Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Bull Boss válasza runner 125 (#250) üzenetére


Bull Boss
senior tag

szerdán utaltam és ma küldték is hogy jó lett irva. Lépnék be bologan, de még mindig inaktiv vagyok.. kaptak tőlem egy elég durva levelet. láss csodát egyből aktiváltak :DD

(#252) runner 125 válasza Bull Boss (#251) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ollé!

Az viszont adminisztrációs hiba volt, előfordul.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#253) friccces


friccces
csendes tag

hali

olyan kérdésem lenne elsősorban komolyabb múlttal rendelkező vaterásoktól, hogy ha nagyon sok eladása van az embernek akkor nem száll rá az APEH?
előre is köszi

üdv

(#254) rii válasza friccces (#253) üzenetére


rii
nagyúr

szerintem ennyi erővel midnen albérletet kínálóhoz is kimehetne. És ott van telefonszám, cím, míg a vaterások esetében a vaterának kellene kiadnia az elérhetőségüket

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#255) friccces válasza rii (#254) üzenetére


friccces
csendes tag

vesz egy terméket és máris megvannak az adatok...:)
és mi a biztosíték, h vatera nem adja ki?
tapasztalatból mondod?
mennyi eladott terméked van?

(#256) doc válasza rii (#254) üzenetére


doc
nagyúr

az alberletet kiadokat egyenkent kellene felkutatni, utanajarni, keresgelni
a vateranak meg tobbezres adatbazisa van egyetlen kattintassal ;)

(#257) friccces


friccces
csendes tag

hali
akkor még1szer mert nem jött semmi értelmes válasz
olyan kérdésem lenne elsősorban komolyabb múlttal rendelkező vaterásoktól, hogy ha nagyon sok eladása van az embernek akkor nem száll rá az APEH?
előre is köszi
üdv

(#258) doc válasza friccces (#257) üzenetére


doc
nagyúr

nem tudok meg senkirol akit ilyesmi miatt talalt volna meg az apeh
ok amugy sem foglalkoznak ilyesmivel, ha annyira akarnak, billios nagysagrendu adot + buntetest szedhetnenek be, pl. minden eladott hasznalt auto utan, amirol ugyebar senki sem nyilatkozik az adobevallasban (pedig kellene)

regebben ugy volt (talan meg ma is, nem tudom) hogy evente 200ezer ertek alatt az eladott hasznalt cuccaid adomentesek

(#259) rii


rii
nagyúr

azt meg'tom kérdezni, hogy ha eladtam a vaterán kívül egy cuccost, akkor hogy 'tom kivenni a vaterából?

doc: mondjuk az apeh-nak .. ha valami köze lehet, akkor csak az "új" termkekre, és azon belül is a számla nélküli megjelöléssel

mert ha ad számlát, akkor valszeg az adó is megy
ha meg nem új, hanem használt, akkor mi köze van ehhez az APEH-nak, hiszen azért a termékért valaki egyszer már adózott?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#260) doc válasza rii (#259) üzenetére


doc
nagyúr

tokmindegy hogy hasznalt, beveteled van belole, tehat adozol, pont errol irtam kicsit visszabb
illetve nem adozol, mert senki nem szokta bevallani, de attol meg kene :) az meg hogy mar valaki adozott erte... az adozott fizetesedbol megveszed az AFA-val novelt arut, amit ha eladsz, adozol. ez mar csak igy megy :U
ha meg nem veszel semmit, es bent hagyod a bankban, akkor kamatado, ki van ez talalva :D

(#261) rii válasza doc (#260) üzenetére


rii
nagyúr

'ssza meg az apeh :DDD a "bevétel" mellett realizálódhatna csökött fejében a "kiadás" is

