Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  HTML szerkesztés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3701) Neil Watts válasza DeltaPower (#3700) üzenetére


Neil Watts
veterán

na jó, de nincs erre valami automatizált megoldás? :F

(#3702) Sk8erPeter válasza Oly (#3694) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Milyen elírásra gondolsz? Most ránézve hirtelen nem tűnik fel.

A második kérdésre: készítettem neked egy validálási példát, azt ellenőrizendő, hogy üresek-e az elemek. Eltököltem vele egy darabig, de most pont ráértem egy kicsit. :D
>> KLIKK <<
Kattints itt a "Render" gombra, hogy lásd működés közben!

Sk8erPeter

(#3703) Sk8erPeter válasza North Sea (#3696) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

border:0
HELYETT próbáld meg
border: none;
-nal.

=====================

(#3695) hmisi00

Ez most nagyjából olyan kérdés volt, mintha azt írtad volna: "elromlott a gépem. Mi lehet a baj?" :D
Konkretizáld, valami kódtöredéket írjál legalább...

=====================

(#3697) Mela Kehes
soha nem használtam még a KompoZert, de majd lehet, hogy megteszem, addig is leírhatnád, hogyan próbáltad meg. Sima Ctrl+X, Ctrl+V-vel, vagy hogy? Mert ha így, akkor lehet, hogy nem véletlen, hogy "vad dolgokat művel", mivel lehet, hogy csak egy legenerált kódtöredéket másolt ki így, és helyezett valahova invalid módon, és így megjelenítési problémák jelentkeznek. Gondolom van valahol "sor beszúrása" és hasonlók.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#3704) Sk8erPeter válasza Neil Watts (#3698) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem biztos, hogy pontosan értem, mire gondolsz, de a CSS sprite-os trükkel lehet tologatni egy háttérképet.
Pl. itt van egy olyan példa, ahol egyetlen háttérkép van: [link], mégis külön ikonokként látszik, mert el van tologatva a háttérkép CSS-sel (leírás, CSS), de más oldalakon is bőven írnak erről, ez most csak Google alapján az első példa volt, ami a kezembe akadt.
A tiédnél is lehetne hasonló módon trükközni. Egész pontosan nem bogoztam ki, mit szeretnél, de lehet, hogy elég sima CSS-es megoldás is, de elképzelhető, hogy kell hozzá JavaScript, attól függ, mi a konkrét igény.

"A map-es/képtérképes cucc nem jó mert ott csak linket lehet vele behozatni."
Mi az, hogy csak "linket lehet vele behozatni"? :)

"A rollover image meg megint nem jó mert az mindíg egy teljes képet cserél, nekem meg csak részletek kellenek, pedig azzal kéne megcsinálni igazából szerintem."
Nem lenne rossz tudni, mit értesz "rollover image" alatt. Ha a fantáziámra bízod, elég sok mindenre lehet asszociálni róla, de remélem megérted, hogy helyetted nincs kedvem törni a fejem rajta, hogy melyikre is célozhattál. :D

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#3705) #62853120 válasza Sk8erPeter (#3703) üzenetére


#62853120
törölt tag

Kicsit konkrétabban:

JS kódban:
változó:
hangok[1] = '<embed src="hang.mp3" width="0" height="0"/>';

az utasítás:
document.getElementById(id).innerHTML= hangok[1] + szoveg;

az "id" ID-jű span-re alkalmazom az utasítást, amikor rákattint a felhasználó, a hangok[1] változó hivatkozik a lejátszandó hangra. Amikor a címkére kattintok, akkor a címke felirata átváltozik a szoveg változó értékére, és lejátszódik a hang.
Ezt kellene megoldani, régen működött is szépen, ez a régen kb 2 hete. Most lejátszás közben az egész képernyő bekékül, és akkor vált vissza eredetire, amikor elmozdítom az egeret a címke fölül.

Ezen felül jó lenne egy olyan megoldás, ami nem csak Chrome böngészővel működik.

(#3706) Sk8erPeter válasza #62853120 (#3705) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Ezen felül jó lenne egy olyan megoldás, ami nem csak Chrome böngészővel működik."
Ja, én is inkább ezt javasolnám.
Már másnak is ajánlottam, a jPlayer egy nagyon jó lejátszó, a dokumentációja is jó, és eddig sikerült minden normális böngészővel működésre bírnom.

