Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13151) Reggie0 válasza hito (#13150) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert all meg az uto, mert ilyet meg nem lattak. Ha kacsacsoru emlost setaltatsz a parkban, attol is meg fog allni.

Amugy igen, az az ut alkalmas a nagy rollerekre, mindossze 70-es korlat van ott vegig. Robogot is lattam mar ott, pedig az max 45-tel mehet.

[ Szerkesztve ]

(#13152) hito válasza Reggie0 (#13151) üzenetére


hito
nagyúr

Ok, akkor hajrá! Irány a gyorsforgalmi rollerrel, elektromos rollerrel, csattogós lepkével, görkorival. Bakker, 1x1 sáv, szalagkorláttal, kész életveszély magára és másra nézve is és magyarázkodni kell? Ne haragudj, hogy ezt mondom, de ha így gondolod, akkor neked se való a BKV-n kívül más közlekedési eszköz.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#13153) Reggie0 válasza hito (#13152) üzenetére


Reggie0
félisten

Kapaszkodj meg, orszagutakon meg kerekparozni is lehet, pedig ott jobbrol-balrol erdo es 90 a korlat. De meg szalagkorlat is van, ha pl. toltesen megy at az ut.
A gyorsforgalmi ut kifejezes ne tevesszen meg, mar regota csak 70-nel lehet ott menni, nem gyorsan.
Eletveszelyes pedig nem lesz attol, hogy szabalyosan kell elozni. Ezzel az erovel minden ut eletveszelyes.

Sajnos neked nem valo a jovo, csak sapitozni tudsz, mint a korzetinel a padon gubbaszto nyanyak, ha valami ujat latnak. A logika meg nem erosseged, egy roller pont ugyanakkora a szallagkorlat mellett, mint egy robogo..

Lehet tul sokat nezted a M1-en, hogy ez veszelyes...

[ Szerkesztve ]

(#13154) hito válasza Reggie0 (#13153) üzenetére


hito
nagyúr

Úgy látom nem lehet rajtad segíteni, illetve én biztos nem fogok tudni.

Az arcodból viszont visszavehetnél (sápítozó nyanya, logika nem az erősséged és társai). Nem a sarki krimóban vagy!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#13155) Reggie0 válasza hito (#13154) üzenetére


Reggie0
félisten

Amilyen az adjon isten olyan lesz az fogadj isten. Ha nem tudod elviselni, hogy visszaszolnak, talan ne szologas be. Lasd #13152 kommented.

[ Szerkesztve ]

(#13156) Thunderzolee válasza Reggie0 (#13155) üzenetére

Most ezen mit csodálkozol?

Ha a gondolkodásmódod a logikára épülne, akkor belátnád, h azért nem megyünk rollerrel a reptérre vezető úton, mert feltartjuk az autósokat, mivel a forgalom nagysága, ill. helyszűke miatt nem nagyon lesz lehetőségük arra, h szabályosan megelőzzenek.

Te meg jössz itt vele, h de hát nem tiltja tábla.

Pont az ilyen hozzáállású rolleresek miatt utálja a fél társadalom már jelenleg is a rollereset. :/
Sajnos a videóból nem derül ki, h mennyivel haladt a rolleres, ha csak 25-el, akkor egyértelmű az ostobasága, ha esetleg 45-50-el, akkor meg szintén az a baj vele, h nem akarja elfogadni azt a tényt, h azon az úton aki csak 50-el halad, az bizony feltartja a többit.

A romákat is azért utálja a társadalom jelentős része, mert képtelenek a többségi társadalom ki nem mondott szabályait betartani, együttélni a társadalmi elvárásokkal.
Jelen esetben van másik út is, ami a reptérre vezet, azon közlekedve kevésbé tartjuk fel azokat akik szintén oda mennének, de autóval.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13157) Casseius


Casseius
tag

Részemről nem lenne gond ha megfelelő rollerrel menne ott, de az ránézésre egy sima Xiaominak tűnt ami 30x-es sebességre képes max nagy vonalakban ha csak nincs agyontuningolva

Don't Worry, Be Happy

(#13158) Drizzt01 válasza Reggie0 (#13144) üzenetére


Drizzt01
őstag

Szerinted ez a teszter jó lehet? [link]

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#13159) Reggie0 válasza Thunderzolee (#13156) üzenetére


Reggie0
félisten

:))

Remelem tudod, hogy van roller es roller kozott kulonbseg. Ha olyan okos vagy, akkor magyarazd el, hogy SMKP-val miert nem tilos ott menni? Logika...

