Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  HTML szerkesztés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5001) sz.j válasza DeltaPower (#4999) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszönöm a részletes infót :K , így már "megnyugodtam".

Ui.
Vagy mégsem, mert a SEO-s szempontok/előnyök nálunk is sokat számítanak.
Ha meg visszaírom a <p></p>-t, akkor megint nem tudom változtatni a betűméretet.... :(((

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#5002) GG888 válasza sz.j (#5001) üzenetére


GG888
senior tag

<p style="font-size: 18px !important"></p>

Ha így se lesz akkora a p-ben mint szeretnéd, akkor van baj.

Ha a SEO fontos, akkor CSS-be ásd bele magad, mert képeknél má nem dívik a width, height attribútum, style-on belül kell megadni őket, minden képnek legyen alt és title attribútuma.
Mert ugye ma rengetegen használnak kép nélküli böngészőt... :(((
Persze tudom a keresőrobotok miatt kell, de akkoris na...

SEO-hoz meg a seotools.hu oldalt ajánlom, ingyen lehet regisztrálni és nagyon hasznos dolgok vannak fent.

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#5003) DeltaPower válasza sz.j (#5001) üzenetére


DeltaPower
őstag

Ha visszaírod a p-t akkor írd bele azt is css-be amit korábban mutattam (#kapcsolat * { font-size: 14px;}) és jónak kellene lennie.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#5004) GG888 válasza DeltaPower (#5003) üzenetére


GG888
senior tag

én id alapján mindig megnevezem az adott objektumot.

példának okáért a css szösszeneted én így írnám:

div#kapcsolat * { font-size: 14px;}

Van az ilyennek érdemi jelentősége?
mármint azt a minimális méretnövekedést leszámítva...

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#5005) sz.j válasza DeltaPower (#5003) üzenetére


sz.j
nagyúr

Amit javasolsz az ugyan részletekben, de benne van a css-ben:
#kapcsolat {
width: 984px;
height: 30px;
font-family: Arial;
font-size: 15px;
color: white;
font-weight: inherit;
background-color: #3366ff;
text-align: center;
line-height: 2.1em;
clear: both;
}

Ez így is megfelel vagy pontosan úgy kellene beírni ahogy azt javasoltad?

Amúgy megoldódni látszik a betűméret probléma.
A stílus.css-ben eddig a p-nek 16px volt megadva, ezt törölve (tehát értékmegadás nélkül), a már újra visszaírt <p></p>-nél is probléma nélkül állíthatók a betűméretek.

(Ebből okulva eltudom képzelni, hogy van még egy pár hiba/ellentmondás a stilus.css-ben .... :B )

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#5006) GG888 válasza sz.j (#5005) üzenetére


GG888
senior tag

Nekem tetszik, mivel a p stílusa minden bekezdésre érvényes, így prioritást élvez a #kapcsolat tulajdonságaival szemben.

háttérszínnél én is legtöbbször hexet használok, ugyanilyen formátumban, tehát hashtag +6 karakter.
viszont ha szempont a css mérete, akkor jelen esetben #3366FF helyett elég párosával a dublikált karaktereket megszüntetni. Értsd: #36F.
Vagy nevén is nevezhetjük a gyereket, a szín amit használsz nem más mint a Vivid Blue.
vagyis a böngészők a background:vividblue értéket is le tudják kezelni.

Kinek melyik tetszik, használja nyugodtan.

Persze ellenérveket a kollegáktól szívesen fogadok.

Színeket pedig innen érdemes:
colorhexa.com/3366ff

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#5007) DeltaPower válasza sz.j (#5005) üzenetére


DeltaPower
őstag

Nem ugyanaz. A css-nek vagy egy öröklődési és érvényességi sorrendje.