Van még alternatívaként a SoundManager is. Ezzel inline szövegekre is nagyon könnyű ráaggatni egy lejátszót, ezt is használtam már, és nekem bejött.

Hogy melyiket válaszd, attól függ, milyen célra kell - az alapján, amiket eddig leírtál, nekem úgy tűnik, hogy pont azt szeretnéd megoldani, hogy egy inline szöveg mondjuk egy lejátszószerűséggé alakuljon át, amikor rákattintasz, arra inkább utóbbi a jó. A jPlayerrel is megoldható az inline szöveg átalakítása lejátszóvá (pl. ilyesmi módon), de minek, amikor ez könnyen megoldható a SoundManagerrel.
De ha egy komplett lejátszót szeretnél playlisttel és szép felülettel, akkor megint csak jPlayer az ajánlott.

Próbálgasd ki mindkét oldalon a demókat, hogy könnyen tudj dönteni!

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#3707) Neil Watts válasza Sk8erPeter (#3704) üzenetére


Neil Watts
veterán

Akkor megpróbálom emberi módon megfogalmazni, mert elismerem, az előbbi vázlat nem volt nyerő.

Szóval:

Van nekem egy képem, rajta jó sok kő :D Ez az egyetlen kép van egy weboldalon. Azt szeretném végrehajtani, hogy ha valamely terület fölé megyek az egérrel akkor az ott lévő objektum változzon meg az általam gondolt képre, az eredeti képen belül.

Pl. mittudomén, ha a képen három fa volt jobboldalt, középen egy kő, baloldalt újből 3 fa akkor ha a középső elemre viszem az egeret, valami teljesen más jelenjen meg helyette.

Ezt gondoltam kivitelezni rolloverrel, de hogy?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Volt egy olyan funkció fireworksben hogy feldarabolta kis képekre a nagyot, olyan mintha egy rácsos táblázatba foglalta volna. Azt hogy hívják? Nem sikerült kiderítenem.

Üdv. core2

(#3708) Mela Kehes válasza Sk8erPeter (#3703) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Igen Ctrl-X-szel csináltam. Értem, hogy mit mondasz, majd belenézek a parancssorok közé és ott csinálom meg. Ahhoz viszint egy kicsit át kellene ismételnem a html programázás alapjait.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#3709) Sk8erPeter válasza Neil Watts (#3707) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hogy kicsit konkretizáljam, itt egy lehetséges megoldás a hatszáz másik közül:
[link]
Menj az ASDASDASD és a BLABLABLA feliratok fölé az egérrel, hogy lásd a változást.
Klikk a Renderre, ha látni akarod nagyobban is!

Ezentúl tényleg rengeteg megoldás létezik még.

====

(#3708) Mela Kehes :
Mondd el, hogy nézzen ki a táblázatod konkrétan, másold be az eddigi kódodat, ami nem működik, és megpróbálunk segíteni a végleges kódban!

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#3710) Mela Kehes válasza Sk8erPeter (#3709) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Ez az oldal

A bal oldali oszlopba kellene beszúrni egy linket, mondjuk a névjegybe. Kijelöltem az egész bal oldali oszlopot és gondoltam egy sorral lejjebb beillesztem. Na ez nem sikerült.

[ Szerkesztve ]

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#3711) Sk8erPeter válasza Mela Kehes (#3710) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jujj... hát ez elég durva. Mármint a kódja.
Az oldal ezek szerint úgy néz ki, hogy egy ordas nagy táblázat, amelynek oszlopai a bal oldali menü, a középső tartalom, valamint a jobb oldali hasáb. Ezzel még önmagában nem lenne nagy baj, csak az a szomorú, hogy olyan szinten kötött a struktúra, hogy még ezek a hasábok sincsenek szétbontva úgy, hogy legalább táblázaton belüli táblázatok lennének, hanem teljesen egymástól függenek, így ha hozzáadsz mondjuk ehhez a táblázathoz még egy sort, akkor mindegyik területen megjelenik a plusz egy sor, így ha most hozzáadsz a bal oldali navigációs menühöz még egy menüpontot, akkor lejjebb tolódik a középső tartalom, valamint a jobb oldali hasáb is.
Tulajdonképpen bele lehetne gányolni, de szerintem jobb megoldás lenne az egészet újra elkészíteni, úgy, hogy a FrontPage-es gányolásoknak még a az írmagját is kiirtod a kódból. Magyarul egy normális programmal teljesen elölről elkészíted az oldalt. Pl. a KompoZer remélhetőleg nem okádná így össze.
Mondjuk az is igaz, hogy a FrontPage-en belül is lehetett volna táblázaton belüli táblázatokat vagy listákat (unordered list) készíteni. Meg ezt is át lehetne strukturálni úgy, hogy KompoZerrel utólag megcsinálod a táblázaton belüli külön menüket.
Vagy még azt is lehet, hogy használsz egy CMS-t (Drupal, Wordpress), ahhoz meg találsz egy megfelelő ingyenes témát, ami megfelel az elképzeléseidnek. De ahhoz már kell PHP-támogatás, adatbázis, stb... szóval az már komolyabb dolog.

