Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13451) Casseius válasza akos727 (#13440) üzenetére


Casseius
tag

Kötegelővel meg lehet oldani aránylag egyszerűen speckó szerszám nélkül

Don't Worry, Be Happy

(#13452) R a y válasza Csigusz 1 (#13449) üzenetére


R a y
senior tag

Szerintem érzékelhetetlen. Én nappal is használom az első fényt. A hátsó pedig bekapcsolással együtt folyamatosan világít. Többet ér hogy lássanak, mint azon gondolkodni, hogy 35 vagy csak 34 kmet visz el.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#13453) lehella válasza Csigusz 1 (#13449) üzenetére


lehella
senior tag

3 wattot fogyaszt, az semmi egy elinduláskori ~600 watthoz képest :)

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#13454) Thunderzolee válasza Sordoran (#13428) üzenetére

Van egy kis video a Xiaomi oldalán, ahol bemutatják a Mi 3-as roller újdonságait:
https://youtu.be/XccIXuJLiS8

Valószínűleg nemsokára lesz egy Mi 3 Pro is, amiben egyesítik végre a hármas újdonságait a 2 Pro nagyobb akksijával.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13455) Thunderzolee válasza Csigusz 1 (#13449) üzenetére

A Mi 3 -as rollerről van egy teszt, amiben lámpával, ill. anélkül is összehasonlították a hatótávot.
https://youtu.be/bj2-vXY8oFI

Nem sokat fogyaszt sztem sem, viszont imádom, h be van építve, jó fénye van, és nem kell tőle félnem, h lelopják róla, mint biciklinél, ha esetleg nem vinném magammal. (Biciklinél jártam már úgy, h leszedték villogómat - nem szoktam levenni, aztán tessék..)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13456) Csigusz 1 válasza Thunderzolee (#13455) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

Köszi Mindenkinek! :R

A videót nézve azon meglepődtem, hogy D módban nemhogy nőtt volna a megtehető táv, de még inkább csökkent is valamelyest...
Bár szerény tapasztalataim szerint én sem vettem észre, hogy többet tudott volna menni a Pro2 D-ben, mint S-ben - viszont nagyon lomha olyankor (D), és a felüljárókra is alig bír felkapaszkodni. :U

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#13457) Thunderzolee válasza Csigusz 1 (#13456) üzenetére

Igen, ezt én se értettem, ennek mi értelme.
Ha valaki lassabb gyorsulást szeretne, illetve elég neki a 20km/h max sebesség, még nem jelenti azt, h dombokra, emelkedőkre nem akarna felmenni. :F

Vagy elektronikusan csak így lehetett megoldani a gyengébb gyorsulást, kisebb végsebességet, h a motorteljesitményt is korlátozták vele?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13458) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Ezek az opciók mind módosíthatóak, igaz garancia vesztéssel, de mindent át lehet állítani.
A gyorsulást a Quadratic vagy Flat throttle algoritmus határozza meg, a dombmászást pedig a maximálisan beállított Amper szám az adott módban.
így ezekre a módokra alapozni nem szabad, mert 2 perc alatt módosíthatóak.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#13459) bkiky01


bkiky01
senior tag

Emagos, csak kipróbált G30 2-ért, amire van 3 év garancia és doboza mennyit érdemes elkérni? Köszi!

(#13460) Casoli


Casoli
őstag

Hali!

[ilyen] rollerben érdemes gondolkozni? 60km hatótáv, 500W motor és lengéscsillapítók nem tűnik rosszank 160 ezerért. Már ha lehet neki hinni. 45km/h-nak írja a max sebességet. Vagy marad a Xiaomi 3-as rollere magyar webshopból.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#13461) mekker válasza bkiky01 (#13459) üzenetére


mekker
őstag

Vételi ár mínusz az áfa költsége így kezdésnek?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#13462) saril válasza Tamás9x (#13429) üzenetére


saril
senior tag

Kezdem azt hinni hogy te üldözési mániás vagy az alkatrész hiánya miatt, az enyémen is ahogy körülnéztem majdnem minden ugyan az mint az összes többin de a xiaomival egy csomó minden megegyezik, sárvédő, gázkar, dobfék is valamelyik márkásabbal, kereket is lehet rá kapni..

Amúgy jártál már így hogy alkatrész kellett vagy tényleg csak írogatod de még semmit nem kellett venned?

