Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  HTML szerkesztés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3451) Peter Kiss válasza sz.j (#3450) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Ha átirányít a másik lapra, akkor rendben van. :) Nekem nem esett le, hogy ez .htaccess módszer.

(#3452) mono99


mono99
csendes tag

Üdv emberek. Lenne egy olyan gondom hogy nem tom merre tovább pontosan. Html/xhtml szerkesztés már megy, csak nagyon statikus lenne a honlapom, mert naponta tennék fel hireket, cikkeket amiket aztán menünként rendeznék. De nem akarok olyan CMS-eket mint Drupal, Joomla, WP.
Egyenként rendezni pedig hatalmas munka lenne. Erre szeretnék valami tanácsot, fórum hozzászólás, komment, regisztráció nem lenne, csak hogy tudnám valamilyen szinten kezelni a cikkeket, hireket.
Várok minden ötletet!

[ Szerkesztve ]

(#3453) SecMan válasza mono99 (#3452) üzenetére


SecMan
csendes tag

Miért nem jó egy CMS?
Kikapcsolod a fölösleges modulokat/funkciókat és minden igényedet kielégíti.
Egyszerűbb, mint nekiesni PHP-ban írni egy az oldaladra specializált tartalomkezelést.

(#3454) mono99 válasza SecMan (#3453) üzenetére


mono99
csendes tag

Nem tetszenek, sablonosak. Egyedit akartam, csak nem tom mennyire megvalósítható.
A joomlát próbáltam, de nem tetszik abszolút.

(#3455) SecMan válasza mono99 (#3454) üzenetére


SecMan
csendes tag

Én csak drupalt használtam, de egy "starter theme"-el (azaz olyan sminkkel, ami arra lett kitalálva, hogy alapként szolgáljon) gyakorlatilag azt csinálsz HTML és CSS terén amit csak akarsz.
(PHP terén is, de az már más tészta)
Ha tényleg csak arról van szó, hogy a jelenlegi statikus tartalmaidat szeretnéd egyszerűbben kezelni (módosítani/szervezni/menüben rendezni), akkor ezt ajánlanám. (mondjuk a 6-os verzió elég is, nem kell a legújabb).

(#3456) sptkyle válasza mono99 (#3454) üzenetére


sptkyle
senior tag

Én meg Joomla párti vagyok,de ugyanezt tudom ajánlani. Az igényeidnek tökéletesen megfelel egy CMS. Külalakja mindegyiknek teljesen átszabhato. De halkan megsugom,hogy léteznek template managerek minden cms-hez,amivel ez mégegyszerűbb. Kezdö webesként én legalábbis biztos nem állnék neki megírni egy ilyen oldalt, mert elég sok (és felesleges) munka.

[ Szerkesztve ]

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#3457) Brown ügynök válasza mono99 (#3454) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

Akkor jobb ha megtanulsz PHP-t, MySQL-t írni/kezelni. Az viszont bele fog telni 1-2 hónapba. Szóval vagy CMS vagy tanulás. (A tanulás sem rossz :) ).

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#3458) sz.j


sz.j
nagyúr

A nettet böngészve meglepetten olvastam az alább beídézet részt:

"Ha a dokumentumod XHTML, használd ezt:
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">

Megjegyzés: a „valódi” XHTML-t a webböngészőnek XML-ként kell küldeni, de ennek a részletei, hogy mikor és hogyan teheted ezt meg, valamint hogy ez milyen változásokat okoz, túlmutatnak a jelenlegi cikk keretein....."

Elnézést a tudatlanságomért, de mi is ez az XML-ként való küldés?
És mit kell az alatt érteni, hogy "valódi XHTML"?
És mikor milyen változásokat okoz ennek használata?

:F

Előre is köszi a választ.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3459) cucka válasza sz.j (#3458) üzenetére


cucka
addikt

A http csomagok fejlécében található content-type deklarációról van szó.

