akkor nem is nagyon kell külső lejátszó. Am mennyibe kerül egy ilyen külső lejátszó? Köszi a válaszokat!

(#24073) janos666 válasza bence188 (#24072) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az egyszerű fapados PC lejátszók is messze állnak az ideálistól.
20-22k-nál kezdődnek az értelmes lejátszók, pl.: WDTV Live (ez a Steaming változat, az olcsóbbikat, ami csak USB-ről eszik, hálózatról nem, azt most nem láttam), vagy ha 3D is kell olcsón, akkor Egreat R6s.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#24074) jel1


jel1
aktív tag

na, akkor tegnap megjött az lg 47lm640s... minden szuper volt, de most észrevettem, hogy az egyik képpont hibás...nem ég benne a zöld :/
mi legyen?

[ Szerkesztve ]

(#24075) BBéci válasza bence188 (#24072) üzenetére


BBéci
titán

Ugyanolyan jó, mint a monitorodon??? :Y
Netán azt akartad írni, hogy ugyanolyan vacak, mint a monitorodon? Mióta viszonyítási alap egy monitor, amit állóképek, weblapok, ábrák, táblázatok, szövegszerkesztő megjelenítésére gyártottak?
Nagyon nem vagy tisztában a minőségi kategóriákkal, a jó képminőség ismérveivel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24076) nightshadow


nightshadow
veterán

Panasonic TX-L47ET60E 3D LCD-tévé teszt [link]

(#24077) bence188 válasza BBéci (#24075) üzenetére


bence188
tag

Hát igazából tisztább a képe, mint monitoron, meg jobban látszanak a részletek, csak ezzel akartam érzékeltetni, hogy az usb-ről is kristálytiszta képe van. Am full hd ips paneles monitorom van, annak nem olyan rossz a képe azért. Persze igazad van, nem vagyok teljesen tisztában a minőségi kategóriákkal, mert én csak arról tudok viszonyítást mondani amim van.

(#24078) Nagytalp


Nagytalp
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek milyen 32"-os LED TV-t érdemes venni manapság?

FullHD érdekelne jó ár/érték aránnyal 100k közeli árban de a fogyasztás sem utolsó szempont. Leginkább TV műsorokat nézünk de monitorként is használom HDMI-vel, 3D-re nincs szükségem.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#24079) baderoli


baderoli
tag

Sziasztok! Megoldást keresnék a következőre: van egy grundig led lcd tv-m, nincs rajta lan, csak usb amiről lejátszik filmeket. Szeretnék egy nas szervert amin van torrent kliens, ezt szeretném vezérelni egy tablettel, és a letöltött filmeket meg lejátszani a tv-n.
Valakinek ötlete?
Köszi!
Üdv!

(#24080) StLui válasza baderoli (#24079) üzenetére


StLui
veterán

Ezt úgy hívják szerintem, hogy htpc, topichoz nem igen kapcsolódik a tévéd hdmi bemenetén kívül.
Tabletekre pedig vannak appok amikkel vezérelheted a pc-t, pl teamviewer

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#24081) baderoli válasza StLui (#24080) üzenetére


baderoli
tag

Értem,akkor segítenél abban hogy hol tegyem fel a kérdésem?

(#24082) StLui válasza baderoli (#24081) üzenetére


StLui
veterán

Ez nagyon szakmai (nekem): htpc
Amúgy ennyit csináltam, hogy beírtam a keresőbe:htpc
Esetleg itt én láttam egy jó összeállítást visszaolvasva 1 hónapot: home server
De én lehet csak itt kérnék egy alacsony fogyasztású fullhd mfilmre alkalmas gépet: Milyen gépet vegyek

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#24083) baderoli válasza StLui (#24082) üzenetére


baderoli
tag

Köszi! De nem gépet akarok építeni. Majd keresgélek. Üdv! :R

(#24084) Nagytalp válasza baderoli (#24079) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Csak Wifi kell és egy DLNA képes NAS.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#24085) StLui válasza Nagytalp (#24084) üzenetére


StLui
veterán

Az az usb-n keresztül tudja a filmet továbbítani a tévének?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#24086) Nagytalp válasza StLui (#24085) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Wifi stick kell a TV-be is ! Tabletről vagy telefonról vezérelhető lesz az egész rendszer.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#24087) Gabesz84 válasza Nagytalp (#24086) üzenetére


Gabesz84
őstag

ha nincs a TV-n LAN, akkor erősen gyanítom hogy az a TV nem DLNA képes, és a wifi stickeket sem ismeri fel!
Ne vezessük már félre az embereket ha lehet.

