Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13651) sagesz93 válasza ultio (#13649) üzenetére


sagesz93
addikt

A rendelést leadtam, de még nem fizettem ki. Egyébként még gyári lakatot is adnak hozzá ajándékba... :))

(#13652) sunci_02 válasza sagesz93 (#13648) üzenetére


sunci_02
aktív tag

Köszönöm a válaszod. Sajnos 6-ossal kezdődik, igaz már több 1 éve nyúzom. Megéri venni másikat bele?

(#13653) ultio válasza sagesz93 (#13651) üzenetére


ultio
senior tag

Akkor még inkább megéri :) .
Bár én a mostanit se hagyom sehol ott.

rasti rusti

(#13654) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Xiaomi Mi 3 ból is várható idővel PRO széria ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#13655) Thunderzolee válasza ultio (#13653) üzenetére

#ultio, #nemes.alex14, #sagesz93:

Megjött a G30 a Gshopperről Napidroidos kuponnal.
8 nap volt az út, Lengyelországból indult.

Ez G30P verzió.
A gépen az adattáblán is G30P szerepel.
Amiket papirokat adtak, azokon kézzel van egy P betű hozzáirva a G30 után. :B
30km/h a vége.
Gen 2-es motor, a keréken rajt a serial, 9-essel kezdődik.
Adtak hozzá egy "Segway"-es számzáras zárat, kormányra csavarozható tartóval. Ugyanilyen.

A kialakítása még a régi, tehát a hátsó sárvédőn csak lámpa van, rendszámtartó nincs.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13656) Tamás9x válasza Thunderzolee (#13655) üzenetére


Tamás9x
őstag

Az első lámpa vetítési képéről tudsz képet készíteni?

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#13657) Thunderzolee válasza DonThomasino (#13654) üzenetére

Minden bizonnyal. :K
Megkapja majd a hármas újításait, és a kettes nagy akksiját.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13658) Thunderzolee válasza Tamás9x (#13656) üzenetére

Mi 3-asom van, azzal hasonlitottam össze, ugyanolyan jónak tűnik.

Éjjel ha megjövök, a sötétben csinálok összehasonlítós képet. :R

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13659) ultio válasza Thunderzolee (#13655) üzenetére


ultio
senior tag

Köszi az infót!

rasti rusti

(#13660) Thunderzolee válasza ultio (#13659) üzenetére

Holnap kipróbálom azokon az utvonalakon, ahol szoktam járni, h mivel másabb a Mi 3-hoz képest, pl. van itt egy 10%-os emelkedőnk, azon hogy megy fel, ha már nincs tele az akksija (a Mi 3 pl lelassul pl. a nem teli akksival vágok neki a dombnak, 50%-os akksival pl 12-vel vánszorog fel).

Az pl txkjó, h végre akkora a fellépő, h elfér a lábam kényelmesen, nem kell attól féljek, h egy váratlan úthiba miatt lecsúsznak a lábaim kétoldalt.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13661) ultio


ultio
senior tag

Dhgate-en hogy lehet Revolut kártyával fizetni?
Dollárban rajta van az összeg, de visszautasítja.

rasti rusti

(#13662) Joshi


Joshi
titán

Sziasztok. Most lenne időm felszerelni a Xiaomi Mi Pro 2 rollerra a Monorim első lengéscsillapítót. Na most az a gondom, hogy ha a csukónál kicsavarom az imbuszcsavart, akkor a kereket és a tengelyt nem tudom kihúzni. pedig a videó alapján simán ki kellene jönnie.
Illetve a kerékanya annyira meg van tépve, hogy nem merem jobban erőltetni hátha tönkreteszek valamit.

(#13663) sanyi0627


sanyi0627
senior tag

Sziasztok
Lett kölcsönbe egy xiaomi scooter pro rollerem.
A képen látható az össz megtett kilométer?
Lehet teszek egy ajánlatot vételre csak nem tudom így mennyit érhet. Külsőleg jó állapotban van pár karcot kivéve. Kb fél évet volt használva aktívan munkába járásra. Akksit meg tudom valahol nézni milyen állapotban lehet?
köszi

itt sajnos nem mutatja.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#13664) PociAti válasza DonThomasino (#13654) üzenetére


PociAti
senior tag

"Xiaomi Mi 3 ból is várható idővel PRO széria ?"

Nem tűnik jónak a kérdés.
Nehéz megmondani, hogy a Mi 3 az hová tartozik. A második generáció után jelent meg, és a Pro 2 illetve az 1S keveréke. Akkor ez most a harmadik generáció első modellje, vagy amolyan átmeneti modell?

