Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7301) Puma K válasza blu79 (#7293) üzenetére


Puma K
veterán

Offline játékoknál nem fogsz akkora előrelépést tapasztalni.

Inkább az online-multis címeknél lesz érezhető a minimum és az átlag FPS-eknél. Meg az FPS is stabilabb lesz.

Viszont offline-online címektől függetlenül nem kevés függ attól is, hogy a 4790K meg a 11700K is hogy van beállítva a BIOS-ban. Avagy full gyári beállításokkal használod-e vagy finomhangolsz-tuningolsz-e a szetten.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#7302) keIdor válasza MPowerPH (#7300) üzenetére


keIdor
titán

Egyszerűbb, célszerűbb akkor levizezni, mert akkor nem fűti (annyira) a többi komponens-t.
Én leteszteltem, hogy pontban mennyivel jobb a
14-14-14-28, 220 tRFC, tRRDS 4, tRRDL 4 @ 1.5V
vs
14-15-14-28 250 tRFC, tRRDS 4, tRRDL 6 @ 1.42V (24/7) -el szemben. :)
Minimális, körülbelül 5%.
Csak az 1.5V-nál vagy ne akarjak játszani, vagy kell egy venti fölé. :DDD
Ha több kell, akkor az már úgy is platform csere, ami nálam 95%, hogy Zen 4 lesz jövőre, maradva a 8 magosnál egy DDR5-el.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7303) #11493888 válasza PuMbA (#7298) üzenetére


#11493888
törölt tag

van más magyarázat is ebben itt közösek vagyunk.

Az AMD nem verilogban programozza le a tapeout-ot. Amiről meg lehetne legyártani a maszkot. Arról nem is beszélve hogy az náluk csak 4. 5. re sikerül elsőre. Bezzeg az Intelnél 3. ra. Nos barátom ez az ok amiért az AMD nem lehet itt nálunk opció.

(#7304) copass válasza PuMbA (#7298) üzenetére


copass
veterán

a fogyasztás, benchmark pontszám nem minden.fogadjad el.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#7305) arabus válasza copass (#7304) üzenetére


arabus
addikt

Dark rock 4 problémás hűtő. Vedd le és nézd meg sima e az alja mert domború szokott lenni és nem fekszik fel a procira.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#7306) MPowerPH válasza keIdor (#7302) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezek minimalis kulonbsegek mar ezen a szinten, amihez dupla ar tarsul. :)
En azert kiprobalnam. Csak megint jon az, hogy mivel? Egyik mostani friss platform sem tud 4000 -es memoriakat kezelni, par kiveteltol eltekintve.
Na meg azt a 400EUR -t inkabb DDR5 -be rakom.

Don't Tread On Me

(#7307) keIdor válasza MPowerPH (#7306) üzenetére


keIdor
titán

Én is, de 5600-6400 MHz kell abból már.
Kiváncsi leszek a DDR5 IMC/IF hogy fog működni.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7308) palfitom válasza copass (#7291) üzenetére


palfitom
félisten

Simán lehet, hogy a hűtő felfogatása nem sikerült, vagy domború a hűtő talpa (nem egyedi eset). Le kellene szedni a hűtőt, ellenőrizni a talpát, és ha nem domború, akkor újra pasztázni, és felszerelni (jól).

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#7309) copass válasza arabus (#7305) üzenetére


copass
veterán

köszi.
mivel több gép is van, mértem párat. aida stress test+hwinfo.
#1 gép 99 fok 170 W 4711 Mhz
#2 gép 85 fok 130 W 4262 Mhz
#3 gép 95 fok 147 W 4187 Mhz
a 2 ami még aránylag elfogadható mert 80-on stabilan maradt és szép lassan érte el a 85-öt.
de az 1,3 nagyon nem jó.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#7310) PuMbA válasza copass (#7304) üzenetére


PuMbA
titán

Tiszta sor. Nem szoktam hosszasan vitatkozni, csak megemlítem az alternatívát. Én mindent elfogadok, amíg nem én szívok vele vagy nem kérnek meg rá, hogy csináljam meg (mert akkor elutasítom) :)

[ Szerkesztve ]

(#7311) Pioneer válasza copass (#7309) üzenetére


Pioneer
senior tag

Valójában a probléma forrását tökéletesen leírtad az előző hsz.-odban. :K

"van egy olyan problémám, hogy melós gépbe "szerintem" alul méretezték a proci hűtőt..
i9 11900k + be quiet! Dark Rock 4, hátul 12 cm bequiet venti, elől semmi.'

