Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) mirci18 válasza doc (#649) üzenetére


mirci18
addikt

Falun lakok itt nincs csak takarék.
De nekem nincs ilyen gondom mert bankolok mindenhogy.
Én csak leírtam hogy más miért küld még mindíg csekken pénzt.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#652) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok!

Ma adtam fel egy hirdetést vaterán, de csak az új felületen tudtam miközben látom, hogy mások a régin hirdetnek. Hogyan tudnám én is ott?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#653) mirci18 válasza alienpapa (#652) üzenetére


mirci18
addikt

Lehet hogy a beta vaterán voltál fent.
Mert nekem simán engedi a régire felrakni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#654) alienpapa válasza mirci18 (#653) üzenetére


alienpapa
senior tag

Közben kicsit utánajártam a dolgoknak és olyannak, aki még nem tett fel hirdetést annak már csak a bétán lehet ezután.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#655) WhiteWalker válasza alienpapa (#654) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Jó régóta van már béta...

(#656) mirci18 válasza WhiteWalker (#655) üzenetére


mirci18
addikt

De minek?
Használhatatlan a levelező rendszere.
Gyakorlatilag a vatera kizárása nélkül levelezek az eladóval.
Átláthatatlan nincs kiforva.
Nemhiába lett az átállás lefújva.
Mert az emberek nem akarták használni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#657) batagy válasza mirci18 (#656) üzenetére


batagy
őstag

Én februárban próbáltam a beta-t, tényleg használhatatlan volt, ezt írtam akkor.

Azóta sem javult ?? Haladnak akkor... :W

(#658) mirci18 válasza batagy (#657) üzenetére


mirci18
addikt

Biztos hogy nem haladnak mivel két hete gyakorlatilag emailos levelezéssel a vatera nélkül vettem meg egy beta vatera terméket.
Másrészt hogyha stabil lenne a rendszer már a sima vaterát lelőtték volna hogy átmenjenek kötelezően az emberek.

Nem tudom miért ilyen tehetetlenek és azt sem értem hogy az eddig felvásárolt boltokkal miért akarják összehozni a vaterát.
Ugyanis azt tippelem hogy azért kell az új vatera mert akkor ezek az eltérő webes felülettel működő boltok végre egy fajta képpen üzemelnek kevesebb a gondjuk.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#659) WhiteWalker válasza mirci18 (#656) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Én az egész vaterát lefújnám!!
Pénzmosoda az egész.

(#660) attiati válasza alienpapa (#652) üzenetére


attiati
veterán

"Örömmel értesítünk, hogy a béta Vatera (beta.vatera.hu) oldalon megszerzett teljes jogú felhasználói státuszodat átvezettük a www.vatera.hu, illetve a www.teszvesz.hu oldalára is. Ennek köszönhetően mostantól már a www.vatera.hu és a www.teszvesz.hu oldalaira is tudsz terméket feltölteni, illetve teljes körűen tudod használni az eladással kapcsolatos összes szolgáltatást."

nem tudom, hogy miért pont most, és eddig miért nem, de ez lehet az oka a kérdésednek

(#661) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Hogy tudok egy már licties aukciót törölni?
Van ennek anyagi vagy egyéb következménye?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#662) batagy válasza DonThomasino (#661) üzenetére


batagy
őstag

Én úgy emlékszek, hogy már licitált aukciókból egy hónapban csak egyet lehet törölni. Azt is meg kell indokolni. Azontúl nem lehet már törölni a licitáltakat.

Arra nem emlékszek, hogy hol van a menüben, valahol ott van.