Egy android stickkel esetleg jobban járna.

(#24088) nightshadow


nightshadow
veterán

(#24089) Nagytalp válasza Gabesz84 (#24087) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Arra gondoltam én is! :B Van HDMI-be dugható verzió is, így még USB sem kell.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#24090) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Kérdeztem már itt de nem kaptam egyértelmű vállaszt,ha van 80ezer és ebböl szeretnék 32" tv venni akor melyiket érné meg ha szeretném,hogy legyen rajta gyári gari.És ne valamely bolti gari.Amelyeiket néztem az LG 32CS460 LED Televízió van ennél jobb a fent jelzett összeg határig?

(#24091) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

A segítségeteket kérem. Az egyik cimborám szeretne vásárolni egy új televíziót, maximum 100.000 forintból.

Feltételek:
- a fenti árért elérhető legjobb minőség, és képminőség;
- 80, maximum 82 cm-es képátmérő;
- lehetőleg "Full HD" felbontás.

Előny:
- több év teljes körű garancia, jó szervizháttér

A televíziót főleg TV adások megtekintésére, valamint a notebook-jához (monitorként) használná.

Kérdéseim:
- Melyik az a jelenleg kapható típus, amelyet a fenti feltételek mellett leginkább és nyugodt szívvel ajánlanátok?

- Mivel az újabb TV-ken már display port és vagy HDMI bemenet van, a notin viszont csak egy analóg VGA kimenet... Működne egy analóg/DVI átalakító + DVI-->HDMI kábeles megoldással a TV a laptoppal együtt?

Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv: Piftuka

"Aquila non captat muscas."

(#24092) janos666 válasza Piftuka (#24091) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A TV-ken ritka a DisplayPort. Rendes TV-n még nem is láttam.
HDMI aljzatba aktív (analóg->digitális) jelátalakító nélkül nem jut majd el a D-sub analóg jele. Néhány 2011-es Samsung TV-n is volt még valódi D-sub csati. (Mellesleg az volt egyben a szervizes diagnosztikai csatlakozó is.) 2012-ben szerintem már szinte minden TV-ről eltűnt, talán TV tuneres monitorokon még akadhat.
De egyébként érdemes lenne olyan notira váltani, amin van DVI/HDMI vagy DisplayPort (ez utóbbi viszonylag egyszerűen emulálhat HDMI-t), ha rendszeresen rá akarja kötni egy TV-re (főleg hogy ha arról szeretne FHD filmet is lejátszani, akkor ahhoz, jó minőségben eleve vékonyka lehet egy régi laptop, nem csak az analóg átvitel).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#24093) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Esetleg valaki tudd [link] válaszolni?Mert ha nincsen más javaslat akkor öt vennénk meg.Igaz,hogy alig megy a tv de azért ha van jobb max. 10 ezerrel akkor inkább az lenne.

(#24094) bence188


bence188
tag

Erről az online boltról van valakinek tapasztalata? hypertv Mert elég gyanús hogy nem lehet utánvéttel fizetni, viszont nagyon jó áraik vannak.

(#24095) BBéci válasza bence188 (#24094) üzenetére


BBéci
titán

Kissé furcsán, a jogszabálytól eltérően értelmezik a vásárlástól való elállást. Emiatt szóba sem állnék velük.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24096) dh66e válasza BBéci (#24095) üzenetére


dh66e
veterán

valamint én a garanciáról sem látok egyetlen infót sem. :(

[ Szerkesztve ]

(#24097) Piftuka válasza janos666 (#24092) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm, hogy válaszoltál!

"HDMI aljzatba aktív (analóg->digitális) jelátalakító nélkül nem jut majd el a D-sub analóg jele."

Mit értesz "aktív jelátalakítón"? Milyen árkategóriában lehet megvásárolni ezt a terméket?

"De egyébként érdemes lenne olyan notira váltani, amin van DVI/HDMI vagy DisplayPort (ez utóbbi viszonylag egyszerűen emulálhat HDMI-t), ha rendszeresen rá akarja kötni egy TV-re (főleg hogy ha arról szeretne FHD filmet is lejátszani, akkor ahhoz, jó minőségben eleve vékonyka lehet egy régi laptop, nem csak az analóg átvitel)."

A laptop biztosan nem lesz lecserélve.

Nyilván olyan TV említését is szívesen veszem, amelyen van D-Sub csati (csak úgy gondoltam, hogy manapság már nem jellemző a kereskedelmi forgalomban új termékként.)

A fentieknek megfelelően tehát várom szeretettel a tippeket a készülékre! ;)

"Aquila non captat muscas."

