Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  HTML szerkesztés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7751) lanszelot válasza lanszelot (#7750) üzenetére


lanszelot
addikt

Sikerült megcsinálnom :)

(#7752) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,

Mi a gond az oldallal? [link]
Miért nem tölt be a 2ik videó?
Első megnyitásra betölt /esetleg, van hogy már akkor se/, de ha frissítem, vagy akár F5-t nyomok nem lejátszható.
Miért?

[ Szerkesztve ]

(#7753) martonx válasza lanszelot (#7752) üzenetére


martonx
veterán

Nézd, ha simán a két videó url-jét beírod a böngésző címsorába, akkor látszik, hogy az első bejön, a második nem jön be.
Hogy miért nem azt mi nem fogjuk tudni neked megmondani. Talán mert nincs ott az útvonalon (bár ekkor 404-et kellene kapjunk), vagy tudomisén, lehet meg kellene kérdezni a garázshosting cégedet, hogy szerintük miért nem érhető el ez a videó.

Én kérek elnézést!

(#7754) Mr. Y válasza lanszelot (#7752) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Nálam bárhány frissítésre bejön mindkét videó

But who is watching the guardians?

(#7755) lanszelot válasza Mr. Y (#7754) üzenetére


lanszelot
addikt

Más szerveren is ugyanez a gond.

Ctrl+F5 -el frissítve is bejön neked?
Nekem pc-n chrome és firefox , android chrome és brave alatt se jön be a második. Nem tudom miért.

(#7756) martonx válasza lanszelot (#7755) üzenetére


martonx
veterán

Lehet, hogy a második videó kódolásával van valami baj? Más szerver is lehet szar. Igaziból minden, ami nem felhő, az számomra kerülendő.

Én kérek elnézést!

(#7757) lanszelot válasza martonx (#7756) üzenetére


lanszelot
addikt

Nincs korlátozás.
Csak oldal betöltéskor nem lehet lejátszani
Ha ugyanezt gombnyomásra töltetem be akkor lejátsza.

(#7758) lanszelot válasza lanszelot (#7757) üzenetére


lanszelot
addikt

Tessék itt van gomb nyomasra betöltés.
Minden ugyanaz, de minden.
Csak ez működik, a másik nem: [link]

No, de miért?

(#7759) lanszelot válasza lanszelot (#7758) üzenetére


lanszelot
addikt

Az alsó videót át raktam mp4 -be.
Bár az auto play nem működik egyiknél se, de így mind a kettő betölt:
[link]

Eredetileg mind a kettő webm -ben van.
Egy oldalon egy webm lehet csak?
Nem értem miért nem tölt be a második webm az oldal betöltéskor, gombbal viszont igen.
:F

Most vettem észre valamit:
az eredetinél ami nem indul el a második, annál ha a csúszkán bele tekersz akkor elindul :Y :F
Mi????

[ Szerkesztve ]

(#7760) lanszelot válasza lanszelot (#7759) üzenetére


lanszelot
addikt

Úgy látom ez kifogott mindenkin. :D

Más: input mezőben lévő számok oda kattintásra el lehet tüntetni úgy, hogy a fel le nyilak működjenek?

(#7761) martonx válasza lanszelot (#7758) üzenetére


martonx
veterán

Pont ugyanúgy nem működik ezt sem. Nem kifogott mindenkin, hanem leszarod, hogy mit pofázunk. A második videóval valami kurvára nem jó, de szard le nyugodtan, csak akkor meg ne várd, hogy megoldódik.
Másold be az url-jét simán a böngészőbe, akkor se töltődik be :D Ééééérted?

Én kérek elnézést!

(#7762) lanszelot válasza martonx (#7761) üzenetére


lanszelot
addikt

Írtam, hogy semmi baj a videóval.
Tekerj bele és máris megy.
Illetve ha gombbal töltöd be akkor bele se kell tekerni.
Pedig ugyanaz a videó. Ugyanaz az elérés, nincs kétszer feltöltve.
Mind a két linket feltettem, az oldal betöltést és a gombnyomást is.
Hogy oldja meg a videó problémát egy gomb?

