Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#4151) kisspista válasza imrufo (#4150) üzenetére


kisspista
senior tag

Sajnos nem elég a Primo-nak a 64 MB RAM, tuti hibázni fog a későbbiekben.

Nekem ez a "túlcsicsázott", sok színű, de főként "sok információs" verzió nem tetszik; túl csicsás, és olykor zavaró! Az iránytű ottléte szintén megtévesztő.....
Sokkal jobban támogatom a sima GJA skint! ;)

(#4152) plajos válasza imrufo (#4150) üzenetére


plajos
aktív tag

"A következő utca árnyékolása" opciót kapcsold ki a Gurjon skin Átlátszósági beállításaiban. A színt is át lehet állítani.

[ Szerkesztve ]

(#4153) imrufo válasza plajos (#4152) üzenetére


imrufo
tag

Ez az! Érdekes, hogy eddig nem vettem észre ezeket a beállításokat.Kellett egy újraindítás is hogy eltűnjön az árnyékolás, de így most frankó. Természetesen a feliratok színét is megváltoztattam, hogy jól menjen ehhez a papagáj skin-hez. :C
Köszi!

(#4154) iceQ! válasza plajos (#4140) üzenetére


iceQ!
addikt

iGO8 van fent nem Primo és nem talál GPS jelet :o

Save mappa kötrölve, sys.txt kitörölve....nem tudom mi lehet a baj!

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#4155) DM43 válasza iceQ! (#4154) üzenetére


DM43
Topikgazda

Jelet nem talál, vagy a vevője nincs meg? A vevőt meg tudod kerestetni a szoftverrel. Utána meg tedd ki a szabadba, meg lesz a jel is.

(#4156) denver6772


denver6772
tag

Üdvözlök mindenkit, azt szeretném kérdezni, hogy egy 320x240 pda-ra raktam rá a primót, a kérdésem az lenne, hogy amíg az lap van rajta minden oké, majd ráraktam gurjont és újra indítás után már majdnem betöltött teljesen és ezt írja ki
failed to open file
ui igo9/320x240 ui green
320x240.ui
exiting application.
mi ilyenkor a teendő?

(#4157) drotifuti válasza denver6772 (#4156) üzenetére


drotifuti
aktív tag

Két dolog: a 320*240 felbontás warez (illegális verzió) így itt ne tégy fel ilyen kérdést légy szives.
A baj a skin felbontása és a készüléked felbontása nem ugyan az, keress annak megfelelő gurjont és csak fektetett módban használd a készüléked

Légy mindig különb, a másik embernél.

(#4158) denver6772 válasza drotifuti (#4157) üzenetére


denver6772
tag

Köszi, úgy tettem ahogy írtad a neki megfelelőt raktam rá és ezek után írta ki, mert ami nem az övé volt nem is látta. Én még azt vettem észre, hogy alap esetben nincsen a menüben a zöld út tervezés esetleg nem lehet ezzel egybefüggő! ( a többié bocs )

[ Szerkesztve ]

(#4159) iceQ!


iceQ!
addikt

Köszönöm a segítséget már működik is :)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#4160) drotifuti válasza denver6772 (#4158) üzenetére


drotifuti
aktív tag

A green,(zöld) a skin szinét jelenti (nem a zöld utvonal tervezését), szerintem hibás(hibássat töltöttél le) probáld más forrásból megszerezni azt.
Vissza gondolva, nekem is pont ilyen gondom volt ezzel a skinnel, én leszedtem és késsz, "van másik" probálkozz...

[ Szerkesztve ]

Légy mindig különb, a másik embernél.

(#4161) denver6772 válasza drotifuti (#4160) üzenetére


denver6772
tag

Köszi, esetleg priviben tudnál segíteni ( letöltésben ) benne! de akkor miért nincs benne a zöld útvonal tervezés?

(#4162) malvin1


malvin1
tag

A Screen Capture-t hogyan kell konfigurálni?
Hiába engedélyezem, nincs fényképezőgép!

Remélem jó lesz hozzá a "Pocket Screen Capture" nevű program.
(mert a külső média playerrel jól megszenvedtem!)

Mellesleg nincs valami leírás legalább arról, hogy mit kell még plusszban a sys.txt-ben beállítani a GJ skinhez hogy annak minden funkciója működjön?
(pl. a külső player sincs bent a "sys.txt_GJA_example.txt"-ben.)

(#4163) denver6772 válasza drotifuti (#4157) üzenetére


denver6772
tag

Most már sikerült megoldani mind a kettő problémát egy frissebb datát raktam fel.

