Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) doc válasza Digital (#50) üzenetére


doc
nagyúr

ha eladod, az ár bizonyos részét veszik le (bár mintha nagyobb értékű cuccoknál (pl. autó, ház) máshogy számolnának)
ha jól emléXem, teszveszen 4, vaterán 6%
de nézz utána mindkét oldalon, az a biztos :)

(#53) NSiS


NSiS
csendes tag

Egy nagyon hülye kérdés: ha csak venni akarok Vateráról, akkor ugye nincs semmiféle Jutalékbefizetés a Vatera fele, meg ilyenek? :D

(#54) dave93 válasza NSiS (#53) üzenetére


dave93
őstag

nincs semmi, és egyébként ha Te eladsz, és valamiért mégsem sikerül lebonyolítani az adás-vételt akkor sincs jutalékfizetés, csak le kell írni az értékelésnél hogy az adás-vétel nem jött létre :K

(#55) NSiS válasza dave93 (#54) üzenetére


NSiS
csendes tag

Thx! :R

Ja, és az áru átvétele hogy zajlik? Ez történhet személyesen is gondolom, nem kell feltétlenül postázni. szokatlan nekem ez a rendszer így elsőre :D

[ Szerkesztve ]

(#56) dave93 válasza NSiS (#55) üzenetére


dave93
őstag

Ha eladsz valamit megkapod az ember elérhetőségeit és ő is a tiédet. AZtán utána mint ha itt PH! adnál el valamit, E-mailen vagy telefonon megbeszélitek hogy hol mikor. :K

(#57) Imperator999


Imperator999
aktív tag

Sziasztok!

Van itt esetleg valaki aki ebayen szokott árulni??
Lenne 1-2 cuccom amit elszeretnék adni, és segítséget kérnék, az ebayen hogy müködik az eladás?

Jöhet privi is.

(#58) afterburner_ válasza Imperator999 (#57) üzenetére


afterburner_
őstag

nah ez engem is erdekelne emrt felraktam az eladandó cuccot és hiaba ekresem mint a hülye nem találom az ebayen, ha friss a regem , ma regisztraltam, akkor csak vásárolni tudok? csak miutan vásárolgattam akkor tudok eladniv agy hogy működik ez? :F

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#59) afterburner_ válasza Imperator999 (#57) üzenetére


afterburner_
őstag

na nekem sikerült ha erdekel leirom :)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#60) lakisoft válasza afterburner_ (#59) üzenetére


lakisoft
veterán

Engem is érdekelne az infód!

(#62) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Sziasztok!

Vaterával kalpcsolatban lenne kérdésem.

Szóval regisztrálok, sms, bankszámla hitelesítő vackokat megcsinálom. Felteszek valamit eladásra, kis értékű (1000 Ft), tegyük fel, hogy minden rendben lezajlik, átadás-átvétel megvan, mindenki értékelt mindent. Ezután vatera kiszámítja, hogy nekem be kell fizetni 6%-t, azaz 60 Ft-t. Akkor én most át kell utaljak 60Ft-t??? Vagyis egy kicsit máshogy kérdezve: ha egy hónapban eladok 5 db ilyen 1000 Ft-s dolgot, akkor külön-külön 5-ször át kell utalgassam a 60Ft-okat? Nem lehet, hogy hónap végén egyben utalom az egészet?

Másik kérdéseim:
Ha nem érkezik egy licit se, akkor is kell valamit fizetni vagy ilyen esetben mentesülök?
Ha valamiért meghiusúl az átadás-átvétel, akkor kell fizessek?
Mi is pontosan ez a minimáláras mizéria? Van egy kikáltási ár, amitől indul a licit. És van egy minimálár, amit el kell érjen, különben érvénytelen az egész. Ennek mi értelme van? Ha X összegért el akarom adni, akkor annyiról indítom a licitem... Ez a minimálár hogy játszik bele az én fizetési kötelezettségeimbe?

Bocsi az amatőr kérdésekért, most olvasgattam csak a szabályzatát és nem igazán tiszták a dolgok :(

CsodaPOK:

(#63) doc válasza CsodaPOK (#62) üzenetére


doc
nagyúr

nem kell külön utalgatni, küldenek egy értesítőt, talán évente egyszer
csak akkor kell jutalékot fizetni, ha sikeres eladás történt
a minimálárnak annyi értelme van, hogy ha mondjuk 5000-ért akarod min. eladni, de valaki 4500-at adna érte, akkor mondhatod, hogy egye fene, odaadom annyiért
ha 5000-ért raktad volna fel, lehet hogy senki nem licitált volna rá

(#64) CsodaPOK válasza doc (#63) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Köszi a választ, így már világos :)

(#65) koxx válasza CsodaPOK (#62) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Csak akkor küldik ki a számlát, hogy ha az eladott tételeid után elérte a jutalék az 1.000 HUF-ot.

