Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19351) kabelmania27 válasza DroiDMester (#19350) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

1445-ös számon hívd fel a heldesket.

(#19352) DroiDMester válasza kabelmania27 (#19351) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hát ez-az!

ugye nincs vonalas telóm, mert ugye pont ez a hiba!

hívogatom már 2.napja őket mobilról szintén a 1445.öt(mivel sima vezetékes számuk nincs csak ez a tetves 1445) de ugye mobilról kék számként funkcionál jó sok lóvét leszednek rá vagy 3-4X annyit mind ha sima mobilt vagy vezetékes számot hívnák!

Ma és tegnap is kb 6-8X hívtam őket(eltérő időpontba, hátha valamikor felveszik), ugye automata veszi fel, ~1.perc pofázás után tudod csak megnyomni az 1.es gombot majd kéri a körzet számot, be is írom és egyből kinyögi hogy túlterhelt a hálózatuk próbáljam később!

kicsit se legyek ideges :O mikor már vagy 10-15x hívom és mindég ugyan az, nem kapcsolnak ügyintézőt!

Ráadásul az invitel oldalán az online hiba bejelentőbe is beírtam tegnap, és ma is arra sem érkezett SEMMI válasz vagy reakció! :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#19353) kabelmania27 válasza DroiDMester (#19352) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Bocs előbb kimaradt hogy írj emailt a helpdesk@invitel.hu címre.

[ Szerkesztve ]

(#19354) Lauda válasza DroiDMester (#19352) üzenetére


Lauda
félisten

Probald meg a 1288-at. Multkori leallaskor a 1445 halott volt, ezt hamar felvettek es mobilrol is dijmentes.

(#19355) Lauda válasza DroiDMester (#19352) üzenetére


Lauda
félisten

Amugy ha ennyit hivogattad oket, akkor mar sulyos ezrekbe fog kerulni. Nekem legutobb 12-14 perc volt a hibafelvetel es 500 forint felett volt ez az egy hivas. Kivancsi lennek reklamacio eseten megteriti-e a ceg a koltseget.

(#19356) #41133696 válasza westcoastog (#19349) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen megéri, hiszen majdnem dupla annyi sávszélességet kap az ember. Meg ugye az egyik lélektani határ is ott húzódik :) Ami viszont durva az szerintem az, ahogyan szórakoznak esetenként a régi ügyfelekkel, gondolok itt pont a nem engedjük váltani csak ha rendel még valamit, vagy a 490 Ft helyett 690 Ft-os CA modulra, meg újabban hogy az első beltériért is 490 Ft-ot számítanak fel - de lehet az ügyintéző nem volt megint képben, ezért is kértem írásban választ -, és megjegyzem, hogy azért tartom totálisan abnormálisnak ezt a jelenséget, mert ahol én lakom, lassan a UPC is lefedi a kertvárosi részt, és feltételezem, hogy nem az az Invitel célja, hogy hűség lejárta után, az ember átdobbantson oda... Persze lehet ott is szívatás, meg ugye új csatornakínálat böngészése, hogy mi az ami van és mi az ami nincs, aztán az új CA modulok behelyezése utáni tévék beállítása megint... de nem mindenki felejti el a hűségidő alatti dolgokat... ja igen és 500 Mbps-ot is ad akár a UPC... szóval el tudom képzelni nagyjából, hogy mi mehet ott ahol nincs konkurencia ha itt ez megy... aki olvassa rendszeresen a topicot, az láthatja mennyi melóm van abban, hogy összehoztam a nekem ideális csomagot, és még most is van két reklamációm feléjük.

(#19352) DroiDMester: Az egyik nagy hátránya a VoIP telefonálásnak. Megjegyzem nekem a T-nél is VoIP vonalam volt 2013 és 2015 áprilisa között, direkt vettem a HGW alá egy UPS-t, viszont ott legalább ha gond volt, akkor hívhattam mobilról a 1412-t ingyen.

