Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13301) DonThomasino válasza saril (#13299) üzenetére


DonThomasino
veterán

Olvastam azt is köszi. :R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#13302) Casseius válasza PociAti (#13300) üzenetére


Casseius
tag

Végsebesség nagyobb, többi stim!

Don't Worry, Be Happy

(#13303) Somatom válasza DonThomasino (#13289) üzenetére


Somatom
veterán

Szar útra rugózás ajánlott, de a nagyobb kerék mindenképpen előnyösebb.
A Xiaomi belsős, a Segway tubeless.

PociAti:
Ez nem teljesen így van. Ha egy 8" -ost 10 -esre cserélsz úgy, hogy máson nem változtatsz, akkor valóban ez történik. De, egy eleve 10" -hoz készített rendszernél más a szitu.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13304) Reggie0 válasza PociAti (#13300) üzenetére


Reggie0
félisten

Nagyobb kerekatmeronel no a maximalis sebesseg. A tealtalad vazolt verzio csak akkor igaz, ha a maximalis sebessegnek nem az akkufeszultseg a korlatja, hanem a terheles(azaz maximalis aram). Ez vizszintesben nem jellemzo, legfeljebb ha alul van meretezve.

[ Szerkesztve ]

(#13305) Dave™ válasza Tamás9x (#13294) üzenetére


Dave™
nagyúr

Pro2-vel 55-60%-on áll az akkumulátor 20km után úgy, hogy végig 25km/h-val megyek (75kg). Közelebb van a valós a 40-hez, mint a 30-hoz.

(#13306) Thunderzolee válasza DonThomasino (#13298) üzenetére

Azt gondoljuk, h 250W-os motorral NE vegyél rollert.

Feljebb kérdezted:
A Xiaomi 8,5"-os a kerekeket használ.
A Segway 10"-os kerekekkel szereli a rollerjait.

Ha 150ezerből le akarod tudni, akkor Xiaomi Mi 3-ast vegyél, azok árukeresőn kb 145ezertől indulnak.
Napidroidon 109ezer volt kb egy hónapja kuponnal, én is akkor vettem. Most ~126ezer, ez nem sokkal kevesebb az itthoni áránál.
(De lehet egy hét múlva megint kevesebb lesz.)

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13307) Tamás9x válasza saril (#13299) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ha értesz hozzá akkor nincs akadály, de elég sokan laikusak ebbena témánam, még egy abroncs cserében is.

Dave™: Te vagy célközönség, amire méretezve volt, 100kg vagyok. és az útvobalamon van egy felüljáró is, sajna. Próbáltam nekem kb felét viszi. Sokat számít az a 25kg + ruha, és táska.

DonThomasino: Marketplacen vannak kicsomagolatlan rollerek is, 1-2 iszonyat olcsó darabba bele lehet botlani. 125-ért volt nemrég NYH-n Xiaomi Pro 2

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#13308) Dave™ válasza Tamás9x (#13307) üzenetére


Dave™
nagyúr

Igen, éppen ezért teljesen félrevezető egy olyan kijelentés, hogy csak a felét tudja, mint ami rá van írva. 75kg, szélcsend, folyamatos 15km/h, sík terep mellett tudja elméletben a 45km-t, és ez teljesen reális is a saját tapasztalataim alapján. Egy autó is jóval többet fogyaszt +30% terheléssel.

(#13309) PociAti válasza Somatom (#13303) üzenetére


PociAti
senior tag

Leírom még egyszer, nem 8", hanem 8,5". Betűvel kiírva: nyolc és fél hüvelyk.

"De, egy eleve 10" -hoz készített rendszernél más a szitu."
Bár ez eddigi szövegkörnyezetből nem derült ki, de azoknál tényleg más a szitu, és nagyon erősen bejön egy újabb tényező, lényegesen magasabb az ára a 10"-osoknak (ha ugyanarról a gyártóról van szó, és nem egy nem rollert próbálunk meg összevetni egy stabil gyártóval).

