Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) Laraxior válasza ScomComputer (#7250) üzenetére


Laraxior
titán

499€

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7252) MPowerPH válasza ScomComputer (#7247) üzenetére


MPowerPH
félisten

C13? Mekkora fesz?

Don't Tread On Me

(#7253) zebra_hun válasza ScomComputer (#7247) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Nagyon szép számok, de bocsánat, nem vágom az Asus biost. Mi az a non avx 5200? Egyébként mindegy, az elért pontszámokból lehet teljesítményt levonni, az nagyon ott van a 16 szállal Jó procit fogtál ;) Ez már tetszik :DD
Csak viccelek, bekajáltam a vaddisznóból, most csak pianóba sör+pálesz kombó ;) 5.4? Meglesz avx-el, haha

(#7254) Ubi82 válasza ScomComputer (#7247) üzenetére


Ubi82
őstag

Ebben mi a szpesöl? Semmi extra :U SA 1.55 aztán azt mondjátok, hogy nem egészséges ekkora érték...

#7250 Scom
Azért van Hero felhasználó is :DDD

#7253 zeb
Ez nem Scom gépe, ne igyál több páleszt :P

[ Szerkesztve ]

(#7255) keIdor válasza Laraxior (#7249) üzenetére


keIdor
titán

670€

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7256) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

Sziasztok!

Egyik ismerősöm tervezi, hogy lecseréli a 9900k-t egy 10900k vagy 10850k-ra.
Csak játékra használja a gépet 1440p-ben magas fps mellett. Leginkább Battlefield 5-el játszik, ami elég processzor igényes játék.
RTX 3080-as kártyája van.
Nem szokott tuningolni szóval ezek a procik is alapon mennének. A gyárilag magasabb órajel miatt a K-s prociknál maradna.
Van értelme a cserének szerintetek? Esetleg a 11700k-nak is lenne értelme?

06-3o/9759I39

(#7257) ScomComputer válasza Ubi82 (#7254) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nana sosem tudhatod.... :P :B

#7252MPowerPH:
Neked szerintem szemüveg kell.....vagy...... ;]
Ott van a képen,de segítek DRAM:hwinfo:1.630V.........TurboV:1.610V.... :D

[ Szerkesztve ]

(#7258) zebra_hun válasza Találtgyerek (#7256) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

10850k allcore 5G. Vga nincs se UV, se OC:

Ennyivel hozzájárulok a döntéshez. 1440 ultra.

(#7259) Ubi82 válasza ScomComputer (#7257) üzenetére


Ubi82
őstag

Egy üveg szatmári szilvát felteszek hogy ezt valakinek építed :D Maga a kombó igen faszántos :R

(#7260) MPowerPH válasza ScomComputer (#7257) üzenetére


MPowerPH
félisten

Melyik kit ez? :F

Btw, jah, hogy ez a Royal. Egeszsegedre. :DDD

Ennyiert mar vehettel volna rendes procit is. ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#7261) Laraxior válasza MPowerPH (#7260) üzenetére


Laraxior
titán

Gondolod az ove? ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7262) ScomComputer válasza Laraxior (#7261) üzenetére


ScomComputer
veterán

Mikor 20 éves voltam én is elhittem mindent...azóta végre tudom,hogy lapos a föld.. :DD
#7260MPowerPH:
Nem az enyimé more...vagy mégis... :P :)) :D

[ Szerkesztve ]

(#7263) Ubi82 válasza ScomComputer (#7262) üzenetére


Ubi82
őstag

Pécé kuckóra már nem futotta? :D Mikor voltál te 20 éves :DDD

(#7264) Laraxior válasza ScomComputer (#7262) üzenetére


Laraxior
titán

Nem hiszem, hogy a topikban vannak nagyon 20 evesek, legalabbis a "kemeny mag" biztosan felette van.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7265) MPowerPH válasza Laraxior (#7261) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem tudom, de csak a veret szivom. :DDD

