Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8301) DroiDMester válasza s.bala31 (#8298) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

pontosan milyen RAM-ok ezek? mi a tipus száma? DUAL vagy single RANK?

(#8302) MM válasza s.bala31 (#8298) üzenetére


MM
őstag

Pontosan melyik típusból hoztad ezt ki?

Ezzel fogok most próbálkozni:
F4-3600C16D-32GTZR

[ Szerkesztve ]

(#8303) s.bala31 válasza DroiDMester (#8301) üzenetére


s.bala31
őstag

(#8304) zebra_hun válasza MM (#8302) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Az van neki.

(#8305) s.bala31 válasza zebra_hun (#8299) üzenetére


s.bala31
őstag

Még tegnap este kicsit kínlódtam a cpu oc-val. Extreme (asszem LLC6) LLC-vel és 4500 uncore-al lefutott a cb23 10 perces stresstesztje persze 2 hibát így is dobott. Viszont LLC5-el és 1.25 biosban beállított VCCSA-val (amelyet HWinfo szerint még megemel az alaplap 1.28-ig) és 4500 uncore-al bsod.

(#8306) zebra_hun válasza s.bala31 (#8303) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

A GTZR Kit-tel és a Gigabyte lapoddal ha Benchmarkolsz, nagyon szép számokat is elérhetsz.
Persze ezek ilyen egy alkalmas Bench-ek, de nem kell szégyenkeznie:

Régi fotóim közt találtam ;)

Pár jótanács a memória tuningosoknak:

Aki erre veszi a fáradtságot hogy memória tuningot csinál, azon kívül hogy jól teszi, a stabilitás tesztet ne feledje. Tegnap és ma, rávettem magam, hogy az ajánlott teszteket lefuttassam.
Senki nem szeretne hirtelen kék halált, és egyéb finomságokat, ezért ezek nagy segítséget nyújtanak:

TM5 ABSOLUT RAM Teszt. [TestMem5+Leírás] [ABSOLUT Config]

Ez egy 2.5 órás stressz 32GBRamnál. Jelenleg a legajánlottabb teszt ha valaki picit többet szeretne kihozni a memóriáiból, mint amit az XMP Profil nyújt.

GSAT RAM Test. [GSat Installation]

Ez egy Linux alatt futó memóriateszt, szintén a top ajánlásokból. Máshogy tesztel, érdemes minimum 1 órát vele is futtatni. Ha e két teszten átmegy, nem érhet meglepetés.

24/7-re nem ajánlott az extrém RAM OC. Nagyon szép eredményeket lehet elérni teljesen normális feszültségeken. Ehhez azért hozzá tartozik, hogy bármely kit-tel nem érhető el, de egy 3200MHz Cl14-essel én ezt hoztam ki. Feszültségek a csatolt képen ott vannak, egy ilyen már egy játékban igen szépen hoz a konyhára.

Itt van egy ajánlott teszt, ha valaki erre adná a fejét:
(Egymás után a 2 legjobb teszt)

Ez csak az időzítések minőségére utal, 3.5 óra extrém terhelés. Nem jelenti azt, hogy stabil, hiszen ezután nagyon fontos a memória vezérlő teszt is. Az Uncore freki emeléssel szoktak sokan tévedni, majd okoz meglepetést. Erre alkalmas a Prime 95 Large FFT teszt. Ezt is érdemes legalább 1 órán át járatni a kívánt frekvencián.

Ez persze időigényes, de a napi profilt érdemes tesztelni, hiszen így használjuk a gépet.
A Benchmarkolós profil ha valakinek van olyan, elég ha "Benchstabil".

