Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11351) chris0000


chris0000
őstag

hi.
ezt a hdd-t szeretném venni,de a bolti eladó nekem azt mondta,h ha usb2.0-val használom akkor 20Mb/s ha
usb3.0-al akkor meg kb. 60Mb/s-al fog másolni.
hiába az 5Gb/s / 480Mb/s létezik ez?
[link]

(#11352) gulyasa válasza chris0000 (#11351) üzenetére


gulyasa
őstag

Először is, ne keverjük az adatokat/mértékegységeket.
A "20" és a "60" az MB/s (tehát MegaByte/sec).

Az 5 Gigabit (USB 3.0) és a 480 Megabit (USB 2.0) az elméleti maximum adatátviteli sebesség a két szabványhoz.
Csak sajnos az a helyzet, hogy ezeket a sebességeket még egyetlen nagyközönségnek szánt eszközből sem tudták előcsikarni. Az sem mindegy, hogy milyen eszközről (pl. belső HDD-ről) másolsz, milyen minőségűek a közbenső elemek, amelyeken "átmegy" az adat, stb...

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10

(#11353) chris0000 válasza gulyasa (#11352) üzenetére


chris0000
őstag

En csak adattarolasra hazznalnam,(letöltesek,game,film)vagy ha a boot kingston v+200 ssd vinyomrol atakafok másolni vmit ra.
Jelenleg usb 2.0at tud a rendszerem gigabyte p55-gd-65 alaplappal.
Ha usb3.0 alatt is ilyen siralmas az adatatvite akkor atgondolom az adattarolast a rendszerembe.
Azért akarok külső vinyot mert az ssd+mechanikus vinyoval a rendszer nem volt stabil.

(#11354) King Unique válasza f4cg80 (#11350) üzenetére


King Unique
titán

Én amit tudtam elmondtam,ott a linkek stb...szerintem pár ezren nem érdemes spórolni,érdemesebb egy jót venni,meg design se utolsó,de has orít a keret,akkor annyi...
Alábbi 3-ból egyik se feltétlen a legjobb :N ,ha muszáj választani,akkor talán M3. Pix-et egyesek szidták gari ügyintézés miatt,ezt leszámítva elmegy,bár előbbi azért fontos lehet.

(#11353) chris0000: usb3-on ugyamazt tudják szinte,mintha SATA-ra lenne kötve,teljesítmény függ vinyótol,amit kinézték Elements portable,régebbi WD vinyóval max.80-9x MB/s közt tud nagy fileok másolásánál,de vegyes,kisebb fileoknél lecsökken.
Adattároláshoz,lejátszáshoz,letöltéshez bőven elég ez,de még usb2 is,adatmozgatásnál jön jól a 3.0. Vagy te mire gondoltál,csak nem erre akarod felrakni rendszert,programokat :F ,mert az nem ajánlott,főleg egy ilyen Elementsre :N

(#11355) lostprophet


lostprophet
aktív tag

A következő lenne a gondom, mert mindjárt szívbajt kapok:
-Van nekem egy Samsung G2 Portable külső HDD-m, körülbelül 1 éves. Másolgattam ma rá és róla, amikor beütött a pislogós led téma. Tehát rádugom, pislog a led és ilyen furcsa nagyon halk vinnyogó hangot hallok, de Windows nem látja. Rajta tároltam minden létfontosságú adatomat (lévén külső vinyó).
Ha beviszem garanciálisba, van esély rá, hogy visszakapom az adatokat?

[ Szerkesztve ]

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#11356) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

A Hitachit mint márkát, mennyire ajánljátok? Ezt a típust néztem ki: TRAVELSTAR Z7K500 250GB (Ár: 13.000)
Eddig jókat hallottam róla.

A másik kérdésem nem teljesen vág ide. A külső hdd-t dvd lejátszóhoz akarom csatlakoztatni. Egy fapados IDE-SATA -> USB konverterrel próbáltam csatlakoztatni a lejátszóhoz többféle IDE-s hdd-t, többféle méretre és fájlrendszerre partícionálva. Nem jártam sikerrel. Egy külső usb-s IDE csatlakozós mobil kerettel lenne esély a csatlakoztatásukra?

[ Szerkesztve ]

(#11357) csacsi1899


csacsi1899
csendes tag

Sziasztok!