(#19353) kabelmania27: Pontosan a helpdesk@invitel.hu email címen vagy a info@invitel.co.hu-n is érdemes jelezni az ilyesmit.

(#19354) Lauda: Anno egyszer náluk próbálkoztam, de mondta, hogy csak értékesítéssel foglalkoznak :D

(#19355) Lauda: "Kivancsi lennek reklamacio eseten megteriti-e a ceg a koltseget."
A válasz: nem.

(#19357) kigyi_23 válasza #41133696 (#19356) üzenetére


kigyi_23
addikt

Azért te speciális eset vagy azt tegyük hozzá :D :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#19358) frovery válasza Lauda (#19355) üzenetére


frovery
senior tag

"Kivancsi lennek reklamacio eseten megteriti-e a ceg a koltseget." Ez költői kérdés volt?
Ez az egy szolgáltató az országban, amelyiket ilyen áron tudod hívni, ha nincsen vezetékes telód. Nevetséges.

(#19359) #41133696 válasza kigyi_23 (#19357) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, meló közben összedobtam :DDD

... mindössze azért, mert legyen az én részemről is írásos nyoma a panasznak :D

(#19360) westcoastog válasza #41133696 (#19356) üzenetére


westcoastog
veterán

Melyik céggel nincs szívás? :)

Írásban kérek tőlük majd információkat én is akkor.

(#19361) #41133696 válasza westcoastog (#19360) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát ez az... ezért is írtam korábban, hogy eleinte még nem, most meg már nem váltanék róla szívesen. Itt Berettyóújfaluban, nekem meg a családnak ez már jó, Debrecenben meg majd meglátom milyen lesz a DIGI... egyébként régen nekik is voltam az ügyfelük (tányéros tévé), akkor nem voltam elájulva a minőségtől, váltottam is a T-re... de lehet ott a megyeszékhelyen mások lesznek a tapasztalatok, meg ugye nem 2007-et írunk már régen, és egyébként sem tányéros tévét akarnék oda sem :D

Ott az Invitel lényegében nem rúg labdába, de még a 120-as maximumával a T-sem nagyon mert még a UPC is leveri :(

(#19362) westcoastog válasza #41133696 (#19361) üzenetére


westcoastog
veterán

Invitellel eddig elégedett vagyok szerencsére.

(#19363) cherubion08


cherubion08
aktív tag

Sziasztok. Általában hány napot kell várni,ha írásban fordultam hozzájuk egy kis problémával,hogy válaszoljanak? Sajna telefonon nem tudtam elintézni,mert az ügyintézők két alkalommal is ígérték h visszahívnak,de nem tették.

(#19364) Kicsirics77 válasza cherubion08 (#19363) üzenetére


Kicsirics77
veterán

törvény szerint 30 nap.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#19365) cherubion08 válasza Kicsirics77 (#19364) üzenetére


cherubion08
aktív tag

Azt tudom,csak az érdekelt volna,hogy gyakorlatban ez mennyi idő szokott lenni.

(#19366) Kicsirics77 válasza cherubion08 (#19365) üzenetére


Kicsirics77
veterán

az egyik hazai mobilszolgáltató 30 nap múlva válaszolt a panaszomra amit írásban tettem.
Nemtudom ez mennyi idő az invitelnek.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#19367) cherubion08 válasza Kicsirics77 (#19366) üzenetére


cherubion08
aktív tag

Remélem ők nem akarják a 30 napot betartani,mert akkor dobbantok a cégtől :((

(#19368) #41133696 válasza cherubion08 (#19367) üzenetére


#41133696
törölt tag

Pedig reális esélyed van rá.

