Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29401) Xero válasza maathe (#29396) üzenetére


Xero
nagyúr

(#29402) samgar válasza madgie (#29395) üzenetére


samgar
őstag

Mióta kijött fent van, ezekkel a programokkal és aktív használat mellett soha nem volt egyetlen lefagyás vagy összeomlásom. (Lekopogom) :U

Oppo Find X5 PRO

(#29403) madgie válasza samgar (#29402) üzenetére


madgie
titán

" :U " És erre mi szükség van? Nekem az Auxo, Activator, Winterboard és Aycon volt fent, a végén még a Springtomize 2. Pénzért vettem őket, nem csórtam valahonnan. És nem, nem buheráltam semmit mondjuk az iFile-ban, meg ilyesmi. Remélem nem gond , hogy le mertem írni, hogy nálam olyat művelt, amiről még videót is csináltam.

(#29404) Xero válasza madgie (#29403) üzenetére


Xero
nagyúr

A Springtomize 2-n kívül minden fönt van a listából. Semmi hasonlót nem tapasztaltam.

(#29405) madgie válasza Xero (#29404) üzenetére


madgie
titán

Nekem már Springtomize nélkül is csinált ilyet, friss JB-vel (de akkor a reboot segített). iPad 4-gyel (eddig) semmi hasonló nem történt, igaz, ott csak egy XBMC-t kaptam le és azóta ki se nyitottam a Cydia-t.

(#29406) samgar válasza madgie (#29403) üzenetére


samgar
őstag

Elnézést kérek ha egy szmájlival megbántottalak volna. Nem volt szándákomban semmiféle személyeskedés.

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X5 PRO

(#29407) madgie válasza samgar (#29406) üzenetére


madgie
titán

Én meg azt hiszem jelentősen túlreagáltam... bocs, hétfő reggel.

(#29408) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Más telefonok ilyet akkor művelnek, ha töltőn vannak. Teljesen változatos, hogy melyik teló milyen töltővel csinálja, de a kapacitív érzékelő ettől meghülyül néha. Akkor is csinálta, amikor nem volt rádugva? Talán valamelyik tweak beleugat az érzékenységbe. Persze ez csak egy tipp, millió oka lehet.

[ Szerkesztve ]

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#29409) madgie válasza Kapanyél (#29408) üzenetére


madgie
titán

Látod, ezt nem figyeltem és tényleg mindkét alkalommal töltőn volt, mikor próbálgattam. Ha megint produkálná, akkor odafigyelek rá... és kösz az infót! :)

(#29410) Kommy válasza Kapanyél (#29408) üzenetére


Kommy
veterán

Ha ilyet csinál egy telefon ha töltőn van akkor az a töltő a kukába való. Tipikusan az olcsó töltők csinálnak ilyet.

(#29411) madgie válasza Kommy (#29410) üzenetére


madgie
titán

Az én esetemben gyári töltő és gyári kábel adott csak.

(#29412) Kapanyél válasza Kommy (#29410) üzenetére


Kapanyél
őstag

Nekem tipikusan a Nokia microUSB töltők csinálták ezt a Samsung Galaxy Note-tal. De csak a nagyobb töltőáramúak. A sajátjával nem volt ilyen jelenség, bár néha előfordult, hogy nehezebben reagált, gondolom a statikus feltöltődést jobban megérezte olyankor.
Barátnőm Galaxy S-e a saját töltőjével is ezt csinálta, igaz, nem gyári ROM-mal...

MÁS:
Ismertek olyan tweak-et, amivel minden hangot kiadó applikációhoz be lehet állítani külön ringtone-t vagy notification tone-t? Esetleg külön a hangerőt is, mint droidon?
Jelenleg a FB Messenger, a GMail app csak a sajátjával működik, az ébresztő meg akkor rezeg, ha a csengőhang is rezeg.

[ Szerkesztve ]

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#29413) Keksz válasza madgie (#29395) üzenetére


Keksz
senior tag

Ez a JB nagyon instabil lett.
Nálam JB és pár alkalmazás után olyan dolgokat művelt a telefon (i4S, ios 6.1), amit még előtte soha.