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#13463) saril válasza Somatom (#13423) üzenetére


saril
senior tag

néztem a videót, tisztasor ha egyszer az enyémet is cserélni kell, nem ugyan olyat fogok bele vásárolni, de most minek cseréljem ki ha gyárilag ilyennel jött és még csillapít is egy keveset? majd legközelebb ha tényleg lesz valami baja/elkopik, akkor kap jobbat :)

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#13464) Somatom válasza saril (#13463) üzenetére


Somatom
veterán

De, Te másnak ajánlottad alkatrészként, utólagos beszerelésre. Erre linkeltem az utólagos beszerelős videót. Miért ezt ajánlod, ha utólagos beszereléssel magadnak vmi jobbat szeretnél?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13465) Tamás9x válasza saril (#13462) üzenetére


Tamás9x
őstag

Súlyos téveszméid vannak :)
Igen jártam. Régebben is amikor bejöttek, és múlthéten zúgott 1-et ismerősöm, mázlija hogy Pro 2-vel mert a városban van egy bolt ahol mindent is be lehet szerezni.
Műszerészkelem, javításban gondolkodunk, nem sima felhasználói fejjel. Az alkatrészek kopnak, használódnak, szerviz igényes minden, az átlag ember az orráig nem lát el, mi években gondolkodunk.

Tehát röviden... Én ezeket JAVÍTOM, sok mással egyetemben nem csak használom :)

FID-nek van több facebook csoportja is, és ott is ugyan ezzel a véleménnyel vannak. szart ne még ha olcsó is, hosszútávon többe kerül.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#13466) Kopaszhancur válasza Thuglife (#10575) üzenetére


Kopaszhancur
csendes újonc

Szia! Megvetted végül ezt a rollert?

(#13467) ralfee106 válasza Tamás9x (#13394) üzenetére


ralfee106
tag

"Németbe már 1500 euro ha 25-nél többet tud a roller."

Úgy helyes, hogy akkor bűntetnek ha többel mész, akkor nem ha a roller amúgy tudja, de max 25-el használod.... (tippelek, de szerintem lakott területre vonatkozik csak....)

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#13468) Tamás9x válasza ralfee106 (#13467) üzenetére


Tamás9x
őstag

Nem, ha megállít, álló helyzetben megpörgeti a kereket, és ha 25- nél többet tud akkor megy a bünti, így van ez SMK motorkerékpároknál is tele van az internet motoros razziákkal, rollerest még nem láttam, de él kint több ismerős is, ezért vannak az újraindjtásig működő CFW-k.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#13469) Tamás9x válasza Tamás9x (#13468) üzenetére


Tamás9x
őstag

Amúgy minek vacakolnának ilyen opciókkal?

Casseius: :R Közben megjött a Sharkset , és tényleg sokkal kényelmesebb mint a Monorim levegős csillapitással.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#13471) Gigi01 válasza Tamás9x (#13470) üzenetére


Gigi01
őstag

´két egymástól függetlenül működő fékkel´ mi?

[ Szerkesztve ]

(#13472) Casseius válasza Tamás9x (#13469) üzenetére


Casseius
tag

Grat!!!
A g30-as Sharkset jobban néz ki :D
Rugókat amugy cserélted? Nekem 85 kilóval ami benne volt medium túl kemény volt, átraktam a soft rugokat az sokkal jobban hozta amit elvártam tőle.

Don't Worry, Be Happy

(#13473) Casseius válasza Gigi01 (#13471) üzenetére


Casseius
tag

Mindkét oldalt kell hogy legyen fék, nekem német Pro 2-m van ami gyakorlatban azt jelenti h a bal kar húzza a hátsó sima féket+motorfék a jobboldali meg csak motorfék

Don't Worry, Be Happy

(#13474) synar válasza Casseius (#13473) üzenetére


synar
őstag

A jobb oldali mennyire hatékony önmagában, ugyanaz mintha elveszem a gázt max visszatöltésen?

(#13475) Tamás9x válasza Casseius (#13472) üzenetére


Tamás9x
őstag

A középső rugó van benne, ma szerencsém volt, mert bejött egy Pro 2 építés is monorimmel, és azonnal át tudtam rá állni, nem emlékezetből kellett hasonlítgatni. a G30 alsó porvédőjét sikerült elhagynom, így azt pótolni kell... ilyenkor jó, hogy lehet hozzá venni mindent.
Holnap lehet beteszem a soft-ot.

