Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  HTML szerkesztés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3951) Sk8erPeter válasza Soak (#3950) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, de ha megnézed, ott ilyen a menüstruktúra:

<ul id="navi_main">
<li class="first selected">
<a href="http://totalcar.hu/tesztek/">Tesztek</a>
</li>
<li>
<a href="http://totalcar.hu/adatok/">Autók</a>
</li>
<li>
<a href="http://totalcar.hu/magazin/">Magazin</a>
</li>
...............
<li class="last">
<a href="http://nepitelet.hu/autok/">Népítélet</a>
</li>
</ul>

Kihagytam párat, a lényeg a teszteknél lévő "selected" class.
Arra pedig van egy ilyen CSS-szabály:

#header #navi ul li.selected a{color:white}

A :hover-re pedig:

#header #navi ul li a:hover{color:white;text-decoration:none}

Ettől lesz tehát mindkettő fehér.

A "selected" class-t pedig szerveroldali nyelv használatával generálják bele (pl. PHP, ASP.NET).
Persze meg lehet ezt oldani kicsit kényszeres megoldással JavaScript segítségével is (oldal-betöltődéskor biggyeszted rá a "selected" class-t az adott menüpontra).

==
Az a Spry menü meg tényleg okádék szar, szerintem adj egy esélyt a Superfish-nek, na azt könnyű bekonfigolni. Meg abban tudunk is segíteni, a másikban nem.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#3952) Soak válasza Sk8erPeter (#3951) üzenetére


Soak
veterán

Azt eddig nem mondtam, hogy én is php-t használok, eddig nem gondoltam relevánsnak. Amit leszűrtem a hsz-edből az az, hogy probáljam meg ezzel megoldani. Ha ez az igazság akkor megprobálom így, a superfish-el + php , csak a spry-al annyit szenvedtem mire olyan lett amit akarok ... :D .. Nem baj, a kezdőknek ez jár.

(#3953) Sk8erPeter válasza Soak (#3952) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez nem csak a kezdőknek "jár". :D
Hidd el, aki már benne van egy ideje, és keresgél valami speciális feladathoz plugint, az is csomót szarakodik meg szopik a különböző gagyibb vagy épp jobb pluginekkel, próbálgatás nélkül nem derül ki, melyik válik be. Szóval ne reménykedj, hogy később, ha jobban belejössz, könnyű dolgod lesz. :D Bár később gyorsabban el tudod dönteni ránézésre, hogy melyiknek átlátható a kódja, és melyik van összehányva.

A PHP-s kérdésekre egyébként szintén van topic: [link]
Azt nem úszod meg, hogy minden menüpontnál végignézd, hogy az adott linkhez tartozó menüpont linkje egyezik-e az épp aktív, megnyitott oldallal, tehát aszerint kell belegenerálni a "selected" class-t (vagy épp nem).

Sk8erPeter

(#3954) Soak válasza Sk8erPeter (#3953) üzenetére


Soak
veterán

A php-s bohóckodást már elkezdtem, de csak include és require szinten. Azt későbbre hagyom, majd az adatbázis építéssel együtt csinálom meg. Egyelőre még építem a homokozót, aztán majd rakok bele homokot is :)) .

(#3955) Soak válasza Sk8erPeter (#3953) üzenetére


Soak
veterán

Tooltip-re van valami bevált megoldás? Egy ikonhoz kéne, ami egyben link, jobban mondva kettőhoz közvetlen egymás mellett .Megint megprobáltam a spry tooltipet, de nem sokat ér, mivel beállitom az offseteket (horizontal, vertical) , beállítom a fade-t és mikor az egéret ráviszem az ikonra, szépen bejön fade-el , majd átviszem a másikra, az is, de ahogy visszamegyek a másikra, vagy csak simán ujra rámegyek bármelyikre akkor az offset elcsuszik esetenként 15-20px-et , de a fade se nagyon megy.

Szerk : Szerintem a spry tooltip a link miatt bugzik, legalábbis sima képnél még nem sikerült reprodukálni az eseményt.

