Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#9001) kisspista válasza m.jeno (#9000) üzenetére


kisspista
senior tag

Én WiFi-n szedem az adatokat, talán azért gyorsabb nekem, de ugyebár melyik PNA-n van WLAN?! :DD

(#9002) Lomas válasza kisspista (#8999) üzenetére


Lomas
tag

Köszönöm a választ!

BH >> Bosznia-Hercegovina akart lenni... elnézést a rövidítésért...

Nem tudom, ezen a forumon van-e valakinek olyan formátumú, vásárolt Primoja, ami tartalmaz Croatia tmc licencet. Barátom, google dob fel találatot, de gyanítom, nagyrésze fake. Sajna még nem volt időm mélyebben elmerülni a témában, abban sem vagyok biztos, hogy Horvátországban van TMC szolgáltatás... Illetve ha van, szükséges-e hozzá licence.
Csak tippelek: Ausztriára vonatkozólag amiatt találhattál TMC adatot, mert úgy tudom, ott léteznek ingyenes szolgáltatók is, nem úgy mint nálunk, ahol a primo megvásárlásával együtt kifizeted a Navi féle TMC licenszet is - nem véletlenül volt régebben annyi kérdés ahhoz kapcsolódóan hogy a primo TMC felülete "fizetős" utalást tartalmazott. De javítsatok ki nyugodtan, ha tévednék...
Szóval bárkitől örömmel venném az infokat Horvátország és BH TMC szolgáltatását illetően!

[ Szerkesztve ]

(#9003) dzson1 válasza kisspista (#9001) üzenetére


dzson1
tag

Megcsináltam a leírtak szerint éa lásd csodát KB 20 mp le is szedte az infókat :R :R :R
Létezik ,hogy az olasz-osztrák tmc dolgokat is leszedi ?? Mert mutat ilyen dolgokat is :F

[ Szerkesztve ]

Ki korán kel ,egész nap álmos .

(#9004) kisspista válasza Lomas (#9002) üzenetére


kisspista
senior tag

Igazából, ha végig autópályán mész a tengerpartig, akkor nincs szükség TMC adásra!
Helyette itt tájékozódj az aktuális forgalmi helyzetről: [link]
Én nem találtam még horvát TMC-ről infomációt; a határon tavaly levetették velem a radardetektort az ablakról, az idén már eldugtam. De felesleges, a pályán nincsenek fix trafik, s nem is igen szoktak mérni. Mégis sokkal biztonságosabb az autópályájuk, mint a mienk.

Elegendő a HR Speedcam txt fájlja, ami elég jól ismeri a mérőhelyeket, vagy legalább is ahol rendőrök szoktak állni; ha meg gáz van, Pánik gomb, és adatbázis törlése egy kattintással! :)

(#9003) dzson1: :D Előfurdulhat :)

[ Szerkesztve ]

(#9005) nemcso válasza kisspista (#8999) üzenetére


nemcso
senior tag

Köszi a leírást.
Nálam a kapcsolódás után rögtön indult a letöltés, kb 30 mp alatt lehozott 122 eseményt. :R

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#9006) dodo007


dodo007
csendes tag

Üdv. Mindenkinek!
1 segítséget szeretnék kérni,primo 1.2 esztike ujratervezés szüvegét szeretném átírni más szövegre ! hogyan kell? elöre is ksz! :W

(#9007) kisspista válasza nemcso (#9005) üzenetére


kisspista
senior tag

Nincs mit!

(#9006) dodo007: Egy kis szerkesztést vesz igénybe, de nem vészes!
Keresd meg a content\lang mappában a zip fájlt, majd keresd meg benne a i18n\Dictionary.lang fájlt. Ezt F4-el (Total Commander) nyisd meg, és keresd meg az alábbi részt: Recalculating...="Újratervezés…"

Írd át, amire szeretnéd, majd mentsd el a fájlt, és másold vissza - felülírva - a Dictionary fájlt az eredeti helyére! FONTOS: ne a készüléken csináld a műveletet, hanem számítógépen, és másold át a készülékre, mert különben elszáll "Megtelt a lemez!" felirattal!

[ Szerkesztve ]

(#9008) axelbox válasza kisspista (#9007) üzenetére


axelbox
tag

Szanyo legutóbbi skinjét próbáltad már?

(#9009) kisspista válasza axelbox (#9008) üzenetére


kisspista
senior tag

Letöltöttem, itt van előttem, de nem nagyon nyúltam még hozzá, de most felteszem pár perc múlva, s megnézem mit produkál!
Egyelőre a korábban szóban forgó betűtípussal szenvedek, de továbbra is vannak olvashatatlan részek, pedig csak a betű méretét kéne kicsinyíteni, eddig sikertelenül...

