Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8851) #15779328 válasza hokuszpk (#8844) üzenetére


#15779328
törölt tag

Akkor volt ilyen felbontású monitorom.

Nem is értem a sok embert, hogy megvesz a 3080+ -os vga-kat, meg a 100e+ forintos cpu-kat és 1440p-ben malmoznak, és benchelnek, és az idejüket pazarolják ilyenre.

[ Szerkesztve ]

(#8852) Laraxior válasza #15779328 (#8851) üzenetére


Laraxior
titán

1440-ben malmozik a vga? Hmm..

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8853) Találtgyerek válasza Pilács (#8842) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Szia!
Semmi gond nincs a procival.
A Mugen 5 rev-b nél jobb léghűtők sem birkóznak meg egy közel 200W-ot fogyasztó processzorral.
Nem kell minden tesztnek hinni. 260W-ot léghűtéssel meghűteni huzamosabb terhelés alatt véleményem szerint nem lehet.
Próbáld meg a feszültségeket beállítani normálisan, ha Auto-n vannak. Mire használod a gépet?
Gondolom nem lesz mindennapos a prime.

06-3o/9759I39

(#8854) palfitom válasza #15779328 (#8850) üzenetére


palfitom
félisten

Semmire sem céloztam (én nem olyan vagyok), egyszerű ténymegállapítás volt zebra kollégáról. :U

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#8855) - = Zk = - válasza Laraxior (#8852) üzenetére


- = Zk = -
félisten

sztem a user malmozására gondolt, nem az alkatrészre :K ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#8856) Pilács válasza Találtgyerek (#8853) üzenetére


Pilács
senior tag

Szia, köszönöm! Már elkezdtem finomhangolni... egyelőre az lenne a cél, hogy megtarsa a 4200Mhz allcore-t, ha terhelve van, pl videó kódolás, vagy képek tömeges átkódolása. Prime-al tesztelem ki, és ha ott ez sikeres, akkor ilyen szinten nem fogja megterhelni semmi. Ha van PL korlát, akkor az órajel ugrál nem tartja stabilan... most ez a 170W felvét ahol stabil, és tartja is a 4200-at. De ugye meg is kell hűteni :) a dobozára meg ráírák hogy 65W, ennyi erővel bármelyik procira rá lehetne ezt írni :)
Több léghűtőnél megadnak TDP-t van ahol ez 240W, ezért "gondoltam" hogy nem lehetetlen, de akkor ha a Mugen 5 elhasal, ne nézelődjek nagyon tovább légben?

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#8857) Találtgyerek válasza Pilács (#8856) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Először próbáld ki, hogy a beállított feszültséggel mennyire melegszik azzal a programmal, játékkal amivel használni fogod!
Lehet 120-130W-nál nem élsz több és oda lehet elég lesz a Mugen.
A dobozra bármit rá lehet írni. Úgy ahogy a procinál ráírták a 65W-ot, úgy a hűtőre is rá lehet a 240W-ot.

06-3o/9759I39

(#8858) Pilács válasza Találtgyerek (#8857) üzenetére


Pilács
senior tag

Teljesen jogos, a nyomda elbírja :R Kb 130W folyamatos, ahogy írod, néha ugrik magasabbra, de azt bőven megoldja 80 fok alatt. Játék alatt meg 70 fok. Csak szerettem volna ha csúcson járatva is adott lenne minden, és akkor "baj" nem lehet.
Ez előtt egy 2500K futott 4400-on, és a CM212plus elbírt vele, gondoltam ezzel is (csak 65W), de 1 mp alatt 100-on volt a hőfok :DDD akkor néztem meg hwinfóba, csoda a világítás nem halványult el a szobában (190W csúcson). Korlátozást kapott, és be is csigult. Ez után másik hűtő, és most itt tartok... két hűtővel próbálva ugyan az. 6 hőcső más méret és kialakítási forma (Ashura és Mugen 5), de nem tudnak többet levenni. Ezért még az IHS alatti történet került nálam gyanúba.