(#19369) #41133696 válasza #41133696 (#19368) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az az igazság, hogy kell hozzájuk türelem. Azt konkrétan nem hallottam, hogy panasznál hogy beszélt velük a szomszédom, de azt igen, hogy amikor kötötték a szerződést telefonon az ügyintéző, aki szintén férfi volt, elkezdte mondani a tájékoztatást, ő meg egyből közbevágott, hogy a lényeget! Nekem azt mondja, hogy mikor jönnek bekötni konkrétan! Ebből lehet következtetést levonni... nem lennék ügyfélszolgálatos az tuti :)

(#19370) cherubion08 válasza #41133696 (#19369) üzenetére


cherubion08
aktív tag

Én normálisan adtam elő a problémámat,mert valami kavarodás történt náluk amikor meghosszabbítottam a szerződésem és csomagot váltottam. És az adott ügyintéző nem tudta kibogozni,hogy mi is van és kétszer ígérték meg,hogy ez ügyben visszahívnak,ami nem történt meg. Ezért írtam nekik,hátha így előrébb jutok az üggyel.

(#19371) Kicsirics77 válasza cherubion08 (#19370) üzenetére


Kicsirics77
veterán

30nap,nem fognak elkapkodni semmit sem.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#19372) #41133696 válasza cherubion08 (#19370) üzenetére


#41133696
törölt tag

Eleve nem emailben fognak válaszolni, hanem postán küldenek levelet. Tehát ez elvisz pár napot önmagában.

(#19373) #41133696 válasza westcoastog (#19362) üzenetére


#41133696
törölt tag

A szolgáltatásokat illetően már én is :)

(#19358) frovery : Az azért beszédes számomra, hogy a 1288 ingyenes, a 1443 és a 1445 viszont nem az mobilról. Ha valakinek nincs feltöltve a kártyája, vagy nincs előfizetéses mobilja az hogyan jelenti be a hibát, ha a például elszállt a kábelmodeme?

(#19374) lazac_ válasza #41133696 (#19373) üzenetére


lazac_
tag

(#19375) #41133696 válasza lazac_ (#19374) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ehhe, komoly pillanat lehet, a városban nem is tudom, hol van már ilyen :D

Más: Mivel indokolt volt az időjárás miatt (-14 C fok van kint), azaz amióta megvan nálam a kábelnet, ilyen hideg még nem volt, ezért csináltam egy kábelmodem újraindítást:

(#19376) frovery válasza #41133696 (#19373) üzenetére


frovery
senior tag

Igen, sajna így van. Ugye a 1288-on megrendelsz, az ingyenes. Ha már problémád van, akkor a hívásért is fizess. Legalább mobil számokat is adhatnának, mindhárom szolgáltatótól ha már ingyenes 80-as számra nem tellik nekik.

lazac_@ Nálunk vidéken, kis településen 3 fülke van, mind kártyás. Tehát, kell a postán venni feltöltő kártyát is. :W :U

(#19377) #41133696 válasza frovery (#19376) üzenetére


#41133696
törölt tag

Minden valamire való szolgáltató fenntart magának egy 4 számjegyű hívószámot is ügyintézésre, tehát a külön szolgáltatói ezért nem nyerő. Egyszerűen ingyenesnek kellene lennie a hibabejelentőnek, vagy a 1288-on keresztül lehetne egy külön menü a hibabejelentésnek, és az egyéb ügyintézésnek.

Ott van például a T. 1412, nem kell külön megjegyezni telefonszámot a értékesítéshez, a hibabejelentéshez, és az egyéb ügyintézéshez.

(#19378) FollowTheORI válasza DroiDMester (#19352) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Technikai segítség, hibabejelentő (éjjel-nappal hívható)
1445 - vezetékes telefonról ingyenesen,
mobiltelefonról kék szám hívás díjáért hívható

Külföldről: +36-88-552-515 (nem csak külföldről ;) )

Hívásfogadás: a hét minden napján, 24 órában.

[link]

A szolgáltatók meg szokták adni a direkt számaikat is, ha vezetékes kell és a négyjegyű nem működik (mert van olyan hogy bizonyos hálózatokból az nem is érhető el).

