Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#8001) axelbox válasza szanozs (#7998) üzenetére


axelbox
tag

ha más nem akkor marad ez a megoldás.Köszi a tippet!

(#8002) driver66 válasza Szanyo74 (#7975) üzenetére


driver66
csendes tag

Köszi Szanyo74 erre gondoltam, király vagy :DD

Esteleg valakinek NAVTEQ 2011 Q1 ftr???????

[ Szerkesztve ]

(#8003) DirectorX válasza kisspista (#7999) üzenetére


DirectorX
tag

Ha sikerülne a csere, azért előtte konvertáld át bmp-re a képeket valamilyen képnézegető progival ami tud konvertálni . Nem tudom miért de a képfeltöltő oldal átrakja png-re.

(#8004) Mawerik válasza Szanyo74 (#7975) üzenetére


Mawerik
tag

Ezer köszönet a munkádért! :R

"Minden ember megkopaszodik, csak nem mindegyik éli meg!"

(#8005) kuksa90 válasza driver66 (#8002) üzenetére


kuksa90
őstag

Moziba esetleg? Keress olyan fórumot, ahol engedélyezett a warez, ne ezt zárasd be.

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#8006) TRob1 válasza driver66 (#8002) üzenetére


TRob1
veterán

Most már hagyd abba a WAREZ-t, mert repülni fogsz (és nem csak a neved alapján, hanem lehetőséged se lesz új néven reggelni) A 11 hsz-ed kb fele warez!!! Az ilyen értetlen emberek miatt záratják be a fórumokat/oldalakat.

Vedd meg ami kell, ne itt kéregess!!!

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#8007) paroczi válasza kisspista (#7983) üzenetére


paroczi
csendes tag

Szia

Egy korábbi hozzászólásból ollóztam ki. A sys.txt-be kell beírni, nálam működik.

[other]
background_picture_0="Primo\gfx\nappal.jpg" - ennek a helyére beírod a Te nappali képed elérési útját
background_picture_4="Primo\gfx\ejjel.jpg" - ide beírod az éjszakai képed elérési útját

Üdv.:

[ Szerkesztve ]

Csabi

(#8008) zbabos válasza paroczi (#8007) üzenetére


zbabos
csendes tag

Csak megerősiteni tudom az elöttem hozzászólót.

(#8009) paroczi


paroczi
csendes tag

Pontosan ez volt az eredeti válasz

Kösz!
Akkor vagy a scheme-ben lévő color.ini-ben módosítod a következőt a Te képednek megfelelő elérési útra:

[other]
texture="gfx/day/texture.spr"
sun="gfx/day/sun.spr"
sky="gfx/day/sky.spr"
heightcolormap="dayheightcolormap.bmp"
background_picture_0="$sky0.bmp" - ennek a helyére beíros a Te nappali képed elérési útját
background_picture_1=""
background_picture_2=""
background_picture_3=""
background_picture_4="" - ide beírod az éjszakai képed elérési útját
sun_picture_0=""
sun_picture_1=""
sun_picture_2=""
sun_picture_3=""

vagy a sys.txt-be beírod a fentiből csak a két módosítandó sort:

[other]
background_picture_0="$sky0.bmp" - ennek a helyére beíros a Te nappali képed elérési útját
background_picture_4="" - ide beírod az éjszakai képed elérési útját

Csabi

(#8010) kisspista válasza paroczi (#8009) üzenetére


kisspista
senior tag

És ha eszerint járok el, akkor miben módosul a kinézet? Tudsz egy képernyőmentést mutatni működés közben? Érdekelne...

(#8011) paroczi válasza kisspista (#8010) üzenetére


paroczi
csendes tag

Szia

Íme a kép

Amint látod a háttérben a módosul csak a kép, de ez csak akkor látszik ha kellően megvan döntve a térkép.

Üdv.:

[ Szerkesztve ]

Csabi

(#8012) axelbox válasza paroczi (#8011) üzenetére


axelbox
tag

Ez teljesen jól néz ki.Egyébként használsz valamilyen sémát?Pl Szanyó féle autochangert?
Nekem most az van abban lenne jó kicserélni a hátteret erre a képre.