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#8859) hokuszpk válasza Pilács (#8858) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha AC tuningot nyomsz, akkor a dobozra irt tdp nem ervenyes.
mondjuk intenziv hasznalat eseten alapallapotban is inkabb a PL2 limitre erdemes beloni a hutest, ami az I5 eseten ha jolemlexem valami 130W koruli ertek.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#8860) Találtgyerek válasza Pilács (#8858) üzenetére


Találtgyerek
addikt

80 fok alatt teljesen jó. Ha így marad, akkor csak ha nagy késztetést érzel, akkor cseréld a hűtést.
Pár fokot hoz még egy dupla tornyos leghűtés.

06-3o/9759I39

(#8861) Pilács


Pilács
senior tag

Nekem ki van lőve minden PL limit BIOS-ban, a proci nem áll meg 130W-nál :U kis zabagép lesz belőle... és még fűt is... :O BCLK-t is próbálgattam már maxolni, egyelőre fogadja a 102.9-et (ez a max ugye). Persze nem egy K-s proci...
De visszatérve a hűtésre, engem az lep meg, hogy mindehol lehet olvasni hogy a léghűtés 250W TDP-re képes stb, én meg a 170W-ot nem tudok lehűteni, azaz ezt még csissz így, hogy finomítottam a feszültségeket... Gondoltam lazán lesz ami meghűti... :U


Találtgyerek:
Rendben, köszönöm a tanácsodat. Sajnos a magassági (ház) korlát is beleszól egy dupla tornyosba, az lesz a következő csere... :)

[ Szerkesztve ]

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#8862) Pilács válasza Pilács (#8861) üzenetére


Pilács
senior tag

ja és hogy 170W-nál 93 fokos.... ez a csúcs ameddig felmegy teljes terhelésen prime-ban. De ahogy lejebb írtam, rendeltetésszerű használatnál ennyire nem fogja meg semmi, és max 80 fok...

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#8863) ScomComputer


ScomComputer
veterán

(#8864) Találtgyerek válasza Pilács (#8861) üzenetére


Találtgyerek
addikt

250W-nál még épített vízhűtéssel is felmegy 70-80 fokra.

[ Szerkesztve ]

06-3o/9759I39

(#8865) Találtgyerek válasza ScomComputer (#8863) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Nekem nagyon bevált az MX4, a teszt alapján még ma is megállja a helyét.
Nehezen lehetne kivitelezni, de jó lenne egy olyan teszt, hogy 3-4 hónap múlva milyen eredmények születnek. Volt olyan paszta ami 3 hónap használat után, olyan állagú volt, mint a gipsz.

06-3o/9759I39

(#8866) - = Zk = - válasza ScomComputer (#8863) üzenetére


- = Zk = -
félisten

elsőre azt hittem, Te vagy a videóban.. Te vagy amúgy?! :DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#8867) ScomComputer válasza - = Zk = - (#8866) üzenetére


ScomComputer
veterán

Áááá,nekem sokkal több hajam van mint Jokinak!... :DDD ;]

(#8868) Pilács válasza Találtgyerek (#8864) üzenetére


Pilács
senior tag

Akkor lenyugszok, és optimalizálom a beállításokat :)) ebben ennyi van. Köszönöm a segítséget!

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#8869) vtommy válasza ScomComputer (#8863) üzenetére


vtommy
aktív tag

Ez az a terület, ahol én még nem láttam konzisztens eredményt. Kb. minden videóban más jön ki. Éppen ma rendeltem 5.5G kryonautot, bár én most vásárlói kommentekre alapoztam a döntésemet, illetve nekem már az is tetszene, ha 2-3 fokot nyernék a legforróbb magomnál. (Jelenleg MX4-et használok én is, és OC mellett is meg vagyok elégedve vele egyébként.) Posztolom majd a before-after eredményeket. ;)

[ Szerkesztve ]

(#8870) zebra_hun válasza vtommy (#8869) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Kíváncsian várom a tesztet ;)

(#8871) MM válasza vtommy (#8869) üzenetére


MM
őstag

3 napja léptem meg ugyanezt.