Ez most nekem a 24/7-es beállításom, semmi durva hőmérséklet, vagy feszültség.
RAM OC esetén ajánlott a hűtés megoldása, bár a fenti képek nem az extrém kategória.
Allcore 5100/4800@4133MHz, 1.20V VCC IO és VCC SA, + 1.43VDimm feszültségek bőven a normál alatt vannak. Teszt alatt érdemes HWInfo mellett figyelni a hőmérsékleteket, nehogy probléma legyen. Ezek nem P95 small fft szintek, de terhelnek.
Sok kellemetlen meglepetéstől kíméljük meg magunkat, ha ezeket leellenőrizzük.
Remélem segített a memória tuningosoknak ;)

(#8307) palfitom válasza palfitom (#8233) üzenetére


palfitom
félisten

(Z590 Aorus Ultra + 11900)
Bár összeraktam a gépet, de még csak rövid tapogatózásra volt időm.
Alapból 1,46V-ot ad a lap a procinak, ezt természetesen lejjebb tornáznám. 1,2 - 1,27-ig próbálkoztam, de még a W10 sem tudott betölteni, 1,3V-ra ugrottam, de furcsállom, hogy ilyen "sok" kell neki...
TDP-limiteket kitoltam, 185-190W-ot simán bekap a proci stressz alatt.

#8306 zebra_hun
:C :R

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#8308) gidalight válasza zebra_hun (#8306) üzenetére


gidalight
tag

CR1 vs. CR2 mennyit jelent a gyakorlatban? Effélét mértél esetleg (mmint aidában jobb lesz a CR2 néhány száz MHz után is, de pl. gém alatt is)?

[ Szerkesztve ]

(#8309) zebra_hun válasza gidalight (#8308) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Dual Ranknál nincs CR1. Single Ranknál van esély, de nincs tapasztalatom. DR modul jobb leírások szerint.

Palfitom:

Mekkora frekihez, vagy ez a full AUTO? Én is sokallom, de ez nem jelent semmit. Tedd fel így a Windows rendszert, aztán pár HWInfós képet megoszthatnál. Szerintem többen kíváncsiak vagyunk, hogy pl egy CbR23-at meddig tudsz levinni.
Gratula az új szerzeményhez :R

(#8310) palfitom válasza zebra_hun (#8309) üzenetére


palfitom
félisten

Non-K 11900, tehát nincs freki-állítási lehetőségem.
Ma frissítem a BIOS-t (F2 van rajta...), hátha jobb lesz, és ha lesz még időm, akkor csinálok CB23-at is!
Köszi! :)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#8311) zebra_hun válasza palfitom (#8310) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Jogos, egyébként mi az a freki, ahol lehet az összes magot fixálni? Z490-en volt a Gigabyte-nál egy Enhanced Multi-Core Performance opció BIOS-ban, amivel lehetett kicsit többet kisajtolni. Legalábbis valamely frekin fixálni, amivel át lehetett a TDP Limitet tolni. Annyira nem vágom, csak ezért kérdem. Ne kapkodj, ráér, szívesen megnézem az eredményeidet ha kész. :R

(#8312) arabus válasza palfitom (#8310) üzenetére


arabus
addikt

Frissitsd a biost F6 körül van épp.
Aztán először pitiszka nélkül próbáld ki.
Gigán alapból kitolt limitek vannak.
Ha boostoltatod akkor a feszt sem kell pitiszolni.Alapból dinamikus fesszabájzás van nem előnyös belenyulni.
Csak esetleg akkor ha allcore akarod járatni ami elég karcsú lesz ha arra adod a fejed.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#8313) ScomComputer válasza palfitom (#8310) üzenetére


ScomComputer
veterán

(#8314) palfitom


palfitom
félisten

Frissítettem F6-ra.
1,3V + auto LLC: Queen-101248, CPUZ-634-6368, CB23-14344
[kép]
1,32V + LLC6: Queen-101229, CPUZ-632-6372, CB23-14702
[kép]
Majd a hétvégén még próbálgatom, hátha lesz jobb.
Timespy: [kép]

#8312 arabus
Köszi, majd kipróbálom!

#8313 ScomComputer
Yep!