#kapcsolat {}: a kapcsolat-ban szereplő elemekre általánosan vonatkozik.
p {}: az összes p-re vonatkozik
#kapcsolat * {}: a kapcsolat-ban levő összes elemre egyenként vonatkozik

Nálad a html így nézett ki
<div id="kapcsolat"><p>szöveg szöveg stb</p></div>

Ilyenkor a p felülbírálja a #kapcsolat azonos formázásait, mert az van bentebb. A #kapcsolat *, ha a css-ben a p-re vonatkozó általános formázás után van, akkor felülbírálja a p azonos formázását. Helyette lehetett volna használni #kapcsolat p {} formát is, a hatás a te szempontodból megegyező.

A p általános formátum törlésével is megoldottad az eredeti problémát a #kapcsolat-ban, de a többi helyen újra kell formáznod a p-t, ha meg akarod tartani a 16px-es méretet.

GG888: talán fejlesztési szempontból érdemes az elem#id forma, így a css-t nézve tudod hogy az adott id-t milyen elemre tetted rá. Mivel egy lapon két azonos id-jű, eltérő típusú elem invalid, ezért max akkor van még értelme az elem kiírásának, ha ugyanazt az id-t más lapokon más típusú elemekre használod.

[ Szerkesztve ]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#5008) fordfairlane válasza sz.j (#5005) üzenetére


fordfairlane
veterán

Az is működött volna, ha a betűméretet így adod meg, mivel ez specifikusabb, mint a minden paragrafusra beállított betűméret.

#kapcsolat p {
font-size: 15px;
}

x gon' give it to ya

(#5009) sz.j válasza DeltaPower (#5007) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszönöm a részletes infót.

Most már kint van a végleges (legalábbis szerintem) változat, szerinted így jó lesz?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#5010) Sk8erPeter válasza GG888 (#5002) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Ha a SEO fontos, akkor CSS-be ásd bele magad, mert képeknél má nem dívik a width, height attribútum, style-on belül kell megadni őket"
Szerintem ez pont nem jó példa, mivel továbbra sem deprecated HTML5-nél sem:
http://dev.w3.org/html5/markup/img.html#img.attrs.height
és főleg nem értem, miért lenne már rossz SEO-szempontból a height és width attribútumok használata.

"minden képnek legyen alt és title attribútuma.
Mert ugye ma rengetegen használnak kép nélküli böngészőt... :(((
Persze tudom a keresőrobotok miatt kell, de akkoris na..."

Nem csak keresőrobotok miatt kell... Olyan esetekre szükséges az alt attribútum - amiben egy alternatív szöveget adsz meg -, amikor az adott böngésző nem tudja megjeleníteni a képet, legyen annak bármi is az oka - akár le van tiltva a képek betöltése, akár screen reader olvassa be a tartalmat (ha az "accessibility" mond valamit, akkor talán kicsit már előrébb vagy; ld. látássérült vagy vak emberek képernyőolvasójának támogatottsága, ne bagatellizáld a fontosságát), akár szerver-/kliensprobléma van, akár egy keresőrobot olvassa azt el indexelés során, hogy értelmes (jó esetben) szöveggel társítsa a képet.
A title attribútum kevésbé fontos keresőoptimalizálás szempontjából ([link]), mint az alt attribútum, a title inkább plusz infót biztosít a felhasználóknak (pl. normál böngészés során föléviszed az egeret, tooltip formájában jelenik meg).

Sk8erPeter

(#5011) Sk8erPeter válasza GG888 (#5004) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ennek a hátránya, hogy ha a divet megváltoztatod mondjuk spanre, akkor buktad a formázást, át kell írni a CSS-fájlban is. Ez max. annyiban segíthet, hogy így egyből el tudod olvasni a CSS-fájlban is, az adott elem konkrétan micsoda, de egyébként semmilyen más előnyt nem élvezel ezzel a módszerrel.

===

(#5006) GG888 :

"viszont ha szempont a css mérete, akkor jelen esetben #3366FF helyett elég párosával a dublikált karaktereket megszüntetni. Értsd: #36F."
Ilyeneken sztem egyáltalán nincs értelme spórolni. Max. ha ez automatizáltan történik, egy CSS compressorral, ami a felesleges whitespace-eket is kiszedi, de egyébként a fejlesztett fájlban ezt a 3 karaktert lespórolni szimplán értelmetlen és haszontalan.

