Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  HTML szerkesztés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3251) spammer válasza biker (#3250) üzenetére


spammer
veterán

No igen, csak nekem olyan megoldás kellene, ami automatice elvégzi az "átalakítást", mert az oldalon sok kép van, plusz táblázat hátterek stb., így viszont minden képre külön kellene css-ben leírni, ami elég macerás.

Próbálkoztam javascripttel de az meg "háttérbe" rakta a képeket (átlátszósággal), és a valódi kép helyén pedig egy piros X volt, azaz mintha nem lett volna elérhető az eredeti kép.

Na mindegy, ha nem marad más, akkor nekiállok css-ben variálgatni :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3252) cucka válasza spammer (#3251) üzenetére


cucka
addikt

A piros x az egy 1x1-es méretű átlátszó gif, amit el kell helyezni a megfelelő helyen (ami attól függ, hogy a javascript kódban milyen útvonal van neki beállítva).

(#3253) spammer válasza cucka (#3252) üzenetére


spammer
veterán

Nem variáltam, a scripttel azonos könyvtárba tettem a spacer.gif -et (vagy más esetben blank.gif, tehát 1x1 pixeles transzparens kép).

A javascriptben is alapból így van megadva, szóval működnie kellene, de mégsem. Kezdem gyanítani, hogy az IETester szórakozik. Tudtok más hasonló teszter progit, amivel csekkolni lehetne régi IE-ket? Ráadásul az IETesterben az IE7 funkció nem is működik (nem tölt be semmit, ez egy ismert bug a hivatalos fórum szerint.)

szerk: localhoston dolgozok, tehát mindenképp progi kellene, nem online megoldás.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3254) cucka válasza spammer (#3253) üzenetére


cucka
addikt

Nem variáltam, a scripttel azonos könyvtárba tettem a spacer.gif -et (vagy más esetben blank.gif, tehát 1x1 pixeles transzparens kép).
Firebug-al meg tudod nézni, hogy hol keresi a képet.

Tudtok más hasonló teszter progit, amivel csekkolni lehetne régi IE-ket?
Virtuális gép + windows xp + [link]

Ezzel lesz IE6-osod és IE7-esed a virtuális oprendszeren, a gazda gépre meg mehet a 8-as meg a többi böngésző.

(#3255) spammer válasza cucka (#3254) üzenetére


spammer
veterán

Köszi! Amúgy most találtam egy scriptet, ami úgy néz ki működik IETester alatt is. [link] Még ez sem tökéletes, de megpróbálom belőni jól :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3256) biker


biker
nagyúr

nos, visszatértem...
win7+IE8 alatt már tökéletes az oldal, hackelt css-nélkül. very happy feeling.
És akkor megnéztem XP+IE8 alatt, és van benne tördelési hiba.

na ez hogy lehet? ugyanaz az ie8, nem?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3257) biker


biker
nagyúr

Safari, Opera, FF, Chrome Win7 és osx-en minden esetben ilyen:

win7 + ie8 alatt ilyen:

XP és ie8 alatt meg ilyen:

pedig mennyire örültem, hogy tényleg megoldotta egy jobb doctype a problémát.
De az, hogy ie8 és ie8 is mást lát, ez meglep.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3258) spammer


spammer
veterán

Régi IE böngészők (pl. 5-6) nem ismerik a pozicionálást, vagy mi a frász?

CSS-ben a top és left-től való távolság van megadva pixelekben és az a css id van alkalmazva a képre. A modern böngészőkben minden stimmel, de a régi IE-kben össze van csúszva az egész... :F

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3259) Biznisz Elek válasza spammer (#3258) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Felesleges már a régiekre építeni, a microsoft se támogatja már az IE6-ot.