Music app, zene közben kétszer home gomb (Auxo) és reboot.
Fényképezés, közben reboot.
Videó (Filmic Pro) felvétel 3 mp után kilép home screen-be.
Folyamatos reboot.
Nem gáz, de pont egész nap fényképezésre és videózásra használtam volna a telefont!

Mivel a 6.1-et a 6.01 iCloud backupra raktam fel és kipróbáltam 20 cydia tweaket, alkalamzást ezért tegnape este full restore volt, és újként állítottam be a telefont. Majd JB, és már az új 1.2-es verzióval, majd felment pár alap alkalmazás és Cydiából a következő három dolog
Auxo (kifizettem)
Cyncontact (kifizettem)
DataDeposit (ingyenes)
és a NoNewsIsGoodNews (ingyenes).

Fényképezés mPro-ban majd dupla home gomb = reboot.

Szóval még adok neki pár napot, ha nem megy, akkor 6.1 vissza és elfelejtem a JB-et.
4.2.1 idejében semmi ilyet nem tapasztaltam, a cucc atomstabil volt, az Ipad 1-emet 267 nap után indítottam újra, végig fel volt törve!

Más:
Remélem ez nem függ össze a jailbreakkel, hanem csak a TMobil 3G szar, de nem tudok csatlakozni a Game Centerhez (tegnap ment), nem megy az Appstore Update füle (timeout) és nem jönnek be weboldalak, pl. a szinfon.com (Gmail bejön :-D index.hu bejön)... Dropbox natív kliensben nem tudok belépni (azt mondja hogy szerinte vmi baja van a telefon internetkapcsolatának)...

[ Szerkesztve ]

(#29414) juhiimi


juhiimi
aktív tag

Az ios 6.1-ben az feature,hogy a wifi slepp mode-ban eltunik es csak akkor jon be ujra az ikon ha ramegyek valami netes alkalmazasra,vagy ez csak nalam jelentkezik?

(#29415) Kommy válasza juhiimi (#29414) üzenetére


Kommy
veterán

Minden iOS verziónál így működik.

(#29416) juhiimi válasza Kommy (#29415) üzenetére


juhiimi
aktív tag

5.1.1-nel nekem sose tunt el a wifi jelzes,akkor az volt a bug?:D

De valami megse jo mert most igy sleep-nen nem kapom meg az uzeneteket skype-on se viberen....

[ Szerkesztve ]

(#29417) krain


krain
tag

hol lehet megnézni h az akksi mennyit bír még? :U

(#29418) irgum


irgum
addikt

Nekem elég sok cucc van fent, de mégis stabil a system. 5 napja van JB-ezeve, ez alatt egyszer volt egy springboard fagyás. Utána leszedtem pár apróbb tweaket és azóta hibátlan. Ezek vannak fönt:

(#29419) juhiimi válasza krain (#29417) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Vannak ilyen battery doctor appok azok irnak ilyen megkozelito ertekeket,hogy videozasssal,wifivel stb,mennyit birja meg az aku,de nem tul pontosak,meg nekem az egyik ilyen elbaszta az akum,2x gyorsabban merult tole,szoval annyira nem ajanlom.

(#29420) Kommy válasza krain (#29417) üzenetére


Kommy
veterán

cydia-ból batteryinfo lite, ez a legpontosabb az appstore-ban levők semmit nem érnek.

(#29416) juhiimi: Úgy fordulhatott elő, hogy kevesebb folyamat futott alapból a telefonon és mire aktív lett a kijelző már átváltott.

+ van egy bug most 6.1-ben a 3G-vel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#29421) madgie válasza irgum (#29418) üzenetére


madgie
titán

Hogy egy kis pozitívum is legyen: ismerősömnek ausztrál szifonja van már rég (bátyja volt kint anno), ebay-en keresztül 20 dolcsiból sitty-sutty független lett az előbb :) (mondanom sem kell, mennyivel többért el is adhat akár egy független 32 gigás i4-et, mint a gevey-es kókányolt f*st :D)

(#29422) agabe válasza madgie (#29411) üzenetére


agabe
addikt

Akkor lehet azt gariba cseréltetni kellene...már ha ezt a hibát tudod nekik reprodukálni, és egy másik töltővel meg nincs gond.