Te próbáltad a skint? Úgy hallottam, hogy nem kell kalibrálni a képernyőt, így anélkül fogom megpróbálni! :)

(#9010) dodo007 válasza kisspista (#9007) üzenetére


dodo007
csendes tag

:R

(#9011) Lomas válasza kisspista (#9004) üzenetére


Lomas
tag

Off: Köszönöm, de párszor már megjártam azt az utat. Még az "ősidőkben" is, amikor még Karlovacig volt csak pálya, utána meg végig a régi 1-es (vagy 5-ös?) főuton, egyszóval Plitvice felé. (Szigorúan papírtérképpel... ) Szerintem az új horvátországi pályás közlekedés annyira egyszerű, mondhatni primitív hogy nemhogy TMC, még Igo sem kell hozzá. A múlt évben Ithakán voltam, (1800 km) oda azért nem ártott...
Amúgy muszály Bosznia felé mennem, Sarajevoban is van szállásom. Meg egyre többen mennek arra, mert a horvát pályadíj árából bőven megvan az üzemanyagköltség, főleg, ha a Dél-Dalmát részekre mész. Horvátország sarló, avagy "vargabetű" formája nem igazán teszi előnyössé az arra történő közlekedést. Ja, és vannak erre vonatkozó időbeli összehasonlítások is: Pl: Makarskába többen írták az illetékes fórumokon, hogy hamarabb leértek Bosznián keresztül mint ha körbe pályáztak volna Horvátországon. Km-ben is jóval rövidebb. Nincs 230 kuna körüli (csak oda) pályadíj. Ja, és sokkal szebb, legközelebb fontold meg. És az sem mellékes, hogy a "bugybereki utakon" - már a horvát pálya egyszerűségéhez képest - arra aztán tényleg van lehetőség az Igo tesztelésére. Lefkadán tavaly a friss térkép bevitt egy olyan murvás útra, ahol egy kerítés volt az út vége... Pedig "jól követhetőre - avagy egyszerűre volt állítva, és nem mellesleg véletlenül sem volt pipa a földút mellett... aztán később megtudtam, már jó 3 éve elbontották azt az utat... :)

(#9012) axelbox


axelbox
tag

Igen próbáltam és éppen azért érdekelne nállad mit vállal?Sajnos nekem egyfolytában újraindul a készülék tőle.Már jeleztem neki,de kíváncsian várom a te tapasztalatodat vele.

(#9013) mulika


mulika
csendes tag

Na.....P.Lajos csinálj már egy jól működő Primo 1.2-t. Sokan várjuk!

(#9014) axelbox válasza mulika (#9013) üzenetére


axelbox
tag

Azt már megcsinálták,jól működik szerintem! :)

(#9015) kisspista válasza Lomas (#9011) üzenetére


kisspista
senior tag

A horvát autópályadíj Goricantól Ostrovicáig (Crikvenica, Jadranovo, Selce, Kraljevica ...stb.) 3.170 Ft. Nem olcsó, mert hazafelé megint ennyibe kerül! A legfontosabb, hogy bankkártyával fizess lehetőség szerint, mert a bank középárfolyamon, sokkal kedvezőbben jössz ki, mint ha készpénzzel egyenlítenéd ki az díjat.
Nekem pl egy 13.000 Ft-os tankolás, kb. 10.200 Ft-ba kerül, ha bankkártyával fizetek!

Mindig az INA kúton tankolok kint, jelenleg 9,56 kn a benzin, amit kártyával: 344 Ft, készpénzzel fizetve: 358 Ft (14 Ft / L különbség) Érdemes kártyával fizetni mindent!

[ Szerkesztve ]

(#9016) kisspista válasza axelbox (#9012) üzenetére


kisspista
senior tag

Feltettem, nekem nem indul újra, azonban a "Viszlát!" elköszönést elnyeli, és "Visz..." lesz belőle! :( Kicsit lassabb Eszter TTS reagálása...
E azért érdekes, mert mindkettőnknek ugyanazon készülékünk van! :)

[ Szerkesztve ]

(#9017) Szanyo74 válasza kisspista (#9016) üzenetére


Szanyo74
tag

Az újraindulás készülék függő! Ahogy sejtem a visszajelzésekből nem minden gép kezeli jól a .jpg fájlokat.
Azért választottam ezt mert sokkal kisebb helyet foglal el. De már készül a .bmp változat.
"Visz..." lesz belőle! - ez javítható bár nekem ez is jól műkszik.
A programból való kilépéskor írja át a betöltő kér elérési útját.

