Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Met


Met
nagyúr

Én tegnap mentem első versenyen 6. hely +0,16, második verseny 3. hely -0,17.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#852) -Mike- válasza zzeN (#850) üzenetére


-Mike-
addikt

Köszi!

(#853) Nauda


Nauda
tag

Sziasztok!

Nagyon kezdő vagyok, mert tegnap regisztráltam. Eddig nagyon bejön a dolog :) Azt nem teljesen vágom, hogy autót vagy pályát csak egyszer kell megvásárolni? Mi történik a profilommal, a megvásárolt autókkal, pályákkal, ha netán egy hónapig nem fizetek elő, de aztán újra visszatérek?

Kössz

(#854) JoinR válasza Nauda (#853) üzenetére


JoinR
senior tag

Hello! Igen, csak egyszer kell megvenni őket, és megmaradnak akkor is, ha ideiglenesen inaktív az account-od...több év kihagyás után is ott lesznek akár.

Ha már írok akkor legyen reklám is. :))

[ Szerkesztve ]

(#855) ozoli78 válasza JoinR (#854) üzenetére


ozoli78
tag

Még is csak elindultunk a ROAR 24 oráson

Piloták
Vizer Gábor
Sinka Dani
Szabó Tamás
Ozsváth Zoltán
Bakonyi Bence?
Danis Richard
Leitner Norbert
Bokor Ákos
Brückner Attila

[Twich en lehet követni]

[ Szerkesztve ]

OSW SimuCUBE & Alcantara & Dtm style Rim & Heusinkveld pro pedal

(#856) -Mike- válasza ozoli78 (#855) üzenetére


-Mike-
addikt

Hajrá

(#857) hermanyi válasza ozoli78 (#855) üzenetére


hermanyi
őstag

Tegnap néztem kategoriában szépen vezettek vagy 4-5 kőrrel . Ma sajnos nem értem haza a végére :( hányadikak lettetek ?

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#858) Nauda


Nauda
tag

Sziasztok.

Kezdőként a Jefferson Circuit-en körözök egy mazdával. 58-59 sec körül mozgok. Nézegetem az autó beállításait, de amatőr vagyok hozzá :D Lehet valahonnan letölteni autó beállításokat az adott pályához?

(#859) JoinR válasza Nauda (#858) üzenetére


JoinR
senior tag

A Mazda Cup fixed setupos, ha arra gyakorolsz. Egyébként persze lehet keresni ahhoz is setet, vannak hosted bajnokságok vele, csak ritkább emiatt a megosztott set.
Egyébként fórumon a legtöbb autónak a saját topikjában van Setup Shop.

[ Szerkesztve ]

(#860) ozoli78 válasza hermanyi (#857) üzenetére


ozoli78
tag

vezettünk 6 körrel de sajna eldobtuk éjfél körül
8.hely:(

OSW SimuCUBE & Alcantara & Dtm style Rim & Heusinkveld pro pedal

(#861) hermanyi válasza ozoli78 (#860) üzenetére


hermanyi
őstag

:( Sajnálom .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#862) Nauda


Nauda
tag

Hali ismét!

Technikai kérdés. Amikor befizettem a tagságot, akkor a paypal nevemben voltak ékezetek. Közben most megváltoztattam a paypal nevemet, ékezetek nélkülire, mert külföldi rendeléseknél ment a rinya az ékezetek miatt..... A következő iracing előfizetésnél nem lesz gubanc szerintetek, hogy nem totál azonos a befizető neve és az iracing acc neve?

Különben milyen átlag köridő után érdemes azon gondolkodni, hogy merjek elindulni a Jefferson Circuit-en a mazda cup-ban? :DDD

(#863) JoinR válasza Nauda (#862) üzenetére


JoinR
senior tag

Nem foglakoznak ilyennel szerintem...főleg ha összehasonlítják, látják ugyanarról van szó.

A Stats/World Records szekcióban tudod nézni a legjobb időket, kiválasztod 2015 S1, stb., de elsőre ez inkább csak elrettentésnek jó. Úgyis olyan mezőnybe kerülsz, akik kb. hasonló időt mennek veled (van 50-100 induló, nem ugyanazon a szerveren megy mindenki). Habár a WR mint látod 55.889 versenyen, mondjuk ha tudsz 58-as időket baleset nélkül futni végig, valszeg a következő pár versenyed meg fogod nyerni. Kedden változni fog a naptár, azt a Series/Current Seasons -ön belül a szériát kiválasztva éred el.

[ Szerkesztve ]

(#864) Met válasza JoinR (#863) üzenetére


Met
nagyúr

Szia!

A holnapi rookie-ra hol találok setupot?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#865) -Mike- válasza Met (#864) üzenetére


-Mike-
addikt

Fix setupos nem?

