Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) TAKÍÍ


TAKÍÍ
tag

Naa én sikeresen regisztráltam a Vaterára még nyáron(megszültem nagy nehezen egy jó felhasználó nevet).
és minden lósz@rt megcsináltam teljes jogú akármi lettem....

1) Na most kérdéseim a postával lennének és az áruküldéssel lennének.

Először is Kartondoboz.....honnan lehet szerezni jó kartondobozt olcsón különféle méretekben....Ugyanis csomó minden van amit ha nem személyes átvételre rakom, akkor ugye valahogy elküldöm....márpedig sok minden nem fér el egy levélben...
Na most gondolom a postának erre van külön díjszabása....
NA tehát ti hogyan külditek el ezeket a termékeket??? mi erre a bevett szokás?

2) Ja apropó az oldal tetején valaki nagyon kérdezte az adózást....(ott ha jól látom kb mindenki hülyeségnek tartotta a dolgot)

[link]

Na ez az ultra hányás....a régi dolgaimat amit eladok (és amire kifizettem az adót azt is megadóztatják mondván ingóértékesítésnek vagy minek minősül bár 800k ig nincs baj ha jól értelmezem...(mondjuk azt úgyse érem el)

[ Szerkesztve ]

(#302) zsibvásár válasza TAKÍÍ (#301) üzenetére


zsibvásár
csendes tag

Kartondoboz ügyben nem tudok segíteni. A gyakorlat viszont az, hogy még egész nagy dolgokat is egyszerűbb bubis borítékba tenni. Egyébként is mindent levélként érdemes feladni ami belefér a kategóriába. A kisebb doboz is elmegy levélként lásd a postai díjszabást. Bubis borítékot mondjuk Office Depo-ban lehet beszerezni. Az A4-es kicsivel több mint 100 Ft.
Adózás ügyben nem egyszerű a kérdés. Épp most olvastam pár cikket ami arról szól, hogy a NAV nagyon megfingatott néhány eladót. A törvényt teljesen kicsavarva. Elvileg a haszon után kéne adóznod. A saját használt cuccaid eladása után viszont nem nagyon lesz hasznod, mert mindent drágábban vettél újonnan. Na ezt nehéz bebizonyítani.
Egy dolgot viszont tudok tanácsolni. A Vatera automatikusan küldi az elektronikus számlát a hozzá befizetett jutalékokról. Ebből nem nehéz kiszámolni a forgalmadat. Nem akarlak lebeszélni a Vateráról mert egy jó oldal. Viszont, ha ingyenes oldalon (is) árulsz mint a apróhirdető oldal vagy mint a Zsibvásár, akkor onnan nem fognak automatikus kimutatást kapni az eladott cuccaidról. Szerintem érdemes több lábon állni. :)

Zsibvásár (http:\\zsibvasar.hu) a legnagyobb ingyenes aukciós oldal

(#303) TAKÍÍ válasza zsibvásár (#302) üzenetére


TAKÍÍ
tag

Igen Igen. Anno én is épp ezen gondolkodtam hogy előtérbe kerülhetne az olyan oldalak, amik ilyen apróhirdetések kb...tehát hogy valahol kívül essenek a törvény hatálya alól.
A lényeg az legyen hogy ne regisztrálja az össze terméket...és eladást meg a jutalékot se...
És hogy kb a bankszámládra se menjen pénz. Átveszi a helyét a személyes átvétel és a kp...és onnantól kezdve semmit nem tudnak rád bizonyítani.

Meg azért nehéz a dolog mert valaki tényleg üzletszeren csinálja és törvényesen...
valaki meg csak a régi dolgait adja el rajta...aminek az összértéke az egy év alatt tényleg nem kéne hogy meghaladja a több száz ezret( persze kérdés mekkora a dolog).
aztán vannak olyanok akik meg kereskednek bizonyos termékekkel kacifántos módon.

