Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) littlelion21


littlelion21
addikt

Sziasztok!
Milyen tesztprogit ajánlotok egy 30gigás USB-s vinyó tesztelésére, ami lehetőleg minden hibát kiszűr/már ha van/?

(#102) littlelion21 válasza littlelion21 (#101) üzenetére


littlelion21
addikt

Senki...? :F

(#103) lazydog válasza Chili7 (#100) üzenetére


lazydog
addikt

1. Nem kapsz 2,5" vinyó keretet táppal. Ezeket tápegység (adapter) nélkül árulják.
2. Asztali (desktop) gépek USB csatlakozói nagyobb áramot képesek szolgáltatni az USB vinyók számára, így itt ez általában nem jelent problémát.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#104) benczeb válasza littlelion21 (#101) üzenetére


benczeb
aktív tag

szia,

próbáld a hddguru.com-ról a hddscan-t. végignyalja az egész diszket, és egyes szektorok elérési ideje alapján megmutatja, illetve becsüli a diszk állapotát.

b

(#105) neo_01 válasza Pedro_amigo (#98) üzenetére


neo_01
csendes tag

Szia!

30000 Ft-ért (áfával) már kapsz egy Western Digital MyBook Essential, 500 GB, USB 2.0 -st. (www.lord.hu, www.aqua.hu).
Ekkora vinyón sztem bőven elférsz. Ha viszont külső DVD írót vennél, akkor író ára + min 100 ( vagy több, mert valszeg nem fogod fullra írni őket ) DVD ára, + ráfordított idő (írásra) és valóban egy idő után elöregszenek/karcosak lesznek ezek a lemezek. Persze vinyónál is fennáll a lehetősége hogy megdöglik (, akkor viszont minden elveszik), de szvsz jobb választás. Csereberéhez legfeljebb veszel 2-3 újraírható DVD-t, azt' írják át maguknak.
(megjz.:Egy vinyót akár le ís titkosíthathatsz, ha már egyszer filmeket tárolsz rajta ;) )

(#106) hasanumasa


hasanumasa
csendes tag

Sziasztok.Az a kérdésem,hogy a külsö merevlemezen levö filmeket meg tudom e nezni a tvn,ha a tvn van usb bemenet?köszi

(#107) Chili7


Chili7
őstag

beszereztem egy western digital külső merevlemezt. Azért döntöttem az adattárolás ezen formája mellett, mert ugye a cd/dvd lemezeken való adattárolás nem örökéletű.

Kérdésem az, hogy ezek a vinyók azok? Mármint örökéleűek? Időközönként kell neki hogy tápot kapjon? Vagy van egyéb esélye annak, hogy az erre arhivált adataim valamilyen módon elvesszenek?

(#108) lazydog válasza Chili7 (#107) üzenetére


lazydog
addikt

Ha nem mehetne tönkre a merevlemez, akkor sem lenne "örökéletű" a rajta lévő adat. A mágneses elvű adattárolás következtében idővel (néhány évtized alatt), lemágneseződik a lemez.
Tehát nem elég az, ha időnként tápot kap, hanem újra kell írni az adatokat. Például átmásolni egy másik mappába.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#109) dikmen válasza lazydog (#108) üzenetére


dikmen
tag

Üdvözletem!
Biztonságosan kéne tárolnom a családi fotókat.
Az lenne a kérdésem, hogy van-e értelme beruházni külső merevlemezbe, amit csak néha kapcsolok be? Tehát egy külső vinyón tovább megmaradnak az adatok, kevesebb az esélye hogy elvesznek az adatok hamar? :F

(#110) Cyrin válasza dikmen (#109) üzenetére


Cyrin
addikt

Azt így előre nem lehet tudni mikor megy tönkre egy merevlemez. Lehet az is hogy 2-3 hét múlva. Egyetlen esélyed, hogy több hordozóra is kimented, tehát legyen egy külső winyón, és írd ki két dvd-re/cd-re is egyszerre. És ha lehet ez inkább DVD-RAM legyen.

(#111) dikmen válasza Cyrin (#110) üzenetére


dikmen
tag

Húh, hát nagyon sok DVD kéne ezért is nem jöhet szóba.
Végül is az lenne a kérdésem, hogy biztonságosabb-e a külső tároló, mint a belső?
Bár lehet, hogy ezt így nem lehet megmondani...

