Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) mirci18 válasza MájMekk (#1299) üzenetére


mirci18
addikt

Működik jelenleg is.
Általában az oldallal elég gyakran van probléma.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1302) mirci18 válasza celicas (#1300) üzenetére


mirci18
addikt

Kösz nem.
Ma a legtöbb ember vagy a jófogást tolja vagy a market place-t.
Én még vaterázok.
Számomra az jobban bejön.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1303) mirci18


mirci18
addikt

Sziasztok.
Valaki találkozott már az adott hibával vatera oldal felkeresése közben?

Az oldal nem működik
A(z) www.vatera.hu túl sokszor irányította át.

Próbálkozzon a cookie-k törlésével.ERR_TOO_MANY_REDIRECTS

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1304) MájMekk válasza mirci18 (#1303) üzenetére


MájMekk
tag

Az elmúlt 15 évben egyszer sem.

(#1305) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Üdv!

Találtam valamit Vaterán ami nagyon kéne a gond, hogy csüt - pénteken várható, hogy jön be lóvé (alapítványi ösztöndíj), most írtam az eladónak mivel pénteken meg lejár a listázása a cuccnak. Ilyenkor mit lehetne tenni? Le kéne üssem fix áron vagy micsoda? Hány napom lenne fizetni? (Nem szívatni akarom fixen előre is utalnám mert kell a cucc, de per pill vagy az ösztöndíjat várom vagy a PayPal refundjaimat...) Tudom kicsit hülyén kinéző probléma de remélem tudtok segíteni. :R

Mivel ha elérhetőséget kérek el tőle azért meg kitiltanának akár mindkettőnket nem? Külsős megállapodás miatt.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#1306) mirci18 válasza Micsurin (#1305) üzenetére


mirci18
addikt

Ha csak pár napod van a pénzedig hátra üsd le nyugodtan.
Pár napot csak kibír várni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1307) Micsurin válasza mirci18 (#1306) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi, legközelebb leütöm. Mivel tuti lesz még ilyenre példa... :R

Közben megtaláltam jófogáson is ott tudtam értelmesen küldeni üzit neki le is vette vateráról utána, reggel utaltam is. :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#1308) ricsi99


ricsi99
addikt

Sziasztok
Tegnap leutottem egy cuccot a vateran es személyes atvételt kértem.
Viszont sehol se látom a megrendeléseim között.
Ugye utalás sem volt....
Ilyenkor mi van?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#1309) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Mi történik akkor a vaterán ha valamit licittel eladok, de a vevőnek még sem kell az adott termék ? Nem fizeti ki mert még sem tetszik neki stb. Akkor is ugyan úgy bukom a befizetett jutalékot ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#1310) Temerti válasza Directors (#1309) üzenetére


Temerti
tag

Szia!

Úgy emlékszem, hogy ha az értékelésben sikertelennek jelölitek meg a tranzakciót, akkor nem számolják fel a jutalékot.

(#1311) Directors válasza Temerti (#1310) üzenetére


Directors
senior tag

Köszönöm a segítséget. :R

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#1312) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Vásároltam vaterán fix áron egy újságpakkot.
Írtam az eladónak, h küldje az adatait, és utalok.
A vatera felületén írt, h már 4x küldte az adatait.
Mondtam neki, h semmit nem kaptam, csak a vaterától rendszerüzenetet, hogy jött üzenet a vatera oldalán, és semmi mást.
Erre ír, h ne bohóckodjak, ad negatívot és szevasz.
Honnan a jó égből utaljak, ha nem kaptam semmilyen adatot?
Vagy honnan túrjam ki? Hol látom ezeket, ha nyertem az aukción...

(#1313) MájMekk válasza zolikaDB (#1312) üzenetére


MájMekk
tag

Ha egyikőtöknek FREEMAIL-es email címe van, akkor nem csodálkozom rajta, nekem is volt már hasonló esetem.

(#1314) zolikaDB válasza MájMekk (#1313) üzenetére


zolikaDB
veterán

Az eladónak az van...
Nekem yahoo.de.

(#1315) MájMekk válasza zolikaDB (#1314) üzenetére


MájMekk
tag

Akkor ez a gond, ugyanis a freemail több szolgáltatónál is blokkolva van, vagyis hiába küldi el, nem mennek át. Ezért nem kapod meg.