(#66) Mr.Grey válasza CsodaPOK (#62) üzenetére


Mr.Grey
tag

A kikiáltási árnál nagyobb minimálár azért is jó az eladónak, mert a főoldalról böngészve a termékeket megnézel olyan cuccokat is, amelyeknek minimálárát meglátva meg sem néznél.
Mégis a leggusztustalanabb a rejtett minimálár, melyre az eladó közli, hogy nem mondja meg, licitálj és megtudod... No Comment.
Én speciel ezekre nem is szoktam licitálni...

[ Szerkesztve ]

(#67) doc válasza koxx (#65) üzenetére


doc
nagyúr

nekem most küldtek 708 ft-os számlát :)

mr grey: pontosan
én pl. sosem rejtem el a minimálárat, az szimplán taplóság...

[ Szerkesztve ]

(#68) Shadowfax válasza CsodaPOK (#62) üzenetére


Shadowfax
addikt

Ez a minimálár hogy játszik bele az én fizetési kötelezettségeimbe?

A többi hsz-hez kiegészítésül: újabb szabály van a minimálárral kapcsolatosan:
A "minimálár" opció igénybe vétele fizetős (100 Ft), de csak akkor, ha a leütési ár nem éri el a minimálárat! Amennyiben a legmagasabb ajánlat eléri a minimálár szintjét, vagy a termék villámáron kel el, a minimálár díját az eladónak nem kell kifizetnie. [link]

Magyarul, ha pl. 1 Ft-os aukciót indítasz vevőcsalogatónak, licitálnak is rá, de az általad megadott minimálárat (pl. 5e ft) nem érik el, akkor sikertelen ugyan az adásvétel, de mégis fizetned kell 100 Ft-ot... :U :((

(#69) doc válasza Shadowfax (#68) üzenetére


doc
nagyúr

ez a vatera is egyre szarabb...

(#70) Mr.Grey válasza Shadowfax (#68) üzenetére


Mr.Grey
tag

Miért 1 forintos az aukció ha van pl. 5e forintos minimálár?
Szerintem unfair. Én buktam már be 1 forintos aukciókat és többszáz forint értékű cuccokat adtam oda 1 pénzért, de ez is benne van a pakliban.
Nekem az az elvem, hogy a kikiáltási ár legyen egyben minimálár is és ne kelljen már feleslegesen tucatnyi termékek nézegetnem, mert alacsony kikáltási árat adnak meg "vevőcsalogatónak"... Persze lehet, hogy csak én vagyok maradi :)

(#71) Shadowfax válasza Mr.Grey (#70) üzenetére


Shadowfax
addikt

Eh, rosszul fogalmaztam. 1 Ft a kikiáltási ára (nem valódi 1 Ft-os aukció), szegény vevő rákattint, licitál, aztán rájön, nem éri el a minimálárat.
Én is azt tartom fair dolognak, ha mindenki kiírja, mennyit akar minimum a termékéért.
Ez az új szabály, amit az előző hszemben írtam, azt fogja elérni, hogy több lesz a valódi 1 Ft-os aukció, s kevesebb a (rejtett) minimáláras termék. S ez azért pozitív. :)

(#72) Cassidey


Cassidey
senior tag

Sziasztok!
Most vasaroltam eloszor vateran, szerintetek milyen postazasi modon kerjem a cuccost? Ajanlott kuldemenykent jo lesz?

(#73) doc válasza Cassidey (#72) üzenetére


doc
nagyúr

mindenkepp ajanlott legyen, kulonben sosem latod (tapasztalat :( )

(#74) koxx válasza doc (#67) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ezekszerint változott a szabályzat. Eddig csak 1000 ft feletti számlákat kaptam. Én ált. elrejtem, miért lenne taplóság?

(#75) Cassidey válasza doc (#73) üzenetére


Cassidey
senior tag

igen, ugy vettem eszre az eladoim is azt preferaljak, abban nem voltam biztos, h eleg de akkor marad ugy, koszi

(#76) salam


salam
csendes tag

FIGYELEM! Olyan emberkét keresek aki aktív ebay felhasználó és írói vénával rendelkezik! :) Aktív ebay vásárló és eladó, nagyon jól ismeri az ebay használatát és felépítését profi szinten! Egy weboldalhoz kellene leírást készíteni, cikkeket, FAQ, rendelés menete, eladás stb... ha komolyan gondolod és úgyérzed el tudod vállalni a munkát garantálom jól megfizetem! Írj egy pár sort magadról ha érdekel a dolog az ebayleiras@freemail.hu címre! Köszönöm.