[ Szerkesztve ]

http://primosite.co.cc

(#9018) gipsztigris válasza kisspista (#9001) üzenetére


gipsztigris
addikt

Például a Wayteq N800-ban, és még amelyikben van SD Wlan kártya. Pölö az iPAQ 316-on nálam. :-))))

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#9019) Lomas válasza kisspista (#9015) üzenetére


Lomas
tag

Ja, az Istria környékére naná, hogy én is arra mennék, de én majdnem Dubrovnikg megyek Diesel árra nem emlékszel véletlenül (Amúgy az kb. 290 Ft Boszniában >> 2,2-2,3 KM)

[ Szerkesztve ]

(#9020) axelbox válasza Szanyo74 (#9017) üzenetére


axelbox
tag

mikor lesz kész? :DD

(#9021) kisspista válasza Szanyo74 (#9017) üzenetére


kisspista
senior tag

Mitől van a TTS hang késleltetés? Beköszönés és elköszönés?
Elmondod, hogy tudom javítani a Viszlát hangzást?

Illetve az érdekelne, hogy a [Zekton betűtípus], hogy oldható meg, hogy kicsit kisebb - de olvasható - legyen az összesítőkben (pl. üzemanyag kijelzés...stb.). Itt a hibás kép:

Esetleg még azt megnézhetnéd, hogy a iGO Primo v.1.2 (9.2.0.191493) verzióban miért nem érzékel szimuláció közben, a következő manőverre kattintás (távolságok és következő pontok)?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#9022) axelbox válasza kisspista (#9016) üzenetére


axelbox
tag

akkor tényleg nem tudom mi lehet a probléma... :(

(#9023) kisspista válasza Lomas (#9019) üzenetére


kisspista
senior tag

Dubrovnik-ba szigorúan repülővel! Nem utaznék annyit! :)

(#9017) Szanyo74: az útvonal tervezés, és szimuláció során Eszterke nem igen akar megszólalni, csak akkor, ha leállítom a szimulációt. Valami "gebasz" van! Kalibrálást kilőtem, de azt most visszateszem, mert a gombok lehet azért nem mennek! Pill.

(#9022) axelbox: TESZT! :D

[ Szerkesztve ]

(#9024) kisspista válasza Szanyo74 (#9017) üzenetére


kisspista
senior tag

Az elköszönés megjavult, az új Primoba is szükséges a bejegyzés:

[utility]
calibratefix=1

Enélkül nem beszél nálam navigálás közben, illetve elnyeli a "Viszlát" második felét. Az útiterv - második manőverre kattintás - is rendben van így!

ZoZo v1.2.7 skin nálam megy rendesen 800x480 felbontáson.

(#9025) kisspista


kisspista
senior tag

Hoho! Hogy mik elő nem kerülnek a Primo-ból! :D

Ez meg a Horvátországi statisztikám (hazafelé már kilőttem a navit, mert ismerős helyen már felesleges, ezért ilyen kevés a km):

[ Szerkesztve ]

(#9026) bakterka válasza Szanyo74 (#9017) üzenetére


bakterka
tag

Hali!Nekem a Jádén le kellet törölnöm a gyökérből az ui_igo9 mappát,így most megy!Előtte a hangválasztásnál lépett ki!De mér pont ott?Mi köze van a hangnak a jpg.-hez,vagy a bmp.-hez???

(#9027) m.jeno válasza kisspista (#9025) üzenetére


m.jeno
senior tag

A meglévő betűkészletet lekicsínyíteni nem lehet, illetve font szerkesztővel darabonként a számokat átírhatod, de elég macerás.
Mellékelek három másfajta betűtípust, letöltés után ki kell csomagolni és a két fájt csak be kell másolni a primo gyökerébe, illetve ha kell felül kell írni az ott lévő fájlokat,

1:
Innen letölthető.

2.
Innen letölthető

3.
Innen letölthető

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#9028) m.jeno


m.jeno
senior tag

A képeket elnézve, most tünt fel, hogy a jó kemény magyar forintunk helyet valami más fizetőeszköz szerepel, ezt. hol lehet átírni? :U

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#9029) dzson1 válasza kisspista (#9004) üzenetére


dzson1
tag

Ha a sys-ben be van írva ami az online letöltéshez kell, lehetséges ,hogy olyankor nem mükszik a sima tmc vétel ???????? :F :F :F

Ki korán kel ,egész nap álmos .