(#8013) kisspista válasza paroczi (#8011) üzenetére


kisspista
senior tag

Ez szép, tetszik! De gondolom minden tájnak, minden vezetési képernyőjén ez jelenik meg, független attól, hogy pl. Alföldön - ahol nincs hegy - is ez jelenik meg a háttérben, igaz?

(#8014) axelbox válasza kisspista (#8013) üzenetére


axelbox
tag

jó is lenne ha az aktuális helyet is figyelembe véve mindig más háttérképet adna :)

(#8015) paroczi válasza axelbox (#8012) üzenetére


paroczi
csendes tag

Szia

Igen pontosan a Szanyó féle cuccost használom, de a témacserélő funkciót nem használom, és itt említem meg nagy megelégedéssel.

Üdv.:

Csabi

(#8016) paroczi válasza kisspista (#8013) üzenetére


paroczi
csendes tag

Igen ez így igaz.

[ Szerkesztve ]

Csabi

(#8017) kisspista válasza axelbox (#8014) üzenetére


kisspista
senior tag

Csak erre meg már használni kell a támacserélőt..... ezt kijátszva lenne jó egy amolyan sémát használni, mint Jeno-Day, neki is szépek a színei, és összekovácsolni ezzel a tetszetőssel :)

(#8016) paroczi: DEM fájllal kéne összehozni, és akkor annak függvényébe rakná be a tájképet. Mindenesetre profi munka, tetszik!

[ Szerkesztve ]

(#8018) axelbox válasza kisspista (#8017) üzenetére


axelbox
tag

Igen,én is szeretném ha ezt sikerülne összehozni...

(#8019) axelbox válasza kisspista (#8017) üzenetére


axelbox
tag

A döntés és nagyítás értékek hogy vannak nálad beállítva?

(#8020) kisspista válasza axelbox (#8019) üzenetére


kisspista
senior tag

Alapbeállítás. Csak vezetés közben látszódik picit a háttér és az égbolt, de nem sokat. Manuálisan nem döntök rajta sohasem semennyit.

Neked hogy néz ki a vezető képernyőd?

[ Szerkesztve ]

(#8021) axelbox válasza kisspista (#8020) üzenetére


axelbox
tag

én is így szoktam,azért jobb ha a lényegből több látszik :)
Az enyém is olyan mint amit Paroczi belinkelt csak én Szanyo autochanger sémáját használom.Ott másik kép van.

[ Szerkesztve ]

(#8022) kisspista válasza axelbox (#8021) üzenetére


kisspista
senior tag

Pontosan. Ha hazaérek, ki fogom próbálni a témacserélő, már használtam, csak az a célom, hogy minél stabilabb és gyorsabb legyen a Primo, ezért minden felesleget kiszórtam belőle. Viszont Jenő-Day scheme-t használok, ami az égboltra felhőket tesz és szép a domborzati színvilága.

Szerk.:
Linkelsz egy képet?
Mekkora a készüléked teljesítménye és adatai?

[ Szerkesztve ]

(#8023) axelbox válasza kisspista (#8022) üzenetére


axelbox
tag

nekem stabilan fut az autochanger használata mellett is.

(#8024) axelbox válasza kisspista (#8022) üzenetére


axelbox
tag

(#8025) kisspista válasza axelbox (#8024) üzenetére


kisspista
senior tag

Látom összejött a képfeltöltés :) Épp borult az ég, pont aktuálisra tetted :)

[ Szerkesztve ]

(#8026) axelbox válasza kisspista (#8025) üzenetére


axelbox
tag

természetesen,mindig igazodik az időjáráshoz! :DD

(#8027) kisspista válasza axelbox (#8026) üzenetére


kisspista
senior tag

És azt hogy csinálod, manuálisan? :) Elég sok idő... :)

(#8028) axelbox válasza kisspista (#8027) üzenetére


axelbox
tag

a témacserélőben kiválasztod,majd újraindul és kész.

