Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#11001) bepe79 válasza laszlohu (#11000) üzenetére


bepe79
addikt

OK, thx a figyelmeztetést, bár jelenleg még prepaid (Domino) T-s kártyám van az i4-emben. Tervezek céges flottára váltani, de most még Dominos vagyok, és a Netstart-ot letiltottam külön SMS-el. ;)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#11002) kisspista válasza laszlohu (#11000) üzenetére


kisspista
senior tag

Ez nem teljesen van így: az A-GPS nem azt jelenti, hogy az internet segítségével tudja megmondani, hogy hol vagy, hanem egy 70 kb-os adatot tölt le a webről, mely tartalmazza az adott műholdak pontos helyzetét (a következő 7 napra), így nem kell a készüléknek eget rengető számításokba vergődnie.
Vannak olyan készülékek is (pl. SAMSUNG S5230), ami nem rendelkezik GPS vevővel, mégis Google Maps és folyamatos netkapcsolat segítségével meg tudja határozni a pontos helyzetedet. Ez nem keverendő az A-GPS fogalmával.....

[ Szerkesztve ]

(#11003) laszlohu válasza bepe79 (#11001) üzenetére


laszlohu
addikt

Más téma,
azért egy 184000 Ft - ba kerülő Iphone 4 - estől elvárható, hogy jól pozícionáljon, mint ahogy a jelek szerint meg is teszi.

(#11004) GrandeP válasza laszlohu (#11003) üzenetére


GrandeP
őstag

Mint ahogy az is elvárható h kommunikáljon bluetoothon más készülékkel, de sajnos ezt nem tudja...

Egy nagy bug halmaz... de qrva menő! :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#11005) Luissimo válasza GrandeP (#11004) üzenetére


Luissimo
veterán

Naja, (kínai kaja... )
itt még nem is mutattam??
sürgősen pótlandó:

[ Szerkesztve ]

(#11006) kuksa90 válasza Luissimo (#11005) üzenetére


kuksa90
őstag

Csodálom, hogy a "Greystone" miatt nem perel az Apple...lekerekített sarkok, sima felület... :F :)

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#11007) limara válasza gipsztigris (#10618) üzenetére


limara
csendes tag

Sziasztok nekem valahogy nem sikerül beállítanom,hogy Eszterke a Rétságot, ne Rétszág -nak mondja. Konkrétan hová kell beírni a ( "config_transform_tables_lua") -ba , én a legaljára írtam be, és a totalcommanderrel tömörítettem vissza.

(#11008) stancy válasza limara (#11007) üzenetére


stancy
tag

Ennél így néz ki a javítás:

{1,L"Cziffra",L"Cifra"},
{1,L"Corvin",L"Korvin"},
{1,L"Csáky",L"Csáki"},
{1,L"Eötvös",L"Ötvös"},
{1,L"Esterházy",L"Eszterházi"},

az első ahogy gyárilag benne van, a második ahogy hallani akarod.

{1,L"Rétszág",L"Rétság"},

szerk: nem írtad hogy 1.1 vagy 1.2-es.. ez 1.2-nél van így!

[ Szerkesztve ]

(#11009) limara válasza stancy (#11008) üzenetére


limara
csendes tag

Hát ez az ugyan így írtam be én is {1,L"Rétszág",L"Rétság"}, mégis Rétszág-ot mond
Egyébként Primo 1.2 használok

(#11010) stancy válasza limara (#11009) üzenetére


stancy
tag

próbáld az S-t duplán vagy külön. rét ság.. próbálgatni kell..

(#11011) Luissimo válasza limara (#11009) üzenetére


Luissimo
veterán

irdd be "sh"-val
"Rétshág" ;)
( vagy költözz el :DD

[ Szerkesztve ]

(#11012) limara válasza Luissimo (#11011) üzenetére


limara
csendes tag

Kisérleteztem sok féleképen, a legközeleb a Rétshág,ill. a Réthcság volt amikor az útvonal megtervezése után felolvassa a tervezett útvonalat. De amikor szimulációval próbálom és Rétságra ér akkor megint azt mondja hogy Rétszág. A másik problémám hogy a helységneveket beérkezéskor ill. elhagyásakor nem mondja Esztike, csak ha rákattintok a helységnévre.

