Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7451) Lauda válasza puttputt (#7448) üzenetére


Lauda
félisten

Sok problémát megelőzne, megoldana, ha úgymond maguk (is) moderálhatnák a saját területüket.

Ez mar felmerult az aproknal is anno, de el lett vetve az otlet. Szerintem jobb ha a modok kezeben marad.

[ Szerkesztve ]

(#7452) puttputt válasza Lauda (#7451) üzenetére


puttputt
őstag

Az előbb rosszul hivatkoztam( :DDD ):

Értem én azt az álláspontot is, sőt, szó nélkül el is fogadom.
Viszont, ez kicsit olyan, mintha az embernek nem lenne "hatalma" a saját ügye felett.
Mármint, néha bizony nem ártott volna ez a funkció.
Nem akarok neveket (vagy inkább "nem nevet") mondani...
Ő is alkalmazta volna, legalábbis akarta.
Csupán erre céloztam.
Persze, lehetne nyugodtan mást is.
Nem a "modok" alkalmatlanságára.
Ők szépen lavíroznak itt, ebben az esetben is, mármint jól moderálgatnak legtöbbször.
Aztán, eldöntik. Ha nem, nem. :)

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#7453) Lauda válasza puttputt (#7452) üzenetére


Lauda
félisten

Itt nincs hatalmad, se sajat ugyed, minden a PH! tulajdona es ugye, a moderacio pedig a moderatorok/hazigazdak jogosultsaga, innentol fogva nincs mirol beszelni. :)

[ Szerkesztve ]

(#7454) Lenry válasza WonderCSabo (#7449) üzenetére


Lenry
félisten

ez mindig abba a topikba és arra a portálra dob, ahonnan jöttél

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7455) puttputt válasza Lauda (#7453) üzenetére


puttputt
őstag

Idézőjeles, mint látod. ;] :P :DDD
Kicsit ironizáltam.
Egyébként tényleg nincs, nem is kell.
Inkább "erőt" kellett volna írnom, egyébként is.( :DDD )

Viszont, a Logout-Blog lenne az a terület, ahol az ember azért jobban elengedhetné magát...
persze, az is igaz, hogy nem árt, ha a nyitó inkább előtte gondolja át, enged-e hozzászólókat...
Főleg, ha az aktuális topikot amúgy egy ember számára/kedvéért nyitotta meg és meglehetősen kényes a... :U
Valahol meggondoltságra is nevel..., talán ez az oka annak, hogy nem lehet visszavonni, csak külön kérésre.
Szóval, tényleg megértettem, nehogy azt hidd. ;)

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#7456) WonderCSabo válasza Lenry (#7454) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Értem.

(#7457) Lauda válasza puttputt (#7455) üzenetére


Lauda
félisten

Epp az a terulet, ahol jobban elengedheted magad, kevesbe moderalnak, csak ha total ertelmetlenseg vagy szemelyeskedes megy, amugy szabad a palya. :)

Azt viszont semmikepp nem tartom jo otletnek, hogy az user onmaga moderalgasson hsz-eket, ha ugy tartja kedve. ;)

[ Szerkesztve ]

(#7458) Pubszon


Pubszon
veterán

Hi.
Tetszik az új design, csak sztem a link színe lehetne mondjuk piros, mert a kék könnyen beleolvad a betű színébe.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7459) Timyyy


Timyyy
őstag

Egy kis bug szerintem: ha a fórumon keresni akarok valamit, és belekattintok a gépelő felületbe, akkor a gyorskeresés szó nem tűnik el, hanem betűnként nekem kell kitörölnöm, holott eddig egy kattintásra eltűnt. :)

(#7460) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

a linkes kék szín lehetne sötétebb, ezen az ázott homokszín háttéren eléggé szem-meresztgetős az URL-ek keresgélése.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7461) Pubszon válasza Timyyy (#7459) üzenetére