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#3260) biker


biker
nagyúr

xml/xsl problémám van

van egy boltlista modul, ki kellene választani valamit, az id formázása ez:
<td><xsl:value-of select="id"/></td>

ok, de én linkben szeretném visszaadni (bár mindegy, form, vagy link), de akkor nem működik a lekérdezés, mert tag-en belülre kerülve nem értelmezi a kódot :(

<td><a href="kosar.php?selected=<xsl:value-of select="id"/>"><xsl:value-of select="id"/></a></td>

mi a megoldás erre?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3261) biker válasza biker (#3260) üzenetére


biker
nagyúr

megvan :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3262) Sk8erPeter válasza biker (#3261) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor már illik leírni a megoldást is.... :W

Sk8erPeter

(#3263) biker válasza Sk8erPeter (#3262) üzenetére


biker
nagyúr

:)
<xsl:variable name="unit_id">
<xsl:value-of select="id"/>
</xsl:variable>
<xsl:variable name="unit_cim">
<xsl:value-of select="address"/>
</xsl:variable>
<xsl:variable name="unit_nev">
<xsl:value-of select="title"/>
</xsl:variable>
<a href="kosar.php?boltselect={$unit_id}|{$unit_nev}|{$unit_cim}">
<xsl:value-of select="UNIT_NAME" />Kiválasztom</a></td>

Szóval előbb létre kell hozni a változót xsl:variable majd {$valtozo}-ként be lehet illeszteni
így már vissza tudom adni a bolt nevét, címét, kódját

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3264) Sk8erPeter válasza biker (#3263) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

És milyen okból döntöttél az XSL mellett? :)
Alapszintű kódokat láttam, próbáltam belőle, de amúgy még nem igazán használtam, és nem is nagyon fogott meg a dolog, meg számomra kicsit hosszúkásnak tűnik ez az XML-es leírás, talán nehezebben áttekinthető egy fokkal. De nyilván vannak előnyei ennek a nyelvnek is, csak én még nem látom át.

Sk8erPeter

(#3265) biker válasza Sk8erPeter (#3264) üzenetére


biker
nagyúr

azért döntöttem, mert ez van :(

a szolgáltató "adott egy xml-t" ami szar, mert nem xml, hanem az ő feldiolgozó scriptjükhöz késztett xml adatokat tartalmazó tömb :) ami persze az ő scriptjükkel nem használható, mert összevész mindennel ami a lapon van, így írtam egy saját feldolgozót hozzá.

nem is értem, hogy aki úgy ír "plugint" hogy az bármibe beilleszthető legyen, akkor miért nem talál ki egyedi formázást, miért a #content tartalmát teszi a #clear-be?
a lapok css-eiben 99% ez megvan valahol :)

a js meg összeakadt a colorbox js-el

szóval dobtam rá egy megjelenítő formázó xsl-t, ami szebbé teszi az xml-t, és ha innen akarok válogatni, behívom, majd a kiválasztott boltra kattintva visszaadja, hova kérik a szállítást

nem titok, pickpackpont rendszer

ez volt az "xml"
onComplete([{
d: "<stores>.............</stores>}])

hehe, azonnali hibát dob, érthető...
most saját feldolgozó a saját xml-el (eredeti megformázva szabályosan) és kiráyul megy

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3266) Sk8erPeter válasza biker (#3265) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"miért nem talál ki egyedi formázást, miért a #content tartalmát teszi a #clear-be?"
Ezt az utóbbit nem egészen értettem. :N

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#3267) biker válasza Sk8erPeter (#3266) üzenetére


biker
nagyúr

Ugy irta meg, hogy a plugint includeold be, tegyel a htmlbe egy ures content es abba egy ures clear divet, es a kis js+php kod a clearbe beteszi a lista lenyito gombot, a contentet elrejti, majd ha aktivalom, akkor a contentbe teszi a boltlistat

Erted?

Namost a legtobb oldalon, pl en is itt azt hasznalom, hogy a tartalom az a content divben van, a tagolasra ha kell egy ures div, akkor rakok egy cleart
Innentol borul a bili :)
Ez nem tetszett

Ha en csinalok egy ilyen plugint, akkor igyekszem olyan egyedi elemneveket kitalalni, ami nem kavar sok vizet

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3268) csdm


csdm
senior tag

Hali!
Érettségihez készülök, és ezt a **** Sharepoint Designer 2007-et kell használnom.
Hol tudom egy képre beállítani, hogy függőlegesen felülre igazított legyen?