"Vagy nevén is nevezhetjük a gyereket, a szín amit használsz nem más mint a Vivid Blue."
Inkább ne, mert lehetnek hátrányai:
http://stackoverflow.com/questions/3230851/are-there-any-cons-to-using-color-names-in-place-of-color-codes-in-css/3230880#3230880

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5012) DeltaPower válasza sz.j (#5009) üzenetére


DeltaPower
őstag

Ahogy nézem még times van mindenhol, de a fekvő logóban már javítva lett a helyesírási hiba :K Lehet nem jó linket nézek...

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#5013) sz.j válasza DeltaPower (#5012) üzenetére


sz.j
nagyúr

Itt látható a változtatott oldal.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#5014) DeltaPower válasza sz.j (#5013) üzenetére


DeltaPower
őstag

Alakul :) A kapcsolat sávnak lehetne némi oldalsó paddingja, mert így nem szép, hogy a széléig ér a szöveg.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#5015) GG888 válasza Sk8erPeter (#5011) üzenetére


GG888
senior tag

Mint írtam volt én is a #111111 formátumot használom, nagyon ritkán itt-ott befigyel hajnal 2-kor pár kávé után befigyel egy-két color:white vagy darkgreen, persze később emg mikor rákeresek, hogy hol az #FFFFFF akkor meg szidok mindent, hogy mér nem találja :)

Altot eddig is írtam, ezután is fogom, nem különösebben foglalkoztam vele eddig sem, hogy valaki azt vajon mikor fogja látni, meg még nagyon visszajelzés se jött, hogy jaj de jó, hogy van ilyen...

Height-Width:
Nem írtam, hogy tilos lenne, csak hogy nem dívik, én nem is nagyon látom, hogy használnák.
longdesc, border, ilyenek mellett kidobhatnák már ezeket is.
Nem fut hibára az oldal úgy mint title vagy alt hiányában HTML checkerrel nézve, így nem is fogom ezután se használni őket.
Persze mindenkinek szíve joga, de én nem fogom az összes általam gondozott oldalon a képeket átirogatni, mikor kikukázzák ezeket az attribútumokat is. Valóban nem SEO hiba, azt elirtam pardon.

Btw köszönöm az altos infot, ma is tanultam valamit.

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#5016) Sk8erPeter válasza GG888 (#5015) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Altot eddig is írtam, ezután is fogom, nem különösebben foglalkoztam vele eddig sem, hogy valaki azt vajon mikor fogja látni, meg még nagyon visszajelzés se jött, hogy jaj de jó, hogy van ilyen..."
Ha más nem is, de a Google biztosan mondja magában, hogy jaj de jó, hogy van ilyen, amikor az oldaladat bejárja és értékeli. Ahogy a W3C validátora is örül neki, mivel kötelezően használandó attribútum az alt. A megrendelőd meg annak örülhet, hogy nem szórja a validitási hibákat az oldalad. Ha meg valaki screen readerrel fogja olvasni az oldaladat, hidd el, annak is csak jó pont.

"Height-Width:
Nem írtam, hogy tilos lenne, csak hogy nem dívik, én nem is nagyon látom, hogy használnák.
longdesc, border, ilyenek mellett kidobhatnák már ezeket is."

Pedig elég sok helyen használják. Miért zavar ez téged? :P

"Nem fut hibára az oldal úgy mint title vagy alt hiányában HTML checkerrel nézve, így nem is fogom ezután se használni őket."
Nem is kell, CSS-ben is megadhatod a width és height tulajdonságokat, mivel így is jelzed a böngészőnek, hogy mekkora helyet kell foglalnia az adott elemnek, most csak annak jogos vagy jogtalan létéről beszéltünk. :)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5017) GG888 válasza Sk8erPeter (#5016) üzenetére


GG888
senior tag

"Pedig elég sok helyen használják. Miért zavar ez téged? "
Szerintem az alapvető gond(?), hogy CSS párti vagyok, ha van rá lehetőség akkor azt használom.
Redundanciát meg nem szeressük, szerintem innen ered az ellenszenv.

