Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8201) MM


MM
őstag

Sziasztok, nem extrém tuning esetén melyik lap ajánlottabb lenti három közül, esetleg más?

(10700-11700K léghűtéssel kifacsarása, esetleg PCIe 4.0)
Feleslegesen nem szeretnék komolyabb lapot +30-40K-ért.

MSI Z590 A-PRO
GIGABYTE Z590 UD AC
GIGABYTE Z590 GAMING X

Kinézet, audio codec, RGB vezérlés, ...stb teljesen mindegy...

Ami számít, a megfelelő VRM + hűtés (MSI elvileg a legjobb tesztek szerint, amit láttam), legalább 2 db NVMe SSD hely (OK), BIOS melyiknél kezelhetőbb?
(Az elmúlt években Asrock/Asus volt terítéken)

Előre is köszönöm!

(#8202) DroiDMester válasza MM (#8201) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

kifacsarásra ezek a lapok mind HULLADÉKOK!

Nem volt jó az ajánlatom? inkább veszel ilyen retkes vackokat? te tudod!

11700K-t levegővel nem fogod tudni hűteni! oda min egy 360as AIO kell!

[ Szerkesztve ]

(#8203) MM válasza DroiDMester (#8202) üzenetére


MM
őstag

Ezt nem te írtad régebben?
Most akkor ezek már a "normális lapok", vagy "retkes vackok"?

9900K-t is levegővel hűtöm. Nincs szükségem az utolsó Mhz-ekre, csak ésszerű tuningra.

Azért, mert nincs szükségem az általad hirdetett, 1,5x annyiba kerülő termékekre sem, mint amiből a cél megoldható, nem kellene megsértődni, pláne nem nyilvánosan.

(#8204) zebra_hun válasza MM (#8203) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Nagyobb szerencséd lesz a milyen alaplapt topikban.
Írtad, hogy 10700 vagy 11700, és 9900-at is léggel hűtötted. Amennyire én tudom, a 10700 pont egy 9900-nak felel meg, csak újabb és hűvösebb kicsit. 11700 viszont tényleg forrófejűbb, de lehet hűthető léggel, nem tudom. Én annó a Noctua D15-öt váltottam AIO 360-ra a mérete miatt. Nagyon jól hűtött, csak nem fért el az új memóriától az első venti rendesen. Az egy I9 10850 volt, az AIO 3 fokot hozott, tehát egy egész jó léghűtő. D15-el lehet, hogy kordában lehet tartani, de erősebb tuningra bíztos nem való. Próbáld meg az erre szakosodott topikot, nagyon segítőkészek a srácok, nekem is segítettek nem egyszer.

(#8205) DroiDMester válasza MM (#8203) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

de igen!

viszont nem olvastad el az előzményeket hogy mire szólt ez!

Nem 11700K ról volt szó, sőtt nem is volt szó K-s prociról sem!

10400f, 11400f procikról volt szó amik 60-70Wattot esznek, a 11700K 300Wattot benyal mint a huzat egy normálisabb OC-val!
Ott egy ilyen 50-60.e res lap össze fossa magát!

amúgy nincs sértődés, már megvan a leendő új tulajdonosa a cuccoknak

**********************************************************************
zebra_hun már írtam ezzel kapcsolatban jó párszor! a 10700K-mat nem bírtam lehűteni léggel Allcore 5000.ren, vissza kellett venni Allcore 4800.ra és biosban a TDP-t 190W ra korlátozni.
De még ezekkel a korlátozásokkal is 90.fokot nyaldosta CB23.alatt

11700K meg még vagy 10.fokkal jobban melegedik tőle szóval azt nem tudod lehűteni max úgy ha semmi OC-t nem teszel rá és csakis a gyári TDP értéken járatod amit ugye tudunk hogy rettentően vissza fogja!

