Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) Laraxior válasza MM (#8250) üzenetére


Laraxior
titán

Felteheted 4500-ra.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8252) blu79 válasza MM (#8250) üzenetére


blu79
addikt

Manual 43 de csak akkor ha a feszt manuálra teszem, ha adaptív modban (általában ezt hasznalom) van akkor 3.8Ghz 4.8Ghz mellett 4.9Ghz mellett 3.9 és 5Ghz mellett 4Ghz
Régebbi prociknál ha adaptive modban volt a fesz akkor az uncore-t lehetett modosítani kézzel de itt ezt nem tudtam megcsinalni, hiába állítom át nem működik.
Asus lapom van

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#8253) zebra_hun válasza DroiDMester (#8242) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Nem tervezem ennek a procinak a cseréjét. Jelenleg nincs Intel vonalon olyan, amire ezt cserélhetném. A héten ez volt az első bekapcsolása a gépnek, ez a mutatvány kb 10 percig sem tartott.
1.42V-ot kap a cpu, ebbe ha beledöglene ahogy írod, akkor nem sajnálnám. Ez a cpu simán jobb, mint itt járt bármely 10900k, hiszen olyanokat mutat, amiket ritkán látni. Nem tartok attól, hogy megdöglik, mivel sokkal barátibb feszen van nagyon ritkán használva, mint itt bárkié.
11 és 12 nekem nem opció, semmit nem tudnak, amiért egyátalán ezen gondolkodnam kellene. Játékok alatt ugyanazt hozza, Cinebench és társai, azokat tudni kell a helyén kezelni.
A saját kategóriájával hasonlítom, hiszen eddig is volt olyan cpu mint a 12, csak AMD-nek hívták. Nagyon erős proci, de nekem nem bejövős, lomha, Melák. DDR5 az pont azt hozza ott, mint amire számítani lehetett, DDR4 siralom ahogy működik.
Szóval amíg nincs jobb, addig nem tervezem a cserét. 1.15V alatt használom azt a mondhatni heti 2 órát, ami az üzemideje, játék alatt 20C cpu és vga hőfokokkal. Senki nem kíméli így a gépét, ahogy én.

(#8254) DroiDMester válasza zebra_hun (#8253) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nem akarok ezen vitázni veled te tudod hogy használod! én mást láttam(nem 1,4.et) a hwinfós képeden! :)

a 12.gen meg nagyon brutális a 12700K után még a 12900K is okozott meglepetést! már a 700K is érezhetően gyorsabb volt mint a 10900K.m(tudod hogy az enyém is szépen ment) és most itt nem a CB tesztekre kell gondolni!

Magában a win ben mászkálva is érezhető nem kicsit az ereje, és ahogy a 700K után betettem a 900K-t ott megint lett némi gyorsulás!

idle fogyasztásban nem kicsit lepődtem meg, mindössze 32Wattot eszik a 700K(a 900.as is hasonló) a konnektorból a 10900K ennek duplája volt!
Nálam sokat megy a gép nem heti pár órát szóval itt is nyertem nem keveset!

Nem akarlak semmire rábeszélni, de biztosan te is így lennél vele ha kipróbálnál egy 12gent a 10után.

TS-be nagyot alkot a 12900K

A DDR4 ram kezeléssel meg nincs semmi gond 50.alatt van a késleltetés 4000MHz CL15.el ettől nem kell jobb, de fog ez még javulni még csak most kezdenek normalizálódni a BIOS-ok, ugye a giga elite lappal kicsit megjártam(amúgy a cpu már jobban megy benne mint az ASUS-ba ment), de jövő7en jön egy MSI Tomahawk Z690 aztán meglátjuk az milyen lesz, és a jobbik marad! De pár hónap és sz.tem mindegyik gyártónál helyrejönnek a BIOS-ok

(#8255) Találtgyerek válasza zebra_hun (#8253) üzenetére


Találtgyerek
addikt

1.15V-nál alap órajelen megy? Nekem alapon is kell 1.178V a 10850k-nak, hogy stabil legyen a testprogramok alatt.

06-3o/9759I39

(#8256) zebra_hun válasza Találtgyerek (#8255) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

1.15V-on teljesen stabil allcore 5 GHz megy. P95 small fft, AVX on.
Alapórajel, azaz 4800MHz allcore az 0.9V-on is megy, szoktam így is használni, hiszen itt is domborít szépen a CPU.

[link]

Itt a lényeg a min FPS-eken van, és a CPU tuning szinte semmit nem ad a memória tuninghoz képest. 4800-on elérem azt, amit mások allcore 5300-on sem, azaz 144 FPS BFV-ben, 2560*1440 minden ultra beállításokkal.

[Allcore 4.8 GHz BFV, 1440, Ultra Preset]

Természetesen van a CPU-n is OC, hiszen lentebb pont azzal dicsekedtem, de a RAM OC, sokkal de sokkal többet ad, mint egy CPU tuning. Senkitol nem láttam még fix 1% low FPS-t 4800MHz-en alap XMP Profillal. Nekem sem megy, pont ugyanazt produkálja, mint bárki másnak. 60-80 FPS. 0.1%-ot nem méregetem, mert minden spawnnál rúg egyet, ami elrontja a mérést.
Abban is megvan amúgy a 144 ingame FPS

DroidMesternek írok mindjárt, csak ordít a gyerek.