Azért szeretném leszögezni, hogy ez csak én vagyok, mindenki máshogy kódol, szíve joga mindenkinek azt használni ami kedvére való :D

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#5018) sz.j válasza sz.j (#4984) üzenetére


sz.j
nagyúr

Majdnem teljesen kész a weboldalunk dizájnjának (nagyobb konverziót, bizalomnövelést célzó) megváltoztatása ...
Pontosabban csak az első lépcsője, mert reménykedünk, hogy további jó ötleteket, javaslatokat tudtok adni az oldal további javításához, amit előre is köszönök.

Viszont lenne egy konkrét kérdésem is, nevezetesen ennél az oldalnál, hogy tudom azt megoldani, hogy a szoveg-dívben lévő szöveg továbbra is 14px maradjon, de az első keretes táblázatban lévő szöveg mérete például 12 vagy 11px-re csökkenjen?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#5019) GG888 válasza sz.j (#5018) üzenetére


GG888
senior tag

Bonyolultabban:

http://www.w3schools.com/cssref/tryit.asp?filename=trycss3_nth-of-type

#szoveg p:nth-of-type(1){
font-size:12px;
}

Egyszerűbben inline styling.

Az első keretes blokkodban ahol nyitod a p tagot, ott egy ilyet írsz:
<p style="font-size: 12px !important">

[ Szerkesztve ]

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#5020) kissjani754


kissjani754
csendes tag

sziasztok!

régen programoztam,sajnos már teljesen elfelejtettem.

egy olyan oldalt szeretnék létrehozni, hogy csak "regisztráció" az egész weblap, és az email és jelszó amit beírnak az odalátogatók az én látni szeretném. nem titkoltan jelszó lopó oldal lenne. mennyi idő egy ilyet összedobni, létezik ilyen egyáltalán? ha igen,akkor felfrissítem tudásom és belevágok.

(#5021) Sk8erPeter válasza kissjani754 (#5020) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

1. Nem kell egyből szétszórni a hsz.-eidet több topicban is a gyorsabb/biztosabb válasz reményében.
2. Már beoltottak: [link]. Ne számíts ennél több segítségre, inkább szégyelld magad.

Sk8erPeter

(#5022) Sk8erPeter válasza sz.j (#5018) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Lásd el a táblázatot egy id-vel (azonosító) vagy class-szal (osztály), majd az alapján "célozd meg" a táblázatot CSS-ben:

id:

#en_kis_tablazatom_id {
font-size:12px;
}

osztály:

.en_kis_tablazatom_osztaly {
font-size:12px;
}

A másik hsz.-szel ellentétben jelen esetben az :nth-of-type pseudo-class használatának nem sok értelme van, mivel egy konkrét táblázat betűméreteit szeretnéd megváltoztatni.

Sk8erPeter

(#5023) Sk8erPeter válasza GG888 (#5019) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Itt mégis mi értelme van az :nth-of-type pseudo-class-nek? Egy egész táblázat betűméreteit szeretné megváltoztatni, nem pedig egy konkrét valahanyadik bekezdés (!) betűméretét.

Sk8erPeter

(#5024) sz.j válasza Sk8erPeter (#5022) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi a segítséget, az adott infók alapján sikerült megoldanom a táblázatban lévő betűk eltérő méretezését.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#5025) GG888 válasza Sk8erPeter (#5023) üzenetére


GG888
senior tag

Válaszadásra már lerövidítettem 'első keretes szövegrészre' a kolléga írását fejben...sry

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#5026) TomKiss


TomKiss
tag

Sziasztok!

Segítsetek egy kicsit pls, mert nincs ötletem.
Van egy oldal, ami többé kevésbé css-ből van formázva, div-ekből épül fel.
A desktop böngészőkben minden szépen, és közel azonosan jelenik meg.
Azonban belefutottam egy olyan jelenségbe, hogy amost divatos "olcsó" tabletek, vagy pl. a dolphin böngésző kicsit másképpen működik.
Egész pontosan az a jelenség, hogy a "justify" <p> szöveg a desktopokon rendesen jelenik meg, míg a dolphinban olyan, mintha egy kisebb oszlopba tenné, és nem húzza szét a meghatározott szélességben a szöveget. (kerelmek-beadvanyok.hu)
Azonban ha beállításokban az "auto-fit" beállítást kikapcsolom, akkor már rendben van minden.

