Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) mirci18 válasza Timocicu (#550) üzenetére


mirci18
addikt

Azért mert a régi értékeléseket csak április elejével viszik át valamikor.
Jelenleg ez a menetrend:
1-Február 14 Vaterán és Teszveszen az aukciófeltöltés megszűnik csak az új vaterára lehet majd.
2-Február 14 és április között beindul az a program amivel a lejárt vagy más fajta aukciód át lehet vezetni az új oldalra
3-Április környékén átvezetik a pontokat vagyis értékeléseket de a konkrét értékelések egy másik oldalon lessznek láthatók.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#552) Myers válasza mirci18 (#548) üzenetére


Myers
senior tag

Milyen levelet? Csak az kapott, aki valaha már eladott?

Ha lenne esze és hajlandósága egy online aukcióval foglalkozó cégnek, akkor most robbanthatna szerintem. Talán ez most kellő mennyiségben megmozdítaná az eladókat a Vateráról.

Ez a béta egyébként szörnyű, vevő szemmel.

http://www.muszaj.hu/

(#553) mirci18 válasza Myers (#552) üzenetére


mirci18
addikt

Levél amit kaptam:

Kedves felhasználónk

Változás a termékfeltöltésben a Vatera és a Teszvesz oldalain

Az Allegro Group piactereinek megújulása újabb mérföldkőhöz érkezett, amelynek eredményeként április elejével mind a Grando.hu, mind pedig a Teszvesz.hu végleg beolvad a megújult Vaterába. Ettől az időponttól a megújult Vatera kibővített termékpalettával, több száz új webshop és hagyományos kereskedő áruválasztékával vár Téged is.

Annak érdekében, hogy az átállás zökkenőmentesen történjen, február 14-én 00:00 órától már csak a béta Vaterára (beta.vatera.hu) tudtok terméket feltölteni, a Vatera.hu-ra és a Teszvesz.hu-ra nem. A fenti dátumtól kezdődően a beta.vatera.hu oldalán lesz elérhető a termékfeltöltési űrlap, a www.vatera.hu és a www.teszvesz.hu oldaláról is ide irányítunk át, ha esetleg ott kattintasz rá a Termék feltöltése menüre. Emellett az automatikus újraindítást is leállítjuk ebben az időpontban, így a lejárt aukciók február 14-e után nem indulnak automatikusan újra a Vatera.hu és a Teszvesz.hu oldalakon (és a kézi újraindítás sem lesz lehetséges).

Fontos, hogy április elejétől a beta.vatera.hu alatt található új felület váltja fel a jelenlegi Vatera.hu, a Teszvesz.hu és a Grando.hu oldalait, vagyis ettől az időponttól kezdődően a www.vatera.hu alatt a teljesen megújult rendszerrel találkozhattok majd.

A korábbi terméklapjaid azonban nem vesznek el! Legkésőbb február 14-ig elindítjuk a termékáttöltő menüpontot, ahol egyszerűen és gyorsan áttöltheted a Vaterán, illetve a Teszveszen lejárt, valamint az eladott termékeidet a béta Vatera oldalra. Így nem kell egyesével átmásolnod a termékleírásokat és a fotókat, hanem az összes termékedet gyakorlatilag néhány kattintással átmozgathatod az új felületre!

Ne feledd, hogy a megújult felület a korábban regisztrált fiókokkal is zökkenőmentesen használható, vagyis akkor is be tudsz lépni a béta Vaterára, ha 2013. október 23. előtt regisztráltál a Vaterán vagy a Teszveszen.

Mindezzel együtt új köntöst kapnak a megújult Vatera és a Teszvesz mobil applikációi is, amelyeket jelenlegi terveink szerint március közepétől tölthetsz le a telefonod rendszerének megfelelő alkalmazásközpontból.

Reméljük, rövidesen Téged is köszönthetünk a megújult Vaterán!

Na szóval nekem is az a véleményem hogy ez nem szól másról mint cégek eggyesítéséről.
3 céget eggyesítenek 1 arculat kevesebb munka de 3 szor annyi hely ahol adhatnak vehetnek.

Sajnos a vatera megteheti azt amit megtesz most is.
Sokan elvándoroltak annó mikor fizetős lett a termékfeltétel.
De akkor is azt mondtam hogy nyugi marad a vatera nincs más alternatíva.

