Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#7151) Jorus


Jorus
nagyúr

Ha valaki esetleg nem hallott volna róla. BringaExpo 2008.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7152) tr00p3r válasza Jorus (#7151) üzenetére


tr00p3r
őstag

Kint leszel Te is? Gondoltam, hogy kiviszem a fiam.

(#7153) Jorus válasza tr00p3r (#7152) üzenetére


Jorus
nagyúr

Szombaton igen.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7154) Dirtyz válasza tr00p3r (#7152) üzenetére


Dirtyz
őstag

Én is szombaton megyek az asszonnyal, pedig vasárnap lenne jó, lehetne spinningelni :D
Így marad a vasárnapi tekerés :)

Védd a fákat, egyél hódot!

(#7155) tr00p3r


tr00p3r
őstag

Megpróbálok én is szombaton jönni és akkor ütközhetnénk esetleg?!

Dirtyz: Nem most lesz a Ágasvári tábor? Vagy volt már?

(#7156) Dirtyz válasza tr00p3r (#7155) üzenetére


Dirtyz
őstag

Április 11-13-ig, de szerintem elmarad, 20 cm hó van fent, nem valószínű, hogy 2 hét alatt elolvad és utána tekerhető állapotban lesz :O
Ok, de ne ütközzünk, inkább találkozzunk :) , 2 után tudok menni valamikor.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#7157) Olcsi


Olcsi
senior tag

Mi a különbség a 2007-es magellan corvus deore, és alivio között az áron (de ki az az áron? :DDD )és a külsőn kívül? Gondolom felszereltségbeli különbségek vannak, de melyiknek jobb az ár/teljesítmény aránya szerintetek? Ugye a deore 62000, az alivio pedig 96000. Azért ez elég jelentős különbség. :R

(#7158) Flow


Flow
senior tag

Lánctisztításra adtam a fejem... Brigéciol+fogkefe levétel nélkül? Aztán átkenem lánolajjal... Vélemény? :F

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#7159) tr00p3r válasza Flow (#7158) üzenetére


tr00p3r
őstag

Hát én inkább azt javasolnám, hogy: lánc le, Brigéciol PET palackba, lánc bele, kupak fel és shake! Én benne hagytam 24 órára, és közben ha arra jártam akkor felráztam. Aztán a végén egy darab dróttal meg kivettem, ultrás-mosogatószeres vízben megmostam, hogy lejöjjön a maradék zsíroldó és aztán újra kentem TF2-vel.

(#7160) Jorus válasza Olcsi (#7157) üzenetére


Jorus
nagyúr

A Deore 129k tudtommal. 62k-ba a TX30 kerül.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7161) Olcsi válasza Jorus (#7160) üzenetére


Olcsi
senior tag

Upsz! Tényleg...akkor elnéztem. :Y Akkor mondjuk a deore tárgytalan, tehát kizárásos alapon...

(#7162) tr00p3r válasza Jorus (#7153) üzenetére


tr00p3r
őstag

Tudsz nekem adni valami magyarázatot az első váltóknál használt TOP SWING és DOWN PULL és hasonló kifejezésekre? Sheldon oldalán nem találtam. Melyik jobb? Vagy ez csak izlés kérdése? Ha mégis jobb az egyik mint a másik, akkor miért? :B

(#7163) Kephamos válasza Flow (#7158) üzenetére


Kephamos
addikt

Szerintem elég lesz, ha nem akarsz műteni a lánccal. :)

(#7164) Flow válasza tr00p3r (#7159) üzenetére


Flow
senior tag

Kb 1100km van benne eddig, és ha nem muszáj, nem szeretném megbontani. Nem biztos, hogy örülnék neki, ha a kőris hegyre felfele elszakadna egyszer csak... Vagy nem nagy a rizikó?
Köszönöm a válaszokat!