Általában ez text/html, ami azt jelenti, hogy a böngésző html-ként fogja értelmezni, ennek legfontosabb hozadéka, hogy a hibás kód is meg fog jelenni.
Ha valóban xhtml-t akarsz használni, akkor a szerver application/xhtml+xml content type-al kell küldje az oldalt. Továbbá fontos tudni, hogy az xhtml specifikáció szerint ez esetben a <head>-ben található content-type deklaráció nem fog számítani, a szerver által küldött üti azt. Ekkor a böngésző xml-ként fogja értelmezni a dokumentumot, aminek a legszembetűnőbb eredménye, hogy ha bármilyen hiba van benne, akkor kapsz majd egy nagy xml error hibaüzenetet.

Egyébként általános esetben nulla értelme van annak, hogy valódi xhtml-t használj, igazából saját magad sz*patása, előnyök nélkül.

Több okosság erről: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3460) sz.j válasza cucka (#3459) üzenetére


sz.j
nagyúr

Először is köszi a választ. :K
De azzal kapcsolatban amit írtál, további kérdésem lenne ....

"...Ha valóban xhtml-t akarsz használni, akkor a szerver application/xhtml+xml content type-al kell küldje az oldalt. Továbbá fontos tudni, hogy az xhtml specifikáció szerint ez esetben a <head>-ben található content-type deklaráció nem fog számítani, a szerver által küldött üti azt.
Ekkor a böngésző xml-ként fogja értelmezni a dokumentumot, aminek a legszembetűnőbb eredménye, hogy ha bármilyen hiba van benne, akkor kapsz majd egy nagy xml error hibaüzenetet.

Ahhoz, hogy a "szerver application/xhtml+xml content type-al kell küldje az oldalt" a böngészők felé kell ahhoz bármit is csinálni/jelezni, vagy ezt, a megírt kódok alapján a szerver automatikusan érzékeli?

Megjegyezném, hogy eddig két honlapomat írtam meg XHTML 1.0 Strict-ben, amit felraktam a tárhelyre, de ott semmit sem "csináltam/állítottam át".
A különböző böngészőkben megjelenő oldalak hiba nélkül (xml error nélkül) jelentek meg, valamint az oldalak a W3C szerint is hibátlanok voltak.
Ebből arra következtetek (lehet, hogy hibásan), hogy a szerver, a megírt kódok alapján, "automatikusan" érzékeli az oldalakat és XML-ként továbbítja azokat a böngészők felé....
Vagy tévedek?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3461) bodom87


bodom87
tag

üdv!

A gondom az lenne hogy az IE rosszul jeleníti meg a színeket.
Adott színű háttérre azonos háttérszínű képet raktam és nem egyezik.
Minden más böngészőben tökéletes az egyezés.
Jpg-ről van szó.

Ugyanez igaz keretszínre is, IE-ben világosabb a színe.

Mi lehet az oka?

[kép]

(#3462) sptkyle válasza bodom87 (#3461) üzenetére


sptkyle
senior tag

0-ról kezdted megírni az oldalt, vagy használtál valami segédszoftot?
Utóbbi esetben néhány szerkesztő automatikusan generál az IE számára definíciókat. (Találkoztam már automatikusan készült külön styleIE.css -el, illetve magában a html kódban is van csak az IE-re vonatkozó rész ebben az esetben)

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#3463) bodom87 válasza sptkyle (#3462) üzenetére


bodom87
tag

saját kezű munka. tudom miről beszélsz jó is lenne az ötlet de honnan tudjam hogy milyen színt használva egyezne meg..

(#3464) bodom87 válasza sptkyle (#3462) üzenetére


bodom87
tag

mi ennek a programnak a neve?

(#3465) sptkyle válasza bodom87 (#3464) üzenetére


sptkyle
senior tag

Hát ha magad irtad,akkor valoban nem lehet amire gondoltam.
Szint nagyon nem tudsz megváltoztatni,ha csak 1db CSS ed van, és nem irtál IE kivételt,mert akkor ugye a többi böngészöben fog mást mutatni... látatlanba nincs több ötletem.. hátha jön egy jobban hozzáértö,aki megmondja,hogy az IE miért kezeli másként ugyanazt a kodot.

