Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#7951) becuszabi válasza Azazello- (#7950) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Tapadása a cipőhöz tényleg nulla (az enyém a kukában végezte).
Esetleg egy fél SPD-s pedált is ki lehetne próbálni ha nem zavar, hogy az nem olyan sportos kinézetű, mint a kétoldalas (meg belelépni se olyan könnyű).
...vagy marad a sufnituning (pl durva smirgli felerősítése az adapterre, vagy 2-3 kis csavar betekerése az adapterbe ---> mint a komolyabb platform pedáloknál)

"Aki szívből él, az élből szív"

(#7952) Myers válasza becuszabi (#7947) üzenetére


Myers
senior tag

Kössz!

A váltó csavar tekerést majd ma megnézem.

A hangjelenségen kívül más szerintem nincs. Tehát semmi, ugyanúgy jól megy minden, csak ez a hang. Az mit jelent, hogy szalajt? :B
A zaj annál nagyob, minél jobban terhelem. Tehát pl parton a legnagyobb. De csak bizonyos lánckerék állásoknál. Pl, ha hátul a 2. legnagyobbon van, akkor semmi. De ha 3-4-en akkor csörömpöl. Ja és azt is csak egy idő után. Mondjuk ez kb 5 perc. Érdekes.

Bonyolult szétszedni? Agyat még nem szedtem szét.

Jancsi
Nekem ilyen kis bordás bovden feszítő henger csak a féknél van.
Értem mire gondolsz. Az másfajta hang, mikor a váltó szeretné átteni a láncot.

http://www.muszaj.hu/

(#7953) stargazer válasza Ariadne (#7943) üzenetére


stargazer
senior tag

Gepida Sirmium? nem lehet jó?

vagy télleg, de akkor már inkább Rock Machine '07 Crossride 400, ez ugyanis tárcsafékes.

árban nem sok különbség de párom még ezt is sokallja, fele ennyiért szeretne dehát ha egyszer annyiért nincs lockoutos tárcsafékes akkor muszály lesz valami ilyesmit. sztem a sirmium a bordó szinével fogja meghódítani. :K

hú bakker csak most látom hogy ezek azért elég magasak! lehet nem tud felülni rá! :(

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#7954) becuszabi válasza Myers (#7952) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Amikor elkezd csörömpölni leszállsz, bringa hátulját megemeled és kézzel tekered a pedált. Az a bizonyos láncugrálás jól látszik ilyenkor (a fokozatoktól függő zaj, valóban utalhat váltóbeállítási problémákra).
Ez lehet megnyúlt, elkoszolódott bowdenezés miatt. Ezt cserélni kell.
Állítócsavarnak lennie kell, vagy a váltókaroknál, vagy magánál a váltónál.
Kerékagyat szétszedni nem nagy ügy, de gyakorlatlanul inkább ne szedd szét, mert összerakni és beállítani már nem olyan egyszerű, jó szervízben pár száz Ft-ért megcsinálják neked.

(szalajt: tekered és közben hirtelen megszűnik a hajtással szembeni ellenállás...mintha lánc nélkül tekernél, de valószínűleg nem ez a problémád)

[ Szerkesztve ]

"Aki szívből él, az élből szív"

(#7955) Azazello- válasza becuszabi (#7951) üzenetére


Azazello-
senior tag

a baratnomnek volt fel-spd-je, alig tudtam bepatentolni es konehez. szal az tuti nem. a sufnituning jonak tunik, csak elobb szereznem kell egy adaptert. de nincs szivem kiadni egy szar muanyagert 10 fontot, az e-bay-en pedig nem talaltam...

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#7956) Ariadne válasza stargazer (#7953) üzenetére


Ariadne
őstag

Elég reménytelen eset vagy, már bocs, már megint a színe számít... :U A Gepida Sirmium monti, a Rock Machine meg cross/trekking, más kategória. A Rock Machine-nál vannak kételyeim, hogyan viszonyul egymáshoz egy Suntour teló meg a tárcsafék. Lightos városban menésre meg lightos terepre egyébként, ahogy ez korábban is le van írva, abszolút felesleges a tárcsafék...