Lakossági ügyfélszolgálat
1443 - belföldi vezetékes telefonról ingyenesen,
mobiltelefonról kék szám hívás díjáért hívható

Külföldről: +36-28-524-003

Hívásfogadás:
Hétfő: 8.00-20.00 között
Kedd - Péntek: 8.00-18.00 között

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#19379) Lauda


Lauda
félisten

Regi jo szokasahoz hiven stabil es szupergyors a netem:

:K

[ Szerkesztve ]

(#19380) #41133696 válasza FollowTheORI (#19378) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nekem most 27-én jár le a hűségem a T-nél Mobilinternetre - eleinte 2580 Ft-ot fizettem a 8 GB-os Net & Roll S-ért, utóbb már 2680 Ft-ot -, újrakötésnél már 4300 Ft lenne. Viszont van az Invitelnek 600 Ft-tal drágábban:

http://www.invitel.hu/lakossagi/mobilinternet/

Sajnos a mobilinternet ár/érték aránya a vezetékes mellett az elmúlt években sem változott.

T-nél 2 év alatt összesen 192 GB-ot lehet leforgalmazni, Invitelnél 216 GB. T-nél megúsztam a dolgot: 61920 Ft-ból (322,5 Ft / GB), de az új szabályok értelmében már 103200 Ft lenne (537,5 Ft / GB). Invitelnél pedig 117600 Ft a 216 GB (544,4 Ft).

Ennyi pénzért elvárná az ember, ha kiesik a vezetékes Internet, és attól a szolgáltatótól veszi igénybe az ember a mobilinternetet is mint a vezetékest, arra az időre jóváírják az adatforgalmát nem ?:)

Persze ilyen a T-nél sem volt. Az Invitelnél csak USB Stick van. Nincs MiFi, a másik szolgáltatónál meg már nem érvényes az új esetében a SAT+Net 40 kedvezmény / eleve azért kaptam meg mert félre lettem tájékoztatva a telefonos ügyfélszolgálat által, és megpanaszoltam, visszahallgatták igazat adtak /, plusz már duplanet 25 sincs, mert megszűnt az a kedvezmény forma is, így az Invitel ajánlata is versenyképessé vált.

Persze döbbenet, hogy annyi adatforgalomért, amit a 100-as netemmel röhögve letudok körülbelül 5 óra alatt egy középkategóriás LCD LED TV árát kell leszurkolni, és még havonta be is van osztva 2 évre előre :D

Meg ha nem használom fel a havi kvótát, a maradék az elvész, nem vihető át a következő hónapra. Illetve, hogy az évek előrehaladtával, a mobilszegmens nem fejlődik e tekintetben.

Szóval a Net & Roll S lemondásra került, mert egyelőre megvagyok nélküle, és az Invitelé sem tűnik az új feltételek tükrében rosszabbnak, mert ott azért van 1 GB plusz 600 Ft-ért.

"Downstream Channels

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 5.6 dBmV 41.9 dB
Channel 2: 6.2 dBmV 41.9 dB
Channel 3: 6.6 dBmV 42.3 dB
Channel 4: 6.9 dBmV 41.8 dB
Channel 5: 7.2 dBmV 41.4 dB
Channel 6: 7.5 dBmV 41.8 dB
Channel 7: 7.6 dBmV 41.9 dB
Channel 8: 7.6 dBmV 41.4 dB

Upstream Channels

Power Level:
Channel 1: 43.8 dBmV
Channel 2: 42.7 dBmV
Channel 3: 43.7 dBmV
Channel 4: 43.0 dBmV"

[ Szerkesztve ]

(#19381) headhunter


headhunter
addikt

(#19382) #41133696 válasza #41133696 (#19176) üzenetére


#41133696
törölt tag

Invitel szempontjából annyi lenne a változás, hogy telken belül (sarokházról van szó) várható egy másik ingatlan építése ami már arra az oldalra esik, ahol az Invitelnek földkábele van, így a szolgáltatás is átkerülne oda. Lényegében 20-25 méterrel arrébb. Egy korszerű, energetikai szempontból is megfelelő megoldásról lenne szó. Az áram is ugyanonnan futna be ahonnan eddig (szerencsére az már vagy 2 éve, hogy nem légkábelen jön, mert arról az oldalról jött ami fel lett újítva), és a szennyvízhálózat is ki van építve vagy 20 éve (jelenleg is arra csatlakozunk).