(#9030) kisspista válasza dzson1 (#9029) üzenetére


kisspista
senior tag

Akkor is működnie kell. Inkább a dll fájlokkal lesz a problémád.

(#9027) m.jeno: Köszönöm! Esetleg arra valami segítség, hogy lehet szerkeszteni a betűtípust, hogy kisebb legyen?

(#9031) hovajk: én is próbáltam, de ez a funkció valahogy nem működik!

[ Szerkesztve ]

(#9031) hovajk


hovajk
tag

Üdvözletem uraim . Tudna valaki tanácsot adni hogy müködtethető a TTS pro-nál a hangfelismerő rendszer . A mikrofon ikonja látszik , elő is hívható a funkció , de nem reagál semmire .

(#9032) gipsztigris válasza dzson1 (#9029) üzenetére


gipsztigris
addikt

Csak abban az esetben nem működik a sima TMC vétel, ha a tmc beállításoknál az Online TMC mellett ott a pipa. Olyankor CSAK az online adatokat fogadja.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#9033) m.jeno válasza kisspista (#9030) üzenetére


m.jeno
senior tag

Innen töltsd le a FontCreator-t, ha beírod keresőbe, akkor találsz magyar nyelvű leírást is, egyébként ingyenesen tölthető le.

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#9034) gipsztigris válasza m.jeno (#9033) üzenetére


gipsztigris
addikt

Az a baj, hogy a trial verzió nem engedi a módosítások mentését. ;)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#9035) kisspista válasza m.jeno (#9033) üzenetére


kisspista
senior tag

Köszi, megpróbálkozom vele! Amúgy Szanyo kolléga tuti tudja a megoldást a problémára, szerintem konfigurációval megadható, hogy mekkora méretben jelenítse meg a betűtípust.

A Ft pénznemet az Útvonalbeállítások\Jármű --> Beállítások menüpont alatt tudod megadni, ha jól emlékszem. Vagy pedig ott, ahol a km/h, illetve a fogyasztás kijelzését lehet beállítani (nincs előttem a navi).

(#9036) gipsztigris válasza kisspista (#9035) üzenetére


gipsztigris
addikt

Szerintem az ui_igo9/800_480/ui/templates_800_480.css-ben tudod a betűméreteket állítani.

Csak ebből gondolom:

fontsize_double: 52;
fontsize_title: 36;
fontsize_main_large: 30;
fontsize_main: 28;
fontsize_sec: 24;
fontsize_sec_twoline: 22;
fontsize_info: 18;
fontsize_inputfield: 32;
fontsize_popup: 65;
fontsize_keyboard: 32;

/* ;-gj fontsize */
fontsize_gjnexturn: 40;
fontsize_gjsecturn: 22;
fontsize_gjhousenr: 20;
fontsize_gjspeed: 33;
fontsize_gjmethod: 15;

Többek között. :-)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#9037) m.jeno válasza gipsztigris (#9034) üzenetére


m.jeno
senior tag

Igazad van, az enyém letöltés közben össze(fel)törődött.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#9038) gipsztigris válasza m.jeno (#9037) üzenetére


gipsztigris
addikt

Így szokott ez lenni! ;)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#9039) kisspista válasza gipsztigris (#9036) üzenetére


kisspista
senior tag

Megvárom Szanyo kolléga mit mond erre, mégiscsak ő a skin szerkesztője! :)
Azért köszi az infót!

(#9040) nyhcseta


nyhcseta
csendes tag

Akkor melyik megoldás a tuti a zöld útvonal értékek megjelnítéséhez (is) a Zekton betűtípus használatánál? :F

• Regisztrált 2006-01-19.

(#9041) kisspista válasza nyhcseta (#9040) üzenetére


kisspista
senior tag

A betűtípussal semmi baj, csak a skinben valószínűleg át kell írni egy részt, mivel más szabványra lett írva. Csak ez a rész zavaró, a többiben nem találtam hibát:

Ha megvan a pontos rész, melyben ezen infók betűméretének csökkentését lehet véghezvinni, akkor onnantól már gyerekjáték az egész. Sok teszt és próba, délután kicsit foglalkozom vele...