Kapaszkodj meg, a kozlekedesben valaki szinte mindig feltart valakit. Remelem jartal mar budapesten es lattal forgalmat eletedben.

A kreszben nincsenek ki nem mondott szabalyok. Pont az ilyenek mint te okozzak a baleseteket, mert mindenfele ki nem mondott szabalyokat varnak el, ahelyett, hogy azt a nehany sort bemagolnak es megtanulnak ertelmezni.

[ Szerkesztve ]

(#13160) Reggie0 válasza Drizzt01 (#13158) üzenetére


Reggie0
félisten

Rosszul linkeltel.

(#13161) Drizzt01 válasza Reggie0 (#13160) üzenetére


Drizzt01
őstag

[link]
Telefonról vagyok

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#13162) Reggie0 válasza Drizzt01 (#13161) üzenetére


Reggie0
félisten

No para.

Nem, ez teljesen mas dolog, az autos terhelosvillas meresre van, azaz zarlati aram meresere. Neked olyan kell, ami egy akkut fel tud tolteni, majd kisutes kozben megmerni a kapacitasat.

Innen nezzel egy jobb fajtat: https://lygte-info.dk/info/roundCellChargerIndex%20UK.html

[ Szerkesztve ]

(#13163) Drizzt01 válasza Reggie0 (#13162) üzenetére


Drizzt01
őstag

Ezek külön nézik a cellákat, nekem olyan kellene ami egyben mér. De lehet tévedek

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#13164) Reggie0 válasza Drizzt01 (#13163) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, az akkuepitos hozzaszolasra valaszoltal, igy felteteleztem, hogy a cellavasarlas utani tesztelesrol beszelunk, azaz mindegyik cellat vegig akarod tesztelni egyesevel mielott az akkupakkba behegeszted vagy behegesztik neked.

(#13165) hito válasza Thunderzolee (#13156) üzenetére


hito
nagyúr

Hagyd, menthetetlen! Keménykedik itt is, meg valószínűleg az utakon is, majd beleszalad egyszer az emberébe, vagy a helyzetébe, aki/ami helyre teszi. A retorikája sokmindent elárul (mindenki "kapaszkodjon meg", meg "remélem jártál már Bp-en és láttál forgalmat életedben", "padon gubbasztó nyanák" szövegek. Hogy lehet ilyen írni?? Idősek iránti nem létező tisztelet is sokat elárul az emberről). Valószínűleg a macskát is mikróban szárította addig az ominózus esetig, mert nem volt benne a kézikönyvben, hogy nem szabad. Elengedni se kell senkit, mert a kresz nem írja, nem kötelezi, akkor nem kell és még sorolhatnám. Az, hogy a rolleres a közlekedésével a vak számára is jól láthatóan veszélyezteti a saját és mások testi épségét, az nem baj. Nincs leírva => le vagytok szarva => nekem szabad. Helyzetértékelés, belátás, mérlegelés, totálisan ismeretlen fogalmak/folyamat. Arról nem beszélve, hogy itt van mellette a Gyömrői, de neeeem, neki a gyorsforgalmi kell, mert nincs leírva, hogy nem szabad!!! :W :D Vicc.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#13166) Thunderzolee válasza hito (#13165) üzenetére

Elengedtem, kár volt írnom is. :(

Pedig van egy dolog, aminél kb hozzá hasonló "szinten" van a véleményem.
Zavar, h csak max 300, vagy 350Wattos lesz majd a korlátozás.
Miért kell a teljesítményt korlátozni? Nem mindegy hány Wattos a roller motorja?
A sebességet maximalizálják 25Km/h-ban, ezt lenyelem, tudomásul veszem, és megértem az okát is.
De egy 10%-os emelkedőn már belassul egy olyan roller, aminek csak 300-350Wattos a motorja, és mondjuk nincs maxon az akksija.
Ez azért szívás azoknak, akik önhibájukon kívül egy emelkedő tetején laknak.

Vagy pl. egy kétkerékmeghajtású, kerekenként 350W-os roller az minek fog számítani?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13167) Richard válasza gergo5991 (#13112) üzenetére


Richard
őstag

Hol van ennyiért Mantis? Én is erősen gondolkozok vagy egy 10 Plus-on vagy egy 10 dualon.
Köszi

(#13168) gergo5991 válasza Richard (#13167) üzenetére


gergo5991
őstag

[link] gondolom nem tudsz szlovákul, de ott a kuponkód elég azt kimásolni. de fentebb linkeltem az oldalnak van magyar verziója is.
De ahogy nézem ez nem a 2022es v2 es modell hanem a régebbi

ami még nekem feltünt hogy poland-ot teszek lengyel raktárrol küldje, de shipmentbe a futárra a dpd-UK-t irja

(#13169) Richard válasza gergo5991 (#13168) üzenetére


Richard
őstag

Köszönöm! Az ár valóban nagyon jó, de tavalyi modell szerintem is.