(#7763) martonx válasza lanszelot (#7762) üzenetére


martonx
veterán

"Illetve ha gombbal töltöd be akkor bele se kell tekerni." - nem, a videó nem működik.
"Illetve ha gombbal töltöd be akkor bele se kell tekerni." - írtam, hogy gombbal betöltéskor sem jó, nem tudom nálad olyankor miért jó. Akkor ismét leírom, nem ilyenkor sem jó, mert a videó nem jó :)
"Mind a két linket feltettem, az oldal betöltést és a gombnyomást is." - bizony, mindkettő pont ugyanúgy működik, mégpedig, hogy a második videó nem jelenik meg, mert nem jó a második videó.
"Hogy oldja meg a videó problémát egy gomb?" - sehogy, ugyanis a második videó nem jó.

Remélem így már átment az üzenet, és elkezded reálisabban látni a helyzetet? Ennél konkrétabban nem tudok rámutatni, hogy hol a probléma :D
Egy a kérdés, hogy nálad a gombbal betöltésnél vajon miért működik. Lehet valami spéci böngészőt használsz, valami fura oprendszerrel, vagy ki tudja, mert semmi részletet nem küldtél, csak a saját hülyeségedet szajkózod.
Én windows 11, latest Chrome-al írtam a fenti észrevételeket.

Én kérek elnézést!

(#7764) lanszelot válasza martonx (#7763) üzenetére


lanszelot
addikt

Akkor a hiba nálad van, ugyanis ez [link]
minden eszközömön tökéletesen megy.
Lehet lassú a neted ,és várni kell míg betölti, de nem csak hogy betölt, de automatikusan indul is.
Ctrl + F5 , és várd meg míg betölt.

Párom laptopján W11 van, legújabb Chrome-val tökéletesen működik a gombbal betöltős.
Tehát a hiba nálad van :)

(#7765) Mr. Y válasza lanszelot (#7764) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Baszki. Ekkora pofával vagy bent minden webfejlesztő fórumon és indokolatlan magabiztossággal ugatod le a nálad milliószor hozzáértőbb, segíteni akaró kollégákat.
Ezek után szerintem túlzottan sok segítségre ne számíts itt…

But who is watching the guardians?

(#7766) martonx válasza lanszelot (#7759) üzenetére


martonx
veterán

De ha mp4-ként stabilan mindenkinél jól működik (ellenőriztem, nálam is működik), akkor miért görcsölsz a webm-en?

Autoplayhez segítség: Autoplay guide for media and Web Audio APIs - Web media technologies | MDN (mozilla.org)

Megnéztem a hyperphp hostingot, az egy vicc a felhős szolgáltatókhoz képest. Ez a hosting tényleg vagy működik vagy nem, vagy gyors vagy nem. Ahogy nyomkodtam a videóidat óriási szórást mutatott, hogy a noname hyperphp hajlandó volt-e éppen gyorsan kiszolgálni a média lekérést vagy éppen megmakacsolta magát.

[ Szerkesztve ]

Én kérek elnézést!

(#7767) lanszelot válasza martonx (#7766) üzenetére


lanszelot
addikt

Más szerveren se működik az onload, de a gombbal mindenhol működik. Tehát nem a szerver a gond.
Elég kevés ingyenes hosting enged feltölteni videót. Így nem sok a választék. Gondolom aki engedi az a video elérés sebességet korlátozza.

Azért kérdeztem a webm -est, mert nem értem miért nem működik. :B

Mr. Y: nem értem. Mi a gond? :F

(#7768) Mr. Y válasza lanszelot (#7767) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

A polgárpukkasztó stílusodon és a már fájdalmas szintű értetlenségeden kívül?
Például hogy olyan szemlélettel teszel fel kérdést, mint aki tudja a választ és csak vizsgáztat, azonban ha nem az a válasz érkezik hozzád, ami a fejedben előre megfogalmazódott, akkor hisztériázol itt napokon keresztül.
Mindeközben természetesen itt mindenki hülye, egyedül te vagy helikopter!