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#8315) Laraxior válasza zebra_hun (#8309) üzenetére


Laraxior
titán

Nekem dual rankos moduljaim vannak es lehet nekik cr1-et allitani. Auton is abban vannak.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8316) zebra_hun válasza Laraxior (#8315) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

4000 felett szinte lehetetlen. Annak örülni kell ha megy, meg ha stabil is.
Én itt húztam meg a határt a feszek miatt, bár sokan használják ennél dúrvább profilon 24/7-re. Pl 1.8V, IO Sa pedig 1.5V-ig elengedig, mivel az még benne van a tűrésbe.
Megnéznék egy eredményt a profilodról, de olyat, amilyet linkeltem. Absolut, GSat, Large fft.

Gear 2-be nem okoztál vmi nagyobb profilt?

(#8317) arabus válasza zebra_hun (#8316) üzenetére


arabus
addikt

Rockettel akármennyin is megy az 1.És tolja a tárolókat is.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#8318) Laraxior válasza zebra_hun (#8316) üzenetére


Laraxior
titán

En nem voltam a biosban mar honapok ota, pedig mindennap megy a gép elég sokat. :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8319) zebra_hun válasza arabus (#8317) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Kössz az infót :R , nem ismerem a RKL-et. Ahol én járok, és amiben érintett vagyok, az a Comet. Nemsokára úgyis átállás a DDR5-re, néha benézek oda. Látni pár szebb eredményt. 3-ról 4-re állást nem követtem, de visszaolvasva hasonlóképp fogadták a DDR4-et is. Kíváncsi leszek meddig ereszkedik el az 5. Meg milyen hosszan marad? Az is lehet, bár ez nem biztos hogy jó lenne, hogy 2-3 év.

Laraxior:
Nem is BIOS-ban tesztelünk :) Az a beépített kutya füle

[ Szerkesztve ]

(#8320) Laraxior válasza zebra_hun (#8319) üzenetére


Laraxior
titán

Én még azt se használtam, nem hogy komolyabb tesztelő programot. CB23, azt csokolom. Sose volt fagyas, vagy anomalia. ;] :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8321) Ghoula válasza zebra_hun (#8319) üzenetére


Ghoula
senior tag

Kócos itt elmagyarázza [link] a gear2 1t az olyan mint régieknél a 2t.

(#8322) zebra_hun válasza Laraxior (#8320) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Ennyivel hozzájárultam a topikhoz, így szokás, elfogadott. Vannak akik rugóznak állandóan az így stabil, úgy stabil stb..., ám legyen. Ezzel nem bukik senki, ha úgy lövi be, hogy a tesztprogramokon átmegy. Hozzáteszem, akik ezeket felhozzák, még stabilitás tesztet, mármint ezt a szintűt, nem fotózta be senki.

Egyébként én sem szoktam mindig így letesztelni, 3 perc használat után megmondom, hogy stabil e vagy sem. Még az olyan elvetemült profilok sem hibáznak a Benchek alatt, szépen hozzák azt a pluszt, amit elvárok tőlük.
Ennyire mélyrehatolóan nekem is ez volt az első, 4.5 órás különböző ram stresszek.
Ram oc topikba viszont ez elvárás, hogy az elkészült profil mellé csatoljuk az Absolut és GSat eredményeket.

Hi Ghoula, nem is tudtam, hogy itt is olvasol ;)
Üdv. itt.
Látod, megy még a ram oc. ;) Mostanába a szolídabb verzióban.
Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#8323) Ghoula válasza zebra_hun (#8322) üzenetére


Ghoula
senior tag

Hello
Igyekszem olvasott lenni.
Helyes,csak így tovább, nagyon informativak a posztjaid. :R
Tesztelni meg nem muszáj csak érdemes ;)

