Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7551) syIex válasza palfitom (#7550) üzenetére


syIex
veterán

Én amúgy is akartam SSD venni, mert kevés az egy terra manapság aztán már én is PCI-E 4.0-t veszek, még ha érezhetően nem is lesz különbség közte.. :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#7552) PuMbA válasza palfitom (#7550) üzenetére


PuMbA
titán

Direkt nem vettem PCI-E4.0-t, mert láttam teszteken, hogy melegszenek, mint a fene a 3.0-sokhoz képest. 0 különbségért nekem ne fűtsön a házba :)

[ Szerkesztve ]

(#7553) MPowerPH válasza palfitom (#7550) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem 970Pro van, 1TB, es csak azert nem cserelnem le, mert ez meg MLC.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#7554) palfitom válasza syIex (#7551) üzenetére


palfitom
félisten

:) Érthető, ha telik rá, akkor miért ne?
A nagy gépembe én is tettem NVMe-t, de semmi előnyét nem tudom kiaknázni.

#7552 PuMbA
Nyilván meg is kell hajtani őket a melegedéshez. (Nálam az NVMe kapott egy bordát, így nem izzad.)

#7553 MPowerPH
Nem is muszáj.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#7555) syIex


syIex
veterán

Nem OC-ztem egy ideje és már nem tudom hogy is kell hirtelen. :DDD
Valaki akinek Asus Z590 lapja van nem tudna dobni egy képet a biosról ahogy OC-zve van? :U

El vagyok veszve így másfél év után. :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#7556) keIdor válasza syIex (#7555) üzenetére


keIdor
titán

Ha allcore a cél, akkor jó helyen vagy. Sync all cores, beállítasz egy szorzót, egy vcore-t és ennyi. :D A többit is, IO, SA, ezeket fixáld le. Ha nincs magas memória órajeled, akkor nem nagyon kell emelni őket. Standard feszt írja a BIOS.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7557) syIex válasza keIdor (#7556) üzenetére


syIex
veterán

All Core lenne igen, 24/7-re. IO, SA milyen fix legyen? Csak 3200as memoriam van szóval azokat nem piszkalom akkor.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#7558) zebra_hun válasza syIex (#7555) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Lássuk mit gurít a 102-es :))

(#7559) syIex válasza zebra_hun (#7558) üzenetére


syIex
veterán

102? :DDD

Beállítottam egy 51-es All Core-t és mégis fix 3.6 a proci :F
Volt az bezzeg jó, mert 1,37-re tettem LLC6 mellett... Nem értem miért nem megy felejebb a Mhz...

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#7560) Laraxior válasza syIex (#7559) üzenetére


Laraxior
titán

5.1GHz@1.37V + LLC6?
Ezt így még az enyém sem tudja.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7561) syIex válasza Laraxior (#7560) üzenetére


syIex
veterán

El akarok valahonnan indulni, de amint írtam 3600 fixen és nem ertem miért….
Mi a jó Ég lehet a hiba, hogy mégis 3.6 Ghz fixen? :F

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#7562) keIdor válasza syIex (#7561) üzenetére


keIdor
titán

Turbo ha ki van kapcsolva akkor szokta ezt.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7563) syIex


syIex
veterán

Vagy melyik turbora gondolsz? :F

Nyomtam egy defaultot és beállítottam újra a dolgokat, 5.1 @1.4 LLC6 és most működik. Most jön a neheze… :DDD

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#7564) keIdor válasza syIex (#7563) üzenetére


keIdor
titán

Aktív pedig. Turbo Mode, arra.
Mekkora királyság, hogy van MemTest86 a BIOS-ban. Akarnék én is...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7565) zebra_hun válasza syIex (#7563) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Nekem a Gigánál, minden ami csak létezik, kikapcsolva, 1 kivétellel, az a HT. Ami nálad is van sok Intel ficsőr a képen, TVB, MCE stb., minden. Úgy mindig a kívánt frekin megy. Letojja az energiasémát a Windowsba, kizárólag csakis annyin megy, amennyit a BIOS-ba beállízasz.

(#7566) syIex válasza keIdor (#7564) üzenetére


syIex
veterán

A nevéből logikus, de azon felül miért jó funkció? :B

Egyébként végre bejött a Windows és a beállított MHz-n fut. Igaz, hogy CB23 alatt 2 másodperc után el szállt, de legalább működik. :DDD
Mára ennyi aztán holnap folytatom munka után és Bond előtt. :C

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#7567) kicsipapucs


kicsipapucs
őstag

Szasztok!