[ Szerkesztve ]

(#8206) arabus válasza MM (#8203) üzenetére


arabus
addikt

Ne! vegyél 11700K-t sokkal jobban jársz sima 11900-al.150W-ból kijön a fogyasztása 5200 boost-al.És bármelyik alaplapot veheted a leirtak közül.
Nekem ud ac van 5350 turbó-val.
Láttam aprón 118.
Ezeknél a k semmit nem ér mert csak kis frekin fog menni főleg i7-nél.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#8207) #55525888 válasza MM (#8201) üzenetére


#55525888
törölt tag

Asus Rog Strix lapot néztél?
Nem véletlenül drágábbak a Gigánál.
Az MSI-nek is van jobb.
Ha már feltétlenül Z chipset és K, én vennék egy komolyabbat.

Vagy akár egy i9-et, valami jó vrm-es B-s lappal, nyitott turbóval. :) Azzal ugyanott vagy, mint a kisebb cpu+tuningos lap, csak ez garantált.

[ Szerkesztve ]

(#8208) DroiDMester válasza arabus (#8206) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

megint kezded a rizsa szöveget!

Felejtsd már ez a kacat 11900F-et az elfelejted oda írni hogy néhány másodpercig tudja ezt és csak 2.mag! hajadra kenheted egy 11700K megeszi reggelire a 11900.adat! :C

(#8209) arabus válasza DroiDMester (#8208) üzenetére


arabus
addikt

Megnézném makika! :DD

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#8210) Laraxior válasza arabus (#8206) üzenetére


Laraxior
titán

Sajnos nagyjabol igaza van, bar a stilusotok elegge kozeliti a suttyóság fogalmat... Nem tudom mi van mostanaban, de nagyon lejjebb esett a szinvonal, pedig ti azert oszlopos tagok vagytok, tele tapasztalattal, tudassal..
A ket CPU ugyanaz, csak szorzo eltérés van. Ugyanannyit fogyaszt mindketto azonos orajelen, azonos feszen.
Majd 100€-val olcsobb a 11700K, mint a sima 11900.
Meg ha olcsobb lapot is vesz, azert az is kepes magasabb orajelen hajtani a gyaritol, legyen mondjuk 4.9-5GHz.
Jatek alatt ugyis csak 120W korul fog fogyasztani, amig kiteszteli, addig kibirja az olcsobb alaplap is.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8211) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Hogy kell kibontani egy i5-t...mutatom... [link] :DDD

(#8212) MM


MM
őstag

Mindenkinek köszönöm a segítő hozzászólásokat.
(A tánctanár úrnak is! :D )

Egyébként ha ez hiteles, a Hardware Unboxed-en,

akkor azt gondolom, ezeknek a lapoknak nem kellene elolvadni. Léggel 200W környékét lőném be, ami még normálisan hűthető, ezt bírniuk kellene. Ez pedig gyakorlatilag csak addig kell, míg kitesztelem, utána főként játék miatt valóban nem fogja túllépni a 120W-ot.

A 11900 stabil allcore szorzója 46, ahogy a 10700-nal is, a 11700-nak pedig csak 44...
(tudom, hogyy a 11xx széria meg van bolondítva még valami spéci turbóval, de én az allcore maxot szeretem fixen belőni)

A jelenlegi 9900K-val is az a helyzet, hogy nyugodtan vehettem volna sima 9900-at is, gyakorlatilag ugyanott lennék. Erről pedig csak akkor van értelme váltani, ha
- vagy érdemi sebesség előrelépés történik (amire nem sok esély van vizes tuning nélkül, legfeljebb a 12. szériával)
- vagy legalább egy PCIe 4.0 befigyel, ami minimum 5xx chipset + 11xx CPU
- vagy egyik se, csak megújulnak a 2+ éves cuccok, és nem igazán kerül plusz pénzbe, viszont nem is lassabb.

Fent említett lapokkal + 10700 a harmadik verzió lépne életbe úgy, hogy ha 2-3 év múlva játékokban még mindig ugyanitt tartunk (jelenleg 9900k - 11900K - 5800X között gyakorlatilag nincs érdemi különbség 1% min. FPS-t nézve), akkor egy 11xx CPU cserével PCIe 4.0 befigyelne, ha esetleg az akkor VGA-knak már számít, és nincs kedvem platformot váltani.