Pl: Hallottam valami Nőt egyszer a nagyi palacsintázójában erről beszélni:
Ő valamilyen nagykereskedőnél dolgozott több évig, aztán már közbe elkezdte árulni az ottani termékeket neten jó áron, És utána létrehozta a kis hálózatát ismerőseiből ..akik kb szintén neten meg ismerősöknek adják el....
Na valszeg ilyeneknél lehet nagy szarlapátolás...

Ja a kartondobozos probléma megoldódott....

(#304) albiosz


albiosz
őstag

Üdv!

Arra gyanakszom, hogy az általam leütött terméknél az eladó átírta a termékleírást. Nem tudom mikor, talán már licit után. Kérdésem, hogy ez lehetséges-e egyáltalán? Másik pedig, hogy a vatera köteles-e tájékoztatást adni nekem erről? Én vagyok a licit nyertese, ezért logikám szerint köteles. Persze a logika néha kevés...

Az ötleteket szívesen veszem!
Köszönettel!

(#305) zsibvásár válasza albiosz (#304) üzenetére


zsibvásár
csendes tag

Lehet módosítani egy aukción, de csak addig amíg nem érkezett rá licit. Legalább is én így tudom.

Zsibvásár (http:\\zsibvasar.hu) a legnagyobb ingyenes aukciós oldal

(#306) chungee


chungee
addikt

Szeretném tudni, hogy teszveszen 3k alatti érték eladás esetén mennyi a jutalék fizetés:F

(#307) doc


doc
nagyúr

nem tudom mennyire jo hely ez itt erre a kerdesre, de hatha...
annak utana lehet nezni valahogy, hogy egy kulfoldrol erkezo csomagom bekerult-e mar az orszagba, csak a vamhivatal uldogel rajta?

(#308) OrangeBud válasza doc (#307) üzenetére


OrangeBud
tag

Ha kaptál nyomkövetési számot (tracking number) akkor igen!
Ha ezt a számot beírod posta.hu-n (nyomkövetés) akkor ott kapsz némi infót a csomagod helyét illetően. ilyen formában... :)

(#309) cskamacska


cskamacska
addikt

Nem használtam a Vaterát már egy ideje, de mikor nemrég újra meglátogattam feltűnt hogy a keresője _teljesen használhatatlan_ lett. Random aukciók pontos címét beírva nem dob rájuk találatot, lejárt aukciókat meg még annyira sem talál meg. :Y A alkategóriák eBay-re hajazó bejelölgetős szortírozása meg borzalom, eddig is volt hogy a delikvens rossz kategóriába töltött fel árut, de most az alkategóriák szinte teljesen véletlenül adnak találatot. A grando.hu-s töltelék szemétről már inkább nem is nyilatkozok, hogy nem lehet kiszűrni azt a sok túlárazott szemetet, és csak a fixáras cumókkal együtt tudom eltüntetni, a sírvaröhögés kerülget. :((( Eddig sem fukarkodtak egyes webshopok és feltöltötték teljes árukészletüket fixáras termékként, hátha nem találom meg az általam keresett terméket a sok szemetük között, de hogy ezentúl hivatalosan és Vatera által propagálva történik ez, nna ez már mindennek a teteje.
Régen szerettem a Vaterát, részleteiben még az eBay-nél is jobbnak tartottam, de hogy mostanára odáig süllyedtek, hogy egyszerűen nem találom meg az oldalon az engem érdeklő termékeket.. :U

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#310) runner 125 válasza cskamacska (#309) üzenetére


runner 125
nagyúr

Sajnos én is meglepődtem. A minap rá akartam keresni egy termékre, máskor olyan ~230db aukciót szokott kidobni. Most meg 654. Mondom mi a pitsa?! H lett ennyi?!

..hát, persze a sok grandos-s fassággal' és csomó más - a keresésemtől független - termékkel együtt.