Nem vagy képes megfogalmazni, mit szeretnél valójában és balhézol, mert nem vagyunk gondolatolvasók.

Mindenki kezdőként indul, de neked valamiért túlzott az önbizalmad, alaptalanul.

But who is watching the guardians?

(#7769) lanszelot válasza Mr. Y (#7768) üzenetére


lanszelot
addikt

Mr. Y: "Nálam bárhány frissítésre bejön mindkét videó"

martonx: "Nézd, ha simán a két videó url-jét beírod a böngésző címsorába, akkor látszik, hogy az első bejön, a második nem jön be."

Mr. Y: "ha nem az a válasz érkezik hozzád, ami a fejedben előre megfogalmazódott"

Ummmmm, melyik is az a válasz, ami a fejemben fogalmazódott? :)
Elnézést kérek, ha félre érthetően ítam, nem szándékos. :R
Semmi rosszat nem írtam szerintem. Annyit írtam le, amit tapasztaltam, mivel különböző válaszokat kaptam, és mást tapasztaltam.
A kérdésem nem a probléma megoldás, hanem a hiba okának kiderítése volt.
Megoldás pl youtube-ra feldobom, és úgy illesztem be.
De, hogy miért viselkedik úgy ahogy, azt nem értem.

(#7770) martonx válasza lanszelot (#7769) üzenetére


martonx
veterán

Ma reggel végre jobban ráértem, és megnéztem, és igazam volt :D
A hosting szolgáltatód a szar. Az egyik videó 85 kbyte, a másik 10 mbyte. És döbbenet, de a 10 mbyte-os videó kiszolgálása gyakorlatilag kifog az esetek többségében a garázs hostingon (nálam pl. most azóta képtelen vagyok letölteni a videót, pedig bizonyításképpen feldobtam volna Azure Storage-ba), mióta írom ezt a hosszú választ. ;]
Ez megmagyarázza azt is, hogy van akinek, és van amikor működik (pláne, ha egyszer be is cachelte a böngészője). Mert olyankor a garázs hostingnál éppen megy az internet, éppen működik a Józsi lába mellett lévő Intel Pentium I-es szervernek kinevezett gép.
Máskor meg lemegy az áram a garázsban, Józsi véletlenül belerúg a 20 éves gépbe a lábánál, olyankor meg a 10 mbyte-os videó kiszolgálása meghaladja a garázs hosting képességeit.
Könyörgök, ne legyél hülye, töltsd fel felhőbe (Azure Storage, vagy AWS S3 vagy Google Cloud Storage) és hidd el, amellett, hogy ingyenes, még csodát is fogsz látni, hogy jéé működni fog a nagy videód is :) :K
Sőt mi több, a normális felhős hosztingok használatával egy csomó szívástól, megmagyarázhatatlan furaságtól meg fogod kímélni magad, és így mindenki mást is. :Y

Én kérek elnézést!

(#7771) lanszelot válasza martonx (#7770) üzenetére


lanszelot
addikt

Nagyon szépen köszönöm a segítséget :R

(#7772) laracroft


laracroft
aktív tag

Sziasztok,
Pár napja/hete valami változott, mert az oldalam (ami egy form) nyomtatási nézetben mindig a mobilos nézetet hozza fel. Ezt a 3 css-t használom:

<link rel="stylesheet" href="https://cdn.jsdelivr.net/npm/bootstrap@4.5.3/dist/css/bootstrap.min.css" integrity="sha384-TX8t27EcRE3e/ihU7zmQxVncDAy5uIKz4rEkgIXeMed4M0jlfIDPvg6uqKI2xXr2" crossorigin="anonymous">
<link href="custom.css" media="screen" rel="stylesheet" type="text/css">
<link href="print.css" media="print" rel="stylesheet" type="text/css">

A custom.css csak egyedi button beállításokat tartalmaz.