(#13170) Thunderzolee válasza gergo5991 (#13168) üzenetére

GShopperről mikor rendeltem a rollerem, Lengyelország volt megjelölve, de Németországból jött.

Mondjuk én nem tulajdonítottam neki jelentőséget, inkább annak, h a követési szám alapján gyakorlatilag egy nap alatt Magyarországra ért (a rendelést követő napon elindult a kiszállítása), de idehaza egy hétig tartott mire a magyar postától megkaptam. :W

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13171) hito válasza Thunderzolee (#13166) üzenetére


hito
nagyúr

Fél füllel azt hallottam, hogy 500-600W lesz a korlátozás, de ezt max pletyka szinten kezelném. Nem nagyon követem egyelőre, amíg nincs konkrétum, ezt is csak úgy hallottam egy kereskedőtől.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#13172) Reggie0 válasza hito (#13165) üzenetére


Reggie0
félisten

Billentyuzettel. Ehhez kepest itt pletyiztek h ki mit mer irni. Mindjart jon a dzsoki mar nem szuz, pont eltalaltam a sztereotipusotok.
Majd egyszer megtanuljatok a kreszt es a kozlekedest, ha nem csak rolleretek lesz.

[ Szerkesztve ]

(#13173) Drizzt01 válasza Reggie0 (#13164) üzenetére


Drizzt01
őstag

Valóban. Csak közben már beszéltünk az egyben aksiról is az aliról. :R

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#13174) Reggie0 válasza Drizzt01 (#13173) üzenetére


Reggie0
félisten

Ebben az esetben lehet olcsobb leteszteltetned egy szervizben, mint egy normalis tesztert venni. Egy alkalomert nem eri meg birtokolni. Ezek a 4-7ezer forintos cuccok gyanusan olcsok, ha le akarod teljesen meriteni, akkor a hutoborda es esetleg venti kezdi alulrol verdesni ezt az arkategoriat, plusz dobozolas, elektronika, nekem valahogy nem jon ki a matek.

[ Szerkesztve ]

(#13175) Somatom válasza Reggie0 (#13172) üzenetére


Somatom
veterán

+1
A Kresz sehol sem írja, hogy előzés közben nem szabad szélvédőt mosni. Amikor a tizedik autóstól kapod a képedbe a denszeszes fincsit, akkor átértékeled a gyorsforgalmin való rollerezést. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13176) Thunderzolee válasza Reggie0 (#13172) üzenetére

"ha nem csak rolleretek lesz"

Leállíthatod magad, van autóm, kettő is, és rengeteget vezetek. :o

#Somatom: LOL
Bár eddig kifejezetten igyekeztem úgy időzíteni az esetleges szélvédőmosást, h ne menjen a mögöttem jövő "arcába", ez jó ötlet, köszi a tippet. ;]

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13177) Reggie0 válasza Somatom (#13175) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem az ilyen ellensegeskedeseknek nincs ertelme az utakon, mert csak eldurvul a dolog, aztan repkednek a gyujtogyertyak, ha megallsz meg siman atugrik a szalagkorlaton es lelep. Persze szoktak ezt nyomatni hegymenetben a kerekparosra is, mert hogy mereszel 10-zel felfele menni az uton. Amugy meg gumiszabaly van ra, a gyalogosra sem verheted fel a pocsolyabol a vizet, foleg nem szandekosan.

A "gyorsforgalmira" pedig meg lassu jarmuvel is fel lehet hajtani, mar lattam ilyet, a sok bzi meg ott elozgette a feluljaro emelkedojen a zarovonalon.

[ Szerkesztve ]

(#13178) Drizzt01 válasza Reggie0 (#13174) üzenetére


Drizzt01
őstag

Lehet hogy jobb. Már csak azt nem tudom, hogy járok jobban

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#13179) Reggie0 válasza Drizzt01 (#13178) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha ugy keresel ra, hogy "Programmable Load mah meter", akkor talalsz joparat, de a noname indul olyan 50ezertol, a markasok pedig 100+.

