Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) petipetya válasza jocoka75 (#6000) üzenetére


petipetya
nagyúr

A nagyobb kerekűt venném neki, sokkal vagányabb, melyet remekül ellensúlyoz a pink szín. Emellett nem kell attól félni, hogy a gyermekkel együtt elnyeli egy-egy repedés a járdán. Praktikusabbnak is tűnik, szerintem jobban lehet hajtani a nagyobb kerekűt. Persze ha jól akarsz dönteni, akkor kérdezd meg tőle 🙂

"nincs rá lezsóidő"

(#6002) jocoka75


jocoka75
tag

Ez lemaradt : kicsit sokallom az 50000 Ft ot a Micro roller ért ,mi a különbség a 30000 és a 50000 és között?
Melyiket vennétek , esetleg más alternatíva ?

Elöre is köszönöm a segítséget! :R

(#6003) Fishor válasza jocoka75 (#6002) üzenetére


Fishor
senior tag

https://www.decathlon.hu/roller-mid-7-feketerozsaszin-id_8401763.html

(#6004) jocoka75 válasza petipetya (#6001) üzenetére


jocoka75
tag

Köszi szépen a választ!

Igen igazad van a nagyobb kereküt kell megvenni sokkal praktikusabb csak az a gondom ,hogy nagyon korlátozott a csajos színvilág vagy ,ha van is az mind kiskerekü . Megnéztem már rengeteg oldalt nem nagyon találtam megfelelőt , fiúnak van dögivel tudnék kapásból 20 közül választani.

Amit felraktam képet a pink micro roller az tetszene csak az árával nem vagyok kibékülve 50000 Ft az Q -va sok szerintemm :W

(#6005) DigitXT


DigitXT
félisten

Kugoo S1 "1 kW" első teszt. Egy motor (hátul), állórajt, emelkedő:
12 km/h-ra gyorsul, csúcs sebesség 13, a brutál szakaszon is 12,
akku fesz szakad, mint állat, közel 30A fogyasztás, 1 kW felvett...

Gyári vezérlő (11A korlát): 6 km/h-ra "gyorsul" majd lassan elfogy,
a brutál szakaszon konkrétan megáll. Itt korábban lendületből, és
kemény lábhajtással tudott csak felérni. (2 motorrral sima volt.:D)

Következő teszt: két motor, 2 kW teljesítmény. Kíváncsi leszek rá!
(Nyilván szerencsétlen akku se fogja sokáig bírni,+1-2 akku lesz.)

(#6006) petipetya válasza jocoka75 (#6004) üzenetére


petipetya
nagyúr

Street Surfing XPR 205mm Roller - Lila/Rózsaszín ?

Nekem is ez van a burst színben. A gyermek testalkatától függően akár jó is lehet, mivel a kormány kellően alacsonyra is állítható (91cm a legalacsonyabb állásban), az állórész kellően rövid, a kormányrúd pedig feldobható egy rózsaszín csengővel.

"nincs rá lezsóidő"

(#6007) LoyalGuard válasza alexandrosz (#5997) üzenetére


LoyalGuard
tag

#Madrac: Köszönöm a választ! Jól hangzik azok alapján amit írsz :D
Nyilván az amit megadtam ár az a felső határ, ha nem muszáj nem adnék ki annyit.

#alexandrosz: Az E-TWOW is tetszik, bár nekem kevésbé tűnnek strapabírónak ugyanabban az árban mint egy Mantis. Meg a felfüggesztés is másabb azért.

Köszönöm!

"A pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el!" - Ősi kínai mondás

(#6008) alexandrosz válasza LoyalGuard (#6007) üzenetére


alexandrosz
aktív tag

Szerintem más célra készültek.
Mivel M365-ről váltanál, azt feltételeztem, hogy hasonló súlyú, használhatóságú, viszonylag könnyen cibálható, csak jobb gépet keresel.
Pl. nálam abszolút nem jöhet szóba 25-30 kilós, vagy nehezebb roller.

