Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) pilu85 válasza vtommy (#8450) üzenetére


pilu85
őstag

Köszi, kellemes ünnepeket.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#8452) #15779328 válasza vtommy (#8450) üzenetére


#15779328
törölt tag

Elkezdte valaki ezt a "100gigányi" +"benchmarkoláson kívül" dumát, és patakokban folyik, de 99%-a nem tesztelte csak mástól olvasta! :C
Így születtek a legendák is! :D

(#8453) vtommy válasza #15779328 (#8452) üzenetére


vtommy
aktív tag

Valóban nem teszteltem, ellenben azért jópár teszt elérhető a témában, amik (véleményem szerint) alátámasztják a fenti dolgot. A "100 giga + bencmharkolást" pontosíthatjuk úgy is, hogy professzionális felhasználás, ahol nagy fájlokat mozgatsz. A bootolás, általános task-ok, gaming 3.0 alatt is tud brutál gyors lenni. Nem tudom, hogy ezen kívül milyen (általános) funkciókat tud ellátni egy háttértároló.

SSD NVMe PCIe 4.0 vs SSD NVMe PCIe 3.0 vs SSD SATA III Loading Windows and Games

"This makes it clear that there isn't much of an advantage to getting a Gen 4 SSD if you already have a fast Gen 3 SSD."

Van ahol már arról "regélnek", hogy milyen jó lesz a 4.0, ha 8K-ban fogunk játszani..
Szvsz ez még azért kicsit távol van ahhoz, hogy instant get legyen. (Főleg, ha arról beszélünk, hogy z490-ről és 3.0-ról váltsunk -e erre.)

[ Szerkesztve ]

(#8454) zebra_hun válasza #15779328 (#8448) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Ez így igaz.
Én annyit tettem hozzá, hogy a 11-es generációba adhattak volna ki, vagy akár még a 10-esbe egy olyan CPU-t, ami 32Mb L3, de az erősebb magokkal, ami a 11-ben van. Hagyni kellett volna a Gear dolgokat a francba. Így senki nem tud menni 4500-4600 MHz Cache fölé. Persze nem értek hozzá, ezt valószínűleg nem lehet megcsinálni, pláne nem 10 magosba, de ütős lett volna. Fenét sem izgatta volna, ha 1cm-el hosszabb és szélesebb.
12-es az teljesen más téma, elérte az Intel az AMD szintet, ugyanis egyetlen egy teszt van amiben az L3 hiánya miatt gyenge volt az Intel (játékteszt), az a Firestrike. Oda aztán kell L3, 5950x produkált ott eredményt, mint semmi más. Most már a 12900 viszi a pálmát, nem kérdés, az a CPU jó lett, nem kicsit.
DDR4 ott nekem nem bejövős, az erős proci miatt sikeres, nem adja a DDR4 azt, amit a 10-es alatt tudott hozni. Ott csalódtam a DDR4-ben, jobbra számítottam. De mielőtt kapok a fejemre, brutális az is, ha a 10-essel hasonlítgatjuk.
De nem hasonlítgatok 10-est a 12-vel, DDR4-et saját magával. 4000MHz CL14 -en illene 33ns Latency-nek lennie, nem 42-44ns meg ilyeneknek. DDR5 teljesen más, az a jövő, nem akarok másokkal sem, meg senkivel sem vitát, bár ezért fogok most kapni ;)

(#8455) keIdor válasza zebra_hun (#8454) üzenetére


keIdor
titán

A nagy és gyors L3 miatt nem lényeg a latency.
A Zen 3 és Alder Lake-nél hiába 50 körül vannak a legjobb latency-k, elverik a Comet Lake adta 35ns eredményt is. Ez az L3 miatt van.
Nem fontos, kérlek az újabb CPU-k esetén ezzel ne is foglalkozzunk annyit, mert értelmetlen.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#8456) zebra_hun válasza keIdor (#8455) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Ez ok, de mást sem látok, mint mindenki a Latency eredményt posztolja ;) Hagyni kell 60ns-on, aztán kész.
Szerintem az jobb, ha alacsony. Ott már az erő dominál, arra akartam kilyukadni, hogy milyen jó lenne ott is a 35ns.

(#8457) #15779328 válasza zebra_hun (#8454) üzenetére


#15779328
törölt tag

Ahogy keldor írja, L3 nagy és gyors, 4-5 ns en szarozol, holott a többivel meg brutál le vannak maradva!