Sz.rul néz ki az új vatera de szerintem őket nem érdekli de ami a legnagyobb baj ránézésre nem kezelhető könnyen s átláthatatlan kusza.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#554) MediaTech


MediaTech
újonc

Sziasztok!

Megosztaná velem valaki a vaterás eladói fiókját?

Régebben kizártak, mikor még nem voltam tisztában a szabályokkal, nem fizettem ki a felérjük irányuló havi járandóságot a termékfeltöltésekért és az eladásokért, csak mikor már a behajtóval fenyegetőztek. Azt hittem jogtalanul követelik...
Később persze próbáltam regisztrálni más számlaszámmal és adatokkal, de kisebb-nagyobb időközönként észrevették hogy közöm van az első fiókomhoz.
Mára már kértem új IP címet a szolgáltatómtól, így talán nem fognak belém kötni.
De nem akarok még egy számlát nyitni így is van már 4 (ebből 3 felesleges), ezért kérem, hogy ossza meg velem valaki az acc-át.

"A meló hobbi, abból megélni nem lehet"

(#555) mirci18 válasza MediaTech (#554) üzenetére


mirci18
addikt

Már ne haragudj de szerintem senki se olyan naív hogy ebben segítsen neked.
Vásárláshoz nem kell regisztrálni magad eladáshoz kell csak.
De ha vásárolni akarsz akkor ne számíts senkire mert senki sem akar saját magának ügyet a vaterával.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#556) MediaTech válasza mirci18 (#555) üzenetére


MediaTech
újonc

Az ügy alatt mit értesz? Problémát? Miért lenne?

"A meló hobbi, abból megélni nem lehet"

(#557) WhiteWalker válasza MediaTech (#556) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Neked miért van? Induljunk ki innen! :U

[ Szerkesztve ]

(#558) MediaTech válasza WhiteWalker (#557) üzenetére


MediaTech
újonc

Nyilván nem azért keresek ennyire, mert bele akarok rondítani más "tiszta lapjába" (ez nonszensz) és is akartam volna egy tiszta lapot.

"A meló hobbi, abból megélni nem lehet"

(#559) mirci18 válasza MediaTech (#558) üzenetére


mirci18
addikt

Ha már innen indulunk ki azt mondtad hogy van új ip címed így akkor nem lehet gond az új fiókkal.
Hogyha mégis sumákolsz amit én nagyon erősen elhiszek akkor nem csak téged bannolnak az ip címed hanem az én vaterás nevem hogyha én kölcsönadnám.
Mondtam van gyors regisztráció használd azt.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#560) MediaTech válasza mirci18 (#559) üzenetére


MediaTech
újonc

Gond lehet új fiókkal, mivel elsősorban eladás céljából szeretném használni, még egy számlát nyitni, majdnem felesleges volna, mivel 90 napon belül ha bevétel meghaladja a 100E. Ft-ot bekérik a személyes adatokat, csak kamu adatokkal tudnék regisztrálni, ha megadom azt, ha az igazit, ha nem adok meg semmit így-is úgy is inaktiválnak.

"A meló hobbi, abból megélni nem lehet"

(#561) csaba17 válasza MediaTech (#560) üzenetére


csaba17
senior tag

most én valamit nem értek:
be lett fizetve a tartozásod?
ha igen akkor írhatnál a vatera felé hogy regisztrálni szeretnél és hogy engedélyezzék.
nyilván alapból én sem engedném meg az újra reget egy problémás embernél ha van rá lehetőségem, de ha látom hogy pl befizette meg minden akkor elgondolkodnék rajta, ezek úgy is csak a pénzt nézik :)

(#562) MediaTech válasza csaba17 (#561) üzenetére


MediaTech
újonc

A vaterát a híre megelőzi, ezt mindenki tudja, semmiféle panasszal, kifogással, rinyálással nem foglalkoznak, ha akarják letiltanak mindenféle ok nélkül, és egy büdös szavad sem lehet. Miért?
Mert megtehetik.