[ Szerkesztve ]

(#11013) kuksa90 válasza limara (#11012) üzenetére


kuksa90
őstag

Rétschághoz nem értek, de ahhoz, hogy bemondja Esztike a helységneveket, ahhoz kellene hozzá egy pontos adatbázis is...Létezik egy hamvába holt kezdemény, de gyk használhatatlan.

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#11014) limara válasza kuksa90 (#11013) üzenetére


limara
csendes tag

OK. köszi mindenkinek a segítséget. Úgy látom van még mit fejleszteni az adatbázisán.

(#11015) gipsztigris válasza kuksa90 (#11013) üzenetére


gipsztigris
addikt

Hát nem tudom....nekem a ZoZo skinnel minden településnevet korrektül bemond. :-)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#11016) stancy válasza gipsztigris (#11015) üzenetére


stancy
tag

Én meg lenémitom a navit.. nekem ne kuruttyoljon senki.. néha rápillantok..érkezési idő, ilyesmik.. aztán kész. Épp elég azokra az infókra figyelni, ami valóban fontos..20-ad rangú hogy most beértem mucsaröcsögére, aztán meg elhagytam.. hisz ott a helységnév tábla az út mellett.

(#11017) gipsztigris válasza stancy (#11016) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ez most hogy jön ide? :-) Én azt mondtam, hogy korrektül mond mindent. Nem azt, hogy használom is. :F

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#11018) kuksa90 válasza gipsztigris (#11015) üzenetére


kuksa90
őstag

Nem használom a Zozo skint...avval bekarattyolja a kezdetet, véget automatikusan? :F
A "hol vagyok" funkcióval a "diMkaWA" bemondja, de nem automatikusan...

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#11019) gipsztigris válasza kuksa90 (#11018) üzenetére


gipsztigris
addikt

Beérek egy településre, és mondja a település nevét automatikusan.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#11020) stancy válasza gipsztigris (#11017) üzenetére


stancy
tag

hm? ezt csak megjegyeztem.. miért vetted magadra? csak a témához részben kapcsolódott.

(#11021) kuksa90 válasza gipsztigris (#11019) üzenetére


kuksa90
őstag

Akkor viszont én kérek elnézést...és alkalomadtán felpróbálom a Zozo féle skin(eket) is, bár a jelenlegivel meg vagyok elégedve. :R

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#11022) gipsztigris válasza stancy (#11020) üzenetére


gipsztigris
addikt

Mert nekem válaszoltál! :-)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#11023) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!
Használ-e valaki Sys Configurator programot a sys.txt szerkesztéséhez?

Melyik a legújabb verzió ami magyarul is tud?
Pillanatnyilag az 1.0 amit próbálgatok (tud magyarul is).

üdv

(#11024) gipsztigris válasza csferke (#11023) üzenetére


gipsztigris
addikt

1.2.1-es verzió Nem használ, de tud magyarul!.....és szvsz cart sem ér! Minek beleírni azokat a funkciókat amiket alapból is tud? A legjobb ha minél kevesebb dolog van a sys.txt-ben. :K

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#11025) GrandeP válasza csferke (#11023) üzenetére


GrandeP
őstag

Minek?

Sima txt.... 5 éves telefonom is le kezeli...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#11026) csferke válasza GrandeP (#11025) üzenetére


csferke
senior tag

Ja Te már 5 évesen is tudtad az összes parancsszavat ;]

(#11027) GrandeP válasza csferke (#11026) üzenetére


GrandeP
őstag

5 évesen, már win7-et komponáltam össze a mai formájára..