Tehát valahogy KompoZerrel hozd össze.

De ha mégis maradsz ennél a megoldásnál, akkor így pl. megoldhatod (már ha ez megoldás):
jelenleg így néz ki az "Órarend" menüpontot tartalmazó sorod (fáj):

<tr>
<td align="center" height="19" width="17%">&nbsp;<font><i><b><font color="#ffffff"><a style="text-decoration: none;" href="nevjegy/orarend.xls"><font color="#ffffff">Órarend</font></a></font></b></i></font></td>
<td align="center" height="18" valign="top" width="70%">
<i><b>
<font color="#800000">
<a style="text-decoration: none;" href="aktualis/2011_10_21/2011_10_21.htm">
<font color="#800000">Mozgalmas nap az Újtelepi Iskolában (2011.10.21.)</font></a></font></b></i></td>
<td colspan="2" align="center" height="19" width="32%">
<i><b>
<a href="akikre_buszkek_vagyunk/kitunok.htm" style="text-decoration: none;">
<font color="#ffffff">8 éven át kitűnő tanulók</font></a></b></i></td>
</tr>

Ouch.

Na, az ezutáni részre tedd be szimplán sortöréssel ezt:
<tr>
<td style="text-align:center;height:19px;font-style:italic;font-weight:bold;color:white;">Újabb menüpont</td>
<td colspan="2">&nbsp;</td>
</tr>

Így odakerül egy újabb menüpont. De lejjebb tolódik a többi is, ezért kell újrastrukturálni, hogy ez ne történhessen meg.

Sk8erPeter

(#3712) Mela Kehes válasza Sk8erPeter (#3711) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Nagyon köszönöm, hogy ennyit foglalkoztál a problémámmal. Eszembe sem jutott a táblázaton belüli táblázat. Járható útnak látom, holnap nekifogok. Majd jelentkezek az eredménnyel.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#3713) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Úgy néz ki működik a dolog. :C :R

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#3714) Sk8erPeter válasza Mela Kehes (#3712) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szívesen! :K
Nyugodtan kérdezz még, ha elakadsz.

Sk8erPeter

(#3715) cidalain


cidalain
veterán

sziasztok, egy kis help kellene HTML-ből. azt hittem okés vagyok, de egy komoly problémán nem tudok túllépni: Karakterkódolás

adott egy többnyelvű oldal egy külföldi (holland) szerveren. az egyik nyelv magyar.
magyar oldalakon a beállított karakterkódolás Közép-európai ISO

<META http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2">

ennek ellenére az összes böngésző nyugat-európai ISO-ként kódolja a szöveget (iso-8859-1)

ez csak a magyar nyelvű oldalrészen okoz problémát, ott viszont elég nagyot, ugyanis az ő és ű betűket a forrásban hülyén jeleníti meg: metákban a szövegeket, meg a szövegtörzsben is, és ez így nagyon nem lesz keresőbarát...

miért van az hogy meg van adva a karakterkészlet és a böngésző mégis felülbírálja? és mi alapján bírálja felül? a domain név .nl vége miatt?

hogyan lehetséges ilyen esetben hogy a böngésző a helyes karakterkódolást alkalmazza a magyar nyelvű aloldalakon? mit kell beírnom a forrásba?

köszi előre is.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#3716) Sk8erPeter válasza cidalain (#3715) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A dokumentumok karakterkódolása milyen?
Ezt meg tudod nézni pl. Notepad++-ban, az "Encoding" (Karakterkódolás) menüpont alatt. Első körben kipróbálhatnád, hogy "Convert to ANSI" (Átalakítás ANSI kódolásra, asszem ez a magyar megfelelője, én jelenleg angolt használok), aztán mentés, doksi feltöltése újból.