[ Szerkesztve ]

(#8458) zebra_hun válasza #15779328 (#8457) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Pont nem szaroztam, hanem megdícsértem, ráadásul egyetértettem a leírtakkal. DDR4-re írtam csalódást, de azt is dícsértem, hogy micsoda erő.
Nekem a DDR5 lesz a nyerő, vannak már szép eredmények.
Arra írtam, hogy hagyni kell 60-80ns-on, az nem az igazi. Különben minek reszelgeti mindenki.
Ez már nagyon szépen alakul:

Persze, tudom, felesleges, mindegy az hogy 80ns vagy 40ns. Szerintem nem mindegy.

(#8459) arabus válasza zebra_hun (#8458) üzenetére


arabus
addikt

1.62V-on szépen szalad a 4800-as hynix.
Ezért nem éri meg a drága kiteket megvenni.
Csak ne Micron meg samu legyen aztán mehet is a móka.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#8460) keIdor válasza zebra_hun (#8456) üzenetére


keIdor
titán

Skylake magoknál rendben, de az újabbaknál majdnem mindegy, hogy 45 vagy 60, mert ott direkt az L3-al kompenzálják, erre lett kitalálva. :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#8461) Találtgyerek válasza -Gabesz- (#8441) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Mennyire volt jó a 7900X HT OFF-al 5Ghz-en játékra?
Egyik ismerősömnek van ilyen processzora. 4,5Ghz-et tud lehűteni az AIO-ja.
Gondolkodtunk rajt mi is, hogy HT off és magasabb órajel. Van értelme vagy inkább csere egy 10-11 gen i9-re?

06-3o/9759I39

(#8462) -Gabesz- válasza Találtgyerek (#8461) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Én anno 5hz ht On mellett használtam, a fenti teszt 5,2Ghz Ht off.
Nem vittem túlzásba a játékokat, de én a vegámmal nem vettem észre különbséget.
erősebbVGA mellett biztos jobban kiütközött volna.

4,5Ghz helyett tudjátok hajtani mondjuk 4,7Ghz-en, szerintem túl sokat nem fog jelenteni.

(#8463) DroiDMester válasza #15779328 (#8457) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Miért csak ~1000.nálad az L3 Read

Nálam 1300.felett megy pedig csak 4000.en van az NB clock nálam

[ Szerkesztve ]

(#8464) #15779328 válasza DroiDMester (#8463) üzenetére


#15779328
törölt tag

Ennyit tud a micron, de már vagy 100x kitárgyaltuk.

[ Szerkesztve ]

(#8465) zebra_hun válasza keIdor (#8460) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

OFF:

Bocsánat, de a halvány betűket nem lehet elolvasni.

Érdekes téma, kulturált keretek közt szerintem lehet erről beszélni. Azért ismét leírom, hogy tetszik az L3 növelés, nagyon lényeges, csak sokan félreértenek.
Mutatok 2 tesztet itt a Pro-hardverről.
Csak Benchmark jöhet szóba, mivel minden más pontatlan. Nagyot gurít a 12-es gen, de nem erről szeretnék mutatni valamit, hanem a -20ns-ról. Kevesen tesztelnek sajnos, így továbbra is nagy tisztelet a tesztelőknek.
Elvileg játékok alatt a 12700 pont ugyanazt adja, mint a 12900. Rengetegszer írták, én elhiszem. Max 1-2% difi lehet, de tesztek alapján semmi.
Hogy mit jelent mínusz 15-20ns, mellé L3 OC, itt is jelentős.
Itt van egy alap 12, és egy Latency + L3 OC eredmény. Ahogy minden generációnál, itt is rengeteget ad.
A GPU Score-t ne nézzük, jelen esetben az nem számít, csakis a CPU Rendert.

Alapon a 12700k:

Latency csökkentéssel egy 12900k:

GPU-t ne nézzük, ez csak a RAM és a CPU rész.

AVG FPS: 150
AVG FPS: 200

De nézhetjük a min FPS-t is, 111 és 140FPS.

A CPU freki emelés pár százalék mindig, az, hogy alapon csak 5100MHz, vagy nem tudom mennyi, a másik meg 5300MHz, az kb 5 FPS-t jelent.