(#8257) DroiDMester válasza Találtgyerek (#8255) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

És nálad DIE vagy SOCKET senze érték? mert ugye az nagyon nem mind1!

a 1,15V Die sense, az kb 1,23-1,24.v socket sense értéknek felel meg!

(#8258) Találtgyerek válasza zebra_hun (#8256) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Gondolom ebben az is közrejátszik nálad, hogy jóval hűvösebben tudod tartani a procit, mint én a léghűtéssel.
Memória Oc nálam nem igen játszik, mert elég alap memóriám van. [link]
Később majd visszaváltok B-die-ra.

06-3o/9759I39

(#8259) zebra_hun válasza DroiDMester (#8257) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Rövidre kell fognom, mert nem alszik a lurkó, felébred és ordít.

Ez a gép kimondottan Battlefieldre épült, semmi másra nem használom. Inkább sajnos idő miatt semmire...

1.42V-ot ma kapott, mert el akartam hagyni az allcore 5400-at. Egyébként 1.36V kell neki 5400 MHz-hez, ami a gyári alapfeszültség. Ezen emberek milliói használják 80-90C fokos CPU hőmérséklet mellett. Szerintem itt messze nem beszelhetünk amortizációról.

[5.4GHz és 1.36V]

Természetesen sosem használom ezen a feszültségen, ahogy rajtam kívül emberek milliói, és soha nem mennek tönkre senkinek a gyári értéken.
Tehát " ha" 24/7-ben allcore 5400-on járatnám, akkor sem lennék akkora szadista, mint az emberek nagy része, hiszen a 30C-t nem haladja meg játékok alatt. Ez itt le is van zárva, kímélem ezt a procit, nem égetem szét. Kb. most lehet benne 100 üzemóra, az meg 0.

Ami a váltást illeti, ha lehet kapni a piacon ennél jobbat, már váltok is. Eddig is ott volt az 5950X, L3 miatt eszméletlen eredményeket produkált pl Firestrikban. A kijáraton, ami a lényeg, nem jött ki több FPS, így hiába a szép részeredmények, GPU pont annyi képkockát dolgozott, jelenített meg, mint a kis vakarcs procim. Én mindig a saját kategóriámat nézem, azzal hasonlítok, nem egy világrekordot tartok, többek kozt a Firestrike-ot. (Igen, RTX3080, és 10850k)
Ha az abszolut Top érdekelne, AMD-t vennék, és a VGA is az lenne. Ott viszont van egy kis gond, hiába az erő, ha az érzékeny mérésben véres a torka. Most per pill úgy fest, hozzáteszem nem vagyok AMD párti, hogy az Intel eljutott oda, ahol a vörösek már kitűzték a zászlót.

Következő ami számomra lényeges lesz, de ez jelen pillanatban mérhetetlen több okból kifolyólag, a BF2042. Sajnos DX12, ami bejárási ideig mikrolaggos, az egy dolog így sajnos, hogy nincs DX11, de maga a játék egy katasztrófa. Nem is erőltetem egyenlőre, de azt a szennyes eredményt, amit a 12 tud, azt ezzel a 10-el is kihozom. Ott a hatalmas erő kárpótol, de tudna az egy álom is lenni, ha nem lenne a leglényegesebb dolog olyan amilyen. 50 ns válaszidő egy katasztrófa, 2021 szégyene. Ezért nem lett anno AMD, az sem volt fürge, csak erős. Ez meglátszik viszont a min FPS-eken, ami a legfontosabb dolog. Aki nem tudja mi az, annak nem kezdem el magyarázni, használja úgy ahogy akarja, nem izgat abszolút. Mindenki kiteszi a Framerate-t, osz' jóvan, annyi az FPS.

Röviden, én nem bántom, vagy szólom le a 12-est, de számomra a játék, azaz a min FPS tudománya csalódás, erő már ezekben is van annyi, amennyi a megcélzott játékra elegendő. Egy ilyen ram profillal meg a min FPS-t hihetetlenül megemeltem, nem linkelek hozzá semmit, ezek már megvoltak itt régebben, csak nem figyelte senki.
Várom a megváltó csoda CPU-t, ami a BF2042-ben tud legalább 100 FPS-t produkálni, de nincs olyan. (A játék is trágya, így ez a teszt várat még magára) Jelenleg a 12900k 60-at tud, ez a 10-es rendszer is pont annyit tud.

Bocs, lurkó alszik, tudtam irkálni. Egy rövid ideig tartó Benchmark meg nem károsítja a gépet, ha felteszem gyárilag beállított feszekre. Die sense amúgy már mindenhol, nincs olyan lap szerintem, ami nem azt mérné. Még a Giga lapom is azt mérte. 1.22-24V korul tolta itt mindenki, nekem az 1.20-at sem hitte el senki, gondolom az 1.15V akkor a hihetetlen kategória.

(#8260) keIdor válasza zebra_hun (#8259) üzenetére


keIdor
titán

Na várj!
AMD-nél a felépítés miatt ne nézd az ns-t, mert sosem lesz olyan alacsony, mint Skylake esetén, de erre van a nagy L3 és ezzel kompenzálják. Gyorsabb is már játékra, mint a Skylake. Az Alder Lake ugyanezen irányba ment el. A nagy és gyors L3 kompenzál.