Annyi lesz a dolgom, hogy majd bejelentem az irdatlan távolságot az Invitel felé, amikor időszerű lesz, az Invitel szerelőnek a régi helyre be sem kell mennie, meg a padlásra fel sem kell másznia, légkábelt levágja... az új helyen meg szépen kiépíti, én meg amikor megint felszerelte a Tratec-et, lecserélem a jól bevált kettes osztó + HPF+ túlfeszültségvédelemre. Nos ezt azért írtam le, mert az Invitel jelen állás szerint mindenképpen marad, mivel a családtagok egy része is marad.

(#19185) frovery: A 13K-t azt nem fogom megúszni, de legalább nem annyiból fog állni, hogy a légkábelt csak átdobják, hanem kicsit ásni fognak a telkünkön is :D

[ Szerkesztve ]

(#19383) kabelmania27 válasza headhunter (#19381) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek.
GoodSpeed: Rendben vannak az értékek, ahol már van docsis3+dvb-c ott nem jársz rosszul.

[ Szerkesztve ]

(#19384) repvez


repvez
addikt

kényszerből megujitottam az előfizetést az invitelnél egy fokkal jobb konstrukcióval mint volt.

A kérdésem az lenne, hogy menynire éri meg kapálózni a szolgáltatás minőségére?
Mert a régi előfizetésem 10/0,5 mbites volt a mostani meg papiron 15/0,9-es. a gyakorlatban meg a régivel 8.4/04 értéket produkált az ujjal meg 9.3/04-et. Na már most nekem ez ugy jön le, hogy az elöbbi elöfizetéssel kellett volna ezt az értéket tudnia és az ujjal valahol a 13-14 környékét azért el kellene érnie , mert az elméleti csücsot ugy sem hozza, bár a diginetnél pár ismerősom rendszeresen beszámol róla, hogy az előfizetésénél gyorsabb letöltést mér.
Akkor nem hiszem el, hogy egy fél megyényi területen anynira leterhelné a rendszerüket, hogy ezt a minimális sebességet sem tudják tartani.

A másik gondom, hogy 2 éves szerződést kötöttek és az IT dolgokban ez az idő rengeteg, mint ahogy az előző ciklus is mutatta, 2013ban kötöttem a 10est be akkor is már lassunak számitott, hiszen már akkor lehetett 60as neteket előfizetni máshol, de ezalatt a 2 év alatt sem le sem a feltöltésen nem gyorsitottak.
Akkor ez a 2 év mulva semmire nem lesz elég mikor a minimum már valahol a 30/5-ös netnél kezdődik.

Nem tudok egy fénykép albumot feltölteni a felhőbe, mert 1 képet 10 percig vagy tovább tart feltölteni.

Tehát érdemes lenne a versenyhivatalnál vagy a hirközlési hivatalnál kérdezősködni az elmaradt fejlesztésekre és a verseny társak kizárásával kapcsolatban ?

(#19385) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Ide is bemásolom, hátha tud valaki segíteni:

Sziasztok!

Egy citromail.hu címet szeretnék felvenni, és levelet küldeni róla (Ha már a jó citromail.hu nem enged be ezzel a hibával: "Sikertelen belépés. Engedélyezd böngésződben a Cookie-k fogadását." Másik citromail.hu fiókba beenged)

Milyen SMTP címet kell beállítani neki, hogy tudjak email-t küldeni? Inviteles vagyok, ezeket állítottam be:
submit.invitel.hu
Port: 465
Ezekkel nem megy.

(#19386) #41133696 válasza repvez (#19384) üzenetére


#41133696
törölt tag

Gondolom azért kényszerből mert nincs a környéken konkurencia. A garantáltat eléri? Ezt meg is válaszolom ,mert eléri. Kábelnet vagy ADSL?