Nekem az jön le, hogy a srácok nem véletlenül reszelgetik a memóriájukat, pontosan ugyanazt a brutál teljesítményt ki lehet hozni, mint eddig százalékban. Ez már nem 2-3-5% teljesítménynövekedés, annál sokkal több.
FH5 csak egy a sok közül, lehetett volna TS, FS, akármelyik játékteszt, Latency csökkentés az én szemembe nagyon fontos. Tudom, nem számít ennél a generációnál semmit sem, de a kép szerint igen sokat. Ring freki is rengeteget dob.

Véletlenül se vedd kötekedésnek, nem fizetnek ezért, egy bitang CPU-ról beszélünk, csak azt mutattam, hogy a sokak által leszólt Latency csökkentéssel mit is lehet nyerni.
Ez vonatkozik erre a generációra is ugyanúgy, ahogy az előzőekre is.

Forrást nem jelölök, PH, a gazdáik úgyis ráismernek, egy a lényeg, GPU pontokat nem kell figyelni, itt nincs értelme.

(#8466) #15779328


#15779328
törölt tag

Off: Jézuska meghozta az új családtagunk! :D

(#8467) DroiDMester válasza zebra_hun (#8465) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hamár így belinkelted a teszt képemet, szerdán talán(ha az Alza és a Fox meg a GLS is úgy akarja) meglátjuk milyen lesz ugyan ez DDR5.el, aztán kiderül tényleg igaz e amit mondasz!

****************************************************************************************
Cshavez hogy jönnek ki a macsekkal?

[ Szerkesztve ]

(#8468) #15779328 válasza zebra_hun (#8465) üzenetére


#15779328
törölt tag

Bocsi, de nekem mindig mosolyt csal az arcomra ez az xboxos szintetikus teszt, valaki elkezdte a vga topikban és folyt a kaki, ahogy kell.
Annyi köze van a témához mint a malacos képem! :)

#8467DroiDMester

Azokkal ki jön, az öreg tacskómat zaklatja, követi, röfög neki, azt hisz az anyukája, az meg már nem tudja hová menjen, fel kell raknom az ágyra hogy nyugton pihenhessen, 14 éves az Ottó, már nem tud akkorát ugrani. :) [kép]

[ Szerkesztve ]

(#8469) keIdor válasza zebra_hun (#8465) üzenetére


keIdor
titán

A két proci esetén az L3 nem ugyanakkora egyébként, az i7-nél kicsit tiltottak belőle, ez is számít.

Lehet róla beszélni, miért ne lehetne, csak nem érdemes a Golden Cove-ot Skylake-ként kezelni, és elvárni tőle ugyanolyan 3x ns késleltetési értékeket, mint egy 2015-ös designtól. Mert ez azért a kicsit almát körtével kategória. :)
Csak azt mondom, ne tulajdonítsunk neki akkora jelentőséget, mert nincs. Eleve a memóriavezérlője is más és két szabványt is támogatnia kell. A DDR5 eleve hátrányból indul, mert nem lehet Gear 1-ben használni. Hacsak vissza nem veszed 4GHz környékére, azt meg senki sem fogja. :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#8470) zebra_hun válasza DroiDMester (#8467) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Felismerted :)
A memória és az l3 oc itt is számít, különben senki nem csinálná.
Én csak figyelem a topikokat, megjegyzem amiket mértek. ;)
Ha figyelted az induló posztot, egy ábránd volt, hogy "összeollózva" milyen lenne az ideális cpu. 12-est írtam le minden jó tulajdonságával, csak a cache freki húzása és a latency gyors eredményét hiányoltam. Persze így is nagyon jó, de milyen lenne "ha" menne 5000+ cache és lenne 35ns. Ennyi volt.
Ha van időd, összedobhatnál egy tesztet full alap bios-szal, semmi uncore és ram oc, majd egy belőttet. Az adna pontos képet. Én csináltam olyat, nagyon jól látható volt a növekedés, de már kukáztam.

(#8471) zebra_hun


zebra_hun
Topikgazda

Na jó, téma lezárva. Latency egy kalap ..., nem számít, félreértés van, nem kicsi.

Felejtsük el, marhaság az optimalizálás.

(#8472) keIdor válasza zebra_hun (#8471) üzenetére


keIdor
titán

Nem kell besértődni. Ez csak egy vélemény, meg a tiéd is az.
Különben is ez CML topik, úgyhogy tőlem elfér.