LOL vatera.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#311) bahni1990


bahni1990
csendes tag

sziasztok, tudna valaki segíteni?

kaptam egy negatívot mert egy termék ami kínából jött késett, de azóta megkapta a vevő, van rá valami mód hogy a negatív értékelést megváltoztassa?
lehet még utólag változtatni az értékelésen?

(#312) albiosz válasza bahni1990 (#311) üzenetére


albiosz
őstag

én úgy tudom nem. esetleg írjatok az ügyfélszolgálatnak!

(#313) bahni1990


bahni1990
csendes tag

kiderült ügyfélszolgálatnak írok akkor ők megváltoztathatják! :)

(#314) Kerio


Kerio
őstag

Sziasztok!

Mit tudtok a 2012 évi NAV bekeményítéséről?
Visszamenőleg is fog menni a fingatás?

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#315) albiosz válasza Kerio (#314) üzenetére


albiosz
őstag

milyen bekeményítésre gondolsz?

(#316) Kerio válasza albiosz (#315) üzenetére


Kerio
őstag

Erre

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#317) zsibvásár válasza Kerio (#316) üzenetére


zsibvásár
csendes tag

Egy ideje már nézegetem és olvasgatom ezt a részt. Én úgy értelmezem, hogy a változás igazából az üzletszerűen kereskedőket érinti. Nekik adószámot kell kérniük, és önálló tevékenység címszóval adózniuk. Bevételük 90% után fizethetnek 16 %-os SZJA-t és 27%-os egészségügyi hozzájárulást. Negyed évente adóelőleget kell fizetni. Ha adószámot kérnek, akkor lehet alanyi adómentességet (áfamentességet) kérni ez évi 5 milliós bevételig érvényes.

Amennyiben valakit utólag kapnak el, akkor mindezt ki kell fizetni, gondolom némi büntetéssel megfejelve. Valamint azt írják, hogy a 27% áfát is hozzáveszik, mert utólag nem lehet alanyi adómentességet igényelni.

Hát elég szopás. Lehet még vállalkozni, vagy megpróbálni tételes elszámolást választani és akkor nem 90% bevétel után megy az adózás.

Mindez elvileg nem vonatkozik azokra akik csak a saját kis dolgaikat adják el. Őrájuk továbbra is érvényes, hogy adóköteles a jövedelmük. De a jövedelem használt cikkeknél elvileg nulla hiszen általában drágábban adod el mint ahogy vetted. Persze ehhez meg kéne a számlát őrizni, hogy igazold a költséged vele. Ennek hiányában a bevételed 25 %-a számít jövedelemnek. Az adó mértéke 16%. Viszont az ilyen jellegű adó (ingó értékesítésből származó jövedelem) után 32 e Ft-os adókedvezményt kap mindenki. Addig az adómértékig be sem kell vallani. Mindent visszaszámolva, 800 ezer Ft bevételig nem kell adózni magányszemélynek.

Tehát a szopás és a jóság között ott a határ, hogy a tevékenységed üzletszerű vagy sem.

Ezt a dolgot próbáld meg kimazsolázni >innen.<

[ Szerkesztve ]

Zsibvásár (http:\\zsibvasar.hu) a legnagyobb ingyenes aukciós oldal

(#318) Kerio válasza zsibvásár (#317) üzenetére


Kerio
őstag

Csak kérdés, hogy a 2011-es eladásokat is nézik-e vagy sem...

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#319) zsibvásár válasza Kerio (#318) üzenetére


zsibvásár
csendes tag

Hát erre csak annyit tudok mondani, hogy nem vagyok jós. Ha akarják igen, ha akarják nem. De ha nagyon akarják ugyanezt a 16% + 27% + áfa dolgot leverhetik akárkin már idén is.

Zsibvásár (http:\\zsibvasar.hu) a legnagyobb ingyenes aukciós oldal

(#320) TAKÍÍ


TAKÍÍ
tag

Én is Vaterán vagyok fenn.