"A másik gondom, hogy 2 éves szerződést kötöttek és az IT dolgokban ez az idő rengeteg, mint ahogy az előző ciklus is mutatta, 2013ban kötöttem a 10est be akkor is már lassunak számitott, hiszen már akkor lehetett 60as neteket előfizetni máshol, de ezalatt a 2 év alatt sem le sem a feltöltésen nem gyorsitottak."

1. Ugye az máshol van, tehát nem a címeden. Nem mindenhol van a szolgáltatónak korszerű hálózata.
2. A 2 év sok idő az informatikában, de az ISP-k esetében bevett szokás mindenhol 2 évre lekötni az efiket, és az efiknek is megéri 2 évre szerződni, mert akkor fizetik a legkevesebb havidíjat.
3. Az alanyi jogon járó 30-as Internet elméletileg majd 2017-től lesz elérhető, addig csak egy terv.

(#19387) repvez válasza #41133696 (#19386) üzenetére


repvez
addikt

igen ezért irtam a kényszert ,mert az invitel ADSL-en kivül nem lehet mást, se kábel se semmi, még mobil netet sem tudok használni mert olyan gyenge a térerő minden szolgáltatónál, hogy még GSM hivást is alig lehet kezdeményezni.(ez egy másik történet)
Ezért irtam, hogy menynire érdemes a dolgot feszegetni?MErt a garantált az valahol az 1 mbit környékén van náluk.

Nem a szerződés hosszával van bajom, hanem azzal, hogy nem fejlesztenek közbe és ellép a világ . a szomszédos városban a kábel szolgáltató minden évben az előfizetők kérése nélkül, dijemelés nélkül gyorsit a neten, 5mbitről 30ra majd idén 40re emelte a sebességet, mig az invitelnél csak szedik a nagy lóvékat be anélkül, hogy bármit is fejlesztenének a hálózatukon, pedig nem is országos.

A 30as netet is arra értettem, hogy a többi szolgáltatónál, szinte már nem lehet ennél kisebb csomagra előfizetni.ÉS nem az alanyi jogon járóra gondoltam.

HA 1 év mulva kötelezően kell nekik 30as netet minimm szolgáltatni akkor már neki kéne kezdeni a fejlesztésnek, én ugy gondolom.

ÉS ez a csomag náluk a maximum csomag amire most fizettem.

Arra sem lehet fogni, hogy a senki földjén laknék, mert 4kmre van egy nagy város és 6kmre meg már a megye határ ahonnan bármilyen Tcomos és egyéb csomagokat is lehetne kötni , tehát csak az invitelen mulik, hogy engedje másoknak a hálózatát használni vagy másokat kiépiteni.

(#19388) #41133696 válasza repvez (#19387) üzenetére


#41133696
törölt tag

HGW vagy csak ADSL modemed van? ADSL-nél a DSLAM központtól való távolság önmagában is meghatározza milyen sebességre lehet képes a vonalad.

Ha HGW (Home Gateway), akkor az a szolgáltató tulajdona. Ha ADSL modemed van az viszont lehet a szolgáltatóé is, de akár lehet a sajátod is.

HGW-től és ADSL modemtől függően esetenként van lehetőség vonaldiagnosztikára.

ADSL modemből, az egyik legrosszabb konstrukció a D-Link szürke 360R, sokkal jobb a fekete 360RT1E vagy a D-Link 321B.

Kérdés még az is, hogy melyik Annex verziót használja a környékeden az Invitel.

[ Szerkesztve ]

(#19389) repvez válasza #41133696 (#19388) üzenetére


repvez
addikt

A csomopontokról nem tudom, hogy hol milyenek vanank, de a városban biztos van ez központjuk onnan kihozták hozzánk itt tuti van egy alközpont az utcában, mivel csak egy utca van a főut mellett a falumba és itt arról megy mindenkinek a net, kb 60 fő.
Az egész falu 1km hosszú, igy tölem nincs 100mre sem a kapcsoló szekrény amibe turkálni szoktak.