(#112) Cyrin válasza dikmen (#111) üzenetére


Cyrin
addikt

Akkor írjál Blurayt :D

Ezt megint nem lehet kijelenteni, de ha pl a táp tönkrevágja a teljes gép belsejét (nálam már volt ilyen) akkor pl jobb a külső.

(#113) lazydog válasza dikmen (#109) üzenetére


lazydog
addikt

A külső vinyón való tárolás mindenképp biztonságosabb, mint a gépedben többé-kevésbé folyamatosan pörgő, ezáltal elhasználódó, valamint a táp meghibásodásának, villámcsapásnak kitett beépített meghajtón.
Másrészt a közel teljes biztonság ott kezdődik, mikor legalább két példányban, és különböző adathordozókon tárolod a számodra becses adatokat. Tehát mondjuk egy külső vinyón+DVD(RAM)-n is, vagy esetleg két darab vinyón.

[ Szerkesztve ]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#114) Tim82


Tim82
nagyúr

Üdv! Lehet, hogy nem egészen idevaló a kérdés - ahogy nézegetem, ez főleg a "gyárilag" külső merevlemezek topikja :) - de nem találok megfelelőbb topikot, ahol feltehetném a kérdésemet.

Szóval, innen a PH!-ról fogok venni hamarosan egy USB 2.0 csatis 3.5'' házat, benne egy Maxtor Diamond 160 Gb-os PATA vinyóval. Az eladó küldött nekem screenshot-ot a HDD tulajdonságairól (Everest report, úgy értem), az alapján tökéletes állapotban van. Viszont szép dolog a bizalom, de a bizonyosság még szebb, átvételkor le szeretném tesztelni = valamilyen programmal én is saját kezűleg report-ot készíteni. A probléma az, hogy nekem mindössze Everest Home Edition-öm van, ami tapasztalatom szerint nem képes a külső HDD-k tulajdonságait megmutatni. (Van két 2.5'' vinyóm külső keretben, azokkal próbáltam.) Más lehetséges tesztprogramot meg nem ismerek.

A kérdés adott. Tudna tehát valaki olyan ingyen letölthető (nem warez, természetesen) tesztprogramot ajánlani, amelyikkel egy külső tokban lévő vinyó állapotáról is korrekt képet kapok? Előre is köszönöm. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#115) Blaise válasza Tim82 (#114) üzenetére


Blaise
veterán

Hdsentinel [link] ;)

(#116) Tim82 válasza Blaise (#115) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm. De... szóval mondanom kellett volna, de a HDSentinel - legalábbis nálam - nem képes semmi használható infót kiadni a külső merevlemezekről. Legalábbis a nekem lévő 2.5''-ös, alu tokos külső vinyóimról... :(

"Áttekintés: Teljesítmény - Ismeretlen, Kondíció - Ismeretlen.", "A merevlemez állapota ismeretlen. Ajánlatos a lemez állapotának folyamatos ellenőrzése."

A SMART menüpontra kattintva meg nem ad ki semmit.

(Tesztalany: 10 Gb-os Toshiba Ultra ATA/66, 4200 rpm, noname alumínium tokban...)

Ez régebben is így volt, így a HDSentinel nálam, mint lehetséges tesztprogram kiesett a képből...

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#117) Blaise válasza Tim82 (#116) üzenetére


Blaise
veterán

hmm...akkor talán nézz bele egy ph-s hdd tesztbe, hogy ők miket használnak [link]

(#118) Tim82 válasza Blaise (#117) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm, bár igazából valami olyasmi kellene, ami a pillanatnyi állapotról ad képet, nem pedig a teljesítményről, szóval hogy no bad sector, ilyenek, a másolási sebesség stb. annyira nem érdekel, kb. tudom, mit veszek. :)

Sebaj, megpróbálkozom egy-két célzott guglis kereséssel, hátha. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#119) lazydog válasza Tim82 (#118) üzenetére


lazydog
addikt

Nagyon jó lesz erre a célra a HDSentinel, nemigen találsz jobbat.
Ki kényszerít arra, hogy a rack-be szerelve teszteld a vinyót? :D

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#120) Tim82 válasza lazydog (#119) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az a tény, hogy nincsen asztali gépem, amibe be tudnám rakni a vinyót. ;) (Tisztában vagyok azzal, hogy úgy könnyen meg lenne oldva, de jelen pillanatban egy-másfél hetes utánajárásba tellene, amíg ezt havernál meg tudnám oldani. Hülye időbeosztásban dolgozom, haver is elfoglalt, aki tudna segíteni...)