[ Szerkesztve ]

(#3956) Sk8erPeter válasza Soak (#3955) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ilyen? >> jQuery Tools - Tooltip
vagy

Egyébként a fentiről felraktam korábban egy demót ide:
http://jsfiddle.net/Sk8erPeter/aHcLx/

Itt egy másik:
http://jsfiddle.net/Sk8erPeter/NmH9X/

Sk8erPeter

(#3957) Soak válasza Sk8erPeter (#3956) üzenetére


Soak
veterán

Jaja, pont ilyen http://jsfiddle.net/Sk8erPeter/aHcLx/ , még a tooltip designjét is hasonlónak álmodtam meg :D

Amúgy nekem a 2. jsfiddle bugos legfrissebb chromeon. A kis doboz tooltipje picit szétesik, a szöveges meg nem tudom, hogy az-e de az teljesen összefolyik vele.

(#3958) Sk8erPeter válasza Soak (#3957) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja tényleg, létezik másik, a későbbit kellett volna belinkelnem:
http://jsfiddle.net/Sk8erPeter/NmH9X/2/

Sk8erPeter

(#3959) lakisoft


lakisoft
veterán

Hogyan tudok olyan email linket csinálni mely egy megadott email-re egy megadott trágyú email írását indítja el? Ettől értelmesebben nem tudom leírni bocsánat.

(#3960) Sk8erPeter válasza lakisoft (#3959) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A "mailto:" protokoll használatával így:

<a href="mailto:foo@example.com?cc=bar@example.com&subject=Your subject&body=This is the first line of the body%0AThis is the second line of the body%0A%0AFourth line of the body.">Send us an e-mail!</a>

Így használod a címzett mezőt, a CC mezőt, a tárgyat, valamint egy többsoros üzenettörzset.

Felraktam neked ide egy demót:

http://jsbin.com/ibedig/2/edit#html,live

Shift+egérklikkel próbáld ki a linkre kattintást.

Ez persze csak akkor működik, ha a felhasználónál be van állítva alapértelmezett levelezőkliens, vagy például böngésző-kiegészítőn keresztül automatikusan megnyílik a kattintásra a Gmail vagy más levelezőprogram a böngészőben.

Gmailnél ilyen a megfelelő cím:

https://mail.google.com/mail/?view=cm&fs=1&tf=1&source=mailto&su=Your+subject&to=foo@example.com&body=This+is+the+first+line+of+the+body%0AThis+is+the+second+line+of+the+body%0A%0AFourth+line+of+the+body.&cc=bar@example.com

Sk8erPeter

(#3961) lakisoft válasza Sk8erPeter (#3960) üzenetére


lakisoft
veterán

Nagyon köszönöm. Örök hálám :).

(#3962) Sk8erPeter válasza lakisoft (#3961) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szívesen! :)

Sk8erPeter

(#3963) n00n válasza Sk8erPeter (#3946) üzenetére


n00n
őstag

Nem az én oldalam. :) De azóta rábeszéltem a tulajt egy tarhelypark-os (már előtte, hogy írtad :) ) tárhelyre. 50mb az egész oldala, így a legkisebb 100mb-os tárhelyen is elfér, ami nettó 990 forint évente, ami azért szerintem senkit nem vág földhöz. :)

(#3964) Sk8erPeter válasza n00n (#3963) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jaja, azzal tuti jól jártok, legalábbis saját tapasztalat alapján, egy kis, kb. 80 MB tárhelyet foglaló oldalnál mi is igénybe vettük ezt a 100 MB-os csomagot, és se az elérhetőségre, se a sebességre eddig nem kellett panaszkodnunk, pedig egy erőforrás-igényes Drupalt futtatunk rajta.

Sk8erPeter

(#3965) Sebaj Fóbiás


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Sziasztok!

Php, Wamp. Beolvasok egy file listát (képek), iconv utf-8-ra a nevek korrekt megjelenítéséhez, de amikor htmlentities($currentfile, ENT_QUOTES, "iso-8859-1") után megadom img forrásként nem teszi ki a képet ha pl hosszú ő is van a filenévben (éáö oké). A csak angol karaktereket tartalmazó fileneveknél persze még a htmlentities sem kell, naivan azt hittem, hogy ahogy a scandir kiszedte a neveket azokat simán visszadobva jó lesz, de persze nem. Hogy kéne konvertálnom? :F

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#3966) Sk8erPeter válasza Sebaj Fóbiás (#3965) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Most nem kezdem azzal, hogy fájlnevekben soha ne engedj ékezetes karaktereket - ja, de, mégis azzal kezdtem. :DDD

"iconv utf-8-ra a nevek korrekt megjelenítéséhez"
"amikor htmlentities($currentfile, ENT_QUOTES, "iso-8859-1") után"
Aláhúztam az érdekes részt - legyen konzekvens a karakterkódolás használata.