(#24098) bence188


bence188
tag

Tisztelt Novák Bence.

Budapesten van. 8 napon belül lehetősége van cseretermékre. Igen elszállítjuk és kap helyette egy másikat .

Van utánvétes rendelés a megjegyzés rovatban fel kell tüntetni, hogy utánvéttel fizetne, de ilyenkor később kapja meg a terméket mert a aki fizetett annak kell hamarabb kiküldenünk.

Üdvözlettel
Nagy Réka

2013. április 19. 10:58 Novák Bence írta, <novak_bence@freemail.hu>:

Tisztelt Címzett!
Érdeklődni szeretnék, hogy a szervíz helyileg hol van? És ha véletlen hibásan kapnám meg a készüléket, akkor díjmentesen eljönnek érte és kicserélik? Mindezt a cserét hány napon belül igényelhetem? Utánvétes megrendelés nincs esetleg? Mert én nem szeretek előreutalni és nem láttam ezt a lehetőséget a fizetésnél. Válaszukat előre is köszönöm.

Ilyenről h utánvéteset később szállítanak nem is hallottam.

(#24099) BBéci válasza dh66e (#24096) üzenetére


BBéci
titán

Pedig egy egész bekezdésben írnak a garanciáról, jótállásról.

(#24097) Piftuka
Aktívnak azokat az eszközöket nevezik, amik áramforrást igényelnek a működésükhöz. Az analóg jel digitálisra alakítása nem egyszerű művelet, passzív módon nem oldható meg.
Keress a Google-val A/D konvertert!
Nem várható el a tévégyártóktól, hogy 2013-ban sok éves, elavult, őskori laptopokhoz igazodjanak és azokhoz passzoló csatlakozókat alkalmazzanak.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24100) Piftuka válasza bence188 (#24094) üzenetére


Piftuka
veterán

Nagyon sok pontban sértik meg a hatályos fogyasztóvédelmi jogszabályokat.
Így nagyon könnyen tudnak "olcsók" lenni.

Nagyon remélem, hogy az ilyen üzletek előbb-utóbb teljesen kiszorulnak a hazai kereskedelemből!
Egyébként az online kereskedelemben sokkal rosszabb a helyzet, mint a hagyományos üzletek esetében. Az üzletek 80-90%-a kisebb, vagy nagyobb mértékben nem felel meg az előírásoknak.

Általánosan igaz, hogy ha a "rólunk", vagy a "szállítási és garanciális feltételek" résznél nem látsz minimum 3-4 oldalnyi (hasznos) szöveget, akkor kerüld el az üzletet.

A cégről az összes fontos adatnak (cégbírósági bejegyzés, annak száma, vállalkozás megnevezése, székhelye, elérhetőségei, ügyvezető, elérhetőségei, stb.) szerepelnie kell!

A "szállítási és garanciális" feltételek esetében pedig illik szépen felsorolni az összes vonatkozó jogszabályt, és helyesen alkalmazni azokat! (Minden hiányos/nem megfelelő tájékoztatásból eredő probléma esetén a forgalmazóé a felelősség.)

Fontos tudnotok, hogy nem kérhetik rajtatok számon a termék csomagolását. Még hagyományos üzletben sem, de távollévők között kötött szerződés esetéen (online vásárlás) különösen igaz mindez, hiszen az értékesítés jellege miatt a fogyasztónak (Nektek) nincsen lehetősége a termék előzetes kézbe vételére, megvizsgálására, kipróbálására, így elkerülhetetlen a csomagolás felbontása.
A törvény éppen azért rendelkezik a min. 8 napos elállási határidővel, hogy legyen módod kipróbálni a terméket, és ha nem vagy vele elégedett, akkor visszaküldeni azt.

(Arra pedig egyetlen forgalmazó sem kötelezhet, hogy bármilyen csomagolást őrízz meg. Nincsen olyan jogszabály, amely előírja ezt, illetve a kérdésben a forgalmazó javára kedvezne.)

Költségként csak és kizárólag a termék forgalmazóhoz történő visszajuttatására vagy kötelezve. Semmilyen más esetben, semmliyen más költséget nem terhelhet rád egyetlen forgalmazó sem.

Legyetek tudatos fogyasztók! ( Olvasnivaló ) Olvassatok a témában, tájékozódjatok, és tudjátok, hogy milyen jogaitok és kötelezettségeitek vannak! ;)

Higgyétek el, hogy tájékozottan sokkal könnyebb a vásárlás, ill. a szolgáltatások igénybevétele. :K

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.