Kicsit túl becsülöd az ns fontosságát. Sosem lesz már annyi, mint a Skylakenál volt, de nem is kell. 30MB+ L3-as procik vannak és ez csak fokozódni fog. Jövőre AMD-nél 3D V-Cache jön 96MB lesz. Zen 4 megint növeli. Meteor Lake-nél a foveros miatt, külön a die mellé kap még cache-t a CPU. Talán ott már L4 is lesz, de erre mérget nem vennék.

Nem lényeges ám ennyire a latency, túlléptünk 6 év után végre a Skylake-en. Nincs jelentősége.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#8261) zebra_hun válasza keIdor (#8260) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Fejlődjön is, nincs baj. 5950x és 10900k volt a 2 top cpu nemrég. 60 -70 fps-t tudnak bfv 0.1%-ban. Nálam 130-140 fps a bfv-ben. Azért nem gyenge amit rá lehet dobni. Ezt hiányolom.

(#8262) DroiDMester válasza zebra_hun (#8259) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ne magadhoz hasonlíts mindenkit!

Az egy dolog hogy te kizárólag BF buzi vagy, én és mások is játszunk más játékokkal is! Az hogy a BF ilyen szarul megy nem a CPU végett van, kár ezen a 1% FPS dolgon lovagolnod! Én is érzékeny vagyok a min FPS-re, de én pl BF-et nem játszok így az kurvára nem érdekel milyen szarul van optimalizálva!

Nekem az a lényeg hogy amikkel én játszom ott sokkal jobban megy a 12gennel mint a 10essel!

Ha nézel teszteket ahol van DDR5 és DDR4.el is, ott leginkább DDR4 3200MHz CL14.en van tesztelve, olyat még nem láttam ahol 4000@CL15.ön lenne ahogyan én is használom, de mehetne akár 4000@CL14.en is de nem akarom 1,55Voltal kínozni a ramokat, így inkább maradok CL15.nél!

neked nem éri meg váltani, mivel nem is használod a géped így érthető hogy nem váltasz! :K

a die és socket sense véleményed meg nem igaz!

még most is RENGETEG lap van ami socket-et mér semmi mást! ASUS nál továbbra is csak a MAXIMUS széria ami DIE-t tud a Z690 szériánál is.

És a Z690 Giga is butult, az is csak socket-et mér már nincs vr in meg vr out rész, alig monitoroz valamit!

itt a Elite giga lapom láthatod mi van csak és az socket nem die!

De MSI nél ugyan ez van nincs választási lehetőség(ugye ott Z4-590 nél volt mit akarsz) fixen socket értéket mér!

Szóval ha linkelsz ilyen csoda teszt képeket, írd oda hogy ezek a cpu feszültségek DIE sense értékek mert megtévesztőek lehetnek mások számára! :R

(#8263) keIdor válasza zebra_hun (#8261) üzenetére


keIdor
titán

Lehet, de játékra az 5800X-et nézd ne a 16 magost, mert semmi értelme annak.
Lesz Zen 4-ből sima 8 magos, 16 szálas "klasszikus" felépítésű CPU, az lesz az utolsó.
Agyon fog verni mindent, ami ma a piacon van. Az i9-12900K-t is.
Na én arra vagyok nagyon kiváncsi. :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#8264) zebra_hun válasza DroiDMester (#8262) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Ezért szoktam mindig kihangsúlyozni, hogy kizárólag Bf5. Sajnos a váltást akadályozza más tényező is, mégpedig az, hogy az új Bf nem érdemel semmit, nemhogy gépfejlesztést. Gondolkodtam már egy 4790-re váltáson, mivel a 20 éves részével játszom, csak ez a konfig tök jó lett. Most, később elmarad idővel, ez így megy mindig. Igazából így felesleges a 20 éveshez, de marad, bízva a Bf javításába.
Egyenlőre nincs miért kapkodnom, a család nem a küszöböt rágja, nem zavar hogy itt áll csak.

Keldor:

Abban biztos vagyok, kíváncsian várom.

(#8265) hokuszpk válasza keIdor (#8263) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Agyon fog verni mindent, ami ma a piacon van. Az i9-12900K-t is."

nem kell agyonverni, legyen pariban, es jojjon AM4 -be. akkor már jó lesz.
a lap megvan hozzá :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#8266) Laraxior válasza keIdor (#8263) üzenetére


Laraxior
titán

...és hogy megéri majd váltani rá az 1FPS pluszért ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8267) blu79 válasza DroiDMester (#8262) üzenetére


blu79
addikt

Szia, ilyen összehasonlító tetsztet csináltál magadnak ? Itt 4790K-ról váltottam 9700KF-re, és nem csak ezzel a játékkal hanem más játékokkal is kipróbáltam és ugyanaz volt az eredmény, a proci váltás semilyen +fps-t nem hozott, sőt mikor 9900K-ra váltottam akkor sem, hiába húztam 5Ghz-re a 4790K meg 4.8Ghz-en volt...
Gondolom itt is ez lenne a helyzet... méregdrágán váltanék 12genre aztán szinte semmi plusz nem jönne... max nagyon minimális de sztem ennyi sem game szempontból...
Magamnak sok ilyen összehasonlítast szoktam csinálni, videókártya váltáskor is, de game szempontból semmi pluszt nem ad sztem az új gen ...
Tavaly 6 év után cseréltem le a 4790K-t 9700KF-re majd 9900K-ra hiába toltam 5Ghz-el semmi plusz fps game szempontból ráadásul ddr3 vs ddr4 volt ...