Magasságra meg nem magasabb egyik sem a másiknál, egyszerűen megfelelő méretűt kell venni, akkor fel tud ülni rá. :W De ez is le lett írva korábban...

Megint ugyanott vagyunk, ahonnan elindultunk előzőleg, vagyis hogy el kell dönteni, milyen használatra kell. :U De már látom, úgyis a színe az elsődleges, szóval gyanítom úgyis az alapján fogsz dönteni, mondhat itt bárki bármit... :O

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#7957) Ariadne válasza stargazer (#7953) üzenetére


Ariadne
őstag

Ja, és kihagytam, hogy fele ennyiért (50k) életveszélyes ipari hulladékot lehet csak kapni, kerékpárt nem. Tényleg nem ártana, ha a Jorus által ajánlott okos Bikemag különszámot olvasgatnád kicsit vásárlás előtt. ;)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#7958) becuszabi válasza Azazello- (#7955) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Szerintem bemész egy közeli bringaboltba és kezedbe nyomnak egyet. Néhány Shimano spd-hez ilyet adnak, de nem hiszem, hogy mindenki elviszi.

"Aki szívből él, az élből szív"

(#7959) Kephamos válasza stargazer (#7953) üzenetére


Kephamos
addikt

Osztom Ariadne véleményét.
Már bocs, de hány kiló a barátnőd? Akar dúrvulni? Gondolom 150 kiló alatt van. És azt is gyanítom, hogy nem akar 100-al lefelé tépni a hegyről.
Az az érzésem, hogy azért veszel ilyen, vagy olyan bicajt, hogy felvághass vele mások előtt, amivel nincs is nagy baj, csak az hogy ez a mániád megvakít. Egyszerűen a legfőbb szempontokra nemhogy nem figyelsz, hanem tudomást sem veszel róluk. :U :W

(#7960) Kephamos válasza stargazer (#7953) üzenetére


Kephamos
addikt

dupla post...

[ Szerkesztve ]

(#7961) becuszabi válasza Kephamos (#7959) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Szerintem hagyjátok :D
Vegyen olyat, ami elnyeri a barátnője ízlését és amilyet megenged a pénztárcája. A többi nem számít :U

"Aki szívből él, az élből szív"

(#7962) Ariadne válasza becuszabi (#7961) üzenetére


Ariadne
őstag

Az azért elég dühítő, hogy kérdez, és értelmeseket kérdez, viszont a válaszokat mintha meg se hallaná, csak a szín, a szín, meg a kinézet számít... Én örülök mindenkinek, aki kérdez, én is így kezdtem nem is olyan rég (sőt most is szoktam :D ), csak így minek? :(

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#7963) becuszabi válasza Ariadne (#7962) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Pontosan, de azt nem mondhatja, hogy "h..e, b..ó PH-sok, rábeszéltek a sz..rra" :D
...sőt, ha a boltba is próbálták lebeszélni (ami azért nagy szó a mai világban, amikor semmi nem számít, csak vigyék az árut), de nem hallgatott rájuk, akkor hagyni kell, hogy saját kárán tapasztalja meg a hibás döntéseit...ez is kell a felnőtté váláshoz :)
Ti is megtettétek, amit tudtatok, ennyi.
...én ilyeneken nem dühíteném magamat :)

"Aki szívből él, az élből szív"

(#7964) Zewa válasza stargazer (#7934) üzenetére


Zewa
senior tag

"tárcsafékes kéne mindenképpen"
Mi a büdös francnak?! :F
Hobby szintű turásgatásra inkább egy jobb V-fék. Remekül fog, könnyen be lehet állítani és súlyban is könyebb. :U
Hasznélható tárcsafékek azok valahol a BB5 de inkább a BB7-nél kezdödnek.