És a nagyobb szerkezettel együtt súlynövekedés is jár, ami egy 100+ kg-os tulajdonos esetén kevésbé számít, hisz egész életét felesleges tömeg cipelésével tölti, de egy 70 kg-os ember esetén már a roller össztömege fontos kérdés lehet.

(#13310) Somatom válasza Dave™ (#13308) üzenetére


Somatom
veterán

Hatótáv teszt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13311) saril válasza Tamás9x (#13307) üzenetére


saril
senior tag

igen, úgy gondolom hogy megoldom ha ilyen probléma van, műszaki beállítottságú vagyok és igaz hogy tubeless kereket még rolleren nem cseréltem, de nem lehet nehezebb mint egy dsg váltó olaj cseréje az automon amit ugyan úgy én végzek el a végén egy kis diaggal :)

valaki meg is írhatná hogy ezek a tubeless kerekek hogy kopnak? hogy bírják a kopást? mire kell számítani?

dobfék még a kérdéses nálam, bár gyárilag is úgy van beállítva rajta hogy ha tövig behúzza az ember sem blokkol le teljesen, érthető okokból, nekem bejön, eddig.

PociAti: nem minden 100kg-os ember van elhízva, többek között rajtam is van felesleg de nem vészes, 90kg-osan 20% alatt lennék bőven testzsírszázalokot nézve, heti 3x edzek és 200+kg húzok fel

[ Szerkesztve ]

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#13312) Dave™ válasza Somatom (#13310) üzenetére


Dave™
nagyúr

Felesleges megnézni a videót, mivel egy éves, és a Pro2 decemberben kapott egy fw frissítést, ami jelentősen javította a hatótávot, ahogyan erről anno meg is emlékeztem itt.

(#13313) Somatom válasza PociAti (#13309) üzenetére


Somatom
veterán

Árukereső szerint cirka 40 rugó a különbség.
Sztem az természetes, hogy ami jobb, az drágább. Én a saját szempontjaim szerint írtam le a különbségeket. Ha valakinek az olcsóság a prioritás, akkor nyilván a másikat választja.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13314) Somatom válasza Dave™ (#13312) üzenetére


Somatom
veterán

Félreértettél. Csak reagáltam a hsz -edre. Egyáltalán nem cáfolatnak szántam. Sőt, inkább megerősítésnek, hogy "ideális" körülmények között nem kell kettővel osztani az elméleti hatótávot.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13315) PociAti válasza DonThomasino (#13298) üzenetére


PociAti
senior tag

Nekem Xiaomi Mi 1S rollerem van, tavaly nyáron vettem, már 1.000 km fölött járok.
Az is 250 Wattos, vidéki megyeszékhely, jó utak, 63 kg.
1.000+ km tapasztalata után azt mondom, nekem a Xiaomi kisebb változata, az Essential is elegendő lett volna (gazdaságilag az lett volna a racionálisabb döntés. A középső modell előnyeit nem használtam ki).
Vásárláskor én is az Akaival szemeztem, sok dologban jobban tetszik az Akai, de a tömör kerekeket nem tartom jónak, és még volt pár apróság (fékek, software, szerviz hálózat, stb.) ami miatt végül a Xiaomi mellett döntöttem. Az Akai rollerek inkább a 13-16 éves korosztályt célozzák meg.

Japán-e? Ott alapították, de a központ (Headquarters) már Hong Kong-ban van.

(#13316) Dave™ válasza Somatom (#13314) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én szeptemberben vettem a rollert, ahhoz képest látványosan változott a hatótáv, tehát a videó megállapításai mára biztosan elavultak a Pro2 esetében. Számomra a meglepő, hogy nem is kell ideálisan használni, nálam csak a súly egyezik, a sebesség 66%-kal több, nem is folyamatos a haladás, szélcsend is ritkán van (és valami csoda folytán szinte mindig szembe szél van a Duna-parton, csak a mértéke változó), a domborzat sem sík, és mégis, ki tudnék belőle préselni 40km körül, ami szerintem zseniális.