Ügyfél gépébe vettem egy 3200C16-os Ripjaws 32 GB-os kitet, SN alapján Hynix DJR (Thaiphoon-t hagyjuk, nagyon sokszor mond hülyeséget).
1,45 V multiméterrel mért fesszel megy 4133C18-at TM5 anta777 configot, 2 köröst.
Viszont 4200 a maximum stabil, amit elérek, 4300 már 1,6 V-tal, fosig lazított időzítésekkel sem jutott winbe.
Ez inkább a CJR-re jellemző. Találkozott valaki hasonlóval? Ennek mennie kéne 4400-at legalább a low spec ellenére is.
Itt a screenem, 10700KF-emmel és Z490 Dark KP lapban tolom a bohóckodást:

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#7568) zebra_hun válasza kicsipapucs (#7567) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

3200c16-os kittel volt már dolgom, de mivel nem voltam a helyszínen, fel is adtam. Tulajnak nagyon nem akart bootolni, bár ez evidens, távsegítség viberen keresztül nem túl jó ;) Ripjaws tipusról nem túl jó véleményem van, de nem tudom, milyen chip-pes volt.
Az viszont érdekelne ha van időd, hogy a lábon/helyszínem mért fesz, mekkorát esik a biosban beírt értéktől. Ok, tudom, jófajta lap, csak érdekel a valós mért érték a kiinduláshoz képest.
Thx

(#7569) keIdor válasza syIex (#7566) üzenetére


keIdor
titán

Nem az OS-t teszed tönkre instabil ram OC-vel.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7570) syIex válasza keIdor (#7569) üzenetére


syIex
veterán

Ahh így már értem. :R
Bár az engem elvileg nem fenyeget mert csak az XMP kapcsoltam be. Bár nem tudom mit kellene állítani majd holnap, mert az 1.4 már elég sok azt nem igazán kellene feljebb vinni.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#7571) kicsipapucs válasza zebra_hun (#7568) üzenetére


kicsipapucs
őstag

A Z490 Dark egy picit huncut ilyen téren.
Erős a RAM VRM, de a vezérlésében van egy 35 mV-os offset szándékosan. A biosban beállítottat annyival túllövi szándékosan (annó a Z170M OC Formula is ugyanilyen volt, azt mindenki verte a brét, hogy hú mennyivel jobban megy ebben a ram ""azonos"" feszültség mellett.
Szóval 1,413 V beállított fesz mellett idle 1,449-1,450 V között ugrál a vdimm multival, terhelés alatt pedig teljesen sík (multiméterrel nem mérhetően ugráló) 1,452 V az érték. A RAM VRM pedig 36 fokig melegedett fel 1 óra TM5 alatt.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#7572) zebra_hun válasza kicsipapucs (#7571) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Kössz. Azért kérdem, mert rengeteg hasonlítást figyeltem, és arra jutottam, hogy egy nem top lapnál mint az én Elite ac-m, pár századdal többet adok bios-ba, mint az Apexesek. Szerintem ahogy írod, top lapoknál rászámolnak a vékony keresztmetszet okozta eséssel, és valójában túltolják, hogy az a helyszínen körül annyi legyen. Nem műszerezgetek, házban van minden összeszerelve, lábakat sem tudom melyiken van táp, kapóra jöttél ;) Ram kérdésedre nem tudok sajnos válaszolni, érdekesek ezek. Első kit-em pont egy ugyanilyen 3200 cl16 volt amin gyakoroltam, de a gskill gtzr egy más világ. Egy jó lappal elméletileg többet is kisajtolhatnék, de ne legyek elégedetlen ;)
Köszi

(#7573) arabus válasza kicsipapucs (#7567) üzenetére


arabus
addikt

Memó hátulján elvileg írja az utolsó betűje jobb felül mint ez M.
Azt nézd meg hogy d vagy más nem tudok 3200 djr modult.

[ Szerkesztve ]

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#7574) Laraxior válasza palfitom (#7550) üzenetére


Laraxior
titán

Ket darab regi Samsungot valt, azok meg csak 1700/600-at tudnak. 2*512GB. Mar tobb, mint 6 evesek. Jatekokra persze jo volt, de jobb a minel kevesebb meghajto.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7575) palfitom válasza Laraxior (#7574) üzenetére


palfitom
félisten

Nyilván van rá ésszerű magyarázat, meg ahogy írtam már korábban is: "ha telik rá, akkor miért ne?". Én sem vennék lassabbat, ha megvehetem a gyorsabbat, még ha nem is használom ki...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#7576) MPowerPH válasza Laraxior (#7574) üzenetére


MPowerPH
félisten

Neked mar erett a csere. :) En most kivarok, PCI-E 5.0 -ig jo lesz az, ami van.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#7577) Laraxior válasza MPowerPH (#7576) üzenetére


Laraxior
titán

Azert megprobalom oket meghagyni, raid0-ban, mert amugy filleres vackok csak mar. Nem adnak erte kb semmit. :(

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7578) MPowerPH válasza Laraxior (#7577) üzenetére


MPowerPH
félisten

Majd azert ird am le, hogy erzel e valami pluszt. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#7579) Laraxior válasza MPowerPH (#7578) üzenetére