(#13180) Joshi válasza Reggie0 (#13159) üzenetére


Joshi
titán

"Kapaszkodj meg, a kozlekedesben valaki szinte mindig feltart valakit."
Lehet velem van a baj, de én mindig úgy érzem, hogy feltartanak. :DDD ;]

(#13181) Reggie0 válasza Joshi (#13180) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat erzes kerdese. En ezert szeretem a rollert a varosban, mert megvan a haladas elmenye, meg ha alacsonyabb is az atlagsebesseg, autoban meg araszolni kell allandoan. (A csucsforgalomrol mar nem is beszelve, bar a nagykoruton kb hajnali 1 es 5 kozott nincs erdemi forgalom).

[ Szerkesztve ]

(#13182) Somatom válasza Reggie0 (#13177) üzenetére


Somatom
veterán

A főfaluban születtem, ott is lakok. Van villanyrollerem, villanybringám, egy Simsonom, egy Harley -m, autóm és kamionozok is. Nem nagyon szoktam konfliktusba keveredni, többnyire pozitív tapasztalataim vannak a többi közlekedővel. Igaz, eszembe nem jutna rollerrel, vagy a Simsonnal a gyorsforgalmira merészkedni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13183) Reggie0 válasza Somatom (#13182) üzenetére


Reggie0
félisten

Attol meg, hogy nem jut eszedbe nem lesz tilos. Mivel mas jarmu is mehet arra(es megy is) ami lassu, igy kirivo se. Max a szaguldozok hisztiznek, hogy miaz, hogy neki lassitania kell.

[ Szerkesztve ]

(#13184) Somatom válasza Reggie0 (#13183) üzenetére


Somatom
veterán

Stimmel. A rolleres sem szabálytalan a gyorsforgalmin, meg az autós sem az ablakmosóval. Ennyi. Szabályos, de megéri ott rollerezni? Sztem nem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13185) Reggie0 válasza Somatom (#13184) üzenetére


Reggie0
félisten

Az ketseges, hogy a mosoval ne lenne szabalytalan attol meg, hogy konkret szabaly nincsen ra. A felvert kavics utan is betetlapot kell adnod, ha masnak kart okoz. Ha a rolleres/robogos/motoros-nak kart okoz vagy veszelyezteti, akkor tilos. A kerdes csak az, hogy bizonyitani hogy lehet, de a mai kamerak vilagaban mar nem lehetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#13186) Somatom válasza Reggie0 (#13185) üzenetére


Somatom
veterán

Úgy érted, hogy a rolleres kamerázik, majd bejelenti a rendőrségen, hogy a gyorsforgalmin haladva, egy autó szélvédőmosója lespriccelte?
Sok sikert! De, szívesen megnézném a bejelentést fogadó rendőr arcát. :D

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13187) Reggie0 válasza Somatom (#13186) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze. Bpiautosok-at olvasol? Sok feljelentes megy kamera alapjan.

(#13188) Somatom válasza Reggie0 (#13187) üzenetére


Somatom
veterán

Te tényleg nem érzed, hogy mennyire nonszensz a szitu? A rendőr is pont azt fogja kérdezni, amit mi. Mit kerestél rollerrel a gyorsforgalmin? A különbség köztünk az, hogy velünk ellentétben, neki jogában áll téged elhajtani. Persze, visszamehetsz ügyvéddel, de kétlem, hogy hágáig jutna az ügy. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13189) Reggie0 válasza Somatom (#13188) üzenetére


Reggie0
félisten

Javaslom olvasd el a kreszt. Rendor kerdezhet barmit, ahogy te is, de amig nem tudja igazolni a szabalysertest addig nem tud buntetni. Ahhoz meg nem kell haga, hogy megmutassak, hogy nincs korlatozo tabla, nem minden tyukper megy hagaig. Lasd a lezerblokkolos pert peldaul, ha nincs szabaly ra a hajara kenheti, hogy nem tetszik nekik. Amugy meg ilyen egy normalis jogallam, csak itthon ezt nem szoktak meg az emberek.

[ Szerkesztve ]

(#13190) gergo5991 válasza Somatom (#13186) üzenetére


gergo5991
őstag

ne felejtsük el azt, hogy ha karambol van, nem csak a vétkes félt szondáztatja meg a rendőr, de a vétlen félt is, és annak ellenére hogy nem ő volt a hibás, ő is kaphat büntetést.
Attól hogy a rolleros rossz helyen ment, de ha lespriccolták szélvédőmosóval még úgyanúgy az autós is kaphat ezért büntetést. Olyan nincs, hogy aki nagyobb roszatt tett csak azt büntetik meg. Úgytudom a rendőrség egyenlőre még pártatlan, jelentsen ez bármit is :D
Abban kétséged meg ne legyen hogy egy gopros videó után ne mennének neki, mert én egy fényképet küldtem messengeren a rendőrségnek és volt olyan döntő bizonyitéku hogy másnap a hiradóbóban láttam viszont.