Tájékozódva a Samsung tv topicban, az UE40D6500 tévéhez vettem egy Western Digital 2TB MyBook Essential 3,5 Külső HDD-t, viszont a tv nem ismeri fel, mikor bedugom. (a laptopom igen)

Nincs valakinek valami ötlete, mi lehet a hiba oka?

(#11358) Dozbik


Dozbik
tag

Üdv!

Vettem egy Western Digital MyBook Essential 2 terrás külső vinyót. Az egyetlen gondom csak az, hogy a sok teszt állításai ellenére ehhez nem mellékeltek USB 3.0 adaptert, pedig több teszt egyöntetűen azt állította, hogy Magyarországon a vinyó mellé hozzádobnak még egy adaptert is... na de ha már így jártam, akkor legalább valaki vidítson fel annyival, hogy ajánl nekem egy erre a célra megfelelő nem túl drága USB 3.0 adaptert!

Köszi!

(#11359) gulyasa válasza Dozbik (#11358) üzenetére


gulyasa
őstag

"Micro USB 3.0" néven keresd. Pl. a Delock is forgalmaz ilyeneket. De én már a tecsóban is láttam és vettem egy másik gyártásút.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10

(#11360) csacsi1899 válasza csacsi1899 (#11357) üzenetére


csacsi1899
csendes tag

Megoldódott. A jelszavas védelmet nem szereti.

(#11361) Dozbik


Dozbik
tag

Azt elfelejtettem megemlíteni, hogy egész pontosan az alaplapra szerelhető külső USB 3.0-t szeretnék venni, mert az asztali gépememben ez még nincs benne, de emiatt nem veszek új gépet... Ilyen átalakító kábel volt a csomagban, illetve ilyen usb 2.0 és 3.0 egyben az egyik oldalon és microUsb a másikon, de engem az alaplapra szerelhető USB 3.0 slotok érdekelnének, hogy ki tudjam használni. :)

Ebből a fajtából mit javasoltok?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#11362) fesii


fesii
aktív tag

Olyan probléma van egyik ismerősömnél ,hogy a laptop nem látja a hdd-t de leválasztani letudja. Lemezkezelőbe se látja. Vajon mi lehet a problém?

(#11363) gulyasa válasza Dozbik (#11361) üzenetére


gulyasa
őstag

Ja, akkor félreértettem.
Ezek (USB 3.0) "régebbi" - nem USB3-as - alaplapokhoz való bővítők mind PCI-E foglalatba valók - egészen pontosan PCI-E x1. Van ilyen az alaplapodon?

Amúgy én már több, mint egy éve használok szintén ilyen két kimenetes ASRock márkájú adaptert, teljes megelégedéssel. A számítógép "NEC USB 3.0 Host Controller"-ként és "NEC USB 3.0 Root Hub"-ként azonosítja.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10

(#11364) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Ma szereltem össze a külső winyómat, hosszú sztori miért volt szétszedve.

A lényeg, hogy beraktam a házába a winyót, tökéletesen működik.

Egy Medion Aldis USB3-as külső winyóról van szó, amibe egy Hitachi SATA3-as mezei 2 TB-os winyót raktam.

Nincs rajta ki vagy bekapcsoló gomb.

Valaki leírná, hogy hogyan kell ezt kezelni?

Amikor rádugom a gépre értelemszerűen megy, de egy idő után ha nem használom, mintha alvó üzemmódba menne, de be van kapcsolva.

Ha leválasztom a tálcán, akkor ugyanez és csak akkor kel újra életre, ha újra bedugom a gépbe.

Hogy szokás ezeket kezelni? Ha nincs szükségem húzzam ki a tápot belőle és csak akkor dugjam be, ha másolni akarok rá, vagy menjen non-stop?

(#11365) gulyasa válasza Vasinger! (#11364) üzenetére


gulyasa
őstag

Nem adtak hozzá valami manual-t, vagy telepítő CD-t?

Sosem vásárolnék elektronikai eszközt Aldi-ban. Mondjuk egyáltalán nem járok oda...

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10

(#11366) Vasinger! válasza gulyasa (#11365) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

CD-re nem emlékszem, papírokat meg nem tudom, hogy hol lehet. 1 éve vettem.

De igazából ezek a külsőwinyók mind ugyanúgy működnek, nem? Tehát max annyiba térhetnek el, hogy egyiken van bekapcsoló gomb, vagy nincs.