[ Szerkesztve ]

(#9042) Lomas


Lomas
tag

Sziasztok,

régebben valahol láttam olyan hozzászólást az online TMC-ről, hogy az adatokat a save mappában egy txt file-ba rögzíti, és tárolja az újabb frissítésig, avagy a vonatkozó txt file törléséig. Nekem gyönyörűen letölti az adatokat online, a géphez csatlakoztatva, illetve akár wifin is, azonban ha kilépek a primoból, az újabb indításkor üres a közlekedési info felület (0-ák vannak minden opciónál) A letöltött adatok mentéséhez valami sys bejegyzés kellene, avagy valamit nem pipáltam a menüben? GJA silver skint használok.

(#9043) nyhcseta válasza kisspista (#9041) üzenetére


nyhcseta
csendes tag

Áruld el légy szíves, hogy a #8994 hozzászólásodban, milyen skint használsz és hogy a betűtípust, hogy tudom megváltoztatni? (a zekton.rar-t letöltöttem, a két ttf-et, hova rakjam, mit módosítsak?)

• Regisztrált 2006-01-19.

(#9044) gipsztigris válasza nyhcseta (#9043) üzenetére


gipsztigris
addikt

Berakod a gyökérbe a két ttf-et és GO!....de először meghamisítod a Zektont tahoma.ttf és tahomabd.ttf-re. :-)

Vagy kérsz valakitől fake Zekton/tahoma ttf-et.

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#9045) kisspista válasza nyhcseta (#9043) üzenetére


kisspista
senior tag

Szanyo kolléga skinjeit használom mindig, Rob Primo Branding 1.7 színes POI készlettel!
Most ZoZo 1.2.7 van fent a készüléken.

A Zekton betűtípust nevezd át TahomaBD.TTF és Tahoma.TTF-re a két fájlt értelemszerűen, és tedd a Primo gyökérkönyvtárába. Ennyi az install :)

(#9042) Lomas: én emulátoron tapasztaltam ezt a jelenséget, hogy a save mappában lévő fájlok mérete 0-ra változik. elképzelhetőnek tartom, hogy a Clear SAVE játszik a dologban, de Primo 1.2-ben nem emlékszem ilyen funkcióra. Habár a utility mappában benne van az ehhez szükséges fájl.
TMC adás nálam 2 bekapcsolást követően jelenik meg; aztán már nem tölti vissza rendesen. Amúgy tényleg txt-ben tárolja ezen információkat!

(#9046) nyhcseta válasza kisspista (#9045) üzenetére


nyhcseta
csendes tag

köszönöm gipsztigrisnek és Neked is! :R

• Regisztrált 2006-01-19.

(#9047) axelbox


axelbox
tag

Témacserélő működésével kapcsolatban tudna segíteni valaki?
Amikor az időjárásnál kiválasztok egy másikat és újraindul a készülék,akkor az alábbi hibával leáll és nem indul újra.

Themchanger V2

Ce Themchanger n'est compatible gu'avec un skin prévu pour Primo 1.1 ou 1.2 !!!
Aucun exécutable Primo 1.1 ou 1.2 n'a été trouvé

Vélhetően valami verzió hiba,de hogyan lehet ezt orvosolni?

[ Szerkesztve ]

(#9048) kisspista válasza nyhcseta (#9046) üzenetére


kisspista
senior tag

Ha esetleg játszadoznál / tesztelnéd a [#9036 hozzászólásban] leírtak szerinti font módosítással, és esetleg eltalálnád a megfelelő értéket, hogy minden látható lenne - a zöld mezőben is -, akkor kérlek oszd meg velünk, s azt én is nagyon megköszönném!

(#9047) axelbox: azt nekem is kiírta, amikor teszteltem, s emiatt nem indult úja. De ha manuálisan elindítod újból a szoftvert, akkor gond nélkül cseréli a témát! :)

[ Szerkesztve ]

(#9049) axelbox válasza kisspista (#9048) üzenetére


axelbox
tag

Szanyo ezt írta rá megoldásnak,de nem értem pontosan mire gondolt :

utility version.ini-be írd be az új verziószámot
Neked ez mond valamit?

Én ez egész version.ini-t lecseréltem,de ezzel együtt megmaradt a hiba. :(

[ Szerkesztve ]

(#9050) kisspista válasza axelbox (#9049) üzenetére


kisspista
senior tag

Azért kell beírni az új verziószámot, mert lehetséges, hogy nem kompatibilis az új Primo.exe-vel a témacserélő és hibaüzenetét ezért dobja fel. Ha beírod, akkor lehet jó lesz: egy próbát megér!

Szerk.:
Primo\utility\version.ini fájlt megnyitod szerkesztésre, és az ott található formátumban, beírod az új verziószámát és pontos típusát. Nincs előttem a navi, nem tudom mi a formátum!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.