Egyébként mivel többnyelvűségről beszélsz, én azt javasolnám, az összeset konvertáld ugyanezzel a programmal inkább UTF-8-ra (ha így teszel, figyelj oda, hogy a konvertálásra menj, ne csak átkapcsold a kódolást), aztán a <meta> részt írd át mondjuk így:
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html;charset=utf-8" />

Ezzel kapcsolatban egyébként mindenképp érdemes lenne elolvasnod a W3C magyar nyelvű cikkjét, tele van linkekkel: [Karakterkódolások] (egyébként a magyar fordítás szerintem elég béna, mintha kiadták volna valami gyors melóra pár diáknak, hogy fordítsák le, de a lényeg átjön)

Az UTF-8 mellett szól az is, hogy későbbi bővítés esetén így már könnyebben tudsz hozzáadni más, "speciális" karaktereket (pl. ë) tartalmazó nyelvet is, pl. épp a hollandot. :D

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#3717) cidalain válasza Sk8erPeter (#3716) üzenetére


cidalain
veterán

Most nem tudom megnézni, majd ha hazaértem ellenőrzöm
De emlékeim szerint maga a dokumentum jól van kódolva. Bizonyítja ezt az is, hogy ugyanazok a forráskódok az otthoni local webszerveren remekül működnek, és helyén van bennük az összes ékezetes betű.

És ettől függetlenül ha átrakom UTF8-ba, és beírom az elején az UTF8 kódolást akkor azt fogja érzékelni? Márminthogy a doksi elejében most is jól van, és mégse az alapján dönt a böngésző.

na mindegy délután próbálgatok, csinálok egy-két tesztet. aztán ha valamire jutok beírom ide

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#3718) cidalain


cidalain
veterán

Nos mégis ki tudtam próbálni, mert mégis adott volt minden hozzá a melóhelyen is.

A forrásfájlok gyárilag ANSI-ban voltak eredetileg, és a kódolás meg ISO-8859-2 volt.
=>A böngésző ISO-8859-1-be kódolta

A forrásfájlt átlöktem UTF-8 kódolásúba, és átállítottam a forrásban a metát is erre
=>A böngésző jól jeleníti meg a konkrét fájlt

Viszont most akkor az összes rohadványos include-olt járulékos fájlomat át kell lökni UTF-8-ba. van erre valami csoportos módszer vagy marad az egyesével átbabrálgatás?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#3719) [pod]Diablo


[pod]Diablo
őstag

Udv!

Van az oldalamon egy fejlec,amit rogiztettem,hogy gorgetesnel az oldal tetejen maradjon,ne gorduljon el a tartalommal egyutt.Itt egy olyan problemaba utkoztem hogy a tartalom resznak a hattere bemegy a fejlec ala gorgetesnel,de a fejlec folott kijon(az oldal teteje es a fejlec kozott van egy kis res),es a tartalom div-be levo szoveg gorgetesnel megjelenik a fejlec elemei folott.Hogy tudnam orvosolni ezt a 2 problemat?
itt a html,es a css kod.

Elore is koszonom a segitseget!

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#3720) cidalain válasza [pod]Diablo (#3719) üzenetére


cidalain
veterán

kapásból azzal kezdeném, hogy a class=fejlec divet fixálnám le, és nem azon belül egy fixet külön. mert így a fejléc div nem rögzül, csak a fixed fixálódik.

és pont ott látod átcsúszni a tartalmat, amennyivel kisebb a fixed a fejlécen belül.

szal szerintem

<div class="fejlec">
fejlec szövege
</div>

és a fixed class cuccait a css-ben átraknám a fejlec class formázásához.

meg a class="site"-hoz is tennék egy formázást: margin-top:0px; így a fejléc kapásból az oldal legtetején fog kezdődni, tehát nem lesz átlátás felette.

sokat segít ha ideiglenesen vékony keretet vagy külön háttérszíneket állítasz be a rétegeknek, és úgy próbálod ki, akkor egyből látszott volna hogy hol a hiba szerintem.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#3721) Sk8erPeter válasza cidalain (#3718) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mondtam én, hogy jó lesz neked az UTF-8. :P

Tömeges karakterkódolás-átalakításra:
Az a baj, hogy amiket eddig találtam karakterkódolás megváltoztatására, nem működött úgy, ahogy szerettem volna.
Próbáld ki azért ezt: UTFCast.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#3722) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#3721) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Esetleg ezeket is megpróbálhatod: [Kaboom], meg itt vannak ötletek, és itt is, ilyen is van, stb.

