Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Elrood válasza Bash (#500) üzenetére


Elrood
őstag

A híreknél, ahol nincs ez a sáv nincs gond, az opciók rész a helyén van.
Viszont, most megnéztem vagy 5 cikket, és mindenhol ez volt, és a frissítés nem oldja meg.

[Szerkesztve]

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#502) faster


faster
nagyúr

Na, felhozom ezt a topikot, mivel ismét volt/van egy floodoló, újraregisztráló őrült, és sajnos sok javaslat született már, de változás nem nagyon történt ez ügyben.

Javaslat:

Regisztráció->Emailes aktiválás->újoncként 5 percig nincs új hsz->30 percig nincs új topik.

[Szerkesztve]

(#503) rATdrAgOn válasza faster (#502) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Ooo... szvsz egy pszichologiai es intelligencia teszt sem artana - mondjuk a mar regisztralt felhasznalokat is kotnem ehhez. :DDD
Hirtelen nagyon megcsappanna az itt letezo reggelt userek szama. ;]
(En lennek az elso aki kihullana, mivelhogy mongoloididiotapszichopatatomeggyilkos lakozik bennem az elso ranezesre abszolut artalmatlan kulso mogott ;])

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#504) Alvin_ti4200 válasza faster (#502) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nekem is van egy ötletem. Moderátori engedély kéne egy újonc első topikjához. Ameddig az első téma nem lesz aktív, tehát nem jelenik meg a fórumban, addig nem lehet másikat nyitni. És mondjuk én elvállalnám a moderátorságot, így viszonylag könnyebben át lehetne hidalni ezt a problémát, hogy esetleg nincs itt moderátor, amikor kéne.

(#505) Egon válasza faster (#502) üzenetére


Egon
nagyúr

Egyetértek, annyi kiegészítéssel, hogy legalább 15-20 percig ne bírjon hozzászólni, és csak 1 óra elteltével nyithasson új topicot...;]
Ezzel egyidejűleg vhogy figyelni kellene az azonos e-mail-címről érkező regisztrációkat is, mert biztos lesz olyan állat, aki egy órán át folyamatosan regel usereket, aztán meg egy fél órára tönkreteszi a fórumot...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#506) faster válasza Alvin_ti4200 (#504) üzenetére


faster
nagyúr

Ez nagyon hátráltatóvá válhat. Amit én írtam, egy működő, bevált rendszer. (Index fórum)
Ez elsősorban floodvédelem, eléggé nehézkes ahhoz, hogy ne legyen érdemes újrareggelni->topikot nyitni, de nem nehezíti meg nagyon annak a dolgát, aki komoly szándékkal jön ide. Ráadásul az új topikok számát is csökkentheti, 30 percig, amíg nem tud topikot nyitni, addig van ideje nézelődni, keresgélni, jobban rá van kényszerítve, hogy szétnézzen, de nincs elvágva a lehetőségtől, hogy kérdezzen (netcaféból kérdezget, mert az otthoni gépe döglődik). Ha pedig olyan fajsúlyos a téma, hogy új topikot érdemel, akkor várja ki a 30 percet.

[Szerkesztve]

(#507) faster válasza Egon (#505) üzenetére


faster
nagyúr

Persze, ezeket az időlimiteket később még lehet finomítani.
Meg persze sok fórummotorban van másfajta floodvédelem, pl. min. 15 mp két hsz között ugyanattól a usertól. Min 1-2 perc. két topik nyitása között ugyanattól a usertól

[Szerkesztve]

(#508) anaqer


anaqer
veterán

Bővebben: link
'nuff said. ;]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#509) [w] válasza anaqer (#508) üzenetére


[w]
őstag

ez beszarás, annyira jó... :))
csak az a baj, hogy akiknek szólna, azok nagy valószínűséggel szart sem értenek belőle :DDD

cmdr PETER W. VOLKOV

(#510) faster válasza anaqer (#508) üzenetére


faster
nagyúr

Tényleg nagyon jó... :C Mindenkinek látnia kéne! :C

(#511) Integra


Integra
titán

egy kérdés.

meglehet e azt oldani a cikkeknél, hogy legyen a cikk alatt vagy legfelül egy olyan gomb hogy ugrás a cikkhez tartozó topicba???
ugyanis eléggé megkönnyítené a cikkhez tartozó topic megkeresését:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#512) Viktor77 válasza Integra (#511) üzenetére


Viktor77
titán

Az ''opciók'' felirat melletti szövegbuborék erre szolgál.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#513) Integra válasza Viktor77 (#512) üzenetére