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#8268) keIdor válasza Laraxior (#8266) üzenetére


keIdor
titán

Több lesz az. :) Nagyobb ugrás lesz a 3 -> 4, mint a 2 -> 3 volt.
Persze időben is kétszer annyit kell várni rá.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#8269) zebra_hun válasza blu79 (#8267) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Játékfüggő. Elvileg egy új, jól megírt játék profitál egy újabb, jobb cpu erejéből. Nálam a Bf1942, ami egy most 20 éves játék, a 20 szálból 1, azaz egy szál dolgozik 4-5%-os kihasználtsággal. Igaz van egy 4k texture pack, de az meg csak a vga-t dolgoztatja.
Bf5-el szoktam tesztelődni, az egy álom játék, mármint optimalizálásban. Bf5 az használ cpu-t, igaz annak vannak más hibái, de ott szépen kijön egy fullos gép előnye. Gyönyörű grafika, 1440-ben ultra beállításokkal egy Rtx3080-al hihetetlen sima, laggmentes multi. Nagyon sokat javított a ram oc. Hihetetlen élmény, hogy a játékidő 99.99%-ban nem esik 140 fps alá a framerate. Nem lehet összehasonlítani a 60fps-el. Nekem azon a régi játékon, pont ugyanígy menne a 4790-el, mint ezen. Bf5 viszont nem. Én 8700k-ról váltottam erre, és alap beállításokkal ez sem tud többet, mint 60-70 fps. A cpu és ram oc együttesen hozza meg a lényeget. Csináltam saját mérést, mennyit számít egy cpu és/vagy egy ram oc. 1155-be már megosztottam, aki ott már látta görgesse tovább ;)
Nem Bf, mert annak egy nyamvadt Benchmarkja sincs...
Egy jó memória tuning sokkal stabilabb, jobb frameratet hoz a konyhára. SotTR:

(#8270) blu79 válasza zebra_hun (#8269) üzenetére


blu79
addikt

Nem multizok, 1440p monitorom van nekem is, esetleg tudnál csinálni egy benchmarkot az SoTR-el ? Olyan proci és videókártya beállításokkal amilyet 24/7 re használsz. A játékban ezekkel a beállításokkal : [link] (akár privatba is jöhet az eremény) :R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#8271) zebra_hun válasza blu79 (#8270) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Ez itt pont az.

[link]

Ez egy normál 24/7-es teszt, a vga oc-t teszteltem. Normális, tehát 5GHz, semmi extrém, csak a végén egy bónusz. Ha továbblapozod, találsz táblázatot is grafikonnal, azon jobban látszik.

(#8272) blu79 válasza zebra_hun (#8271) üzenetére


blu79
addikt

Ezt láttam de nem azok a beállítasok a játékban mit amiket én megadtam

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#8273) zebra_hun válasza blu79 (#8272) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Ennyi van sajnos, ezek nem 1080 low presetek. Már nincs fent, és nem hinném hogy tesztelődöm vele.
TPU-n van rá topik, ott nézz szét.

(#8274) Találtgyerek válasza zebra_hun (#8269) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Tudom, hogy nincs benchmarkja a BF-nek, de ott is ennyire nagy lehet a különbség a 4000+ és a 3200Mhz-es memória között?

06-3o/9759I39

(#8275) zebra_hun válasza Találtgyerek (#8274) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Bf5 szépen profitál belőle. Sajnos az új rész számomra elnapolva. Nem szeretném minősíteni, de sok évet csakis ezzel az egy játékkal nyomultam.
Tegyünk egy próbát. A legjobb az MSI AB monitorozása. Az teljesen egyértelműen megmutatja, hogy mennyi az annyi. Ha beállítod pont úgy, ahogy nálam van, játszol fél órát egyhuzamban, aztán lefotózod. Érdekelne, hogy nálad hogy fut, én melóban vagyok, így nehéz lenne. Olvastam a másik topikban, gondolkodsz a 12700k-ban. Lebeszélni, és rábeszélni sem szeretnélek. Abban segítek, hogy egy 4133MHz-esre tuningolt rammal, 5GHz allcore 10850k és egy Rtx3080 mellett milyen. Lentebb már linkeltem egy 4.8-as eredményt, mutatok még egyet.

2560×1440@144 limit RT-ben
Minden ultra, de:
Ray Tracing kikapcsolva
TAA élsimítás kikapcsolva
Aljnövényzet kikapcsolva (nem emlékszem a nevére)
Főoldalon a chromatic és lens flare anyám tyúkja szintén off az az 5-6 db filter.

Ez a grafikon tökéletesen méri, mennyi volt a negatív peak, mennyire volt képes egyszer is mégha csak egy pillanatig is beesni.

