Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#288351) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Sziasztok!
3 hete először lett egy iphone-om, mégpedig egy vadiúj 14 pro. 14 év droidozás után az első naptól fogva tartom, hogy sosem lesz már más telóm, csak apple. Viszont van egy gondom.... Az apple pay nem mindig akar fizetni.... A leggyakoribb jelenség, hogy az unicredit kártyámat (a telefont) odaérintem, majd vagy nem történik semmi, vagy csipog a terminál, hogy nem jó... Ilyenkor az otp hitelkártyára váltva általában jó... Most legutóbb viszont a raiffeisenessel próbáltam fizetni, miután az uni megint nem akart, de azzal sem ment... Múltkor fizettem reggel az autómosóban az otp-sel, majd este ugyanazzal szintén nem ment. Mi a *** baja lehet? Rohadtul idegesítő.... Droidon soha nem volt ilyen, de ismerősömnél az iphone-on sem... Ötletek esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#288352) Shyciii válasza IOX (#288349) üzenetére


Shyciii
veterán

Nem tom mennyi, de érdekes, hogy ilyen esetekben ha megszűntetnek egy céget, aminek tudják a bolt nevét, és van weboldala is, akkor azt nem követik újra és újra visszaellenőrzés céljából, pedig elég sok csalót le tudnának fülelni, akik ilyen egyszerű trükkel meg tudják kerülni a rendszert. De remélem ez egy jó lecke volt neked, hogy soha többet nem rendelsz ismeretlen cégtől, pláne akinek boltja sincsen. Értem én, hogy valszeg náluk volt a legolcsóbb, csak ezt nem mindig éri meg a macera. És még örülhetsz, hogy 14 napon belül voltál, mert utána már lazább a jogi szabályozás, és szervízelés címszó alatt elég csúnya buktákba futottál volna.

(#288353) esbii22 válasza Palesztin994 (#288351) üzenetére


esbii22
őstag

Kétszer megnyomod az oldalsó gombot fizetés előtt ? Előjön a FaceID azonosítás ? Én 2.5 eve használom K&H kártyával sosem volt még olyan hogy ne tudtam volna fizetni ( igaz én órával fizetek de a lényeg ugyanaz.) Talán ha újra felveszed a kártyákat az segít, gondolom minden banknál van ennek a menetéről leírás. Pl nem mindegyiket tudod egyből aktiválni, kell telefonos kapcsolat a bankkal. Van ami meg megy anélkül is.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#288354) markknight válasza Palesztin994 (#288351) üzenetére


markknight
veterán

Nekem van Revolut, K&H, MKB és OTP. Ezeket cserélgetem én is fizetéskor, de a Revolutot elég sokat eldobja, minden más működik. A szolgáltatóval lehet valami, de nem hinném, hogy egyiknek van ráhatása a másikra.

(#288355) bigdady válasza Palesztin994 (#288351) üzenetére


bigdady
nagyúr

Unicredit sara, nekem nem uni bankkártyákkal évek óta 10-ből 10 megy, tökéletes, családban sokszor sz@r unicredittel ők is panaszkodnak. Online fizetés app jóváhagyása se jön meg rendre stb

[ Szerkesztve ]

(#288356) icecave válasza Palesztin994 (#288351) üzenetére


icecave
Topikgazda

Nekem még soha egyetlen hiba nem volt amióta csak Apple pay létezik itthon. Biztos, hogy a telefon azon részét érinted oda, ahol az NFC chip van? Lehet néha túl nagy a távolság. Esetleg olyan a tok, amiben van olyan helyen fém, ami bekavarhat, stb.

(#288357) MasterMark válasza Palesztin994 (#288351) üzenetére


MasterMark
titán

A telefon tetejét kell odatartani.

Ha nem történik semmi akkor kicsit messzebb vagy más szögbe próbáld.

Az elutasítás a szolgáltató miatt van.

Switch Tax

(#288358) i400 válasza Palesztin994 (#288351) üzenetére


i400
senior tag

13 Pro Max és szintén Unicredit (meg osztrák Raiffeisen, Revolut, N26, Wise), de semmi hibát nem tapasztaltam. Sőt úgy általában még 1x sem volt hibás/elutasított fizetés.

(#288359) merqree válasza Shyciii (#288348) üzenetére


merqree
őstag

Ok, csak ennek a KFtnek semmi köze a PartNeroGSM-hez, mert a cégnyilvántartás szerint sem székhely, sem telephelyként nincs megjelölve a fenti "ojjektum".