De a legvalószínűbb, hogy hagyom a francba az egészet, és marad a 9900K.

[ Szerkesztve ]

(#8213) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Asus Driverek és egyéb naprakészen : [link]

(#8214) Laraxior válasza MM (#8212) üzenetére


Laraxior
titán

11700K, 4600-on megy allcore tök alapon, szóval ez pont annyi, mint a 11900.
De ezt elviszi valami vicc feszültséggel, és már így is erősebb, mint a 9900KS, azaz az 5GHz-es 9-es széria.
Erről váltottam, szóval tudom.
Észrevenni játékokban úgyse fogod ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8215) zebra_hun válasza blu79 (#8200) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Azok a feszültségek még alacsonyak is. Találsz itt a topikban 11-es ram oc-t, hátha segít. Nekem 10-es van.

(#8216) KROK640 válasza ScomComputer (#8211) üzenetére


KROK640
veterán

Na, ha ezt tudom akkor I9-essel nyitom ki az I5-ösöm dobozát :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#8217) Találtgyerek válasza zebra_hun (#8204) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Én most egy Dark Rock Pro 4-el hűtöm a 10850k.
Alap órajelen meglepően jól megbirkózik vele.
Tuningot még nem próbáltam, de annyira nem erőltetném vele.

06-3o/9759I39

(#8218) sunset


sunset
csendes tag

Sziasztok!
A 10700K-s procit próbáltam ki alcore 4.9 mhz-en.Egy Mugen revb5-s hűti-ezeket az eredményeket produkálta:

Az lenne a kérdésem hogy ez megfelelő-e így vagy a hozzáértőbbek
látnak-e valamit amit finomíthatnék a beállításokon.
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#8219) DroiDMester válasza sunset (#8218) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Elérted a TDP LIMITET nem ment teljes gázon így a cpu, cb eredményen is látszódik

Mennyire van állítva BIOS ban a tdp keret?

(#8220) sunset válasza DroiDMester (#8219) üzenetére


sunset
csendes tag

BIOS-ban auto-n van.Nem is tudom állítani.Csináltam képeket a bios-ról,
itt látszanak a beállítások.

(#8221) MM válasza MM (#8212) üzenetére


MM
őstag

Z590 Aorus Ultra + 11700K lett a befutó, így a PCIe 4.0 is pipa.

Hétvégén remélem meg tudom nyúzni.

[ Szerkesztve ]

(#8222) ScomComputer válasza MM (#8221) üzenetére


ScomComputer
veterán

Jó választás.... :K

(#8223) zebra_hun válasza sunset (#8220) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

3. képen a Wattokat beírod kézzel, hogy 4444. Maximalizálja. Hőmérsékletekre ügyelj.
Egyébként én hozzá sem nyúlnék, ha neked így megfelelő. Túlhajtáshoz kellenek az ilyenek.

(#8224) vtommy


vtommy
aktív tag

Sziasztok!

i5 10600k-t használok 5Ghz OC-val, z490i Unify lapban.
10 órás p95, cinebench stb.. semmitől sem omlik össze a rendszer, játék alatt is totál stabil, viszont (kizárólag) bootolásnál viszonylag gyakran (havi 2-3x) kapok BSOD-t a következő errorokkal:
DRIVER OVERRAN STACK BUFFER
page fault in nonpaged area

Kb az a forgatókönyv, hogy bootol a gép, a ventik felmennek 70% köré, betölt a sok razeres/steelseries-es periféria bloatware, (ilyenkor egyébként a CPU maximum hőmérséklet pár pilanatig 81C körül van), majd teljesen random kidobja valamelyik fenti hibakódot.
Munkamenet közben, miután "felállt a rendszer" soha nem kaptam még kékhalált.