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#7965) becuszabi válasza Zewa (#7964) üzenetére


becuszabi
aktív tag

"lockoutos" dettó :D

Mostanság mindenféle f.s bringára ráraknak rugóstagot, tárcsaféket, duplavállas telót, mindezt azért, mert így jobban eladható: a sok tudatlannak.

"Aki szívből él, az élből szív"

(#7966) Jorus válasza Manitou (#7897) üzenetére


Jorus
nagyúr

Na, várj, csak tudtommal 2007-ben csak SPV-s Minute Elite-ek voltak. 2008-tól jött vissza a - szerintem jobb - TPC-s csillapítású Minute Elite. Választható standard és 20 mm-es átütős hex. tengelyes verzióban.

Plusz idén, van olyan Minute Elite Absolute is, ami Absolute Platform csillapítással, és Infinite Travellel készül, és választható standard, és 20 mm-es Hex tengellyel is.

Van többféle átütős agy, de a 20 mm-esek szabványosak, ezek mind 110 mm-es papucstávolságú telókhoz valók. Az átütős telók 99%-a ilyen papucstávolsággal rendelkezik. Vannak persze kivételek, amilyen például a Foes Curnut XTD F1-ese, ami 30 mm-es átütengellyel készül, és természetesen csak a hozzá való aggyal használható. Potom 800.000 Ft körüli árában már benne van a 30 mm-es agy is, tehát meggondolandó befektetés. :D Jövőre jönnek a 15 mm-es tengellyel szerelt Fox-ok és Marzo-k, amikhez a Shimano 15 mm-es átütőtenegelyes agyát kell használni.

Én személy szerint mindenkinek Saint agyat ajánlok, lévén közel 4 éve használom a sajátom, és még egyszer sem kellett hozzányúlni. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7967) golyani válasza stargazer (#7953) üzenetére


golyani
addikt

öregem téged olyan jól vezetnek a marketingesek h az vmi hihetetlen.

- ahelyett h szar mechanikus LO-t tennének ezekbe a szarokba inkább egy normális olajos csillapítást aplikálnának beléjük akkor talán nem kezdenének kotyogni 200km után...
- tárcsafék egy ilyen kolbász villára? mai a fa***nak? egy normális V-fék is megállít.
- NE SZÍN SZERINT VEGYETEK MÁR BICAJT!!!!!
- igen magasak mert ezeknek 28-as kerekük van és főként aszfaltra és döngölt földútra vannak kitalálva.

KTM Penny Lane ez egész tisztességes
KTM Baggy Sue LO van tárcsa nincs.
KTM Race Cros Comfort ezen van minden

nah ezek tekintetében tessék szemlélni a világot. az olcsó szar tf-ek meg szarabbul fognak mint egy jó V-fék rendesen beállítva.

(#7968) Kephamos válasza becuszabi (#7965) üzenetére


Kephamos
addikt

Mondjuk a lockout nagy hasznos dolog. Szerintem az mindenképpen kell, ha valamilyen tag lesz a bicajban.

Bár szerintem kár ezen vitázni, lehet már meg is vette! ;]

(#7969) #96302336 válasza Myers (#7945) üzenetére


#96302336
törölt tag

A zaj több dolog lehet. Mivel bizonyos fokozatoknál jön elő, váltó beállítási probléma is lehet. De lehet láncnyúlás miatt is (én erre tippelek) . Ha nem nyomja fel a legnagyobb fogaskerékre, ott is két dolog lehet. vagy a H határoló van nagyon becsavarva, vagy a váltás csúszott el egy pozíciót.
Ha megnyúlt a lánc, az a fogaskoszorúval együtt kell cserélni, különben a kopott fogaskerékkel roszabb lesz a gép, mint két úgy ahogy összekopott lánc/fogsor párral.