Sk8erPeter

(#3723) cidalain válasza Sk8erPeter (#3721) üzenetére


cidalain
veterán

nem, mégse jó!

átkonvertáltam minden szuperül, a gépemen minden oké, de amint feltöltöm a szerverre, ismételten csak ISO-8859-1 a böngésző által felismert karakterkódolás.
persze ha kézzel átlököm UTF-8-ra akkor oké. (hasonlóan a korábbi ISO-8859-2-nél)

most a következő bállításaim vannak:
-a forrásfájlok mindegyike UTF-8 (BOM nélkül)
-illetve: <META http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">

Én ezt már nem értem. Mintha bármit csinálnék tökmindegy, mert ezt a rohadt oldalt mindig ISO-8859-1-be kódolná be alapértelmezetten.

agyamat kezdem eldobni, de talán nem én vagyok a hülye, szerintem a szerverrel van valami, csak hogyan tudnám megoldani? (Most utf-8-nál mégszarabb a helyzet, mert így ugye nemcsak az ő és ű betű a rossz, hanem minden ékezetes...)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#3724) cidalain válasza cidalain (#3723) üzenetére


cidalain
veterán

vagyis várjunk csak.

ha sima UTF-8ra kódolom a file-okat, és nem BOM nélküli UTF-8-ra akkor talán oké.
Viszont sima UTF-8-nál, meg az elején becsesz nekem a header elé valamit, és ettől a lokális gépemnél meg kiakad a SESSION_START()-nél, hogy elment valami a fejléc előtt.

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at D:\wwwroot\www\ezustbolt\utf8\index.php:1) in D:\wwwroot\www\ezustbolt\utf8\index.php on line 1

vagy szarjak erre rá, tegyek egy @-ot eléje - @session_start(); - hogy ne jelezze ki a hibát a gépemen? de attól még a warning ugyanúgy fennáll a szerveren is, csak ott ki van kapcsolva. gondolom én.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#3725) Sk8erPeter válasza cidalain (#3724) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem, ne szarjál rá, a BOM-os UTF-8-at inkább sose használd.
Azért dob hibát, mert a BOM eredményez pár plusz kiírt karaktert, ezért is szar weboldalnál (is). Magyarul lesz kimenet a session_start() előtt, ami pedig tilos, ezért dobja a warningot.
Még azt megpróbálhatnád, hogy a PHP-részhez, a doksi elejére (legalábbis mindenféle kimenet ELÉ) berakod ezt:
header("Content-Type: text/html; charset=utf-8");

Ha ez sem oldja meg, még azt is végig kéne nézni, hogy PHP-vel nincs-e valahol felülbírálva a fentihez hasonló módon a karakterkódolás, tehát nincs-e PHP segítségével kiadva egy header, ami azt mondja, hogy ISO-8859-1 legyen a kódolás.

Sk8erPeter

(#3726) cidalain válasza Sk8erPeter (#3725) üzenetére


cidalain
veterán

jó okés, én is így gondoltam, hogy ez nem lesz jó a BOM-mal
mindjárt kipróbálom ezt a php headeres cuccost, kösz

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#3727) cidalain


cidalain
veterán

Nagyon szépen köszi, ez a php headeres cucc bevált. most okés BOM nélküli UTF-8-ban is!
:R

Közben megnéztem egy-két szerver paramétert, mert akkor tényleg ott lehet valami felülbírálat. Ezt találtam a phpinfoban:
HTTP Response Headers
...
Content-Type text/html; charset=iso-8859-1

Mindenhol máshol ahol accept van ott elfogadja az ISO-8859-2, és UTF-8-ot is de itt a response-nál csak ez van. tehát valószínűleg hogy eleve jó lett volna ISO-ban is, ha ezt a php header-os definiálást választom amit legutóbb tanácsoltál. végülis nem baj ez így mert tanultam belőle (legközelebb megnézem ezt a sort a phpinfóban, mielőtt karakterkészletet választok), meg összességében egy magyar-angol-német-holland oldalnak jobb lesz az az UTF-8 amúgy is.

az itthoni, és még egy-két (amit most gyorsan csekkoltam) magyar tárhelyszolgáltató szerverén a fennti beállítás defaultja egyébként csak ennyi:
Content-Type text/html

szóval mégegyszer köszi

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#3728) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Nem vág teljesen a témába, de talán itt tudok választ kapni.
mp3-at szeretnék honlapra feltenni, de hasonló módon mint a youtube a videóval. Olyan tárhelyet keresek, ahová az mp3-at felmásolom és csak a linket teszem az oldalra.