Notebook-om van, ahhoz veszem háttértárnak.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#121) liksoft válasza Tim82 (#120) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A külső házba szerelt vezérlőtől függ, hogy a SMART kiolvasható-e. Vagyis hardware függő. A támogatott eszközök a HDSentinel honlapján megtalálhatóak. Ha jól tudom, már a WD Passport és Mybook is olvasható. Ezekben más chip található, de támogatja a SMART kiolvasását.

Szerk: Vedd fel a kapcsolatot a program írójával itt a Fórumon.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#122) Tim82 válasza liksoft (#121) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm szépen, úgy lesz. :) :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#123) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Köszi Pompi, hogy ápolod a topikot :R :B

Sorry, köszi liksoft :R

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#124) Pedro_amigo válasza neo_01 (#105) üzenetére


Pedro_amigo
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm, hogy megtiszteltél a válasszal..:))) :R

Keresni akell azt az Arkhimedeszi pontot amin foroghatunk majd egy darabig...

(#125) Chaser válasza Tim82 (#116) üzenetére


Chaser
titán

Sztem azért nem megy nálad, mert a vinyód enyhén öregecske, smart van 1általán benne?:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#126) Tim82 válasza Chaser (#125) üzenetére


Tim82
nagyúr

Persze hogy. Micsoda ötlet... :U

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#127) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Sziasztok.

Láma kérdés, de külső USB-s ház esetében normális, ha fáziskereső az USB csatlakozó (amit a gépbe kéne dugni) végének fémburkolatán feszültséget jelez? Csak a tápra van rádugva, de nincs bekapcsolva. Zárlatos? Áthúz? Vagy ez normális? :F

Nem szeretném ha hazavágná az alaplapom.

They drew first blood....

(#128) RedWing


RedWing
aktív tag

Sziasztok! Sajna kicsit off. :R
Van esetleg valakinek tapasztalata SATA cack-el?
Milyet érdemes venni?
A vinyó ezek közül lesz:
WD 4000AAKS, vagy Seagate Barracuda 7200.11-es, vagy WD 5000AAKS, vagy Hitachi T7K500.
Előre is köszönöm a segítséget! :R

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#129) bwpkl válasza bolcsodal (#127) üzenetére


bwpkl
csendes tag

ÉN is pontosan így szoktam járni, csak én nem műszerrel vettem észre (később azzal is) hanem rendesen szikrát láttam amikor bedugtam. Először nem foglalkoztam vele azt hittem hogy a szemem káprázik, de miután tusolás után vizesen mezítláb a kövön állva akartam bedugni a csatit; megrázó élményben volt részem, és onnantól kezdve érdekelni kezdett a dolog.
Rámértem műszerrel, a csati és a földhöz képest és láss csodát mit ír ki a készülék
110V azt hittem hogy elromlott a műszer, vagy én állítottam be rosszul, de nem.
Ezen felbuzdulva megmértem több háztartási készüléknek a fölhöz képest a feszültségkülönbséget és ott is 110, 90, változó értékeket kaptam. Valszeg a lakás földelése lehet rossz.
Az ilyen külső mobil rackek tápegységének meg eleve nincs földelése (már amelyiknek), úgyhogy szerintem ez lehet a hunyó.
Szerintem az alaplapot nem nyírod ki vele, mert az USB-nek a külső fém kerete, nem csatlakozik a belső négy vezetékhez ( csak ezek vannak összeköttetésben az alaplappal.) csak a házhoz, a számítógép ház meg le van földelve úgyhogy itt a gond el is szállt.
Én ezt hogy ráz a csati meg a ház is (de csak nálam a ház is) kb két éve vettem észre, és még nem kellett egy Alaplapot sem cserélnem rejtélyes okból való tönkremenés miatt.