(#29423) juhiimi válasza Kommy (#29420) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Nah most mukodott a viber,a skype meg aszem azert nem mert busy-ba van teve,de nekem ez akkor is fura h sleep-bol kilepek es nincs ott a wifi jel,mindaddig mig be nem lepek a safariba vagy egyebb netes alkalmazasba.Ez am azt is jelenti,hogy igy nem meriti ugy a wifi a telot?

Azt is eszre vettem,hogy ejjel tobbet merulget a telefon,semmi nincs bekapcsolva,csak a do not disturb mode,de lemegy 8-10%-ot(nincs JB),5-os szoftal,ilyen 3-4%-ot ment le...olvastam ,hogy masnak is van baja a 6.1 aku hasznalataval,remelem ezt mihamarabb javitjak.

(#29424) kbadam83


kbadam83
senior tag

Jailbreakelt készüléken, hogy lehet azt beállítani, hogy iCloud-ba csak a játékok és alkalmazások mentéseit mentse le?
Ha restorolom azután szeretném, hogy a szűz gyári rendszeren megmaradjon a játékaim mentése.
Így megoldható, hogy ne legyen galiba

(#29425) Kashim válasza Kommy (#29420) üzenetére


Kashim
őstag

Milyen bug? Nálam trágyamódon megy ma, nem tudom szolgáltatói hiba, vagy a telefonom szórakozik.
+Nálam auxo nem kapcsolja 3G-t, csak látszólag. Másnál is így van? Lehet az bugzott be.

(#29426) Keksz válasza kbadam83 (#29424) üzenetére


Keksz
senior tag

Az iCloud mentés kb. semmire nem jó (bár ott is lehet ki/bekapcsolni, hogy mit mentsen... de csak restorenál tudod belőle visszarakni), amit Te keresel az a DataDeposit, Dropboxba menti le a mentéseket és utána vissza tudod rakni a szűz rendszerre (vagy akármikor később is, ha pl. egy játékot még nem raksz vissza a legelején!).

vagy lehet bohóckodni még iBackupBottal:
http://szifon.com/2012/01/09/ibackupbot-szerkesszunk-ios-backupot/

(#29427) kleinguru válasza Kashim (#29425) üzenetére


kleinguru
addikt

Sbsettingsem mindig tudja kapcsolni az adat forgalmat (ami ugye nekem alapból 3G), van hogy be kell kapcsoljam menüből az lte-t, majd ki és utén felcsatlakozik rendesen 3G-re. Néha működik rendesen a kapcsolóra is (sbs). Nem értem:(

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#29428) Kommy válasza juhiimi (#29423) üzenetére


Kommy
veterán

Mondjuk nem így kéne működni, ha kioldod a képernyőt akkor vissza kéne jönnie wi-fi-nek.

Kashim: [link]

[ Szerkesztve ]

(#29429) Kashim válasza Kommy (#29428) üzenetére


Kashim
őstag

Király. Akkor úgy nézem én pont besz*ptam és telenort is érinti. Gyakorlatilag használhatatlan lett az egész.
Pedig úgy terveztem ezzel a jailbreakelt verzióval így hagyom a telefont és tovább már csak újabb készülékmodellel megyek.

(#29430) juhiimi válasza Kommy (#29428) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Valami otlet akkor,hogy javitsam ezt a bugot?

(#29431) Kommy válasza juhiimi (#29430) üzenetére


Kommy
veterán

Nyomj egy hálózat resetet (settings / general / reset / reset network settings)

(#29432) kbadam83 válasza Keksz (#29426) üzenetére


kbadam83
senior tag

És dropboxból, hogy kell vissza rakni majd?

(#29433) madgie válasza agabe (#29422) üzenetére


madgie
titán

Ha JB nélkül produkálni fogja, akkor megy gariba... pont ezért raktam vissza a gyári 6.1-et :K

(#29434) juhiimi válasza Kommy (#29431) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Koszi,helyrejott :)

(#29435) agabe


agabe
addikt

tudja valaki melyik az a tweak amivel a lockscreent úgy lehet feloldani, hogy akárhol megkezdve akármerre elhúzom , és akkor nyílik a teló ? (ha nem érthető pontosan, akkor a lényeg az lenne, hogy ne csak alul jobbra huzással lehessen nyitni, de pl. az androidlockfx nekem nem jön be, mert abrakat sem akarok rajzolgatni.)