(#13191) Somatom válasza Reggie0 (#13189) üzenetére


Somatom
veterán

Pont erről van szó. Senki sem követett el szabálysértést. Kicsit büdi lettél. Így jártál. Majd legközelebb nem mész a gyorsforgalmin.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13192) Somatom válasza gergo5991 (#13190) üzenetére


Somatom
veterán

Büntetést szabálysértés miatt kaphatna, de arra nincs szabály, hogy ne moshatna szélvédőt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13193) gergo5991 válasza Somatom (#13191) üzenetére


gergo5991
őstag

ablakmosóval ha lespriccelnek, amiatt meg elveszited a látásod mert kimarja a szemedet pld a téli fagyállós, vagy elvakit pár másodpercre és összetöröd magad, vagy netán egy komolyabb balesetet okozol emiatt az már egy elég komoly ügy tud lenni, nem csak annyi hogy kicsit büdi lettél

(#13194) Reggie0 válasza Somatom (#13191) üzenetére


Reggie0
félisten

"Te tényleg nem érzed, hogy mennyire nonszensz a szitu? A rendőr is pont azt fogja kérdezni, amit mi. Mit kerestél rollerrel a gyorsforgalmin? "
Nem arrol beszeltunk eppen, de azert szep szalmabab, budi.

A frocskolesre pedig mint mondtam vannak altalanos szabalyok, mint pl. az indokolatlan zavaras, a veszelyeztetes es a karokozas. Nyilvan nem akarod erteni, mert kamionoskent megszoktad, hogy a felvert kavics altal okozott kar kifizetese alol is ki kell tancolnod.
Arrol mar nem is beszelve, hogy a kommenteidbol egyertelmuen kiderul, hogy szandekosan akarod zavarni.

[ Szerkesztve ]

(#13195) Somatom válasza Reggie0 (#13194) üzenetére


Somatom
veterán

Mármint szándékos szélvédőmosásra gondolsz? Ha a spricni a szélvédőre volt irányítva, akkor a büdös életben nem bizonyítod be, hogy az autós téged akart lefröcskölni. Még akkor sem, ha több szögből veszi kamera.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13196) Reggie0 válasza Somatom (#13195) üzenetére


Reggie0
félisten

Sose mond, hogy soha. Ha nincs mit lemosni a szelvedorol es ez latszik, akkor eleg nehez megmagyarazni azt is, hogy miert mostad. Az ilyeneknel a vegen a biro dont es ha pont bringazik, akkor azert lehet reszrehajlas, amit szinten nehez bizonyitani. Itthon nincsen precedensjog es a szandekot a bironak kell vegul megitelni. Ne ertsd felre, messze nem gondolom, hogy sok esetet lehetne bizonyitani vagy nagy aranyu lesz elitelve, de a felmentes sem garantalt.

Arrol nem is beszelve, hogy lakott teruleten kivul azert az 1.5 meteres oldaltav hianyat is melle fogjak tenni.

[ Szerkesztve ]

(#13197) DigitXT válasza Drizzt01 (#13178) üzenetére


DigitXT
félisten

Egy ilyen bőven elég. Egyetlen darab tesztért persze nem éri meg beruházni,
de olyat talán meg tudunk dumálni, ha itt az akku Bp-en.:K Csak ki kell várni,
mert 150W-os a limit, az meg 54.6V-ról induló akkunál kevesebb, mint 3A.:N
(Azaz egy 30Ah akku tesztje több, mint 10 óra. Ha kevesebb, az pont rossz.)

[ Szerkesztve ]

(#13198) Somatom válasza Reggie0 (#13196) üzenetére


Somatom
veterán

Sok sikert hozzá!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13199) Thunderzolee

https://tesztarena.hu/durvan-jo-elektromos-roller-durvan-olcson-60km-egy-feltoltessel-45km-h-sebesseg-ules/

Félelmetes, mi mindent belezsúfoltak ennyi pénzbe.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13200) DigitXT válasza Thunderzolee (#13199) üzenetére


DigitXT
félisten

Esetleg a fele se igaz, és egy fizetett reklámot olvastunk?:))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.