Integra
titán

király, tényleg,,, vakegér vagyok:D
az mondjuk viszont kár hogy nem a topicba dob be először hogy olvashassam azt ha akarom a hozzászólás előtt:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#514) Viktor77 válasza Integra (#513) üzenetére


Viktor77
titán

A topicba dob be, kivéve akkor, ha Te vagy az első hozzászoló.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#515) Elrood válasza anaqer (#508) üzenetére


Elrood
őstag

Szerintem minden új regisztráltnak le kell ezt vetíteni, persze előbb kéne egy magyar verzió:).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#516) VladimirR válasza anaqer (#508) üzenetére


VladimirR
nagyúr

''Shut up and go out you forum whore!'' --- ez hatalmas :DDD
egyetertek Elroddal, ezt le kellene forditani, es beiktatni a regisztracios folyamatba, pl ugy, hogy ennek a vegen legyen egy gom, amivel tovabb lehet lepni, szoval muszaj legyen megnezni

(btw mi az a 'nuff? mar tobbszor is lattam toled)

enough
anaqer

(#517) Elrood


Elrood
őstag

OS: WinXP, BR: FireFox 1.0PR
Még egy hiba, előhozom a felhasználó adatait (katt a nevére), és hiába kattintok az OK -ra az ablak nem zárodik be.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#518) Loretto


Loretto
veterán

hí emberek.miért van hogy a cikkarchivum csak 30-asával jelenik meg?sehogy nem lesz 300-as blokk. :F

Soirée...

(#519) Integra


Integra
titán

a kérdés, meglesz e oldva valamikor, hogy sajátgéprőlis fel lehessen tölteni képet?
a lá index, ott most egész elfogadható módon csinálták meg, igaz a PH szerintem tökélesíthetné még egy picit:)
sokkal egyszerűbb lenne mint a saját oldalra felrakom a képet oszt onnan linkelek, és vagy működik vagy nem, mikor milyen kedve van az oldalnak:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#520) Loretto válasza Integra (#519) üzenetére


Loretto
veterán

igen ez nem lenne rocc.

Soirée...

(#521) burgatshow válasza Elrood (#517) üzenetére


burgatshow
veterán

Nekem bezárul! Full u.a mint neked 1.0pre xp

(#522) Integra válasza Loretto (#520) üzenetére


Integra
titán

annyival módosítva az indexes megoldást hogy a megjelenített kép a hsz-ben azonos lenne, de ha ráklikkelek akkor az eredeti feltöltött kép mérete lenne.
az index ugyanis nagyításkor szétveri az eredeti méretet és sajátot állít be neki

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#523) Cos


Cos
senior tag

Előre is bocs ha nem én vagyok az első aki ezt megemlíti! Van egy olyan kis bibi hogy amikor rákattanok az egy user infoban megadott web címre megnyitná az oldalt de általában beírja elé a ''http://prohardver.huhttp:/ ....'' bár ez annyira nem nagy hiba de ha ki lehet akkor javítsátok ki! :D THX

Brr Brr

(#524) jerry311


jerry311
nagyúr

Hogyan lehet 2 db #25-ös hsz? Ráadásul 2 felhasználóval :DDD :Y
http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=92192&start=0#msg25
Bővebben: link

(#525) Pet_i válasza anaqer (#508) üzenetére


Pet_i
senior tag

Coooool! :C

(#526) Mag


Mag
senior tag

Lásd az aláirásom....


.....
U.i.:
te nem vlagyimir

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#527) Mag válasza Mag (#526) üzenetére


Mag
senior tag

Sztem már lehetne arra javitani hogy ''még mindig'' : ((

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#528) VladimirR válasza Mag (#526) üzenetére


VladimirR
nagyúr

multkor elmagyaraztam qnet-en, erre megint kostolgatsz :((( - nem lesz ez igy jo (foleg neked nem)
es legalabb a nevem irnad le normalisan

(#529) Cathfaern válasza Integra (#522) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem ha megsupportálod a PH!-t egy ''pár'' HDD-vel, akkor Parci szívesen megcsinálja ezt :) Gondolj bele: a sok hülye user feltölti a 10MB-os bmp-it, meg 3000*4000-es felbontásos képeit..ki bírja ezt tárhellyel? Az index is ezért kicsinyít (s csak a kicsinyítettet tárolja), de szvsz még az is elég nagy tárhelyigény. De amíg az index megengedheti ezt magának, addig a PH! nem biztos (ne felejtsük el, hogy 1-2 évvel ezelőtt a PH! legjobb esetben is nullszadós cég volt)