Tegyél előre is min.12-14 cm-es ventit és máris ~10 C fok javulást érsz el. ;)

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#7312) csucsbicep válasza keIdor (#7302) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Azt lehet tudni vagy sejteni, hogy a DDR5, illetve a következő Intel generacio mennyire lesz nagyon drága?

(#7313) Laraxior válasza csucsbicep (#7312) üzenetére


Laraxior
titán

:F

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7314) MPowerPH válasza csucsbicep (#7312) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nagyon-nagyon draga lesz.

Don't Tread On Me

(#7315) DroiDMester válasza csucsbicep (#7312) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

12900K ~240-250.e
32Gb DDR5 ~150.e
Z690 valamire való lap ~100-120.e

Alsó hangon fél milla :DD

(#7316) PuMbA válasza DroiDMester (#7315) üzenetére


PuMbA
titán

Hogy aztán Aida64-ben lásd a kezdeti DDR5 memóriák késleltetését :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7317) Laraxior válasza PuMbA (#7316) üzenetére


Laraxior
titán

Arról nem beszélve, hogy a gyártól sem nagyon villogtatják a DDR5-ös ramkiteket..
Gyakorlatilag választék sincsen, a start meg mindjárt itt...

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7318) zebra_hun válasza DroiDMester (#7315) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Nem figyelem az ilyen híreket, mikorra várható? Azt tudom, hogy idén, de hónapot lehet tudni?

(#7319) Laraxior válasza zebra_hun (#7318) üzenetére


Laraxior
titán

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7320) zebra_hun válasza Laraxior (#7319) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Thx, itt kérdeztem, mert itt volt téma ;) Egyébként van még sok idő akkor.

(#7321) Laraxior válasza zebra_hun (#7320) üzenetére


Laraxior
titán

Lassan úgyis kell neki saját topikot csinálni. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7322) zebra_hun válasza Laraxior (#7321) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Gémingben gondolom lesz előrelépés az erősebb magok végett, de gondolom egy Bf nem fog a kis vakarcsokból profitálni semmit. Ddr5 lehet megdobja, várom a teszteket. Egyenlőre jobban piszkálja a fantáziám egy erős deszka, pl Apex, Hero, vagy Aorus Master. Gondolom ezek most lesznek aprón, hiszen mindenki úgyis ugrik a 12 genre. Ellenállok egyenlőre ;)

(#7323) Laraxior válasza zebra_hun (#7322) üzenetére


Laraxior
titán

Azt írták az időzítések miatt pont, hogy nem lesz jó játékra...
Meg amúgyis, már kb a 9-es szériától alig gyorsulnak CPU cserétől a játékok. Ki van hajtva minden VGA, FPS növekedés, csak VGA cserével lesz elérhető.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7324) zebra_hun válasza Laraxior (#7323) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Ezért filózok lapcserén.

(#7325) Ubi82 válasza zebra_hun (#7322) üzenetére


Ubi82
őstag

Ki az a mindenki? :D Nekem tökéletes a 10 magocska és a híró ;] Ne állj ellen, csábulj el :DDD

(#7326) DroiDMester válasza zebra_hun (#7324) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Akinek most 10850-10900K van, annak sz.tem majd a 14900K ra lesz csak érdemes váltania, kell 2év még a DDR5 kiforrja magát.

Akinek Apex, Hero lapja van most, nemhiszem hogy elfogja kótya vetyèlni bagóért, nem érdemes erre várni!
Addig vegyél amég boltban kapsz z490.et, mert 10850.hez jobb választás mint a z590.

(#7327) laychi válasza DroiDMester (#7326) üzenetére


laychi
veterán

Nekem z590 lapom van 10850k-val, nincs semmi probléma vele.
Persze nem is csúcskategóriás lap extreme OC-re, de olcsóbb lapoknál valószínűlen nincs különbség vagy legalábbis nem számottevő.
Persze ez egyéni vélemény, tévedhetek.

Eladó 1x16GB G.Skill Ripjaws DDR5 4800 CL38(F5-4800S3838A16GX1-RS) SODIMM 40 Euro +Posta 6,49-14,49 euro, választást rád bízom.

(#7328) zebra_hun válasza DroiDMester (#7326) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Miben jobb a z490? Ok, 10. genes procival mindegy, de ha félár alatt lesznek a 11-es cpu-k, lehet belepattintok egyet próbára. 490-ben is mennek a Rocketek, akkor mi a különbség?

Jobb fesz ellátásért nézegetem e 3 lapot.