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#7165) tr00p3r válasza Flow (#7164) üzenetére


tr00p3r
őstag

Hát nem tudom. Én így szoktam csinálni és és sem vagyok szakember, maximum autodidakta. :B Az is igaz, hogy én pont a takarítás és a könnyebb karbantartás miatt vettem az XT lánchoz egy patentszemet és csak azt kell összenyomnyom, hogy szétjöjjön a lánc. Ha szakszerűen, megfelelő szerszámmal, van kinyomva és aztán visszanyomva a stift, akkor nem lehet bajod. Igazából nem is tudom, hogy otthon hogyan vagy mivel tudnád kinyomni a stiftet.... :P

(#7166) Ferdzsoo válasza Olcsi (#7157) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Szerintem felcserélted mert az Alivio az olcsóbb és a Deore a drágább...
Legalábbis a Deore a shimano család magasabb minőségbeli és árbeli tagja.
Nekem a bicikliboltos haver úgy magyarázta el az alivio és a deore közötti különbséget hogy kb annyi hogy egy 300 vagy egy 500-as Mercibe ülnél...
De a lényeg: Merci.
Mindkettő kifogástalan minőség, csak az egyiknek mittoménhogy van köszörülve a belső körívének az éle, a másiknak meg még egy régebbi technológiával. Mondta ő ott nekem csak kínai volt az egész... :D

Különben én is most vettem egy biciklit, Dema Imperia-t és szinte minden shimano alivio rajta, nekem eddig egy régi Magellán Crater-em volt, nem volt egy rossz bicikli, azonis azért már fém volt minden, de az ezekhez képest egy laza 20 éves volkswagen... :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#7167) Jorus válasza tr00p3r (#7162) üzenetére


Jorus
nagyúr

Persze. :)

Bovdenhúzás szerint lehet down pull, top pull, dual pull:
Down pull: alulhúzós, vagyis a bovden alulról csatlakozik a váltóba
Top pull: felülhúzós, vagyis a bovden felülről csatlakozik a váltóba
Dual (multi) pull: alul-felülhúzós, vagyis egy olyan himba van a váltón, amibe az egyik oldaláról alulról, a másikon felülről tud csatlakozni a bovden. A legtöbb mai váltó már ilyen.

Az, hogy meiket használod, leginkább attól függ, hogy a vázadon hogyan van kialakítva az első átdobó bovdenvezetése.

Kialakítás szerint lehet down swing, top swing, e-type.
Down swing (másnéves high clamp): a kalitka a váltóbilincs vonala alatt mozog, általánosságban ezt használják
Top swing: a kalitka a váltóbilincs vonala fölött mozog, akkor használják, ha vmi oknál fogva a normál (down swing) váltó nem férne el. (Nekem a Yetin pl. a lengőkartól nem fér el, csak TS-es.)
E-type: monoblokkra szerelhető átdobó, akkor alkalmazzák, ha nincs hova felfogatni a bilincset

Ettől eltekintve persze bármelyiket használhatod bárhol természetesen, és ugye ezek keverednek is, tehát alulhúzós TS-es, felülhúzós down swinges, stb. Értelemszerűen e-type-ból csak TS-es van. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7168) Olcsi válasza Ferdzsoo (#7166) üzenetére


Olcsi
senior tag

Így már nagyjából értem. 60e reális egy 2 éves (2006-os) alivioért? Kvázi kifogástalan állapotú.

(#7169) tr00p3r válasza Jorus (#7167) üzenetére


tr00p3r
őstag

Köszi, lassan, de megértem ám.

Akkor ez nekem down swing ugye? Elültette a fülembe a "szaki" a Wilkernél, hogy ez valamiért nem jó. Nem akarnék most új váltót is venni, amikor a villára kéne "koncentrálnom".... :P

[ Szerkesztve ]

(#7170) Jorus válasza tr00p3r (#7169) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jah, ez egy normál elrendezésű felülhúzós átdobó. Miért kellene neked TS-es? Úgyértem mit mondott, szerinte miért kellene lecserélned? Van vele vmi problémád?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7171) tr00p3r válasza Jorus (#7170) üzenetére


tr00p3r
őstag

Azt mondta, hogy ez egy, ugyan annó nagyon jó, de mára elavult első váltó. És valami olyasmit, hogy az új hajtóművek fogaskerekei távolabb vannak a váztól (szélesebbek) mint a régiek és ezért nem fog pontosan váltani, illetve, hogy ő nem tudja pontosra beállítani. (Ehhez képest mondjuk jól működik és a hátsót "b@szta" el.....

(#7172) Kazimír válasza tr00p3r (#7159) üzenetére


Kazimír
őstag

már ha van az embernek célszerszáma a lánc szétszedéséhez.. :) Tényleg, mennyibe kerül egy ilyen alkalmatosság?