Gyakorlatilag nincs jelentősége, mert lehet hogy ők is áttértek az úgynevezett "rolling release" modellre, azaz már nem generációkban gondolkoznak, hanem folyamatosan reagálnak az igényekre és jelentenek be valami kretén nevezéktan alapján egy újabb rollert.

(#13665) bkiky01 válasza Thunderzolee (#13657) üzenetére


bkiky01
senior tag

Mik az újítások pro 2-höz képest?

(#13666) synar válasza bkiky01 (#13665) üzenetére


synar
őstag

Új hatékonyabb tárcsafék kettős pofával, az 1s-hez tudom csak hasonlítani tényleg erősebben fog.
Állítólag változtatták az akku vezérlésen is.
Lehet hogy van még de most más nem jut eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#13667) Tamás9x válasza Joshi (#13662) üzenetére


Tamás9x
őstag

Előbb tekerj ki minden csavart, addig hagyd bent a villában az inbuszt, hogy ki ne csússzon, krovával és erőkarral szedd le a kerékanyát, be van ragasztva, mindig szenvedés az első lazítás. Majd ha kint van a kerék akkor húzd ki a villát ne tépd feleslegesen a kábeleket.

sanyi0627 : m365 tols
A gyári fosokat felejtsd el :)

synar: Minden tárcsafék 2 pofás, a gyárit is be lehet állítani, ha más nem minőségibb pofákkal, hogy harapjon mint egy 140-es :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#13668) Tamás9x válasza Tamás9x (#13667) üzenetére


Tamás9x
őstag

Fékpofa típusok és használatuk.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#13669) sanyi0627 válasza Tamás9x (#13667) üzenetére


sanyi0627
senior tag

Koszi az appot de sajnos ios van nekem.
Nem tudom mennyire megbízható amit próbáltam de ezt mutatja.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#13670) Tamás9x válasza sanyi0627 (#13669) üzenetére


Tamás9x
őstag

IOS
1407km, és 98%-os az aksi,
105* volt töltőre dugba, de teljesen feltöltve csak 49*
Ebbe amúgy az a szép, hogy igaz is lehet, de egy BMS FW update igazából bármit tud resetelni. időarányosan visszaosztva, valós adatoknak tűnnek.
Érdemes sport módba letesztelni, a távolságot, hogy mit bír alattad, és annál csak többet tud ha kíméled.

Árazás: fel kell menni facebook marketplace, és megnézni az a verzó kb mennyibe megy használtan, és ehhez viszonyítani. Ha az tvonaladon sok a térkő, és úthiba, akkor pedig jól átgondolni, hogy megéri-e ezt megvenni és később fejleszteni, majd teleszkóppal, vagy nézni egy másikat, komoylabb felfüggesztéssel.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#13671) synar válasza Tamás9x (#13667) üzenetére


synar
őstag

Van ahol azt írják, hogy új hátsó kétbetétes tárcsafék, máshol meg azt olvastam, hogy új kétdugattyús féknyereg. Akkor a 3-as fékje a te értelmezésed szerint miben módosult az előző verziókhoz képest?

[ Szerkesztve ]

(#13672) Joshi válasza Tamás9x (#13667) üzenetére


Joshi
titán

Hogy b...ná meg a Xiaomi a rollerét. :O Természetesen pont 18-as krovafejem nincs, a sima villáskulccsal meg csak szétcsesztem az anyát. Sógornak talán lesz 18-as krovája, holnap azzal megpróbálom. Még az a szerencse, hogy a kábeles felét sikerült kilazítani.

(#13673) Tamás9x válasza synar (#13671) üzenetére


Tamás9x
őstag

A 2 fékbetét az fix, van 1 és 2 oldalú mozgó munkahenger, az már valós, mert az olcsóbbik szériában a belső pofát egy inbuszos csavarral lehet közel állítania tárcsához, és a másik oldalról 1 munkahenger tolja rá (ilyenkor ráhajlik a tárcsa belső fékpofára, szó szerint hajlik) majd szorítja oda a tárcsát, igaz paraszt megoldás, de évtizedek óta működik, kb fele akkora fékhatással mint a 2 munkahengeres verzió. Mindehol olvasom és hallom ezt a 2 betétes szlogent, szerintem valami gagyi kínai fordítás redménye.

A szóban forgó Mi 3 fékje mindkét oldalt mozgó munkahengerrel rendelkezik, így jól beállítva központosítva fog rá a tárcsára deformálás nélkül, kb dupla erővel.