[link]

Készíts egy ugyanilyet, így összehasonlítható. Én a játékot megtúrtam kicsit, alapon 12 process-el dolgozik a Bfv, ezt notepaddal át lehet írni 20-ra, így jobb, mintha a win ütemező csinálná. Ezt a Bf oldalon leírják, ha sokszálas a cpu, ezt érdemes kézzel átírni, nem teszi meg a játék magától. Dx11, ez fontos, itt is egy spéci kódot használok, a FFR Dx 11-nél 3 Frame. Ezért olyan sima mindenkinek a Future Frame Renderrel. Én ezt átírtam 2-re, így gyorsabb a renderidőm 7ms-al. Dx12-ben alapon 2 FFR, ott nincs is állítás. Így egy ál Dx12-t használok, csak nincs az a nyűves cachelés a Dx12 miatt, amíg bejárja az ember a pályákat. Bf oldalon van magyarázat minden kódhoz, amivel jobbá lehet tenni a játékot. Ha van időd, készíts egy ilyet, ezekkel a beállításokkal. Akkor kijön a különbség.

[link] Ez itt egy videó, ahol tesztelem a különböző ffr tulajdonságokat. Van ffr1 is, ami semmi késleltetés, olyat menüböl sem lehet választani. Rosszabb fps-ek, de azonnali kép, nincs renderidő.

[ Szerkesztve ]

(#8276) DroiDMester válasza zebra_hun (#8264) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Egy gond van csak, hogy te szana szét hekkelted már a játékot, és egyedi beállításokkal játszol.

Amiket nézel 12genes cpu teszteket ott teljesen alap játékkal vannak a tesztek, nem szana szét hekkelve!

Szóval akkor teis így tesztel azokkal a beállításokkal és gyári állapotú játékkal.

Máskülönben semmit nem ér az össze hasonlításod!

(#8277) zebra_hun válasza DroiDMester (#8276) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Ez nem hekkelés, írtam is, hogy alapon pont ugyanazt hozom ki, mint bárki más a 10900k-val. 3200-es ramokkal, változó 4.8GHz-es cpu-val. Amivel nem kicsit tuningolom meg a játékot, az a ram és cpu oc. Amiket kikapcsoltam a video settingsbe, azt úgy csinálja az összes tesztelő, de mivel nem szokásom a hazudozás, én le is írom, hogy hogyan. Nehogy félreértés legyen. A játék optimalizálása meg egy jó dolog, azért vannak a config fájlok. Ha 10/20-as cpu-m van, akkor használja is ki. Természetesen azt is leírtam, nem hazudoztam, de kihoztam egy nagyon szép eredményt a Bf5-ből. Itt hozzáteszem, hogy a filterrktől kezdve a növényzetig, élsimítást visszateszem, pont ugyanezt adja, semmi nem változik. Bőven a 350W alatt vagyok. Még az új Bf-et nem döntöttem szét, nem volt időm vele foglalkozni. Először rakja rendbe a gyártó, mert katasztrófa...

(#8278) Találtgyerek válasza zebra_hun (#8275) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Memória Oc is lesz mindenképp. Ebben majd lehetséges, hogy a segítséged is kérem majd, ha nem gond.
Emellett a processzor is cserélve lesz valószínűleg.
Nem az enyém a gép egyébként. Egyik barátom cseréli.
Én maximum majd a 10850k-t cserélem az ő 10900k-jára, ha jobb példány, mint az enyém. ;)
Köszi ezeket a cfg-s dolgokat, a napokban kipróbálom.
Esetleg a Bf2042-nél nem tudsz ilyeneket?
Egyedül a Dx12-őt írtam át, az egy kicsit javított.

06-3o/9759I39

(#8279) zebra_hun válasza Találtgyerek (#8278) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Még azt nem. Nem is volt időm nagyon utánaolvasni. Ha van vmi leírás, akár pü-ben is megoszthatnád. A 10900 és 850k tesztjeidet akár itt is publikálhatod, topik gazdagabb lesz :R
Ram oc-ról tudni kell, ami a legfontosabb, nem egy délután. Időigényes nagyon. Tapasztalat sajnos, hogy a drágább modulokban van tartalék. Ha egy mód van rá, samu b die.

(#8280) Laraxior válasza zebra_hun (#8277) üzenetére


Laraxior
titán

Azért ez így elég nagy csalódás nekem. Azt hittem, hogy egy sima standard játékon belül sikerült elérni azt amit... erre kiderül, hogy config fájl módosítással.. :DDD
Egyszerűbb lett volna, simán a kidobott txt fájlban árítni mindent 144-re, ugyanott vagy. A kapott időt meg eljátszod.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8281) zebra_hun válasza Laraxior (#8280) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Igazából nem értem a problémát. A cfg-vel 2 -re csökkentem az előre készített képkockák számát az alapértelmezett 3-ról. (FFR On)
Így saját magammal szúrok ki, hiszen 3 előregyártott frame-el, sokkal simább. Van olyan erős a gép, hogy a 2 is elég, amint látod tartja is. Ez a Future Frame Render (FFR) opció DX11 mellett mukodik a BFV-ben.
DX12-ben más a helyzet. Ott van kapcsoló, csak nem csinál semmit, ugyanis FFR2 alapértelmezésben. Sokan szidják a DX12-ot emiatt, hiszen gyengébb gépeken kell a 3.
DX12 ellen nálam csak ez a shader cache akció szól, egyszer végig kell menni a pályán, majd beáll. Addig mikrolaggos, a DX12 így működőik.

Tehát saját magam rontok rajta, és így is jobb értékein vannak. Ez nagyon fontos.

Eddig is százszor leírtam, hogy szivatom magam, szinte DX12-ben játszom, mérem.