Amúgy PHP-s kérdéseket inkább a PHP topicba. :K

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#3967) Sebaj Fóbiás válasza Sk8erPeter (#3966) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Konzekvens az. (Vagyis nem, de annak indult. :D) Először beolvasottakat iso -> utf-8, utána meg vissza.
Azért lenne jó az ékezetes karakternév mert az össze szükséges infót bele tudnám rakni, mint pl egy terméknév. Remélem azért a 21. században valaki tud megoldást mondani rá, csekkolom a php topikot.. :) Üdv!

[ Szerkesztve ]

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#3968) Sk8erPeter válasza Sebaj Fóbiás (#3967) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Azért lenne jó az ékezetes karakternév mert az össze szükséges infót bele tudnám rakni, mint pl egy terméknév. Remélem azért a 21. században valaki tud megoldást mondani rá"
Ez most komoly? 21. században a termék összes adatát a fájlnévben akarod tárolni?
Remélem, csak viccelsz. :DDD
Ilyen feladatokra már a 20. században is adatbázist használtak normális esetben.... :)

Sk8erPeter

(#3969) Soak


Soak
veterán

Hali,

Bal oldali sidebarhoz hasonló elvű menüt szerenték. Van egy olyan érzésem (lehet rosszul :) ) , hogy az nem csak simán oldalakra mutató linkek, hanem dinamikusan generáltak . Magyarul, hogy ha kattintok egy linkre akkor látszólag (vagy ténylegesen) csak a jobb oldali content változik, nem pedig simán linkelgetek. Ezt hogy kell megcsinálni? Simán HTML-ben? (ez elég egyszerű) Vagy esetleg kell még valamit csinálni?

(#3970) Brown ügynök válasza Soak (#3969) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

Itt hasonlót csinálnak javascript nélkül.

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#3971) Soak válasza Brown ügynök (#3970) üzenetére


Soak
veterán

Szia,

Köszönöm a linket. Közben találtam egy elég jó tutorialt (amit egyszer már végignéztem, de ez az átka ha napi 6óra tutorialt nézel, csöppet összefolyik :D )

Ha valakinek van hozzáférése lynda.com-hoz akkor itt a link : http://www.lynda.com/Dreamweaver-CS5-tutorials/php-and-mysql/68620-2.html, itt pedig a Limiting records with pagin controls video. Amúgy 1hétig lehet ingyen nézni a videokat, trial gyanánt, ugyan ahhoz nem kapod meg a példa feladatokat, de nekem van még pár hétig premium előfizum és jófej vagyok, szóval nyugodtan írhat pü-t a témában érdekelt :) . Úgy látom ,hogy itt sincs semmi java vagy hasonló dolog.

Szerk: Mondjuk a tutor video nem biztos, hogy jó lesz nekem, még meglátom :F

[ Szerkesztve ]

(#3972) Soak válasza Soak (#3971) üzenetére


Soak
veterán

Itt van ami nekem kell valószínűleg: Link , Navigation in the public context video, de ez már kicsit sem html :))

(#3973) Soak válasza Soak (#3972) üzenetére


Soak
veterán

Sziasztok,

Megigérem ez az utolsó blog bejegyzés :D

Végülis itt egy tutorial hogyan kell csinálni nagyából amit szerettem volna.

Viszont felhívnám a figyelmet, hogy több helyen hibás;

<a href='page1.php?id=1'> Link Area 1 on Page 1</a><br>
<a href='page1.php?id=2'> Link Area 2 on Page 1</a><br>
<a rhef='page1.php?id=3'> Link Area 3 on Page 1</a><br>

Az utolsó sorban egy typo rhef

<?php
switch ($_GET['id'])
{
case 1:
echo "This Is Area 1!";
break;

case 2:
echo "This Is Area 2!";
break;

case 3:
echo "This Is Area 3!";
break;

default:
echo "Please Click On A Link!"
break;
}
?>

Az utolsó echo nincs lezárva ( ; ) .