"A meló hobbi, abból megélni nem lehet"

(#563) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Napi aktuális - A NAV rászáll a vaterázókra? - 2014.02.12.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#564) mirci18 válasza Sir Pocok (#563) üzenetére


mirci18
addikt

Eggyértelmű hogy ez mire megy ki.
Még több pénz a NAV-nak.
De ez miért jó nekünk?
El lessznek tüntetve azok az eladók akik külföldi cuccokat árulnak.
Azt hogy ezen embereken kívül ki sérül majd kit vágnak meg azt nem lehet tudni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#565) Myers válasza Sir Pocok (#563) üzenetére


Myers
senior tag

Az a tragikus, hogy 1 nap alatt összesen 80-an látták ezt a videót.

http://www.muszaj.hu/

(#566) Ideg


Ideg
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy ezt fel tudja-e használni más is vagy accounthoz van rendelve, de van egy kódom a Vaterára amit felajánlok az első jelentkezőnek. :) A kóddal elvileg idézem: "Megbecsülésünkként szeretnénk Önnek listázási díjmentességet és 30%-os kedvezményt biztosítani a kiemelésekből a következő termékfeltöltése során, és bízunk benne, hogy sokáig oldalunkon üdvözölhetjük még." ezeket kapja az illető. :) Tehát ha nincs az accomhoz rendelve akkor szívesen átruházom másra a kódot. :) Akinek kell az privátot írjon inkább. :)

Üdv,

Ideg

[ Szerkesztve ]

(#567) mirci18 válasza Sir Pocok (#563) üzenetére


mirci18
addikt

Csak most hallgattam végig.
Teljesen más ez mint amit a rádióban halottam.
Na akkor erről meg az a véleményem hogy fogjon meg és mehet a pereskedés azért mert el akarok adni egy két dolgot.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#568) Coolness


Coolness
csendes tag

Sziasztok!  A véleményetekre,tanácsotokra lennék kiváncsi!
Vaterán vásárolok telefonokat,havi szinten ugy 500ezer ft értékben. 2 hónapja csinálom!
teljes jogú felhasználóként csinálom,CSAK VÁSÁROLOK!
Általában hibásakat,vagy jó áruakat,amiket utána megjavítok,és meghirdetem. Apródon és jofogáson!
Ezzel havi szinten kb 30-40ezer Ft a hasznom! 
Ugye a Vatera nem látja mennyi a bevételem,csak hogy vásárolok rendszeresen,üzletszerűen ugymond! 

Kell attól tartanom szerintetek,hogy a Vatera vásárlást is figyeli a NAV? És az apród/jofogás eladást?
Ott direkt emiatt több email cimről csinálom,tehát ami közös bennük,az max az IP cím!
Eléggé félek a dologtól,hogy bajom lesz belőle. És egyben  fel is vagyok háborodva, hogy a NAV a kis embereket szívatja,ahelyett hogy a százmilliós/milliárdos cégek adócsalásait próbálná megoldani... 

(#569) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Emberek a helyzet elég gázos. Adózási szakértő vagyok én is és azt kell mondjam, hogy a Kúria jelenlegi döntése az online aukciós oldalakkal kapcsolatban szakmai abszurditás.

Érdemes az alábbi adószakértői elemzéseket is elolvasni!!

[link]
[link]
[link]

Szerk.:
Aki tudja ossza ezeket az információkat, mert nagy a hallgatás!

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#570) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Idézem:

Mit jelent ez a gyakorlatban, hogyan érinti ez a kisembert?
A Kúria jogegységi döntése alapján, ha a nagymama ezért köt két hónapon keresztül
egy pulóvert, hogy azt később eladja, akkor ez a Jogegységi (?) döntés szerint
gazdasági tevékenység, mert bevétel elérésére irányuló tartós tevékenység. Emiatt a
nagymamának adószámot kellett volna kérnie, ha meg akarja úszni az áfa fizetést és a
különböző bírságokat.

Akár 200 ezer forint mulasztási bírsággal sújtható, mert
adóköteles tevékenységet adószám nélkül végzett. Számla-, nyugtaadási
kötelezettség elmulasztása miatt akár 1 millió forint bírsággal sújtható, utólagos
ellenőrzés keretében megállapítható az áfa fizetési kötelezettsége, 200%-os
mulasztási bírság mellett. Az itt felvetettek nem fikciók, mert a NAV megszállva az
aukciós portálokat, próbavásárlás után ehhez hasonló megállapításokat tesz. Ha
ehhez hozzávesszük, hogy a NAV ilyen esetekben tömegével tesz büntető feljelentést
is, akkor azt mondhatjuk, hogy a Kúria a többségi vélemény, a szakértelem kizárásával
szentesítette a már kialakult adóhatósági diktatúrát.