A Thermalright Archont próbaképpen lecseréltem egy NH-D15-re, ez 3-4 fokot hozott (az is igaz, hogy 1 ventilátor vs 2 ventilátor...), aztán az MX4-et Kryonautra, ez további 2-3 fokot. Ez persze csak 170W-220W tartományban érezhető igazán. Ez pont annyi nyereség, hogy ahol kiteszteltem a CPU-t 5 Ghz-re, jobban meg tudtam hűteni...

[ Szerkesztve ]

(#8872) Pilács válasza MM (#8871) üzenetére


Pilács
senior tag

Csak ennyit hozott rajta a D15? Ez mekkora max hőfoknál volt ezen a teljesítmény felvételen?

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#8873) zebra_hun


zebra_hun
Topikgazda

Valaki elmondaná, hogy az Y Cruncher stressz teszt hogyan megy? Hallottam már róla, ma jött el az ideje. Sosem próbáltam, nem is láttam, csak találkoztam vele, így kipróbáltam. Mivel 0.92V-ra esett a VDrop miatt az SFT tesztnél, így be kellett állítanom 1.10V VCore-t.
Ezen a fesz-en, (1.10V) már nincs WHEA, itt teljesen stabil.
Szívesen fogadom az észrevételeket, tanácsokat. 1 kör után leállítottam, fogalmam sincs, hogy örökkévalóságig megy, vagy valamikor vége van.
Elvileg hasznos teszt, bár én ekkora terhelésre ugyan nem lőném be a normál profilt. Felesleges, ez olyan mint a P95 small FFT AVX-el, túlságosan, irreálisan nagy terhelés, soha az életbe ilyen nincs.
Köszönöm :R

Ilyen lett:

Átlöktem fix fesz/ fix frekire a tesztre. Lentebb a profil linkelve.

(#8874) superg


superg
senior tag

Hali! 10100 IGP vel használható egy 4K 60Hz monitorhoz?Nem játékra.Van esetleg valaki,vagy ismer olyat aki így használja?

(#8875) vtommy válasza superg (#8874) üzenetére


vtommy
aktív tag

Igen használható, viszont a 60Hz-hez célszerű lesz Display Porton keresztül csatlakoztatnod a monitort.

(#8876) MM válasza Pilács (#8872) üzenetére


MM
őstag

80-90 fok környékén. Az Archon pedig a legjobb egytornyos hűtők között van.
Még az is hozzá tartozik, hogy max. 1000RPM-en járatom a ventilátorokat.

[ Szerkesztve ]

(#8877) Pilács válasza MM (#8876) üzenetére


Pilács
senior tag

Hasonló a felépítése/mérete mint az Ashura-nak, de nálam sajnos 170w terhelés a max, amit le tud fújni 90 fokra. Csak ez miatt mérdeztem...

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#8878) MM válasza Pilács (#8877) üzenetére


MM
őstag

Ez egy Thermalright Silwer Arrow ITX teszt, de benne van az Ashura és az NH-D15 is.
Pont azt látni benne, hogy csak a legutolsó, legnagyobb TDP-s tesztben maradnak el a D15-től, de ott már 6-7 fokkal.

Az Archon szerintem valahol a kettő között van. 200W-ig jó volt nálam (rövidebb tesztekben - pl: 5 kör Lynx), a Noctua ugyanezt tudja 230W-al. Mindkettő max 1000 RPM-re szabályozva.

[ Szerkesztve ]

(#8879) Találtgyerek válasza MM (#8878) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Szia!
Nem kötekedésképp, de futtatsz a kedvemért normál ventilátor beállításokkal egy 230W-os tesztet 20 percig? HW info mellett, hogy lássuk hogy milyenek az eredmények.
Csak összehasonlítás miatt érdekelne. Köszi! :R

06-3o/9759I39

(#8880) MM válasza Találtgyerek (#8879) üzenetére


MM
őstag

Ahogy írtam, ezeket rövidebb időre engedtem rá, 20 perc alatt 230W-al megfőne szerintem így, a 100 fokot nyaldosná, ezért nem kínoznám, ha nem haragszol. (a ventilátor RPM emeléshez le kellene vennem a reduktort a csatlakozóról, ahhoz le kellene vennem a hűtőt, mert mögötte van a csatlakozó...)