(#288360) Shyciii válasza merqree (#288359) üzenetére


Shyciii
veterán

Nem is lesz, mert abban a pillanatban össze fogják kötni őket, és újra megy az eljárás ellenük...Mert ugye PartneroGSM sem lehetne már, hiszen 2015-ben elindították a felszámolást, ami az adatok szerint be is fejeződött, és mégis működnek amint látod.
Amúgy csak 1 betű eltérés, pont ugyanaz a tevékenység és friss bejegyzés. Sok a véletlen :D

[ Szerkesztve ]

(#288361) Palesztin994 válasza esbii22 (#288353) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Szia!
Persze, megnyomom, face ID pipa, majd odatartom és semmi. Ha jól rémlik, a terminál csipog, mint, amikor nem sikerül beolvasnia és hibát jelez. Az a fura, hogy androidon mindig jó volt mindegyik kártya. A másik furcsaság, hogy az otp SZINTE mindig jó, de van, hogy azt is visszadobja. Az is fura, hogy az unicredit 2 hétig hiba nélkül ment, most meg kb. nem tudok fizetni vele... A telót amúgy töltőpadon töltöm, ha jól rémlik ugyanaz az nfc chip kell ehhez, mint a fizetéshez. Ezzel sosem volt baj, mindig jól tölt, tehát gondolom nem hardveres hiba.

[ Szerkesztve ]

(#288362) Palesztin994 válasza icecave (#288356) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Ezen is agyaltam amúgy... A droidot mindig a közepénél tartottam oda. Most néztem videót, hogy itt viszont a tetejét szokták, tehát ez is lehet baj, ki fogom próbálni úgy. :D

(#288363) Palesztin994 válasza MasterMark (#288357) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Igen, ez a kövi, amit meg fogok próbálni, valószínűleg akkor ez a baj.
Köszönöm mindenkinek! :)

[ Szerkesztve ]

(#288364) oszy válasza MasterMark (#288357) üzenetére


oszy
veterán

Erről jut eszembe...
A múltkor az étteremben egy "menő" fickó az alját tartotta oda. A csaj mozgatta a terminált és úgy sikerült a fizetés. :D

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#288365) icecave válasza Palesztin994 (#288362) üzenetére


icecave
Topikgazda

A jobb felső sarkában van az NFC chip.

(#288366) plejik


plejik
addikt

Aki aktívan használja az 5G Auto funkciót nála milyen akku idő van?(Iphone 14 Pro) Mennyivel rosszabb mint 4G hálózaton. Azért kérdezem , mert ma tűnt fel, hogy ahol lakom fellőtték az 5G-t sőt ahogy néztem most a telekom lefedettség elég durván fejlődött. :Y

[ Szerkesztve ]

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#288367) markknight válasza plejik (#288366) üzenetére


markknight
veterán

Amúgy óvatosan majd az 5G-s sebesség mérésével, mert nekem 4 méréssel elment 1 gigám a levesbe, lol

(#288368) Zsolt,72 válasza plejik (#288366) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Nem tapasztaltam drasztikus csökkenést (iPhone 13).

(#288369) plejik válasza markknight (#288367) üzenetére


plejik
addikt

Ezt észben tartom, köszi. (Bár korlátlan netem van szóval elvileg nem lehet gond. :DDD )

Coleman.B : :R

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#288370) Zsolt,72 válasza markknight (#288367) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Ezt jó tudni, mert eddig azért nem mértem, mert nem tudtam, mennyit harap a keretből. Nemsokára fordulónapom lesz és így belefér pár mérés... :)

plejik: szívesen!

[ Szerkesztve ]

(#288371) markknight válasza Zsolt,72 (#288370) üzenetére


markknight
veterán

1,4 giga volt, mérések előtt direkt megnéztem :D Viszont azt nem néztem mennyit eszik, így az utolsó mérés előtt írta, hogy elfogyott a 80% keretem majd az utolsót már végig sem tudtam csinálni. Rá pár másodpercre off, jött az sms.

(#288372) plejik válasza markknight (#288371) üzenetére


plejik
addikt

Igen, egy 2,8GB ot most nekem is lerántott most néztem. :DDD A kis huncut..