Sikerült most eladnom egy terméket....postás küldeményként küldöm....bementem a postára, kértem kartondobozt. A postás néni rendes volt, adott ingyen valamilyent (ami pont jó méretben).Mondta hogy kaparjam vagy ragasszam le róla a cimkét.... azt jó lesz.
Na most a kérdés: Van nekem itthon több kartondobozom is. A gondom az hogy ezek cipős dobozok..vagy valami hangszóró doboza. Na most ezek jók? Nem zavaró hogy nem "tiszta" a felületük? Ragasszam le őket celluxxal körbe vagy papírral fedjem be? az nem lenne eléggé Tompika style? Jó tudom lehet venni ....levegős tasakot ...de az már nem elég. Kisebb doboz kéne...igen lehet azt is venni, de az is 3-500 forint....és amit küldenék áru nincs 1000 forint....(ja és erre még jön az 580- Ftos postaköltség is).

Ja és hogyan címezze meg a dobozt? hol legyen a címzett és a feladó? egyáltalán kella feladó? Jó ha nem ráírom a dobozra, hanem egy vinyettára írom és azt ragasztom rá?

(#321) albiosz válasza TAKÍÍ (#320) üzenetére


albiosz
őstag

Bármilyen doboz jó, amibe belefér a cucc. :) A lényeg, hogy a tetejét fedd be papírral és arra írd a címzést, ugyanolyan elrendezésben, mint egy borítéknál. A lényeg, hogy jól zárd le. Ne aggódj ezen, főleg 1000 HUF alatt!

(#322) w.miki


w.miki
veterán

Hali!

Kezdő Vatera-s lennék.
Egy haverom szeretne mobiltelefonokat eladni. Ő nem ért a számítógépekhez, én meg nem értek az üzlethez.
De a vaterához egyikünk sem...

Lenne néhány tanácsotok?

- Milyen bankszámlát javasoltok a Vatera-s tranzakciókhoz? Jó az otthoni, vagy nyissunk egyet külön? Melyiket, és milyen banknál?
- Úgy tudom, hogy most már akkor is fizetni kell a Vaterának, ha csak felteszel egy terméket. Őket hogy lehet kifizetni? Hogyan történik a számlázás? Ehhez is kell egy külön számla?
-A VateraFutár az milyen? Szerintetek inkább őt érdemes választani, vagy a postát?

Köszi

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#323) zoli03 válasza w.miki (#322) üzenetére


zoli03
őstag

Akármilyen számla jó hozzá. Szerintem felesleges külön számlát nyitni.

Van feltöltési díj (ártól függ), a Segítség->Díjak és számlázás menüpontban mindennek le van írva az ára. Küldenek számlát, ez is le van írva a Segítség menüpontban, átutalással vagy bankkártyával (én ezt a kettőt próbáltam, kártyával egyszerűbb) lehet kifizetni. Vannak még más alternatívák is a fizetésre, ezt szintén megtalálod a Segítség menüpontban.

Futárról nincs tapasztalatom, eddig mindent postáztam, nagyrészt ajánlottan, nem nagyon tűnt még el semmi csomagom, ajánlott egy se.

[ Szerkesztve ]

(#324) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Vatera

No, csak annyit szeretnék közölni, hogy aki új jelszót kér, gépelje szépen a kapott jelszót! Ctrl + C/V megoldással nem jó! Legalábbis nálam, Firefox-nál nem akart működni! Akár hányszor copy/pasteltem be, mindig hibát dobott. Kb. a 3. új jelszavamat már begépeltem, és működött! :(((

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#326) TAKÍÍ


TAKÍÍ
tag

Na de akkor én is hadd kérdezzek gyorsan valamit..