A módosítás:

Thread.MaxProcessorCount 20
RenderDevice.RenderAheadLimit 2

Még a video leírásba is beraktam a korrektség miatt, itt a fórumba többször is leírtam, rákérdeztem, csak a soraimat a lőtéri kutya nem olvassa, csak a fikázódás megy ezerrel, np, megszoktam.

Ha van egy 10/20-as procid, miért ne használnád? Nem én találtam ki, minden játékban benne van. COD Warzone-t sem hitte el itt a haveri társaság, ott is átírtam, tesztre felrakták a gépemre, Ray Tracinggel sem esett be a 0.1% FPS sem 144 alá, totál maxon. Már totoltem, nem izgat az a játék, csak ment a nyunnyogés, hogy vacak az FPS.

Így emiatt FPS mérésben hátrányban vagyok, hiszen 3 helyett kettőt renderelek előre.
Jól esik korrektségem ellenére a napi szinten csaló, hazug, szarozó kommentek, a sok infónak örülni kéne amit itt a ramok kapcsán megosztottam stb.

Vége, leszarom ezt a fórumot, mehet a kitiltás rám is trágár beszéd miatt. :R

[ Szerkesztve ]

(#8282) DroiDMester válasza zebra_hun (#8281) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

úgy látom neked is elgurút a gyógyszered................... :)) :))

Honnan veszed ezt a sok rizsa szöveget!? Nem arról volt szó hogy hazudsz vagy nem mondasz igazat, csupán az volt a probléma hogy te egy szarrá módosított játékot hasonlítasz egy gyári állapotúhoz, és akkor jössz okoskodni hogy húde szar a Gen12. CPU mert semmivel nem jobb mint a 10850K-d, csak ugye azt elfelejted hogy ahol a Gen12 CPU-kkal tesztelnek a CPU-k is TELJESEN GYÁRI PARAMÉTEREKEN FUTNAK és a játék is mindenféle módosítás nélkül!

Te meg az OC-zott CPU-dhoz és a szét módosított játékhoz méred ezt, így nem nehéz azonosnak lenni!

Akkor te is gyári értéken és órajelen használd a 10850K és a játékot is gyári állapotában hagyd és úgy mérjél vele!
És ha akkor is azonos lesz a Gen12 és a 10850K-d akkor gyere dicsekedni hogy a 10850K-d ugyan olyan jó játékok alatt mint a Gen12esek!

Eleve a winfos (a 11sem) sem kezeli rendesen a kis magokat, nagyon sok esetben csak lassul tőle a játék mert nem jól osztja ki a feladatokat a magoknak!

Kell még idő mire ez normalizálódik én úgy gondolom legalább még fél év mire úgy fogja kezelni a magokat ahogyan kell!

[ Szerkesztve ]

(#8283) arabus válasza zebra_hun (#8281) üzenetére


arabus
addikt

Szerintem meg ne hergeld magad.
Nem kell mindent felvenni.
Minden megy majd a maga útján tovább. ;)

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#8284) air76


air76
tag

Sziasztok egy kérdés!I5 11600KF 82 ért vagy 11600K 105-ért,Vidikari egy RX580?????

(#8285) arabus válasza air76 (#8284) üzenetére


arabus
addikt

KF-is elég ha van dvga.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#8286) blu79 válasza air76 (#8284) üzenetére


blu79
addikt

Szia, ha van vga és lesz is mindig akkor KF ha később esetleg vga nélkül maradsz akkor K. Én az olcsóbbikat venném, nekem mindig van tartalékba egy kis vga szükség esetére (nvidia 210), így ha eladom a fő vga-t akkor beteszem a kicsit :D , igaz K-s a procim de fel vagyok készülve a KF-re is :)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#8287) zebra_hun válasza DroiDMester (#8282) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Látom nem megy az olvasás...
A BFV grafikonhoz semmi nem utalt a 12-es genhez, amit tudtommal nem is szóltam le soha sehol.
Egy BFV eredményt linkeltem valakinek, aki nem szokott erre járni, így még a pontos méréshez a paramétereket is leírtam, mivel nem valószínű, hogy olvasta az előzményeket ahogy itt már leírtam. Igen, OC eredmény, nem is akármilyen, hiszen pont ez a lényeg, hogy a gyárihoz képest mit lehet belőle kihozni.
Van CPU OC, RAM OC, VGA OC, és hozzátettem, hogy sokkal magasabbra állítottam a lécet, hiszen a gyári FFR-t, 3-ról 2-re csökkentettem. Így kevesebb FPS-t lehet elérni, de így is simán jobb vagyok a gyáritól. Ehhez hogy jön a 12900? Úgy, hogy valószínű, én nem tudok írni, így nem lehet megérteni amit írok, vállalom.
Többet egy fotót, tesztet, nem rakok be, nyugalom jön a topikba, mert úgyis félre lesz olvasva/értelmezve.
Gondolom az zavar, hülye nem vagyok, hogy a 10 magos CPU-van 10 magon járatom a játékot. Hú, ez micsoda hiba, BIOS-ban ki kellene kapcsolnom a magokat, hiszen ez csalás, 10 maggal könnyű. Ha megvettem ezt a CPU-t, használom is 10 maggal ha mód van rá. Természetesen nemcsak a BFV fórumban írtunk róla, még itt is megkérdeztem nyilvánosan, sőt még képet is betettem róla, hogy hogyan is néz ki a 20 szálas grafikon.
Ez csak egy a sok félreértésből, nem haragszom én senkire, kitöröltem mindent amit ide szemeteltem. Tőlem aztán mindenki úgy használja, ahogy akarja, kapcsolja ki mindenki az összes magot, úgyis az a divat, hogy 1 szállal milyen király.
Kérlek ne válaszolj, ezt itt lezártam, teszek az egészre. A RAM OC baromságot én kezdtem itt, bocs mindenkitől, nem számít semmit, hülyeség.