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#288373) szpeti40 válasza Palesztin994 (#288351) üzenetére


szpeti40
addikt

"sosem lesz már más telóm, csak apple"

Na majd ha hívás közben a füledbe üvölt az értesítés hang ;]

Nekem is első alma telefonom csak droidozás után, szintén 14 Pro. Kisebb idióta megoldásokra szemet hunyva amúgy tényleg nem rossz rendszer. :K

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#288374) Zsolt,72 válasza szpeti40 (#288373) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

"majd ha hívás közben a füledbe üvölt az értesítés hang"

Ez (minden bizonnyal) elég kellemetlen lehet. Engem nem érint, mivel némítva használom a telefont. :D

(#288375) Sys85 válasza Zsolt,72 (#288374) üzenetére


Sys85
veterán

Szintén!Óra úgyis rezeg a csuklómon.
Mondjuk néha szívgörcsöt kapok ha nem figyelek.
1-1 tokcserénél előfordul hogy véletlen átkapcsolom a némítót és nem veszem észre,aztán jön a sportszelet becsúszás a kocsiban amikor hangosan szól a zene és jön egy értesítés. :DDD

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#288376) Zsolt,72 válasza Sys85 (#288375) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

:DDD

(#288377) lugosi válasza plejik (#288366) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nálam a "több adat engedélyezése 5G-n" van bekapcsolva, és nem tapasztaltam bónusz merülést.

(#288378) Sungoo


Sungoo
addikt

Vajon miért írja ki, hogy az Icloud tárhelyem megtelt, további fotók nem lesznek mentve? :F

(#288379) Zsolt,72 válasza Sungoo (#288378) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

A legfrissebb iOS fut nálad? Ha igen, akkor passz… egy pár frissítéssel ezelőtt volt ez a bug az ismert hibák közt, amit akkor javítottak.

(#288380) Sungoo


Sungoo
addikt

Igen, a legfrissebb.

(#288381) oszy válasza plejik (#288366) üzenetére


oszy
veterán

Nem tapasztaltam, hogy jobban merülne. Hozzáteszem nekem keveset van 5G-n. Ma ki is kapcsoltam. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#288382) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

2TB-os icloud csomag mióta 4500 Ft havonta? Teljesen úgy rémlik, hogy 2990 volt. Ha lenne normális alternatíva, már mondanám is le. Elég húzós ennyiért.

(#288383) icecave válasza Mate (#288382) üzenetére


icecave
Topikgazda

Most emeltek árat.

(#288384) Gicz válasza Mate (#288382) üzenetére


Gicz
addikt

Az áremelés olyan szempontból "jó hír", hogy így hamarabb térül meg icloud helyett a nasra költött 400k-m :DDD

[ Szerkesztve ]

(#288385) Zsolt,72 válasza Mate (#288382) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Május 12-én frissült az Apple erre vonatkozó tájékoztatója: [link] .

(#288386) szpeti40 válasza Hovi (#288341) üzenetére


szpeti40
addikt

Én most facetimeoltam telekomos 5G-ről Debrecenben, végig hibátlan volt a kép meg a hang is, mintha wifiről lettem volna. Speedtest 480/50-et mért.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#288387) markknight válasza Mate (#288382) üzenetére


markknight
veterán

Én letettem a NAS keresésről. Egyszer betörnek vagy kigyullad a ház, esetleg jön egy földrengés, aztán így jártam. Bezzeg papír családi képekkel nem volt ilyen gond, azok megvannak :D Mondjuk nem is fotózott senki mindent mint most.

[ Szerkesztve ]

(#288388) Luck Dragon válasza Sys85 (#288375) üzenetére

Megváltozott a neved :F

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#288389) Gicz válasza markknight (#288387) üzenetére


Gicz
addikt

Nem, ha pl egy barátodnak is van egy, és egy lemezhelyet feláldoztok arra, hogy egymáséit backup-oljátok neten keresztül automatikusan :)

Plusz 2TB-t már meghaladta a környvtáram, nem lenne elég az icloud, meg nasra ment a párom telója is, így neki sem kell icloud előfizu.

(#288390) noorbertt válasza Gicz (#288389) üzenetére


noorbertt
őstag

Gondolom synology? Viszont nem adja az iCloud élményt, mindennek saját synology app ami nem is olyan hude jó ráadásul.
pl képeknél csak így szinkronizált hogy ha nyitva volt az app.. legalábbis akkor amikor probaltam.