De h jön ez most ide? :U

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#11028) csferke válasza GrandeP (#11027) üzenetére


csferke
senior tag

Nem abban van a valami,hogy melyik text editort használod hanem, hogy mik a parancsszavak amiket be lehet/kell írni és azok mire valók, mit jelentenek, melyik beállításuk a legmegfelelőbb.
Egy mezei felhasználó honnan a bánatból tanulja meg ezeket a varázsszavakat??

Erre szolgál a SysConfigurator. Nem a parancsokat látod hanem szövegesen leírva a jelentés és vagy kipipálod vagy nem. Ennyi.
Azután már amikor kész a sys.txt akkor könnyebb belepiszkálni.

[ Szerkesztve ]

(#11029) stancy válasza csferke (#11028) üzenetére


stancy
tag

ha vásárolsz egy készüléket előre feltöltött programmal, neked semmi dolgod nincs sem a sys-ben, sem máshol.

(#11030) csferke válasza stancy (#11029) üzenetére


csferke
senior tag

Ezt ugyeeeee nem mondtad komolyan?? :Y

Akkor miről is regél ez a fórum?

(#11031) gipsztigris válasza csferke (#11028) üzenetére


gipsztigris
addikt

Minek abba belepiszkálni? Csak rontani tudsz a helyzeten! :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#11032) GrandeP válasza csferke (#11028) üzenetére


GrandeP
őstag

Ha segítség kell a piszkálásához, akkor inkább ne piszkáld! ;]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#11033) snowdog válasza csferke (#11030) üzenetére


snowdog
veterán

Akkor miről is regél ez a fórum?

Mielőtt ebbe a vitába belevágtatok, nem ártott volna tisztázni mi is a sys.txt szerepe, feladata. Talán sok értetlenség megszűnt volna. :)

A programot úgy írták meg, hogy minden beállítás alaphelyzetben a legtöbb feladatot ellássa, a tegtöbb igényt kiszolgálja. Ha bárkinek olyan igénye lenne, melyet a gyári beállítások nem biztosítanak, akkor szükséges valamilyen módosítást végrehajtani. Ezt ugyebár a program gépikódra lefordított részében igen nehéz lenne megvalósítani. Ezért (vagy talán a fejlesztők a saját munkájuk megkönnyítése érdekében, ezt nem tudom biztosan) létrehozták a sys.txt-t, ami egy egyszerű szöveges állomány. Az ide beírt parancsokat a program gépi kódra fordítja, magának az alapprogramnak a megváltoztatása nélkül.

Tehát nyugodtan kijelenthetjük, a program normális, alapszintű működéséhez a sys.txt semmiféle utólagos módosítására nincs szükség. De ha valaki nem a gyári beállításoknak megfelelő eszközt (pl. TMC vevő és hasonlók), vagy nem gyári beállításoknak megfelelő könyvtárszerkezetet használ (SD-n vagy a belső memóriában), akkor az ehhez szükséges módosításokat a sys.txt-ben adhatja meg.

És hogy visszatérjek az eredeti kérdésre. Miről is regél ez a fórum? Arról, hogy az itteni fórumozók 99%-a nem gyári programot, és nem gyárilag kialakított környezetben használ, hanem netről letöltött változatot, szinte csak olyan gépeken, melyeket a gyári verzió nem támogat (többnyire a Wayteq gépekre gondolok). Ezért szükséges a megfelelő értékeket megadni a sys.txt-ben. Többszöri moderátori figyelmeztetés ellenére szinte csak erről szól a topik. :D

(#11034) stancy válasza csferke (#11030) üzenetére


stancy
tag

Ezt halál komolyan mondtam. Semmi dolgod nincs a sys-ben.

És ez a fórum arról szól, (kellene hogy szóljon), hogy a menüben mit hogy kell állítani, és melyik funkció mit is csinál.

[ Szerkesztve ]

(#11035) focijoci


focijoci
csendes tag

Üdv! Zozo 1.2.12 skin. Fő menüben zene lejátszó gombra belső indul külső nem navi program fut figyelmeztetéssel, FM oké, BT gombra utazási képre vált. Mit kellene beállítani?
Wayteq x960bt. Köszi!