(#13317) DonThomasino válasza PociAti (#13315) üzenetére


DonThomasino
veterán

Mostanában egyre több akai terméket látok
a boltokbon szinte minden fele szegmensben.
Azt gyanítom ennek az akainak már semmi köze
a régi japán márkához, gondolom eladták.
Erről infot nem igazán találtam sehol.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#13318) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Mikor írják egy hirdetésben, hogy pl. 100km futott csak,
ez mennyire hiteles , ez általában tényleg valós ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#13319) Tamás9x válasza DonThomasino (#13318) üzenetére


Tamás9x
őstag

Applikációval megnézhető, de am az is resetelhető ha ért hozzá.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#13320) PociAti válasza DonThomasino (#13317) üzenetére


PociAti
senior tag

Mai világban egyre nehezebben értelmezhető egy termék eredete.
Wikipédia szerint az Akai a hong kongi székhelyű Grande Holdings Ltd. tulajdona. Ők birtokolnak még más, idehaza kevésbé ismert japán és kínai márkákat, vagy a varrógépekről ismert amerikai Singert.
Tehát elvileg a feltétel adott hozzá, hogy mind mechanikailag, mind elektronikailag jó gépeket hozzanak létre. Az aktuális mérnöki csapaton múlik mit sikerül kihozni belőle.

100 km. A Totalcaron volt állandó mondás használt autók esetén: "nem kilométert, hanem állapotot vásárlunk". Napi használat mellett 100 km-t egy hónap alatt lazán bele lehet tenni (gyakorlatilag 1 hét alatt is összejöhet). Ha nem nincsenek rajta kiugró sérülések, és nem lemerülve állt hónapokat, akkor kedvező vétel lehet.

(#13321) hito válasza hito (#13233) üzenetére


hito
nagyúr

Ezt esetleg tudná valaki véleményezni? :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#13322) Tamás9x válasza hito (#13321) üzenetére


Tamás9x
őstag

Belső merevítő cső lehet feszültségoszlatásnak,(ha kiveszed a csavart látod, hogy szimpla vagy dupla fal van e bent) ha nem vagy benne kellően biztos, hogy bírni fogja, repterek közelében tudnak rá hegeszteni egy bitang erősítést, csak festeni kell utána.
Lehet bármilyen megoldás, ha támaszkodnak a kormányra, egykerekeznek úgy is törni fog.

Én is meg fogom csináltatni a G30-nál, hacsak addig nem lesz meg a gép, mert akkor megcsinálom saját magamnak.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#13323) Thunderzolee válasza Tamás9x (#13322) üzenetére

Üdv!

Xiaomi Mi 3 rollernél ha az applikációban lezárom, majd otthagyom a rollert, ez hogyan működik?
Most már nem először fordul elő, h visszamegyek a rollerhez, és újra csaatlakozok a telefonnal, és nincs lockolva a roller.
Először még azt gondoltam, biztos nem zártam le, de most már 4-5 olyan alkalom volt, amikor reggel tuti lezártam, és mégis nyitva volt délutánra.

Ez kiold idővel? :F
Vagy akkor meg mire jó ez? :F
Hát így nem is érdemes használni, h kitudja mikor gondolja magát, és kikapcsol a lock.

Vagy csak akkor működik, ha mittudomén végig minimum bluetooth távolságon belül vagyok?
Mert akkor meg megint nem látom az értelmét.

Tehettek volna egy kulcsot rá, max a szoftverben kikapcsolható lenne, ha valaki nem akarja használni, vagy ujjlenyomat olvasót, ha már annyira "okos" terméknek hívják ezt is.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13324) Tamás9x válasza Thunderzolee (#13323) üzenetére


Tamás9x
őstag

Meg kellene próbálni másik FW-vel még ilyet sajátnál nem tapasztaltam. Nemrég láttam egy Lime rollert toló embert , sípolt, és fékezett de csak tolta az illető... így a héten veszek egy lakatot az tuti.

M365 Tools
Ezzel próbáltad ő is felold?