(#866) JoinR válasza Met (#864) üzenetére


JoinR
senior tag

Fixed setupos, ha a Pontiac egyedi fix setupját akarod, az ugyanaz lesz, mint a múltkor, de a versenykiírás fórumában a hsz-ek között ott van (Szabó Tomi hozzászólásánál, 4-5. kb.)
Közben eszembejutott, hogy ahhoz be kell jelentkezni, felraktam ide is.

(#867) Met válasza JoinR (#866) üzenetére


Met
nagyúr

Tudom, az előzőn is base set-tel gyakoroltam meg erre is de fórumba olvastam hogy saját fixed set van/lesz.

Mondjuk különbséget nem tapasztaltam annyira, gyakorláson és versenyen is ugyan olyan szar voltam :DDD

Akkor holnap már a linkelt setupot használom.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#868) -Mike-


-Mike-
addikt

Még nem indultam álló rajtból ruf c-spec-kel de hogy lehet így egyesben padlón elindulni vele? [link] Eddig minden autóval zöldre egyes és go.
Manuális kuplung esetleg...

[ Szerkesztve ]

(#869) Met válasza -Mike- (#868) üzenetére


Met
nagyúr

Szerintem ez setup függő is de én álló rajtnál mindig óvatosan rajtolok, mert valaki mindig csúszkál és akkor könnyebb kikerülgetni őket:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#870) JoinR válasza -Mike- (#868) üzenetére


JoinR
senior tag

Attól, hogy benyomott kuplunggal/üresben tiltáson forog, még közel se biztos, hogy padlógázt nyom.
Nem volt rossz start amúgy, indulás után rá kellett rúgjon egy aprót a kuplungra azért.

(#871) -Mike-


-Mike-
addikt

Ez a gyors javítás hogy működik? Mit kell nyomni mit kell állítani valaki mondja írja már le légyszíves.

(#872) Met válasza -Mike- (#871) üzenetére


Met
nagyúr

Én úgy tudom hogy csak be kell állni a pitbe.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#873) Nauda


Nauda
tag

Sziasztok!

Sok videóban látok 3 monitoros kialakítást. Működik 2 monitorral is? Úgy szeretném, hogy olyan legyen mintha a háromból csak a középső és a jobb oldali működne. Vagy ez felejtős? Még a végén rákötöm 3. kijelzőnek a TV-t... csak az meg a hátam mögött van :)) :DDD

(#874) JoinR válasza -Mike- (#871) üzenetére


JoinR
senior tag

Amikor beállsz a boxba, egyből gyorsjavít. Sajnos sokszor olyankor is, amikor nem lenne rá annyira szükség, később viszont talán igen (pl. arra is elhasználódik a gyorsjavítás, hogy le 0x-eztél egy hordót oldalról, vagy ilyesmi). A gyorsjavítás csak a javítási időre vonatkozik, tehát ha a pálya széléről kilépsz hosszú Escape-pel, attól még mindig van vontatási idő. Gyors vontatás nincs soha :)

(#873) Nauda: Igen, működik 2 monitorral is, feltéve ha a videókártyáddal meg tudod oldani. Eyefinity, Surround, stb....még Intel HD-val is működhet, én épp tegnap próbáltam ki. A lényeg, hogy 1 monitorként tudja kezelni a 2 monitort, azaz a felbontás pl. 3840x1080 legyen (2 FullHD esetén).
Kicsit bűvészkedni kell vele, hogy el legyen tolva a kép, az app.ini-ben kell átírni dolgokat, bővebben itt.

[ Szerkesztve ]

(#875) -Mike- válasza JoinR (#874) üzenetére


-Mike-
addikt

Igen, a vontatást tapasztaltam és az utána lévő 5perces javítást. :)

Még az érdekelne, hogy legyen edzés vagy quali, szabályosan leparkolok, esc majd pitből ki.. szóval ha nem nyomok request new car-t akkor használt gumikkal küld ki vagy azt mindig cseréli? Célszerű mindig megnyomni a request-et, egyáltalán az mikor jó.

(#876) JoinR válasza -Mike- (#875) üzenetére


JoinR
senior tag

Ez a request new car valami új feature, én még nem vettem hasznát, és értelmét se látom egyelőre. Régen kilépéskor mindig új autót adott új gumival, stb., lehet hogy most ezzel már jobban lehet kontrollálni a dolgot...ki kell próbálni.
A kerékcsere attól függ, hogy ki van-e pipálva a black box-ban (talán F5,F6, nem tudom fejből).
Alapból ha kiállsz, teletankolja és lecseréli a kerekeket...erre sokszor nincs szükség.
Ha rövid versenyeket mész, és minden futam kezdésekor ki kell venni a pipát (balesetkor ha boxba mész, elég javítani, nem akarsz tankolni+kerekezni, akkor be lehet állítani alapértelmezettnek, hogy a pipa NE legyen benne. Ezt szintén az app.ini-ben lehet beállítani, autoResetPitBox=0 -ra kell átírni az 1-es értéket.
Itt lehet megtalálni: C:\Users\[név]\Documents\iRacing

[ Szerkesztve ]

(#877) -Mike- válasza JoinR (#876) üzenetére


-Mike-
addikt

Köszi!