Van 20+ perc 190W-os mérésem a D15-el, MX-4-el pasztázva:

[ Szerkesztve ]

(#8881) Találtgyerek válasza MM (#8880) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Köszönöm szépen! :R
Nem haragszom, ez is teljesen jó. Igazából csak azért érdekelt, mert korábban írtam, hogy 200W felett már a legjobb léghűtések is elfogynak huzamosabb terhelés mellett.
Akkor nem mondtam hülyeséget, mert te is belátod, hogy megfőne 230W-nál a D15-el is.
Egyébként én nagyon megvagyok elégedve a léghűtéssel , ha nem 200W-ot etet napi szinten az embert a processzorral, akkor nagyon jó. Viszont a memóriát nem tudom hűteni tőle, mert rálóg mindkettőre.

06-3o/9759I39

(#8882) MM válasza Találtgyerek (#8881) üzenetére


MM
őstag

Most már Kryonauttal van pasztázva (- 2-3 fok), a házam viszont hangszigetelt.
Nyitott házzal (vagy egy jobban szellőzővel, ez nálam ~ 4 fok), 1500RPM-re állított ventilátorokkal szerintem 95 fok körül megállna a fix 230W. Deliddel pedig 100% hogy bírná.

A RAM-okat egyébként szerintem hűti a közbenső ventilátor, mert ott is húzza el a levegőt a másik torony alatt. Emiatt úgy raktam fel, hogy a lehető legalacsonyabban legyen, miközben a RAM-hoz közelebb lévő ventilátor rálóg a RAM-okra, de azoknak nem egyenes a teteje, ott is átmegy a levegő. Így maradt 5mm a ház oldaláig... Ha bent van a VGA, akkor kénytelen a levegő szűken a RAM-ok körül menni.

Bekapcsolva és az ujjamat odarakva érezni is a légmozgást. 1,5V-on nem melegednek 50 fok fölé a RAM-ok, de ez is csak teszt volt, egyébként 1,45V-on mennek.

[ Szerkesztve ]

(#8883) zebra_hun válasza MM (#8882) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Tetszenek az ilyen tesztek, szép :R
Néztem is, hogy 1.5V-ot adsz a memóriáknak, illetve emeltél a VCC IO / SA feszeken is. Arról is lőhetnél pár képet, persze ha nem titok, vagy nagy kérés ;)
Egyébként a VRVOUT 1.27-ről már instabilitást hoz, ha faragod lejjebb?

[ Szerkesztve ]

(#8884) ScomComputer válasza zebra_hun (#8883) üzenetére


ScomComputer
veterán

Most akkor mi van,vagy mégis,vagy nem értem ? :P

(#8885) Találtgyerek válasza MM (#8882) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Nekem 45 fok környékén megállnak, de ha jól informálódtam, akkor 40 fok vagy alatta lenne a legjobb a B-die-nak. Nekem is teljesen lent van a középső venti.
Mindegy marad így. Nem hibázik a memória és ez a 45 fok talán nem rövidíti az élettartamát. :)

06-3o/9759I39

(#8886) DroiDMester válasza Találtgyerek (#8885) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

a nagyon magas tREF értéktől tud jelentősen melegedni ha ezt az értéket leviszed, és nem maxolod ki 65535.re akkor nem fog melegedni annyira, és akár még 50fokon sem hibázik!

(#8887) zebra_hun válasza ScomComputer (#8884) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Itt, ebben a topikban vagyok, nem érdekel. "Odaát" meg tisztában vagyok vele, hogy semmi keresnivalóm, annak ellenére, hogy semmi rosszat nem csináltam. Van a kedvencekbe épp elég topik, azokat is néha sok átolvasni :P
Gondolom volt pezsgődurrogtatás anno ;)

(#8888) ScomComputer válasza zebra_hun (#8887) üzenetére


ScomComputer
veterán

Jaja nagy buli vót... :D :DDD

(#8889) zebra_hun válasza ScomComputer (#8888) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Látod, még a party készítésben is segédkezem :))