(#3269) ubid


ubid
őstag

Helló!
A következő lenne a problémám :

van egy weboldal...
logo div
menu div

egymás mellett 3darab kis doboz float left-el megoldva

és lábléc.

nah most a problémám az ez : az ezekhez tartozó CSS beállítás a következő ( csak a lényeget másolom be belőle ) :

#balsav {
margin-top: 20px;
margin-left: 18%;
height: 300px;
width: 250px;
float: left;
}

és ugyan ez a középső és a jobb oldali boxra is.

a problémám az hogy sosincs középen a 3 doboz.

ha laptopon középre rakom akkor a nagy monitoron már nincs ott.
ha a nagy monitoron van ott akkor a laptopon nincs ott.

hogy szemléltessema problémát itt van két screen!

http://kepfeltoltes.hu/110511/p1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/110511/p2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Remélem tudtok segíteni !
Tehát azt akarom hogy mindig középen legyen a 3 doboz egyszerre , és ne úgy hogy még ezt a 3at is egy külön div-be paszírozom.

Köszi!

-.-

(#3270) rt06 válasza ubid (#3269) üzenetére


rt06
veterán

mivel kevered a px es %-os szelesseget, imho kulonbozo felbontasokon mindig is maskent fog megjelenni
vagy mindenhova %-ot hasznalj (pl a dobozok ossz szelessege 50%, a bal oldali bal margoja pedig 25%), vagy a harom dobozt margo nelkul tedd be egy olyan fix meretu dobozba, amibe pont belefernek, s annak adj egy margin: auto; beallitast
igy a nagy dobozod kozepre lesz igazitva, a kicsik pedig azt teljesen kitoltve egymas mellett

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#3271) ubid


ubid
őstag

rendben.. megcsinálom külön divvel...
de
...

a problémám ezzel meg az hogy berakom mondjuk egy div be az összes dobozt.

div id="dobozok" {
width: auto
margin: 0 auto 0 auto;
border: dotted 1px yellow;
}

és mondjuk egy bal sáv :

#balsav {
margin: 0 auto 0 auto;
-webkit-border-radius:20px 20px 20px 20px/20px 20px 20px 20px;
-moz-border-radius:20px 20px 20px 20px/20px 20px 20px 20px;
float:left;
height: 300px;
width: 250px;
border: 1px dotted yellow;
}

így nem rakja bele a balsvaot a dobozba amit csináltam neki...
ha kiveszem a float-ot akkor igen.. de viszont így ugye a döbbi sáv nem kerül egymás mellé! :S

Ötlet ?

-.-

(#3272) ubid


ubid
őstag

mitől lehet az hogy egy float miatt kiesik a div dobozából ? :S

-.-

(#3273) ubid


ubid
őstag

nah ezt már megoldottam.

Most egy más dolgot akarok kérdezni!

Azt hogy lehet megoldani, hogy a kis laptopon ne kelljen jobbra is scrollozni a képernyőt ?

tehát alkalmazkodjon a képernyőkhöz!

kösz a választ

-.-

(#3274) PazsitZ válasza ubid (#3273) üzenetére


PazsitZ
addikt

Szerintem flouid(liquid) layout-ra gondolsz.
[link] [link]

- http://pazsitz.hu -

(#3275) ubid


ubid
őstag

Ahha . erre!

Ennek van valami módja hogy már egy teljesen kész weblapra beültessem ? Ne kelljen átalakítgatni ?

Kösz

-.-

(#3276) klambi


klambi
addikt

szevasztok!

olyan gondom lenne hogy feltörték a joomla-val készült honlapom, mi tudok tenni hogy ez ne történjen meg újra?
www.dfve.eu

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3277) klambi válasza klambi (#3276) üzenetére


klambi
addikt

na a linken már nem az van de osama-s baromságok voltak felrakva

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3278) The DJ válasza klambi (#3276) üzenetére


The DJ
addikt

A weboldalad feltörhető a szolgáltatód szerverének nem megfelelő beállítása miatt és a saját hibás konfigurációd esetén is. Először is ki kéne deríteni, hogy mi okozta a gondot. Bár én mindenképp költöznék egy új szolgáltatóhoz, ha ezt nem akarod meglépni, akkor új jelszavakat kell kérned minden elérhetőségedhez, legyen az MySQL vagy éppen FTP.