(#4164) DM43 válasza drotifuti (#4160) üzenetére


DM43
Topikgazda

A green,(zöld) a skin szinét jelenti (nem a zöld utvonal tervezését)
Szerintem meg éppen hogy azt ... vagyis az 1.1-es primo-t :DD

(#4165) plajos válasza malvin1 (#4162) üzenetére


plajos
aktív tag

Fényképezőgép ikon nélkül is lehet fényképezni. Vezetés képernyőn jobb felül érintsd meg a gyorsmenü gombot, majd egyenletesen húzd az ujjadat lefelé a jobb alsó sarkba, és emeld fel az ujjad. Ha mindent jól csináltál jelzi, hogy a képernyő mentve. Gyakorolni kell, mert nem mindig sikerül.
A külső player néhány módosított GJA skinben van benn ezért a módosított skin leírásában keresd.

(#4166) drotifuti válasza DM43 (#4164) üzenetére


drotifuti
aktív tag

Itt most gurjon skinről beszélünk, ezzel a hiba üzenettel: failed to open file
ui igo9/320x240 ui green
320x240.ui
exiting application." persze attol még azt is jelentheti...

Légy mindig különb, a másik embernél.

(#4167) denver6772


denver6772
tag

megoldódott közben

[ Szerkesztve ]

(#4168) drotifuti válasza denver6772 (#4167) üzenetére


drotifuti
aktív tag

értettem már az előbb is, ezt nem neked címeztem :)

Légy mindig különb, a másik embernél.

(#4169) DM43 válasza drotifuti (#4166) üzenetére


DM43
Topikgazda

Természetesen - az 1.1-hez való Gurjon skinről :-)

(#4170) venom1098


venom1098
csendes tag

Hol lehet megvásárolni LEGÁLISAN IGO Primot teljes EU térképpel?

(#4171) malvin1 válasza plajos (#4165) üzenetére


malvin1
tag

... Gyakorolni kell, mert nem mindig sikerül. ...

Hát ez az! De azért köszi - jó ezt is tudni.
Még az ikonok (főleg ha azok kicsik) eltakálása sem megy mindíg.
(Valamiért a felső részüket kell nyomkodni, meg időnként nyomom, de hiába, stb.)
Szóval így is egy idegbaj.
Ezért - na meg azért is, mert szeretném megtanulni, hogy mit hogyan kell csinálni -
nagyon szeretném azt a fényképezőgépet elővarázsolni.

Amúgy működő media playert azóta többet is találtam, azt viszont elég nehéz lett volna megálmodni, hogy hogyan is kell ezt a GJ tudomására hozni.
Pedig ez a lehetőség benn van a setupban.
Ugyan úgy, ahogy a capture is.

(#4172) DM43 válasza venom1098 (#4170) üzenetére


DM43
Topikgazda

Csak géppel együtt vásárolható (nézz körül Navon fronton)

(#4173) snowdog válasza venom1098 (#4170) üzenetére


snowdog
veterán

Pl. itt [link]

De ha te is beírod a Google-ba, még több helyet találsz, ez volt az első, amit kidobott.

[ Szerkesztve ]

(#4174) Tejföl


Tejföl
tag

Hello!
Nem rég vásároltam egy wayteq x950bt gps-t A problémám az lenne mint fentebb lett említve hogy a program (iGo Primo) csak keresi a gps jelet illetve a műholdakat, de sajnos nem találja. a készülék megtalálja a jelet meg minden csak maga a program nem. Valahol olvastam hogy a sys.txt-be kell ezt beírni:

[gps]
protocol = "NMEA"
port = 1
baud = 38400
set_messages=0

de ez sem segített.
Valami ötlet?

(#4175) kockazatos


kockazatos
tag

Valamint szeretném megkérdezni hogy az utcaneveket hogy lehet beletenni "buborékba"? És annak a színét lehet e változtatni? Nekem hiába van árnyékolás kipipálva nem csinál semmit.
primot használok plajos 2.23 mod1 -es skinnel!
valamint szeretném kérdezni hogy eme értékek csökkentése vagy növelése mit válltoztat!
[3d_config]
disable_roadsign_navigation_mode=1
roadsign_lines_per_screen=40
rotated_roadsigns=1

[ Szerkesztve ]

(#4176) formasu válasza Tejföl (#4174) üzenetére


formasu
tag

Nálam is ez van beírva, és működik!
Nem lehet, hogy "zárt térben" próbálod? Próbáld a szabadban, ahol láthatja a holdakat!

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#4177) Tejföl válasza formasu (#4176) üzenetére


Tejföl
tag

Igazából a probléma megoldódott,bár kicsit vicces. Szóval a következőt tettem:
Ugyebár megváltoztatam a sys-t azal amit fent írtam,de mivel nem jött be így visszaraktam az eredetit amiben nicns benne így. És láss csodát máris működik :D
Szóval nem csináltam semmit csak újra raktam rá a sys-t .
Elég érdekes :DD

Egyébként kétszintes családi ház alsó szintjén tökéletesen behozza a műholdakat,

[ Szerkesztve ]

(#4178) jncn


jncn
csendes tag

Sziasztok!