[ Szerkesztve ]

(#7329) keIdor válasza Laraxior (#7317) üzenetére


keIdor
titán

Idén nem lesznek komolyabb kitek amúgy, a 4800MHz CL40 biztos lesz, de az a belépő, mint a 2133 volt a DDR4-nél, vagy az 1333 DDR3-nál, sok sikert annak, aki ezeket megveszi sok pénzért. :D

Lehet az Alder Lake jobb lesz egy erősebb B-die-al. Mire jönnek a komolyabb 5600-6400MHz CL22 kitek, addigra Raptor Lake is itt lesz…

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7330) Laraxior válasza keIdor (#7329) üzenetére


Laraxior
titán

Kár, szivesen kiprobalnam, de nem nagyon akarok beta teszter lenni.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7331) MPowerPH válasza Laraxior (#7323) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pedig az elozetes tesztek szerint sokkal jobban fut a banat-sz@r belepo DDR5 -el, mint egy atlagon feluli DDR4 kit -el. Mert ugye DDR4 -el is lehet majd hasznalni.

En az AMD -nel voltam beta teszter, szoval siman bevallalnam, ez sem lehet sokkal rosszabb.

Mi mondjuk a masik oldalon elleszunk kenyeztetve a 3D V-Cache -el, ott legalabb mar nem kell beta tesztert jatszani. De ugye azt meg senki nem tudja, mit is hoz majd a konyhara benchekben, kulonbozo alkalmazasokban, vagy jatekokban.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#7332) pigatt válasza keIdor (#7329) üzenetére


pigatt
őstag

Strix Z690 E-Gaming D4 érdekes lehet szerintem, a DDR5-öt még én sem gondolnám, hogy rögtön megérné majd rá váltani.

i9 / 4080 / 32"

(#7333) syIex válasza Laraxior (#7330) üzenetére


syIex
veterán

Hasonlóan vagyok. Szerintem idénre tuti skippelem a dolgot, jó ez a "kis" 11700K még egy darabig. :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#7334) Laraxior válasza MPowerPH (#7331) üzenetére


Laraxior
titán

... es itt meg bejon a kepbe az uj CPU-blokk is.. :(((
Amibol megint csak nincs tul nagy választék egyelore.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7335) keIdor válasza pigatt (#7332) üzenetére


keIdor
titán

Sosem éri meg rögtön váltani, mert mindig a belépő kitekkel kezdik a generációváltást és ez a botrányos időzítéseken látszik. 40-40-40-77-el jönnek az első darabok. ;] Az alapfeszes 1.1V-al.

MPowerPH: Na ja, egy egyszerű CPU cserével +10-15%, nem kell se új alaplap, se új hűtő, se új memória. Mondjuk engem a Zen 4 érdekel, mert brutál +IPC-ket hoz ha minden igaz, csak ott is cserés minden. De legalább már megjönnek a jobb DDR5-ös kitek addigra.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7336) pigatt válasza keIdor (#7335) üzenetére


pigatt
őstag

Ez a lap DDR4-es lesz. Nem egy prémium tuning lap, de az utóbbi két generációnál nem sokkal volt a Hero alatt.

i9 / 4080 / 32"

(#7337) keIdor


keIdor
titán

Egyébként úgy rémlik, hogy ez nem rég még volt raktáron, akinek kell, az figyelgesse:

Team Group Elite U-DIMM, DDR5-4800, CL40, On-Die ECC, 16 GB Dual Kit
329,90 €

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7338) Ubi82 válasza keIdor (#7337) üzenetére


Ubi82
őstag

Borda már luxus vagy ez nem melegszik? :D

(#7339) DroiDMester válasza pigatt (#7336) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Van Z490 Srix és Hero lapom is! Hát baromira nem egy kategória, szóval hülyeséget ne beszélj!

(#7340) #11493888


#11493888
törölt tag

Azért ebben van bölcsesség akik fáznak kicsit a köv platformtól mert ez tényleg a ddr-5 nek még csak az első születés körüli gátmetszése lesz, amíbe el is vérezhet :DDD
Másképpen mondva nem kiforrott még ez a technológia a 10 gen volt az és a lehető legjobb amit el lehetett érni jó ár-érték arányban a 11 gen pedig már csak a bónusz.
Kissé hibrid ez az új platform egy kicsit ez a régiből, egy kicsit az az újból, mint az autóknál ez az elektromos is meg benzines is, ami jól tudjuk végső soron még nem jó csak és kizárólag sem csak erre, sem csak arra. Ráadásul szépen felvert árakkal valószínűleg pláne az elején.
Megfakult emlékeimben is sok problémánk volt régen ezekkel a vegyes RAM slot-okkal ellátott deszkákon, abban se mentek együtt a ramok vagy ddr-1 est tettél bele vagy 2-est az is csak ha hajlandó volt működni benne. mindegy. (gondolom ebből tanulva lett csak ddr4-es vagy csak ddr5-ös lap felhozatal)
Egyenlőre sztem a 10-gennel igen sokáig jók vagyunk, ha csak nem jönnek majd sorba valamilyen agyvérzéses oknálfogva a váltásra kényszerítő gémek, mint amiből szerencsére még csak egy van, ez a Crysis remastered. 30-40 fps 1080p-ben igaz RTX-el de azért azt hittem ettől már régen jobb vagyok ezzel a platformal és kacsinthatgatok az 1440p-fele, mert a 4K-t azért még mindig korainak tartom játszani.