Az ügy azonban még nem zárult le. A jogegységi döntés csak azt mondja ki, hogy a
magánszemély adószám nélkül adóalannyá vált. De mi az adekvát jogszabály. Erről az
Art. 108.§ (7) bekezdése rendelkezik. „Ha az adózó az adóköteles bevételszerző
tevékenységét az adóhatóságnak bejelenteni elmulasztotta …” A bíróságoknak ezen
jogszabály mentén kell majd döntést hozni mindaddig, amíg a NAV rá nem bírja a
Kúriát egy újabb jogegységi döntésre: ezt a jogszabályhelyet sem lehet alkalmazni.

Angyal József okleveles adószakértő, igazságügyi adó- és járulékszakértő
www.angyalado.hu"

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#571) TheMarci


TheMarci
addikt

De akkor ha én a NAV szerint ebből élek, mármint a Vaterázásból, meg hasznom van rajta, azaz az eladott cuccok után adót kell fizetnem, akkor amit veszek viszont azok után vissza is tudom igényelni az áfát?

Do You Dream?

(#572) Outlander


Outlander
őstag

Üdv.

Az új vaterán hogy lehet szerintetek kérdésre válaszolni? :) :W

Iszonyat mód béta még az oldal.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#573) mirci18 válasza Outlander (#572) üzenetére


mirci18
addikt

Gondolom ha belépsz az oldalra.
De még nem próbáltam s nem is fogom mivel ma reggel lefújták az átállást a sok levélre hivatkozva,
Jót nevettem azzal az okkal fújták le hogy a felhasználók több időt kérnek az átállás
Holott világos hogy nekik kell több idő.
Szégyen amivé lett ez az egész vatera.
Nagyon remélem hogy valaki jön és letaszítja a trónról mert most nagyon ráérősen dolgoznak.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#574) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Vatera fiókot lehet törölni?

(#575) b3t3rv


b3t3rv
csendes tag

eBay-en eladások után mennyi jutalékot kell nekik fizetni? Hány százalékkal számol?

(#576) batagy


batagy
őstag

Ez a beta.vatera hihetetlen bugos és gyerekcipőben jár még.

Múltkor próbaképpen egy hirdetést felraktam oda, aztán el is feledkeztem róla. Most valaki megtalálta és feltett egy kérdést a termékkel kapcsolatban.

- A beta.vatera küldött egy emailt, amin először igen meglepődtem, mert egy hosszú fejlécet rak bele, amiben hosszadalmasan le van írva, hogy a Vaterán kívüli megállapodás jogellenes stb. A lényeg az, hogy elsőre azt hittem valami figyelmeztetés. Aztán rájöttem, hogy ez csak a normál értesítés.
- Aztán a beta.vaterára bemenve SEHOL, de totál sehol nem található meg az üzenet, csak az email rendszerben van!
- Továbbá, az email értesítésben benne van a feladó email címe! Szóval akkor ez most hogy is van? Ejj. A személyes kontakt infókat szerintem nem szabadna megadniuk.....
- Most pedig azt se látom, hogy hogyan kell válaszolni az illetőnek. Mármint azon kívül hogy direktben írok az email címére. Holott ugye ezt tiltaná a szabályzat a szövegezés szerint.

[ Szerkesztve ]

(#577) mirci18 válasza batagy (#576) üzenetére


mirci18
addikt

Ezért is nem lett még élesítve a dolog bár a felhasználókra van fogva hogy nem akartak átlépni több idő kelett nekünk de ez kamu.
Mindenki tudja hogy ők nem tudták még az összes boltjuk integrálni egybe amit eddig akartak.
Szégyen hogy a vatera ennyire tojik rá hogy javítson rajta.
azt sajnálom hogy a helyzetet látva nem indul el egy olyan aukciós oldal mint ők.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#578) batagy válasza mirci18 (#577) üzenetére


batagy
őstag

Hát van azért másik próbálkozás, pl. a zsibvásár, de sajnos alig van forgalma. Nem ismerik a népek.
A zsibvásárt szoktam én is használni, nagyon egyszerű és felhasználóbarát a felülete, de mégsem terjedt el valamiért.

(#579) mirci18 válasza batagy (#578) üzenetére


mirci18
addikt

Kicsi.
az a baj hogy az ebay nem terjedt el itthon mert rossz volt a kezdése.
Nem csináltak egy normális oldalt annó hozzá meg nem is reklámozták.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#580) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Gyerekek itt a vaterán van vmi előre utalásos védelem? Mármint, ha előre utalok és utána nem úgy kapom meg a terméket(mondjuk tégla van a dobozban), akkor meg lehet torolni az eladót?