[ Szerkesztve ]

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#3729) Sk8erPeter válasza cidalain (#3727) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szívesen, örülök, hogy sikerült! :K
Én már egyébként sem javasolnám, hogy pl. ISO-8859-2-ben és hasonlókban legyen a karakterkódolásod, nehogy később ez legyen a szűk keresztmetszet. Az UTF-8 elég jól használható karakterkódolás. Ha adatbázishoz nyúlkálsz, és onnan szedsz adatokat, érdemes arra is figyelni, hogy az adattáblák kódolása is UTF-8 legyen, hogy ebből ne legyen gond.

Sk8erPeter

(#3730) Sk8erPeter válasza Mela Kehes (#3728) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Teljesen mindegy, melyik tárhelyre teszed, amíg nincs hozzá normális lejátszód, és csak egy linket pakolsz oda. :)

"mp3-at szeretnék honlapra feltenni, de hasonló módon mint a youtube a videóval. Olyan tárhelyet keresek, ahová az mp3-at felmásolom és csak a linket teszem az oldalra."
A Youtube nem csak egy linket tesz az oldalára a videókhoz, hanem egy lejátszót is biztosít... :U Így a kérdésed ebben a formában elég zavaros.

De ha kell egy jó lejátszó, akkor ezt a kettőt tudom ajánlani: jPlayer, SoundManager.

Utóbbival az is megoldható, hogy betöltöd a megfelelő JS-fájlokat, és csak kipakolsz egy linket ebben a formában:
<a href="na-hol-is-van/itt-az-mp3.mp3" title="Az xyz szám lejátszása..." class="sm2_button">Na ezt most lejátszom.</a>
Erre rákattintva el is indul a szám lejátszása, ha jól csináltad (itt van rá példa).

Sk8erPeter

(#3731) Mela Kehes válasza Sk8erPeter (#3730) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Igen most már látom, hogy nem fogalmaztam pontosan. Nem kell lejátszani, elég ha hivatkozásként van fent és a látogató majd letölti. Inkább olyan oldal kellene, ahová ingyen fel tudom rakni az mp3-akat, hogy ne a saját tárhelyet foglalja. Kerestem a neten (igaz nem túl sokáig), találtam is egyet, de időkorlát volt rajta. Gondoltam egyszerűbb lesz megkérdezni, hátha valaki kapásból tud ilyet. Majd jobban szétnézek és aki keres talál. :)

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#3732) Sk8erPeter válasza Mela Kehes (#3731) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát van milliónyi ilyen. Most hirtelen ez jut eszembe pl.: [link]. Letöltés előtt be kell írni egy CAPTCHA megfejtését, és annyi. De még rengeteg ilyen van. Ja meg ez: [link].
De ha Dropbox-ot használsz, úgy is meg tudod osztani bárkivel a gépeden lévő mp3-fájlaidat.

Sk8erPeter

(#3733) Mela Kehes válasza Sk8erPeter (#3732) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Köszi, a mediafire jó lesz.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#3734) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Ha két html fájl a megjelenítendő szöveget leszámítva megegyezik minden szinten, akkor miért nem "azonosak" mégsem?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3735) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#3734) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Kicsit visszaolvastam és volt hasonló probléma. Megoldottam.
Köszi Sk8erPeter! :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3736) Sk8erPeter válasza fi:zi'k (#3735) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nincs mit, ezek szerint gondolom valami karakterkódolás-para. :D

Sk8erPeter

(#3737) rii


rii
nagyúr

hello

a böngészőben a webcímek előtt már minden weboldalnak van saját kis ikonja ...

hogy kell ilyet csinálni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3738) Sk8erPeter válasza rii (#3737) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

[Favicon]

Sk8erPeter

(#3739) Lacces


Lacces
őstag

Melyik az a HTML tag, amivel megtudom jeleníteni a html elemeket?
Például <br /> vagy <text> stb... Ezeket nem konvertálja át.