Pubszon
veterán

Megerősítem, nálam is tegnap este óta (gondolom mikor elkezdtetek átállni), azóta nekem is manuálisan kell kitörölni. :K

Illetve a fentebbi kis színes dolgot is ha lehet korrigáljátok, mert pl a színtévesztők se fogják látni, hogy az link vagy nem.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7462) puttputt válasza Lauda (#7457) üzenetére


puttputt
őstag

Ne is hsz.-eket. :N Csak bármikor zárhassa a topikját. Kb. ennyi. Igaz, nem nagyobb dolog bemászni a modkerbe se... :U ;)

Még egy szavazat a szürke-piros-ra. :))

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#7463) puttputt válasza puttputt (#7462) üzenetére


puttputt
őstag

Ja, a sárga-fekete színvariációk viszont kifejezetten tetszenek.
Jól látom őket. (TFT-n is...)
/Jobban, mint az előzőnél... most könnyebb eligazodni./

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#7464) 7


7
addikt

A karrier.prohardver.hu szét van esve IE8 alatt

(#7465) Pubszon válasza 7 (#7464) üzenetére


Pubszon
veterán

FF 3.6 alatt is.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7466) Nyiscsák válasza 7 (#7464) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Megelőztek.

[ Szerkesztve ]

(#7467) 14adam


14adam
addikt

Hello,egy számomra nagyon nagy hiányosságot szeretnék mutatni.kép.Alulról ezt nagyon hiányolom,hogy nem lehet visszalépni a topicokba,fórumrészekre.Én régebben mindig alul lépkedtem vissza.

[ Szerkesztve ]

(#7468) Macilaci457


Macilaci457
őstag

Az egyik cikkekben <link> a "Következő" gomb alatt kilátszik valami szöveg.... FFOX-ban.
Kijelölve ezt kaptam:

* 1. Bevezető
* 2. Adatlap
* 3. Működés, különbségek az elődhöz képest I.
* 4. Működés, különbségek az elődhöz képest II.
* 5. Képminták
* 6. Értékelés

Következő oldal

Ezek szerint ott egy lista lenne?

Más:
Szerintem zavaró, hogy a társoldalak egy része középre, egy része balra rendezett. 16:9 -es monitoron pl elég nagy szem-rángatózást okoz a váltás.

[ Szerkesztve ]

(#7469) meroly


meroly
veterán

Lehet csak az én böngészőmben van a hiba, de ha az egyszerű keresésnél beírom a keresendőt és entert nyomok, akkor a 100 legaktívabb topikot mutatja, ha az ok-ra kattintok, akkor keres a megadott paraméterekkel. Eddig úgy működött az enter, mintha ok-ot nyomtam volna.

Impossible is nothing

(#7470) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

tiszteletem!

megint a színekkel van bajom :DDD van alul-felül az a léptető, hogy 50/100 stb. hsz.-t léptessen a fórumban. néha úgy tűnik, mintha az adott fórum csak 1-100 hsz.-ből állna, mert annyira szürke a léptetőnyíl, hogy azt hihetné az ember hogy nincs is folytatás. Na szóval egy kis kontrasztra lenne szüksége szerintem :) (csak azért írom ezt le, mert az előbb 2x is megtréfált)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7471) Genius007


Genius007
őstag

Lehet rossz topikba írok, még az is lehet, hogy nálam van a hiba. :B

De ez micsoda? [link]

Egyik pillanatról a másikra jött elő ...

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#7472) DigitXT válasza Genius007 (#7471) üzenetére


DigitXT
félisten

Szvsz folyamatban lévő hegesztés mellékhatása. Nekem
olyat is dobott, hogy "az oldal azt mondja, gyorskeresés".

(#7473) meroly válasza meroly (#7469) üzenetére


meroly
veterán

Erre most tényleg nincs megoldás?