(#8890) Találtgyerek válasza DroiDMester (#8886) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Lejjebb vittem 60 000-re, most kicsit nyúzom, hogy mennyire melegszik.
Köszönöm a tippet! ;)

06-3o/9759I39

(#8891) C4mp3r


C4mp3r
addikt

ez mitol lehet szerintetek? most mar honapok ota neha elojon, bizonyos jatekoknal csak pl. most god of war-nal, de elotte mass effect andromeda volt. nincs semmi crash vagy bsod csak hwinfo jelzi a whea-t, meg event viewerben ott van.

eloszor azt hittem keves a fesz, de mindegy mennyit adok neki akkor is elojon elobb-utobb.

most frissitettem legujabb bios-ra, meglatjuk.

(1) Whea Internal Parity Error on 10850K stock! : intel (reddit.com)

most olvasom, hogy valakinek stock-on is elojon es ez a skylake processzorok sajatossaga. en azt hittem oc miatt lehet, de ezek szerint csak ilyen fos a mag

[ Szerkesztve ]

(#8892) ScomComputer válasza C4mp3r (#8891) üzenetére


ScomComputer
veterán

"most olvasom, hogy valakinek stock-on is elojon es ez a skylake processzorok sajatossaga"....ennyi ez ilyen sajnos....de itt van sok infó róla,én is, Zeb-Hun és mások is írtak róla már olvass vissza !! :K
Én azt javaslom NE foglalkozz vele... :)
Ha mégis..akkor a neten "falkentyne" írásait keresd e témában ő nagyon-nagyon sokat foglalkozott vele...
De szerintem engedd el...

[ Szerkesztve ]

(#8893) C4mp3r válasza ScomComputer (#8892) üzenetére


C4mp3r
addikt

ertem, akkor viszont nekiugrok jatszani a fesszel, mert emiatt ment eddig 1.3-on, de ha nincs koze hozza lejjebb veszem, hogy tesztek alatt is lehessen huteni

(#8894) zebra_hun válasza C4mp3r (#8891) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Ez a HWInfo hiányos, nem látni a fesz értékeket. VCore emeléssel nem lehet stabilan eltüntetni a WHEA-t. Feltételezem, hogy az XMP Profillal használod a géped. Pont a minap tettem be egy érdekességet, hogy alapon a 0.950V/1.15V IO és SA miatt kapok WHEA hibákat. 5000/4700MHz-en 1.20V Vcore értékkel. Egy kis korrekció után 1.10-1.11V-on stabilizálható (VCore), és WHEA sincs. 5C-os vízzel hűtve is kaptam 1.20V-on, sajnos ez van. Azt hiszem, ha XMP 2-t választod, akkor már a feszeket is kiolvassa, de ebben nem vagyok biztos.
Másik megoldás, hogy elhagyod a 47-es Ring Ratio-t. Elsőre azért én megpróbálnék ügyeskedni az SA feszültséggel. 1.30V pedig sok, biztos vagyok benne, hogy nem kell annyi, amint látod, nem segített.

(#8895) C4mp3r válasza zebra_hun (#8894) üzenetére


C4mp3r
addikt

neha bebugol a hwinfo es nem olvassa ki rendesen a dolgokat. sa/io 1.15V-ra van fixalva biosban mindketto. akkor ezeket emelnem kellene? sima xmp-vel hasznalom a ramot 3200 MHz, 16-18-18-36 a 16-20-20-38 gyari helyett. 1.10-es vcore nem tul alacsony? nekem ha jol emlekszem mar 1.25-23 korul dobalta a cache error whea-kat meg errorozott a cinebench. ez magasabb fesszel megszunt azert maradt igy.

[ Szerkesztve ]

(#8896) zebra_hun válasza C4mp3r (#8895) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Az SA fesz 1.11V, azon kísérletezhetsz kb. 1.15V-ig, nem fog problémát okozni. A VCCIO fesz sztem nálad 0.950 lehet, Giga z490 nekem sem árulta el. Mármint HWInfóban. Azt is kísérletképp felemelheted picit. 47-es Ring nagyon tetszetős, de ahhoz ezeket már emelni kell. Én anno a z490 Aorus Elite AC lapommal 1.20V-on használtam mindkettőt. Úgy már 1.18V-ig tudtam levinni a VCore feszt WHEA nélkül.