(#6009) jocoka75 válasza petipetya (#6006) üzenetére


jocoka75
tag

Tökéletes! ez mellett döntöttem ,meg is rendeltem és még hozzá egy pink színű markollatot .
Nézek hozzá csengőt is .
Köszi szépen a segítséget :R

(#6010) LoyalGuard válasza alexandrosz (#6008) üzenetére


LoyalGuard
tag

Igen, igazad van.
Az m365-öt csak "kipróbálásra" vettem, bejön-e ez a fajta közlekedés.
Viszont amerre járkálok, ott sokszor nagyon rossz a járda es nincs kerékpárút. Emiatt már volt pár esésközeli helyzetem.
BKV-ra ezalatt az 1 év alatt kb 2-3 szor ha felszállhattam a géppel, meg a 20-30 kiló annyira nekem nem vészes cipelni.


"A pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el!" - Ősi kínai mondás

(#6011) DigitXT válasza DigitXT (#6005) üzenetére


DigitXT
félisten

Szaporodnak az akkuk:

(#6012) DigitXT válasza DigitXT (#6005) üzenetére


DigitXT
félisten

Két motor, 2 kW max. teljesítmény: elforgó (első) kerekű indulás, és
18-19 km/h-ra gyorsul ugyanitt, pedig nem kicsit emelkedik. Brutál...

Nyilván nem adják ingyen: van sansz a vezérlő megsülésére, meg az
akku idő előtti elhalálozására is (ha nem lesz 3-4). Ez ilyen bicikli.:DDD

(#6013) Patyesz


Patyesz
csendes újonc

https://tesztarena.hu/szuperolcso-elektromos-roller-erkezik-a-xiaomi-tol-xiaomi-ninebot-es1l/

Jó árba lesz..

(#6014) BerserkGuts válasza LoyalGuard (#6010) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Emiatt már volt pár esés közeli helyzetem.

Írnám hogy csak óvatosan de úgyis mindegy mert inkább szerencsésen.

Nekem is volt pár sőt életveszélyes is pl: mögöttem a gyorsforgalom és megcsúszott a roller de épp letudtam gyorsan rakni a lábam kicsit és nem estem el

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#6015) Dr.Zoo válasza DigitXT (#6011) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ezt a pakkot hol lőtted??
Próbálhattam a sima S1-BEN a pro akkumulátor pakkját, jobb mint a gyári 5 (6?) AH, de semmi extra.
Pedig ez 7.5 papíron. Legalábbis a cellákra rásütve 2500mAh van. :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#6016) alexandrosz válasza Patyesz (#6013) üzenetére


alexandrosz
aktív tag

Ez gyerekeknek lesz jó, de nekik nagyon! :-)

(#6017) DigitXT válasza Dr.Zoo (#6015) üzenetére


DigitXT
félisten

eBay. Egy gyári formájú pakk esetleg érdekelhet...:DD
Nem akarok legyilkolni 30A-rel 1-1 gyári akkupakkot.
(Nem is értem, miért nem tilt le a BMS, ha 15A-es.:D)

(#6018) chatran válasza Patyesz (#6013) üzenetére


chatran
őstag

Ez a Ninebot Es1 utódja? Ezen sincs hátsó rugózás. Nekem ES2 van első, hátsó rugózással. Azzal a térkövön végigmenni olyan mintha légkalapácsot fognál a kezedben. :DDD

(#6019) B-L-A-C-K válasza DigitXT (#6017) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én is most kinéztem egy másik vezérlőt, csak várok a válaszukra hogy 2 ilyen vezérlő összeköthető 1 kijelzőre...

(#6020) DigitXT válasza B-L-A-C-K (#6019) üzenetére


DigitXT
félisten

Én gyári vezérlőt használok, csak forrasztottam rajta egyet...:))

[ Szerkesztve ]

(#6021) B-L-A-C-K válasza DigitXT (#6020) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mosfet-et?

(#6022) DigitXT válasza B-L-A-C-K (#6021) üzenetére


DigitXT
félisten

Ellenállást. Bemásolom a kollégának 1 hónapja küldött privát
üzenetem, mert bebizonyosodott, hogy a dolog működik.:R

Hali!

Most nézem, hogy erre nem válaszoltam: F-XC836 2FRI-AB

A vezérlőben van: egy 5mOhm-is ellenálláson eső feszültség
mérésével következtet a leadott áramra, és így szabályozza
le a motort 11A-nél. A régi verzió meg 15-nél. Hardveresen a
két vezérélő tök ugyanaz, csak másképp van programozva...