A fékerőt, nagyban lehet növelni minőségibb fékbetéttel, én szintereset használok mindenhol rozsdamentes tárcsákhoz, de ehhez tudni kell hogy mikro hol és hogy ahsználjuk a gépet mik az elvárások, és a megfelelő beállítás sem utolsó.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#13674) Casseius válasza synar (#13671) üzenetére


Casseius
tag

A régiekben is 2 betét van, a különbség hogy az új az 2 karos!
Régi az fogja és egy karral amin van fékpofa hozzányomja a tárcsát a féknyereg másik oldalához amin ugyancsak van fékpofa.
Az újon 2 kar van ami egyszerre fogja közre a tárcsát, előnye h sokkal kiegyensúlyozottabban fog, és nem kell olyan sűrűn állítgatni illetve nem tesz egy szép 8ast a tárcsádba egy idő után

Don't Worry, Be Happy

(#13675) Thunderzolee válasza bkiky01 (#13665) üzenetére

Van egy kis video a Xiaomi oldalán, ahol bemutatják a Mi 3-as roller újdonságait:
https://youtu.be/XccIXuJLiS8

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13676) Tamás9x válasza Thunderzolee (#13675) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ő is hülyeséget mond folyamatosan, nem ért hozzá sajnos, csak olvas.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#13677) gergo5991 válasza gergo5991 (#13340) üzenetére


gergo5991
őstag

ajjaj az akciós nami-t árulo eladó már nem található aliexpressen, ezen kivül amúgy wolf kingeket, mantisokat és allkatrészeket is adtak el tucat számra, fb csoportokban (magyar,cseh,szlovák,és angol) azt irták pedig hogy sose volt gond az eladóval

(#13678) Somatom válasza Joshi (#13672) üzenetére


Somatom
veterán

Gyertyakulcs méret. 16, 18, 21mm. Többnyire japán motorokon találkoztam 18 -assal. Készletben hosszú krovafejként szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13679) sunci_02 válasza sunci_02 (#13638) üzenetére


sunci_02
aktív tag

Nektek nem csattog a felszerelt rugós első szerkezet? :F :F

(#13680) Tamás9x válasza sunci_02 (#13679) üzenetére


Tamás9x
őstag

Sajnos minden Monorim nem levegős, hanem rugós változat, és Sharkset olcsó rugós egy idő után csattog.
A monorimnek még a teleszkóptartó tengelye is meg fog hajlani :) később pedig recsegni fog az összes csapágy.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#13681) gyuri615


gyuri615
újonc

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem elektromos rollerral kapcsolatban. 5 km-re van a munkahelyem az otthonomtól. Hétfőnként anyagot viszek a munkahelyemre, de viszem a csomagtartóban a rollert is. Napközben a csomagtartóban van, nap végén hazamegyek vele, másnap pedig berollerozok. Napközben szintén a csomagtartóban tartom, ez kevésbé macerás mint az épületben emeletre felcipelni. Péntek délután viszem haza a kocsit a rollerral együtt. Eddig ez nem volt probléma, mert nappal nem volt nagy meleg. Most viszont jönnek a melegek, a csomagtartóban hamarosan 50 fok körüli lesz a hőmérséklet. A kérdés az, hogyan viseli ezt a roller litiumos akkumulátora? A kocsiban is van akksi az erre lett kitalálva, az jól viseli, de a litiumos akksinál nem kell félni tűzveszélytől vagy korai meghibásodástól?

(Akai F10)

(#13682) Casseius válasza Tamás9x (#13680) üzenetére


Casseius
tag

Ezt a hsz-t nem értem, gondolom elírás, mert a Sharkset bizony nem fog csattogni fél év után se a rugója sokkal minőségibb mint a monorimé.
Tegnap a Monorim MO-i vezetőjétől vettem 500w-os motort, próbálgatta, fotozgatta is rendesen a Sharksetemet, akartak ők is beszerezni belőle de a gyártó alig adja olcsóbban még mennyiségi rendelés esetén is

Don't Worry, Be Happy

(#13683) Tamás9x válasza Casseius (#13682) üzenetére


Tamás9x
őstag

Egyáltalán nem elírás, a basic szettben sima olcsó rugós tagok vannak, belül gátlóként egy szilikon gyűrű van csak belül (igen szétszedtem, kívül ebből 2 db) és szárazon fut. Egy idő után elfárad a szilikon gyűrű, és visszatéréskor hangja lesz.
Az időt nem tudom megmondani, mert szimering nincs így minél többet használja az ember poros környezetben annál hamarabb fog koszosodni és jobban kopni. így is dupla időt kellene bírnia mint a Monorim szimpla tagjának, mert fele akkora hatásnak van kitéve.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#13684) Casseius válasza Tamás9x (#13683) üzenetére