A print css-nek ez a tartalma:
@media print {
.pagebreak {
clear: both;
page-break-after: always;
}
.no-print {
display: none !important;
}
}
@media screen {
.onlyPrint {
display: none;
}
}

Csak akkor lesz jó a nyomtatási kép, ha egyéni bal/jobb margót állítok be 3-3 mm-el. Bármelyik böngészőt próbálom ez a helyzet.
Ha alapértelmezettet választom mobil nézet lesz.
Előre is köszi, ha segítetetek.

(#7773) F1DO


F1DO
senior tag

Sziasztok!

Egy kérdést, kört 'futok itt még' (mert nem nagyon találtam megoldást, avagy más megoldást kell használni) - szóval HTML TABLE eleme (aminek a TD tartalmát PHP változó adja meg - változó szöveghosszúsággal) - megadható úgy - a képen látható módon prezentálva - hogy egy nagy 'közös' table elemen belüli oszlopok, azaz TD cellák eltérő szélességűek - akár minden egyes cella külön méretezve?

Próbáltam külön <td style width> és <td width> stb. megadással, nem jött össze, beállt az összes cella ugyanolyan méretekre.

Még az a gondolatom támadt hogy FORM-al kellene megadni és nem a table -el.

[ Szerkesztve ]

(#7774) Mr. Y válasza F1DO (#7773) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

1: Megoldható.
2: Nem lehet megoldani.

A table elem cellái bizonyos szinten állítható méretűek a rowspan és colspan attribútumokkal, de nem kapsz teljes szabad kezet benne.
Egy Grid már inkább lenne a barátod itt, de annak is megvannak a maga határai. Ha a cella szélességét viszont az alapján kellene megkapnod, hogy mi a tartalma, akkor reszpontívabb kezelés kell neked, így egyik opció sem alkalmazható.
Az említett form-nak sok értelme nincsen, hacsak nem visszafelé is kommunikál a szerverrel.
Ha az egészet egy nagy container Div-en belül helyezed el, akkor lehetőséged van soronként létrehozni egy div elemet display: flex; beállításával, amelynek cella tartalmai mint külön álló TAG elemek width: 100%; beállítással rendelkeznek. Ez meg fogja csinálni neked azt, amit szeretnél.

But who is watching the guardians?

(#7775) F1DO válasza Mr. Y (#7774) üzenetére


F1DO
senior tag

Köszönöm, végül további kutakodás során én is oda jutottam, hogy úgynevezett CSS grid technikával lehet ezt megoldani.A reszponzivitás még egy jó ötlet!

(#7776) hiperFizikus


hiperFizikus
aktív tag

Aki szereti a bonyodalmakat, annak nem kell gondolnia a JavaScriptre, mert a HTML-ben is lehet bonyolódni !

Plankalkül tematikus HTML kialakítás !
:U
benne váltakozik a vízszintes és a függőleges írás

Ti esetleg ezt jobban is tudhatjátok ?

[ Szerkesztve ]

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#7777) disy68 válasza hiperFizikus (#7776) üzenetére


disy68
aktív tag

💩
ennek is pont nulla értelme van, megérte már megint ideszemetelni

se nem bonyolult, se haszna nincs és az állításoddal ellentétben javascript a feldolgozó
elég lett volna a saját topikodba egy bejegyzés

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#7778) hiperFizikus válasza disy68 (#7777) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Buta vagy, te ehhez nem értesz, csak ellenszenvvel viseltetel irántam :((

1. bonyolult, mert ha a szövegben a vízszintes szöveget több helyen szakítja meg függőleges szöveg, vagy a függőleges szövegben további vízszintes és függőleges szövegek lehetségesek, az bizony bonyolulttá teszi a szöveget .
2. a .js feldolgozó egy constans script, nem igényel további minduntalan hozzáprogramozást . A .js script csak biztosítja, hogy függőleges is lehessen a szövegrész .
3. legalább annyi értelme van, hogy szójátékokhoz használható
4. haszna annyi van, hogy ha valaki függőleges szöveg-tagolással kívánja a magyarázatát kiemelni, akkor ezt megteheti .
5. az, hogy van értelme azt meg az bizonyítja, hogy a Plankalkül programnyelv feltalálója diplomás volt .