Arabus:

Úgy lesz :R Neked köszi a kezdeti bíztatásokat, nem jutottam volna idáig, párszor feladtam ;)

[ Szerkesztve ]

(#8288) Találtgyerek válasza zebra_hun (#8279) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Régebben volt 4x8 GB B-die-om, de eladtam. Most majd 2x16Gb-ot veszek, ha találok jó áron.
Az én tesztjeim sok embert nem érdekelnének. Szoktam nézni az eredményeket, és sokszor leesik az állam. Annyira sok időm nincs is vesződni, hogy az utolsó Mhz-eket is kihúzzam belőle. Néha örülök, ha 1 órára letudok ülni játszani.
Ha memória tuning lesz, lehet majd jelentkezem nálad, ha elakadok. ;)

06-3o/9759I39

(#8289) s.bala31


s.bala31
őstag

Többek között zebra_hun mérései és RAM oc-ja miatt döntöttem úgy hogy beszerzek egy komolyabb ram kit-et. Kicsit szkeptikus voltam én is a RAM tuning hasznosságával kapcsolatban de hétvégén csináltam pár mérést a jelenlegi fapados G.Skill aegis ramjaimmal. 3200-on használtam eddig de kíváncsiságból kisajtotltam belőlük még +200Mhz-et rosszabb időzítésekkel. SOTR-ben +3-4 fps, AC:Valhallában szintén +3fps az átlagban, a minimumok szintén nőttek és ez csak egy kis lépés volt 3200-ról 3400-re fos időzítésekkel.

(#8290) Qtya123


Qtya123
őstag

Üdv!

Meghoztam a végleges döntést, maradok a 10. generáción (jelenleg 10400 és ezt talán cserélem 10700k-ra) és így hozzálátok a memória tuninghoz.

Egy Z490 Tomahawk a lap és egy 32 GB.os G.Skill Royal 3600CL16-os Samsung B-die kitem van: [link]

Mivel ram tuningban csak ryzenes ismereteim vannak az ott használt Dram calculatorral, így egy kis támpontot szeretnék kérni, hogy itt merre érdemes indulni?
Nem igénylem az utolsó MHz-ek és ns-ok kifacsarását, de azért el szeretnék mozdulni ettől a gyári 3600Cl16-tól, lehetőleg gear 1-ben.

(#8291) zebra_hun


zebra_hun
Topikgazda

Hát ez remek ;)

Sok türelem és kitartás kell, ahogy régebben is írtam. Profilok mentése BIOS-ban egyik legfontosabb. Nem lesz egy délután kész, de mivel ott a mentés, bármikor folytatható.
Ezzel segítek a legjobban, hiszen nálam is volt olyan, hogy feladom. Amikor befejezitek, abbahagyjátok aznapra, jöhet rá a hosszú teszt. Ahogy itt is nem győztem kihangsúlyozni, TM5 jelenleg a legjobb, de csakis az ABSOLUT Config-gal. Ez annyira erős RAM Stressz, hogy gyakran a gyári XMP profilok is elvéreznek rajta.
Ha ez megvan nagyon ajánlott a GSAT, ez egy Linux alatt futó RAM Stressz.
Ezek a Ram időzítéseit szépen kimutatják, ha valami nem kerek, szépen jelez.
Stabilitásra ez után ajánlott a P95 Large fft, nem kell napokat, untig elég fél, egy óra.
Természetesen állítgatás közben gyorsteszteket ajánlott használni, mert a fenti procedúra több mint 4 órás. Usmus konfig a legjobb a hirtelen tesztelésre.
Kitartás srácok, az eredmények adják majd a lelkesedést ;)

[ Szerkesztve ]