(#581) mirci18 válasza KaiotEch (#580) üzenetére


mirci18
addikt

Nincs de tervezik.
De szerintem semmi nem lessz belőle.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#582) batagy


batagy
őstag

A Jófogást és az Apródot valaki használja? Azok hogyan viszonyulnak a Vaterához, funkcióban? Gondolok itt arra, hogy van-e user fiók, hirdetést lehet-e törölni, fényképeket feltölteni a hirdetéshez stb? De értékelés az biztos nincs, ahogy tudom.

[ Szerkesztve ]

(#583) mirci18 válasza batagy (#582) üzenetére


mirci18
addikt

Kezdjük ott hogy van a vatera.
És folytatnám a sort de más értelmes aukciós oldal nincs.

A jófogás és az apród csak akkor jó ha személyesen elmész a cuccért.
Ott nem lehet postázni vagy legalábbis nincs olyan rendszer amiben tudnád nézni hogy az eladó mennyire megbízható egy postázáshoz.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#584) Silent77 válasza batagy (#582) üzenetére


Silent77
veterán

Apród nekem bevált.
Vásárolni nem szoktam, csak eladni. Személyes átvétel, vagy előreutalással postázok.
Lehet fiókot létrehozni, de értékelés nincs, én még nem is regisztráltam.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#585) batagy válasza Silent77 (#584) üzenetére


batagy
őstag

Értem. De ha nem regisztrálsz, akkor hogyan tudod később törölni vagy lezárni a hirdetést?

(#586) Silent77 válasza batagy (#585) üzenetére


Silent77
veterán

Simán lehet szerkeszteni, lezárni, stb.
Mailból felmegyek, és onnan.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#587) Fecogame válasza Silent77 (#586) üzenetére


Fecogame
veterán

De ha sok hirdetésed van, egyszerűbb regisztrálni :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#588) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok
Kb. Egy éve árultam vaterán memoriakártyákat.Most láttam a tv-be,hogy visszamenőleg is ellenőrzik,hogy adóztam e. Kb 30db-ot adtam el.Szerintetek kell tennem valamit?május1-től elvileg ellenőrzik.

(#589) mirci18 válasza Remekelek28 (#588) üzenetére


mirci18
addikt

Személyes véleményem hogy ne aggódj.
Sok eladó van fent aki eladott valamit olyan mennyiségben.
Gondolj bele most májusban választások után mert előtte nem mernek belefogni rászálnak azokra a madarakra akik bevallják hogy adtak el ezt vagy azt ipari mennyiségben.
MEg azokra szállnak rá akik kínai cuccokat árulnak kintről.
Szóval nyugi ülj a füben nem hiszem hogy pont téged fognak elkapni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#590) XY_Z


XY_Z
csendes tag

Üdv!
Jött a mail a vaterától hogy "Önnek a mai napon számlát állítottunk ki." egy több mint 2éve eladott cucc után. Hápff, bammeg! És akkor ott van ilyen [link] a levélben.
Oké hogy csak aprópénz, de mégse oké. Mostmá basszák meg, rég volt !
Ezt csak amolyan lázadásként írom le, most kereshetek utána h mi lesz ha nem fizetem be....

(#591) Remekelek28 válasza mirci18 (#589) üzenetére


Remekelek28
őstag

A Nav lehet másként gondolja...Ha be szeretnem fizetni, be kell menjek a navhoz???

(#592) mirci18 válasza XY_Z (#590) üzenetére


mirci18
addikt

Nem kell utánakeresned én megmondom.
Egy szó behajtás.
Nem vicc fizesd be mert utána hogyha ügy lessz belőle rád verik a behajtók munkadíját ügyvédet stb.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#593) mirci18 válasza Remekelek28 (#591) üzenetére


mirci18
addikt

Ha van számlád a 30 memóriakártyáról és ennyire fizetni akarsz a Navnak akkor hajrá.
Ilyenkor nem kell bemenni a nav-hoz hanem az adóbevallásodba kell beleírni mint extra keresetet.
De ezt majd a könyvelőd tudja.
Én biztos nem írnám be a helyedbe:
1-Szerintem te se akarod hogy emiatt rád szálljanak pedig ezek után az lessz.
2-Szerinted több millió vaterázót hogy ellenőriznek akik életükben adtak el legalább két dolgot?
Szerinted mennyi ügyük lenne ha mindenkire rászállnának?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#594) Silent77 válasza Fecogame (#587) üzenetére