(#77) Timocicu válasza Digital (#50) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Sorry! Elnéztem a dátumot!! :B

Mindenesetre:

Vatera

Teszvesz

Üdv!

[ Szerkesztve ]

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#78) coulthard

Szemét vaterások :W :W
Vigyázzatok, megemelték a termék lista elejére hozását 125-ről 300 ft-ra, hogy a villám vága ketté őket...

16 éve a Hardveraprón.

(#79) localhost válasza coulthard (#78) üzenetére


localhost
Közösségépítő

... és szemét módon ezt előre meg is írták! :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#80) nuri


nuri
aktív tag

Vatera-hoz van olyan program ami figyeli árveréseket, mint pl ebay: jbidwatcher?

(#81) coulthard válasza localhost (#79) üzenetére

Kit érdekel, hogy megírták, vagy sem?
Ha eladok egy 10.000 ft értékű cuccot, akkor kapásból lejön a 6% + még hogy az emberek lássák is, muszály előre hozni, mert különben csak ha röhejesen olcsón adom, akkor fogják észrevenni...
Értem én, hogy ők is pénzből élnek, de azért ez már egy kicsit sok, csak azért, hogy eladhassak az oldalukon...
Amúgy hol írták ezt meg? mert én nem láttam, igaz nem is kerestem, dehát ki gondol ilyesmire...

16 éve a Hardveraprón.

(#82) Shadowfax válasza coulthard (#81) üzenetére


Shadowfax
addikt

Kedves x!

Július 14-től több változtatást vezettünk be eladóink részére, többek között fizetőssé tettük a minimálár használatát (amennyiben a beérkező legmagasabb ajánlat nem éri el a minimálár szintjét). A változásokról hírlevelünkben, hirdetményünkben és a Vatera fórumán is értesítettük felhasználóinkat. Ennek ellenére több eladónk jelezte, hogy a szolgáltatás fizetőssé tételéről nem értesültek időben, ezért - és részben saját figyelmetlenségük miatt - automatikusan igénybe vették a minimálár lehetőségét új vagy újrainduló aukcióikban. Sokak esetében ez akár több száz termékfeltöltést jelentett, esetükben ez igen magas (és nem tervezett) költségeket jelentett.

Eladóink visszajelzései, a fórumokban megfogalmazott vélemények és az ügyfélszolgálatunkra beérkező visszajelzések alapján úgy ítéljük meg, hogy - szándékaink ellenére - a változtatás fentebb ismertetett kommunikációja nem volt megfelelő és teljes körű. Ezért úgy döntöttünk, hogy a 2008. július 14-től 2008. július 31. 24:00-ig tartó időszakra nem számolunk fel díjat a minimálár igénybe vételére, függetlenül attól, hogy egy eladó tudatosan, vagy figyelmetlenségtől választotta ezt az opciót. Ennek értelmében az erre az időszakra kiállított számlákban szereplő, a minimálárra vonatkozó összegeket jóváírjuk az érintett felhasználók egyenlegén. A 2008. augusztus 01. 00:00-tól indított aukciók esetében a minimálár használata (amennyiben a beérkező legmagasabb ajánlat nem éri el a minimálár szintjét) díjköteles és fizetendő a Vatera piacterén érvényes díjtáblázatban meghatározottak szerint!
A fenti időponttól kezdve a minimálár, mint fizető szolgáltatás igénybevételével kapcsolatos reklamációkat nem fogadunk el.

Felhívjuk figyelmét, hogy ellenőrizze a minimálár beállítását később indítandó valamint automatikusan újraindított aukciói esetében is!

Tájékoztatásul közöljük, hogy a jövőben minden, a felhasználókat érintő változás helyet fog kapni a Vatera főoldalán, valamint továbbra is mindenről beszámolunk a főoldal alján található "Hírek és információk a vateráról/Hírek" menüpont alatt (http://www.vatera.hu/PR/index.php?ActivePanel=news). Kérjük, Ön is kísérje figyelemmel a Vatera életében meghatározó híreket, történéseket!

Heti hírlevelünkben szintén értesülhet a Vaterán történő változásokról, amelyre feliratkozhat a "Személyes menü"-ben a "Saját beállítások" alatt (http://www.vatera.hu/user/account/index.php?).

Amennyiben kérdése, észrevétele lenne, bátran forduljon ügyfélszolgálatunkhoz.