(#8324) palfitom válasza palfitom (#8314) üzenetére


palfitom
félisten

Hááát, piszkálgathatom napestig, az eredmények nem változnak lényegesen.
arabus: kipróbáltam AUTO-n, IBT-n már elérte 1 mag a 99 fokot, szóval ezt nem szerettem. [kép]
A sikertelen 1,27 után 1,28-at is próbáltam, a Win akkor sem tudott felállni.
1,29V + auto Q-101242, Z-633-6372, CB23-14539: [kép]
Tornáztattam még az LLC-t így-úgy, s végül asszem így marad:
1,30V + LLC3 Q-101385, Z-631-6492, CB23-14295 [kép] A teljesítmény megvan, a hőfokok jók.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#8325) Qtya123 válasza zebra_hun (#8306) üzenetére


Qtya123
őstag

Majd beszámolok, hogy mi lett a végleges.
4000 CL16 nem stabil, valószínűleg nekem is a 4000CL17 felé kell venni az irányt. Ha lesz időm azon folytatom a tesztelést.

(#8326) zebra_hun válasza palfitom (#8324) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Véletlenül sem szeretnék belekotyogni, de figyeld meg a Vdrop-ot.
Z590 Gigabyte-nál nem tudom, hogy melyiket kell nézni, a Z490-nél a VRVOUT mező mutatta a die sense értéket. Egyébként teljesen mindegy, akár a Vcore mezőt is nézheted.
A lényegen nem változtat, ezen a frekin teszt erejéig nyugodtam lehet használni a beállított Vcore-t valósra is. Értem ez alatt, hogy a beállított legyen a terhelés alatti.
Ez itt a 3. képed:

Itt látszik a valós érték, de nézheted a Vcore mezőt is.
1.265V az idle érték, 1.151 a CBR23 alatti, terheléses érték. Tesztelődni, kikeresni a megfelelőt, jobb megszabadulni a Vdrop-tól, nem zavar meg. Vdrop-ot én az extrém esetekben használok, ahol szükségem van egy kevésbé ugráló feszre.
Ez a Giga lapnál nálam anno valami ultra extreme néven volt, ahol az LLC vonal egyenes. Tehát nem esik be, a beállított fesz pont annyi terhelésen is, mint amennyit adtam BIOS-ban.
Allcore 4.7GHz-en nem fog zavarni, 24/7-re sem lenne vészes.
Az, hogy a Vcore nem változik, nem lesz semmi melegebb, csak számolni kell vele, hogy ezután nem 1.15V lesz, hanem 1.26V, tehát ha csak LLC-t változtatsz felforr. Persze olvasom, hogy ez nálad 1.30V a BIOS, Idle állapotban illene annyit is mutatni. Gondolom megadtad a 8+8 (vagy 4) pines extra tápot bal felül.
Nincs baj a Vdrop-pal, van jó tulajdonsága is, de ilyenkor zavaró és megtévesztő tud lenni.
A prociba belül mért fesz 1.151V, ami épp elég.

Qtya:

Teamspeak-on gyorsabbak leszünk.

(#8327) Laraxior válasza zebra_hun (#8326) üzenetére


Laraxior
titán

Pedig elvileg a magasabb fesznél kellene minél lazábbra hagyni a loadline-t a fesztüskék miatt. Erről szólna a dolog, de azért megjegyzem, hogy én még életemben nem találkoztam degradálódott CPUval, aminek egyre több fesz kellett volna az azonos órajelhez. Rammal már igen, az oké. Szóval az is lehet, hogy csak mendemonda :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8328) zebra_hun válasza Laraxior (#8327) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Így van. Tisztába akartam tenni a fogalmakat, nem kritizálni. Jó az teljesen, csak nem mindegy, hogy 1.30V, vagy 1.15V. Jó az llc, kell is használni, bár én ekkora esést nem állítanék. Asusnál llc7 amivel én megbarátkoztam. 4.7GHz-nél megkockáztatom, hogy esés nélkül is tökéletes. Persze ez egyéni döntés.