(#663) csaba17 válasza batagy (#662) üzenetére


csaba17
senior tag

helósztok
egy kérdésem lenne: van valahol leírás arra hogy miként lehetséges értékelés módosítani?
anno kb fél éve kérdeztem a vaterától valami hasonlót hogy "ha 14 napig nincs értékelés akkor már jön a számla a jutalékról", ekkor olyat írtak hogy adjak semlegest és utólag tudom módosítani, persze az emailt nem találom....
most lenne egy vevőm, 12 napja megvett 2 db kijelzővédő fóliát, én egyből írtam neki illetve 1 hét után írtam hogy ha nincs válasz vagy valami akkor lassan megy a negatív.
másnap válaszolt hogy elnézést meg minden és hogy kell a fólia csak elfelejtett írni de másnap utalja.
mondanom sem kell hogy az utalás nincs sehol, este írtam neki hogy hétfő estig várok, keddre telne le a 14 nap, és megy a megfelelő értékelés.
ez egész beszélgetést továbbítottam a vatera@biztonság-ra vagy mire, kaptam is számot amivel tudok rá hivatkozni.
nem akarnék negatívot adni, eddig 7 pozitívja van, de ha muszáj akkor muszáj, max módosítom ha megtudom hogyan kell illetve még egy kérdés:
azzal hogy elküldtem a vaterának a beszélgetést ki tudok védeni egy kölcsönös negatívot?
eddig 100%os vagyok, nem akarom hogy elrontsa az értékeléseimet főleg hogy én mindent megtettem amit csak lehet.
?

(#664) D@reeo


D@reeo
aktív tag

Sziasztok
Vaterás tömeges feltöltővel (AllegroupPTS) kapcsolatban lenne problémám.
Indításnál hibát dob, ami a képen látható. Supporttal nem megyek sokra, szokásos szöveget nyomják.
Próbáltam
-újratelepíteni a programot
-Kaspersky-t kikapcsolni (megbízható alkalmazások közt van az alkalmazás mellesleg)
-Win tűzfalat kikapcsolni
-csökkentett módban indítani a számítógépet
-a routert kihagyva direkt kötni a modemre a gépet.
De így sem akar működni. Ha nincs hálózaton a gép, akkor is ezt a hibát dobja, tehát valószínűleg valami blokkolja, de nem tudom, hogy mi a retek lehet az. Valakinek van valami tippje, hogyan orvosolható a problem? Köszi
kép

(#665) Something_


Something_
őstag

Zsíír..

Felraktam annó 1 dolgot vaterára ilyen kiemelés szarsággal. Természetesen a termék nem kelt el, így meg is feledkeztem róla.
Sajna azt az emailt nem igazán nézegettem, amire reggelve volt.
Pár hete beléptem, írták, hogy tartozok 500 ft-tal.
Beléptem OTP-be, kattintás, utalás. Többet is utaltam, hogy legközelebb ha használom, akkor ne legyen ilyen szarakodás.
Nah, aztán tegnap megint beléptem és már valami behajtócég követelt 6200 ft-ot, azaz 5700 ft-os kezelési költséggel, amiben küldtek egy emailt :D
Nah, de én befizettem. Nézem az OTP-s szarságot, van is hibaüzenet, hogy időtúllépés miatt nem ment el a cash. Fasza. Gyorsba rányomok, el is utaltam a cash-t.
Jóvá is írták.

Na már most, ez a behajtócég 5700 ft-os szarsága egy emailért elég vicces, főleg, hogy a "tartozásom" 500 Ft.

Nem is ez a lényeg. Hanem az, hogy egy e-mail lehet egy hivatalos megkeresés? Mármint egy normális behajtócég küld egy levelet,akár ajánlottan, tértivevényesen, nem?

Amúgy az a számlaszám, amire a vaterás reg van, az már rég meg is szűnt..
..egy emailcím alapján, amit már nem is használok, az alapján akarnak behajtani bármit is?

(#666) csaba17 válasza Something_ (#665) üzenetére


csaba17
senior tag

szerintem egy emailes megkeresés, felszólítás semmiképp nem lehet hiteles.
mi van akkor ha már nincs meg, feltörték a regisztrációd vagy akármi? töröld, max azt mondod hogy biztos a spambe volt, nem láttad, miért nem küldtek hivatalos értesítést pl postán aminek nyomva van.
de ez csak az én véleményem.

(#667) Outlander válasza Something_ (#665) üzenetére


Outlander
őstag

Nem kell vele foglalkozni... saját "rémisztgető" cégük.

Annó én is belefutottam... mivel a tartozást rendeztem, így a követelésük semmis...