[ Szerkesztve ]

(#7341) keIdor válasza Ubi82 (#7338) üzenetére


keIdor
titán

Ez belépőkategória.
Olyan, mint a DDR4-2133, vagy DDR3-1333, vagy DDR2-533 volt, azokon se volt borda.
1.1V az alapfesz, felesleges, majdnem szobahőn lesz a modul. :))

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7342) ScomComputer válasza keIdor (#7337) üzenetére


ScomComputer
veterán

Oszt akkor mi van ha én a jó kis félmillás ddr4 ramjaimat nem akarom lecserélni,remélem lesz olyan lap is amibe belemegy a ddr4 is.... :D

(#7343) #11493888 válasza ScomComputer (#7342) üzenetére


#11493888
törölt tag

ROG MAXIMUS Z690 EXTREME (DDR5)
ROG MAXIMUS Z690 FORMULA (DDR5)
ROG MAXIMUS Z690 HERO (DDR5)

ProART Z690-CREATOR 10G (DDR5)

PRIME Z690-A (DDR5)
PRIME Z690-P (DDR5)
PRIME Z690-V (DDR5)
PRIME Z690-V-SI-D4 (DDR5)

ROG STRIX Z690-A GAMING D4 (DDR4)
ROG STRIX Z690-E GAMING D4 (DDR4)
ROG STRIX Z690-F GAMING D4 (DDR4)

TUF GAMING Z690-PLUS D4 (DDR4)

PRIME Z690-A D4 (DDR4)
PRIME Z690M-PLUS D4 (DDR4)
PRIME Z690-P D4 (DDR4)
PRIME Z690-V D4 (DDR4)

(#7344) keIdor válasza ScomComputer (#7342) üzenetére


keIdor
titán

Maximus XIV Hero, Formula, Extreme stb. DDR5 lesz, ami meg alattuk van az DDR4, kint van már a lista, csak nem találom...

Más, itt a Z690, akkor ez most már végre nem egy Z170 átnevezés lesz. ;]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7345) MPowerPH válasza ScomComputer (#7342) üzenetére


MPowerPH
félisten

Lassabb lesz a fel millas DDR4 rammal, mint ezzel a belepo, borda nelkuli DDR5 -el. Szoval jo deal. :P

Komoly lapok raadasban nem jonnek DDR4 tamogatassal, csak a kinalat legallja.

keIdor: Azert itt lesz nem keves ujitas. En legfokeppen ezert varom. A Rocket annyira nem ter el a Skylake -tol, es meg rendesen meg is lett vagva, hogy befejen 14nm -re.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#7346) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Köszönöm a válaszokat,akkor már meg se veszem a fél millás ddr4-s ramjaimat,még időben kérdeztem rá..... ;] :DDD
#7347Ubi82:
Te csak ne dumájjá itten,tudom hol laksz... :P :DD

[ Szerkesztve ]

(#7347) Ubi82 válasza MPowerPH (#7345) üzenetére


Ubi82
őstag

És honnan kukázott össze fél millás ddr4-et, saját gépe sincs :D

(#7348) keIdor válasza MPowerPH (#7345) üzenetére


keIdor
titán

A Rocket Lake az Intel legizgalmasabb terméke az utóbbi 5 évben. (szerk.: desktop vonalon)

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7349) MPowerPH válasza keIdor (#7348) üzenetére


MPowerPH
félisten

Eredeti allapotaban biztosan az lett volna, igy sajnos nem tudott kiteljesedni. Benchektol elvonatkoztatva nem volt jelentos elorelepes.

Don't Tread On Me

(#7350) keIdor válasza MPowerPH (#7349) üzenetére


keIdor
titán

Csak azért írtam ezt, mert végre elhagyták a Skylake magokat, amibe beragadtak 5 évre.
Nem a teljesítménye miatt írtam, hanem a tulajdonságai miatt.
Egyébként Laraxios CPU-ja szerintem impresszív, a Zen 3-at veri, minimálisan, de veri, ha mindegyiket így le tudták volna gyártani, akkor maradt volna náluk a korona és nem lett volna ilyen drága a Zen 3.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.