(#7970) rii válasza golyani (#7967) üzenetére


rii
nagyúr

tárcsa vs. v-fék: volt egy újság. sportpiac. 2006-ban. volt benne 4 versenyzô bringája
600.000 - 1.100.000 -ig

ezek között csak 1 volt tárcsafékkel.
ez mindent elmond a v-fék-rôl (:

de beismerem, ennek ellenére én is tetettem fel tárcsát (:

elôre jobb a tárcsa, mert nem emeli meg a keró seggét ... szerintem
bár én elsô fékkel kanyarba nem merek fekzni

bringatetszés: nekem ami van keróm, az marhára nem tetszik semmilyen tekintetben ... (: sem szín, sem arányok .... (: viszont a célra alkalmas.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7971) Kephamos válasza rii (#7970) üzenetére


Kephamos
addikt

Szerintem a hátsókerék elemelés az nem attól függ, hogy V vagy tárcs féked van, hanem attól, hogy mennyire billensz, billen előre a bicaj sújpontja.

Kanyarban meg én is óvatosan használom az első féket. Egyszer csúszott meg az elsőkerekem. Hűhűű, azt látnotok kellett volna belülről. :DD

(#7972) rii válasza becuszabi (#7965) üzenetére


rii
nagyúr

[OFF]fotó topikban most lettem kioktatva, hogy szinte minden kompakt fényképezôt dupla, vagy trippla akkora MPx-el gyártnak, mint amekkorát az érzékelô zajmentesen bírna produkálni.

amit én vettem most egy casio gépet, az 5 mpx-es, és ehez az érzékelôhöz azt mondték 2-3 Mpx illene, de a legkissebb az 5 volt (ezt vettem meg) de ugyanekkora érzékelôhöz 8 MPx-es gépek is vannak ...

szóval: parasztvakítás mindenhol minden mennyiségben[/OFF]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7973) becuszabi válasza Kephamos (#7968) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Természetesen hasznos, nekem is van a telómban, de kb. 3/4-ed évig rossz volt, "megtanultam" nélküle élni, rászoktattam magamat a nem kiállva tekerésre (ill. nem vittem túlzásba) és amióta rendben van be sem kapcsoltam...túlélhető a hiánya.

"Aki szívből él, az élből szív"

(#7974) rii válasza Kephamos (#7971) üzenetére


rii
nagyúr

én eccer ki akartam gurulni a "verseny" scwinn csepel kerómmal egy kocsibejáróból, mentem vagy 3al, (-: odaértem az úthoz, nézek balra, jön egy lada (-: én meg bikából behúzam az elsô féket .... az út mellett faszáynosan tiszta apór törmelék, homok-sóder jelleg, egybôl feküdtem én is meg a keró is :DDD

a ladás le is lassított, hogy most mi a vihar van :DDD
mutattam neki, hogy no problemo ...

tesztelgettem az elsô tárcsát, és úgy vettem észre, hogy bika berántás esetén gyönnnnyörûen "megfog" ... meg esôben nem merném még használni, mert ha egyenes megyek is, de meghúzom, akkor blokkolhat, és elmehet jobbra-balra :-/

az erôkar lett is kiokoskodva pár post-al lentebb, hogy talán tényleg az tárcsa az nem billent úgy át ... (-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7975) becuszabi válasza rii (#7972) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Nos, Te is reklámszakmában dolgozol, tudod mitől fog dögleni a légy :DDD

"...no problemo, én így szoktam leszállni" :))

[ Szerkesztve ]

"Aki szívből él, az élből szív"

(#7976) Kornel213


Kornel213
tag

Sziasztok!
Bringa vásárlás előtt állok idáig ezt néztem ki [link] túrázásra,hegyekbe minimális durvuláshoz kéne!Ha nem a legjobb tudnátok ajánlani valamilyen hasonlót 100 ezer alatt?