Személy szerint én az Artisteer-nél találkoztam autogenerált IE és Firefox kivételekkel a kodban.

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#3466) cucka válasza sz.j (#3460) üzenetére


cucka
addikt

Ahhoz, hogy a "szerver application/xhtml+xml content type-al kell küldje az oldalt" a böngészők felé kell ahhoz bármit is csinálni/jelezni
Úgy kell beállítani a szervert, hogy a megfelelő content type-al küldje el.

Ebből arra következtetek (lehet, hogy hibásan), hogy a szerver, a megírt kódok alapján, "automatikusan" érzékeli az oldalakat és XML-ként továbbítja azokat a böngészők felé....
Általában nem érzékel semmit automatikusan, ettől még az oldalad valid marad.

Amúgy nincs semmilyen előnye annak, ha rendes xml/xhtml content-typeal küldöd a html-t a böngészőnek, inkább csak hátrányos oldalai. (Pl. ha a legapróbb hiba van a kódban, akkor normális esetben a felhasználók nem vesznek észre belőle semmit, xml-ként értelmezve viszont minden hiba fatal error és ezt a felhasználók is észreveszik :) )

(#3467) sz.j válasza cucka (#3466) üzenetére


sz.j
nagyúr

"...Úgy kell beállítani a szervert, hogy a megfelelő content type-al küldje el........"

Akkor szerencsém van a szerverrel, mert alapból úgy volt/van beállítva, hogy a html-ben és az xhtml-ben megírtakat is küldi a böngészők felé.
Az FF, EI, Chrome és Opera-val megjelenített oldalak mindkét esetben hibátlanok.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3468) Sk8erPeter válasza sz.j (#3467) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Akkor szerencsém van a szerverrel, mert alapból úgy volt/van beállítva, hogy a html-ben és az xhtml-ben megírtakat is küldi a böngészők felé."
Szerintem rosszul értelmezted, amit cucka írt. :) Mindkét esetben fog választ kapni a böngésződ a kérésre (az oldalad így is-úgy is megjelenít valamit), csak nem mindegy, milyen formában.
cucka arra célzott (majd kijavít, ha nem), hogy attól még, mert XHTML-szintakszisnak megfelelően írod meg az oldalaidat, és abban a formában kapja meg a HTML outputot a böngésző (így a validator is), még nem biztos, hogy application/xhtml+xml MIME type-pal értelmezi azt (hanem pl. text/html-ként); ahhoz, hogy mégis így tegyen, szerveroldalról olyan formában kell megkapnia a böngészőnek a fejléceket, hogy valós XML- (és XHTML-)doksiként értelmeződjön. [link]
Pl. lehet erre vonatkozó headereket küldeni PHP-vel is.

Tehát attól még, hogy helyesen jelenik meg az oldalad (és jól is van ez így), nem biztos, hogy ténylegesen XML-doksiként értelmeződik a böngészőben.
cucka arra is kitért, hogy nem is biztos, hogy előnyös lenne, ha mégis így történne, mert a dokumentumban felmerült esetleges hibákat sokkal csúnyább formában kapná az arcába a felhasználó (fatal error a szintakszisban), mintha amúgy észre se venné ezeket.

Sk8erPeter

(#3469) sz.j válasza Sk8erPeter (#3468) üzenetére


sz.j
nagyúr

Akkor, ha jól értelmezem azt amit írtál, semmit sem számít az ha a w3c xhtml-ként validálja az oldalt ....., ettől még a böngészőkben html-ként is megjelenhet, ha a szerver-oldal nincs beállítva .....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3470) cucka válasza sz.j (#3469) üzenetére


cucka
addikt

Igen, de ez a végeredményt tekintve ez semmit sem számít.