A honlapukon sajna nem érhető el pont a használatija. :(

Amúgy én se szoktam ilyen helyről venni, de 2 TB-os USB3-as winyó csak megért 18 000 Ft-ot 1 éve :)

[ Szerkesztve ]

(#11367) djculture válasza Vasinger! (#11366) üzenetére


djculture
félisten

Ki kell kapcsolni az éppen futó energia gazdálkodási profilban az usb eszközök szelektív felfüggesztését

(#11368) Vasinger! válasza djculture (#11367) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

És az miért jó?

(#11369) djculture válasza Vasinger! (#11368) üzenetére


djculture
félisten

Nem kapcsolja le a porton lógó eszközt ha nincs használva.

[ Szerkesztve ]

(#11370) fesii válasza gulyasa (#11365) üzenetére


fesii
aktív tag

Az Aldiban lévő elektronika termék nem ugyanonnan jön úgy gondolod? A számtech boltban megvett vinyó és az ottani vinyó ugyanaz.

(#11371) Dozbik válasza gulyasa (#11363) üzenetére


Dozbik
tag

Megnéztem az alaplapom specifikációit, ott azt írja, hogy: 2x PCI Express 2.0 slot, 3x PCI Express x1 slot, 2x PCI slot.

Ez alapján azt a következtetést vontam le, hogy van. :)

(#11372) gulyasa válasza Dozbik (#11371) üzenetére


gulyasa
őstag

Dozbik: Akkor hajrá.

fesii: Még nem gondolkoztál el azon, hogy az ilyen ratyi termékeket miért csak az Aldi/Tesco/Auchan/...stb. hipermarketekben lehet kapni? Számtech boltokban nem véletlenül nem foglalkoznak ilyesmikkel...

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10

(#11373) djculture válasza gulyasa (#11372) üzenetére


djculture
félisten

Azért a fél ph reggel ment az aldiba mikor kapható volt, pont akkor emelkedett az ára a vinyóknak és ott semmi pénzért volt.
Kb mindenki akinek jutott a benne lévő wd vinyóért ment és a többi részét a kukába vágta.

(#11374) Cutthroat válasza fesii (#11370) üzenetére


Cutthroat
csendes tag

Pár éve a MM-ban vásároltam akciós külső merevlemezt, nagyon gyorsan tönkrement. Toshiba merevlemez volt benne. Leejtve nem volt, semmi egyéb káros hatás nem érte...

(#11375) Ferlito


Ferlito
tag

500 gb ADATA, vadiúj, usb 3.0-ás (benne toshiba vinyó) 1 hónap után meghalt. Lelgalábbis úgy tűnik...A tv nem látja, a gép nem látja sem eszköz, sem lemezkezelőben. A HDD lámpája világít meg be is van kapcsolva, áramot kap, de nem látja semmi....sőt néha csak akkor kapcsol be amikor félig dugom be az usb-t...szerintetek érintkezés hiba és a kábellel van a gond, vagy halott a winyó?

[ Szerkesztve ]

Ronald Reagan

(#11376) gulyasa válasza Ferlito (#11375) üzenetére


gulyasa
őstag

Egy új kábelt pár százért, 1-2 ezerért kapsz, egy próbát megér.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10

(#11377) minusz9


minusz9
csendes tag

Sziasztok!
A rendkívül idegesítő problémám a következő:
A Samsung 1TB-os külső USB vinyó állandóan be van dugva a gép hátsó usb csatlakozójába és indításkor a rendszer vagy felismeri vagy nem. Kb. 70%-ban felismeri de 30%-ban megakad a bootolás a felismerés közben és az egész gép lefagy.

További információk:
- ha lefagyott a gép felismerés közben, és resetet nyomok, akkor 100% biztos, hogy nem fogja a következő indításnál sem felismerni, csak akkor van rá esély, ha kikapcsolom az egészet és újra bekapcsolom.
- az alaplap: ASUS M2N
- a biosban beállítottam, hogy 30 másodpercig várjon a vinyó felpörgésére, valamint azt is, hogy hdd-t emuláljon és legacy usb support is engedélyezve van.
- a szóban forgó vinyó: Samsung M2 portable 3 USB Device USB3 csatlakozóval
- mivel gyakorlatilag állandó használatra kellene, kiszedtem a vinyót a házából, gondoltam, SATA csatlakozóval megoldom, de nincs rajta SATA, csak egy kábelköteg megy az USB-hez.