(#8329) Ubi82 válasza zebra_hun (#8238) üzenetére


Ubi82
őstag

Hol a rekord zeb? Csináltam egy ilyet, a tiéd érvénytelen :DDD

(#8330) Laraxior válasza Ubi82 (#8329) üzenetére


Laraxior
titán

...és egy ATC is jó volna mellé ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8331) zebra_hun válasza Ubi82 (#8329) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Egy syspic is hiányzik :DD Én láttam, brutál ;) van hangulata a Benchelésnek. Gratula, szép, örülök neki hogy színesíted a topikot. :R
Cpu z-t tudnál tolni 5.5-ön. Ha nem szerelted vissza a cuccost.

[ Szerkesztve ]

(#8332) palfitom válasza zebra_hun (#8326) üzenetére


palfitom
félisten

Ne viccelj, nem öncélú monológként írtam, hanem mert kíváncsi vagyok a topiklakók véleményére! :R
Köszi!
Igen, az az LLC 7-8. Volt már LLC 6-on, és 7-en is, de nem hozott teljesítményben javulást, szóval maradnak az alacsonyabb hőmérsékletek.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#8333) zebra_hun válasza palfitom (#8332) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

A végső beállításod teljesen hibátlan, nem tudnék jobbat mondani.
Nagyon korrektül leírtad, hogy 1.30V BIOS-ban, LLC-vel stb.
Én ezt rövidebbre szoktam venni, beírom hogy 1.151V Vcore, osz' kész ;)
Azért ragadtam ezt itt meg, mert már kaptam érte, hogy nem úgy van az...
Igazából nézőpont kérdése, van a BIOS-ban beállított, a foglalatnál mért, és belül a prociban mért fesz. A VRVOUT közvetlen a cpu-ban mért fesz, számomra az a mérvadó, azt szoktam kiírni. Aki nem hiszi, járjon utána :)
Elsődleges szempont úgyis a hőmérséklet, teljesen jó a beállítás. :R
Most majd úgyis kapok a fejemre, hogy nem jól látom :))

(#8334) zebra_hun válasza Ubi82 (#8329) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

"Hol a rekord zeb? Csináltam egy ilyet, a tiéd érvénytelen"

Adok én neked érvénytelent! Attól, hogy kukáztam, még érvényes :))
Bitte schoen:

Ezt a Windows-t kinyírtam, az sfc scannow sem tudja javítani, kap majd egy újat.
Attól reszkess :DD

****Szerk****

Tedd fel a Benchmate-et, és csináld azzal. Már regeltem a HWBOT-ra, 8. pozíciót vinném ezzel, csak még nem tettem meg. Sztem simán jöhet a tiéd is.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#8335) palfitom válasza zebra_hun (#8333) üzenetére


palfitom
félisten

Köszönöm, nekem fontos a véleményed!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#8336) Qtya123


Qtya123
őstag

Tegnap Zebra segítségével állítgattuk kicsit a G.Skill F4-3600C16D-32GTRS kitet. MSI Z490 Toma lapban vannak (legfrissebb BIOS), egy alap 10400-as processzor társaságában.

Az érdekesség az, hogy a beírt értékek közül néhányat az alaplap mentés és újraindítás után felülbírál és más értéket ad neki. Mondjuk beírom a tRDRD_sg-hez, hogy 6, akkor ő reboot után szépen felülbírálja és 7-es lesz. Ha becsapom és adok neki 5-öt, akkor ő 6-ra állítja, tehát végül is rá van erőszakolva csalással az, amit szeretnék. Ezt kb 3-4 mezőnél játssza el, nem tudom miért.

Egyelőre egy 4133 CL-16-16-16-36 beállítással megy a tesztelgetés, ma még állítgattam kicsit, íme az értékek:

A ramfeszültséget 1.46 V-ra állítottam (MSI 1.468 V-ot ad neki). SA voltage 1.22 V és az IO voltage 1.2 V

A TestMem5 anta féle absolutecfg lefut hiba nélkül. Viszont az ilyen erőteljes memória kínzókamrában a HWinfo szerint a DIMM1 és DIMM3 hőmérséklet maximuma 53 és 58 Celsius.
Nyilván alap használat mellett kevesebb, jól gondolom, hogy ez az 58 fok még nem káros? Valahol olvastam anno egy OC fórumon, pont a G.Skillt kérdezte meg egy tuner, hogy meddig oké és a G.Skill 70 fokot írt neki.