A vaterán a termék leírásban: egyszerűen nem lehet írni. Van olyan hogy állandóan ugrál és Html ide oda dobálja a mondatokat miközben írom, de végén meg normális lesz..
Ezenkívül nem tudok betűméretet állítani...(konkrétan feljön a betűméret, de hiába kattintok rá nem veszi be) se fél kövért se színt...pedig látom hogy lehet mert másnál van...most ez valami plusz extra vagy mi? vagy kéne valami progi frissítés a gépemre..

Ezenkívül az árazás: Melyik a jobb? A fix az nem baj? mondjuk azt gondolják hogy az valami hülye webshop meg grando vagy mi?? és mindenki csak az aukciósat keresi?
Az extrák mennyire érik meg? Mondjuk az első oldalara listázás??

Sok pár száz forintos aukcióm van, ahol az ajánlott levél van 420 Ft a termék meg 600 ohh Yeah. És valaki kérte hogy rakjam be sima levélként....ami csak 200.
Ugye így nem tom bizonyítani, hogy én feladtam...meg későn érkezik meg a legendák hogy a termék elkeveredik és sose érkezik meg stb stb....Van erről konkrét tapasztalat? vagy nyugodtan mehet így is?

[ Szerkesztve ]

(#327) doc válasza TAKÍÍ (#326) üzenetére


doc
nagyúr

probald masik bongeszovel

csomagot meg CSAK es KIZAROLAG ajanlottan/csomagkent!
en mar sajna jartam ezzel porul, 500 ft volt ket konyv, azokat adtam fel sima levelkent, es beleraktam oket valami switch vagy ilyesmi dobozaba. a draga postas meg gondolom orult hogy milyen jo muszaki cuccot visz haza ingyen, utana meg mikor meglatta a ket szakadt konyvet, nem vitte vissza
szoval csakis ajanlottan!

(#328) SaNyEe


SaNyEe
aktív tag

Sziasztok,

Ez nem reklám, tényleírás egy Vatera vásárlásomról, s okulás mindenki részére, csöppet hosszú: szekelyvill felhasználó [személyeskedés és indulatmentes kiadás]

Takíí: nehogy feladd standardként, arra te fogsz ráqrni. Pont erről szól az esetem :) Olvasd el a Magyar Posta szerződési feltételeit!!! Ha valaki kéri tőled, h ennek ellenére standardként add fel akkor mindenképp irass vele egy nyilatkozatot erről, hogy a vásárlót terhel minden felelősség, ha a cucc sérül, elveszik sötöbö!

[ Szerkesztve ]

-- end of transmission --

(#329) TAKÍÍ válasza SaNyEe (#328) üzenetére


TAKÍÍ
tag

Köszi én is így gondoltam, hogy nem fogom simán feladni. A cikket nem olvastam rendesen végig, (bocs majd ha lesz rá időm), de eszembe jut róla egy video: :D

[link]
Avagy grooouund service :DDD :DD

Na ennyi. és ez nem állami posta hanem "profi vállalat". Jó megértem a csávót is unja már a banánt, de azért mégis durva. Ja mellette csomó egyéb ilyen video van.

Jah és hogy mást is írjak: előző héten viccesen láttam, a postai díjak növekedését. Bár ha jól láttam csak 15 forint plusz volt nekem, de azért érdemes odafigyelni. Jah és mintha a vaterás árak is változnának, mintha az oldal eleji listázások egy 100 Ft drágábbak lennének.

Jah és épp néztem a ph cikket a konfigokról és benne a winyó árat :O
13 745 Ft 32 370 Ft Na itt aztán van ám árrés. Vehettem volna egy 10 darabot akkor és most eladnám... :U :U

(#330) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Hali!

Vki vásárolt már sunci60 -tól vaterán? Tudna küldeni nekem egy privátot?

Köszönöm.