Örömmel olvasom, hogy lesz jövő héten is futam, caddy-s. :)

(#878) JoinR válasza -Mike- (#877) üzenetére


JoinR
senior tag

Ja ma délután jutott eszembe, hogy szabad a hétfő, csinálni kell valamit.
Remélem jönnek majd azok akik szoktak Caddyzni, egyik autóval se mentem még olyan keveset, mint azzal (már amik megvannak persze), kíváncsi vagyok hogy fog menni :))

(#879) ozoli78 válasza Nauda (#873) üzenetére


ozoli78
tag

2monitorral iR

OSW SimuCUBE & Alcantara & Dtm style Rim & Heusinkveld pro pedal

(#880) Nauda válasza ozoli78 (#879) üzenetére


Nauda
tag

Kössz a válaszokat, meg a videót, ez a cél nálam is ;)

Látom neked is tök feketeséget mutatnak az autó visszapillantói. Be lehet valahogy állítani hogy a működjenek?

ui.:rágyúrok a febr. 2-re :D

[ Szerkesztve ]

(#881) ozoli78 válasza Nauda (#880) üzenetére


ozoli78
tag

persze belehet őket álítani
a két oldalsót is be lehet külön külön állítani
játékban option-graphics-cockpit mirrorst ha kijellölöd be álítod hányat akarsz látni
belépsz a pályára F9 és ott értelem szerüen jobb bal tükröt tudod dönteni le föl

OSW SimuCUBE & Alcantara & Dtm style Rim & Heusinkveld pro pedal

(#882) Nauda válasza ozoli78 (#881) üzenetére


Nauda
tag

kössz, meg is van :) Közben tegnap este még egy kis head tracking-el szenvedtem, de az nem igen akart összejönni :D Na de kicsit abbahagyom az ilyen bütyköléseket és nekilátok inkább a vezetésnek :D

Bár ha már ennyire alap dolgokat kérdezgetek, akkor még annyi, hogy a sisak színét hogy a csudában tudom megváltoztatni? :DD

(#883) -Mike-


-Mike-
addikt

MyRacing > Customize Liveries > Customize Helmet
Itt van a Suit és a kocsik festése is.

(#884) ozoli78


ozoli78
tag

OSW SimuCUBE & Alcantara & Dtm style Rim & Heusinkveld pro pedal

(#885) -Mike- válasza ozoli78 (#884) üzenetére


-Mike-
addikt

Nice

(#886) -Mike-


-Mike-
addikt

Van valakinek itt Tilus féle load cell-es pedálja?

(#887) JoinR válasza -Mike- (#886) üzenetére


JoinR
senior tag

Nekem volt egy ideig. Kipróbálni már nem tudod, de ha van kérdésed, emlékezetből talán tudok segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#888) -Mike- válasza JoinR (#887) üzenetére


-Mike-
addikt

Első kézből info, király. :)

Igazából már elég régóta tudok róla, mindig elkap egy roham, hogy akkor most bevásárlok de mindig abba marad mert nem tudom milyen.
Szóval az első és legfontosabb, hogy általában (legalábbis én) úgy használjuk a pedálokat, hogy a kuplungra rakom a féket, könnyebb is nyomni meg hosszabb az útja (g27)
Ezt a load celles pedáloknál meglehet tenni? Mert úgy láttam csak a fékre szerel "érzékelőt". Kényelmi és megszokási szempontból ez nagyon fontos.
Valóban érzékelhető a javulás, gyorsulás, fék stabilitás?
Miért adtad el?
Első körben...

(#889) hermanyi válasza -Mike- (#888) üzenetére


hermanyi
őstag

Kicsit OFF de mégsem .
Nagyon érdekel ha kuplungra teszed a féket akkor H váltónál mivel kuplungolsz ? A fékpedállal?
Nekem is G27 van de viszonylag sokat megyek H váltóval és kuplungolok is .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#890) -Mike- válasza hermanyi (#889) üzenetére


-Mike-
addikt

Sehogy. :) Ha a kuplungra teszem a féket akkor nincs h váltó, csak a váltófülek.