(#3740) Lacces válasza Lacces (#3739) üzenetére


Lacces
őstag

Megvan: <xmp>

(#3741) Sk8erPeter válasza Lacces (#3740) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hádenem. :D
Az <xmp> deprecated, nézd meg: [link]
helyette <pre>, és a szövegeket meg HTML-entitásokká érdemes konvertálni, pl. PHP segítségével ez így néz ki: htmlentities().

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#3742) Brown ügynök válasza Lacces (#3740) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

Ezen felröhögtem. Nem rajtad, hanem, hogy ilyen tag-ről még nem is hallottam, csak pre meg code-ról. Erre beírod : Megvan: xmp. :DD

[ Szerkesztve ]

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#3743) Lacces válasza Sk8erPeter (#3741) üzenetére


Lacces
őstag

Áh, nem rossz. Csak most nem PHP kellett :D De okés, a <pre> az stimmelt.
PHP-ban jó. :) Köszi!

(#3744) Lacces válasza Brown ügynök (#3742) üzenetére


Lacces
őstag

Hehe, hát nah :D <pre> <code> nekem is ismerős, de így nem jött ki egyből, aztán google nyomkodta nekem, hogy xmp. De most már az asp.net-es is fv. is megvan.

(#3745) zuzu000


zuzu000
őstag

Sziasztok!

Legeslegalapabb kérdésem lenne:
El szeretném kezdeni tanulgatni a HTML-t, vettem is egy könyvet. Letöltöttem az Adobe Dreamweaver-t, de amikor beillesztem:
<HTML>

asd

</HTML>
Akkor a previewben semmi nem történik, vagyis ugyanezt kiadja (simán csak "asd"-nek kéne lennie nem?). Programon belül kéne állítanom?
Illetve ha van valami tippetek nagyon kezdőknek, elfogadom :)

[ Szerkesztve ]

(#3746) Brown ügynök válasza zuzu000 (#3745) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

Én ebből tanultam: [link]

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#3747) Sk8erPeter válasza zuzu000 (#3745) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem ártana tudni, hova illeszted be.
Amúgy akkor már példa (így szerepel a PH! oldalain a forráskódban):

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" lang="hu" xml:lang="hu">
<head>
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8" />
<meta http-equiv="content-language" content="hu" />
<meta http-equiv="content-script-type" content="text/javascript" />
<meta name="robots" content="index, follow, all" />

<meta name="description" content="" />
<meta name="keywords" content="" />
<title>Blabla</title>
</head>
<body>
<div id="page">
<p>asd</p>
</div>
</body>
</html>

Sk8erPeter

(#3748) whited


whited
addikt

sziasztok
van 1 honlap, és szeretném radikálisan átalakítani, megcsinálom artisteer-be a design-t, és feltöltöm phpmyadmin-ba, hozzáírom a szöveget és ennyi, vagy mik a lépések, leírná nekem valaki? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#3749) Sk8erPeter válasza whited (#3748) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Egyáltalán mihez (Joomla, Drupal, WordPress, stb.) akarsz dizájnt készíteni? :F
Hogyan szeretnéd phpMyAdminon keresztül feltölteni a honlapod tartalmát?
Arra FTP-kliens való (akár webes felületen, de inkább Total Commanderrel, vagy WinSCP-vel (vagy FileZilla vagy...)), míg phpMyAdminon keresztül az adatbázisod tartalmát tudod módosítgatni.
Gondolom nagyjából ennyi: Artisteerben elkészíted a dizájnt, amikor végeztél, az felkínálja a letöltési lehetőséget, letöltöd az ott található tartalmat a gépedre, majd ezt FTP-kliensen keresztül feltöltöd a tárhelyre (arra a szerverre, amihez hozzáférésed kell, hogy legyen). Persze gondolom ezt a sminket, amit készítesz itt, be is kell lőni (nem készítettem még itt template-et, de gondolom szépen le vannak írva a lépések).

Sk8erPeter

(#3750) whited válasza Sk8erPeter (#3749) üzenetére


whited
addikt

köszönöm a segítséget, valószínű joomla-hoz kell de csak holnap tudok meg mindent, mert tudom a domain-t, de hogy mivel csinálták ami most van azt nem :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  HTML szerkesztés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.