'szal ha vettem valami újonan, majd eladom kevesebbért, akkor az apeh-nak nem az jön le, hogy defiticitben vagyok, hanem hogy kaptam pénzt. Hogy mondjuk a felét, az az én hibám

koetchoeg ápeh:D

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#262) doc válasza rii (#261) üzenetére


doc
nagyúr

bizony. nezz utana pl. az ingatlan adasvetelnek, ott is barmit csinalsz, fizetsz az allamnak
kezdodik ugye ott, hogy az adozott fizetesedbol kifizeted az ugyvedet, akinek ez bevetel, tehat adozik utana. a hazvasarlasnal illeteket fizetsz az allamnak, eladasnal SZJA-t (illetve ha rovid idon belul veszel masikat helyette, csak az ertekkulonbozet utan kell)

(#263) rii


rii
nagyúr

az mit jelent, ha a hiordetéem mellett azt látom, hogy "aukciófigyelő 1"?

most minek figyeli bárki is, amikor fix áras?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#264) runner 125 válasza rii (#263) üzenetére


runner 125
nagyúr

..gondolom valahol kinézett egy másikat is, s még nem tudja mi tévő legyen / érdekli. Kb. ennyi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#265) rii válasza runner 125 (#264) üzenetére


rii
nagyúr

ja meg várja h lentebb viszem-e az árát

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#266) runner 125 válasza rii (#265) üzenetére


runner 125
nagyúr

Vateran nem kell, ne aggódj.

Eddig nekem minden elment az általam - piaci árnál kicsit magasabban - meghatározott áron.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#267) RexpecT


RexpecT
addikt

Bakker csak nekem nem akar semmit behozni, csak az eladás menüpontot meg ahol értékelni lehet? :U /vatera/

[ Szerkesztve ]

(#268) runner 125 válasza RexpecT (#267) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nekem megy. :U

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#269) RexpecT válasza runner 125 (#268) üzenetére


RexpecT
addikt

Nekem ahogy beírom a jelszót utána csak az értékelás menüpont jön fel....
Töröltem már a sütiket is meg minden, de nem jó :( .

(#270) runner 125 válasza RexpecT (#269) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem lehet, h elmaradt értékeléseid vannak?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#271) RexpecT válasza runner 125 (#270) üzenetére


RexpecT
addikt

Tényleg az volt a baj, akkor ezen is változtattak, volt 2 darab 1 hónapnál régebbi értékelésre váró bizniszem.....
Pedig számlatartozásom sosem volt :U

[ Szerkesztve ]

(#272) runner 125 válasza RexpecT (#271) üzenetére


runner 125
nagyúr

;)

Számlatartozás;

Lehet, h az én fukarságom, de na..., minden fillér számít nem?! :D

Szal', én nem egyszer játszottam már el azt, h nem fizettem be időre a lóvét - sőt, volt, h inaktív is voltam miatta 1 napot, de a lényeg; h meg szoktam várni míg 1-1 drágább adásvételem zárul (értékeljük egymást), s akkor egybe utalom el a jutalékot, nem külön-külön. Így az utalás költségeit lehet mérsékelni. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#273) RexpecT válasza runner 125 (#272) üzenetére


RexpecT
addikt

Én is úgy szoktam, hogy két három hetente utalok :K (de inaktív még sosem lettem emiatt).
Bár holnap megyek a CIB- hez aztán nyitok egy számlát, ez az OTP már nagyon lehúzó.

(#274) runner 125 válasza RexpecT (#273) üzenetére


runner 125
nagyúr

OTP-től én is búcsúztam, patkány banda, ennyi.