(#3468) Sk8erPeter
Igen. :D

(#3471) fordfairlane válasza sz.j (#3469) üzenetére


fordfairlane
veterán

Emlékeim szerint Xhtml 1.0-nál mindkét fejléc megfelelő. Ha xml fejléccel küldi ki a szerver, akkor a böngészők elvileg ellenőrzik azt, hogy well-formed xml vagy sem, és ha hiba van a kódban, akkor csak egy hibaüzenetet írnak ki. Az xhtml 1.1 az, amelyiknél a szabvány megköveteli az xml fejlécet, tán pont ezért nem is használja senki.

x gon' give it to ya

(#3472) Sk8erPeter válasza sz.j (#3469) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Attól még valid marad, hogy nem (XML+)XHTML-nek megfelelő fejléceket küld a böngésző felé a szerver - tehát teljesen tökéletes a validator szerint is a kódod, valószínűleg a felhasználó is jó kimenetet lát, ezzel tehát tényleg egyáltalán nem érdemes foglalkozni, hogy nem "valós" XML-jellegű doksit küldesz ki. Ne aggódj ezen, mert ez tényleg nem befolyásol semmit negatív irányba, sem a Google találati listáján, sem máshol nem kerülsz hátrányba emiatt.
Sőt, épp akkor lenne rosszabb a helyzet, ha bármilyen véletlen hibát elkövetnél a kódban, és fatal errorokat kapna a látogatód az XML-ellenőrzés miatt - na meg a Google keresőrobotja sem azt kapná a kódból, amit vele láttatni szeretnél. :)
Egy szó, mint száz: ez nem olyan dolog, amire időt érdemes szánni (sőt, kifejezetten nem érdemes), mert teljesen lényegtelen az oldalad relevanciája és minősége szempontjából.

Sk8erPeter

(#3473) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok!

Köszi a válaszokat! :K

Ui.
Amúgy a böngészőkben megjelenő oldalaknál honnan lehet azt tudni/megállapítani, hogy (XML+)XHTML-nek megfelelő fejlécekkel küldte el a szerver a böngésző felé az oldalt?
Egyáltalán ez lehetséges?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3474) cucka válasza sz.j (#3473) üzenetére


cucka
addikt

Mondjuk úgy lehet megtudni, hogy megnézed. :D
Például Firefoxban Tools/Page info.

Vagy ott a LiveHTTPHeaders nevű igen hasznos addon Firefox-hoz, ami arra jó, hogy logolja a http fejléceket. Vagy ott a Firebug net panelje. Stb.

(#3475) Sk8erPeter válasza cucka (#3474) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

...vagy a Chrome Developer Tools Network panelje, vagy az Opera Dragonfly-é, sőt, még az IE developer cuccában is meg lehet már nézni, vagy ott a Fiddler és így tovább. :D

(Szerk.: csak azért egészítettelek ki, hogy ne csupán Fájörfoxhoz kötődő cuccokról legyen szó. :P)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#3476) cucka válasza Sk8erPeter (#3475) üzenetére


cucka
addikt

Azért írtam csak Firefox-os cuccokat, mert webfejlesztéshez nem érdemes mást használni.
(Amúgy egy szartalicska és a tököm tele van vele. Elképesztő, hogy ennyi év után még mindig ott figyel benne a memory leak.)

(#3477) Sk8erPeter válasza cucka (#3476) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Már miért ne lenne érdemes? :Y :U
Ezt remélem nem komolyan mondtad. :D Csak hogy egyet említsek az alternatívák közül, a Chrome Developer Tools is már rendkívül fejlett, főleg, hogy "natív" alkalmazás, míg a Firebug továbbra is egy extension (add-on)... Személyes tapasztalat: gond nélkül használom webfejlesztéshez a Chrome fejlesztőeszközét, meg olykor az Operáét - tekintve, hogy kiráz a hideg a Firefoxtól; ettől függetlenül elismerem, hogy a Firebug rendkívül hasznos és komplex kiegészítő, de kevés olyan dologgal találkoztam, ami ne lenne meg immár pl. Chrome-ban is... De sorold, hogy neked mi hiányzik belőle, ami nálad rendszeresen előforduló igény webfejlesztés során, akkor talán megértem, miért mondod, hogy csak Firefox-os cuccokat érdemes webfejlesztéshez használni (amivel nagyon nem értek egyet).