A legfontosabbat elfelejtettem. Ha nem zavar a hibanapló, hagyd, fenét sem érdekli. Ezekkel a hangolásokkal talán megszüntethető, de van hogy marad. Én letudtam ezt, de sok időt töltöttem a BIOS-ban.

(#8897) MM válasza zebra_hun (#8883) üzenetére


MM
őstag

Az előző képen látszik, hogy mit mér HWInfo VCC IO-ra és SA-ra. Vagy arra gondolsz, hogy mit állítottam be? 1,25V volt mindkettő, az SA kicsit rátesz, IO pontos.

Most 5Ghz-nél (4,6ghz ring) ott tartok, hogy DRAM 1,45V, VCCIO 1,2V, VCCSA 1,22V
VCORE 1,31V -> ez 1,26V-ig esik le AVX-nél, anélkül 1,27V ha 7 lépcsőből 5-ikben van az LLC. (LLC-t nem akarom feljebb rakni egyébként, köszönhetően a korábbi méréseidnek! :R )

A RAM-nál nem sokat próbálgattam, az XMP időzítések 3600Mhz-en 16-16-16-34-52-2T 1,35V-on. Ezeket fixálva 4000Mhz-en éppen nem volt stabil 1,5V-al sem, ezért 16-17-17-34-53-2T-re emeltem, így már OK. SUB-okhoz nem nyúltam egyelőre, feszültséget vettem le 1,45V-ra, így is OK-nak tűnik.

A teszt nálam Lynx, Cinebench, majd Prime95 AVX nélkül Blend-en, hogy a RAM-ot is nyúzza 0,5-1,5 óra, aztán játszom vele kicsit. Prime közben pedig netezgetek, miközben 190W-ot fűt a CPU, a Firefox a legkisebb instabilitás esetén is szeret összeomlani... :)

[ Szerkesztve ]

(#8898) zebra_hun válasza MM (#8897) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Igen, láttam, azért kérdeztem ;)
Aki a vccio és sa feszekkel "játszik", az valamiben mesterkedik. Elég fura hobbi nekem, mindenféle ram profilokat hozok létre, aztán stabilizálás. Arra voltam kíváncsi, hogy milyen lett mondjuk aidával a végeredmény, illetve mivel teszteled.
Én TestMem 5-tel, majd GSat, ezekkel az időzítéseket szépen lehet ellenőrizni, majd P95 Large FFT. Ez csak a mem és a vezérlője. Persze meg is válaszoltad ;) Thx

(#8899) C4mp3r válasza zebra_hun (#8896) üzenetére


C4mp3r
addikt

kiprobaltam 1.2V-on mindkettot, levittem 1.27V-ra a vcore-t, de cinebench23 1 kor lefutas utan mar dobalja a cpu cache l0 wheakat. llc extreme-en van, ez 1-el a max alatt van.

(#8900) zebra_hun válasza C4mp3r (#8899) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Ez sajnos nem jó hír. Akkor ha nem okoz a használat során galibát elfogadod, vagy elengeded a 47-es Ring Ratio-t. 80C felett jelentkezik gyakrabban, de persze lehet alatta is. Olvastam olyanokat is, hogy ez maradandó tud lenni. Minecraft és Battlefield a legnagyobb WHEA gyártó, de akkor a te játékod is. VCore emelés egy szint után ördögi kör is tud lenni. A helyedben kipróbálnék még pár profilt. A 10850k-t teszteltem elég rendesen, ac 4800-on szinte teljesen ugyanazt adja, mint 5000-en. X48/X45-ös profil meglenne jóval alacsonyabb feszültségekkel, tehát hűvösebben. Persze ez az én verzióm, de pénzbe nem kerül csak a ráfordított idődbe.
Ha nem zavar, akkor el is hagyhatod, nem vagy vele egyedül sajnos, de problémát nem okoz. Hízik a hibanapló max...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.