(#530) harry


harry
veterán

Nem tom, h ez másnál is így van-e, de ha guga bazárjába írok, akkor utána ha más topicba megyek akkor is az a név marad kiírva: Bővebben: link (remélem így már érthetőbb)

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#531) VladimirR


VladimirR
nagyúr

Parci!
most latom, hogy megkonnyiteted az egy adott hozzasolasra valo linkelest - kosz

(#532) Integra válasza Cathfaern (#529) üzenetére


Integra
titán

egy ezrest szívesen beledobok a közösbe egy 160gigás vinyóhoz!
1024x768-as jpg korlátozással azért elég sokáig elég kéne hogy legyen:)

amúgy milyen a ph cégfelállása, tulajdonosi szerkezete?
tartozik valami másik oldalüzemeltetőhöz?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#533) VladimirR válasza Integra (#532) üzenetére


VladimirR
nagyúr

lap aljan impresszum (Bővebben: link)

(#534) rudi


rudi
nagyúr

Teszt..

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#535) _Petya_


_Petya_
őstag

Üdv!

Lenne egy ötletem...

Jó volna, ha lehetne tudni, hogy egy adott user épp be van-e jelentkezve...
Tudom, van ''Aktív tagok'' lista, de pl. sokkal jobb lenne, ha mondjuk a neve, vagy az avatarja mellett lenne vmi jelzés, hogy épp online. (így tudnám, hogy várhatok-e tőle néhány percen belül választ, stb...)

Ha nem tartjátok jó ötletnek, akkor bocs, hogy zavartam.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#536) vtechun


vtechun
veterán

hello! azt meglehetne oldani, hogy az általam nyitott topicokat egy kattintással kilistázzam: lenne egy link, hogy saját és arra kattintva látnám az általam nyitott topicokat... Ez nem megoldható?

[Szerkesztve]

(#537) VladimirR válasza _Petya_ (#535) üzenetére


VladimirR
nagyúr

Hi

nem kotekedes keppen es fokent nem szemelyes tamadasnak szanom, de miert varjak el egyesek (nem feltetlen, es foleg nem csak te), hogy egy forumon azonnal valaszt kapjanak?
az ilyenekre ott vannak a fizetos supportok, de egy forumon megesik, hogy akar napokat kell varni egy-egy erdemi valaszra
ha kerdesed van, tedd fel, s ha valaki ugy erzi, hogy valamennyire szakerto az adott temakorben, az elobb utobb ugyis megtalalja a temadat, s benne a kerdesedet
ennek a hozzaallasnak a kialakulasa miatt nagyban okolhato szerintem a szelessavu, korlatlan hozzaferesu internet elterjedese
anno, mikor meg modemmel nyomultam, csak ejjelente tudtam feljonni netre es azt sem rendszeresen - igy ra voltam kenyszeritve, hogy kerdesemet a leheto legpontosabban megfogalmazzam, illetve valaszomban mindent kifejtsek (egyszerre akar tobb embernek is)
a szelessav elterjedesevel ez a kenyszer megszunt, s egyre tobb az olyan kerdes, hogy ''problema a topicciben'' (ami mellesleg ket-harom szo) es ''varom a valaszokat'' - aztan 10-20 hsz-en keresztul csak az megy, hogy megprobaljak kihuzni az illetobol, hogy mit is akar es mi is a problemja pontosan - ha megsem tortenne hasonlo, akkor dobalja ketpercenkent az up-ot, mert olyan nincs, hogy ne lassa mindenki a temajat es vilagrengeto problemajat

ezzel csak annyit akartam elmondani, hogy mivel a forum azt nem teszi lehetove, hogy minbden esetben perceken, vagy akar orakon belul kapj valaszt a kerdesedrem, torekedj arra, hogy ha valaki meglatja azt, ne kelljen visszakerdeznia, hanem tudjon valaszolni - lehet, hogy igy meg kozelebb is kerulsz idoben a megoldashoz, mint sok visszakerdezgetessel es az azokra adott egy-ket soros (roszabb esetben egy-ket szavas) valaszokkal

(#538) tom


tom
csendes tag

Van egy problémám a useremmel: ha módosítani akarom az adataimat, kiírja, hogy az azonosító már foglalt. Egyébként is kicsit ''furán'' kezeli a useremet, pl. nem mutatja a régebbi hozzászolásaimat, és a jobb oldalon mindig valami random userként üdvözöl, most pl. annabella-ként.