De most nézem, a két képen még a VGA is más. 3080Ti vs 6900XT.
Nem lehet ezt összehasonlítani.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#8473) zebra_hun válasza keIdor (#8472) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Sértődés, annak itt nincs sok értelme. Kár hogy nem olvasod amit írok. Kit érdekel a VGA? A CPU Rendert kell nézni, a 6900XT persze hogy jobban teljesít. Azt írtam is, hogy lényegtelen. CPU/RAM teszt, GPU mit csinál az más téma. Lehet ezt tesztelni egy 980ti-vel is. Ott a részeredmény, azt kell nézni. Ezért felesleges folytatni, majd kitörli egy Admin.

(#8474) keIdor válasza zebra_hun (#8473) üzenetére


keIdor
titán

Láttam, csak ez így fals. Nézd, más a Windows verzió is, eltérő a rendszermemória mérete, a IC-k sem egyformák emiatt, a 16GB 1000%, hogy SR pl.

Ilyen teszteket csak azonos hardver és szoftverkörnyezettel kell csinálni, ahol kicseréled a CPU-t, de mást nem.
Hidd el, hogy a VGA sem mindegy, már csak az eltérő driver miatt sem. Egy CPU tesztben nem véletlen nem nyúlnak máshoz, csak a CPU-t cserélik.

Ennyi változó mellett… részemről én is lezártam.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#8475) zebra_hun válasza keIdor (#8474) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Így van rendjén, respect.
Droid ha megcsinálja, akkor tisztábban lehet látni. Én a PH-s teszteket nézem legtöbbet, abból főzök. Ő ddr4-en van most, ott is lefuttathatja. Nem 4vs5-öt beszéltünk, nem is szeretnék belefolyni abba. Persze, szívesen megnézem, elolvasom azt is ha készít. Cpu render sor fog érdekelni, videókártyák nem izgatnak, azt külön méri. Cpu kihasználtság játék alatt mindig más, sosincs 100%. Vagyis megette a fene ha annyi. Ezért jó ez a teszt a sottr-el együtt. 720-ban low-on kell cpu-t mérni, akkor pontos. Ezt tudod jól, de sokan ezen is kiakadnak. Nem akarok én senkinek sem itt papolni, szerintem visszaveszek, eljött az ideje :R

(#8476) keIdor válasza zebra_hun (#8475) üzenetére


keIdor
titán

:R

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#8477) DroiDMester válasza zebra_hun (#8475) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

No csináltam párat a VGA mindenhol 2700/2100MHz en ment 460W TDP-vel, csemegézz és várom az összefoglaló írásodat róla! :R

Teljesen alapon a CPU(tdp limit is) RAM gyári XMP 3200MHz@CL14

Teljesen alapon a CPU(tdp limit is) RAM 4000MHz@CL15

CPU AllCore 5400/4000MHz RAM 4000MHz@CL15

És érdekességnek a kis magok letiltva BIOS-ban és AllCore 5400MHz RAM 4000MHz@CL15

Kíváncsi vagyok mit vonsz le ezekből, mert elég érdekes eredmények(nézd a VGA fps-eit is) születtek! :C

[ Szerkesztve ]

(#8478) zebra_hun válasza DroiDMester (#8477) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Kössz a tesztet. Elég korán van még ehhez, de több mint érdekes. Főleg a szinkron utáni rész. GPU ami lényegtelen, pont az növekszik. Nem fogom leszarozni ezt a tesztet, nem ismerem.
Lemérem az én gépemen is majd, mert ez most ellent mond mindennek itt. Nem sok időm volt nézegetni, húzok melóba most.
Köszi :R

(#8479) zebra_hun válasza DroiDMester (#8477) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Kicsit jobban ránéztem, az első 2 kép skálázódik ahogy kell. A hármas és négyesnél nem lehet elmenni a gpu score mellett, és kitűnt, hogy a vram a 8800MHz-ről átment 9560MHz-re. Sajnos ez a tesztem már nincs meg, pedig volt ilyen is.
Nem mondom azt, hogy piszkáltad, de a gpu score-t a vram-mal is szoktam növelni. Az biztos, hogy a gpu score-ba az beleszámít. Azt is régen grafikonon itt bemutattam, hogy óvatosan a vram tuninggal, mert a cpu renderbe beleszól negatívan. Ez szintén látszik. Addig szabad vrammal elmenni, amíg több a cpu render fps, mint a gpu fps.
Pár nap múlva én is lefuttatom, de azt nem tudom, hogy az a vram freki hogy és miért ugrott fel. Annak jelen esetben változatlanul kellene maradnia.
Holnap és holnapután van két nap szabadom, talán belefér. Én is lefuttatom.
Thx.