Casseius
tag

Xiaominál nem volt basic vagy másik opció, én fél éve használom nagy-vonalakban eddig nem jött ki semmi hiba, még a csavarok se lazulnak mint Monorimnál, és azt a fél évet extra-extra használattal kell nézni mert heti 100km alaphangon belemegy a gépbe, viszont gondolkozok ettől függetlenül 2x 150mm-es 2 kamrás levegős vagy hidraulikus tagon mert csak jobban néz ki és javítana vagy 20-30%-ot a komforton biztonságérzeten.

Don't Worry, Be Happy

(#13685) Tamás9x válasza Casseius (#13684) üzenetére


Tamás9x
őstag

Most rendeléskor lehetett 125-150-190mm-es tagokat venni hozzá rugós és levegős változatban. Xiaomi és Ninebot között a távtartók szélességes és nyak kialakítás más csak, későbbiekben bármit bele lehet tenni rugó vagy levegős vagy olajos tagként.
A felső átmenő teleszótartó stiftet iszonyat nehéz volt kiszedni, találtam rajta némi rozsdafoltot így azt políroztam és olajozva tettem vissza, erre érdemes majd figyelni, mert a 2. teleszkóp csak a stift kiszedésével cserélhető.
Ezt eltekintve imádom. Hátra kellene valami teleszkóp, ami könnyű. mert már így is ingerküszöbön van a súly, lehet oda egy olcsó monorim átalakítva, még jó megoldás lehetne.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#13686) sunci_02 válasza Tamás9x (#13680) üzenetére


sunci_02
aktív tag

És ha veszek bele levegős teleszkópos? Exa air típust?

(#13687) Casseius válasza Tamás9x (#13685) üzenetére


Casseius
tag

Uhh mondjuk egy 190-es az nem kicsit dobna a magasságon amit nagyon díjaznék szeretem ha patkázáskor, úthibánál nem ér le az alja+ úgy ugye nagyobb lenne a kilengési táv is.
Monorimmel kapcsolatban nagyon nem szeretem hátul se, rossz kialakítás, nagy súly, 3 és fél kiló ha jól emlékszem, nem hiába rendeltem Konykot anno

Don't Worry, Be Happy

(#13688) Tamás9x válasza sunci_02 (#13686) üzenetére


Tamás9x
őstag

2 élű a kés, mert a komolyabb teleszkópok iszonyat jók, DE karbantartás igényesek, a szimeringek ápolása és tisztán tartása egy kritikus pont. Amíg nem jut be a por addig pár száz forintos a karbantartás, de hogy átjutott a külső szimeringen a kosz onnantól bent rendeszkedik karcol, és tömítetlenséget okoz.
Ezt motorral és bringával is megszívtam a kezdetekben, szárat is cserélni kellett. :W

Ha erre igényes a gazda akkor jó választás, de ha nem akkor csak a baj lesz vele.

Casseius: Kipróbálnám, de lehet annyi is elég lenne már nekem, ha a csillapítási oldalt egy légkamra lenne, vagy egy kúpos gumiharang.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#13689) Thunderzolee

Üdv!

Kell aggódnom a piros mezők miatt?
Vagy ez nem jelentős eltérés még?
Teljesen új Segway G30.

A másik amit nem vágok, gyártási dátum: 2016 január? :F

Ezt nem értem.
Vagy ez valami másnak a gyártási dátuma?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13690) Somatom válasza Tamás9x (#13688) üzenetére


Somatom
veterán

Gumiharmónikát rá!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13691) Thunderzolee válasza Tamás9x (#13656) üzenetére

Első lámpa a G30-on közelebbre világít, mint a Xiaomi Mi3 -as lámpája.
Talán egy árnyalattal gyengébb is, de mivel lejjebb van állítva, így közelebbre világít, ezért távolabbra már nem világít el úgy, ahogy a Xiaomié.
Xiaomi ebből a szempontból jobb lámpát szerelt be, távolabbra ellátni vele, annyira közelre hiába világít, haladás közben nem azt kell látni, ami pont előttünk van egy méterre, hanem ami kicsit távolabb van, h esetleg észlelési távon belül korrigálni tudjunk.