(#1316) zolikaDB válasza MájMekk (#1315) üzenetére


zolikaDB
veterán

Írtam a vaterának... Jobbat nem tudok.

(#1317) MájMekk válasza zolikaDB (#1316) üzenetére


MájMekk
tag

Ha meg van adva az eladó telefonszáma, akkor felhívnám, elmondanám neki, hogy sajnos nem jönnek át az üzenetei, legyen szíves próbálja meg másik címről küldeni, vagy diktálja le a számlaszámot, esetleg küldje SMS-ben.

(#1318) btraven


btraven
őstag

Ha csomagautomatába kéritek az árut akkor ahhoz kaptok egy kódot? Amivel át lehet venni?
És hogy kapjátok meg a kódot?
Én a vaterától kaptam egy bankszámlaszámot amire utalni kellene a pénzt. Ha most elutalom a pénzt akkor hogyan tovább?

(#1319) MájMekk válasza btraven (#1318) üzenetére


MájMekk
tag

Feladáskor jön a küldemény száma e-mailben, ami alapján követni lehet az útját.
Amikor megérkezik az automatába, akkor SMS-ben és e-mailben is jön a nyitó kód, azt és a mobil számodat kell beírni az automatánál, akkor nyílik az ajtó és átveheted a csomagodat.

(#1320) Nojbee


Nojbee
tag

Üdv!

Már 10 accountot regisztráltam be vaterára, 10 különböző email fiókkal.. ismerős vatera fiókjával is próbálkoztam... vpn mögött különböző ip-kről, de bárhogy is próbálkozom,
állandóan korlátozzák a felhasználómat. És ha megkérdezem miért, az a válasz, hogy "titok".

Keresés funkciót használtam, licitáltam, vásároltam. Vagy ezeket tilos ezen a mocskon?

Volt már valakinek problémája ezzel a ...sal? :W :W :W :W :W

(#1321) vepe


vepe
senior tag

Sziasztok

Vaterán van egy eladó cuccom. Tegnap rám írt egy tag ezzel aa szöveggel:

"
Dear Sir or Madam,
Would perhaps a price of 480EUR be okay for you? If yes, I could pay right now and come the next weekend. I'm from Serbia, but I have PayPal in USA. (I am studying in the US.)
Thank you for your time.
Kind regards,
Ivan "

Egy teljesen új reg, semmi értékelése nincs. Visszatud élni valamilyen formában, ha pay pallal fizetne?

(#1322) Hintalow válasza vepe (#1321) üzenetére


Hintalow
senior tag

Ez akkora nigerian scam mint ide lacháza :K
Vissza akkor tudna élni paypallal, ha tényleg küldene pénzt, amit soha nem fog :N
Két dolgot csinálnak ilyenkor:

- vagy kamu paypal felület/igazolás/email, hogy a pénzt elindította de meg kell adni a tracking numbert, hogy a paypal "kifizesse az eladónak" ergó elérni, hogy küld el a cuccot úgy, hogy valójában nem fizetett

- vagy pedig persze fizet nagyot minden költséggel, de mondjuk "előre kell rendezni a szállításhoz a vámfizetést", de csak 50 eur, és western unionnal is el tudod intézni azonnal... tehát pénzt akar kicsalni.

Levelezhetsz vele, de ezek egyike lesz a vége.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#1323) vepe válasza Hintalow (#1322) üzenetére


vepe
senior tag

Érdekes módon egyik sem.. :)

Megkérdeztem tőle postázni kellene a terméket?...a válasz az volt, hogy nem, hanem személyesen jönne el érte autóval Szerbiából, de előre utal..kb 600km-ert leutózna valaki egy 500 euros termékért?? :U

Ha ez csalás, akkor valami új taktikájuk lenne?

[ Szerkesztve ]

(#1324) Hintalow válasza vepe (#1323) üzenetére


Hintalow
senior tag

Szerintem itt jön majd az általam írt második verzió pepitában, hogy valamit majd perkálnod kell az utalás teljesüléséhez.
De próbálkozhatsz vele, ha személyes átvétel + cash on collection az opció, nem sok vesztenivalód van :)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#1325) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Ha androidos vatera appban valamit kosarba teszek, az masnapra miert tunik el onnan?

