Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33553) TheProb válasza #89309696 (#33551) üzenetére


TheProb
veterán

Köszi a részletes és pozitív töltetű írást! :R
Az a helyzet, hogy átturva a netet, kb csak a "fancy"/sznob kennelek, tenyésztők oldalait találni meg. Akikről lerí, hogy iszonyat pénzeket fognak kérni a kicsikért. Olcsóbb kutyust még eddig nem is talált, illetve ott megint felmerül a kérdés, hogy lehet lutri lesz a genetikája. (Persze nyilván tudom, hogy a "híres" helyről kikerült kölykök se lehetnek mind 110%-ban egészségesek.)
Akkor már inkább lehet tényleg a fajtamentés felé tendálnék. Viszont így ritkán fogok szerintem kölyköt találni. Egy idősebb kutyát meg szerintem már nem nagyon fogok tudni nevelni, stb.

Tegnap kíváncsiságból megkérdeztem egy mini Aussie tenyésztőt, hát ott is olyan árat (1500€) kaptam, hogy a szemem kigúvadt. És akkor még hozzá is teszi, hogy színhibás a kutyus, ezért adja hobby célra és ezért ennyi... :U

Nem akarok csapongani a fajták közt, de tegnap beléptem egy Border Collie és egy Dalmata fajtementős csoportba is. Miután eléggé lerombolta a goldis realitásom az említett tenyésztő. De ugye ez a 2 fajta szintén nem a tohonya, lusta típusok közé tartozik... ;]

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.