[ Szerkesztve ]

(#8480) DroiDMester válasza zebra_hun (#8479) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Az nem vram freki! Vedd fel a szemüveged! :DDD írtam a vga.t nem piszkáltam, GPU 2720(40) között épp hová boostolt VRAM pedig 2100ra volt állítva ami 2090-2092MHz en ment.

A 8800 és 9500 az Mb tehát a vram használat megába :)

(#8481) zebra_hun válasza DroiDMester (#8480) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Már utána láttam a Mb-ot, de érdekes lett. Nekem azon a pozíción a vram clock van ;)
Egy futtatásom volt ezzel, többet nem teszteltem. Az így néz ki, de ez pont semmit nem fog mondani.
Ezt megmondom, hogy nem értem.

Lefuttatom majd én is, de nem vagyok gépközelbe, várjunk.
Még nem akarom ezt a tesztet leszólni, mivel nem ismerem. Benne van a pakliban, hogy ratyi, de akkor nem adták volna ki.

(#8482) ScomComputer válasza zebra_hun (#8481) üzenetére


ScomComputer
veterán

Csak ez nem alap preset mert nálad pl. a mozgáselmosódás ki van kapcsolva és az extreme-nél "rövid"-n van....ne mókojjáá..mondjuk lehet nem jelent semmit.... :P :DDD
Ja és azt sem mindegy win10 vagy 11 állítólag win10-n sokkal jobb... :K

[ Szerkesztve ]

(#8483) zebra_hun válasza ScomComputer (#8482) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Nem mókolok :) A 3080 topikban az előttem lévők így állították, csak lemásoltam. A képet csak a pozíció miatt raktam be, az eredménye lényegtelen.

(#8484) DroiDMester válasza zebra_hun (#8483) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Megvan a bibi, miért ment kevesebbet a GPU mikor alapon volt a CPU, ugye biosba nyomtam egy load default-ot, ami kikapcsolja a Resize BAR-t. Ezért is volt ott kevesebb a vram használat!

Most lemértem újra bekapcsolt Resize BAR-al, így már kb semmi eltérés nincs a GPU pontszámokba!
Nem gondoltam volna hogy ennyire rengeteget dob rajta a BAR bekapcsolása! :Y

Teljesen alapon a CPU(tdp limit is) RAM gyári XMP 3200MHz@CL14 bekapcsolt Resize BAR

De többet már ne szemeteljünk ide :R

[ Szerkesztve ]

(#8485) ScomComputer válasza zebra_hun (#8483) üzenetére


ScomComputer
veterán

Jobb win10-n,nekem win11 van, nálam most egy 6700XT van maxra kitolt oc(2950mhz)..ezt dobja a te beállításaiddal.... [kép]
#8484DroiDMester
Nálam elég kaki a cpu szim. a tiédhez képest...de olvastam róla,hogy a win11 ütemező lehet az oka.. :K

[ Szerkesztve ]

(#8486) zebra_hun válasza DroiDMester (#8484) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Nem szemetelés, hasznos tesztek mindig jól jönnek. Az egymás mellett elbeszélés az az. Az meg már ottmarad. Gondoltam, hogy van turpiszság, mert nem volt kerek. Majd megnézem szemüveggel is :)) Hihetetlen, van plusszos is olvasni, van mínuszos látni is... Egyiket se használom ha nem muszály. ;)

ScomPC:

Nem használok W11-et, ki sem próbáltam még. Maradi vagyok. A cpu szim. azt sem tudom mi. Render ok, gpu ok, bár az nem érdekel cpu tesztnél, de az a 400fps szimuláció az mi akar lenni, azt nem vágom.