Igen a szürke 360R dlink modemem van , ami az invitelé, kb 3 éve vagy több ,hogy cserélték a linksyst , erre van rákötve a saját wifi routerem. AC-s xiaomi mini.
Eddig összesen ez a 2 modem volt.
mikor cserélték az akkor 5mbites netemnél csináltak egy hálózat tesztet akkor 25mbitet birt a hálózat. nálam a végpontba.

89es körzet egyébként.

(#19390) #41133696 válasza repvez (#19389) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nos akkor pár dolog, amitől remélhetsz javulást.

Saját, jó minőségű modem beszerzése. A szürke 360R az Annex B minden bizonnyal. Azt kellene cserélni első körben fekete 360RT1E típusúra.

Felülről lefelé D-Link 321B ; 360R T1E; 360R C3

Előnye, hogy remek a szellőzése, olcsóbb mint a 321B, de a belseje szinte ugyanaz. Telepíthető rá egyedi DChard féle Firmware, amivel végezhető általad is vonaldiagnosztika, illetve vonaloptimalizálás. Gyakorlatban ez + Mbps-okat jelenthet, nálam például 1,5 Mbps-ot nyomott anno a latban. Elég sok helyen kapható használtan, mivel sokan eladják a szolgáltatói eszközöket, illetve mert akiknek van lehetőségük, az ADSL-nél korszerűbb technológiára váltanak. Használtan 1500 Ft körüli az ára, újonnan ha még lehet kapni, akkor 4000-6000 Ft között mozog + Postaköltség.

A telekom ilyeneket ad minden olyan előfizetőnek, akinek ADSL2 modem kell csak, és nincs VoIP vonala valamint IPTV szolgáltatása, tehát röviden akinek nem kell HGW. Az Inviteltől is kaphatnál ilyet, de csak azért nem mondom, hogy jelentsd be hibára, mert egyrészt bőven megvan a garantáltad, másrészt vagy nem foglalkoznak vele pont ebből kifolyólag, vagy esetleg megállapítják, hogy ennyit tud a vonalad (sokszor tévesen), és ha helyszíni kiszállásra kerül a sor, akkor az akár 7000 Ft-ba is fájhat. Abból a pénzből meg párat vehetsz magadnak.

D-Link 321B, ilyen modemem volt (saját), de már eladtam. Ugyanazt tudja mint a 360R T1E, de jobban melegszik, tömzsibb, azaz kevesebb helyet foglal mivel kisebb, drágább, és nehezebben szerezhető be, mert a szolgáltatók nem ezt terítették, hanem a másikat.

Viszont a FW csere oda-vissza ezzel a könnyebb.

Aztán érdemes a házon belül a kábelezést is átnézni. Ahol bejön a házba a telefonvezeték, ott árnyékolt UPT kábelt húzni az ADSL modemig.

Szerk: Egy korábbi posztom a témában.

Szerk2: Egy másik posztom az elért sebességnövekedésről optimalizálás után.

Szerk3: Most nézem, hogy a 321B-re csak szerényen ADSL modem van írva, még a szürke 360R-en is ADSL2+ fityeg. Természetesen ADSL2+ mind a kettő.

Ja igen, és hány ledes a 360R-ed? Mert a 4 ledes, az csak ADSL, a három ledes ADSL2+-os.

[ Szerkesztve ]

(#19391) #41133696 válasza repvez (#19389) üzenetére


#41133696
törölt tag

Egyébként van a fix DSLAM, a kihelyezett DSLAM, és a sima rendező. 1200 méterre lakom a DSLAM itteni lerakatától, és ameddig családi 15-ös ADSL2 volt nekem ment 16 Mbps sebességgel is.

(#19392) repvez válasza #41133696 (#19391) üzenetére


repvez
addikt

Csináltam egy speedtestet:

Ezt tudja az emelés után a 15/0,9-es csomag nálam.