(#539) Cathfaern válasza tom (#538) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az nem téged üdvözöl, hanem a legújabb regisztrált tagot ;)
Az adatmódosításra viszont nem tudok mit mondani

(#540) tom válasza Cathfaern (#539) üzenetére


tom
csendes tag

Áááá! :) Ez valahogy eszembe sem jutott. :) Köszi.

(#541) tiv83us válasza tom (#538) üzenetére


tiv83us
veterán

a jobb oldalon mindig valami random userként üdvözöl, most pl. annabella-ként.

Mi a baj az annabella nevvel, legalabb nem olyan gyakori mint a ''Tom'' :D


[Szerkesztve]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#542) bali79


bali79
tag

Hi!
Nem is tudom, hogy miért csak most vettem észre, de a hardverpiac szót egybe kell írni!
Javítani kéne mindenhol.

Sőt a hardvertémákat is.
Úristen, a mobilpiacot is :Y

[Szerkesztve]



[Szerkesztve]

Mindenre van félmegoldás!

(#543) Cathfaern válasza bali79 (#542) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Hmm...vedd úgy, hogy a hardverpiac nem egy köznév, hanem valaminek a neve. Így máris nem vonatkoznak rá a nyelvtani szabályok :D

(#544) The Creature


The Creature
tag

Én csak dícsérni akarom, h létrejött egy mobilpiac topic is... sokkal átláthatóbb így már a helyzet.. :C :C :C csak így tovább!! :C :C :C

''Nem te vetted el, én adtam neked..''

(#545) TommyGun


TommyGun
őstag

Csao

nyitottam egy topicot rá de mondták hogy ide is :)

''Szal lehet hogy már volt de ilyesmi nevű topicot még nem találtam ezért ide írom....vagy témájút persze nem olvastam végig az egészet szóval ha már van ien téma akkor 1001 bocsánat....vagy az 1001 éccak ?

Szal a gond a köv. Otthon és melóban is PH!-zok. Sok témába beírok melóban meg otthon is. De az a gáz hogy az uccsó hozzászólások csak azon a PC-n vannak jelen amelyiken a hozzászólást fizikailag írtam. PL ez a topic is otthon nem lesz közte mivel itt melóba írom így keresgélhetek otthon mint állat. Namost ha PL venni akarok valami elég kellemetlen hogy keresgélni kell itt ott meg mittomén esetleg lemaradok róla mert a címére se emléxem nehéz végignyálazni

Nincs valami megoldás erre ? esetleg a Házigazdág nem tervezik ennek javítását ?
Azt hittem hogyha bejelentkezek az én saát egyedi azonosítómmal akkor ez bármely gépen használható funkció de sajna nem

Előre is köszi a válaszokat....''

--------------------------------------------------------------
na azt már elmondták hogy az adott gép cookie-jához :B idomul ez a dolog.....

De ez roppant inkompatible :( Nem akarok pofátlan vagy bármi lenni de nem tervezitek esetleg Nick-hez hozzárendelni ezt hogyha bármien netkávézóból vagy mittomén honnan PH!-zok akkor ugyanúgy megjelenjenek amikhez hozzászóltam ? :B

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#546) Cathfaern válasza TommyGun (#545) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azt megteheted, hogy a cookie-kat mindig kimásolod egy floppyra vagy egy pendrive-ra, s hurcolod magaddal.

(#547) atuci


atuci
senior tag

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy megvalósítható lenne-e egy olyan kereső funkció, amelyben a hozzászólásaimat lehetne megkeresni. Tehát nem topikcímekben, hanem az összes hozzászólás között. Mert néha jó lenne tudni, hogy hova is írtam, meg miket.


Én is 3-4 helyről szoktam netezni, és sajna nincs meg minden gépen az összes cookie. Meg a melóhelyen hetente törlődik.



Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#548) vicces


vicces
addikt

most borult ki a sárga, pisivel teli bili..

nem lehetne azt megoldani, hogy ha valaki megadja a weboldalának a cimét, és én annak a valakinek az email lapján rábökök a patkánnyal, akkor a cimet ne ugy nyissa meg, hogy www.prohardver.hu/www.uristenkukacmenny.huh ?

szóval értitek! :)

[Szerkesztve]

:)

(#549) Cathfaern válasza vicces (#548) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

ha normálisan, azaz http://-el van beírva a cím, akkor nem rakja elé.

(#550) TommyGun válasza Cathfaern (#546) üzenetére


TommyGun
őstag

Ezt énis sejtettem de nem lehetne hogy ezt a weblap tárolja ? Most mien már hogy floppyval kell rohangálnom a marsjárók korában hogy megtaláljam a topicjaimat :D

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.