Esetleg egy Air tag-ot beletenni a vázba valahova esetleg az aksi mellé....

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#13325) Casseius válasza Thunderzolee (#13323) üzenetére


Casseius
tag

3 óra után felold automatikusan

Don't Worry, Be Happy

(#13326) Tamás9x válasza Tamás9x (#13324) üzenetére


Tamás9x
őstag

Hülyeséget írtam M365-be nincs benne az az opció.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#13327) Reggie0 válasza Thunderzolee (#13323) üzenetére


Reggie0
félisten

Tulzottan nem ved, mert egy mozdulattal kiresetelheto a lockbol es parosithato masik telefonnal. Erre ne alapozd a vedelmet.

(#13328) Thunderzolee válasza Tamás9x (#13324) üzenetére

Ja, h ez csak nekem fordult elő? :Y
Jesus. Hát én meg betudtam gyártói slendriánságnak.. miért működne valami normálisan. :U
Nem raktam még fel a legújabb firmwaret, de hát elég otromba hiba lenne, ha csak ezen múlt volna. :/

És az M365 Toolst se használom, mintha olvastam már többször is volna róla, h nem csatlakozott a roller miatta a telefonhoz, hiba esetén újra kellett telepíteni, vagy mi, meg a neve alapján azt gondoltam, úgyis csak a régi 365-ösökhöz való elsősorban, de most megnéztem, végülis ez a Xiaomi, meg a Segway összes rolleréhez való.
Na hát már legalább ezt is tudom.
Kipróbálom.

És köszi a tippet az Air tagről, pont valami hasonló GPS-es dolgot gondoltam, h lehetne ezekben, amolyan lopásgátlóként, vagyis nem is magát a lopást akadályozná meg, de lehetne tudni hol a roller.
Mert sztem nem profi rollerre szakosodott tolvajoktól kell a legjobban tartani, hanem az egyszeri birkától, aki meglátja, felpattan rá, azt viszi. :(((

Vajon mekkora a büntetési tétele egy roller ellopásának? Mégha csak pálcikaroller is. Mondjuk egy Segway G30 lengéscsillapítókkal ér ~400ezret. Azért ez már nem olyan érték, amit egy fejcsóválással elnéznék. :((

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13329) Thunderzolee válasza Casseius (#13325) üzenetére

Fxsza. :((

Egyszerűnek tűnt a munkahelyen a közös tárolóban ezzel lezárni, mint láncolgatni.
Komolyan mondom, nincs mihez kikössem.
Ha meg odaláncolom valamihez szorosan, h értelme is legyen, az felkarcolja a kormányrudat. Már így is van rajta pár nyom, ami leláncolás miatt keletkezett.
Ti hogy tudjátok lezárni, pláne merev hajtogatós lakattal, vagy U-lakattal, hát ezek mind karcolnak, amint hozzáérnek a rúdhoz.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13330) Thunderzolee válasza Reggie0 (#13327) üzenetére

Áramtalanítani kell hozzá, nem?
Vagyis szétcsavarozni, és a vezetékeket lehúzni.

Olyan helyen használom/használnám csak ezt a lockot, ahol azért nem kell attól tartsak, h egy rollerbűnöző felbukkanjon.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13331) Somatom válasza Thunderzolee (#13329) üzenetére


Somatom
veterán

Én egy ilyet használok. Az "U" rész műanyaggal van bevonva, így nem karcol. Bármilyen "U" lakatra lehet műanyag csövet, vagy zsugorszigetelés húzni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13332) Thunderzolee válasza Somatom (#13331) üzenetére

Áhhh, értem. Na mondjuk ennyi eszem nem volt, h egy darab műanyag csövet is rá lehet húzni.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13333) Casseius válasza Thunderzolee (#13329) üzenetére


Casseius
tag

Én majd egy ilyet veszek [link] felszerelhető, és nem kell kulcs amit úgyis elhagynék :D

[ Szerkesztve ]

Don't Worry, Be Happy

(#13334) hito válasza Tamás9x (#13322) üzenetére


hito
nagyúr

Köszönöm! Úgy veszem, hogy akkor ez egy hasznos, utólagos módosítás, ami jó nekem :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#13335) DonThomasino válasza Thunderzolee (#13332) üzenetére


DonThomasino
veterán

Lyukas bicikli belső low cost megoldás.