Primo 1.1 + GJA 2.23.1. Nem tudjátok, hogy kikapcsolható-e a Primo azon funkciója, hogy félóra standby után törölje az útvonalat? Korábban mindíg úgy használtam a 8-ast, hogy megterveztem az útvonalat, standby-ba a készülék és csak akkor kapcsoltam be menet közben, mikor kellett. Most ha félóra után bekapcsolom, egyből törli az útvonalat. Ha 30 percen belül kapcsolom be, akkor még megvan az útvonal.
Köszi.

(#4179) papsoka


papsoka
aktív tag

A dafunk verzió kicsit rideg kék színét meg lehet valahol változtatni?

(#4180) kisspista válasza jncn (#4178) üzenetére


kisspista
senior tag

Nem értem, hogy ez miért jó, vagy mi a gyakorlati haszna? Elárulod?

(#4181) Jaki2000 válasza kisspista (#4180) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Nem jncn helyett válaszolok, de hosszabb úton pihenő közben is lehet félóránál több a standby. És ekkor újra keresem? :U Vagy! Beállítom! Az autót leállítom, és 34,5 percet várok az anyósomra! Mert visszament még egy-két szatyorért!!! :D
A kamoinosokról ne is beszéljünk!

(#4178) jncn: Menü >> Útvonal >> Egyebek >> Útvonal mentése :))

(#4179) papsoka Az avatarod is rideg kék. Mi a baj kékkel?
Hogy most mennyi baj van ezekkel a skinekkel. Pedig más csinálta szabadidejében! Most, hogy jól összeállt a primo, meg a skinek is, lehet a színeket, meg az ikonokat b@sztani. Vagyis a készítőket.
plajos mondta: csak egy kis programozói tudás kell hozzá. Eddig örültünk, mint majom a farkának, hogy van skin, van új skin, és lehet az alapon változtatni.
Paposka: A sima GJA nem kék!!!

[ Szerkesztve ]

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#4182) kisspista válasza Jaki2000 (#4181) üzenetére


kisspista
senior tag

Kezdem elveszteni a fonalat... mi van a standby-al? Kicsit érthetőbben, mert nem igazán értem ezen, szóban forgó kérdéskört...

(#4183) Jaki2000 válasza kisspista (#4182) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Te válaszoltál erre, vagyis kérdeztél akkor is: (#4178) jncn :F

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#4184) kisspista válasza Jaki2000 (#4183) üzenetére


kisspista
senior tag

Nem vagyok tisztában avval, hogy mi az a standby, és a 30 mp miatti újra keresés? Erre várnám a magyarázatot!

(#4185) Jaki2000 válasza kisspista (#4184) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Értem. Várjuk jncn-t is a témában!

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#4186) TRob1 válasza kisspista (#4184) üzenetére


TRob1
veterán

Az a 30mp az 30 perc! A standby=készenlét, vagyis nem kikapcsolod a készüléket, hanem készenlétbe kapcsolod ha nem túl hosszú időre kapcsolod ki(fogyaszt vmennyit közben), gyorsabban elindul, és megvan (normál esetben) a beállított útvonal, és onnan folytatja... Kb. mint a Windows alvó állapota :D

¤ R'n'R ¤

(#4187) kisspista válasza TRob1 (#4186) üzenetére


kisspista
senior tag

Értem, köszönöm az infót!
S akkor mi a helyzet ezzel a 30 perc készenléttel?

(#4188) TRob1 válasza kisspista (#4187) üzenetére


TRob1
veterán

Idézet a #4178-ból: "Most ha félóra után bekapcsolom, egyből törli az útvonalat. Ha 30 percen belül kapcsolom be, akkor még megvan az útvonal."

Magyarul: ha letelt a 30 perc, akkor törlődik valamiért a beállított útvonal, ha még nem telt le a 30 perc és úgy kapcsolja vissza, akkor meg megvan még az útvonal. :))

¤ R'n'R ¤

(#4189) i8000


i8000
csendes tag

Helló hol lehet letölteni az igo primot magyarul és olyan kell ami müködik

(#4190) kisspista válasza TRob1 (#4188) üzenetére


kisspista
senior tag

:) Asszem igen este van, megyek inkább aludni, mert már a saját írásomat sem tudom kibogozni! :)

(#4189) i8000: Sehol, mert ez warez, ezzel a fórum nem foglalkozik, s itt ezt ne is kérdezd!