Üdv

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#331) rii


rii
nagyúr

hello

fél-egy éve eladtam 2 deck-et

nem kellene nekem ezek után jutalkot adnoim a vaterának?

haver 340 ft elamradt fizetés után 4500 ft-ot kell fizetnie, mert átadták egy - vatera saját - behajtó cégének

hol látom mennyi az "egyenlegem"?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#332) TAKÍÍ válasza rii (#331) üzenetére


TAKÍÍ
tag

megtalál a számlatörténetében is (Személyes oldalán a Beállítások/Számlázott tételek menüpontban:

Ajánlatos miután beléptél a számlázás menüpontban elolvasni a dolgokat.
bal oldalt több van...

Na és igen elvileg küldenek e mailt..róla....de most én mindíg vártam azt tök későn kaptam meg..pedig biztos van benne rendszer.
Jah azzal a PAYU val érdemes kifizetni. (vagy kellett volna) [link]

Ha szorít a határidő, mint ahogy most engem is, akkor jó.

Amennyiben a Vatera által kiküldött számla rendezése nem történik meg a számlán jelzett fizetési határidőn belül, a Vatera, a fizetési határidő lejáratát követő 7. napon fizetési felszólítást küld e-mail üzenet formájában a felhasználónak. A fizetési felszólításban megjelölt további 7 napos fizetési határidő teljesítésének hiányában a Vatera a felhasználó jogosultságait ideiglenes tiltás alá helyezi, amiről e-mail üzenet formájában tájékoztatja a felhasználót. A jogosultságok tiltásának feloldására kizárólag a kötelezettségek rendezését követően kerülhet sor. A második fizetési felszólításon szereplő fizetési határidő túllépésének 7. napján a kérdéses kötelezettségek automatikusan az allegroup.hu Kft. követelésbehajtó partnereihez kerülnek át a PTK szerinti behajtásra. A követelésbehajtás költségei a nem fizető ügyfelet terhelik, amely a követelésbehajtó partner által kibocsátott számlán jelennek meg terhelésként. A követelésbehajtás eredménytelensége esetén az allegroup.hu Kft. jogi úton, az illetékes bíróság által kibocsátott fizetési meghagyással, illetve polgári peres úton érvényesíti követelését.

Ha jól veszem ki kb 21 nap van míg a behajtóhoz kerül a cucc és előtte pedig szintén 21nap a befizetésre. szal ez másfél hónap....
Na én nem tudok semmit javasolni, ilyenem még nem volt, de valszeg jobban jársz ha minél előbb befizetsz mindent...
mielőtt még a 300 Ft ból valami bírosági per költség is lesz.

(#333) Eastman


Eastman
őstag

Sziasztok!

Az eBay-en is csak bizonyos számú vásárlás után lehet eladni, hasonlóan a vaterás szabályokhoz?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#334) AMD Power


AMD Power
titán

Ilyenkor mi a helyzet... át lettem kurv* a palánkon.

norberto29_v nevű szarházi Vaterás nem küldi el nekem a leütött árút. Ilyenkor mi a teendő? :U

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#335) kraftxld válasza AMD Power (#334) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mondjuk a vaterának írni itt a fórum helyett? :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#336) AMD Power válasza kraftxld (#335) üzenetére


AMD Power
titán

Irtam már nekik. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#337) jooker82


jooker82
nagyúr

Sziasztok
Egy olyan gondom lenne,h vaterára tettem fel pár terméket fix áron és szeretnék árat módositani,de a szerkesztésen belül hiába javitom, nem módosul a fogy ár....
Mit lehet tenni??
köszönöm..