Még az aksi pakkra lenne jó számolni egy kondenzátor pakkot, ne a cellákat rángassa, mert így maximum 900W vehető ki 60% alatt hírtelen indulásnál.

Illetve ahogy nézem 48V-os Gold akksipakknál, nem feltétlenül kell lemondani a belső töltőről, létezik ""600W''"-os DC-DC modul, ami a vázra csavarozva kiöntve el tudná látni töltést.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#13476) Gézengúz válasza Casoli (#13460) üzenetére


Gézengúz
addikt

Esetleg erre valaki tud válaszolni? Engem is érdekelne.

Köszi.

(#13477) Somatom válasza Casseius (#13473) üzenetére


Somatom
veterán

Hááát... ITT egy echte Max G30D II kicsomagolós videó és ezen csak egy klasszikus fék van, az első kerékre. Ugyanúgy, mint az én E verziómon.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13478) Gigi01 válasza Casseius (#13472) üzenetére


Gigi01
őstag

Sztem is jobban néz ki,lehet nekem is ez lesz pro2-re.Hátsó is van a miénkre?

(#13479) Somatom válasza Gigi01 (#13478) üzenetére


Somatom
veterán

Kezdeti stádiumban.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13480) Tamás9x válasza Gigi01 (#13478) üzenetére


Tamás9x
őstag

Érdemes azért átszámolni, hogy első, és hátsó teleszkóppal eggyütt a roller ára nem e éri el egy alapból komoylabb modell árszintjét.

Gézengúz: ha nem hazudnak a számok, akkor tudja azt amit ígérnek, sőtt hatótávban több jön ki mint amit a G30 tud.
Cyber S

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#13481) Gigi01 válasza Tamás9x (#13480) üzenetére


Gigi01
őstag

Hát most a Kugoo G3at néztem,arról lebeszéltek.Milláért meg nem veszek,ami tetszik.Max. megy hozzá 250körül egy bicaj,mert a visszereim igen kijöttek.

(#13482) Somatom válasza Gigi01 (#13481) üzenetére


Somatom
veterán

Video
Korábban volt linkelve, 232 Eurótól indul a hátsó.

Szerk.: Bocs, benéztem a típust, de sztem pro2 -re is van.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13483) Casseius válasza synar (#13474) üzenetére


Casseius
tag

Jó kérdés sose használtam visszatöltèst.

Gigi sajnos nincs, és nincs is tervben nekik h pro 2 kompatibilissè tegyék mert szerintük aki xiaomit vesz azoknak nagyrészt nincs elég pénzük komolyabb cuccokra.

Somatom:

Don't Worry, Be Happy

(#13484) Gigi01 válasza Casseius (#13483) üzenetére


Gigi01
őstag

Na puff,akkor velem ráfáztak!Veszek mást,drágábbat! :)
nem vagyok alja,közép sem,de ez durván belemegy a fórumba .

[ Szerkesztve ]

(#13485) Somatom válasza Casseius (#13483) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt értem, de ha kötelező a két fék, akkor a Segway német piacra szánt verzióján miért nincs? Láttam német Media Marktban, plakettel árulják. Elég hivatalos forgalmazásnak tűnt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13486) Joshi válasza Tamás9x (#13468) üzenetére


Joshi
titán

"Nem, ha megállít, álló helyzetben megpörgeti a kereket, és ha 25- nél többet tud akkor megy a bünti, így van ez SMK motorkerékpároknál is"
Az én robogómat pörgetheti, mert a kilométeróra bovden az első kerékre van kötve. :DD ;]

[ Szerkesztve ]

(#13487) Joshi válasza Tamás9x (#13469) üzenetére


Joshi
titán

"Casseius: :R Közben megjött a Sharkset , és tényleg sokkal kényelmesebb mint a Monorim levegős csillapitással."
Dupla árért legyen is jobb. :DDD ;]

(#13488) Miikee


Miikee
csendes tag

Sziasztok!
Akartam ma a Rollexnél venni egy ninebot g30 max gen 2-öt, de kinézet alapján nekem gen 1-esnek tünt. Kicsi hátsó lámpa, nem erősített hátsó sárvédő, és nem voltak rajta a plusz macskaszemek sem. És a dobozon sem szerepelt sehol, hogy II-es lenne. Viszont a boltban a srác nagyon rendes volt, kibontatta és a motoron 9-sel kezdődő szám volt. Azt mondta, hogy csak a német verzión nagyobb a hátsó lámpa. Tényleg csak a motoron lévő számból lehet tudni, hogy gen 1 vagy 2? És tényleg csak ez a különbség?
Válaszotokat előre is köszönöm.