Impossible is nothing

(#7474) Lenry válasza meroly (#7473) üzenetére


Lenry
félisten

szerintem nálad van gebasz, mert nálam jól működik a kereső.
cache-ürítés megvolt már?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7475) meroly válasza Lenry (#7474) üzenetére


meroly
veterán

Persze és próbáltam a céges, próbáltam az otthoni gépemen is (vista és xp alatt is).
Működni jól működik, csak az OK-ra kell kattintani enter helyett.

Impossible is nothing

(#7476) Lenry válasza meroly (#7475) üzenetére


Lenry
félisten

furcsa... én ENTER-t nyomtam és jó :F

melyik portál alól fórumozol?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7477) TomKiss válasza meroly (#7475) üzenetére


TomKiss
tag

Milyen böngésző?
Merthogy nálam is hibátlan, Vista, WinXP, FF, és IE alól is...bármely site-on nézve

"Nincs az a magánélet, ami ne lenne leleplezhető. A civilizált világban nem lehet titkot tartani. A társadalom olyan, mint valami álarcosbál, ahol mindenki eltitkolja az igazi személyiségét, de rejtőzködés közben lelepleződünk."

(#7478) meroly válasza TomKiss (#7477) üzenetére


meroly
veterán

Hát a céges az Vista, fogalmam sincs melyik explorer van fenn, már ilyen fülei vannak. Ez az itthoni meg xp és az explorer verziója 6.0.

Lenry: a mobilarena.hu-n keresztül.

MOD: öhm... itthonról már jó :B

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#7479) forceberg


forceberg
veterán

Két kérdésem lenne:

1. Nem lehetne a fórum hátterét a HA-hoz hasonló sötétre változtatni? Nekem zavaró sötét szobában nézegetni a világosságot, az eddigi fehérhez képest ez is előrelépés, de még lehetne sötétebb.
2. Megoldható lenne-e, hogy a fórumban az "Opciók" és "További opciók" a "Kedvenceim" és az "Itt szóltam hozzá" rovat alá kerüljenek?

Üdv, 4ceberg

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#7480) D1Rect válasza forceberg (#7479) üzenetére


D1Rect
félisten

Én fórumozásra a gamepodot használom. Így meg van oldva a dolog. :)

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#7481) meroly


meroly
veterán

Az nagy fejlesztés lenne, ha a hozzászólás szerkesztő nem új ablakban, hanem a topik alján lenne? Értelemszerűen csak akkor nyílna, ha új/válasz/privát-ra kattintunk, de így jobban követhető az, ha több embernek válaszolunk és nem kell ezért mindig szerkeszteni vagy új böngészőablakban nyitni.
Szerintetek?

Impossible is nothing

(#7482) #65675776 válasza meroly (#7481) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szerintem pont jó így. Az általad vázolt megoldástól nem terjedne el jobban a Szerkesztés gomb használata. A mostani megoldással legalább azt az egy hsz-t látod közvetlenül a válasz szerkesztése közben, amire válaszolsz. A javaslatod szerinti megoldásnál meg azt sem.

(#7483) meroly válasza #65675776 (#7482) üzenetére


meroly
veterán

Az én verziómnál minden legfrissebb hozzászólást látni lehetne és talán kevesebb lenne az egymás utáni (5 percen belüli) hsz-ek száma is...

Impossible is nothing

(#7484) #65675776 válasza meroly (#7483) üzenetére


#65675776
törölt tag

És mi a helyzet, amikor nem az utolsó hsz-ra akar az ember reagálni? Nálam ez a tipikus. A mindig az utolsó hsz-re reagálás nekem nem a fórumot, hanem a chat-et juttatja eszembe...

(#7485) meroly válasza #65675776 (#7484) üzenetére


meroly
veterán

Minden ugyanúgy lenne mint most, minden hsz-nél látszódna az új/válasz/privát. Akármelyikre lehetne kattintani, de a szerkesztő ablak nem újként nyílna meg, hanem a legutolsó hsz után (ahova az én hsz-em is kerülni fog). Így látom azt, amire válaszolok és látom az utána lévőket is amikre reagálni akarok esetleg.