(#8292) Laraxior válasza zebra_hun (#8281) üzenetére


Laraxior
titán

Azt hittem, hogy nem az oviban vagyunk, hogy megsertodjunk. Ne viccelj mar. Nem mondtam en semmi rosszat.
Igy hiaba csinaltam az en meresem, nem is azonos beallitassal teszteltunk.
A ram eredmenyeid mindenki elismeri, ugyhogy felesleges a hiszti, tovabbra is varjuk a turelemmel elert eredmenyeket. Legalabbis en szivesen nezegetem, latod, a superpositionre felvettem a kesztyűt, de a ramhoz nincs turelmem. ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8293) zebra_hun válasza Laraxior (#8292) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Ez csak az i-re a pont volt. Nem állítottam soha, hogy amit írok az a tuti, csak bemutattam, hogy mit érek el és megosztottam. Ha valakinek kell, kipróbálja, használja.
Ha elolvastad volna amit írok, akkor ez a beszélgetés létre sem jött volna.
Nehezebbre állítom magamnak a mércét, ezzel nincs semmi gond. Főleg úgy, hogy ezt anno itt le is írtam.
Nem volt itt semmi újdonság, hiszen el lett akkoriban részemre magyarázva, hogy az egy marhaság, mármint ami a magokat illeti. Leírtam, megosztottam másokkal is, hogy van ilyen lehetőség, a gyártó tette közzé, aki akarja és több magos cpu-ja van, ám használja.
Tehát sok hsz-en keresztül a falnak beszéltem.
Sorolhatnám még a ramteszteket, hogy ajánlott ez meg az ... , több mint 3 órás sajnos, erre azt olvasom, hogy ne ilyen gyorsteszteket mutogassak ... Eszemben sincs megmondani a frankót, olvasok sokat, aztán itt megosztom, közzé teszem, aki használja használja, aki nem nem. Semmi sem kötelező.
Persze sorolhatnám a sok félreértést, de takarékra teszem magam, olvasóban maradok, csak kitakarítottam magam után. Mindent eltüntetni nem tudtam, de a net megkönnyebbült :)
Persze, megsértődtem egy ilyen hülyeségen, mindenki tudja mit ad a gyári értéken egy játék, némi reszelgetés, optimalizálás után mit lehet normális keretek közt kihozni. Ebben pont ez volt a lényeg Droid Mester. Nem cheat-et kreáltam, vagy vmi orbitális hack-et, elég bolondság lenne ha ilyet csinálnék megosztani.
Hagyjuk, lényegtelen, este iszom rá egy sört, aztán megy minden tovább. Következő cél úgyis a BF2042 lesz, abból mit lehet kihozni. Eddig hozzá sem nyúltam, a menüben berágtam erre a csúcs szuper új játékra.

(#8294) s.bala31 válasza MM (#8221) üzenetére


s.bala31
őstag

Szia. Meg lehet kérdezni mi az oka hogy máris megválsz tőle? [link]

[ Szerkesztve ]

(#8295) Laraxior válasza s.bala31 (#8294) üzenetére


Laraxior
titán

Hát ez röpke románc volt :Y :(

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8296) palfitom válasza s.bala31 (#8294) üzenetére


palfitom
félisten

Láttam már reggel én is, a kérdőjelek előttem is megjelentek.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#8297) MM válasza s.bala31 (#8294) üzenetére


MM
őstag

Bepróbálok egy nonK 10700-at, mert - egyelőre- nem szeretnék nagyobb hűtőt a gépembe.

Viszont, ha minden jól megy, Samsung B-Die-al megtámogatva. :)

[ Szerkesztve ]

(#8298) s.bala31


s.bala31
őstag

Tegnap megérkezett az új G.Skill Trident ramkit. zebra_hun segítségével és beállításaival 1.38v 4000Mhz-re sikerült belőni. Itt van pár mérés 5000 Mhz cpu, 2085 Mhz GPU és 4000Mhz ram-al:





Timespy cpu score kb 900 ponttal megugrott, SOTR is javult kb +14 fps-el. AC:Valhalla kb +4-5 fps viszont a min fps kevesebb lett mint 3200-as rammal. Watch Dogs legion viszont alig gyorsult +1 fps. Cyberpunk-on sem lehet észre venni komolyabb gyorsulást.

(#8299) zebra_hun válasza s.bala31 (#8298) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Gratula. Vannak játékok, amik a vga-t részesítik előnyben. Pl. egy Battlefield nagy ívbe tesz a vga-ra, cpu dominál. Ez látszik is a Time Spy eredményeden, hogy elhúzol az átlagtól.
Sajnos a 4300MHz uncore freki az visszaránt, azt az L0 cache hibát még keresned kell. Ez pont az, amit sok helyen írnak, Skylake betegség címen. Ha esetleg vmi tippet vagy megoldást találok, úgyis beírom ide.
1.38V az bőven a baráti fesz alatt van, ha neked az jó, használd azon, de 1.45V Vdimm-el elérhetsz a GTZR kittel egy combosabb eredményt. Mindenféleképp ha a stabilitás fontos, tesztelj egy absolut-ot, majd rá egy Linux GSat-ot.
VCC IO, VCC SA feszeket nem írtad, 24/7-re nyugodtan lehet menni 1.25V-ig, sőt amiket én látok, bőven e felett is használják már több éve. Én személy szerint a jól optimalizált rendszer híve vagyok, úgy lőttem be a memória feszültségeket, hogy az IO és SA is 1.20V-ot ne haladja meg, és ott a közel 4 órás stabilitás stresszen ne pusztuljon ki. Amit adtam, tuti megy 1.42V Vdimm (Dram), és 1.22-24V IO/SA feszültségeken.
Arra azért kíváncsi lennék, hogy a 4300-as Cache-t ha megemeled olyan 4500-600-ra, adja e a WHEA hibát kb. 1.26-28V SA-n.
De gratu, szép ez így is. ;)

Ubi:

Csak segítettem. Megvannak a Giga BIOS fotói, szerencséjére azokat nem tudtam törölni, mert a képfeltöltés.eu-n vannak :)

[ Szerkesztve ]

(#8300) Ubi82 válasza s.bala31 (#8298) üzenetére


Ubi82
őstag

Szép eredmények, grat :R zeb nagy mem OC Mászter, jó kezekben vagy/voltál :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.