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#3478) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#3477) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, mielőtt elfelejtem: vegyünk egy esetet, betöltöttem egy oldalt, és utólag jövök rá, hogy meg szeretném nézni a konzolra kiírt esetleges hiba- és egyéb naplóüzeneteket (akár JS-exceptionöket, akár console.log()-gal kiírtakat). Ekkor mi történik? Megnyitom F12-vel a fejlesztőeszközt. Chrome esetén egyből látom is a konzolra kiírt üzeneteket, Firefox-nál rá kell frissítenem az oldalra, különben nem ír ki semmit... nem egy esetben mérhetetlen idegesítő, hogy a Firebug ezeket nem kapja el, és muszáj frissítenem, nyilván, mivel nem is volt elindítva az extension. Ezzel szemben a Chrome Developer Tools konzolját teljesen el lehet tüntetni, attól még a háttérben a konzolos cuccok "megjelenítése" megtörténik. (A Network fülön lévő dolgok miatt Chrome esetén is frissíteni kell, de ez az a dolog, ami sok esetben kevesebbszer kell a fejlesztéskor, mint a konzol használata - persze ez is egyénfüggő.)

Sk8erPeter

(#3479) cucka válasza Sk8erPeter (#3477) üzenetére


cucka
addikt

Web developer, HTML validator, Firebug, Firequery, Yslow, LiveHTTPHeaders.
Kb. ezek az érvek :) . Illetve az, hogy bármi másra lenne szükség, biztosan van rá Firefox plugin.

Amúgy nyilván, lehet más böngészővel is fejleszteni, az, hogy nem érdemes, az pusztán saját vélemény.

[ Szerkesztve ]

(#3480) sz.j válasza Sk8erPeter (#3475) üzenetére


sz.j
nagyúr

A Chrome Developer Tools Network panel elején ez látható.
Mivel nem értek hozzá ezért inkább megkérdezném, hogy ezt most akkor hogy jelenítette meg a böngésző xml-ben vagy html-ben?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3481) cucka válasza sz.j (#3480) üzenetére


cucka
addikt

A képen a html látható, amit a böngésző megkap a szervertől. A szerver által küldött content-type az a http csomag fejlécében található.
(Ha nem tiszta: a http csomag törzse az esetedben maga a html kód)

(#3482) sz.j válasza cucka (#3481) üzenetére


sz.j
nagyúr

Amúgy jó képet néztem (küldtem), nem ezt kellett volna?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3483) fordfairlane válasza sz.j (#3482) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ott van, text/html. Mitől olyan fontos ez a dolog?

x gon' give it to ya

(#3484) sz.j válasza fordfairlane (#3483) üzenetére


sz.j
nagyúr

Semmi másért csak hajt a kíváncsiság, hogy mit miért és hogyan kell csinálni.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3485) fordfairlane válasza sz.j (#3484) üzenetére


fordfairlane
veterán

A hogyanok és főleg a miértek itt jól össze vannak foglalva:

[link]

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#3486) rebugra


rebugra
aktív tag

Sziasztok. Olyan HTML honlap szerkesztő programot keresek, amellyel lehet grafikusan tervezni, de úgy, hogy szabadabban, mint pl. egy Dreamweaver. Azaz: oda rakhassak képet ahova akarok, szövegdobozt, linket, ne legyen megkötés. És hogy mire gondolok:

Levázoltak nekem egy honlapot, és azt kellene megvalósítani HTML-ben:

Tehát itt a kép, és erre akarom a linkeket, menüket, szövegdobozt, képet...stb...