Impossible is nothing

(#7486) raczger


raczger
őstag

Két észrevételem, javaslatom lenne (főleg a logouttal kapcsolatban):
-A személyes bejegyzések nagy részénél mindig a szerző írja meg az első hsz-t. Elég hülye szokás szerintem, de talán meg lehetne csinálni, hogy minden bejegyzés kerüljön ki a fórum témák listázásánál is. Esetleg lehetne ez a többi lapcsaládnál is híreknél/cikkeknél.
-Másik pedig a cikkekkel, hírekkel, logoutos bejegyzésekkel kapcsolatban lenne ugyancsak. Szerintem kéne oda egy olyan funkció hogy hiba jelentése (főként helyesírásra gondolok), hogy egy-egy kicsit rosszabbul megírt cikknél ne abból állhon az első 10-20 hsz, hogy leírják miket írt rosszul a szerző. Akár mehetne ez egyből privátként a szerzőhöz.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#7487) sonykor


sonykor
tag

Nekem ilyen sok PÜ partnerem van: [link].
Nem lehetne megoldani, hogy a partnereket csoportoba lehetne csoportosítani? Mint például az msn-ben.

Ha sok a PÜ partner nem lehet áttekinteni, hogy ki hova tartozik. Jó lenne csoportokb gyűjteni őket.

(#7488) egykori


egykori
őstag

A "PROHARDVER! - hardver fórumok" alatt van a "NYOMTATÓK, SCANNEREK, FAXOK" nevű topic-csoport.
Az a problémám ezzel, hogy ebben szinte mindegyik topic (lehet, hogy van kivétel, és nem a régi, fölöslegesen nyitottakra gondolok) az utángyártott, utántöltött, chipresetelt, heckelt, buherált festékpatronokkal, és tonerekkel kapcsolatos görcsölésekkel van túlnyomórészt teleírva.
A kérdésem: megoldható-e, hogy a fenti ügyekhez köthető kérdéseket, beírásokat átirányítani, átirányíttatni a most is létező "Patronutántöltés topic - minden amit a patronok utántöltéséről tudni kell tapasztalatokkal" - "Milyen utángyártott tintapatront/utántöltőt?" - "Canon nyomtatók chip resetelése" stb. topicokba?

(#7489) tob!as


tob!as
tag

Egy kérdésem lenne, hogy a fórumba, nem akartok-e véletlenül egy hozzászólás "csoportosító" rész írni. Ha valaki elindít egy altémát, akkor a rá leadott válaszok nem folyamatában mennének, hanem az eredeti hozzászólás alá, csak pici bekezdéssel.
Így ha valaki rálel egy problémára / témára akkor azonnal látja hogy milyen reagálások érkeztek rá.

(#7490) Egorov válasza tob!as (#7489) üzenetére


Egorov
aktív tag

Szerintem ez így jó ahogy most van. Az ubuntu.hu oldalon azt hiszem úgy van, ahogy te mondod (ha nem akkor már megváltoztatták, rég jártam ott) és nekem nagyon nem volt átlátható.

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#7491) tob!as válasza Egorov (#7490) üzenetére


tob!as
tag

Ez csak egy javaslat volt, persze az aktív fórumozók természetesen nem feltétlenül szeretik a változást. Éppen ezért nem változott már évek óta fórum alapfelépítése, én csak egy lehetőséget vázoltam fel :) Mondjuk egy kapcsolóval ki/be kapcsolhatod.

Főként egyébként a több 10000 hozzászólásos fórumokban tud hasznos lenni, mondjuk egy azonnali kérdések fórumában :)

(#7492) neilszab


neilszab
őstag

Hali,

Úgy vettem észre, hogy a Blogok kommentjeibe nem működik a kereső. Le is ellenőríztem, bementem egy blogbejegyzés forumjába, kinéztem egy ritka szót, majd kihátráltam onnan és rákerestem az összes fórumban, és nem hozott eredményt.