A ramokon csak XMP-t használok (az alsó cpu-z képen éppen ki van kapcsolva), nem is szeretnék a jövőben sem OC-zni rajtuk.

Kb 2-3 hónapig XMP-vel használtam őket, stock procibeállításokkal, akkor nem volt ilyen probléma.

Mi okozhatja? Az 5Ghz-vel együtt már sok az XMP, vagy külön kéne beállítani a voltage-t és órajeleket a ramokon is? Próbáltam utánanézni, elvileg az MSI-s XMP nem nyúl bele a procibeállításokba semmilyen szinten.

Gondoltam a tápra is, Fractal Design ION+ SFX-L 650W Gold, de ennek bírnia kellene. (3070 a VGA)
:F

[ Szerkesztve ]

(#8225) s.bala31 válasza zebra_hun (#8195) üzenetére


s.bala31
őstag

A legújabb bios bugos, visszatettem az eggyel korábbit, így már lehetett állítani a vccio és vccsa-t. Vcore biosban 1.290 terhelésnél 1.256. Ramoknak adtam egy kis plusz feszt bár lehet nem muszáj. cb23 10 perces stress alatt még mindig hibát ír a Hwinfo, de nem fagyott sem a program sem a rendszer. Ja és időközben újra pasztáztam cpu-t, kicsit javultak
a hőfokok is.

Egyelőre így hagyom, ha nem lesz kékhalál nem piszkálom egy ideig :) Köszi a segítséget :R

(#8226) zebra_hun válasza s.bala31 (#8225) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

5db WHEA hiba 40s alatt, az sok. Helyedben foglalkoznék vele.
HWInfo mellett játszol mennyit ad? Nem tudom van e Battlefield játékod, vagy Minecraft. E két játék szereti úgy megdolgoztatni a cpu-t, hogy hibát generáljon. Sajnos a Skylake-nek ez egy betegsége, külföldi nagy fórumokon sokat látni, itt PH-n eddig nem nagyon emlékszem. Vcore emelés nem szokta megoldani, uncore freki csökkentés hoz általában megoldást. Bízom a sikeredben ;)

(#8227) s.bala31 válasza zebra_hun (#8226) üzenetére


s.bala31
őstag

CoD MW sima multival szoktam játszani meg single játékokkal, amíg ezeket futtattam nem láttam WHEA hibát HW infoban. Uncore-t vigyem az alap érték alá, pl 4200-4100?

(#8228) zebra_hun válasza s.bala31 (#8227) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Ez itt is volt téma régebben, most az 1700-ba. Ezt a két linket, ha van idöd olvasd át.
[link]
Ott foglalkoznak komolyabban ezzel a problémával. Szerintem találsz megoldást, de őszintén, nem olvasgattam. Hosszú mint a fene, csak ha sok időd van. Az elsőt mindenképp, a fórumot meg keresővel szűkítsd. Majd írd meg, ha lesz megoldás, lehet később valakinek jól jön a segítség. :R

(#8229) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Ott van e : MSI AfterBurner 4.6.4 Final
"Tőccsétek".... :D
"Added experimental support for Intel 11th generation CPUs"

(#8230) s.bala31 válasza zebra_hun (#8228) üzenetére


s.bala31
őstag

Alakul:

10 perc alatt 1hiba.

A linkelt írásból ezt használtam fel:
LLC levels are similar to Z490 but more improved (especially LLC7):
Loop 0 (CPU core) regulation:

LLC1: 1.7 mOhm (may be default for certain 4 and 6 core SKU's)
LLC2: 1.455 mOhm
LLC3: 1.1 mOhm (default for most 6 and 8 core SKU's and 10 core CML SKU)
LLC4: 1.0 mOhm (recommended for normal /stress OC)
LLC5: 0.73 mOhm (recommended for normal /stress OC / game, best overall V-latch delta)
LLC6: 0.49 mOhm (recommended for game OC)
LLC7: 0.24 mOhm
LLC8: 0 mOhm. Don't use this. May require high VRM switch frequency. Do NOT remove the VRM heatsink.