Remélem megnyugtattalak.

[ Szerkesztve ]

(#130) bwpkl


bwpkl
csendes tag

bár mindezektől föggetlenül nem hiszem hogy ennek a rázós dolognak természetesnek kellene lennie, még így is hogy amikor a gépbe bedugod a csatit onnantól kezdve ez a kis kósza áram lemegy a földbe.

(#131) fred dirty


fred dirty
csendes tag

Sziasztok,

nem tudja valaki hol lehet kapni 1.5 vagy 2 m hosszú esata kábelt?

[ Szerkesztve ]

fred

(#132) RedWing válasza fred dirty (#131) üzenetére


RedWing
aktív tag

Itt Pl.: [link]
Gugli a barátod... ;)

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#133) fred dirty válasza RedWing (#132) üzenetére


fred dirty
csendes tag

Csak azért kérdeztem mert végigkerestem már a magyar netet (guglival ugye), de sehol nem találtam. Az általad belinkelt helyen sem...
Ebay-ről fogok rendelni ha látok fenn végre egy jó kábelt 10 usd körül.

fred

(#134) Kuvik


Kuvik
tag

Sziasztok!
a közeljövőben szeretnék venni egy 500-as külső USB-s vinyót...
Kérdésem az lenne, hogy erről simán lehet dvd-t karcolni, akár 16*-osan is?
Vagy át kellene másolni írás előtt az anyagot a belső vinyóra?
Üdv, és előre is köszönet!

(#135) gabor128


gabor128
aktív tag

Üdv!

Jó hogy benéztem ide, ugyanis gondolkodtam egy WD külső winyó megvétekén, de semmilyen tapasztalatom sincs a WD-kről. Eddig csak samsungot (belső winyót) vettem (ezek tökéletesen működnek, nemhiába adnak rájuk 3 év garit), meg egy maxtor (ez is jó, de nagyon melegszik).

Ja. A kinézett darab egy My Book II Essential Edition 500 GB USB 2.0 külső merevlemez
USB 2.0: 480Mb/s
25 e FT-ért.

Nagyjából elolvastam a tesztet, és megtudtam néhány dolgot. Elvileg két winyóból rakták össze és csak USB csatija van. Az USB miatt kerül "csak" ennyibe, az összes többi sokkal drágább. A tárhoz képesti adatmozgatásoknál mennyire számít az, hogy USB, vagy Firewire -rel csatlakoztatom. Nyilván itt Gigás adatmennyiségekről van szó. Le tudná valaki írni, hogy melyik mennyivel megy max és átlagban is? (A tesztben USB-re ~30 Mbps jött ki.) Mennyire megbízható a WD, volt valakinek vele gondja (akár a belő winyóknál)?

(#136) gabor128


gabor128
aktív tag

Az USB-hez annyit:
Úgy tudom van az 1.1 és 2.0-ás sebességű USB. (Ez valami hardveres besorolás lehet)
Egy másik besorolás szerint van: Low-speed, Full-speed és High-speed. Nyilván ha ekkora adatokat akarok másolni, akkor a legjobb sebbességű USB kell!! Nekem ilyen van gépen.

[I](Gondolom sokan látták már, mikor pendrájvot berakja windóz kiírja "Eszköz csatlakoztatva, de nagyobb sebességre is képes....". Öcsémnek van egy olyan pendrájvja, ami pirosan világít, ha Full-speed, vagy annál kisebb sebességgel műxik az eszköz. Sikerült megfelelően telepíteni a lap szoftvert és a BIOS-ban is átállítottam. Így most High-speeddel megy, ezt a pendrájv kék fénnyel jelzi.
A sebesség korántsem mindegy!! Leteszteltem. Egy 700MB-os divix filmet Full speeden ~13 perc alatt másol fel, míg High-speeden ~2-3 perc. Képzeljétek el több giga esetén. Ezért kérdeztem, hogy melyik csati milyen sebességgel dolgozik.)
[/I]