Mivel lehet ezt a legegyszerűbben megcsinálni?? Köszönöm.

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#3487) zzolika


zzolika
aktív tag

Sziasztok!
Kellene egy kis segítség. Biztos nagyon egyszerû, de én nem jöttem rá, még kezdõ vagyok a weblap készítésben. Csináltam egy menüt, a háttérképbe a gombok alá egy gif-et tettem. Ha a menü szövegére kattintok, akkor mûködik, ha a gombra (ahol nincs szöveg) akkor nem.
Arra már rájöttem hogy az onClick-et kéne megadni, de én azt szeretném ha egy másik frameben nyílna meg, nem ahol a gombok vannak.
Így néz ki most:
<td height="30" background="images/web_gomb2.gif" onMouseOver="this.style.background='url(images/web_gomb3.gif)'" onMouseOut="this.style.background='url(images/web_gomb2.gif)'" ><a href="doboz.html" target="mainFrame" class="alcim"> doboz </a></td>

(#3488) SecMan válasza zzolika (#3487) üzenetére


SecMan
csendes tag

Nem lehet, hogy az a baj, hogy a linked <a> nem ugyanakkora méretű, mint a cellád?
Mivel az <a> alapértelmezetten inline, így akkora helyet foglal, amekkora a tényleges mérete. Tehát a cellád pl. hiába 40*30-as (csak egy példa) attól a link még csak akkora amekkora a szöveg, pl. 20*12, csak egy példa. Így a kettő közti különbségnél nem lesz élő linked, csak a cellád.

(#3489) Sk8erPeter válasza zzolika (#3487) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ahogy SecMan is mondta, az <a> alapértelmezetten inline, így pont akkora szélességű és magasságú helyet foglal, mint amekkora a szöveg mérete. Jelen esetben meg tudod oldani a problémát úgy, hogy ehelyett a "display" tulajdonságnak "block" értéket adsz.
A JavaScripttel való képcserélgetést meg felejtsd el ilyen esetekre, csak nagyon indokolt esetekben van rá szükség, az igazi megoldás a CSS :hover pseudoosztályának használata. Ez azokban a böngészőkben is működik, ahol a JavaScript ki van kapcsolva. De egyébként sem hatékony és átlátható megoldás JavaScripttel cserélgetni a menühöz tartozó képeket.

Ide felraktam neked egy élő demót jó nagy disznó menügombokkal, ahol láthatod, hogyan működik a dolog úgy, ahogyan elvárod, kipróbálgathatod, ez miket tud, és bele is szerkeszthetsz: http://jsbin.com/evasez/edit#javascript,html,live.
Itt láthatod azt is, hogy egy sor JavaScriptet sem használtam a dologhoz, a képcserélgetés mégis működik. Lásd a :hover és background-image együttesét CSS-ben.
A menüt <ul> és <li> elemekkel csináltam meg, szándékosan nem <table>-lel, utóbbi nem is túl szép megoldás (nagyon indokolt eseteket leszámítva).
Az első és harmadik menü szándékosan van elrontva, hogy láthasd, hogy ott az <a> tag alapból inline, míg a második menünél már block-ra van állítva, valamint ugyanakkora a magassága és szélessége is, mint a szülőelemének, a <li> tagnek - így a második menünél akkor is működik a link, ha a gomb egyéb területei fölé viszed az egérkurzort.

li#second_menu_item a {
display:block;
width:472px;
height:250px;
}

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#3490) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Már régóta nem foglalkozok honlapkészítéssel. Viszont most megkért egy barátom, hogy dobjak neki össze egy egyszerű, statikus honlapot.

Viszont kiestem a rutinból, ezért két kérdésem lenne. Mekkora felbontás méretre érdemes belőni (mit használnak legtöbben).