LLC6-hoz biosban 0.49 mOhm állítottam be az IA DC Lodeline Calibrationhoz. Ezután futott le egy hibával a teszt. Lehet kicsit még emelni kéne rajta és jó lesz. Persze ha tényleg ennek van köze hogy most kevesebbet hibázott :)

[ Szerkesztve ]

(#8231) palfitom


palfitom
félisten

Bár abszolút semmi szükségem nincs rá (na meg imádom is a 8086K-t), mégis váltok.
12600K-n gondolkoztam, de végül Z590 Aorus Ultra + i9-10900 mellett döntöttem. Kiváncsi leszek a feelingre, mert sok-sok éve nem volt szorzózáras procim, imádom őket babrálni... :))

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#8232) zebra_hun válasza palfitom (#8231) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Gratula. Majd dobj be a közösbe teszteket. :R Allcore 4800 a 10850, szépen domborít ott is. 4900-at meg a 900, mindenre is elég ;)

[ Szerkesztve ]

(#8233) palfitom válasza zebra_hun (#8232) üzenetére


palfitom
félisten

Köszi! :) OK
Szerintem is "mindenre elég", sőt a szimulátoraimnak még az előző procim, a 8600K is elég volt.

Szerk: sikerült hülyeséget írnom, nem 10900, hanem 11900 lesz a proci. :W

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#8234) ScomComputer válasza palfitom (#8233) üzenetére


ScomComputer
veterán

Persze tudom direkt vóót a hszgyüjtés miatt ne tagadd.. :P :DDD

(#8235) zebra_hun válasza ScomComputer (#8234) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Bizony :))
Egyébként itt már mind jó. Én pl a 20 éves Bf1942-őt játszom, 1-2% a cpu használat :DD
Nem tehetek róla, annyira gagyi a többi bakterfíld, azokat csak cpu tesztre. Viszi f@szán ;)

(#8236) arabus válasza palfitom (#8233) üzenetére


arabus
addikt

:Y ;) Üdv!

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#8237) palfitom válasza ScomComputer (#8234) üzenetére


palfitom
félisten

:C :P

arabus
:)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#8238) zebra_hun


zebra_hun
Topikgazda

Új rekord, hogy a topik ne unatkozzon :))

Akik kíváncsiak a részletekre, HWINFO-val:

1.42V Vcore kell az 5432MHz-hez. (100.6BCLK)
70-75C a max, természetesen némi RAM OC is beugrott. 5100-as uncore freki nem gyenge.
BIO hűtés.

(#8239) palfitom válasza zebra_hun (#8238) üzenetére


palfitom
félisten

:C

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#8240) Laraxior válasza zebra_hun (#8238) üzenetére


Laraxior
titán

Megjött a tél? :D :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8241) zebra_hun válasza Laraxior (#8240) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Köszi, megjött.
Van 3cm hó :))
Nem tudom milyen messze vagy a déli határtól, de ne hagyd ki Garmisch Partnerkirchent. Onnan Mittenwald a legszebb hely. Vonattal pikk pakk, felvisz teljesen. 1.5m mindig a hó, -20-25C :K
Én már nem ott lakom, és szinte minden hétvégén Bierfest mit Blasmusik :DD Weissbier... usw.

Ne hagy ki ;)

(#8242) DroiDMester válasza zebra_hun (#8238) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

mikor tervezed a 10850K lecserélését?

Mert ha ennyire meg kínozod hogy közel ~1,6Voltot(socket sense-re át számolva) adsz neki nem lesz hosszú életű azt ugye tudod? hiába hűtöd jól a fesztől fog meg dögleni!
Delidelted így már a gari sem opció rá, én inkább vigyáznék rá a helyedben, de te tudod! :U

(#8243) MM


MM
őstag

Z590 Aorus Ultra + 11700K beüzemelve.
Asus után a BIOS horror, de kezdem megszokni. :)

Egyelőre alap beállítások, RAM XMP.
VCCSA-t autón 1,3V fölé lőtte, így RAM + VCCIO + VCCSA feszeket kézzel lőttem be, minden más auto. (9900K-nál 1,25 alatt kellett tartani, gondolom itt is hasonló a helyzet...)