Mindig a legfrissebb Joomlát használd és ne legyen semmilyen könyvtár 777-re chmoddolva.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3279) klambi válasza The DJ (#3278) üzenetére


klambi
addikt

a 777 az alap költözés nem hiszem mert nem rég indult, pw-t meg kérek valami durvát akkor!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3280) spammer


spammer
veterán

Azt meg lehet valahogy oldani, hogy ha linkelek valamit (a href), akkor amikor megnyitja a lapot, akkor egyből egy adott css-t töltsön be hozzá?

Mert van egy oldal, amihez csináltam 2 féle stylesheet-et, de meg szeretném adni, hogy mikor melyik css-t használja a megjelenítéshez.

Remélem érthető, mit is szeretnék megoldani :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3281) Biznisz Elek válasza spammer (#3280) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Szerintem ezt nem lehet, megoldásnak vagy két külön könyvtár vagy két aldomainnel lehet, és mind a két helyre feltöltöd az oldalt külön külön a cssekkel.

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#3282) Sk8erPeter válasza spammer (#3280) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ha jól értem, azt szeretnéd, hogy legyen egy alapértelmezett CSS stylesheet, de amikor egy adott linkre kattint a felhasználó, akkor azt a stylesheetet használja a következő lap megjelenítéséhez, amit ott a linkben beállítottál.

Ha igen, ezt a legegyszerűbb lenne szerveroldali nyelvvel megoldani (pl. PHP).
Én a PHP-s megoldásra mutatnék egy lehetséges példát.
Legyen ilyen a hivatkozás:
<a href="oldalad.php?stylesheet=masik">Másik stylesheettel nyitja meg.</a>

A <head>-ben elhelyezett stylesheet meg valahogy így nézzen ki:
<head>
...........
<?php if( empty($_GET['stylesheet'] or $_GET['stylesheet']=='egyik' ) : ?>
<link href="/css/egyik.css" type="text/css" rel="stylesheet" />
<?php elseif( $_GET['stylesheet']=='masik' ) : ?>
<link href="/css/masik.css" type="text/css" rel="stylesheet" />
<?php else : ?>
<link href="/css/harmadik.css" type="text/css" rel="stylesheet" />
<?php endif; ?>
</head>

Ebben az esetben alapból (vagy ha így nyitod meg: http://blabla.hu/oldalad.php?stylesheet=egyik az "egyik.css" stylesheettel fogja megnyitni az oldalt, ha a hivatkozásra kattint a júzer, akkor meg a "masik.css"-sel (vagyis http://blabla.hu/oldalad.php?stylesheet=masik), minden más query stringgel a "harmadik.css"-t nyitja meg.

Biztos van más megoldás is, de hirtelen ez jutott eszembe, és ez elég egyszerű megoldás is.

==========

(#3281) Biznisz Elek: szerveroldali nyelvekkel simán megoldható az ilyesmi, könnyen változtatható dinamikusan a tartalom.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#3283) Biznisz Elek válasza Sk8erPeter (#3282) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Sima html kódolásra gondoltam, de ezt a phps verziót én is kipróbálom :R

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#3284) spammer válasza Sk8erPeter (#3282) üzenetére


spammer
veterán

Így van, jól értetted. :)

Köszönöm szépen a segítséget, amint lesz időm, kipróbálom és jelzem, hogy működik-e! :R

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3285) ubid


ubid
őstag

Helló!

Valaki nem tud arra egy kódot, hogyha a böngészőt összehúzom , (vagy kisebb képernyőn nézem) arányosan csökkenjen a weblap mérete, és ne kelljen screeneln i ?

Köszi!

-.-

(#3286) Sk8erPeter válasza spammer (#3284) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szívesen! :K
Ha jól csinálod, működnie kell! :D Ja, és persze webszerver alól működik csak a PHP (ehhez ajánlható az AppServ - kattintgatós módszerrel felépíthető vele egy Apache-PHP-MySQL-triót üzemeltető saját szerver phpMyAdminnal), és alapértelmezettként úgy, hogy ".php" a kiterjesztése a használt fájloknak.