(#8487) DroiDMester válasza zebra_hun (#8486) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

az a 400fps szimuláció én arra tippelek hogy ez az akar lenni hogy ha lenne olyan erős VGA-d akkor addig bírná kihajtani a CPU a VGA-t :)

És akkor egy utolsó kép ha már a kolléga bele szólt hogy kivan kapcsolva nálad a mozgás elmosás, még mindég minden alapon RAM XMP-3200.on

nem sok az eltérés kb 3-4.FPS el több így, hogy kivan kapcsolva

Érdekességnek a RAM gyári XMP és 4000@CL15.ön

gyári XMP 3200 CL14

és OC 4000MHz CL15

[ Szerkesztve ]

(#8488) ScomComputer válasza DroiDMester (#8487) üzenetére


ScomComputer
veterán

Tévedés én nem "bele szólt "-am....hanem beszóltam,azé az nem mindegy... :DDD
De igaz én ,is néztem tényleg annyi a különbség.. :)

(#8489) zebra_hun válasza DroiDMester (#8487) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Köszi a tesztet, így már kerek. Hibátlan, azt hozta, amire számítottam.
Cpu render avg:

188 alapon
213 latency csökkentéssel (2-es kép)

Persze, ez egy bitang cpu, de itt is lehet szépen profitálni. Az más kérdés, hogy alapjáraton is erősebb, mint az elődje.
Itt is jól látni, hogy a cpu brutál fps-eket tol a gpu nyakába, de a videokártya csak egy részét tudja kifesteni. Ez az egy dolog, amiért nem váltok még. Igazi cpu teszten, ahol 100%-on pörög, ott bizony elmaradnak a régi generációk. Ahol csak mosolyog, ott nincs belőle hátrány. Játékok nagyrésze ilyen. A 6900xt kiszínez 140 képet, míg az Rtx 3080 110-et tud. Nálam is készíthetne akár 160-at is, de vga limit, ennyi. 1080-ban más a helyzet, de azt már nem tudnám elviselni, 1440 az a minimum.

Köszi mégegyszer a tesztet, ha meglesz a ddr5, szívesen látom.
:R

(#8490) zebra_hun


zebra_hun
Topikgazda

Érdemes elolvasni, bár itt a fórumban nem esett nagyon szó róla. Fölé és alálövést lehet vele szinte oszcilloszkópos pontossággal mérni. Ez a Z590-es újítás nagyon hasznos. nem véletlen emlegettem a múltkor is.

[https://elmorlabs.com/2021-03-30/rog-maximus-xiii-apex-rog-vlatch-tested-with-oscilloscope/]

Ami a VDrop-ot illeti, az teljesen pontos, a felső tüske meg benne van a tűrésben.
Extrém Amper folyásnál ez az esés egyre nagyobb, de így egy HWINFO is megteszi a "Peak" megállapítására, nincs szükség szkópra.
Nagyon hasznos funkciónak tartom.

Itt egy őrült fogyasztás (Cb R23 fél órás stabilitás teszt), ennél az életbe nem lesz nagyobb semmivel, nagyon jól látható a felső és alsó határérték.



Jól látszik, hogy az 1.208V terhelés alatt és ez min. értéknek megjelölve nem igaz.

A lenti tüske: 1.113V
A fenti tüske: 1.319V

Persze, ezek itt "csak" a tüskék, de léteznek attól, hogy a HWINFO csak min és max-ot mér.
Ezt a Cinebench-et 800KHz és LLC7-en csináltam 1.25V VCore a BIOS-ban.

Egy másik még ennél is nagyobb terhelés, P95 small fft AVX:

Az LLC7 az ilyen vizuálisan:


Aki szeret olvasgatni ez ügyben, itt jól leírnak mindent:

[https://elmorlabs.com/2019-09-05/vrm-load-line-visualized/]

(#8491) Pilács


Pilács
senior tag

Sziasztok,

I5-11400f, MSI Z590-A Pro és Hyper 212 régi hűtéssel BIOSban a CPU Cooler Tuning-ban az alap 65W-os beállítást alkalmaztam... Egyelőre ismerkedek ezekkel, mert 10 éves konfigot váltottam, amiben egyszerűbb volt még minden. Érdemes ezzel a hűtéssel a CPU Cooler Tuning részben toronyhűtésre át állítani? Van olyan összefoglaló, amivel jobban megértem mit hogyan? Rengeteg a beállítás, átnéztem a letölthető BIOS "kézi könyvet" ami elég száraz, a beállítás hatásaira nem tér ki, így egyenlőre nem tudom hogyan tovább. Van képszerkesztésre, és videó átkódolásra is használva a gép... Jó lenne kihozni a prociból amit lehet (nem a végletekig) az ésszerűség határain belül :) Köszönöm a segítséget!

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#8492) arabus válasza Pilács (#8491) üzenetére


arabus
addikt

Nézd meg terhelésen hány fokos aztán ha ugy látod hogy nem forró próbáld meg a következő lépcsőt és igy tovább mindig eggyel lépj feljebb ha még birja hűteni.