Hogyan lehetne ezt kiküszöbölni (azon kívül, hogy manuálisan kikapcsolom, vagy lecserélem a böngészőt)?

"Nincs az a magánélet, ami ne lenne leleplezhető. A civilizált világban nem lehet titkot tartani. A társadalom olyan, mint valami álarcosbál, ahol mindenki eltitkolja az igazi személyiségét, de rejtőzködés közben lelepleződünk."

(#5027) martonx válasza TomKiss (#5026) üzenetére


martonx
veterán

Fel kell készítened az oldalt reszponzív dizájnnal a létező legszélesebb felhasználói körre.
Esetedben persze lehet, hogy elég egy sima meta viewport-os bejegyzés is a html-be, és ettől esetleg máris megjavul a mobilos böngészőben mutatott érdekes viselkedés.

Én kérek elnézést!

(#5028) sztanozs válasza TomKiss (#5026) üzenetére


sztanozs
veterán

dolphinra nem nagyon találtam megoldást - de megoldás lehet, hogy mobilra más css-t állítasz össze.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#5029) fordfairlane válasza TomKiss (#5026) üzenetére


fordfairlane
veterán

Próbáltad már a különféle viewport beállításokat?

[link]

x gon' give it to ya

(#5030) TomKiss válasza fordfairlane (#5029) üzenetére


TomKiss
tag

Igen, próbálkoztam vele.
Láthatóan működik is, mert az oldalt hozzáigazítja, illetve ennek megfelelően működik, csak az adott szövegrész nem. Az továbbra is marad egy keskenyebb oszlopban.

Köszönöm a tanácsokat, úgy néz ki, akkor marad egy mobil verzió készítése.

"Nincs az a magánélet, ami ne lenne leleplezhető. A civilizált világban nem lehet titkot tartani. A társadalom olyan, mint valami álarcosbál, ahol mindenki eltitkolja az igazi személyiségét, de rejtőzködés közben lelepleződünk."

(#5031) TomKiss


TomKiss
tag

Köszönöm a tippeket, úgy néz ki, hogy sikerült megoldani a problémát.
Bár nem tudom minden eszközön tesztelni, de amin tudtam, ott megoldódott a probléma.
A megoldás:
<meta name='viewport' content='width=device-width, initial-scale=0.1'>

"Nincs az a magánélet, ami ne lenne leleplezhető. A civilizált világban nem lehet titkot tartani. A társadalom olyan, mint valami álarcosbál, ahol mindenki eltitkolja az igazi személyiségét, de rejtőzködés közben lelepleződünk."

(#5032) gyga


gyga
senior tag

Sziasztok. Ham megnyitok egy weboldalt a böngészőben akkor az oldal fülnél megjelenik egy kis kockában ábra pl . azt hogy lehet betenni oda?

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#5033) The DJ válasza gyga (#5032) üzenetére


The DJ
addikt

[link]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#5034) gyga válasza The DJ (#5033) üzenetére


gyga
senior tag

Köszi

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#5035) Hege1234


Hege1234
addikt

ilyen dobozokat amikben a kódok vannak
hogy tudok elhelyezni az oldalamon ?

Szerk:

köszi! :R
randras
The DJ

[ Szerkesztve ]

(#5036) randras válasza Hege1234 (#5035) üzenetére


randras
veterán

(#5037) The DJ válasza Hege1234 (#5035) üzenetére


The DJ
addikt

[link]

11 másodperc...afene. Ha nem teszem a linket félkövérre, akkor én postolom először. :D

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#5038) randras válasza The DJ (#5037) üzenetére


randras
veterán

Lassan kövérítesz :P

(#5039) Hege1234


Hege1234
addikt

ebben tudnátok segíteni ?