==============
(#3285) ubid: mit jelent az, hogy screenelni? ;]

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#3287) ubid


ubid
őstag

Jobbra balra görgetésre gondoltam.
bocs hogy nem írtam le rendesen

-.-

(#3288) spammer válasza Sk8erPeter (#3286) üzenetére


spammer
veterán

Kipróbáltam, hibát dobott, mert az OR elé kell elvileg még egy zárójel:

<?php if( empty($_GET['stylesheet']) or $_GET['stylesheet']=='egyik' ) : ?>

Viszont sajnos valami miatt így sem működik. Természetesen átírtam a megfelelő részeket (css nevek), de valamiért nem "veszi" át a linkből, hogy mit kellene betölteni és nem tölt be semmilyen css-t.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3289) Sk8erPeter válasza spammer (#3288) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, bocs, a zárójel az empty()-nél valóban lemaradt, igazából "fejből" írtam a kódot, nem teszteltem.
A többinek elvileg működnie kéne.

Hogyan használod a linket (az <a href...>-es részt)?

Akár be is másolhatnád a saját konkrét vonatkozó kódodat. :K

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#3290) klambi


klambi
addikt

valakinek tipp még hogy lehet ezeket megelőzni? (ha meglehet 1általán)

[ Szerkesztve ]

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3291) spammer válasza Sk8erPeter (#3289) üzenetére


spammer
veterán

Szerintem az lesz a hiba, hogy a linkelt oldal egy másik könyvtárban van, az egy másik php file.

Többet között így is próbáltam:

<?php if( empty($_GET['css']) or $_GET['css']=='default' ) : ?>
<link href="css/default.css" rel="stylesheet" type="text/css" title="default" />
<?php elseif( $_GET['css']=='alt' ) : ?>
<link href="css/alt.css" rel="stylesheet" type="text/css" title="alt" />
<?php else : ?>
<link href="css/default.css" type="text/css" rel="stylesheet" />
<?php endif; ?>

A link pedig:

<a href="../pic.php?css=alt" target="_blank">Képek</a>

Tehát az oldal ahonnan linkelek, egy alkönyvtárban van, és amire a link mutat, az a főkönyvtárban lévő pic.php, amihez az alt.css -t kellene betöltenie.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3292) Sk8erPeter válasza spammer (#3291) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

De ha nem stimmelnek az elérési utak, akkor ne csodálkozz, hogy nem működik...
Akkor érdemes lenne a gyökérkönyvtárhoz képest viszonyítani az elérési utakat, hogy mindig stimmeljen.
A perjellel ( / ) éred el a gyökérkönyvtárat.
Pl. tételezzük fel, hogy így néz ki a gyökérkönyvtárad:
css
|-- alt.css
|-- default.css
|-- blabla.css
images
alkonyvtar
|-- index.php
|-- alkonyvtarvalami.php
index.php
valami.php

Ha épp az alkönyvtár index.php fájljában vagy, akkor itt a css/alt.css elérési út nyilván nem fog működni, mivel az "alkonyvtar"-on belül nincs "css" könyvtár.

Tehát akkor ez a megfelelő elérési út - figyelj a css előtti perjelre, ez azt jelenti, hogy a gyökérkönyvtárhoz képest viszonyítjuk:
<link href="/css/default.css" rel="stylesheet" type="text/css" />

Mellesleg annak a kódnak, amit írtál, úgy nem sok értelme van, hogy az első if ágnál is a default.css-t töltse be, meg az else ágnál is... :N

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#3293) spammer válasza Sk8erPeter (#3292) üzenetére


spammer
veterán

Jók az elérési utak, az oldal forrása szerint is betölti a megfelelő css-t (ott a megfelelő link href rész a head-ben, meg is tudom nézni a css forrását, tehát jó az elérési út) ennek ellenére a stylesheet mégsem jelenik meg a böngészőben, olyan mintha nem lenne semmilyen css alkalmazva az adott oldalra. Na mindegy, majd filózok rajta, most belefáradtam :)

Köszi a segítséget még egyszer!