Azóta MKB, de kb. az összes többi jobb, mint azok.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#275) Mawyx


Mawyx
senior tag

Vatersokat kérdezném mennek-e az eladások mostanában? Van itthon pár számtech cuccom, saját cucc, nem kereskedő vagyok, már nem használom őket, fölöslegesek, gondoltam ha pár ezer ft jön be belőle, az már jó. Érdemes regisztrálni? Eddig csak vásároltam, pár évvel ezelőtt adtam is el, de az régen volt.
Ami eladó: vezeték nélküli bill+egér, 2db egér, webcam (nem használt, új), tv tuner( csak kipróbált, nincs tv behúzva, szobaantennával meg nem tudok befogni semmit értelmesen), 3db kártyaolvasó, memóriakártya, régi telefon (nokia 6610i, 6310i, se k750i), lcd sérült pda alkatrésznek (leejtettem) és egy motoros bőrruha+ nyitható állú bukó meg 1db márkás nadrág (rossz méret miatt).
Szóval érdemes meghirdetni vagy dobjam a cuccokat a kukába/ osztogassam el? Kajajegyet elfogadok :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#276) Winner_hun válasza Mawyx (#275) üzenetére


Winner_hun
félisten

Miért nem itt próbálod eladni?:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#277) Mawyx válasza Winner_hun (#276) üzenetére


Mawyx
senior tag

Népszerű oldal, gondolam ott mindent el lehet adni.
Lefényképezem a holmikat és megfogalmazom a hirdetést, ennyit megér a dolog, hogy megpróbálom felrakni valahova, hátha.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#278) runner 125 válasza Mawyx (#275) üzenetére


runner 125
nagyúr

Na, a vezeték nélküli cucc még érdekelhet is. :D

Hatótávolsága van legalább 5 méter?

Egyébként érdemes hát, ne viccelj, kb. ezek a legkeresettebb termékek vateran. Nyugodtan rakjad fel őket, tuti elmennek.
De itt is nyithatsz nekik topikot.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#279) Mawyx válasza runner 125 (#278) üzenetére


Mawyx
senior tag

:D
Nem látom rajta hány méter, ki kell próbálni.
Nem márkás cucc, de azért itt van kép róla.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#280) Mawyx


Mawyx
senior tag

Mi lehet ez a hiba? "Ön nem engedélyezett elemet próbál beszúrni a termékleírásba. A kifogásolt elemek eltávolításra kerültek!" Nem írtam bele semmit, de nem enged feltölteni, ezt dobja újra és újra. Már újrapróbáltam ezerszer, nincs semmi nem engedélyezett rohadt elem benne.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#281) Jester01


Jester01
veterán

Sikertelen adásvétel után megállapodtunk az eladóval, hogy azért pozitívként értékeljük egymást. Én meg is tettem, de az eladótól semlegest kaptam. Arra hivatkozott, hogy neki nem engedte a rendszer másképp. Ez így van vajon? Én mintha láttam volna sikertelent két pozitívval... :F

Jester

(#282) runner 125 válasza Mawyx (#280) üzenetére


runner 125
nagyúr

Valami rejtett linket, telefonszámot, mail címet tartalmazhat a szöveg, ez az oka.

Jester01

Minden bizonnyal azért zárta semlegessel, mert így nem kell jutalékot fizetnie.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#283) Jester01 válasza runner 125 (#282) üzenetére


Jester01
veterán

Azt azért nem kell, mert az a sikerességtől függ és azt mindketten meg nem történtnek jelöltük.

Jester

(#284) runner 125 válasza Jester01 (#283) üzenetére


runner 125
nagyúr

Akkor az eladót kérdezd. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#285) Jester01 válasza runner 125 (#284) üzenetére


Jester01
veterán

Őt már kérdeztem, azt mondta amit írtam. Állítólag amint beikszelte, hogy sikertelen már nem tudta a pozitívat választani. Én viszont tudtam, ezért nem értem. Lehet, hogy az eladói értékelő felület más? Azt ugyanis nem ismerem.

Jester

(#286) runner 125 válasza Jester01 (#285) üzenetére


runner 125
nagyúr

Megnéztem, mivel még eddig minden aukcióm sikeresen zárult.

Így néz ki az eladói értékelőfelület.