(#891) JoinR válasza -Mike- (#888) üzenetére


JoinR
senior tag

Érdekes felhasználási módja a G27-nek, én még nem találkoztam vele. :D
Nem gondolom, hogy hosszabb lenne az útja a kuplungnak, tekintve hogy mind3 pedál ugyanolyan alkatrészekből épül fel a rugókat és a gázpedál taposóját kivéve. Épp emiatt arra kötöd a load cell-t amire akarod.
1 körön semmivel nem voltam gyorsabb tőle, hosszabb távon ABS nélküli autókkal érzékelhető nagyobb konzisztencia a köridőkben a kevesebb blokkolás miatt. Rossznak semmiképp nem mondanám, de engem annyira nem fogott meg a szivacsos érzet miatt, amit a gumibetét okozott. Ha kivettem a gumit, akkor meg puha volt a fék, ergó max kitéréshez társítottam a max bemeneti jelet, nem pedig egy adott erőhöz. Nixim progresszív rugóval használtam amúgy az idő nagy részében, jobbnak tartottam a gyári lineráisnál ami jár a PTR-hez, pedig puhább volt nála.
A nagyobb pedálhossz (egy leo bodnar kábellel) sokkal többet ér, mint a load cell, és kb. 0 költségből megoldható (+10k leo kábel :)) - igaz az load cellhez is ajánlott, úgyhogy nem nevezném pluszköltségnek), de ez csak az én véleményem. ABS-es autónál én nem látom akkora értelmét a load cell-nek, mint amekkora kiadást jelent.
Amúgy hidraulikus fékre váltottam, na ez már elég közel van ahhoz, amilyen fékérzetre vágytam.

[ Szerkesztve ]

(#892) -Mike- válasza JoinR (#891) üzenetére


-Mike-
addikt

Könnyebb nyomni a kuplung pedált (nem hosszabb valóban) ezért rakjuk rá a féket, majdnem mindenki így használta amikor megjelentek ezek a kormányok a gtr mastersben is, lfsben is.
És ezzel a hidraulikus fékkel gyorsultál?
Ha Fanatec felé kacsingatnék abból melyik érdemes megvenni?

(#893) zzeN válasza -Mike- (#892) üzenetére


zzeN
aktív tag

CSP V2/CSR Elite.

(#894) JoinR válasza -Mike- (#892) üzenetére


JoinR
senior tag

Konnyebb nyomni :DDD Azert a gyari fektol sem lesz izomlaza senkinek. Plusz kb. 10 perc szereles megcserelni a rugokat..
Nem ismerem a Fanatec-et, de a hidrostol se gyorsultam kimondottan...nem is arrol szol, hogy gyorsulsz-e, hanem hogy valosagosabb legyen. Momo-val is lehet WR-t futni, na meg nem ismerek olyat aki a legdurvabb Fanatectol lett bajnok :)

[ Szerkesztve ]

(#895) #70869248 válasza -Mike- (#892) üzenetére


#70869248
törölt tag

Mike azt tudod hogy ez nagyon gáz :D

nekem egy ilyen ezeréves load cell-s Fanatec van fejreállítva:

(#896) -Mike- válasza #70869248 (#895) üzenetére


-Mike-
addikt

Áh, szerintem nem, raktam én már kuplungot a középső eredetileg fékre is... :D Amúgy mindenki úgy állítja be ahogy szereti, vki fejreállítva, vki jobbra fordítja és balra megy, mindegy csak élvezze :D.

Okayama, Caddy, mi az elfogadható köridő?
Első körben mint egy korcsolyapálya, pl boxból a t1 megfoghatatlanul csúszik. :)

[ Szerkesztve ]

(#897) ozoli78 válasza -Mike- (#896) üzenetére


ozoli78
tag

1:27.xx de kell 3-4 kör hogy tapadjon

OSW SimuCUBE & Alcantara & Dtm style Rim & Heusinkveld pro pedal

(#898) JoinR


JoinR
senior tag

Összedobtam egy videót a múltkori futamról, remélem tetszik. Gyertek a következőre is! :K

iRacers.hu Video Montage

[ Szerkesztve ]

(#899) -Mike-


-Mike-
addikt

Az Options-ben, a Use custom controls for this car -ból hogy tudnám kivenni a pipát egy mozdulattal az összes autóból? Bár nincs bepipálva mindben de jó lenne nem belépni mindegyik autóval egyesével...

(#900) Nauda válasza JoinR (#898) üzenetére


Nauda
tag

Jó kis videó lett :) grat

Hány körös volt a verseny? Volt éjszaka is meg nappal is? :)
Én még nem merek belépni a mai versenyre :)) de szívesen gyakorolnék a következőre :) A mai futam után raksz ki infót róla?

Különben nincs olyan lehetőség hogy Magyarokkal karikázzon együtt az ember?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.