Don't Tread On Me

(#7266) Ubi82 válasza MPowerPH (#7265) üzenetére


Ubi82
őstag

Majd beindul a Scom BanHammer :D Amúgy eltűnt, házat barkácsol vagy gammázik valami xarral, élvezi a faca 0.1% fps-t :DDD

(#7267) Laraxior válasza Ubi82 (#7266) üzenetére


Laraxior
titán

Vagy a modiknal vamzerkedik ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7268) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Johetne mar az az Alder, ossze roffenne ujra a regi-uj banda. Anno az Intel topikban sok orat fagyoskodtunk, szinkronban. :DDD Tan meg megismeteljuk. ;]

Btw, mar unom az ECO mod fetisht, meg a WHEA error maszlagot.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#7269) laychi válasza Laraxior (#7264) üzenetére


laychi
veterán

biztos vannak, ne agódj, csak read only :D

Eladó 1x16GB G.Skill Ripjaws DDR5 4800 CL38(F5-4800S3838A16GX1-RS) SODIMM 40 Euro +Posta 6,49-14,49 euro, választást rád bízom.

(#7270) Ubi82 válasza Laraxior (#7267) üzenetére


Ubi82
őstag

Csak hülyéskedtem, nem kell komolyan venni :DDD

(#7271) zebra_hun


zebra_hun
Topikgazda

Mélyen Tisztelt Szakértők,

ez az alkalmazás vajon hány magot és szálat használ a prociból? Ugye az az elv, hogy nincs semmi a világon, ami kihasználna 8/16-nál többet. Érdekel a válasz, mert nekem úgy tűnik, hogy teljesen egyformán terhelődnek a szálak. Van olyan alkalmazás, amin vannak szálak, amik meg sem mozdulnak, egyszerűen alszanak, de engem most csakis a képen látható alkalmazás érdekel.

Köszönöm, üdv., z

[ Szerkesztve ]

(#7272) ScomComputer válasza zebra_hun (#7271) üzenetére


ScomComputer
veterán

Milyen alkalmazás,a képen nincs semmi csak a hw monitor? :P
Amúgy meg kérdezd az MS-ot,mivel a cpu terhelés elosztását ill.. parkoltatását a windows szabályozza.. :K

[ Szerkesztve ]

(#7273) zebra_hun válasza ScomComputer (#7272) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Azért, mert lényegtelen. Igazából arra vagyok kíváncsi, hogy a W10 ilyen esetekben mi alapján, meg egyáltalán szabályozza e ezt. Pl a régi Bf2, 1 nyavalyás magot használ, meg az 1942 is. 19 szál alszik. Akkor ott miért nem nyúl bele a Windows? Egyébként a játék konfigban megnyúltam a 6/12 beállítást 10/20-ra, ez nem csalás, csak optimalizálás. Használja nekem a 20-at, ha már annyi van.
Köszi a választ ;)

[ Szerkesztve ]

(#7274) ScomComputer válasza zebra_hun (#7273) üzenetére


ScomComputer
veterán

Van erről rengeteg infó,a neten, anno én is néztem olvastam róla....nézz szét, nem is értem miért ITT kérdezted ezt meg... ;) :DDD
...mondjuk van sok fake info is,pl amikor regeditből akarják készeríteni a cpu parkolás letiltását,na az már nem megy, vista és win7-n még működött úgy ahogy, de láttam,hogy egy -két clickbait videós még tolja win10-re is :) ....

[ Szerkesztve ]

(#7275) PuMbA válasza zebra_hun (#7273) üzenetére


PuMbA
titán

Jó, hogy írtad, mert ezek szerint ezzel nem vagy képben. Nem a Windows szabályozza, hogy mi hány magot használ, hanem az alkalmazás :) Ez mindig is így volt. Ha egy alkalmazás úgy van megírva, hogy maximum 4 folyamatszál van benne, mi a tökömet tudna csinálni szegény Windows? Átírja a a program kódját úgy, hogy 8 folyamatszál legyen benne?