Laraxior
titán

Nem hiszem. Par honapja vettem egy 970EVO-t.. Ott se volt kb semmi valtozas. :DDD
Minden jatek, meg a rendszer is SSDn legyen, akkor az ott mar tokmindegy, hogy mennyivel ir meg olvas.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7580) kicsipapucs válasza arabus (#7573) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Ahogy írtam is, SN alapján DJR, 21D a vége és hynix lot number.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#7581) syIex


syIex
veterán

Ismét nem értem mi történik... :B
Fel húzam 5.0-ra és elkezdtem futtatni egy CB23-at aztán most nézem a HWInfo-t és kb fele erővel dolgozik... Ez mitől van? :F

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#7582) ScomComputer válasza syIex (#7581) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nézd meg ezt a videót: [link]
Próbáld meg így belőni, és ha megy akkor nem kell kínlódnod....de a hűtés jó legyen.. :K
Valamit elállítottál amit nem kellene,nyomj egy cmost és kezd elölről...

[ Szerkesztve ]

(#7583) zebra_hun válasza syIex (#7581) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Single core running... 1 maggal mit akarsz tesztelni? Adj neki ami a csövön kifér :DD

(#7584) syIex válasza ScomComputer (#7582) üzenetére


syIex
veterán

Az a baj (már) Asus lapom van, de végig nézem aztán hátha ki nyerem a kellő infókat! :C

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#7585) ScomComputer


ScomComputer
veterán

700 dodó-ért kínából "engineering samples" valakinek ? :DDD
[link]
....megint ki van takarva...de minek... :W

"Alder Lake CPU packaging" [link]

[ Szerkesztve ]

(#7586) Ubi82 válasza ScomComputer (#7585) üzenetére


Ubi82
őstag

Remélem rendeltél nekem is :D

(#7587) ScomComputer válasza Ubi82 (#7586) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ilyet kérdezni,ez nálam természetes,aki számít a topikban az kap... :K

(#7588) NoNick


NoNick
tag

Sziasztok! Ezzel a G6500-zal lehet még valamit kezdeni? 4 sarkából 2 felfelé áll, nem is tudom, hogy lehet ilyet előidézni.

(#7589) ScomComputer válasza NoNick (#7588) üzenetére


ScomComputer
veterán

Anno volt ilyen,hogy a nagy léghűtők miatt meghajlott a panel...ha működik a cpu akkor nem kell ill. nem tudsz vele mit csinálni...

(#7590) NoNick válasza ScomComputer (#7589) üzenetére


NoNick
tag

Sajnos nem megy, gondolom a szélső lábak már nem érintkeznek. Ha megpróbálom nagyon lassan visszafelé hajlítani valami csavaros kütyüvel, elképzelhető, hogy működni fog? Alaplapot tönkreteheti egy ilyen processzor?

(#7591) ScomComputer válasza NoNick (#7590) üzenetére


ScomComputer
veterán

Valószínű az lesz, amit írsz nem érintkezik...nem teszi tönkre a lapot,a foglalatban épek,nem hajlottak az érintkezők ?
Kíváncsi lennék rá,milyen hűtő volt rajta?

[ Szerkesztve ]

(#7592) NoNick válasza ScomComputer (#7591) üzenetére


NoNick
tag

Másik procival működik.
Sajnos átvertek vele itt az aprón, fogalmam sincs, hogy mit műveltek vele korábban.

(#7593) zebra_hun válasza NoNick (#7592) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Azért írjál az emberkének. Ezért én mindig helyszíni próbát adok, sokan éltek is vele. Ez a postázgatósdi egy nagy zsákbamacska.

(#7594) ScomComputer válasza NoNick (#7592) üzenetére


ScomComputer
veterán

Jah értem,azt hittem ez a te műved...akkor vissza az üzlet... :K

(#7595) Ubi82 válasza NoNick (#7588) üzenetére


Ubi82
őstag

Nem jól néz ki, vidd vissza, többiek jól mondják :U

(#7596) rasotamas válasza ScomComputer (#7591) üzenetére


rasotamas
veterán

Hát de milyen hülye tesz egy cerkára mást, mint a gyári olcsó hűtőt? Ehhez valami dupla toronyhűtő kell tökig húzva vagy nem tudom.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#7597) NoNick válasza ScomComputer (#7594) üzenetére


NoNick
tag

Az írogatáson már túl vagyunk, kitiltáson is.
Feljelentés a következő fokozat.
Teszek egy próbát, hátha sikerül megmenteni.
Úgyis nyíg a gyerek, hogy kéne egy proci, amin megy a Win11. :DDD

(#7598) arabus


arabus
addikt

8000 Mhz memória órajel a 6200-as aorus kittel.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#7599) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Szigorú szülő... [link] :)
Szerk: ők már új alder-t veszik.... :K

[ Szerkesztve ]

(#7600) Pioneer válasza ScomComputer (#7599) üzenetére


Pioneer
senior tag

Nagy gázzal még elmegy... :D
Amúgy a méhbe is átveszik. ;]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.