[ Szerkesztve ]

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#7173) tr00p3r válasza Kazimír (#7172) üzenetére


tr00p3r
őstag

Hát nekem van. :B Nem nagy összeg. Kb 1.000.- Forintól felfelé elérhető

(#7174) Flow válasza tr00p3r (#7165) üzenetére


Flow
senior tag

Köszönöm szépen! Elmegyek valami boltba, és kérdezősködök célszerszám ügyben. :R

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#7175) Flow válasza Flow (#7174) üzenetére


Flow
senior tag

Még egy kérdés: brigetiol, vagy higító, esetleg egyéb?

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#7176) tr00p3r válasza Flow (#7175) üzenetére


tr00p3r
őstag

Brigéciol teljesen jó, hisz zsíroldásra van. Kenésre meg vagy TF2, Motorex vagy Rohloff.
A Motorex árát láthatod a linken. A TF2 és a Rohloff meg 1.200.- Ft körül van.

[ Szerkesztve ]

(#7177) Flow válasza tr00p3r (#7176) üzenetére


Flow
senior tag

Hálás vagyok a gyors segítségért!

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#7178) tr00p3r válasza Flow (#7177) üzenetére


tr00p3r
őstag

Nincs mit, örültem, hogy segíthettem.

(#7179) Jorus válasza tr00p3r (#7171) üzenetére


Jorus
nagyúr

És ennek mi köze a váltóhoz? Van egy adott útja a kalitkának, ami egységes a SIS rendszerek óta. Ez a két végpont közötti útja az átdobónak. Van aztán a kalitkának egy adott hossza, ami meghatározza a maximálisan átváltható fogszámot. Minél rövidebb a kalitka, annál kevesebbet fog tudni átváltani, de ez általánosságban montiknál ma 22 fog. Az, hogy az adott fokozatok között mennyit mozdul a váltó, azt az határozza meg, hogy a váltókar mennyi bovdent húz egy váltásnál. Tehát az, hogy a lánctányérok között mekkora távolság van, csak a váltókarral függ össze, a váltóval nem, amíg a végpontokon belül mozog.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7180) tr00p3r válasza Jorus (#7179) üzenetére


tr00p3r
őstag

Őszintén szólva én sem értettem mi volt a baja. Az előző vázon is tökéletesen ment az átdobó és én nem látok túl nagy különbséget a régi és az új váz között. Úgy értem egetverő különbséget. Max a cső, amire felfogatja az ember az első váltót, átmérője más. Azért írtam is, hogy nem szeretem, ha meg akarják nekem magyarázni, hogy nekem mi lenne a jó (főleg ahelyett amim most van).... Vagy csak rám akart sózni egy LX átdobót?! Azt mondta, hogy még azzal is jobban járnék, mint az "anno csúcs XT-vel"... :F :U

Ha érdembeli ellenvetése vagy javaslata van, akkor értem. De az, hogy az új hajtókarok legnagyobb tányérjának a fogai távolabb esnek a váztól, mint a régieknél, és ezért nem lesz pontos a váltás....

[ Szerkesztve ]

(#7181) Jorus válasza Flow (#7175) üzenetére


Jorus
nagyúr

Brigéciol2000-t használj, az vízbázisú.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7182) Flow válasza Jorus (#7181) üzenetére


Flow
senior tag

Jelentem Brigéciol 2000-rel fogkefével átázatva, átsikálva 3x, többször leöblítve (kupakkra kis jukat csináltam, így kb 1/3 üveg fogyot), elég látványos a javulás, bár biztos nem annyira tökéletes, mint a 2les kólásüveg verzió. Most szárad. Meddig várjak kb az kenéssel? kint van az udvaron, kellemes szélben szárad.

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#7183) becuszabi válasza Flow (#7182) üzenetére


becuszabi
aktív tag

+1 szavaszat a tr00p3r által javasolt módszernek.
A Brigéciol vizes bázisú és nagyon erős felületaktív hatással rendelkezik, nagy mértékben elősegíti az egyébként egymással nem elegyedő víz és olaj egymásban való oldhatóságát (ez a dolga). Ha nem mosod le elég jól, akkor a láncra felverődő vizet tökéletesen összedolgozza a tisztítás után felvitt, a láncon, ill. a láncszemekben lévő olajjal...így kapsz egy jó kis trutymákot, ami már nem nagyon nevezhető kenőanyagnak.
Én az áztatást követő öblítést is ugyanúgy, palackban való shake-eléssel csinálom, többször, mindaddig, amíg tiszta nem marad a víz. A láncban lévő görgők alá könnyen bejut a kosz, kifelé annál kevésbé szeret jönni, 4-5 váltás víz szokott kelleni a megfelelő átöblítéshez.
Ezután ki kell szárítani (pl. radiátoron), aztán jöhet az újraolajozás.