Ha átprogramozni nem tudjuk, akkor át kell verni: mondjuk ha
lecsökkentjük az 5mOhm ellenállást 2.5-re, akkor pl. 10A-nél
azt fogja hinni, hogy még csak 5A a leadott teljesítmény, így
hagyja tovább menni - egészen 22A-ig. Ez az elmélet...:R

Üdv,
DigitXT

Szerk: annyi, hogy 2 mOhm-ra váltottam, így megvan a kW.:DDD
Amúgy, ha nem bírná a mosfet, vettem azt is, egyelőre bírja...
Az akku lesz a szűk keresztmetszet, szóval azt duplázom.:DD

[ Szerkesztve ]

(#6023) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

Tegnap sajtózták az európai fogyasztóvédelmi projektet, a CASP 2019-t, ennek keretében tavaly ősszel több EU-s tagállamban (nálunk nem) vizsgáltak elektromobilitási eszközöket is (e-bringa, e-roller, hoverboard, uni-wheel), hogy megfelelnek-e az európai biztonsági előírásoknak (elektromos és mechanikai szabványok), ezek közt a fő hangsúly az elektromos rollereken volt, össz 19 mintát vizsgáltak, ebből 74% nem teljesen felelt meg. (Összességében a hoverboard-ok bizonyultak a legproblémásabbnak (12 mintából 80%) és a beázással kapcsolatosak a leggyakoribb hibák, volt felrobbant aksi és sporadikusan nem fogó fék is). Az elektromobilitási vizsgálatok fő üzenetei a vásárlóknak (Key messages for consumers):
• Check all safety warnings.
• Try to use the original charger whenever possible.
• Do not charge overnight.
• If a non-original charger is used, double check that the output voltage of the charger matches the input required.
• Never use hoverboards in wet conditions.
• Pay attention to weight restrictions.

(Megkerestem a projekt EU-s oldalát és átfutottam az anyagokat, de elsőre úgy tűnik nem nevesítik benne a pontos típusokat, egy új egyedi azonosítóval hivatkoznak rájuk
https://www.origo.hu/techbazis/20200707-europai-bizottsag-okostelefon-tolto-elektromos-roller-bicikli-teszt.html
https://ec.europa.eu/consumers/consumers_safety/safety_products/rapex/alerts/?event=casp:persTrans&lng=en )

(#6024) Patyesz válasza chatran (#6018) üzenetére


Patyesz
csendes újonc

Nem, ez szerintem egy lebutítottabb, jóárusított valami. Ami attól még persze ennyit megérhet.

(#6025) elekresz


elekresz
tag

Sziasztok!
Hátha valakit érdekel vagy érint: A hello.hu-n a Hello Bringás konstrukció már akár elektromos rollerhez is kínál vagyon és/vagy felelősségbiztosítást. Nyilván érdemes végigfutni a feltételeket, de direkt, elektromos rollert támogató biztosításnak szerintem nem rossz.
Üdv.: elekresz

(#6026) akyyy válasza elekresz (#6025) üzenetére


akyyy
senior tag

ez jól hangzik, az a pár ezer ft egy évre, nem sok, és ha kötelező is lesz, legalább már van rajta :D

(#6027) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

:DDD

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6028) rushty válasza GoodSpeed (#6027) üzenetére


rushty
senior tag

Jon a McLaren Mercedes-es Xiaomi.

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#6029) GoodSpeed válasza rushty (#6028) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

:DDD

Ezek szerintem jó értékek :K

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6030) jocoka75


jocoka75
tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni.

Hogyan tudnám legkönnyebben az új fogantyúkat ráhúzni a roller kormányára ? Mit csináljak vele vízezem be? :R

(#6031) B-L-A-C-K válasza jocoka75 (#6030) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én vízzel szoktam.

(#6032) petipetya válasza jocoka75 (#6030) üzenetére


petipetya
nagyúr

Hogy sikerült? Én is gondoltam fekete fogantyúkra a mostani helyett, de gőzöm sincs, hogy kell cserélni.

"nincs rá lezsóidő"

(#6033) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 | Unboxing and Comparison

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6034) jocoka75 válasza petipetya (#6032) üzenetére


jocoka75
tag

Kicsit bevízeztem a kormány csövet és a markolatot belülről és csavarva raktam fel ,ég és föld a két markolat közti különbség jó lett.

[ Szerkesztve ]

(#6035) shifty85


shifty85
tag

Sziasztok!