Szaal, a vaterára belépve, +os az egyenleg, akkor rakd az emailt a spam mappába. ;)

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#668) mirci18 válasza Outlander (#667) üzenetére


mirci18
addikt

NEm pontosan.
Hogyha már levelet küldenek a címére akkor ki kell fizetnie az eljárás költségét de itt csak email volt így ez nem hivatalos dolog.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#669) Outlander válasza mirci18 (#668) üzenetére


Outlander
őstag

Akkor sem kell....

Elég ha elküldi a befizetés és jóváírás igazolását....ha nincs mit követelni, akkor nem lehet munkadíja sem...

De amúgy mondom, saját cégük.... szaal igazából ha valaki befizeti örülnek, ha csak a valós tartozást rendezik, akkor sem csinálnak semmit...

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#670) mirci18 válasza Outlander (#669) üzenetére


mirci18
addikt

Hát én meg pont nem így jártam.
Volt egy ezres tartozásom otp felé.
Amiből lett követeléssel eggyütt 6800 ft.
Amit ki kellett fizetnem mert ez már a felszólítás miatt volt mint munkadíj a behajtócégnek.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#671) Outlander válasza mirci18 (#670) üzenetére


Outlander
őstag

Most ne keverd ide egy bank irányába való tartozást (hitel, szerződés) akármi..

Itt a vatera szokott keménykedni h befizessék az összeget... de ez nem egy "valós".... mint esetedben az otpés.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#672) mirci18 válasza Outlander (#671) üzenetére


mirci18
addikt

Oké ha itt így van akkor az külön öröm.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#673) Phvhun


Phvhun
őstag

Üdv néktek,

Ha van egy halom random használt és valamire hasznos cuccom, ami már nekem nem kell, és értékük olyan 500-10.000 között mozog, és az egészet egyhuzamban el akarom tüntetni a szobámból mert csak a helyet foglalja, akkor ha feldobálok mindent 1 forintért, minimál ár nélkül kiemelve vaterára, akkor számíthatok arra hogy az egészet elviszik?

Mennyire gyakori hogy valaki 1 forintért leüti és el is viszi?

Van valami okosabb megoldás ennél? Mondjuk megéri-e a kiemelés, stb..

(#674) gyurkikrisz válasza Phvhun (#673) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Ha nem egy rakat szemét akkor simán elvszik 1 forintért.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#675) Phvhun válasza gyurkikrisz (#674) üzenetére


Phvhun
őstag

És lehet ez ellen tenni valamit?

Mármint az ilyen 5-10k-s cuccokat nyilván nem akarom ingyen elpasszolni.

Vagy csak tegyek egy próbát hogy feldobálok pár cuccot minimál árat megszabva és teszteljem ki hogyan is működik a rendszer?

(#676) gyurkikrisz válasza Phvhun (#675) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

10k-s cuucot nem fogják elvinni 1 forintért, mert ha még mondjuk 5e forint is a licit, akkoris simán megéri annyiért elvinni.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#677) batagy válasza Phvhun (#675) üzenetére


batagy
őstag

Nekem rossz a tapasztalatom az 1 Ft-os árverésekkel abban az értelemben, hogy nem biztos, hogy felmegy az ára, és megvan rá az esély, hogy 1 Ft-on marad és úgy viszik el.

De nagyon függ attól hogy a kirakott cucc mennyire kelendő. Nekem mondjuk műsoros pl. DVD-k, bútorok, aktatáska, mind olyanok voltak, amelyeket 1 Ft-ért bepróbáltam, annyiért egyből le is ütötték, de följebb nem ment.

Szerintem két esetben érdemes 1 Ft-os licittel kirakni:
- ha azt akarod hogy minél gyorsabban elvigyék és nem érdekel az összeg (akár ingyen). Erre tényleg nagyon jó! Pl. hibás olajradiátort is így vitettem el.
- ha tényleg kelendő a cucc, és biztos vagy benne hogy fölmegy a licit. Ilyenek lehetnek pl. egyes hifi berendezések.

Nálam az is számít, hogy a liciteshez gyakorlatilag nincs idegzetem, figyelgetni fárasztó, idegeskedni hogy mennyire megy föl. Továbbá ha már licit érkezett, nem lehet leállítani. A fix árast szeretem, azon nincs görcsölés, vagy elviszik annyiért vagy nem, és ha meggondolod magad, le lehet venni a hirdetést is.