(#137) resz2


resz2
csendes tag

Hello mindenki!
Én egy Western Digital My Book Premium ES Edition 500 GB külső winchester beszerzésén rágódom. Rágódom, mert bár a sok pozitív (és kevésbé pozitív) teszt alapján tökéletesen megfelelne számomra (RAW képek szerkesztése), ámde sok az elégedetlen felhasználó, akik pár hónapos használat után teljes adatvesztésre panaszkodtak.
Szerintetek adatbiztonság szempontjából megfelelő választás lenne e számomra a fentebb említett eszkösz, avagy tudtok javasolni egy hasonló, számomra megfelelőbbet? Vagy ez a "teljes adatvesztősdi" mindegyik külső merevlemezre hasonló arányban jellemző így nem is érdemes a problémán rágódnom, csak szorgalmasan írni a DVD-ket??
(nagyon fontos lenne, mert nem szeretném ha pár hónap (vagy még rosszabb egy-két év) után én is szembesülnék a kritizáló userek problémájával. :Y ) Válaszotokat előre is köszönöm!

(#138) Mathiask


Mathiask
senior tag

Sziasztok!

Létezik olan külső rack amibe bele lehet tenni Sata és Ide vinyót is? (persze nem egyszerre) Csak mert most menne bele egy sima ide de később meg lehet Sata-s vinyó menne bele. Külső csatlakozó meg jó lenne eSATA meg USB. Létezik ilyen?

(#139) cimopata


cimopata
csendes tag

Sziasztok!

Mostanság bithiányban szenvedek, arra gondoltam veszek egy külső winyót:
WD Passport Portable 160GB [link]

Elégjónak tűnik 23,5 ropiért beszerezhető.

Ezzel kpcsolatban támadt az a perverz ötletem hogy milenne ha vennék egy "jobb" USB-s DVD lejátszót és közösíteném őket :DD Észrevenné a DVD lejátszó a filmeket/ zenéket a külső winyón? Lejátszaná őket? Márpedig nemlenne rossz :DDD

Köszi mindenkinek a hsz-t :R

(#140) Birdie-


Birdie-
csendes tag

e-satával van valakinek tapasztalata?
xp sp2-vel megy rendesen?

http://pcforum.hu/tudastar/41330/Lassu+eSata.html
itt elég rosszakat olvasni róla, igaz csak egy juzer.

(#141) thozoo


thozoo
tag

Sziasztok!

Vettem egy külső USB racket, benne egy 80 gigabájtos Western Digital vincsivel. Van vele egy "kis" probléma: amikor az eszközt csatlakoztatom, minden tökéletes, viszont ha egyszer biztonságosan eltávolítom (mint pl. a pendrive-ot), és kikapcsolom, ezt követően abba az USB portba csatlakoztatva az oprendszer (XP) többé nem ismeri fel az eszközt. Jön a jól ismert USB-csatlakozás hang, majd kisvártatva a lecsatlakozás hangja, és nem jelenik meg az eszköz. Ha új USB portra csatlakoztatom, amin még nem volt, akkor felismeri, és működik - de csak az első kikapcsolásig.

Egyelőre a problémát az oldja meg, ha Eszközkezelőből minden USB állomásvezérlőt és gyökérhub-ot eltávolítok - ilyenkor minden USB eszközt újként érzékel, viszont ezt nem akarom minden mentés előtt eljátszani.

Mi lehet erre a problémára a megoldás? Találkozott már valaki ilyesmivel?

[ Szerkesztve ]

Thozoo

(#142) ekolar


ekolar
csendes tag

Hello
Először is köszi Bitboy , hogy rámutattál erre a linkre.A kérdés:

Tudja valaki , hogy mi az érdembeni különbség a WD passport és elements merevlemezei között?Azon kívül , hogy a passport sokkal jobban néz ki, meg amennyire tudom a háza WD gyártású míg a másiknál nem.Nekem van egy Elements-em ami idáig teljesen jól működik viszont szükségem lenne egy másik win-re is és nem tudok dönteni.Ez a Passport csak vakítás és egy 250GB-os vinyóért kifizetsz 13-14 ezerrel többet csak mert jól néz ki vagy tényleg megéri a különbséget?