(#1326) lafaty80


lafaty80
őstag

Sziasztok, valaki élt már a vatera BVP-jével?
Nemrég vásároltam egy terméket, ami persze hibás. Jeleztem az eladó felé, semmi.
Aztán indítottam egy bvp-t, amire reagált is a vatera, de először adot neki 3 napot, hogy válaszoljon nekem, majd miután ez elmaradt, bekérték tőlem a evelezést és képeket/videókat a hibáról. Majd küldetek egy levelet, hogy felvették a kapcsolatot az eladóval és adnak neki 7 napot, hogy ragáljon.
Eddig még talán ok is lenne, de a levélben ilyeneket írnak:
"A megküldött dokumentumok alapján nem sokkal levelünk megírása előtt az eladót megkerestük e-mailben és megkértük, hogy vizsgálja meg a termékkel kapcsolatos jelzését, mert Ön akár polgári peres eljárás keretein belül szerezhet érvényt akaratának, ha nem a terméklapnak megfelelő terméket kapta meg, vagy a termékleírás nem volt megfelelő, illetve elkészítheti a tényeknek megfelelő értékelését."
A nevemben polgári peres eljárással...? wtf? :F
"Amennyiben ennek ellenére nem sikerül az eladóval 7 napon belül megállapodniuk, vagy elzárkózik a megoldástól, akkor erre a levélre válaszolva jelezni szíveskedjen és meg fogjuk vizsgálni a további segítségnyújtás lehetőségét."
Tehát, ha minden szakad, akkor még milyen további segítségnyújtási lehetőséget akarnak vizsgálni?
Érdekes a mottójuk ennek fényében: "Ha a panaszod indokolt, és nem sikerül az eladóval megoldást találni rá, megtérítjük neked az eladó (vagy szállító) által okozott közvetlen kárt 50 000 Ft-ig"
Csak közben majd menjek bíróságra? Oldjam meg én? Házon belül akartam, pont erre lenne a bvp, nem?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#1327) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Sziasztok! Kaptam most olyan levelet a vaterától, hogy most lehetek eladó valami komolyabb procedúra nélkül is. Gondolom ez nem személyre szabott, hanem valami kampány része lehet, passz. A kérdésem annyi, hogy ez mit von maga után? Lenne most eladni valóm, ami itt a hardveraprón valszeg nem menne el, de talán a vaterán igen, viszont havi díjat, ilyesmit nem akarok fizetni az eladói státuszért.

Buliban hasznos! =]

(#1328) MájMekk válasza inf3rno (#1327) üzenetére


MájMekk
tag

Havidíj nincs, viszont van termékfeltöltési díj (9 forint / darab, kivéve 1 forintos kikiáltási ár, ami ingyenes, de a 9 forintot is visszaadják sikeres eladás esetén) és eladott termék után jutalékot kell fizetni.
Díjtáblázat: https://www.vatera.hu/info/dijtablazat
Költségkalkulátor: https://www.vatera.hu/item/mod/costcalc.php

(#1329) inf3rno válasza MájMekk (#1328) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi!

Buliban hasznos! =]

(#1330) MájMekk válasza inf3rno (#1329) üzenetére


MájMekk
tag

Még annyi van, hogy ezen a hétvégén ingyenes a feltöltés, vagyis nincs a 9 forintos díj:
https://www.vatera.hu/ingyenes-feltoltes?utm_source=newsletterlink&utm_medium=edm&utm_campaign=listazasi_dij_mentes0318

(#1331) Fred23


Fred23
nagyúr

Vaterán mennyi időn belül kell az eladónak elküldenie a cuccost? Még múlt héten valamikor licitáltam sikerrel egy eladó 4-5 termékére, azóta semmi. Az előbb kérdeztem meg tőle, hogy feladta -e már a csomagom, még nem válaszolt.