[ Szerkesztve ]

(#4191) papsoka válasza Jaki2000 (#4181) üzenetére


papsoka
aktív tag

Természetesen ha a sima GJA is úgy paraméterezhető lenne mint a nem sima akkor azt használnám. A kék szín halványítására gondoltam mert nekem nagyon rideg a jelenlegi.
Ebben lehet valami mert a lányom nyomda, média stb. szakon tanul, és ő is azt mondja hogy nem felel meg a szinekkel kapcsolatos szabályoknak. Lehet hogy nem ez a pontos megnevezés de a lényeg ez!
Természetesen Plajos előtt leveszem a kalapom és talán ezzel a felvetéssel is a munkáját segítem, mert ha nem merülnének fel ilyen és hasonló kérdések akkor felesleges lenne módosítani bármit is.

(#4192) drotifuti


drotifuti
aktív tag

Jól tudom h a TA Q-jelü térképek tartalmazzák a kamionos infókat?

Légy mindig különb, a másik embernél.

(#4193) _kanga_ válasza drotifuti (#4192) üzenetére


_kanga_
csendes tag

Tudtommal csak a Navteq térképek tartalmaznak kamionos infókat.

(#4194) jncn


jncn
csendes tag

Igen, TRob1 tökéletesen elmagyarázta. Megtervezek egy útvonalat még az út előtt otthon nyugalomban, akár előző este, majd standby-ba küldöm a készüléket. Én szinte sosem kapcsolom ki, mert sokszor van rá szükségem. A standby, azaz készenlét után 1 másodperc alatt elindul. Másnap reggel indulok, bekapcsolom mikor szükségem van rá menet közben, de útvonal sehol. :F Persze, most amíg nem tudok jobbat elmentem az útvonalat, így egyszerű betölteni, csak nem szeretem mikor menet közben olyan helyre tévedek ahol szükségem lenne rá, bekapcsolom, majd vezetés közben kell bóklászni a menükben. Nem értem mi értelme van ennek, hogy egy idő után törli az útvonalat.
Köszi, hogy foglalkoztatok a témával, nekem fontos. :R

(#4195) rolmillion


rolmillion
csendes tag

Ha egy skinben meg akarok nyitni egy bmp filet ritkán megnyílik, de sokszor nem tudja a képnézegető vagy Photoshop megnyitni. Mit lehet csinálni hogy szerkeszthetők legyenek? Ha a bmp filekat átvariálom akkor úgy fog megjelenni a navigációban? Csak gondolom azonos névvel kell elmenteni.

(#4196) kisspista válasza jncn (#4194) üzenetére


kisspista
senior tag

Én mindig kilépek a navigációból, sohasem teszem "készenlétbe", ezért is volt fura nekem e kérdéskör. Szerintem sokkal egyszerűbb egy aktív navigáció közben kilépni, majd újra belépéskor onnan folytatni, mint készenlétbe adatvesztés mellett idegeskedni! Egy Primo indítás nem vesz sok időt igénybe, szóval nem értem az efféle problémát

(#4195) rolmillion: azért nem lehet megnyitni, mert ezek a bmp fájlok nem szabványos 24bit-es verziók, hanem butított, kevesebb színvilággal rendelkező fájlok. Én is próbálkoztam már képnézegetőben való megnyitáshoz, de egyszerűen lehetetlen, talán egy konvertálással orvosolható, de nem próbáltam. Ha sikerül a dolog, engem is érdekel a megoldás!

(#4197) plajos válasza rolmillion (#4195) üzenetére


plajos
aktív tag

iPAQ31x Image Explorer programmal az IGO BMP-formátumot alakítsd át sima RBG formátumra.
Ha változtatsz rajta és ugyanazzal a névvel visszamásolod a módosult verziót láthatod.

(#4198) kisspista


kisspista
senior tag

2011.01.12-i üzemanyag-áremelés (85 - 95 - diesel - gáz):
[Holtankoljak_POI_2011.01.13.ZIP]

[ Szerkesztve ]

(#4199) Hikvision


Hikvision
senior tag

Üdv Mesterek, Biztos volt róla szó, vissza is kerestem de konkrétumot én nem nagyon találtam. Tehát 8.3 ról most váltottam primo-ra, minden nagyon tuti, de a POI-adatbázissal nem boldogulok. 8.3-ban volt egy Hungary.poi file amibe minden benne volt ami nekem kellett, de primo-hoz nem találok hasonlót. Mit rontottam el? a segítséget előre is köszi!

20 éve a PH-n.

(#4200) kockazatos


kockazatos
tag

Szeretném kérdezni hogy saját kedvenc helyeket hogy tudok létrehozni? Vagy csak a kedvencekhez tudom adni és kész?

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.