(#29436) Kapanyél válasza agabe (#29435) üzenetére


Kapanyél
őstag

UnlockFX

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#29437) Totheground


Totheground
addikt

Furan viselkednek ma a hivasok.
A telefon atomstabilan ul LTE-n (max terero), majd ha inditok egy hivast, azonnal visszavalt 3G-re (ez eddig ok), de aztan a 3G jel is elmegy, és a telefon egy bar tererot mutat (a hivasminoseggel nincs gond), aztan ha leteszem, 1-2 mp-ig no service, majd ujra full terero LTE.
Ezen meg csiszolni kell egy kicsit. Legalabbis szerintem a T-nel szar valami.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#29438) Keksz válasza kbadam83 (#29432) üzenetére


Keksz
senior tag

Hát, amikor elinditod az alkalmazást 2 opció van
Mentés Dropboxba
Visszaállítás Dropboxból.

A visszaállításnál ki tudod választani h melyik pl. játékot rakja vissza és megcsinálja neked automatikusan.

(#29439) leroyclub


leroyclub
senior tag

Forecast még mindig nem akar működni :S Van valami alternatíva? iPhone 4-re?

(#29440) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Hali!
Gugliztam egy sort, hogy milyen app váltaná le a gyári 'music' appot, mert még mindig nem elég ergonomikus számomra a kezelése, és playlistbe rakás botrányosan rossz. Azt olvastam, hogy a 'Muxica' app egész jó. Épp venném meg, erre kiírja, hogy csak ios6-tól lehet. :(((

Most ios 5.1.1-em van a telcsimen (4S), megéri ios6-ra váltani?
Bár előbb vagy utóbb úgyis muszáj leszek váltani, mert fogynak az appok az ios5-re, de egyelőre még napolnám a dolgot.

(#29441) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Real Racing 3 mikorra várható? Eddigi 2 rész nagyon jó volt.

(#29442) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy hogyan lehetne felfrissíteni egy jailbreak-elt telefont 5.1.1-ről 6.0.1-re úgy hogy a baseband ne változzon.SHSS mentésem is van 5.1.1-ről és 6.0.1-ről is.

(#29443) vadászcsiga válasza Keksz (#29413) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nálam is ugyanez a helyzet, olyan szinten lecsökken a memória hogy minden amit megnyitok rögtön bezár sem a memória tisztítás, sem az appok bezárogatása nem segít csak egy reboot amit a telefon önmagától csinál. 2-3 tweak van fent.

(#29444) nord_ válasza Mr. Teddy (#29440) üzenetére


nord_
veterán

Szerintem semmi értelme se volt eddig is 5.x-en maradni. ;)

(#29445) BossBoss válasza Mr. Teddy (#29440) üzenetére


BossBoss
őstag

Azert az a legfrissebb; hogy azt hasznald. Egy 4s-el miert vagy 5-s rendszeren? Azt ne mond az akksi miatt?! :)

(#29446) Mr. Teddy válasza BossBoss (#29445) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Egy ideig a térkép miatt. Aztán nem foglalkoztam az updattel. Amúgy az akksi idő most hogy mondod érdekes. A haverom ios6-os 4S-e jóval kevesebb ideig bírja.

(#29447) Ragnar95 válasza Mr. Teddy (#29440) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Meg, mivel mostmár van Google Maps app, illetve a Safari is normálisan működik az 5.1.1-essel ellentétben + van pár plusz funkció és mostmár hátránya igazából nincs az iOS6-nak

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#29448) agabe válasza Kapanyél (#29436) üzenetére


agabe
addikt

Köszi!

(#29449) allando


allando
tag

Sziasztok,
Nincs valakinek 4.1-re alkalmazásai lementve?
Pl vatera, face, skype stb.
Akár link ahol találnék vagy privátban.
Nagyon hálás lennék.

Motorola 3200 - A738 Android 2.2 - Nokia 8800

(#29450) Ragnar95 válasza allando (#29449) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha le is van, neked az nem jó, mivel nem a te Apple ID-del lettek letöltve, így meg kéne adnia a jelszavát másnak,h te azokat használni tudd és elvben nem is lehet átadni appokat....

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.