További sikeres kereskedést és jó vaterázást kívánunk!

A vatera.hu csapata

Ezt a levelet kaptam augusztus 7-én.

(#83) lakisoft válasza nuri (#80) üzenetére


lakisoft
veterán

Tudtommal csak olyan progijuk van amivel fel lehet a termékeket tölteteni. De az nem figyeli az aukciót. És ha jól emléxem teszveszen is ugyanez van.

(#84) lakisoft


lakisoft
veterán

Hősi csata volt de alul maradtam: lakisoft in vatera - bye bye

(#85) HXY válasza lakisoft (#84) üzenetére


HXY
addikt

miért tiltottak ki?

(#86) lakisoft válasza HXY (#85) üzenetére


lakisoft
veterán

elég vicces / Vatera munkatársai komolyan mérlegeltek / - ugyanarról a gépről a kollégámmal leütötte 30db 1 HUF-os EDO ramot termékeit

Ja és először a levél egy üres sablon volt ... Úgy szóltam nekik hogy írják már ugyan meg.

Mert hogy befolyásoltuk a piacot és összejátszottunk.
Ja azt nem mondtam hogy fix 1 HUF-os cuccokról volt szó.

Nagyon mérges lettem. Gondolhatod.

(#87) Terminator_


Terminator_
tag

Sziasztok!

Sajnos engem is lapátra tettek egy igazi szélhámos,pitiáner ember miatt. :O

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#88) Kloden


Kloden
senior tag

Emberek, feltettem pár cuccot vaterára életemben először, de nem tudom hogy küld-e mailt ha licitál valaki a cumómra vagy sem, vagy ha ír vaterán belül vmi kérdést. Ilyen opciót nem találtam a beállításokban. :F

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#89) koxx válasza Kloden (#88) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mindenről kapsz email értesítőt, ha kérdeznek, licitálnak, újra listázza a lejárt terméket stb.

(#90) Kloden válasza koxx (#89) üzenetére


Kloden
senior tag

oks, köszi szépen..már csak várni kell akkor. :)

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#91) RexpecT


RexpecT
addikt

Akkor mi van ha én szándékosan megírom hogy pl.:iwiwen megtalálható vagyok a vaterás felhasználónevemmel?
Kitiltanak aztan annyi?

(#92) localhost válasza Kloden (#88) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Hmmmm.... mi van eladó ? :C

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#93) koxx válasza RexpecT (#91) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ennél jobb trükkök is vannak, egyébként nem tiltanak ki. Több verzió lehetséges, figyelmeztetést kapsz v csak simán törlik azt a terméket ahova beírtad (szerencsés esetben nem tűnik fel senkinek)

Egyszer arra gondoltam, hogy engednének-e egy olyan reget pl: koxxkukacgmailcom :D

[ Szerkesztve ]

(#94) brutom válasza Hequila (#28) üzenetére


brutom
csendes tag

Tényleg küldenek behajtót....
A tavasszal futottam velük pár kört 1300ft miatt.
3 éve adtam el náluk utojára, akkor 2500 ft-ig nem kelett jutalékot fizetni.
Ezt megváltoztatták, 1000 forintra és máris küldték a csekket.
Nem tartottam jogosnak, nem fizettem....
Fél év múlva. már egy végrehajtó cég nevében kaptam levelet, hogy 15 napon belül fizessek, vagy foglalnak.
Fizettem.

http://www.felajanlasok.hu/index.php

(#95) koxx válasza brutom (#94) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ekkora összeg miatt képesek voltak kiküldeni őket :F Ez kb. olyan mint amikor az apeh kiküldi az 1ft-os számlát, hogy fizesd be, közben meg az egész procedúra került ~100ft-ba.

(#96) Kloden


Kloden
senior tag

Hogy lehet a fórumba írni? Teljes jogú tag vagyok, mégsem engedi... :F Mi kell még hozzá? Keresek egy könyvet de nem tudom beírni a topikba :(

localhost: limlomokat, CD/vhs/kazi/könyv. Amugy ugyanezen néven futok, nézd meg ha gondolod. :)

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#97) localhost válasza Kloden (#96) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Megvagy, megnéztem! :D

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#98) Kloden válasza localhost (#97) üzenetére


Kloden
senior tag

..és nem jött új licitem? :D

Te árulsz valamit?

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#99) localhost válasza Kloden (#98) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Igen, de nem ezen a néven :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#100) Pompi válasza koxx (#93) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"Egyszer arra gondoltam, hogy engednének-e egy olyan reget pl: koxxkukacgmailcom "

Olyat már láttam, hogy RIKIatARMYcom ;)

Feel Good Inc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.