(#19393) Gubek-Einste válasza repvez (#19392) üzenetére

Jó lenne látni egy vonal diagnosztikát is, hogy lehetne-e javítani helyzeten.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19394) repvez válasza Gubek-Einste (#19393) üzenetére


repvez
addikt

gondolom azt én nem tudok csinálni?Vagy amit goodspeed linkelt oldalt az a progi nálam mnem müködne ha nem az a firmware van a modemen

(#19395) #41133696 válasza repvez (#19392) üzenetére


#41133696
törölt tag

A vonaldiagnosztikához 360R T1E vagy 321B kell. Akkor már meg tudod csinálni magad is, utána ide vagy dchard topicjába feltenni róla a képet, és kielemzik Neked. Sőt megsaccolják belőle körülbelül a távolságot, megmondják mennyi tartalék van a vonalodon, és körülbelül mennyi sebességnövekedéssel számolhatsz, amennyiben van rá mód.

A távolság az egy érdekes dolog, mert ugye nyilván nem légvonalban kell mérni, de még nem is feltétlen az alapján, hogy a házad, és DSLAM között mennyi a távolság.

Esetemben 700 méter lenne biciklivel, vagy gyalog, esetleg autóval,szóval ha az utcákon mérem, aztán a valóságban 1200 méternyi kábelen ért el hozzám a vonal.

(#19396) repvez válasza #41133696 (#19395) üzenetére


repvez
addikt

sajna nekem a c3as verzió van:
[link]
Ha a távolságot nézzük térkép szerint 220m-t ad ki,de ha még a 2x ekkora jönne ki a doboztol sem lennék 500m-nél távolabb töle ami nagyon befolyásolná a sebességeket és mint irtam, talán 60 előfizetés van az egészre,de lehet a fele sem.

(#19397) #41133696 válasza repvez (#19396) üzenetére


#41133696
törölt tag

A telefonvezeték nálatok földben megy vagy légkábelen?

A lakáson belül érdemes lenne UTP-t vagy SFTP kábelt alkalmazni.

A kábelezéshez viszont kell egy krimpelő fogó is.

Szerk: A képen úgy látom, hogy csak sima rézdrót, jobb lenne ha árnyékolt lenne, hogy ne legyen a vonal zajos, legalább a lakáson belüli része.

A szürke 360R C3 sajnos egy nagyon gyenge konstrukció, bár 24 Mbps van ráírva, de én még olyat nem nagyon láttam, ahol akár a 20 közelében ment volna :) Plusz 3-4 év körül van az élettartama, főleg azoknál akiknél éjszakára áramtalanítva is van. Ugyanis a hőmérséklettel együtt a térfogata is változik a nyáknak ide-oda, amit nem visel túl jól. Plusz a kondik is előbb vagy utóbb megadják magukat.

[ Szerkesztve ]

(#19398) Gubek-Einste válasza repvez (#19394) üzenetére

ÍGY kell csinálni vonal diagnosztikát.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19399) raziel01 válasza raziel01 (#19233) üzenetére


raziel01
veterán

Most ilyen. Ez normális? Hideg miatt? Vagy mert vasárnap van? (30 Mbit-hez képest karcsú)

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 7.4 dBmV 41.9 dB
Channel 2: 7.5 dBmV 41.4 dB
Channel 3: 7.6 dBmV 41.9 dB
Channel 4: 7.7 dBmV 41.4 dB
Channel 5: 9.0 dBmV 42.5 dB
Channel 6: 8.8 dBmV 42.0 dB
Channel 7: 9.0 dBmV 42.2 dB
Channel 8: 8.8 dBmV 41.6 dB

Upstream Channels

Power Level:
Channel 1: 34.8 dBmV
Channel 2: 34.2 dBmV
Channel 3: 33.7 dBmV
Channel 4: 33.7 dBmV

(#19400) kabelmania27 válasza raziel01 (#19399) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Értékek rendben vannak, lehet leterhelt a környék.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.