[ Szerkesztve ]

(#5040) Sk8erPeter válasza Hege1234 (#5039) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Fel tudnál rakni egy működő példát jsFiddle-re vagy JS Binre?

Sk8erPeter

(#5041) Hege1234 válasza Sk8erPeter (#5040) üzenetére


Hege1234
addikt

[link]

sajnos a hátterek képek
és azokat nemlehet betenni
de mondjuk a + sidebarnak nincs köze hozzá

+ ha nagyítom kicsinyítem az oldalt mért tűnik el egy menüpont ?

(#5042) Hege1234 válasza Hege1234 (#5041) üzenetére


Hege1234
addikt

a bal oldali sidebart
szeretném úgy csinálni hogy

HTML ALAPOK - ELEMEK, CÍMKÉK, ATTRIBÚTUMOK
AMIT MINDEN HTML DOKUMENTUMNAK TARTALMAZNIA KELL
IKON TÁRSÍTÁSA A HONLAPHOZ
.
.
.
.

ha rákattintok az egyikre akkor autómatikusan odaugorjon az oldalon és közbe kövesse is a sidebar
ez megoldható ?

(#5043) Sk8erPeter válasza Hege1234 (#5041) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ha jól értettem, nagyon röviden a cél a bal oldali fix oldalsáv megjelenítése volt, most nem volt időm túl sokat foglalkozni vele, de gyorsan bepötyörésztem pár sort, "left_sidebar" azonosítóval találod meg a megfelelő elemet a HTML- és a CSS-kódban. Amúgy itt JS Binen a JavaScript-részbe betettél HTML-kódot is, az nem jó, oda csak JS-kód mehet.

Direkt ilyen ronda kék hátteret adtam a sidebarnak, hogy lásd, hol van:

http://jsbin.com/ewobof/2

de így még totál el van tolódva az egész, van mit rajta javítani bőven, a megoldás sem túl szép, de a lényeg gondolom látszik.

Szerk.: a kód szerkesztése a jobb fölső sarokban lévő "Edit in JS Bin"-re kattintva érhető el.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5044) Hege1234 válasza Sk8erPeter (#5043) üzenetére


Hege1234
addikt

köszi szépen! :R

(#5045) Hege1234 válasza Hege1234 (#5044) üzenetére


Hege1234
addikt

upsz az a html kódok kipróbálása a végén
véletlen tettem bele
ki is szedtem

már kicsit át is alakítottam
köszi így könnyebben megtanultam hogy lehet két sidebar egy oldalon

(#5046) Hege1234 válasza Hege1234 (#5045) üzenetére


Hege1234
addikt

most jelenleg így néz ki [link]

a sidebar jól működik csak a képmentő dolgozott így
+ csak letöltve lehet belenagyítani :F

mondjuk nem csicsáztam túl a hátteret :)

(#5047) Hege1234


Hege1234
addikt

[link]

ezt hogyan tudnám megoldani ?
esélyes hogy nem tudjátok mire gondolok így kerestem egy ilyen oldalt

[link]

ezen az oldalon a jobb oldali menünél a
Table of Contents alatti részre ha kattintok akkor pontosan odaugrik

ezt szeretném elérni úgy hogy jöjjön a sidebar is
de gondolom mivel az nekem már be van állítva így automatikusan jönni fog vele

[ Szerkesztve ]

(#5048) randras


randras
veterán

Mi lenne, ha:

- nem spammelnéd szét a topikot
- nem csinálnál weboldalt, ha nem értesz hozzá?

:((( :(

(#5049) Hege1234 válasza randras (#5048) üzenetére


Hege1234
addikt

szólok egy moderátornak!
de előtte elárulhatnád a választ

(#5050) randras válasza Hege1234 (#5049) üzenetére


randras
veterán

Nem a rosszindulat beszélt belőlem amúgy, akármennyire nem úgy látszik. A linkelt oldalból amúgy ki tudod szedni a választ... :)

Ahova ugrani akarsz, ott ID-t adsz a DOM objektumnak, a linken pedig #ID-vel hivatkozol. A sidebar mozgatásához meg JS kell, pl.: [link]

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  HTML szerkesztés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.