Ahogy egyre több HSZt elolvasok azért nem kevés
gyerek betegsége van még ennek az e-roller témakörnek. :DDD

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#13336) Somatom válasza DonThomasino (#13335) üzenetére


Somatom
veterán

Mondjuk 10-12 -es U lakatra ilyet húznék, aztán rámelegíteném.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13337) synar válasza Thunderzolee (#13328) üzenetére


synar
őstag

Az bizony már bűncselekmény, mivel az 50 ezres értékhatárt átlépi. Aktualitás.

[ Szerkesztve ]

(#13338) Reggie0 válasza Thunderzolee (#13330) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem kell, siman az m365-toolbox-al lehet unlockolni mindenfele authentikacio nelkul.

(#13339) Thunderzolee válasza Reggie0 (#13338) üzenetére

Ohhh... Köszi a tippet. :(

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13340) gergo5991


gergo5991
őstag

[link] mantison gondolkodtam, de rájöttem nekem kell ez a szintü rugózás, az állithatósága, a hatótáv,satöbbi..nagy a kisértés :D, főleg ennyi pénzért.. egyenlőre még csak keresem mit adhatnék el ami felesleges itthon :D pld a fényképező szett :D

(#13341) Tamás9x válasza gergo5991 (#13340) üzenetére


Tamás9x
őstag

Bukósisak, és biztosítást el ne felejtsd, mert tuti ránk fognak szállni. A nagy gépeket már battyogtatják, még jogszabály hiányában is. Ittasan pedig bukhatod a normál jogsid :)

Somatom: Vajon A jogsi kiszolgálja?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#13342) Somatom válasza gergo5991 (#13340) üzenetére


Somatom
veterán

Hááát... Küszöbön a jogszabályi változás. Én nem mernék ennyi pénzt belerakni a bizonytalanba.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13343) Casseius


Casseius
tag

A lakat nélkül hagyott rollerek sorsa: [link]

Don't Worry, Be Happy

(#13344) gergo5991 válasza Somatom (#13342) üzenetére


gergo5991
őstag

Szlovakiaban nincs szabalyzas itt szabad meg inni is, 0,5 ezrelekig asszem az 1-2 asszem, meg belefer

(#13345) Thunderzolee válasza Casseius (#13343) üzenetére

Több helyen is láttam ezt már ma.
Itt a csoportban is kétszer volt már.

Inkább olyan cikkeket olvasnék, h "A lakat nélkül hagyott rollereket eltulajdonító személyek sorsa"
4 év börtön, kézlevágás, deresen néhánytíz botütés, mondjuk talpra is..., hasonlókban látnám a megoldást, nem a lakatokban. :((

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13346) Casseius válasza Thunderzolee (#13345) üzenetére


Casseius
tag

Itt nem láttam pedig elég aktívan követem a csoportot, a büntetéssel egyet értek :D

Don't Worry, Be Happy

(#13347) Somatom válasza Tamás9x (#13341) üzenetére


Somatom
veterán

Mármint itthon? Nem valószínű. Ahhoz rendszám kéne, forgalmi, stb. Semmi realitását nem látom közúton. Ez már messze túl van a hordozhatóságon. Ha meg nem hordozható, akkor inkább egy villanyrobogó.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13348) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Megvettem végül előre a Shark futóművet, de hátra már lehet monorimet raknék, ott vannak változtatások? van amire figyelni kell? (Ninebot G30)

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#13349) gergo5991 válasza Tamás9x (#13348) üzenetére


gergo5991
őstag

mennyi volt és honnan amúgy?

(#13350) Somatom válasza Tamás9x (#13348) üzenetére


Somatom
veterán

Én is néztem, de majdnem annyiba kerül, mint a roller.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.