[ Szerkesztve ]

(#7276) zebra_hun válasza PuMbA (#7275) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Fején találtad szerintem a szöget. Elég idegesítő pl a Projekt Reality, hogy 1 nyamvadt szálat használ, többi meg alszik. 2005-ben amikor készült még jó volt, de egy mai hardverrel nem nagyon vagyok elörébb. Lehet placebo, de nekem úgy tűnik, hogy a fotózott alkalmazás használja a 20 szálat.

@ScomMaster Úr:

Azért került ide, mivel itt merült fel a 10900k kapcsán, hogy feleslegesen van benne a 10/20, nincs a világon semmi, ami azt kihasználná. Kérdezek, mivel nem vagyok számításteknikai guru, lehet kiröhögni is, np. Na, ezért kérdeztem ;)

(#7277) ScomComputer válasza zebra_hun (#7276) üzenetére


ScomComputer
veterán

"de nekem úgy tűnik, hogy a fotózott alkalmazás használja a 20 szálat.".....csak úgy tűnik,igaz amit a Pumpa írt,ha úgy van megírva akkor csak x magot használ, de itt jön amit én írtam, a win folyamatosan dobálja a terhelést a többi magok között,persze van olyan is ami csak 1-n fut de ott 100-on, de ezt nem tudom hogy müxik..csak az MS tudja.. :K :D

(#7278) PuMbA válasza zebra_hun (#7276) üzenetére


PuMbA
titán

"Azért került ide, mivel itt merült fel a 10900k kapcsán, hogy feleslegesen van benne a 10/20, nincs a világon semmi, ami azt kihasználná."

Igen, nagyon kevés ilyen játék van, ami kihasználja a 10 magot. Alkalmazásból viszont sok.

ScomComputer: Pumpa... ezt hallottam már, szerintem is jó :D

[ Szerkesztve ]

(#7279) zebra_hun válasza PuMbA (#7278) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Konkrétan Bf5-ről készült, más játékot életembe nem próbáltam, nem is érdekel. Ezek szerint a Bf5 használ 20 szálat, így előnyt kovácsol a 10. gen, mint a 11. generációs. Bf5-ben, régi Bf-ekben viszont pont a fordítottja, hiszen erősebb az 1 magban.
Köszönöm a válaszaitokat :R

(#7280) PuMbA válasza zebra_hun (#7279) üzenetére


PuMbA
titán

Az, hogy használ, még nem jelent semmit. Mivel minden magon csak 30-50% a procihasználat, ezért fele ennyi, azaz 5 mag / 10 szál is elég ugyanehhez a teljesítményhez. Ekkor ez az 5 mag 60-100% használat között pörögne :)

[ Szerkesztve ]

(#7281) laychi válasza PuMbA (#7280) üzenetére


laychi
veterán

Akkor már értelmesebb kiiktatni a HT-t és valós 10 magon futtatni, nem?
10 valós mag erősebb mint 5+HT

[ Szerkesztve ]

Eladó 1x16GB G.Skill Ripjaws DDR5 4800 CL38(F5-4800S3838A16GX1-RS) SODIMM 40 Euro +Posta 6,49-14,49 euro, választást rád bízom.

(#7282) PuMbA válasza laychi (#7281) üzenetére


PuMbA
titán

HT kiiktatásával az a baj, hogy a Windowsnak és az alkalmazásoknak meg nagyon jó, ha van :) Itt a lényeg, amit akartam írni az az, hogy ugyanehhez a teljesítményhez az alacsony CPU kihasználtság miatt elég egy 6 vagy 8 magos CPU is.