Köszönöm a válaszokat

(#143) Flashcash válasza ekolar (#142) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A passport az egy kétésfélcolos notivinyóból és a hozzátartozó kisméretű alu keretből áll.
Nem igényel külső tápot, elég neki 1 vagy 2 USB port, és elfér egy zsebben is. [link]

(#144) ekolar válasza resz2 (#137) üzenetére


ekolar
csendes tag

Nekem egy MyBook Pro 500Gb-os külső winchesterem van.Kb.5hónapja , nem túl hosszú idő de eddig minden hiba nélkül.Szerintem nem lehetnek ezek olyan szarok.Mielőtt megvettem én Lacie-t akartam de lebeszéltek róla és WD ajánlottak.Amennyire tudom a Pro és Premium között annyi a különbség , hogy a Premiumon nincsen FW800 ami miatt én a Pro-t vettem.De amire neked kell arra nincs is erre szükség.Én nem nagyon hezitálnék a helyedben annál is inkább mert a WD-on kívül nem tudom milyen jó mínőségű külső win.-t lehet Mo.-on kapni.(én az összeeszkábáltakban nem hiszek, persze ettől még sok embertől hallottam , hogy nekik olyan és megy, szóval nem egyszerű)Rövidre zárva : nincs olyan vinyó ami ne adná meg magát előbb utóbb, úgyhogy ha fontos a cucc +1 backup-od legyen DVD-n vagy akárhol)Jobb tutira menni.

(#145) ekolar válasza Flashcash (#143) üzenetére


ekolar
csendes tag

Ez ok, de ez igaz az Elements- re is.Márminthogy nem kell táp meg az USB dolog.Meg gondolom az is 2.5-es notvinyobol áll.Szóval egyéb más?

(#146) thozoo válasza thozoo (#141) üzenetére


thozoo
tag

Az általam felvetett probléma sztornó: egész egyszerűen az lett a megoldás, hogy a vincsiről le kellett szedni a master jumpert. Azért leírom ide, hátha valakinek segít majd.

Most működik, boldog vagyok! :DD

Thozoo

(#147) Flashcash válasza ekolar (#145) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Gondolom a szoftverkörítésben és a ház minőségében van még különbség.

(#148) Geresics


Geresics
addikt

Hali!
Pénteken vettem néhány új cuccot (összesen 135k-ért :D ), és az új (CM690) házon van eSATA... Ez szép-és jó, de foggalmam nincs, hogy pl:
- hogy működik?
- menet közben is lehet-e csatlakoztatni winyót?
- milyen kábel kell hozzá?
- minden SATA-s winyóval kompatibilis?
Szóval semmit nem tudok a témáról :(
Tudna vki adni egy linket (lehetőleg magyart - PH!-n nem találtam), ami felhomályosítana engem? :B
Előre is THX!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#149) bwpkl válasza Mathiask (#138) üzenetére


bwpkl
csendes tag

Igen létezik.
Egyszerre lehet bele tenni IDE-s és SATA-s winyót is (persze nem egyszerre)
és eSATA-s is, meg USB-s is egyszerre. A.C.Ryan alubox 2,5 ACR-HD50114 Drága de mindazt tudja amit leírtál. Én egy 120Gb Western Digital SATA winyóval használom, és elég jól bevált. Nincs hangja, és nem melegszik. Ha normális gépre dugod amiben van egy erős táp, akkor elmegy egy USB-ről is.
viszont ha IDE winyó van benne akkor nem tudom hogy megy e az eSATA, de minden bizonnyal igen.

(#150) bwpkl válasza Birdie- (#140) üzenetére


bwpkl
csendes tag

Tökéletesen megy, hogyha alaplapi eSATA-ról van szó, akkor úgy néz ki mintha pendriwe-ot dugnál rá, ha viszont egy "sima" SATA portból csináltál eSATA-t egy átalakítóval akkor felismeri és használja is csak nem jelenik meg a biztonságos eltávolítás ikon a jobb alsó sarokban, ilyenkor kijelentkezel és úgy választod le aztán bejelentkezel. Egy icipicit mcerásabb, de a sebesség kárpótol.
USB átlag 26-28Mb
Fire: nem tudom mert még nem használtam
eSATA :Átlag 45-50Mb

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.