Való igaz, h ha bejelölöm az első kérdésnél a "nem"-et (jelen esetben a jutalék miatt azt kellett) akkor utána kiszürkíti "Pozitív" értékelés lehetőségét. Magyarán nem engedi.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#287) Jester01 válasza runner 125 (#286) üzenetére


Jester01
veterán

Köszi! Valóban írja is a pozitívnál, hogy "és a tranzakció létrejött". Érdekes, hogy vevő oldalon akkor miért nem.
Esetleg olyan trükköt lehet, hogy előbb választod a pozitívat és aztán állítod sikertelenre? :F

Jester

(#288) runner 125 válasza Jester01 (#287) üzenetére


runner 125
nagyúr

Megpróbáltam, de kiugrik egyszerre a pozitívból, ha azt jelölöm, h nem jött létre.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#289) Jester01 válasza runner 125 (#288) üzenetére


Jester01
veterán

Köszi hogy megnézted! :R

Jester

(#290) runner 125


runner 125
nagyúr

Nagyon pimasz volnék, ha kérnék tőle oldalról és hátulról lehetőleg minél nagyobb képet?! ;]

mod. Tényleg, lehet tangát is árul. ;]

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#291) dim dim


dim dim
tag

Helló fórum!

A kérdésem: az ebay vezet nyilvántartást arról h egy adott vevő hány esetben kért full refund-ot (mondjuk a rendelt termék meg nem érkezése miatt)?
Miért kérdem? A kollegám azt csinálja (jellemes ember) h megrendeli a terméket kifizeti paypallal, a termék megérkezik, kivár mondjuk egy jó hónapot, majd jelzi: nem jött meg a termék-kérem a full refundot. Így nála a termék, és a pénzt is visszakapja. Not trackable küldemények esetén persze.
Szép dolog, de nem ez a kérdés, hanem az: az ebay nyilvántartja, hogy van itt egy vevő, aki 10-ből 9 vásárlás kapcsán refundot kér? Lesz ennek a magatartásnak következménye az ebay-en?

Köszönöm

(#292) Puma K


Puma K
veterán

Hali!

A bankszámlaszámot hová kéne beírni amit sms-ben kaptam?

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#293) kraftxld válasza dim dim (#291) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hosszútávon biztosan, sőt az eladókhoz is fel fog kerülni a szállítási országok közé, hogy worldwide except Hungary.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#294) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Helló

Már 1-2 figyelmeztetést kaptam vateráról hogy nem helyesen használom a levelezőrendszert, biztosan tudjátok mit tettem... ;] de már több mint 20ezer forintom van náluk, 110+ pozitív értékeléssel... 0 negatív

ma fixáltam egy lejárt terméknél egy cserét, megbeszéltük hogy felteszek valamit, fix árra, valami kis dolgot, és ő leüti, így meglesznek az adatok, meg is lett, majd jött a figyelmeztetés, levelező rendszer eltiltás 3 napra, aztán jött a köv levél

Sajnos nem az allegroup.hu Kft. által meghatározott szabályok szerint vett részt a piactér életében, ezért kizártuk a Vatera piacteréről. Korábban több alkalommal is figyelmeztetük és minden esetben tájékoztattuk a szabálytalanságról.

Tudok újra regizni a meglévő számlaszámmal, névvel stb...-vel? vagy tehetek valamit a régi nevemért?

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#295) Puma K


Puma K
veterán

Hali!

Vaterával kapcsolatosan az lenne a kérdésem, hogy az ellenőrző kódot amit SMS-ben kaptam azt hová kell beírni, hogy TELJES JOGÚ felhasználó lehessek?

Egy ideig meg volt az a rész ahová be kellett írni, de most nem találom...
A vatera supportjával volt egy beszélgetésem, de nem képesek leírni... mintha valami automatikus levélküldő BOT-tal beszélgetnék...

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#296) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Üdv!