A hátsó lámpa meg hát egyértelműen gyengébb a G30-ason, de ez még nem az új változat, azon nagyobb a hátsó lámpa.
A képen ez nem látszik igazán, de távolabb sétálva a Xiaomié jól világít, míg a másik épp csak látszik.
(Szerintem fontos, h messziről látszódjon a rolleres hátulról.)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13692) sunci_02 válasza Tamás9x (#13688) üzenetére


sunci_02
aktív tag

És tudsz olyan teleszkópot ajánlani amit be tudok építeni a monorim rendszerébe?

(#13693) Casseius válasza sunci_02 (#13692) üzenetére


Casseius
tag

Exa rr1/re, 291r

Don't Worry, Be Happy

(#13694) ultio válasza Thunderzolee (#13689) üzenetére


ultio
senior tag

Vagy ez valami másnak a gyártási dátuma?
Ez az aksi gyártási ideje :Y .
Legalábbis az én Xiaomi rolleremnél a gyári app is azt a dátumot mutatja, amit az m365 tools.

rasti rusti

(#13695) Tamás9x válasza Thunderzolee (#13689) üzenetére


Tamás9x
őstag

Amíg nem nő 0,2V-ig a diferenciál addig nincs gond, a BSM megoldja jeleznie is kellene ha baj van "elméletileg" gyakorlatban sosem találkoztam ekkora diffel, kivéve ahol forrasztási hiba volt, de ott le is állt a roller M365 széria kezdetek. Nekem is ez a dátum, és BSM frissítés után még a ciklusszámaim is eltűntek.

Somatom: Igazad van

Thunderzolee: azt ígérték, hogy a G30-ba 2W-os lámpát raknak a G30E II már 2,5W, de ennek úgy nyomát nem nagyon látom. Szebb a xiaomié.

sunci_02: :( Nekem is Casseius linkelte az elején, hogy mit ajánlanak, szétszedés után mernék bármit is ajánlani, bringába és motorba pedig teljesen más erőkarra vannak tervezve azokat méretezni idő.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#13696) Thunderzolee válasza Tamás9x (#13695) üzenetére

A Xiaomiban is 2W-os van, nem?
Sztem ez rendben van, ez a G30 is 2W lehet, fényerő rendben van, inkább a vetitési kép ami gyengébb, vagyis hát nem oda világít, ahová kellene.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13697) sunci_02 válasza Casseius (#13693) üzenetére


sunci_02
aktív tag

Köszönöm mindenki válaszát.

(#13698) Joshi


Joshi
titán

Sikerült levenni a csavart, de természetesen a menet egyedi, mert vettem új csavarokat, de nem kap rá a menetre. Mind1, a régi csavar még jó ha krovafejjel használom.

Viszont van egy aggodalmam ami szerintem így nem maradhat. A képen látszik, hogy beraktam a helyére a villa csövét ahogy a golyóskosarakat is és a központosító gyűrűket is. Az egy dolog, hogy nem bírom annyira benyomni a központosító gyűrűket, hogy a lemez teljesen lemenjen a helyére. Ez még a kisebbik baj, mert a villacső közepén átmenő csavar és a lemez között marad 2-3 mm ami azt eredményezi, hogy kilazul a villacső a vázban és kotyog. Most ez hogy van? Ugye kerékpároknál a villát egy anya tartja a helyén, de itt nincs ilyen.

Ez pedig a villa alsó része ami szintén ennyire megy be.

(#13699) Somatom válasza Joshi (#13698) üzenetére


Somatom
veterán

Nem lehet, hogy az collos anya és menet?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13700) Tamás9x válasza Joshi (#13698) üzenetére


Tamás9x
őstag

Amikor rárakod a kormánycsuklót, és felülről belekapatod a csavart a villába középen, az feszíti össze az egészet. mint a colos bringanyakaknál, ami már nem anyával volt szorítva,
Annyi macera van benne, hogy nekem az eredeti csavar túl hosszú volt, és beleütközött az átmenő tengelybe ami fogja a teleszkóp lengőtartót, így a csavarból is csiszolnom kellett, és még alátétezni is, hogy a későbbiekben meg ne legyen túl rövid ha visszatenném valami oknál fogva a régi villát.

Thunderzolee:Nem tudom, még nem mértem le, most egy kondipakkot raktam az aksira, hogy 0-ból nagyobb erővel tudjon indulni, ne kelljen várni a cellákra, és ne rugdossam őket annyira.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.