Tudtok erről, direkt van-e, illetve lesz-e javítva? Köszi

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#7493) neilszab válasza neilszab (#7492) üzenetére


neilszab
őstag

A helyzett rosszabb mint gondoltam:

Az előző hsz.-embe használt "kihátráltam" szót is csak akkor találja meg, ha konkrétan ebben a topikba állok, különben "nincs találat"... :(

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#7494) DigitXT válasza neilszab (#7493) üzenetére


DigitXT
félisten

Que?:F Ha ebben a topikban állsz, alapértelmezésben itt keres,
a HSZ-ek szövegeiben... Ha viszont fórumtémákon állsz, akkor a
fórumtémák címeiben fog keresni. Gondolom nem azt várod, hogy
a kereső átnyálazza neked az összes topik összes HSZ-ét...?:DDD
Szerk: amúgy ha csak a "kihátrál"-ra keresel, rögtön láthatod, mi
a különbség. Egy olyan topikot dob fel, aminek a címében van.;)

[ Szerkesztve ]

(#7495) neilszab válasza DigitXT (#7494) üzenetére


neilszab
őstag

Közben rájöttem én is hogy így működik... de ne legyél úgy meglepődve, sztem 2010-ben teljesen alap, hogy a kereső lazán végignyállaza pár pillanat alatt az összes téma összes szövegét, elvégre úgy van értelme a keresőnek... ;)

Csak hogy mondjak rá egy példát... Google :DDD

de a viccet félretéve, én tudok/használok olyan fórumokat, ahol ez teljesen alap funkció...

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#7496) meroly válasza neilszab (#7495) üzenetére


meroly
veterán

Ezen én is ledöbbentem valóban..... de már megszoktam a puritán körülményeket ;]

Impossible is nothing

(#7497) #65675776 válasza neilszab (#7495) üzenetére


#65675776
törölt tag

Na az ilyen keresők által adott találatok között élmény nézelődni. Mire megtalálja az ember, hogy mit is keres valójában, megőszül. Nem baj az, hogy szűkíthető a keresés helye, sőt, kifejezetten előnyös.

Egyébként PH!-n mindig is így működött. Legalábbis amióta én regelve vagyok biztosan.

Google-re: legyen itt is pagerank, amit mindenki szerte széjjel hekkel, és még véletlenül se a lényeges találatok legyenek elől (pl ha az ember egy alaplap specifikációit keresi, akkor a legritkább esetben van az első öt lapon a gyártó oldala, tipikusan mindenféle boltok, mindenféle idétlenül elírt specifikációkkal. Vagy ha kézifegyver témában keresne az ember, akkor az első 20 oldalon csak AS hülyeségek legyenek, valódi információra mutató link meg semmi)? Jó a google keresője, de vannak árnyoldalai, nem is kevés.

(#7498) Winner_hun válasza #65675776 (#7497) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem mindig így működött, ha régebben pl. a fáradt gőzben voltál akkor nem csak a fáradt gőzben, hanem mindegyik fórumtémában keresett.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7499) neilszab válasza #65675776 (#7497) üzenetére


neilszab
őstag

"Na az ilyen keresők által adott találatok között élmény nézelődni."

amennyiben rosszul használod, akkor valóban, ha pedig értelmes szókapcsolatokat és megfelelő szűkítéseket alkalmazol, akkor pedig rettentő jól használható dolog ez. A saját közösségem fórumán magam is (GTR-Masters.hu) moderátor vagyok és néha igen csak gondban lennék, ha nem tudnék rákeresni akármire..

Szóval úgy gondolom fölösleges azon vitatkozni, hogy jó lenne egy ilyen ide a PH-ra, mert ez nyilvánvaló, hogy manapság ez már alapkövetelmény...hogy utána ki tudja jól és rosszul használni, az meg egyéni képességek kérdése..

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#7500) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Nem tudom volt-e már ez az ötlet.

Nagyon hasznos lenne, ha a privátokat lehetne név szerint és db.szám szerint is rendezni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.