Silent77
veterán

Tudom, de lusta vagyok. :DDD

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#595) antiapaladin


antiapaladin
csendes tag

Sziasztok

A következő kérdésem lenne:
Ebay-en szeretnék elpasszolni saját készítésű cuccokat (ha összejön), külföldi vásárlóknak. Ha jól tudom ez minden esetben gazdasági tevékenységnek minősül ezért be kell jelentkeznem az adóhatósághoz, ill. elvileg adószámot kell kérnem. Namármost, ezek elintézéséhez szükségem lehet egyéni vállalkozói igazolványra?
Üzletszerűen, hosszú távon, magánemberként, bejelentett munkahely mellett űzném a tevékenységet, szóval szeretném ha minden papír, feltétel rendben lenne.

Már gugliztam egy sort de nem kétszer tévedtem el a jogi megfogalmazások között. Odáig jutottam, hogy x bevételek mellett y adókat kell fizetnem, ill. alanyi adómentesség esetén nem kell áfát fizetnem z bevételig.

Előre is kössz.

(#596) sirdond


sirdond
őstag

Most komolyan gondolja ezeket a leveleket a vatera? Elküld valamit,hogy tartozok egy nagyon kicsi összeggel egy több éves termék után, amiről eddig nem is tájékoztattak és még le sem írják,hogy mi az... van pofájuk.

(#597) Outlander válasza sirdond (#596) üzenetére


Outlander
őstag

MIt nem értesz, miért lázadsz?!

Használtál egy szolgáltatást, ezért lett egy számla, a számlát azért most kaptad, mert eddig nem számláztak 300 vagy 500 ft alatt... most meg már 20 ft-os számlát is kiküldik, gondolom sok volt az olyan mint te is, h érték alatt használták a szolgáltatást, nem kaptak számlát, esetleg másik nickkel folytatták tovább stb stb.

Szóval a kérdés adott, a számla részletes, miért nem fizeted be?!

Ha nem fizeted be azt a pár száz ft-ot, mondjuk nyáron 1 db 2 gombócos fagyival kevesebbet fogsz majd benyomni.... ha nem fizeted be, akkor szépen átadják követeléskezelőnek, aki felszámol majd ilyen olyan ügyleti díjakat és a végén már egy havi nyugdíjnak megfelelő összeget fognak behajtani rajtad.

Ez a baj ezzel az országgal, mindig mindenki ki akar bújni a dolgok alól, meg azt nézi hogy hogyan lehet stikliben élni és elintézni mindent...

És most lehet megsértődni, de sajnos ez van....

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#598) tonyrulez válasza sirdond (#596) üzenetére


tonyrulez
őstag

Outlander-rel egyetértek (bár nem ilyen hangnemben). A tartozás eddig is ott volt a fiókodban, csak nem kellett befizetni.

4 8 15 16 23 42

(#599) mirci18 válasza tonyrulez (#598) üzenetére


mirci18
addikt

Pedig Outlandernek igaza volt.
Sajnos ez az ország arra épül hogy lopjunk csaljunk mert ha nem akkor béna vagy a becsület az smafu.
Egyébként meg ha nem tetszik a vatera lehet próbálkozni ebay-al.
Ja hogy az drágább.
Akkor meg jófogással.
Ja hogy az meg macerásabb meg nem olyan elterjedt mint ez.
Sajnos ez van.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#600) sirdond válasza Outlander (#597) üzenetére


sirdond
őstag

na azért álljunk meg egy szóra. nem kibúvót keresek, csak érdekelne,hogy ugyan mire is kell fizetnem? mert az hogy elküldenek 7 darab 9 számjegyű azonosítót, abból még nekem semmi nem derült ki. egyáltalán hol kellene annak utánanéznem? meg mi alapján jön ki az az x Ft? itt nem arról van szó,hogy mennyit kell fizetni, vagy mennyit nem kell, hanem hogy magasról leszarják az embert. nekem nem számlát küldtek el,hanem 7 darab néhány soros semmitmondó táblázatot és egy felszólítást hogy fizessek be valamit, amiről nem is tudtam hogy létezik és az sem tudom megnézni,hogy mire.

a személyeskedést,meg jó lenne,ha hanyagolnád,mert nem leszel tőle "menőbb"

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.