Még egy megjegyzés, ha valaki ezt használja és simán csak az oldalra mutat a link (pl about.php) akkor hibát fog dobni mert nem talál id-t.

[ Szerkesztve ]

(#3974) Sk8erPeter válasza Brown ügynök (#3970) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Letöltöttem, kikapcsoltam a JavaScriptet, kipróbáltam, ügyes. :K
Egy nagy szépséghibája, hogy a program.html#nap2-ben lévő cuccos IE8-ban sajnos egyáltalán nem működik. :(
Szerk.: mondjuk a CSS3-as dolgok túlsúlya miatt.

Egyébként ezt tudom ajánlani másnak is, ha szeretne CSS3-jellegű "hack-elést" IE6-9-hez, lekerekítéseket, meg ilyesmiket:
CSS3PIE

Mondjuk sajna ez a CSS3-as transitionöket nem helyettesíti, arra jQuery használata a legegyszerűbb.
A Modernizr használatával meg - mondjuk JavaScripthez kötve - fel lehet ismerni, az adott böngésző milyen feature-öket támogat.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#3975) Sk8erPeter válasza Soak (#3971) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"itt sincs semmi java"
Java tényleg nincs. :N Legfeljebb JavaScript.
Félre ne értsd, nem kötekedésből mondom, de amikor nem volt még közöm a programozási nyelvekhez, addig nekem sem volt egyértelmű, hogy miben térnek el a különböző nyelvek, de ez a kettő nagyon eltér, szóval nem szabad keverni. Ha jót akarsz. ;] :DDD

(#3969) Soak:
AJAX-szal csinálják. Többek közt úgy lehet ilyesmit megnézni, hogy nyitsz egy fejlesztőpanelt (F12 vagy Ctrl+Shift+I), rámész a Network fülre, és azonbelül az XHR-re korlátozod a megjelenítést. Érdemes lehet kipróbálni, hogy lásd, mi zajlik a háttérben.

Sk8erPeter

(#3976) Soak válasza Sk8erPeter (#3975) üzenetére


Soak
veterán

Jogos :)

Ez meg volt, ihlet szerzés gyanánt egy pár weboldalt már végig bogarásztam igy F12-vel :) . Csak néha hiába látom, ha kínaiul van :) . Jelenleg azt probálom megoldani, hogy egy sub item legyen rákattintásnál, ami meg is van, csak a fő listát nem tolja szét, ezért ugye a semmibe teszi bele az almenüt.

(#3977) Sk8erPeter válasza Soak (#3976) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Elég durván gyorsan meg lehet írni ilyesmit jQuery-vel, most ezt 5 perc alatt tákoltam össze:
http://jsfiddle.net/Sk8erPeter/SZDG6/

Mondjuk oké, elég jól ismerem a jQuery-t, de a lényeg, ha valaki kicsit ráérez, akkor jó gyorsan meg lehet vele oldani ilyen feladatokat, ezé' jó.
Persze most ezt csak úgy bemutattam, de alapvetően oldalbetöltéskor úgy szokták megoldani, hogy hozzágenerálnak az aktív menüelemhez egy osztályt, pont ilyenről dumáltunk a jQuery topicban: [link]. Ott is van egy demó ilyenre, hátha jól jön.

Sk8erPeter

(#3978) Soak válasza Sk8erPeter (#3977) üzenetére


Soak
veterán

Köszi, hasznos tagja vagy a közösségnek :K .

Azonban én elég paraszt módon oldottam meg ehhez képest :D . Egyszerüen azt csináltam, hogy ezt beraktam az li alá :

<?php if (empty($_GET['id']))
{
echo"";
}
else
{
switch ($_GET['id'])
{


case 3:
echo "<ul>
<li id=\"sub\"><a href= 'about.php?id=6'>Test</a><br/></li>
</ul>
";
break;
case 6:
echo "<ul>
<li id=\"sub\"><a href= 'about.php?id=6'>Test</a><br/></li>
</ul>";
break;
}

}
?>

Vagyis, ha rákattintok a parent li-re akkor megjelenik alatta egy submenü, és azt, hogy szét tolódjanak egy height:auto teszi meg nekem .