Zargatom majd még tesztekkel, örülök, hogy a TM5 megy, de amilyen az én szerencsém, majd valami hoki kis ramteszt fogja okádni a hibákat egy fél napnyi hibátlan tesztelés után. :)

(#8337) Qtya123 válasza Qtya123 (#8336) üzenetére


Qtya123
őstag

Közben ha jól látom a neten való kutakodás közben a ram modulokban nincs is thermal sensor, szóval gondolom az alaplapnak van a DIMM-nél. Ez azért nem tetszik, mert ha az 58 fok, akkor a RAM tuti több.
Egy P600s házban van, elöl 3 darab 14cm-es Phanteks ventitől kap levegőt.

(#8338) zebra_hun válasza Qtya123 (#8337) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Ne add fel, csak először a cpu oc-t kell rendbe rakni, hogy fix frekik legyenek, ne pedig változó, ugráló, főleg a NB freki. Majd nyomozok én is.
TM5 Absolut pedig a legjobb teszt, Csak hűtést kell applikálnod. Szerintem van abban hőszenzor, azt írja, de meleg.

Más:

Haverok rábeszéltek a COD-ra, lol, soha életemben nem toltam. 1440, minden maxon, 10-es gen jól viszi.

12-12-2021, 09:34:03 ModernWarfare.exe benchmark completed, 663 frames rendered in 4.610 s
Average framerate : 143.8 FPS
Minimum framerate : 144.0 FPS
Maximum framerate : 144.0 FPS
1% low framerate : 144.0 FPS
0.1% low framerate : 143.7 FPS




(#8339) Qtya123 válasza zebra_hun (#8338) üzenetére


Qtya123
őstag

Na, szóval a ram hőfok az én sügérségem! :B

P600s a ház, mint írtam, csak ugye én eddig erős hardverek és tuning nélkül úgy használtam, hogy a hangszigetelő előlap és fedlap fent volt.
Leszedtem őket, hogy MESH legyen, így TM5 alatt a maximum ram hőfok kerek 10 celsiussal csökkent, a legmagasabb érték 48 C.

Minden teszt hibátlanul fut, TM5, Y-Cruncher, Blender, CB20, CB23, Prime Large FFT.
Még annyit megteszek, hogy az 1.46 V ram felszültségből csipkedek le. TM5 alatt HWinfo szerint 1.472 V-ot ad neki a lap, kicsit sokallom és félek tőle.

(#8340) zebra_hun válasza Qtya123 (#8339) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Ennek örülök ;)
Esti gémnájthoz nem tudom sikerül e rendbetennem a realtek csúcsszuper hangot, összekutyultam mindent. Asus felrakott mindenféle szemetet, sonic radar, sonar, anyám kínja... de a msstore féle audio consol nem működik... Totál kinyiffant a hang, összekeveredtek a driverek, mert letöltöttem egy realteket... Most sikeres, mert semmi sincs, hiába uninstall, reinstall, bekakilt a hang úgy ahogy van. Eddig hangkártyáztam, nem az alaplapit használtam, csak nem tudom az Apexba sehová betenni. "Végzetes hiba" ... a fene enné meg.

(#8341) DroiDMester válasza zebra_hun (#8340) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

miért nemtudod beletenni? a 4X és a másik 16X foglalatban mit használlsz?

(#8342) ScomComputer válasza zebra_hun (#8340) üzenetére


ScomComputer
veterán

Mindent le lehet törölni és mindent fel lehet tenni(driverek) külön is...
[link]
"- Full (EQ will be in the S33 app) : Follow scrupulously your CLEANUP process then your INSTALL process.
Not intended to work like this by ASUS (at your own risk) :

- Realtek Only (EQ in Realtek Audio Control will not work) : Delete the ThirdParty folder from AUDIO_Realtek_USB_UAD_ASUS_ROG_SS3-DTS_MB_Gen2_v6.3.9600.xxxx folder then follow scrupulously your CLEANUP process then your INSTALL process (without installing SS3 & DTS apps).