Nem melegszik vészesen, ellenben Lynx első kör végén mindig hibázik. (29s-nél)
HWInfo-ban nem ír hibát. Egyébként játékok alatt teljesen stabil, 120W környékén tényleg megáll, stabil 144FPS mellett.

Van ötletetek, mit kellene esetleg kézzel állítani?
Nekem az a gyanús, hogy valamelyik energia takarékos mód zavar be, ezért hibázik mindig a kör végén, mikor leesik a terhelés.
Memtest több körben OK, illetve ha XMP helyett auto a RAM, a hiba akkor is ugyanígy fennáll.

Az összes energiatakarékos feature lekapcsolásával, AVX offset -2 esetén már nem hibázik VCORE fix 1,25V-al (LLC high), viszont akkor is 50W-ot nyal be a CPU így, ha nem csinálok semmit.

[ Szerkesztve ]

(#8244) DroiDMester válasza MM (#8243) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

kevés a CPU fesz neki ezért hibázik LINX extra terhelést ad, a többi tesztnél nem fog hibázni értelem szerűen!

ha megnézed a hw infós képet a cpu fesz le esett 1,175voltra 1,365voltról ez nagyon kevés neki hogy stabil legyen a 5000MHz oda legalább tartósan 1,25.kell, emelj az LLC-n hogy ne essen ennyire brutálisan nagyot terhelés alatt!

LINX mindég az adott kör végén számol, így mindég ott fogja kidobni!

Az AVX-et meg ne vedd vissza 2.vel mert ma már sok játék azt használja így játékok alatt is vissza veszi az órajelet a cpu!

De mint korábban írtam(tuk) 11700K nagyon éhes, és nagyon melegedik(sokkal jobban mint egy 10900K, hiába 2maggal több) nem biztos hogy fogod tudni hűteni 5000.ren léggel.

[ Szerkesztve ]

(#8245) MM válasza DroiDMester (#8244) üzenetére


MM
őstag

Köszönöm a tanácsot, ez segített.

1,3V fix fesz és LLC 6 mellett 240W-ig ment el, ezzel a hűtővel a harmadik körnél jön a throttling, viszont addig nem hibázott. VROUT így 1,243-ig esett le.

Megpróbálom majd még lejjebb vinni a VCORE-t.

Nekem ez így jó OK, sosem fog ekkora terhelést kapni valós használat közben.

(#8246) s.bala31


s.bala31
őstag

Üdv! Akik jártasak ram tuningban mely értékekből érdemes faragni? A cél az lenne hogy 50 alatt legyen a latency. A modulok nem túl acélosak és 4 slotban vannak egyik pár Samsung másik asszem Hynix.

[ Szerkesztve ]

(#8247) blu79 válasza MM (#8245) üzenetére


blu79
addikt

Szia, esetleg egy Cinebench R20 tesztet is le tudnál futtatni? Hwinfo-val :R

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#8248) MM válasza blu79 (#8247) üzenetére


MM
őstag

Parancsolj:
Cinebench R20 - Auto + 1,3V + LLC6

[ Szerkesztve ]

(#8249) blu79 válasza MM (#8248) üzenetére


blu79
addikt

Ez normális eredmény sztem, a fesz viszont magas a 4.6Ghz-hez képest, de szerintem megy alacsonyabb fesszel is, én játékokhoz a CB R20-al szoktam tesztelni, linx meg ilyeneket nem szoktam használni
Én jelenleg 4.8Ghz-el használom:

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#8250) MM válasza blu79 (#8249) üzenetére


MM
őstag

Megpróbálom majd a feszt lejjebb venni,
vagy a szorzót fixen feljebb.

Nálad az uncore auto, vagy kézzel 43?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.