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#7977) Zewa válasza rii (#7974) üzenetére


Zewa
senior tag

Milyen féked van elöl? Nekem Shimano Saint. Bármerre is járok akármenynivel is megyek rátépek==>bringa segge emelkedik. Ha nem engedem ki bukta. :U
Ettől függetlenül nagyon szépen adagolható, (én egy ujjal használom) sosincs olyan hogy kéne még fékerő. :K

Kornel:
A te felhasználási területedre nem igazán fekszik az a Gepida Karaton gép. :U
Ez inkább kezdő dirt gép. Ilyesmik? [link] [link]

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#7978) Jorus válasza rii (#7974) üzenetére


Jorus
nagyúr

"az erôkar lett is kiokoskodva pár post-al lentebb, hogy talán tényleg az tárcsa az nem billent úgy át ... (-:"

És akkor is kifejtettem, hogy butaság. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7979) stargazer


stargazer
senior tag

nos. még nem vettük meg páromnak a bringát. sztem nincs semmi kivetnivaló abban ha valakinek fontos egy dolognak a színe. a szinek azért vannak hogy gyönyörködjünk bennük. én rohadt fárasztónak találom hogy mindig mindent racionalitás alapon döntsön el az ember, pláne olyan dolgokban, amit nem is tartok annyira fontosnak, és pláne manapság, amikor mindenből ezer féle van, és amikor az embernek egyszerűen nincs is annyi szabadideje hogy érdemben utánajárjon és megismerkedjen belemélyedjen valamibe. ha most szeretnék egy bringát venni, nyilván nem fogok előtte 2 évig biciklis magazinokat olvasgtani hogy penge legyek a témában. akik itt fórumoznak azoknak biztosan 100x fontosabbak a bringák mint nekem vagy a páromnak. én nem tartom annyira sarkalatos kérdésnek hogy most mit meg hogyan a legeslegtutibb erre meg arra a célra. ezt biztos nem könnyű olyannak megérteni akinek ez a mindennél fontosabb.

namost mondtam hogy erdőben szeretnénk túrázni, lightos de azért elég köves meg patakos meg helyenként sáros terepen. nemtom ismeritek-e kisúlybánya-óbánya közti szakaszt a mecseken. na. olyan helyeken. nem tudom miért olyan nagy probléma nektek ha szeretném hogy tárcsafék legyen párom bringáján. hát már mi a fenéért ne lehetne? összedőlne bennetek egy világ? miért? én még nagyon jól emlékszek a régi bringámra, amivel ha vízbe mentem a fék gyakorlatilag nem fogott. és amikor meg sárba tévedtem, a kavicsok ott porcogtak a felni meg a fékpofa között és össze vissza karistolták a kereket. ennek tükrében nem értem nektek miért olyan nagy probléma hogy én tárcsaféket szeretnék. mi nem versenyezni akarunk, így a súlyok (gyanítom dekákról van szó egy v-fék meg egy tárcsafék között) hát :U legyen. mindamellett azokat a nyomorult fékpofákat lehetetlen volt úgy beállítani hogy jók legyenek. ennyi a történetem a tárcsafékekről. és nem tudom mi ezzel a probléma.

ez a nekem se a kinézete se a szine nem tetszik de a célnak megfelel szöveg... ez egyszerűen... érdekes, ha valaki tényleg így van vele, és hozzá fórumozik a témában, az nekem... marhára ambivalens. nem szólom le csak nem értem. szeretném megérteni a mögöttes mozgatórugókat. mert az egyik olyan mintha abszolút nem érdekelne a másik meg olyan mintha nagyon is. akkor most mivan? mindegy.

teló elől. hát már mi a fenéért ne lehetne teló rajta ami lockoutos? praktikus az a nyomorult teló ha döcögős terepen gurulok lefele? jobb vagy rosszabb vele lefelé ereszkedni? természetesen jobb. és ha felfelé tekerek egy telós bringával akkor jobb vagy rosszabb ha fixálni tudom? természetesen jobb. akkor mi a probléma? akkor miért nem indokolt hogy legyen, ha lehet? nemértem egyszerűen. na mindegy.