Páromnak szeretnék egy rollert vásárolni, a kiszemelt Slamm Frenzy (205mm-es "hagyományos" külső gumis) a rossz utak, valamint az összecsukhatósága végett (Razor A5 Air az alacsony hasmagassága miatt kiesett). :)

Akárhol is keresek a neten hozzá való külső gumit ebben a méretben, sehol sem találok... :( Komplett kerék lenne kb 10000-ért, darabonként .... :F :F :F

Maga a méret 205 x 32 mm-es. 8"-os kategóriában sem találok ilyen méretűt, szélességre azok is 50 mm-esek.

Ötlet valakinek? :U

(#6036) gergo5991


gergo5991
őstag

[link] sziasztok, erről valakinek valami vélemény / tapasztalat? dhgate-rol 500dollárért meg lehet venni, amig nálunk 800 euró körül mozog (amúgy biztonságos ez a dhgate)
dhgates verzió 30km/h max speed, és dupla fékkel jön annyi a különbség

(#6037) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

2 kérdésem lenne.
Az M365-nél volt már aki 4,5 barra fújva a kereket defektet kapott? Meg azok a defektek (amik szoktak lenni) durr defektek, vagy valami belemegy a kerékbe? (Biciklivel 20 év alatt 2 szer szedtem össze tüskét, azt is akác erdőben, ezért furcsállom a sok defektet, ha nem durr defektről esetleg silány felni miatti kidörzsölődéstől lenne.)
A másik kérdés, hogy írtátok, hogy csak a Xiaomi saját elektromos pumpával lehet normálisan felfújni a kereket. Miért? Mi annak a különlegessége? Hagyományos pumpával nem is lehet felfújni? Pl benzinkút, vagy hagyományos bicajhoz használatos pumpa, kompresszor stb.? Hozzáférés nyűgös, vagy a csiptetés, vagy mi az oka a különleges pumpa igénynek?

Üdv: Fishor

(#6038) DigitXT


DigitXT
félisten

Bejöttem dolgozni a "pimpelt" Kugoo S1-gyel: sajnos nem tudta teljes valójában
megmutatni az erejét, mert a hétvégi teszt során leégettem egy vezérlőt.:))
(Hiba volt két eltérő végsebességű motorral túllépni az egyik végsebességét.:Y)

Viszont így is mentem vele lejtőn 50+-t (GPS szerint is), csak 1 motorral...:C

Síkon saját erőből csak 35-36 km/h-t tud tartani, de ezzel a felfüggesztéssel ez
is bőven SOK: gondolkodom raja, hogy megcsináljam-e dupla motorral 2 kW-ra,
amivel elvileg menne neki 40+ saját erőből, de akkor kb. szétesik az egész sz.r
a bicikliúton... Többször írtam korábban, hogy nem is "közlekedni" akartam vele.
Csak elvből érdekelt a határok feszegetése. Jelentem, megtörtént! Elmelegedett
a vezérlő a Lágymányosi hídra felfelé (ahol amúgy 18-20 km/h környékén vitt fel).

Szóval meg lettek feszegetve azok a határok.:D Az egyik 1kW vezérlőt statikus
teszten égettem le (majd cserélek benne FET-t, de) nem erre lett kitalálva.:R

Fék nélkül amúgy is istenkísértés a száguldozás: motoros szerkót felvettem, ha
nem sikerülne megállni, vagy kitörne a kerék, ne nyúzzam szanaszét magam...

Ami rohadtul hiányzik a szekérből jelen állapotában:
- normális fékek (de legalább a dupla motor fékereje, és értelmezhető féktávjai!)
- normális felfüggesztés (rugózza ki zörgés nélkül a hepehupákat a bicikli úton)
- kisebb önsúly (ugyanis felpakolva a kormányt +2 akkuval eléggé orrnehéz lett)

Ami tetszik benne:
- értelmezhető gyorsulás (kategóriájában: ha 15A "jól ment", 28A csak jobb;])
- értelmezhető hatótávolság (kategóriájában: ha 6Ah ~15 km, 18Ah csak jobb!)

Ami még belefér a közeljövőben (más kárára, lásd önsúly további növekedése):
- összkerék hajtás 50+-ra képes motorokkal (meg lehet csinálni, csak minek?)
- még egy akku a másik motor számára...:DDD (megvan, helye is éppen, de...:U)

[ Szerkesztve ]

(#6039) devil-k válasza Fishor (#6037) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ugyan. Én a Xiaomi pumpámmal fújom a Mantis rolleremet. Szabvány, nincs benne semmi különlegesség.