[ Szerkesztve ]

(#7283) MPowerPH válasza keIdor (#7255) üzenetére


MPowerPH
félisten

Btw, van itt 448EUR -ert is, es meg csak giccses berakas sincs, meg gagyi RGB sem. :))

Erdemes megnezni a gyari feszultseget. 1.55V. Sokan meg fosnak, ha a B-Die moduljaik 1.4V folott kapnak.

De van 'gipsy edition' is 530 -ert. ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#7284) zebra_hun válasza PuMbA (#7280) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Az más téma, hogy ilyen alacsony a kihasználtság. Én örülnék a legjobban ha 2%-on tekerne 10W fogyasztással. Az autómmal sem nyélgázon megyek, jó tudni, hogy van még a fedél alatt tartalék ha kell. Furcsáltam, hogy tök egyformán terheli a 20 szálat. Mindegy, ez így nekem jobban tetszik, mintha pár pihenőn lenne ;)
Sokat spórolok a 144-es limittel, Wattban és hőmérsékletben, és persze stabilitásban is tudok belőle profitálni. 8700k-ról ezért váltottam, de ez már más téma, tovább ne is menjünk.

(#7285) MPowerPH válasza zebra_hun (#7284) üzenetére


MPowerPH
félisten

Semmivel nem vagy gyorsabb, mint a 8 magosok. Es nem is leszel, mert orulhetunk, ha a jatekok majd 6 magon fognak futni. Az is csak azert, mert a k0onzolokba 8 magos CPU kerul.

Fogyasztasod sem lesz jobb 10 kevesbe hasznalt maggal, mint 6 vagy 8 jobban kihasznalttal. Egy dolog szamit, ha jatek, az IPC, es az L3 merete.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#7286) zebra_hun válasza MPowerPH (#7285) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Értem, csak miért van mind a 20 mégis tök egyformán használva? Többi játék parkolóba teszi, 0% használattal. A képen látszik, hogy nem felváltva, ide oda kapcsolgatva, hanem folyamatosan használja. Mindegy, annyira nem lényeges, Bf ilyen. Az új is ha ilyen lesz, az nagyon jó lesz. Az én szemembe használja mindet ;)

(#7287) MPowerPH válasza zebra_hun (#7286) üzenetére


MPowerPH
félisten

A Windows utemezo miatt. AMD -t teljesen mashogy kezeli, ha 2CCD -s. Irtam mar korabban is, hogy nalam jatekok alatt csak 8db mag aktiv, a masik 8 alszik. Jobb a fogyasztas, magasabb a gyari turbo orajel igy.
Az sem veletlen, hogy az Alder csak 8 nagy maggal jon.

Nekem anno a 9900K utan a 10900K -val semmivel nem volt tobb FPS -em. Valtasnak semmi ertelme nem volt, leszamitva, hogy a mai napig ez a legstabilabb, legkiforrottabb platform, Skylake alapon. Memoria OC -ban is kiforrott az az IMC, mehetett a ram 4800 -on is akar.

Mai napig azt vennek meg a Rocket -el szemben is. Bencheket leszamitva a jatekok alatt nyujtott teljesitymeny egal, sokszor a regi gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#7288) laychi válasza MPowerPH (#7287) üzenetére


laychi
veterán

Mármint melyikre gondolsz,mint legstabilabb?
Comet?

Eladó 1x16GB G.Skill Ripjaws DDR5 4800 CL38(F5-4800S3838A16GX1-RS) SODIMM 40 Euro +Posta 6,49-14,49 euro, választást rád bízom.

(#7289) MPowerPH válasza laychi (#7288) üzenetére


MPowerPH
félisten

Comet.

Don't Tread On Me

(#7290) blu79


blu79
addikt

Sziasztok, kérdéssel fordulok hozzátok, tegyük fel ha 4790K-rol váltok 11700K-ra és 3070/2080Ti-m van (kb egyforma a 2 kártya teljesítmenye) , vegyük alapul a következő 2 játekot : Shadow of the TR és AC odyssey , átlag Fps-ben mekkora teljesítmény növekedésre lehet számítani ?