Más.
50-en túl.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#8493) DroiDMester válasza arabus (#8492) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

más...

63.mon túl.

(#8494) arabus válasza DroiDMester (#8493) üzenetére


arabus
addikt

A nemjóját!
:Y

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#8495) Pilács válasza arabus (#8492) üzenetére


Pilács
senior tag

Feltoltam a maxi hűtésre (nem túl tartósan tesztelve). Az normális ennél, hogy 4200MHz a tartós, és 4400-at a HWiNFO írja hogy az a max amit elért, de nem igazán látom, hogy tartósan ott maradna (nem éri el a power sem a termal limit-tet sem) Persze egy húzósabb teszttel már megy 90 fok fölé, mivel lehet ezt lehűteni? :)) 2500K@ 4600-on nem melegedett kicsit se ennyire... reggel ezen főzöm le a teát :D

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#8496) Qtya123 válasza zebra_hun (#8489) üzenetére


Qtya123
őstag

"Ez az egy dolog, amiért nem váltok még. Igazi cpu teszten, ahol 100%-on pörög, ott bizony elmaradnak a régi generációk. Ahol csak mosolyog, ott nincs belőle hátrány. Játékok nagyrésze ilyen. A 6900xt kiszínez 140 képet, míg az Rtx 3080 110-et tud. Nálam is készíthetne akár 160-at is, de vga limit, ennyi. 1080-ban más a helyzet, de azt már nem tudnám elviselni, 1440 az a minimum."

Ez az egyetlen ok nálam is, ami miatt úgy döntöttem, hogy egy 10600k tuning + ram tuningba vágok bele egy 12600k vásárlása helyett.

[ Szerkesztve ]

(#8497) zebra_hun válasza Qtya123 (#8496) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Nekem ehhez hozzájön még az, hogy fél évre van tervezve. Mármint nem kukára :)) , csak jön megint egy újabb. Ha legalább 1.5 évig maradna egy gen., de nem... fél évente. Mire belövi az ember, már cserélheti is.
Amúgy néztem az árakat, ezeknek is felment az ára...
A világ kezd teljesen meghülyülni. Rengetegszer megfordul a fejembe, hogy eladó, bitang egy cucc lett, de a 10 éves Thinkpadomat használom ha gépezek, de 90%-ban a telefonom :) Amíg mindenféle kukaszökevény gépeim voltak, addig szerettem az online lövöldét, mire vettem egy normálisabbat, egy fikarsznyit sem érdekel.

(#8498) Ubi82


Ubi82
őstag

Ha már volt egy kis FH5 bencs, akkor csatlakozom, proci @5.3, ram 4266cl16, gpu 2700..2800/FT2150 :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8499) arabus válasza Pilács (#8495) üzenetére


arabus
addikt

Sajnos az a hűtő nem ezekhez való,nem birja meghűteni.
Igen az órajel normális 4400 a turbó az pedig függ a hőmérséklettől is.
Tudnék neked viszonylag olcsó megoldást ajánlani de nem teszem mert ez a topik is mint az össszes többi már csak arról szól hogy ki milyen drága holmikat vesz.
A régi mentalitás hogyan készitsünk olcsón jó masinákat az már régen eltünt ezekből a topikokból.
250 ezres lapok 250 ezres memóriával és 250 ezres proci lehetőleg jó 600 ezres videokártya ez lett a divat.
Legtöbb esetben az van bemutatva ki mit vett meg.
Aki pedig olcsóbb megoldásokkal jön egy-egy topikba azt legtöbb esetben már lenézik.
Esetleg kérdéssel jön ide akkor kap valami jó fellengzős választ amiután többé el is kerüli az ilyen topikot.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#8500) zebra_hun válasza Ubi82 (#8498) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Kapcsold ki a rebart bitte a kedvemért. 4k nem szükséges, gpu pontok jelenleg nem érdekelnek. Nálad érdekes a min fps cpu rendernél. AMD kártyáknál nem tudom mit varázsol az a funkció, de a cpu-d nem ad annyi framet, mint amennyit a gpu ad. Ha nem kap elegendőt akkor megjeleníti duplikálva az előzőt? Nvidiánál még rosszabb rebarral épp egy picit :)
Elemezhetjük ;)

Arabus:

Sajnos arrafelé haladunk, van néha érdekesség.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.