- Minimal (such as Microsoft built-in drivers, without Realtek app) : Follow scrupulously your CLEANUP process > Right click on RtDUsbAD_asus.inf (in AUDIO_Realtek_USB_UAD_ASUS_ROG_SS3-DTS_MB_Gen2_v6.3.9600.xxxx\Realtek\CodecUsb_xxxx folder) > Install > Wait for the message "The operation completed successfully" or for restart request."

[ Szerkesztve ]

(#8343) zebra_hun válasza DroiDMester (#8341) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Semmit. Nem tudtam, hogy abba a hosszú foglalatba be szabad pattintani egy rövidebb hangkártyát. Az előző lapomon volt pont akkora slot. Ha ez így mehet, nagy kössz, és nem röhög.

Scom, köszi, ha ez így működik, akkor használom a Creativ kártyát. Azt hittem nem szabad beletenni, más a lábkiosztás stb.
:R

[link] Ennyivel rövidebb

[ Szerkesztve ]

(#8344) Laraxior válasza zebra_hun (#8343) üzenetére


Laraxior
titán

Visszafelé kompatibilis, csak előre nem... de annak is csak fizikai akadálya van.
Némelyik 16-os nincs is végigvezetékelve.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8345) zebra_hun válasza Laraxior (#8344) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Köszönöm szépen a jótanácsokat, ezt előbb kellett volna már felhoznom. Fizikailag passzol, kikapcsolva belepattintottam. Ma már nem lesz időm, de legközelebb így lesz.
Erre való a fórum ;)
Ez a segítség jól jött.

:R

(#8346) hokuszpk válasza zebra_hun (#8343) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

trukkos ez, mit tippelsz, a banyaszgepekben az x1 pcie foglalatokbol riserrel kivezetett kartyak hogy birnak mukodni ?
Jobb lapokon mondjuk az x1, x4, x8 foglalatnak nincs "vege", bele lehet tolni egy hoszabb zsugat, oszt megy. Vagy ahogy Lara irja, nehol csak a csatlakozo x16, de bekotve csak x8 van...

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#8347) zebra_hun válasza hokuszpk (#8346) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Nekem ez most nagyon jó hír. Kukáztam ezt a hangkártyát is. Már megy is vissza, ha lesz egy kis időm :))
Lehet kiröhögni, meg se fordult a fejembe, hogy beledugjam. Csak úgy nem dugdosok... :DD

(#8348) Qtya123 válasza zebra_hun (#8347) üzenetére


Qtya123
őstag

Pattintsd be a kártyát, dobd fel a drivert, aztán gyere 8-kor játszani. :)

Közben próbáltam 1.43-ra levinni a ram feszt (1.44-et ad ilyenkor neki a lap) de úgy a memtest86 hibázik.
1.46-al minden teszten átmegy. A lap így 1.472 V-ot ad neki.
Mehet 24/7-re 1.472 Volton a B-die, vagy sok lesz? :U

[ Szerkesztve ]

(#8349) zebra_hun válasza Qtya123 (#8348) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Mehet. Cl 16 16 16-ot használsz, ami nagyon jó. Teszteld ki alaposan. ;)

Picit lehet kések, fürdetés, altatás stb. ...

(#8350) blu79


blu79
addikt

Sziasztok, látom hogy hangkartyáról volt szó imént, én sem tudtam hogy be lehet tenni a (hosszabbik) Pcie slotba, így a hangkártyám pihent fiókba és még gondolkodtam az eladásán is :W de jó hogy nem tettem! És jó hogy zebra hun felhozta a témát mert így nem adom el és van újra normális hang nem a gagyi alaplapi (strix z590).
Működik a pcie slotban meg tudom erősíteni , most próbaltam ki :D
És köszi a többieknek is a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.