:)

[ Szerkesztve ]

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#7779) disy68 válasza hiperFizikus (#7778) üzenetére


disy68
aktív tag

abban teljesen igazad van, hogy eléggé bosszantó mindenhol a te hülyeségeidet olvasni és biztos lehetsz benne, hogy amikor szembejön akkor szóvá fogom tenni a továbbiakban is

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#7780) hiperFizikus válasza disy68 (#7779) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

A legújabb olyan 12 db pontból áll, amit le kellesz még programoznom . Ebből olyan 7 db már megvan, sajnos a második fele a sokkal nehezebb . Például máma 1 éjszaka alatt csupán 1 db pontot bírtam leprogramozni, a 7.-iket .
:)
Egyedül vagy a véleményeddel, ami inkább olyan gyerekes duzzogás .
:((

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#7781) Mr. Y válasza hiperFizikus (#7780) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Megnyugtatlak: Nincs egyedül!

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#7782) Salamander válasza hiperFizikus (#7780) üzenetére


Salamander
junior tag

Nincs egyedül.

Nekem is vannak hobbiprojekteim és valószínűleg sokaknak még, de nem reklámozom itt.

iPhone 13 Mini + SE3 + SE1 + 7 + 4S | #StopPutin

(#7783) hiperFizikus válasza Salamander (#7782) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

joo, de akkor add meg nekem privátban
:)
ha a párbeszédet a saját blokkunkkal támogatjuk, az nem reklámozás
:((

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#7784) Mr. Y válasza hiperFizikus (#7783) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

De. Esetedben már határozottan az.
De ha más nem, a közösség zavarása mindenképpen.

But who is watching the guardians?

(#7785) lanszelot


lanszelot
addikt

Nem találtam topikot neki:
Munkahelyemen nincs tererő, és ott hallgatnám:
[link]
Le tudom valahogy menteni a 2 hang file-t, hogy meghallgathassam?

(#7786) Taci válasza lanszelot (#7785) üzenetére


Taci
addikt

F12 --> bal felső sarokban lévő kurzor
vagy
Ctrl + Shift + C

Kiválasztod a lejátszó elemét, aztán a HTML kódban elkezded kibontani addig, amíg meg nem találod (szerencsés esetben) magának a fájlnak a teljes linkjét.

1.: [link]
2.: [link]

(#7787) lanszelot válasza Taci (#7786) üzenetére


lanszelot
addikt

Nagyon szépen köszönöm a segítséget :R

(#7788) hiperFizikus


hiperFizikus
aktív tag

Az érdekelne, hogy ilyesmit csinált-e már valaki ?

Ez olyan HTML kód szerkesztési lehetőség, amiben csak a <div>...</div> köré épített sablont kell újra-átmásolgatni és kitöltögetni .

Van ugyan hozzá még 2 db .js function is, de e functionok csak a <div> tagok segítségere van, nincs önnálló szerepk .

https://erdosattilask01.lapunk.hu/szikesek-lapok-kotege-1213956
Ezáltal nem kell egyenként kézzel minden szót külön belinkelned !
Sokkal gyorsabban szerkeszthető lesz ♥


Egyik mellékes(!) felhasználása, hogy kivédhető vele az egyik fajta internetes fórumokon elterjedt trollkodási módszer (is) !
:D

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#7789) hvld


hvld
csendes tag

Sziasztok! Figma file-ból viszonylag egyszerű és responsive HTML/CSS weboldal fejlesztéshez tudtok ajánlani valakit? Kevin Powell videói alapján a basic layout és a root elemek már adottak. Köszönöm! :R

(#7790) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Miért nem működik az 5ik "marquee"?
Ahol a direction down a méhecskének.
Adtam neki nagyobb magasságot, de akkor is csak egy helyben van.
[link]
Elvileg fel-le kellene pattognia.

(#7791) lanszelot válasza lanszelot (#7790) üzenetére


lanszelot
addikt

Látom ez a topik halott .
Sikerült megoldani:
Nem a "marquee" nak kell adni magasságot, hanem be kell rakni egy "div" be és annak kell adni magasságot.

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  HTML szerkesztés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.