[ Szerkesztve ]

"Aki szívből él, az élből szív"

(#7184) becuszabi


becuszabi
aktív tag

Barátnők részére kötelezővé tenném :D

[ Szerkesztve ]

"Aki szívből él, az élből szív"

(#7185) Manitou válasza Jorus (#7111) üzenetére


Manitou
addikt

Nem sok időm van mostanában fórumozni :U kerózni meg végképpen semmi. :W
De ennek hamarosan véget vetek ;] Mert ez már nem állapot :D

(#7186) Flow válasza becuszabi (#7183) üzenetére


Flow
senior tag

Hát elég átgondoltnak hangzik, de azért nem tudom, ez a vízzel sokszor átögbölegéts mennyire tesz jót neki. Nem árt-e az esetleg ottmaradó nedvesség többet, mint az esetleg nem tökéletes kenés.

De elfogadom amit mondtok, Tekeyagd már fel is ajánlotta, hogy legközelebb segédkezik... ;] :R

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#7187) zabcs80


zabcs80
tag

Sziasztok!

Sehol nem kapok Sun Single Track felnit.
Mit tudtok ajánlani helyette, mert kéne már a kerék. :(((
(Bringabutikban sincs ezzel a felnivel szerelt kerék, hiába reklámozzák :O )

(#7188) becuszabi válasza Flow (#7186) üzenetére


becuszabi
aktív tag

A teljes igazsághoz azért még hozzátartozik, hogy ha sietek és nem akarom megvárni a lassú száradást (általában ez szokott lenni :) ), akkor a vizes mosás után megy egy 3. palackba, amiben tiszta, vízmentes alkohol van. Az az összes vizet leszedi és utána nagyon gyorsan szárad.

"Aki szívből él, az élből szív"

(#7189) Flow válasza becuszabi (#7188) üzenetére


Flow
senior tag

Nem kémikus vagy véletlenül? :DD

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#7190) Kazimír válasza Flow (#7182) üzenetére


Kazimír
őstag

akkor ezek szerint nem szedted le teljesen a bringáról a tisztításhoz?

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#7191) Jorus válasza zabcs80 (#7187) üzenetére


Jorus
nagyúr

Sun-nál maradva Ditch Witch, Rhyno Lite, vagy Rhyno Lite XL. Esetleg Single Wide.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7192) becuszabi válasza Flow (#7189) üzenetére


becuszabi
aktív tag

:K

"Aki szívből él, az élből szív"

(#7193) Flow válasza Kazimír (#7190) üzenetére


Flow
senior tag

Egyátalán nem szedtem le. Ránézésre megfelelőnek ítélem az eredményt, de a lánc belsejébe sajnos nem látok... Nem tudhatom, mennyire voltam hatékony.

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#7194) Bikeman válasza zabcs80 (#7187) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Mintha láttam volna a minap a Récsei centerben lévő RideBike boltban. Ha gondolod, hívd fel őket.

Más:

Láncról:

Én elég egyszerűen szoktam megoldani: féktitsztító szprét fújok rá, miközben hátrafelé tekerem a pedált. Utána hagyom megszáradni, ezután Rohloff.

Ennél jobb tisztítási módszer ami már bevált: lánccsere... :D

[ Szerkesztve ]

(#7195) bmx powa


bmx powa
tag

megjött végre a drágaságom, így végre összerakhattam egysebinek a bringámat :D

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#7196) raczger válasza bmx powa (#7195) üzenetére


raczger
őstag

grat, very nájsz lett:D csak nehogy éjjel eltűnjön ;)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#7197) bmx powa válasza raczger (#7196) üzenetére


bmx powa
tag

Érdekes lenne ha saját kertből eltűnne...mondjuk tény hogy én a bringát sajnálnám legjobban :D

[ Szerkesztve ]

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#7198) Flow válasza bmx powa (#7197) üzenetére


Flow
senior tag

Legalább már tudod, ki lesz az első számú gyanúsított... :D

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#7199) tekeyagd válasza bmx powa (#7195) üzenetére


tekeyagd
tag

:C

(#7200) Pinya007 válasza bmx powa (#7195) üzenetére


Pinya007
tag

Nagyon dinamikusan néz ki! Ez a szín nagyon tetszik nekem Merida vázakban!
Hé, rossz lánckereket hagytad a hajtóművön! :D

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.