SZERK: még egy jó megoldás pl. ami nekem bejött, egy régi íróasztaltól akartam megszabadulni. 1 Ft-os licitr kiraktam, de ugyanakkor 1000 F-os villámárat is kijejöltem. Az 1Ft-os licit miatt a figyelmet egyből felkeltette, de a vevő nem akart várni a licit végéig, másrészt 1000 Ft-ort simán megért neki (és nekem is), így leütötte a villámáron és kész is, délután már el is vitték.

[ Szerkesztve ]

(#678) Phvhun válasza batagy (#677) üzenetére


Phvhun
őstag

Értem, köszi a kimerítő válaszodat.

(#679) caprine válasza Phvhun (#673) üzenetére


caprine
aktív tag

fizetned kell:
- termékfeltöltésért
- a képekért
- és ha kiemeled akkor azért is

... így ha elmegy valami 1 forintért (illetve ha nem megy el akkor is) azért az neked 300-400 forintodba is bele fog kerülni.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#680) caprine válasza batagy (#677) üzenetére


caprine
aktív tag

Licitnél mindig 1 dolgot kell eldönteni, hogy neked mennyit ér meg a termék. Ha azt átlépték akkor felejtős, ha nem, akkor elrakja az ember, bepipálja a hirdetés figyelőt, és mondjuk a licit lezárta előtt 2 perccel ráteszi az ember. A multkor egy bringára pályáztam, ami szerencsére nem jött össze. 50e szántam rá postával. 38e állt az ár napokig, az utolsó percben rátettem 48-at, majd rögtön rám licitáltak és volt fél percem az emelésre, de ilyenkor már nem szabad vele foglalkozni, ezért kell mindig előre eldönteni mi mennyit ér meg.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#681) caprine válasza Phvhun (#673) üzenetére


caprine
aktív tag

Én a helyedben vagy ingyenes oldalra tenném fel a cuccost (jofogas, olx), vagy ha már mindenképpen vatera és lehet akkor csokorban, mondjuk 5 db XL ing, induló ár 1000ft, stb.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#682) Ryder62


Ryder62
őstag

Hali

A vaterán hogy működik a biznisz? A vevők általában hogy fizetnek az áruért? Utánvéttel? Előre utalással?

(#683) Phvhun válasza Ryder62 (#682) üzenetére


Phvhun
őstag

Én legutoljára láncfűrészt vettem személyesen kp-val fizettem.

(#684) TaaT válasza caprine (#681) üzenetére


TaaT
veterán

Az OLX-en lassan többen nézik meg a termékeimet és onnan többen vesznek tőlem a mint a Vaterán.

Ryder62: "A vaterán hogy működik a biznisz?"

Többnyire előreutalással adtam és vettem a vaterán, az értékeléses rendszer valamennyi önbizalmat az embereknek.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#685) batagy válasza Ryder62 (#682) üzenetére


batagy
őstag

Én is csakis előre utalással adok/veszek. Még sosem adódott semmi gondom vele. (Vatera, Prohardver, AVX)

Itt a hardveraprón egyetlen egyszer fordult elő (több százból), hogy egy vevő nem fogadta el az előre utalást, hogy őt már átvágták egyszer és senkinek nem fizet előre. Pedig csak egy 500 Ft-os szarságról volt szó. Hagytam is a fenébe.

Természetesen személyes találkozó esetén KP.

[ Szerkesztve ]

(#686) mirci18 válasza TaaT (#684) üzenetére


mirci18
addikt

Érdekes amit írsz mert eddig a vatera volt az egyeduralkodó.
Ezek szerint a reklámok ennyire befolyásolják az emberek.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#687) mirci18 válasza Ryder62 (#682) üzenetére


mirci18
addikt

Csakis előre utalással vagy személyesen kp-ra.
Az utánvételes megoldást soha se értettem.
Mert rohadt drága a többihez képest.
S ellentétben egy futárral hiába akkor fizetsz érte mikor megkapod de nem nézhetsz bele fizetés előtt a csomagba.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#688) csaba17 válasza TaaT (#684) üzenetére


csaba17
senior tag

olx-en nekem is többet nézik a hirdetéseim mint vaterán.
lassan felteszik oda is mindent ami vaterán van :)

(#689) Ryder62


Ryder62
őstag

Kösz szépen a válaszokat.