- mozi bolondéria -

(#6040) B-L-A-C-K válasza DigitXT (#6038) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jól néz ki, loptam a képet...:)

(#6041) csokaym válasza DigitXT (#6038) üzenetére


csokaym
csendes tag

Kedves DigitXT!
Meg tudod mondani, hogy pontosan hol kellett módosítani a vezérlőn? Illetve hogy akármi mást módosítottál-e a rolleren a vezérlőn és a plusz akkupakkokon kívül?
Köszönöm szépen!
Üdv,
csokaym

(#6042) DigitXT válasza csokaym (#6041) üzenetére


DigitXT
félisten

Szia, persze, nem titok, mindent leírtam már korábban, érdemes visszaolvasni a
HSZ-eimet, esetleg nem mindet, de amiben írok a kísérleteimről.:D Az sem titok,
hogy oda kell tenni ~minden ötletem után, hogy Don't try this at home! Ugyanis a
megalomániám eredménye egy cseppet sem tartós valami lett.:R Amíg simán
előzgettem a biciklistákat, nagy király voltam! Ám amikor vezérlőt kellett cserélni
az út szélén, mindegyik visszaelôzött, még a kisgyerekes anyuka is... C'est la vie!

Egyetlen sikerélmény, hogy az átlag Kugoo S1 (6 Ah akku) 15-20 km után kifúj.:K
Nekem ma leginkább az akkuk hozták a formát, szerintem ment volna 30-40 km-t.
(14 km után még 38V fölött voltam. Pedig kb. végig nyektettem, végsebességen.)

Na jó, a moddolt vezérlő is jó volt, amíg túl nem melegedett, viszont ami fájt, hogy
a tartalék vezérlőnek már csak a kontaktos kábel* jutott, ezért minden zökkenőn
kikapcsolt a fenébe. Egy élmény volt haza gurulni így nagyjából az út felét, 8 km-t.

*: konkrétan elvette a tápot a kijelzőtől, az meg erre elvette a gyújtást... röhej.:C

Ui: oké, az újratekercselt motor is alkotott, mert még a kontraktos gyári vezérlő is,
amikor épp nem kapcsolt ki, 30 km/h-t kihozott belőle. De amúgy kevésbé húz az
elején, mint a gyári motor, ez az ára, hogy aztán végsebességre sokkal többet tud.

[ Szerkesztve ]

(#6043) FaRkaS1991


FaRkaS1991
csendes tag

Sziasztok.

Adott egy Oxelo Town 5 XL roller. Nemrég vettem, még ismerkedünk, de jó vele gurulni, viszont az a problémám, hogy vidéken f*skupac utak vannak, a járdák meg még rosszabbak, vagy térkövesek, így kevés helyen tudom élvezni. Van rá valami megoldás? Másik kerék esetleg? Előre is köszi!

(#6044) devil-k


devil-k
nagyúr

Milyen fajta zsírral érdemes ápolni a Kaabo rollert?

- mozi bolondéria -

(#6045) B-L-A-C-K válasza devil-k (#6044) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Zsírral? Mármint takarítani gondoltad vagy mi? Amúgy nekem ez jött be a legjobban:

Ilyen hab, műanyagra, kerékre, mindenre jó.

(#6046) haruspex válasza FaRkaS1991 (#6043) üzenetére


haruspex
aktív tag

Szia! Felfújható kerék esetleg. De akkor meg nehezebb lesz hajtani. Nekem a jobb csapágyak valamennyit segítettek, de ez lehet csak pszichés.

(#6047) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Ezt most csak úgy :)

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6048) chatran válasza GoodSpeed (#6047) üzenetére


chatran
őstag

A telefon automata vízjelét miért nem tudja senki sem kikapcsolni? :U

(#6049) GoodSpeed válasza chatran (#6048) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Mert én pl nem is akarom :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6050) Memmaao válasza chatran (#6048) üzenetére


Memmaao
addikt

Olyan ez, mint az autóknál. Plusz extra, ha nincs rajta a kategória jel, mint pl a BMW/Audi/Mercedes esetén. A note10+ nem rak ki semmi vízjelet. Nincs is rá szükség.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.