(#8029) kisspista válasza axelbox (#8028) üzenetére


kisspista
senior tag

Tudom, mert használtam már.... csak elég macerás mindig újra-újra beállítani. :)

(#8030) TRob1 válasza kisspista (#8029) üzenetére


TRob1
veterán

Viszont milyen királyság annak, aki nem navigálásra használja a kütyüjét, hanem játszadozni :B

¤ R'n'R ¤

(#8031) paroczi válasza kisspista (#8017) üzenetére


paroczi
csendes tag

Pontosítani szeretnék, mielőtt teljesen az én érdememnek tudnátok be, hogy ilyen lett a Primo-m.

A képet a #7933 DirectorX fórumtárs, a kép beillesztésének leírását a #1774 m.jeno fórumtárs hozzászólásából vettem. Annyi érdem az enyém, hogy összeraktam a kettőt.

Üdv.:

[ Szerkesztve ]

Csabi

(#8032) kisspista válasza paroczi (#8031) üzenetére


kisspista
senior tag

Természetes :)

(#8030) TRob1: elég sok infót tud Primo, nagyon látványos, én sem túloztam el idáig, de ez nagyon tetszik, én is felteszem :)

[ Szerkesztve ]

(#8033) kisspista válasza paroczi (#8011) üzenetére


kisspista
senior tag

Na hazaértem próbálgatom a navi képernyőn a sky0.bmp fájlt és skynight.bmp-t, de nekem nem akarja előhozni. Te, hogy tetted be, hogy működjön gfx nélkül? Milyen formátumban kell az elérési útvonalat megadni?

(#8034) ftti2


ftti2
csendes tag

Sziasztok!

A HNR(előre feldolgozott úthálózat)mit csinál pontossan?Az az mit vesztek,ha nem minden térképem ua. hanem más gyártótól is van és nem aktiv a HNR-em?
Köszi!

(#8035) kisferi


kisferi
tag

Sziasztok. Az X990-et próbálta valaki Primo-val?

(#8036) saratimi válasza DirectorX (#7964) üzenetére


saratimi
csendes tag

Szia!
Van 480x272-ben is ilyen kép:
sky0
sky_night

800x480?

[ Szerkesztve ]

(#8037) kisspista


kisspista
senior tag

Többé kevésbé sikerült beállítanom a megfelelő értékű, felhasználói nagyítást. Automatikus madártávlatot kikapcsoltam, mert engem idegesít, hogyha indulás előtt szeretnék valamit nézni a vezető képernyőn: rábökök, majd a térképet odébb húzom, akkor nem engedi a műveletet, egyszerűen visszaugrik a képernyő, s nem reagál pl. a zoom-ra sem!

Manuális beállítással, az alábbiak tapasztalhatóak:

Ez még mindig nem a végleges verzióm, még finomítok picit rajta, mert ha megyek Horvátországba, akkor keveset mutat a szép domborzatból, holott ezt a célt szolgálja a DEM fájl! :)

Viszont ami ennél is jobban idegesít: ma megint előjött az a probléma, amiről már korábban írtam: Primo 1.2, beállítok egy célállomást, s megakad a szoftver amódon, hogy se kilépni nem tudok belőle (nem dobja fel a "Biztosan kilép a ... szöveget", így ennek függvényében nem lehetséges), illetve az eddigi cél állomást sem tudom semmilyen módszerrel törölni! Save mappát is kiirtottam, de ennek ellenére még mindig valahol tárolja ezt az infót.
Ma már nem, de holnap nekiesek és megpróbálom felfedni, mitől lehet ez a hibajelenség!

(#8038) nzoli2 válasza kisferi (#8035) üzenetére


nzoli2
tag

Azén tudomásom szerint X990 csak Sygic Aurával kerül kereskedelmi forgalomba.
Ergo---->A kérdésre csak NEM lehet a válasz mert am. Warez, máshol kell megkérdezni...
:(

Üdv Zoltán

(#8039) kisferi válasza nzoli2 (#8038) üzenetére


kisferi
tag

http://www.arukereso.hu/gps-navigacio-c3548/wayteq/x990-p44821094/

(#8040) laktop válasza kisferi (#8039) üzenetére


laktop
tag

Épp erről beszélt Ő is.