Vaterára nem tudok belépni pedig kértem jelszócserét is. Na mindegy. Sztem felpakolom olx-re meg jófogásra a cuccost.

(#690) caprine


caprine
aktív tag

Ha antik cuccaitok vannak akkor azt a http://galeriasavaria.hu/ tegyétek fel.

Érdekes ez az utánvét, mert volt olyan vételem amikor maga az eladó ragaszkodott hozzá, pedig mondtam, hogy lehet akár 2 hét is belőle mire megkapja a pénzt.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#691) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Az automatikus licitet hogyan kell használni?
Átolvastam a leírást is, de ebből nem derül ki hogy konkrétan hol érem ezt el.

Hol kell megadni a maximális ajánlatot, és melyik menüpontban aktiválom, hogy egy adott termélke automatikus licitet akarok igénybe venni?

Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#692) TaaT válasza batagy (#691) üzenetére


TaaT
veterán

Csak egy helyen lehet licitet megadni, ha beírsz egy összeget, amíg azt nem érik el a többiek a vatera automatikusan licitál helyetted.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#693) batagy válasza TaaT (#692) üzenetére


batagy
őstag

Ok, értem. Tehát eleve automatikus. Ezt nem tudtam. Köszi!

(#694) TaaT


TaaT
veterán

Hétfőn felraktam egy pendrive-ot a vaterára és az OLX-re egyszerre, ugyanaz a kép ugyanaz a leírás.
A vaterás hirdetésre eddig 1 ember kattintott, az OLX-esre 14... :U

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#695) Outlander válasza TaaT (#694) üzenetére


Outlander
őstag

Döbbenet. :U

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#696) Hintalow válasza TaaT (#694) üzenetére


Hintalow
senior tag

Jobban pörög az OLX, de sajnos "olyan is" felhasználók nagy része. Párszor tettem fel oda is dolgokat, és többször volt, hogy írjak címet/telefonszámot, mert azonnal átvenné, tuti viszi, nehogy odaadjam másnak, miután meg válaszolok, kb soha nem jelentkezik többet, még annyit sem képes odaírni normális emberhez méltóan, hogy már nem aktuális.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#697) batagy válasza Hintalow (#696) üzenetére


batagy
őstag

Ezért lenne jó értékelési rendszer az OLX-en. De gyanítom, hogy ilyet nem fognak bevezetni, mert azt gondolják, hogy gátolná az oldal látogatottságát.

Sajnos nem efelé megy a világ. A Vatera is bevezette a regisztráció nélküli vásárlást, szerintem káros.

(#698) Hintalow válasza batagy (#697) üzenetére


Hintalow
senior tag

Ebben egyetértünk, az értékelés/regisztrálás mellőzése csak bevonzza a szórakozókat/életképtelen nullikúsokat.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#699) Myers válasza batagy (#697) üzenetére


Myers
senior tag

Ha az OLX értékeléses lenne, akkor az már maga a Vatera lenne. :D Mindkettőt az allegró üzemelteti. Ettől a csoporttól jelenleg a jófogás.hu különbözik üzemeltetésben.

http://www.muszaj.hu/

(#700) TaaT válasza Hintalow (#696) üzenetére


TaaT
veterán

Persze én is kaptam már olyan üzenetet hogy nagyon kéne a párezer forintos CRT monitor amit árultam nemrég, és vigyem ki a vasútállomásra, rakjam fel a szegedi vonatra stb. :)

"Jobban pörög az OLX"

Pontosan erre gondoltam. :K

batagy: "A Vatera is bevezette a regisztráció nélküli vásárlást, szerintem káros."

Ez teljesen igaz, de úgy is állok hozzá a dologhoz. Ha látom hogy valaki nem regisztrált felhasználó vásárló vett tőlem cuccot akkor egyből írok neki email-t, ha nem válaszol 1-2 napon belül egyből megy vissza a termék a vaterára. Negatívot úgysem tud adni. :)

Myers: Azért az allegroup elég szépen alávágott a vaterának, bár szerintem erre ők sem gondoltak amikor anno elindították az apródot.

Give them hell Ukraine!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.