Viszont felvetődött bennem a kérdés, hogy ugye a php a szervert terheli a jQuery viszont nem(?) . Melyik a jobb megoldás erőforrás szempontjából? Kezdetben nem lesz milliós szerverpark, csak egy maradék cuccokból összerakott (nem is igazi szerver cuccok) gép, nem akarom túlterhelni, viszont a usereknek meg a lehető "legfolyékönyabb" siteot akarom nyújtani.

(#3979) cidalain válasza Soak (#3950) üzenetére


cidalain
veterán

ezen nem szoktam görcsölni nagyon. ha sima oldalt használok, akkor az a:active nem jó mert hiába kattolsz rá ha újratölt a linknek megfelelő másik lap, akkor azon már nem lesz aktív.

van két stílusom

a.menu { alap menüpont stílusa }
a.menu_selected { kiválaszott menü stílusa }

és akkor vizsgálom az oldalt a menüben phpval, hogy:

ha az oldal "http://totalcar.hu/tesztek/" akkor a "tesztek" menü menu_selected stílusú legyen egyébként meg csak menu stílusú.

ugyanígy a többi menüpontnál is, aztán akkor mindig jó lesz, és midig az lesz a kiemelt amelyik tényleg az aktív lap.

ehhez a vizsgálathoz meg az almenü megjelenítését is hozzá tudod csapni.
igazából semmi extra, 0 sor js kell hozzá. ezért gyors, hasznos. (bár ha nincs php-d akkor kell egy kis javascript, de nem lesz hosszú)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#3980) Sk8erPeter válasza Soak (#3978) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hácccccc :DDD, az biztos, hogy a PHP-vel való HTML-kód generálása lassabb, mint kliensoldalon összepakolni pl. egy menüt, de ha dinamikus menüt szeretnél, akkor nem úszod meg, hogy ne PHP-vel generáld le.

Sk8erPeter

(#3981) Soak válasza cidalain (#3979) üzenetére


Soak
veterán

Köszi, így nagy nehezen megszültem :K

(#3982) Soak


Soak
veterán

Hali,

Olyan email megjelenítést keresek mint itt a contact us fül alatt : http://photofreak.me/ , az a baj, hogy nem tudom mi ez :)) . Ugy tippeltem, hogy javascript, de nem találtam sehol sem ilyen felugró ablakot. Ha jól gondolom ez spam ellen védelmet nyújt vagy szükséges még egy captcha?

(#3983) Sk8erPeter válasza Soak (#3982) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Miért nyújtana védelmet? Nyugodtan meg lehet írni olyan scriptet, ami automatizáltan kattint egy adott DOM-elemre, nyit meg aloldalakat, stb.

Egyébként például ezzel is lazán lehet implementálni ilyet:
jQuery UI Dialog - Modal Form

Sk8erPeter

(#3984) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok!

Mivel nem értek kódíráshoz, ezért a Kompozer progit használom az oldalaim elkészítéséhez, amivel ugyan a W3C szerint validok az oldalak (a google +1 kód okozta egy hibával nem boldogulok ...), de sajnos azt nem tudom megítélni, hogy forrás szinten mennyire hibás, illetve mennyire szemetes a forráskód.
Szerintetek milyen?

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3985) j0k3r! válasza sz.j (#3984) üzenetére


j0k3r!
senior tag

hello!

elso ranezesre:

- tablet teljesen kiirtanam belole -> divekkel is meg lehet oldani
- inline css-t is kiirtanam, foleg ha ugyanaz a formazas x elemre vonatkozik (erre valo a css class)
- ugye a css-t kulon fileba kellene rakni (igy elkulonul a tartalom es a megjelenes)
- <big> helyett <hn> taget ajanlanam ( n = 1..6 ) -> ez seo miatt is lenyeges
- a menut is altalaban <ul> <li> <a> elemekkel szoktak megvalositani

mod: a mezei user szereti, ha tortenik 'valami', ha raviszi az egeret egy linkre (alahuzodik, elszinezodik, akarmi), ezt szinten css segitsegevel tudod megoldani: hover

[ Szerkesztve ]

some men just wanna watch the world burn...

(#3986) sz.j válasza j0k3r! (#3985) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi az infót, utánanézek, hogy a javasolt módosításokból mit tudnék megvalósítani, de tartok tőle, hogy nem sokat, mert mint ahogy az előző hsz-ban is írtam sajnos nem értek a kódíráshoz....
Amúgy nagyon szemetes a forráskód?