Köszi a segítséget előre is.

''Nem akarok semmit, de nagyon szép lesz, tudom jól. Nem akarok tudni a hullámról...''

(#11378) spanyoll válasza McDog (#11198) üzenetére


spanyoll
addikt

A transcend vinyót ma este vettem át, nagyon baba, már másolgatok is rá.
Két kérdés. Az egyik az az, hogy töltöttem hozzá gugli által dobott tesztelő progit (hard disk sentinel), csak úgy kíváncsiságból és az azt írja, hogy Toshiba, pedig zárt csomagban jott és Transcend is. Én vagyok csak tudatlan, és a kettő ugyanaz? :Y
Azon kívül meg tudtok ajánlani vinyó tesztelő progit, vagy jó az amit leszedtem? Csak, hogy megnézzem milyen tempót tud, bír, stb.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#11379) McDog válasza spanyoll (#11378) üzenetére


McDog
aktív tag

A Transcend minőségi külső HDD-ket készít, de magát HDD-t nem gyárt, csak a minőségi körítést adja hozzá, illetve megválogatja, hogy kitől veszi a HDD-ket, hogy a 3 év garival ne legyen gondja, régebben amiket néztem pl WD -ket rakott bele.

Tesztelő progi : CrystalDiskMark 3.0.2c

(#11380) Ernest.


Ernest.
tag

Sziasztok.

Vettem egy WD 2000GB Elements Desktop WDBAAU0020HBK külső vinyót egy Philips TV-hez. Tegnap megnéztünk vele két filmet és mindkettő közben lekapcsolódott a vinyó, megállt a film. Aztán vagy 10mp után meg újraindult. Szerintetek hibás, vagy valami becachelhetett a TV egy részét a filmből, és valami hülye energitakarékossági izé leállíthatta?

(#11381) spanyoll válasza McDog (#11379) üzenetére


spanyoll
addikt

Köszi! Amúgy néha nagyon halkan kis kattanást hallat, ha ráteszem a kezem akkor az alap kellemes búgásában ilyenkor nagyon enyhe kis rúgás észlelhető. Paranoid hozzáállásom miatt kérdem, hogy ez normális? Működni működik tökéletesen, csak nem akarom, hogy később baj legyen vele, főleg, hogy backupra van.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#11382) cocus007


cocus007
tag

Végül 1 terrás CnMemory Spaceloop 3.0-t kaptam nem a Core-t, ez már fémházas.
de direkt vettem USB 3.0ás PCIe kártyát, hogy gyorsabban működjön,de lemértem CrystalDiskMark-al elől az USB 2.0as dugaszba + hátul a 3assal, de kb 1MB-al lett gyorsabb,de hát így is csak 35el olvas, az nem elég!
Kell rajt vmit állítani hogy felgyorsuljon? vagy indítsam ujra a gépet, hátha akkor jobban felismeri?

Ja és ami nekem furcsa: van hozzá a kábel és a végén elágazik belőle 1 kis fehér USB, villám jel van rajt. akkor azt be kell dugni hogy kapjon áramot? utólag bedugtam,de az se segített...

(#11383) McDog válasza spanyoll (#11381) üzenetére


McDog
aktív tag

Nekem egy Western Digital My Book Essential-om van az is ha dolgozik ad ki alig hallható halk kerregő hangot, de egy éves és semmi baja.

(#11384) norbi964


norbi964
csendes tag

Hali. Van nekem egy 2,5"os 500gb-s Maxell külső hdd-m. van rajta usb 2.0 és esata csatlakozó is. most vettem egy hátlapi sata esata átalakítót és ahogy rádugom a hdd-t a gépre esatán keresztűl nem kapcsol be, ha meg az usb is rajta van akkor bekapcsol de nem látja a gép. vmit tudnák neki csinálni, hogy esatát használja a hdd?

(#11385) McDog válasza norbi964 (#11384) üzenetére


McDog
aktív tag

werttzui írt ezzel kapcsolatban 2 éve, szerintem egy próbát megér, elég korrekten leírta a tapasztalatait.

(#11386) cocus007 válasza cocus007 (#11382) üzenetére


cocus007
tag

Vagy lehet hiába vettem a bővítőkártyát,mert ha az alaplap nem tudja az USB 3.0át akkor sose fog olyan gyorsan menni? de akkor mérges leszek a fórumra

(#11387) McDog válasza cocus007 (#11386) üzenetére


McDog
aktív tag

Én is bővítőkártyával használom a My Book Essential-t és 3* olyan gyors.
A bővítőkártyádhoz telepítettél drivert? (Win 7 hez is kellett telepítenem)

(#11388) Csingi


Csingi
csendes tag

Sziasztok!