Ha jól emlékszem volt egy kiemelt szöveg hivatkozással ellátva, ami mindig emlékeztet téged arra, hogy így meg amúgy nem vagy teljes jogú felhasználó, arra ha rá kattoltál átugrott a lapra, de ez már régebben volt.

Vatera supportal kapcsolatban viszont nekem is megvan a saját tapasztalatom. Aktív felhasználó voltam, vásároltam és hirdettem is a rendszeren keresztül, majd egy jó féléves inaktivitás után, beszerettem volna lépni a felhasználómba, viszont a jelszavam elfelejtettem, de se baj, kértem a regisztrált mail címemre egy új jelszót. A rendszer nem akarta elfogadni, addig próbálgattam, míg rövid időre le nem tiltották felhasználóm, mert ugye jó pár próbálkozás után se léptetett be az újonnan kapott jelszómmal. Ezt eljátszottam vagy 3 alkalommal a következő napokban, majd írtam levelet a supportnak. Jött is a válasz nemsoká, viszont semmi új információt nem tartalmazott, ez is eléggé BOT jellegű válaszlevél volt, mintha a rendszerük az általam írt levél kulcsszavait figyelembe véve, a GYIK-ből kimásolt bekezdésekkel válaszolna. A rendszer által kiosztott új jelszavakkal a mai napig nem enged be, felhasználó nevemmel nincs gond, hírleveleket kapom folyamatosan, benne szerepel a nicknevem megszólítással együtt. Újabb segítség kérést követően ismételten egy rakat infót kaptam, amivel persze előbbre nem jutok.

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#297) zsibvásár


zsibvásár
csendes tag

Mivel Ebay és Vatera a fórum téma, ezért talán nem probléma, ha egy másik aukciós oldalról írok.
Van egy ingyenesen használható aukciós oldal Zsibvásár néven. Nyilván sokan ismeritek, de most azokat szeretném megszólítani, akik még nem hallottak róla.
Az oldal 5 éve működik. Közelítjük a félmillió párhuzamosan futó aukciót. Ami azért nem olyan rossz szám. A Vaterán 2,3 millió a teszveszen 1,4 milió aukció van.
Ha jellemezni lehet az oldalakat. A Vatera inkább a férfiaknak szóló aukciókat tartalmaz a Teszvesz a nőnkek a Zsibvásáron meg inkább az olcsóbb dolgok mennek.

Zsibvásár (http:\\zsibvasar.hu) a legnagyobb ingyenes aukciós oldal

(#298) haromegesz14 válasza zsibvásár (#297) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Rendszer hasonlókép működik mint az egyéb hazai aukciós portáloké? Gondolok itt a vétel/eladás lebonyolítására az aukció zárását követően.

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#299) zsibvásár válasza haromegesz14 (#298) üzenetére


zsibvásár
csendes tag

Nagy vonalakban hasonlóan működik minden. Az elmúlt években kifejlesztettük azokat a funkciókat amik a felhasználóknak hiányoztak. Még olyan funkciók is vannak, amik máshol nincsenek.
Aukció zárása után megkapja az eladó a vevő címét. Van automatikus értesítő is amit az eladó előre kitölthet, ide írhat számlaszámot, vagy amit akar.
Persze mi nem vesszük olyan szigorúan a rendszeren kívüli üzletelést. Mivel nem veszítünk semmit azzal, ha nem rajtunk keresztül folyik egy üzlet (nincs jutalék). ;)

Zsibvásár (http:\\zsibvasar.hu) a legnagyobb ingyenes aukciós oldal

(#300) zsibvásár


zsibvásár
csendes tag

Van egy játékunk a Zsibvásáron. A feltöltött termékekhez kiemelést lehet nyerni az oldalon. Ha valaki ki akarja próbálni az oldalt. Ennek az apropójából is megteheti.
A részletek itt.

Zsibvásár (http:\\zsibvasar.hu) a legnagyobb ingyenes aukciós oldal

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.