Illetve, hogy a belinkelt skicc alapján mivel érdemes megépíteni ezt:

Régen szó nélkül table-el esten volna neki, meg iframe-el. Viszont azt mondják az már nem megfelelő és div-et használjam. Szerintetek ez így megvalósítható div-ekkel? Div-eket hogyan lehet rendezni?

(#3491) Brown ügynök válasza n00n (#3490) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

A szélesség 950 px-nél ne legyen nagyobb szerintem. Csakis div-kel érdemes megcsinálni. Itt pedig van egy-két lecke amin elindulhatsz: [link]

[ Szerkesztve ]

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#3492) n00n válasza Brown ügynök (#3491) üzenetére


n00n
őstag

Köszönöm a linket, sikerül megtudni amit szerettem volna. Egy kérdésem viszont ismét van.

Div-vel elkészítettem mindent, sikerült is.

Van a tartalom div ami 600px magas. Általában ebben elég sok szöveg van, így az overflow:auto kapcsolóval előjön a gördítősáv, ha kell. Viszont ilyenkor a görgetés a teljes 600 px-en történik, viszont nekem kb 10px-es keret (háttérként) van alul, felül. hogy lehet megoldani, hogy ezekre a 10-10 pixelekre ne "folyjon" be a szöveg görgetéskor?

Kép:

(#3493) DeltaPower válasza n00n (#3492) üzenetére


DeltaPower
őstag

Az 580px magas divre tedd az overflow: auto-t.

Szerk: Ha padding van benne és azzal együtt 600px, akkor valószínűleg szükség lesz egy belső 580px-es divre, amire az overflow kerül.

[ Szerkesztve ]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#3494) n00n válasza DeltaPower (#3493) üzenetére


n00n
őstag

Köszi, akkor kénytelen leszek egy belső div-et készíteni.

(#3495) n00n


n00n
őstag

Újabb gondom akadt a divekkel. Ez Firefox alatt szépen középen jeleníti meg a tartalmat. IE alatt viszont ki van csúszva a képernyő bal széléig. CSS fájlom tartalma:

body {background-image:url('hatter.jpg'); background-position: top center;}



#fejlec {background-image:url('fejlec.png'); height:200px; width:950; margin-left: auto; margin-right:auto}



#menuk l{background-color:red; height:50px; width:950px; margin-left: auto; margin-right:auto;}



#menu1 {background-color:blue; height:50px; width:725px; float:left}



#menu2 {background-color:yellow; height:50px; width:225px; float:left}



#tartalom {background-image:url('tartalom.jpg'); height:500px; width:950px; margin-left: auto; margin-right:auto;}

A felépítés:

fejlec
menuk (menu1 + menu2)
tartalom

Miért csúszhat ki IE8 alatt?

[ Szerkesztve ]

(#3496) Brown ügynök válasza n00n (#3495) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

Lehet, hogy olyan div-be írtad a tartalmat, ami kilebegtette ( float) balra? Másik lehetőség: margin-left: auto; margin-right:auto; ezeken változtass.

[ Szerkesztve ]

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#3497) n00n válasza Brown ügynök (#3496) üzenetére


n00n
őstag

De mit írjak a helyére? Azt (margin-left:auto és margin-right:auto) arra használom, hogy középre zárja a div-et. Hogy lehet azt másképp megoldani?

(#3498) Brown ügynök válasza n00n (#3497) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

Az auto csak annyit jelent, hogy a böngésző határozza meg. Ez esetben tehát azt határozza meg az IE8, hogy kirakja balra. Tehát a margin-left / right elhagyható.

[ Szerkesztve ]

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#3499) n00n válasza Brown ügynök (#3498) üzenetére


n00n
őstag

De, ha azt kiszedem, akkor Firefox alatt is kicsúszik az egész balra. Nem lehet a div-eket középre igazítani?

(#3500) Brown ügynök válasza n00n (#3499) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

Nekem nem csúszik ki. Csak a szélesség van megadva és egyből középre rakja. Jól építetted fel a div-ket?

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  HTML szerkesztés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.