Külső vinyó vásárlás előtt állok és egy kis infóra lenne szükségem!
Eléggé sokat lenne használva napi olyan 5-8 óra körül és folyamatosan dolgoznék rajta. 500 gigánál nagyobbra nincs szükségem néztem is kettőt de nem tudom eldönteni melyik és mivel jobb vagy nyújt többet a másiknál és melyik lenne alkalmasabb erre a célra.

A két kiszemelt típus:
Western Digital My Passport 500GB WDBKXH5000AWT
Western Digital My Passport Edge 500GB WDBK6Z5000ATT

A segítséget előre is köszönöm. :) :)

(#11389) cocus007 válasza McDog (#11387) üzenetére


cocus007
tag

Igen volt hozzá 1 kis CD-n driver + frissítés(asszem) azokat felraktam, nekem is Win7 van.

[ Szerkesztve ]

(#11390) Infinito


Infinito
csendes tag

Sziasztok!
Kaptam karácsonyi ajándékként egy ADATA CH11-es 1TB-os USB 3-as merevlemezt.
USB 2.0-n ferismeri a gép, teljesen jól működik! De USB 3-ra kötöm és se kép se hang... nem mutat semmit se.
Mi lehet a baj?

(#11391) Infinito


Infinito
csendes tag

Ja és asus M4A88TD-V Evo/USB3 alaplappal van felszerelve a számítógép!

(#11392) McDog válasza cocus007 (#11389) üzenetére


McDog
aktív tag

A bővítőkártya molex csatival rendelkezik? Be van dugva? (Csak azért kérdezem, mert találkoztam olyannal hogy nem volt.)

(#11393) eriktoth


eriktoth
tag

Üdv!
Kaptam egy ADATA CH11 USB 3.0-ás külső HDD-t. Ha valakinek van ilyen, vagy hasonló HDD-el tapasztalata megkérdezném, hogy mekkora sebességet tudtak bele kicsikarni, mert nekem olyan 60MB/s -nél nem megy feljebb. Esetleg valakinek ötletek, hogy hogyan lehetne gyorsítani, előre is köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#11394) McDog válasza Infinito (#11390) üzenetére


McDog
aktív tag

Olyan mint a nem látná az USB 3 csatidat, eddig használtad? BIOS-ban be van kapcsolva, eszközkezelődben nincs sárga felkiáltójel?

(#11395) norbi964


norbi964
csendes tag

Kaptam egy WD my book essential 1tb hdd és mellé egy media tech mt5085 usb 3.0 pci kártyát. a kártyához lenne egy kis cd de a gép nem lát rajta semmit és ha be is kapcsolom az új hdd-t ezen a kártyán keresztül akkor csak pörög de nem ismeri fel a gép... ugyan ez van ha a 2,5"-os 500gb-s hdd-met teszem rá. vki esetleg tudná, hogy mi lehet a baj?

(#11396) Infinito


Infinito
csendes tag

Igen!
Eddig még nem használtam az USB 3-at...
Eszközkezelőbe mutat egy felkiáltó jelet, de azt már elötte is jelezte, és az USB vezérlő, frissiteni nem lehet... 2db USB 3as port van, egyiken se reagál.
bioszt nem vizsgáltam még

(#11397) McDog válasza norbi964 (#11395) üzenetére


McDog
aktív tag

(#11398) norbi964 válasza McDog (#11397) üzenetére


norbi964
csendes tag

köszi :D

[ Szerkesztve ]

(#11399) McDog válasza Infinito (#11396) üzenetére


McDog
aktív tag

Ha biosban nem mentél be, akkor valószínűleg alapértelmezettben bekapcsolva van.
Kíváncsiságból innen az alaplap legfrissebb USB 3.0 driverét próbáld meg felrakni, hátha jó lesz.
Mondjuk kíváncsi lennék mi az a felkiáltójel. Mikor telepítetted a wint a drivereket a WIN-re hagytad?

(#11400) norbi964 válasza McDog (#11399) üzenetére


norbi964
csendes tag

boldog karácsonyt amúgy mindenkinek

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.