Sajnos a <big>-t a Kompozer alkalmazza, én sem örülök neki.
Ez a SEO-t miben és hogy befolyásolja?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3987) Soak válasza sz.j (#3986) üzenetére


Soak
veterán

A linkekről nem sokkal ezelött folyt az eszmecsere bővebben. Ha ajánlhatom akkor töltsd le a Dreamweavert és töltsd be vele az oldalt. Ugyan fizetős a program (de biztos találsz valahol egy pár napos próba verziót :) ), viszont a HTML kódolást 1001 módon könnyíti. Tudni kell kódolni hozzá, de egy ilyen szintü weblaphoz elenyésző tudás kell. Ha gondolod szívesen segítek a programmal kapcsolatban, de a html kódrol is kérezhetsz itt bárkit nyugodtan. Amit érdemes megtanulni, a tag-ek neveit (igazából div ami fontos lenne), meg a css alapfogalmait. Viszont a css-ben hatalmas segítség a Dreamweaver, mert aki szeretné az szinte kézi kódolás nélkül meg tudja oldani (ha erről a siteról van szó akkor még csak rá se kell nézni a kódra igazából.. :) ).

[ Szerkesztve ]

(#3988) DeltaPower válasza j0k3r! (#3985) üzenetére


DeltaPower
őstag

a mezei user megérdemelne egy ilyet:
a:hover { display: none }
:DDD ;]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#3989) j0k3r! válasza sz.j (#3986) üzenetére


j0k3r!
senior tag

"Köszi az infót, utánanézek, hogy a javasolt módosításokból mit tudnék megvalósítani, de tartok tőle, hogy nem sokat, mert mint ahogy az előző hsz-ban is írtam sajnos nem értek a kódíráshoz...."

igazabol nem is kell nagyon erteni a kodirashoz, mivel ezek (html, css) inkabb leiro nyelvek, mintsem turing teljes nyelvek, azaz (kis tulzassal) leirod, amit latni akarsz es kesz :)

"Amúgy nagyon szemetes a forráskód?"

hat ezt a szot, hogy szemetes en meg ebben a kontextusban nem hallottam, de ha arra gondolsz, hogy elavult-e (deprecated) a kod, akkor sajnos azt kell mondjam, hogy reszben az (ez foleg az oldalszerkezet tablazattal valo kialakitasara vonatkozik)

"Sajnos a <big>-t a Kompozer alkalmazza, én sem örülök neki."

ha nem orulsz neki, akkor dobd el (szerintem a wysiwyg editorok nagy resze teljes zsakutca a fejlesztes szemszogebol, mar ha normalis oldalt akar letrehozni az ember), aztan helyette szanj ra egy par napot, hogy megismerd a gyakrabban hasznalt html elemet (5-15) es css beallitasokat (10-20) :) - a szamokkal kapcsolatban most csak hasrautottem, csak azt akartam kihangsulyozni, hogy nem egy lehetetlen dolog megtanulni

"Ez a SEO-t miben és hogy befolyásolja?"

nem vagyok egy seo magus, de, ha jol tudom, akkor a keresorobotok egy oldal bejarasa soran odafigyelnek a <h?> tagekre, mivel ezek az oldal tartalmaval kapcsolatban viszonylag relevans informaciokat hordoznak (ha hulyeseget irtam, nyugodtan javitsatok ki :P)
ahogy te is nagyobba, jobban lathatova tetted a cimeket a user szamara (<big>), hasonlo dolgot muvelsz a keresorobot szamara is, amikor kiemeled szamara, hogy mi a fontos az oldalon (<h?> tagek)

mas: ha vegleg nem boldogulsz az egesszel, meg akkor is ottvan az a lehetoseg, hogy letoltesz az internetrol egy, mar kesz templatet (biztosan talalsz olyan, amelyiknek az elrendezese megfelel), aztan befoldozod a lyukakat (diveket)

mod: (#3988) DeltaPower: ;]

[ Szerkesztve ]

some men just wanna watch the world burn...

(#3990) Soak válasza j0k3r! (#3989) üzenetére


Soak
veterán

mas: ha vegleg nem boldogulsz az egesszel, meg akkor is ottvan az a lehetoseg, hogy letoltesz az internetrol egy, mar kesz templatet (biztosan talalsz olyan, amelyiknek az elrendezese megfelel), aztan befoldozod a lyukakat (diveket)

Ezt elfeljtettem irni, hogy a DW-ben lehet jó pár templateből is választani amit szinte csak fel kell tölteni anyaggal.