(#288391) Gicz válasza noorbertt (#288390) üzenetére


Gicz
addikt

Aha az, szerintem sokat fejlődött mióta próbáltad, ha a háttérben nyiva van az app akkor is szinkronizál. megosztási mappát csinálni ugyanolyan egyszerű, van térképes nézet mint google photosban, timeline nézet, mint google photosban, és mappanézet is.

Amire én használom, hogy meglegyenek a fotóim videóim biztonságban, eredeti méretben (otthon 2 lemezes raid) arra szerintem tökéletes. Teszel mellé offline backupot, vagy másik synologyt másik helyen, akkor biztonságban vagy. Korlátlan mobilnettel meg mindig "nálam van" az sszes fotó.

VPN szerver is hasznos, torrent kliens is jó, hogy csak iphonerol bedobom a filet egy mappáb és mire haaérek készen van, majd DLNA-n keresztül látják a tévék :).

Nehogy belekössön valaki hogy deát fizessek netflixet, mert van az is, meg yt premium is, de netflixen nem jön át a 60GB-s bluray minőség közelsem....

Először tök feleslegesnek és baromi drágának tartottam, de most, hogy már megvan jóideje, belaktam, már "nem tudnám nélkülözni". Egyébkéknt egy ds920+ van, 2x4tb wd red a fotóknak shr-ben, 1db wd red 6tb a filmeknek, meg egyéb nem fontos adatoknak, és egy 1tb ssd a torrentnek. Azért ssd, mert így nem para ha egyszerre olvas/ír több filet a le és feltöltéshez, és még épp le is játszok róla, nincs lelassulás, vinyó kerregés, szerencsére a házban van telekom optika, és jól hozza a fel-le 1Gbitet. Most hogy megjelent a DS923, gondolkodom az upgrade-en, a 2,5 gigabites LAN csati miatt, és hogy az már a két NVME bővítőhelyre is tud disket kreálni, nem cska gyorsítótárnak használhatóak az nvme helyek.

[ Szerkesztve ]

(#288392) Sys85 válasza Luck Dragon (#288388) üzenetére


Sys85
veterán

Igen.
Vettem egy Honda Hornetet és motoros topikban elég hülyén nézett ki a Gixxer név. :D

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#288393) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Sziasztok. Mostanában elég sokszor csinálja azt a telefon, hogy safariban a kereső nem működik, ezt a hibát dobja ki. IP cím elrejtése kikapcsolva és ha az adblock se megy akkor is csinálja. Mi lehet a gond? Ha külön megnyitom a google-t és oda írom be akkor hibátlan.

(#288394) Mate válasza noorbertt (#288390) üzenetére


Mate
nagyúr

Nekem is ez az egyik bajom vele. Nekem is van nasom, meg office-hoz onedrive, meg gondolkodtam a protondrive-on, de egyik sem működik tökéletesen Meg kell nyitni, hogy feltöltsön. Nem lehet úgy keresni, mint fotókban stb.

(#288395) plejik válasza ricsi0307 (#288393) üzenetére


plejik
addikt

Én a helyedben már hanyagolnám a safarit.. Elég sok gond szokott vele lenni és nem igazán tartozik a "jó" böngészők sorába.. :/

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#288396) Rage47 válasza Gicz (#288389) üzenetére


Rage47
veterán

De van synology cloud is, vagy lehet offline HDD-re is menteni időközönként.

(#288397) Luck Dragon válasza Sys85 (#288392) üzenetére

Gixxer pedig jobb volt :P , na de viccet félre téve igy már értem . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#288398) e.vit


e.vit
csendes tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek melyik éri meg jobban:
- egy új Iphone 12 mini
vagy
-egy használt Iphone 13 mini (kb 80%-os aksival)

Tegyük fel, hogy nincs más opció. Köszönöm előre is :)

(#288399) Sys85 válasza Luck Dragon (#288397) üzenetére


Sys85
veterán

Ez a Sys a vezetéknevemből ered,még tini koromban ragadt rám ez a becenév,csak az interneten kissé angolosodott az évek alatt (Szisz -> Sys). :D

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#288400) 30z.Samu válasza e.vit (#288398) üzenetére


30z.Samu
félisten

És a 12-es akksija hány százalékos? Meg mire használnád a telefont?

Sic Parvis Magna

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.