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#8041) laktop válasza ftti2 (#8034) üzenetére


laktop
tag

Én próbáltam már párszor hnr-rel és nélküle is tervezni egy európai körutat, de pár másodperc különbség volt csak a tervezések között. Viszont ahhoz, hogy a hnr-ek aktívak legyenek, az összes térkép fájlnak fenn kell lennie, ami azt jelentheti, hogy nem minden esetben fér fel a kártyára minden fájl.

Én már nem használom. Ha az a pár (3-5) másodperc számít neked és országokon keresztül utazol rendszeresen, akkor használd, ellenkező esetben nem látom sok értelmét.

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#8042) ftti2 válasza laktop (#8041) üzenetére


ftti2
csendes tag

Köszi,világos!

(#8043) SzaboZE válasza kisspista (#8037) üzenetére


SzaboZE
addikt

Milyen készülékkel használod? Nekem Az X950-en és az X960-on sem jelzi rendesen az akkut. 100% után egyből 50, majd lemerüléskor 40% és kikapcsol a gép. A saját akku jelzője rendesen jelzi (mármint a WinCE-s), persze nem 1%-os felbontásban, hanem 10%-onként.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#8044) DirectorX válasza saratimi (#8036) üzenetére


DirectorX
tag

Majd elkészítem abba is, csak meg kell tudnom a méretét és kész is.

(#8045) kisspista válasza SzaboZE (#8043) üzenetére


kisspista
senior tag

Én Win Mo 6.1-esen használom Primo 1.2-t. Nálam akár 1% akkuig is le tud menni az akku töltöttsége, hogy a Primo még fut. Ez erősen készülékfüggő, a PNA-k nagy része nagyon gyenge és rossz minőségű akkuval kerül a piacra. Az állandó töltés (autóban szivargyújtós használat mellett) miatt a beépített akkuk teljesen meggyengülnek, tönkremennek ... lásd. laptop "szindróma" :)

[ Szerkesztve ]

(#8046) gaben válasza gaben (#7744) üzenetére


gaben
aktív tag

Van a Primo-ban gyári limit a POI-k számára vonatkozóan? Felkerül egy új POI, aztán a következő felvételekor az előző felülíródik. Van már benne vagy 100.
5let?

(#8047) kisspista válasza kisspista (#8037) üzenetére


kisspista
senior tag

A problémára a megoldás a következő: route.dat fájl törlése a SAVE mappából. Néha kiakad az útvonal-tervezéssel a szoftver, de lehet csak nálam. Eddig más nem nagyon írta, hogy találkozott volna ezzel a problémával.
Leírtam, hátha másnak is hasznos az infó.

(#8046) gaben: Továbbra sem tudni a választ, de szerintem nincs limit. Mit tartalmaz a 100 POI-d? Az elég soknak tűnik, nekem csak 2 saját van, de ez is sok :)

[ Szerkesztve ]

(#8048) kisspista


kisspista
senior tag

Sikerült összehozni DirectorX által közzétett sky0 felületet a vezető képernyőre!

Leírom a lépéseket, mert elég sokat szenvedtem vele, mire rájöttem - kis segítséggel -, mit, hova is kell pontosan másolni!
Tehát első sorban hozzunk létre a Primo könyvtárában egy ui_igo9\800_480 mappát. Ide kell másolni a sky0.bmp fájlt, majd duplikálni kell, és átnevezni a másolatot sky1, sky2 és sky3.bmp -re!
Ezen fájok a data.zip-be kénének, de mivel ehhez nem nyúlhatunk hozzá, ezért ui_igo9 mappa segítségével legálisan megoldható a "csere". Gondolom van másik megoldás is, pl. branding.zip-be építés, vagy skinbe, de ezekkel nem foglalkoztam még. :)

(#8049) kuksa90 válasza kisspista (#8048) üzenetére


kuksa90
őstag

Továbbá van olyan, hogy a napszakoknak megfelelően egyre alacsonyabbról süt a nap - és sötétedik....továbbá..stb. ;)

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#8050) kisspista válasza kuksa90 (#8049) üzenetére


kisspista
senior tag

Na az is érdekelne, tudsz linket rá?
Persze továbbra is témacserélő nélkül érdekel a megoldás.... :)

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.