(#1332) Geri12345


Geri12345
tag

Sziasztok!
A Vaterán meg szeretnék venni egy terméket, de csak előreutalást fogad el az eladó. Jók az értékelései az eladónak, de a Biztonságos Vásárlás Programban bízok.
Az a kérdésem, hogy az üzenetváltásoknak Vaterán keresztül kell történnie, vagy az is jó, ha emailen keresztül történik?
Tehát ha esetleg probléma van pl. kifizettem, de nem kaptam meg a terméket, akkor is fordulhatok a Vaterához a Biztonságos Vásárlás Programmal, ha az eladó emailben küldte el a fizetési adatait?

(#1333) Geri12345 válasza Geri12345 (#1332) üzenetére


Geri12345
tag

Közben kiderült, hogy a Vaterán nem lehet privát üzenetet küldeni, mert amit lehet, azt mindenki láthatja termék alatt és válaszolt az ügyfélszolgálat is.
"...Kapcsolatfelvételi adat a Vatera üzenetváltó rendszerében nem adható meg, tehát a fizetést / átvételt csak privát úton, privát e-mailben tudják egyeztetni (azon az e-mail címen, melyet az eladó adataként a rendszertől megkapott).

Az eladó kérheti más névre / bankszámlaszámra az utalást, ez nem szabálytalan.

A Biztonságos Vásárlás Program szolgáltatásnak nem feltétele, hogy a kommunikáció a Vatera felületén történjen .

Az adásvételek teljesítésére 14 napot szoktunk javasolni.

Ha a termék a vásárlást követő 14. napon sem érkezik meg, úgy kérjük, hogy jelezze Ügyfélszolgálatunk felé.
Leveléhez csatolja a vételár utalását igazoló bizonylat másolatát jól látható formában, illetve az eladóval lefolytatott levelezésről készített képernyőmentést, melyen látszódik, hogy az eladó milyen bankszámlaszámra kérte a vételár utalását.

Figyelmét köszönjük!..."

[ Szerkesztve ]

(#1334) Dánkas válasza mirci18 (#1302) üzenetére


Dánkas
csendes újonc

Egyetértek, valahogy a többiek nem tudtak felzárkózni. :))

(#1335) Dánkas válasza Geri12345 (#1332) üzenetére


Dánkas
csendes újonc

A Vaterán nem lehet privát üzenetet küldeni, ott csak nyilvános kommentelési lehetőség van.
Kapcsolatfelvételi adat a Vatera üzenetváltó rendszerében nem adható meg, tehát a fizetést/átvételt csak privát úton, privát e-mailben tudjátok egyeztetni.

A Biztonságos Vásárlás Program szolgáltatásnak nem feltétele, hogy a kommunikáció a Vatera felületén történjen.

(#1336) Dánkas


Dánkas
csendes újonc

Ez egy sima figyelmeztetés, ugyanis valóban indíthatnál polgári peres eljárást a csaló ellen... Ők erre felhívták a figyelmét, nincs ezzel semmi gond szerintem.
A program úgy véd téged, hogy egy ilyen esetben a szolgáltató nem hagy magadra, hanem a rendelkezésére álló - ne feledjük, hogy ők nem hatóság - lehetőségekkel nyomást gyakorol a másik félre.
Erre jó eszköz a figyelmeztetés, illetve már az a tény, hogy az oldal üzemeltetője maga is bekapcsolódott a konfliktusba.
Nyilván, helyetted eljárást nem indíthatnak, de reméljük, hogy anélkül is lesz happy end. :)

(#1337) Fred23


Fred23
nagyúr

Valami mintha nem stimmelne:
:D

(#1338) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Mi okozza azt a problémát, hogy vatera felületén az ajánló részen
2. Világháborús náci identitású cuccok jelennek meg nekem. vagy fegyvereket puskákat
...de a facebook hirdetési részen is...feldobja
...ahhoz képest, hogy IT cuccokat veszek keresek.. sőt lego...azt bezzeg nem dobja fel.

Ebben az a vicces, hogy soha nem vettem ilyet és nem is kerestem....ugyan nem mostanában, de korábban már töröltem a böngésző cash-t pont emiatt de úgy tűnik visszajött.
A digi IP kiosztása miatt esetleg? Valaki garázdálkodik a netemről, gépemről? hacker?

Az sluszpoén, hogy ezeket elvileg árulni se lehetne(nem utángyártottról beszélünk), de dobott már fel horogkeresztes cuccot is és leírás alapján is a háborúból való. pff

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.