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3294) Sk8erPeter válasza spammer (#3293) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát így, hogy nem látom az oldalad forráskódját, vagy nem árulsz el többet, sajnos szinte lehetetlen segíteni... :(

Sk8erPeter

(#3295) LYRI


LYRI
tag

Sziasztok! El szeretném tüntetni az oldalam címéből a megjelenő lapok neveit, pl. index.html, xyz.htm, stb. csak magát a domain cimet akarom látni minden lapon. Valaki tud adni valami html-be agyazhato kodot? Köszi!

(#3296) Sk8erPeter válasza LYRI (#3295) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ezt meg lehet oldani valami igénytelen szar fos frame-es megoldással, vagy AJAX-szal, DE ennek, amit szeretnél, konkrétan SEMMI haszna, csakis a felhasználók bosszantására jó. (Pl. csak egy idegesítő dolog: frissítésnél már megint visszajutsz a kezdőlapra.)

Sk8erPeter

(#3297) sz.j


sz.j
nagyúr

Újból belefutottam egy, számomra érthetetlen problémába, és ez ügyben kérném a segítségeteket. ....

Mitől van az, hogy XP-vel az FF (v4...), Chrome, Opera, EI böngészők bármelyikét is használva nem "csúsznak el" egymás alól az árlista számai (kb. egymás alatt vannak), míg win7-nél a Chrome, EI és az Opera esetében is jó, de az FF-nél (v4....) már jobbra balra "elcsúsznak" egymás alól a számok?

:U

Ui.
Megjegyezném, hogy mindegyik böngészőből ua. a verziójú van XP-nél és Win7-nél is.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3298) sz.j válasza sz.j (#3297) üzenetére


sz.j
nagyúr

Erről lenne szó .....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3299) Sk8erPeter válasza sz.j (#3298) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Pl. ha nem így oldanád meg a szavak "táblázatosítását":
&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;
akkor nem lenne ilyen probléma... Elképzelhető, hogy annak a bizonyos nem törő szóköznek a szélessége valamiért eltér a két azonos verziójú böngészővel, mivel két különböző operációs rendszerről van szó, és így előfordulhatnak nüansznyi hibák a karakterek megjelenítésében, még ha mindkettő vindóz is.

Ez a nem törő szóközös megoldás még a '90-es években is gány volt, ha táblázatos megjelenítést szeretnél, jelenítsd is meg táblázatban.

Nem szétgányolt táblázatba átrakni ugyanezt egy WYSIWYG-jellegű kódszerkesztővel kb. max. 15 perc. :)
(pl. megfelelő rész kijelölés, Ctrl+X kivágás, Ctrl+V beillesztés módszerrel, a megfelelő cellákba...)

Mellesleg amikor a validálós problémád volt még jó régen, úgy emlékszem, elküldtem neked egy jó megoldást erre neked priviben, úgy tűnik, ezek szerint neked az nem felelt meg, de lehet, hogy rosszul emlékszem. :P Ja nem, nem emlékszem rosszul, most visszanéztem a privis beszélgetésünket. :D

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#3300) sz.j válasza Sk8erPeter (#3299) üzenetére


sz.j
nagyúr

Van igazság abban amit írsz, de mivel három hasonló tartalommal rendelkező, de keresőoptimalizálás szempontjából más és más kulcsszavakra "kihegyezett" honlapunk van, ezért a duplikált tartalom csökkentése érdekében nem mindegyik weboldalnál van táblázatos formátumú árlista. (Mert ugye árlistára mindenképp szükség van!)

Lehet, hogy véletlen egybeesés, de amióta az egyik honlapon nem táblázatos formájú az "Árak" oldalon lévő árlista (kb. egy éve), azóta a a Google a 3-5 helyről szinte állandóan az első helyre sorolja az egyik legfontosabb kulcsszavunkat!!! Ez jól érzékelhetően látszott is a forgalmunk növekedésén!
A másik két honlap, ugyanerre a kulcsszóra, a 7-8, ill. 12-14 helyen van.

Tehát bármennyivel is jobb lenne nekem is a táblázatos megjelenítés, nem szívesen kísérleteznék, mert nem szeretném ha a Google bármilyen okból hátrább sorolna.

Amúgy köszönöm a hozzászólásod/véleményed. :K

Azt viszont továbbra sem értem, hogy miért csak az FF böngésző használatakor jelentkezik a hiba .....

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  HTML szerkesztés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.