(#13489) Miikee válasza Miikee (#13488) üzenetére


Miikee
csendes tag

Pontosabban, tegnap... :D

[ Szerkesztve ]

(#13490) Somatom válasza Miikee (#13488) üzenetére


Somatom
veterán

Dehogy. Az én E verziómon is ott a téglalap alakú matrica tartó a hátsó sárvédőben.
Ilyen a II -es hátulja. A matrica ne tévesszen meg! Ez egy itthoni vásárlású "E" modell, gyárilag 25Km/h -val (az oldalán levő adattáblán is 25Km/h van), csak kötöttem rá német biztosítást.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13491) Miikee válasza Somatom (#13490) üzenetére


Miikee
csendes tag

Köszönöm :R

(#13492) Gézengúz válasza Tamás9x (#13480) üzenetére


Gézengúz
addikt

Valamiért nem tudok fizetni gshopperen bankkártyával, fizetés közben kellene hozzáadni, vagy már előtte valamelyik menüpontban?

(#13493) Casseius válasza Joshi (#13487) üzenetére


Casseius
tag

Monorim 30k + légrugó 20k, Sharkset 55k, marginális különbség

/

Somatom nem tudom h azok miért nem 2 karosak :F

Don't Worry, Be Happy

(#13494) Thunderzolee válasza Casseius (#13493) üzenetére

Gondolom a Monorim alap verzióját vette alapul. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13495) Thunderzolee válasza Gézengúz (#13492) üzenetére

Fizetés közben, ott a Paypal ikonja mellett. Sőt, a Google az eltárolt kártyaadatokat hozzáadja automatikusan.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13496) bkiky01 válasza Miikee (#13488) üzenetére


bkiky01
senior tag

Szia! Nekem van egy, kibontott és kipróbált gen2-m, 3 év háztól-házig garral, ha nem vetted meg a másikat és sztem olcsóbban.. :)

(#13497) Tamás9x válasza Joshi (#13486) üzenetére


Tamás9x
őstag

Volt egy pár hónapos videó egy Német razziáról, de nem találom még este hátha meglelem, de azok kismotorok voltak, simán felteszi görgőre, és az leméri a sebességet amit tud, ha van rá "rendszám" akkor mehet 45-ig, ha máshova van vizsgáztatva akkor tovább, itt a biztositáson van a hangsúly, nagyon keményen ragaszkodnak hozzá.

Nem dupla amúgy az ára, volt 40-45K-ért is de ahol nézegettem már mind kifogyott,(itt nem lehetett a színek között választani, de ugyanúgy benne van az RGB led távirányítóval, amit nem értek minek, én bele se tettem) és 1hónap lett volna a szállítás, simán előrendelhető, és küldik ahogy bejön. De már annyíra fájt állni, a térköves, macskaköves úton rajta, hogy nem érdekelt az ár.

Thunderzolee:
A Monorim nem egy etalon, Sharksetnek semmi köze hozzá teljesen más alapokon fekszik, a motoros, teleszkópokat másolják. Vespa fronton azt hiszem mind 2 megfordultmár.

Gézengúz: Én Paypallal vettem.u

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#13498) Somatom válasza Tamás9x (#13497) üzenetére


Somatom
veterán

Álló helyzetből nehéz lenne megpörgetnie, mert hiába nyomja a gázkart, a kismotorral ellentétben, a roller kereke nem kezd forogni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13499) Tamás9x válasza Somatom (#13498) üzenetére


Tamás9x
őstag

Dehogynem, meg kell lökni a kereket, és megindul. átlagban 6Km/h limit van nekem ez 3Km/h
CFW frissítés után se megyek ki egy körre, meglököm és már látom mennyia végsebesség.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#13500) Somatom válasza Tamás9x (#13499) üzenetére


Somatom
veterán

Az enyémet rendesen meg kell lökni ahhoz, hogy meginduljon. Nem próbáltam, de sztem azt nem lehet kézi kerékforgatással reprodukálni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.