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#7291) copass


copass
veterán

sziasztok
nem tuning, de remélem tudtok segíteni nekem.
van egy olyan problémám, hogy melós gépbe "szerintem" alul méretezték a proci hűtőt..
i9 11900k + be quiet! Dark Rock 4, hátul 12 cm bequiet venti, elől semmi.
a legkisebb terhelésre az alapa 40 fokról egyből felugrik 60-70 fokra és, ekkor már a procihűtő venti 1400-on üvölt. hosszabb terhelésnél ez felmászik szép lassan 84-90 fokig...

ez mennyire normális?
erősen gondolkozunk egy i7 10700K + Noctua NH-D15 procihűt + noctua ventik előre, hátra a légmozgás miatt. amit ugye megspórolunk a procin az inkább a hűtésre megy.
köszönöm mindenkinek a segítséget.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#7292) ScomComputer válasza copass (#7291) üzenetére


ScomComputer
veterán

Normális, a rocket elég forrófejű jószág lett...vegyetek rá valami normális hűtőt....egy jó aio víz(360-as) is elég ha alapon van....milyen alaplapban van,mert esetleg még a tdp korlátozással lehet csökkenteni a hőfokokat.. :K
#7290blu79:
Van itt egy videó,nem tudom mennyire valós: [link]
Nézd meg és döntsd el te... :)

[ Szerkesztve ]

(#7293) blu79 válasza ScomComputer (#7292) üzenetére


blu79
addikt

Hát igen.... yt van sok ilyen videó , de nem nagyon hiszek ezeknek a videóknak ... főleg SoTR 1440p-ben 4790K = 90fps vs 11700K = 117fps :U

Esetleg másnak van ilyen téren tapasztalata ? Pl benchmark SoTR / AcO váltás előtt és után ?

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#7294) PuMbA válasza ScomComputer (#7292) üzenetére


PuMbA
titán

Melós gépbe a legrosszabb ár / érték arányú i9-11900K Intel-t, mikor alacsonyabb fogyasztással és hasonló áron ott a 12 magos 5900X :U Itt valami félrement a tervezési fázisban.

[ Szerkesztve ]

(#7295) copass válasza ScomComputer (#7292) üzenetére


copass
veterán

igen azt tudom hogy forrófejű, na de hogy ennyire azt nem gondoltam volna...
Gigabyte Z590 D az alaplap.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#7296) copass válasza PuMbA (#7294) üzenetére


copass
veterán

amd nem opció. azért mert csak.
én speciel i7-et akartam, de én csak javaslok szóval i9 lett mert az a legdrágább...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#7297) DroiDMester válasza copass (#7291) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

PÜ.

[ Szerkesztve ]

(#7298) PuMbA válasza copass (#7296) üzenetére


PuMbA
titán

"amd nem opció. azért mert csak."

Gondoltam, hogy ilyen jól levezetett indok van mögötte :) Nem baj, ha valaki ezt akarja... ő ideje megy el arra, amire nem kéne.

[ Szerkesztve ]

(#7299) keIdor válasza MPowerPH (#7283) üzenetére


keIdor
titán

Nincs baj az 1.55V-al, csak tegyük hozzá, hogy passzívan, egy VGA felett lehet problémás lesz.
Én is emiatt nem erőltetem a magas feszt... de nekem most úgy is van beállítva, hogy 57°C-on is még stabil. Ez volt a legmagasabb ahol láttam. (nem volt bekapcsolva a klíma még nyáron és játszottam)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7300) MPowerPH válasza keIdor (#7299) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, foleg ha egy vegletekig meghuzott Ampere kartya a delikvens, 400W plusszal. :DDD

Azert a leghutesnel is atertekelodik a tripla compartmentes haziko, ahova mondjuk a VGA -t eltudod kuloniteni, hogy ne a tobbi HW -t futse.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.