én abszolút nem akarok felvágni, és a párom se. nem kell hogy mindenkinek ez a bringa tetszen amit én vettem, nem azzal mentem be a boltba hogy előtte elkiabáltam magam az utcán hogy hé emberek! szerintetek jól néz ki ez a bringa? mert ha igen akkor megveszem ám! nem mintha nekem tetszene csak gondoltam felvágok és megmutatom hogy nekem ilyen is lehet! frászt. ha ez a szar bicikli 5 forintba kerülne akkor is megvettem volna, meg akkor is ha mindenki azt mondja rá hogy ennyire k...aronda bringát még az életben nem láttam. nekem ez tetszik. tetszik hogy masszívságot sugároz, azt az érzést kelti bennem hogy ez még 20 év múlva is bringa lesz nekem. menni lehet vele. a többi nem érdekel, hogy most 2000 kalóriámba kerül hogy A-bol B-be eljussak vele, vagy 5000-be, a kutyát nem érdekli. úgyis fogynom kell.

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#7980) Jorus válasza Zewa (#7977) üzenetére


Jorus
nagyúr

:K

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7981) Jorus válasza stargazer (#7979) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ezzel az érveléssel csak annyi a gond, hogy ha teleszkópot, rugóstagot, és tárcsaféket szeretnél, akkor arra áldozni kell. Pénzt. Sokat. Különben csak gagyisztáni motyók lesznek a gépen, ami nem jó. Mert nem leszel elégedett. Cserélni fogod. Pénzért. Akik itt írogatnak neked, általában azért teszik, mert ők maguk talán szintén jártak hasonló cipőben, mint te, és meg szeretnének kímélni a következő néhány negatív élménytől. Ennyi. Ettől függetlenül azt veszel, amit gondolsz, vagy aminek tetszik a színe. Komolyan. Csak ne gondol azt, hogy viccből, esetleg marketing célokból kerül egy jó tárcsafék szett 70-80k-ba például, és még sorolhatnám. Tehát érted, no. :) A Kiscsillag idézet meg külön piros pontot érdemel. :D

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7982) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Na, szorítsatok, holnap indulok a Garda tóhoz, szombaton verseny! :)
Képeket, élménybeszámolót a jövő héten...

Védd a fákat, egyél hódot!

(#7983) Kephamos válasza stargazer (#7979) üzenetére


Kephamos
addikt

Mondjuk szerintem nagyanagy különbség van a szép, de nem az igazi és a szar között. Mi csak attól akarunk megvédeni, hogy szart vegyél.
Persze, hogy fontos, hogy jól nézzen ki, de elsősorban nem azért veszel bicajt, hogy gyönyörködj benne.

(#7984) Integra


Integra
titán

apám kezembe nyomott egy intersport újságot, az elején van egy genesis bringa 250ről leértékelve 150re. érdemes ilyennel foglalkozni?
én kiestem a bringázásból, semmi időm rá, de ő meg akar majd valamit venni magának...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7985) golyani válasza Jorus (#7981) üzenetére


golyani
addikt

köv hét pénteken MEN(Miskolci Egyetemi Napok)-en aztán Kiscsillag, Quimby és Kowa pénteken :DD

Stargazer: Jorus sztem udja h mit beszél:) ha gondolod(illetve nem hiszed) akkor kukkantsd meg az áprilisi Bikemag 60. oldalán a Neuzer Tempest felirat mellett job oldalon kicsit fentebb lévő szögletes zárójelet :D imígyen képet kapsz h van rálátása dolgokban.

[ Szerkesztve ]

(#7986) Pinya007 válasza Kornel213 (#7976) üzenetére


Pinya007
tag

Szia!

Magellan Polaris Deore V Alkalmi túrázgatásra ez szerintem jó vétel!
Magellan Polaris Deore D Ennyi pluszt megér a tárcsa is, de a V-fékes verziót is tárcsás aggyal szerelik, így később is könnyű megoldani a tárcsafékre áttérést.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#7987) golyani válasza Integra (#7984) üzenetére


golyani
addikt

full XT-vel igaz tavalyival asszem de 150-et megérhet de a villája harmatos igaz később lehet bele pattintani vmi jobbat.