(#3991) sz.j válasza j0k3r! (#3989) üzenetére


sz.j
nagyúr

"...<big> helyett <hn> taget ajanlanam ( n = 1..6 ) -> ez seo miatt is lenyeges..."

Úgy látom kicsit elbeszéltünk egymás mellett, mert a fontos részek (a cím és az alcímek) H1 és H2-ek, és ezeknek valóban van hatása a SEO-ra (legalábbis szinte mindenütt ezt írják a H tag-ekről)., míg a <big> tag az oldal szövegének betűméretét növeli, tehát nem a H tag-ek helyett lett alkalmazva.
Kivétel ez alól három mondat, ami szándékosan nem Hx tag-el lett hangsúlyozva hanem <big> tagel, mert nem a keresőrobotnak hanem az olvasónak lett szánva.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3992) j0k3r! válasza sz.j (#3991) üzenetére


j0k3r!
senior tag

igazad van, elso ranezesre nem lattam oket (bar az tovabbra is rejtely szamomra, hogy miert kell <span> es <small> taget rakni a <h1> es <h2> elemeken belulre, ha csak azt akarod elerni, hogy ala legyenek huzva...)

some men just wanna watch the world burn...

(#3993) sz.j válasza j0k3r! (#3992) üzenetére


sz.j
nagyúr

A <small> tagel kapcsolatos észrevételedet köszönöm, az ott tényleg felesleges, valószínű, hogy "átszerkesztéskor" valahogy bennmaradt.
A <span style="text-decoration: underline;">akarmi</span>-t a szövegrészek aláhúzásánál a program "generálja".... Ha aláhúzásra van ennél jobb megoldás, légyszi írd meg.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3994) Soak válasza sz.j (#3993) üzenetére


Soak
veterán

A <h?> tag-eknél ugyanúgy megadhatod, hogy aláhuzza, nem kell hozzá spanba rakni . (Persze csak akkor, ha az összes olyan h? tagot alá akarod huzni.) . Ha megadod, hogy aláhúzza akkor csak az változik, azon kivül mindent ugycsinál mind eddig.

szerk : Jó lenne kicsit rá google-zni a css-re, kb 1 nap alatt meg lehet olyan szinten tanulni, hogy egy ilyen siteot összedobj.

[ Szerkesztve ]

(#3995) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Csak azt felejtitek el, hogy előbb a HTML részét kellene összerakni olyanra, aminél már lehet beszélni arról, mi hogyan nézzen ki.

(#3996) Sk8erPeter válasza Soak (#3994) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szerintem nem feltétlenül jó keverni a szezont a fazonnal, tehát globálisan alkalmazni a <h?> elemekre, hogy legyenek aláhúzva, vagy sem.
Szebb szétválasztani úgy, hogy inkább használsz egy class-t rá, aminek a neve legyen mondjuk "underlined" (csak példa):

CSS:
.underlined {
text-decoration: underline;
}

HTML:
<h3 class="underlined">ASDADS</h3>
VAGY:
<h3><span class="underlined">ASDADS</span></h3>

[ Módosította: #65675776 ]

Sk8erPeter

(#3997) Peter Kiss válasza Sk8erPeter (#3996) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

@sz.j
Ne felejtsd el, honnan jöttél, katt a képre :) :

[ Módosította: #65675776 ]

(#3998) Soak válasza Sk8erPeter (#3996) üzenetére


Soak
veterán

Nem kevertem a szezont a fazonnal, le is írtam neki, hogy így minden olyan lesz. Gondoltam sokkal egyszerübb lenne neki, ha ezt megcsinálná és nem kéne classozni a többi <h?> tagnél. Mondjuk azt nem néztem meg, hogy mindenhol alá van-e húzva, mert ha nem akkor egyértelmű, hogy nem ez a jó megoldás.

(#4000) #65675776


#65675776
törölt tag

Sk8erPeter és Athlon64+: A továbbiakban inkább ne reagáljatok egymás hsz-aira! Főleg ne ilyen hangnemben.

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  HTML szerkesztés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.