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#338) rii válasza TAKÍÍ (#332) üzenetére


rii
nagyúr

-40ft-om van :) akkor azé nem szólnak mert túl kis összeg :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#339) bigga


bigga
aktív tag

Én régóta használom a Vaterát, megunt vagy cserebere üzletből hozzám került dolgok eladására, eddig nem is volt ilyen problémám, de ezt már ki kell írnom magamból... :)
Adott egy telefon, Nokia 1616, feltettem, Nokia gari van rá, új, fóliás, dobozos, headsetes, szépen halad a dolog, és érkezik egy kérdés "Kriszil" felhasználótól:
biztos van-e rá gari, meg hogy tényleg új-e stb.
Mondom ja, le lehet ellenőrizni, megadom az imei számot, beírja neten vagy becsoszog a Nokia boltba, és megkérdezi...
Erre jön a szőszál hasogatás, hogy neki így nem kell, mert biztos nincs is rá semmilyen garancia, meg amúgy én át akarom vágni, félrebeszélek... De úgy adja elő, mintha leütötte volna a terméket, és kifizette volna, közben csak írt egy kérdést... Pocskondiázott, úgy mintha egy 100 ezres csodatelefonról lenne szó, és én átvágnám a Vaterás vásárlókat (100% pozítív az értékelésem mióta tag vagyok). Nem az érték számít, tudom, de én csak el akarom adni a telót, semmi több... 3 vevő jelezte is, hogy megvenné, ezzel nem is lesz baj.
Ja, a legjobb: le is tiltott, nehogy véletlenül érdemi választ adjak neki, bármire is!
Szóval vigyázzatok "Kriszil" felhasználóval, nehéz vele üzletelni, tipikus kötözködős, Cheap Charlie! :)

" You know what capitalism is? Getting f*cked! "

(#340) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Remélem olvassa még valaki...

Eladóknáll, láttam már sok helyen aukciót hogy
a vevő tehet egy ajánlatot a termékért.
Ezt pontosan hogy hívják,? hogy lehet ilyet indítani vaterrán?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#341) runner 125 válasza DonThomasino (#340) üzenetére


runner 125
nagyúr

Amikor beírtál mindent az első lapon az aukció indításakor, a következő oldalon vannak lehetőségek egyéb kiemelésekre, amelyek nagy része fizetős.

Ez viszont ingyenes.

Görgesd a legaljára, ott lesz.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#342) runner 125 válasza AMD Power (#334) üzenetére


runner 125
nagyúr

Te is 2k-s ecigit vettél tőle?

Alapvetően semmit nem lehet tenni. Ez a legszörnyűbb az egészben.

Inaktiválják, oszt' annyi. 2k meg bukó.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#343) #40835072


#40835072
törölt tag

Helo!

Ha van vaterán egy 1 ft-s aukció amire tesz valaki egy ajánlatot de van rajta licit akkor hogy lehet lezárni, vagy annak adni aki tette érte az ajánlatot?

Zárt aukcióvá lehet tenni? Villámárat tenni később lehet?

(#344) pistiamazon válasza B6k (#1) üzenetére


pistiamazon
csendes tag

A HVGn sok infó van! remélem segítettem :)

(#345) lalakov


lalakov
senior tag

Sziasztok!

Neten már vásároltam, de csak boltból. Mennyire biztonságos a Vatera? Az eladó, 281 üzlet, 99.3% . Memóriakártyát vennék, garancia nem jár hozzá.

(#346) enginev3.0 válasza lalakov (#345) üzenetére


enginev3.0
félisten

elég biztonságos

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#347) runner 125 válasza #40835072 (#343) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tudomásom szerint, ha már érkezik érvényes licit, akkor az aukción változtatni nem tudsz.

Max. a lezárást tudod előrébb hozni, ami azt jelenti, h amint elindítod, 24 órán belül zárul, s akkor megteheti a licitet az új érdeklődő.

lalakov

Annak tűnik, de sajnos a vatera biztonság tekintetében egy kalap szar. Ugyanis bármilyen átverés történik, csak szétteszik a kezüket...

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#348) lalakov válasza runner 125 (#347) üzenetére


lalakov
senior tag

Köszönöm. :R

(#349) Fecogame


Fecogame
veterán

Vaterának most mik a díjai? Sehol nem találok az oldalukon erről információt... :U

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#350) runner 125 válasza Fecogame (#349) üzenetére


runner 125
nagyúr

Katt.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.