(#7988) Psych0 válasza Pinya007 (#7986) üzenetére


Psych0
őstag

Királyság! Pont ilyenem van :) és imádom. A villa nem egy nagy eresztés, de simán kiszolgál engem is 110 kilóval :D

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#7989) becuszabi válasza Dirtyz (#7982) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Hajrá! :)
...tudom, hogy nem kirándulni mész, de irigyellek, hogy olyan gyönyörű helyen bringázol majd

"Aki szívből él, az élből szív"

(#7990) rii válasza Jorus (#7978) üzenetére


rii
nagyúr

jaaa .... :DDD
botsánat :)

(#7977) Zewa: neked is bots :DDD : #7978

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7991) tr00p3r válasza Dirtyz (#7982) üzenetére


tr00p3r
őstag

Legyen jó időd és sok sikert! Jó tekerést!

(#7992) stargazer válasza Integra (#7984) üzenetére


stargazer
senior tag

ezeket a genesis bringákat mindig előszeretettel akciózzák ilyen súlyosan, nekem ezek mindig igen gyanúsak (igaz én is most igen akciósan vettem a bringám, de mégsem ennyire és az valahol érthető mert elég speckós azt lehet nincs rá kereslet).

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#7993) emitter


emitter
őstag

Üdv!

Jár vki Pestszentimre felé mostanában? Az a helyzet, h kinéztem magamnak egy Kelly's tatyót, de sajnos csak a canga.hu-n kapható.. ill. a bringavarázsban is van a weblapjuk szerint, de megkérdeztem őket, és valójában nincs nekik, és rendelni sem tudnak (akkor meg minek rakják ki a webáruházba :F )
Jó lenne, ha nem kéne ezért kimennem Imrére (Óbudán lakom), és rendelni sem szeretnék, mert az meg 1600/db :(
Szóval aki meg tudná tenni nekem, h elhozza bármilyen közelebbi koordinátára, nagyon megköszönném!
Ajánlkozást magánba várom!

(#7994) Integra válasza stargazer (#7992) üzenetére


Integra
titán

ezért kérdezem.
talán ez is lehetne ilyen, de igazából szerintem ez nem egy 250ezres bringa..
majd beírom a speckóit este, abból a szakiknak lefog esni, hogy mi az ábra ezzel.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7995) Integra válasza emitter (#7993) üzenetére


Integra
titán

én imrén lakom.
mi kéne pontosan és melyik boltból?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7996) Macka


Macka
veterán

Jöjjön egy láma kérdés: kormányszarvat leìrná valaki, hogyan kell feltenni???

(#7997) Jorus válasza Macka (#7996) üzenetére


Jorus
nagyúr

Iesmire gondolsz?

Ha van kormányvég dugód, akkor kiszeded, a markolatot beljebb tolod, ha megoldható (ha a markolatot beljebb tolva egy keskenyebb kormányon nem férnének el a váltók, fékek, akkor a szarv bilincsének megfelelő méretet le kell vágnod a markolatból), kilazítod a csavart a szarvon, feltolod a kormányvéget, csavart meghúzod, vissza a dugót - ha volt - és kész is. Ha zárt végű a markolatod, akkor a zárt végét le kell vágnod, és persze ez utóbbi esetben javasolt beszerezni kormányvégdugót, és a szarvak felhelyezése után behelyezni a kormányba.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7998) becuszabi válasza Jorus (#7997) üzenetére


becuszabi
aktív tag

...azzal a bogyóval a végén, ritka randa kormányszarv :DDD

"Aki szívből él, az élből szív"

(#7999) Jorus válasza stargazer (#7992) üzenetére


Jorus
nagyúr

Pedig még az is lehet, hogy ugyanazon a gyártósoron készült, mint a Rock Machine-od. ;)

becuszabi: jóvanna, ezt dobta a gugli megfelelő méretben. :DDD

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8000) Macka válasza Jorus (#7997) üzenetére


Macka
veterán

Igen, erre gondoltam. Köszönöm szépen.Szerintetk praktikus dolog?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.