(#11036) istvan47 válasza focijoci (#11035) üzenetére


istvan47
senior tag

[bluetooth]
btappl="\ResidentFlash2\YFAPP\BlueTooth\BluetoothV4.exe"
[extprograms]
name4=Bluetooth
path4=\ResidentFlash2\YFAPP\BlueTooth\BluetoothV4.exe
icon4=6

sys txt-be írd be ezt!

( ͡° ͜ʖ ͡°) Iphone 13. つ ◕_◕ ༽つ

(#11037) joe444


joe444
csendes tag

Üdv.
Hogyan lehet primon a házszám méretét növelni?
gj_ak v3.10.0_day_zz6_silver.zip skint használok.

Előre is köszi.

(#11038) focijoci válasza istvan47 (#11036) üzenetére


focijoci
csendes tag

Hálás köszönet! :R
Mivel most tesztelgetek volna még kérdésem. Esztivel van gondom, mégpedig időnként felcseréli a jobbra és balra bekanyarodni tilost. Másik érdekesség tőle, hogy jelzi a vasúti átjárót az úton, áthaladás után pedig kameraveszély megszünt mondja. Viszza irányból kameraveszélyt mond. :F

(#11039) istvan47 válasza focijoci (#11038) üzenetére


istvan47
senior tag

Szia!

Ebben már nem tudok segíteni.
Mivel már nincs meg a készülékem !
De nekem nem rémlik hogy keverte volna a jobb vagy balt.
tény viszont ha a tts hangot használsz elég sok mindent mond és akkor is ha elhaladtál bemondja hogy megszünt :U

( ͡° ͜ʖ ͡°) Iphone 13. つ ◕_◕ ༽つ

(#11040) vavakika válasza focijoci (#11038) üzenetére


vavakika
csendes tag

Ha zavar akkor kapcsold ki.
beállítások/skin beállítások/figyelmeztetési beállítások/sebességmérő kamera beállítások
Itt kapcsold át audio-ra, vagy a TTS-hangnál vedd ki a pipát amelyik nem kell.

(#11041) focijoci válasza istvan47 (#11039) üzenetére


focijoci
csendes tag

Már eddig is sokat segítettél! De bízom benne, hogy a többi fórumozótól is kapok segítséget!
Visszatérve érdekes hogy nem mindig keveri a jobb és balt. Kipróbáltam ahol rosszul mondta ott a másik irányból közelítve jó volt. A másik dolognál pedig azt furcsálom, vasúti átjáróból elhaladás után kamera lesz és abból az irányból eleve kameraveszélyt mond valamint megszünt. Ott már nem is említ vasúti átjárót. Ugyan azon vasúti átjáróban.

(#11042) focijoci válasza vavakika (#11040) üzenetére


focijoci
csendes tag

Szia!
Tehát akkor evvel vagy együttélek vagy kikapcsolom?
Egyébként köszi!

(#11045) menyus100


menyus100
csendes tag

Sziasztok !
Kérdésem: Becker Z 100 port ill baud értékei ?
Választ előre is köszönöm.

(#11046) lacid90


lacid90
csendes tag

Sziasztok!
Keresek egy letölthető jó POI szerkesztőt (lehetőleg magyarul), amivel számitógépen lehet rendbe tenni a bejegyzéseket (ékezetek, nagybetük, telefonszám stb.).
Elöre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#11047) Armahun válasza lacid90 (#11046) üzenetére


Armahun
addikt

Például User POI Editor

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#11048) lacid90 válasza Armahun (#11047) üzenetére


lacid90
csendes tag

Ezt az oldalt én is megtaláltam, de hiányzik a link ahonnan lelehetne tölteni.

(#11049) Armahun válasza lacid90 (#11048) üzenetére


Armahun
addikt

google a barátod :)

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#11050) lacid90 válasza Armahun (#11049) üzenetére


lacid90
csendes tag

Köszi :C :C :C

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.