Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92451) _Petya_ válasza _Petya_ (#92449) üzenetére


_Petya_
őstag

No, megvan a megfejtés, nem is bele való ez a kijelző, ezért nem megy a fényerő állítás. Szóval újra kihívom a szervizt, hogy ezúttal bele való kijelzőt hozzon.

Egyébként, van tapasztalatotok helyszíni TP szervizzel? Csak mert akit hívtam, teljesen kókler volt, rommá barmolta a kijelző keretét, (bár, azt ígérte legközelebb hoz másikat), és mint most kiderült, még rossz panelt is hozott... bővebben itt: [link] ha valakit érdekel.

Ilyenkor a Lenovo Magyarországgal lehet valamit tárgyalni, ha esetleg nem lesz együttműködő a szerviz, vagy nem cserélni az általa elbarmolt műanyag elemeket? Lehet valahol panaszkodni a szervizes partnerek munkájának a minőségével kapcsolatban?

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#92452) Tikakukac válasza _Petya_ (#92451) üzenetére


Tikakukac
titán

Azt oszt' azt meg hogyan. Hát akkor meg valami más kapta meg azt ami ebbe való, géphez van társítva az alkatrész.

Human nálam kopi eddig jó volt, igaz, én már előre jeleztem, hogy mi a helyzet, el szoktunk szórakozni ha kijönnek néha.

Gondod nem lesz, lesz az cserélve. Most nem tudom hogyan van, Delleseknél van visszajelző form amit mailben küldenek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#92453) RoboGuru válasza csubuka (#92446) üzenetére


RoboGuru
tag

Aliexpressen 10k-ból már újat kapsz és a T500-hoz való is jó hozzá!

www.rendszerguru.hu

(#92454) ggabor55


ggabor55
csendes tag

Sziasztok!
Thinkpad x230 (2325-Y12) típusú notebookom van, Win10. 3 hónapja vettem, alig használt állapotban, semmi gond nem volt vele. Az utóbbi időben azt vettem észre hogy érdekesen működnek a nyíl billentyűk. Ha egymás után kb. 5-ször gyorsan lenyomom a lefelé nyilat, akkor a kurzor akkorát ugrik lefelé mintha a Page Down billentyűt nyomnám le. A jobb nyíllal is hasonló a helyzet, ha egymás után gyorsan lenyomom akkor a sor végére ugrik (mintha az End gombot nyomnám meg). Több programban is próbáltam (MS Word, Notepad++, InteliJ IDEA), mindenhol megjelenik a jelenség. Elindítottam a win-t Safe Mode-ban, de akkor se változott semmi. A billentyűzet (szerintem) nem volt leöntve, nem is koszos. Ha USB-ről bootolok Ubuntut, akkor is megjelenik a hiba, viszont ha USB-s billentyűzetet használok akkor nem. Kb. 2 hete jelent meg a hiba, mit tegyek? Köszi

(#92455) _Petya_ válasza Tikakukac (#92452) üzenetére


_Petya_
őstag

Na, hát ez érdekes, most a szerelő megerősítette hogy 04X0394 FRU számú kijelzőt kaptam, az eredeti 04X4932 volt.
Ez alapján a 04X0394 nem jó hozzá, viszont az online alkatrész kereső
lehozza alternatívának:

Na most ilyenkor ki a hülye? Most egyébként ott tart az ügy, hogy komplett kijelzőt kapok, burkolattal egybeépítve, nem tudni milyen FRU számmal. Lehetséges, hogy rosszul szerepel a Lenovo-nál, hogy jó hozzá ez a kijelző, ezért hoztak ilyet?

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#92456) adika4444 válasza ggabor55 (#92454) üzenetére


adika4444
addikt

Nekem egy HP 2570P-n volt hogy a lefelé nyíl nem érzékelt aztán néha 2-t, 3-at is. Szerintem billcsere lesz a dolog vége. Bár ha egyszeri megnyomásra mindig érzékel, akkor egy BIOS gyári értékekre állítást próbálj meg, de sztem hw-os oldalon lesz a defekt.

üdv, adika4444

(#92457) csubuka válasza RoboGuru (#92453) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi, az eladónév gyanúsan hasonló az ebay és az ali között, az alis kicsit olcsóbb.Meglátom, hogy itthon lehet-e valamit szerezni és születik egy döntés majd hamar. :)

[ Szerkesztve ]

(#92458) RoboGuru válasza _Petya_ (#92455) üzenetére


RoboGuru
tag

A thinkpad ugyanúgy kényes a kijelzőre mint a WLAN kártyára! Az EDID adatmező határozza meg melyik panel kompatibilis. Valószínű az eszközkezelőben még a régi kijelző illesztőprogramja van, ezért elkell távolítani és az új panelét felrakni. Ezzel a progival lehet csinálni inf fájlt, ha esetleg az automatikus telepítés nem hozna eredményt!

www.rendszerguru.hu

(#92459) Tikakukac válasza _Petya_ (#92455) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha tied az első ilyen kijelzőcsere, akkor igen. Mivel ez nyilván nincs így, ezért ott más gubanc lesz :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#92460) _Petya_ válasza RoboGuru (#92458) üzenetére


_Petya_
őstag

BIOS-ban sem megy a fényerő állítás, így biztos hogy oprendszer független a probléma.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#92461) RoboGuru válasza _Petya_ (#92460) üzenetére


RoboGuru
tag

Ezt arra az esetre írtam ha megfelelő panel kerül bele, de windows alatt ezek után sem működne.

www.rendszerguru.hu

(#92462) _Petya_ válasza RoboGuru (#92461) üzenetére


_Petya_
őstag

Értem, köszönöm! Abban maradtunk, hogy visszahozza az eredeti panelt is és megnézzük azzal megy-e :)

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#92463) tothd1989


tothd1989
tag

Sziasztok! Adott lenne egy R60 amin windows 7 ultimate (32bit) alól frissíteni akartam a biost. Le is futott, újra indult a noti, de bootlogo után megállt. Kb 5-10 tétlenség után áramtalanítottam mivel nem reagált semmire. Azóta ha bekapcsolom nincs kép, hdd pörög, dvdrom olvas, gigabit is világít,proci - ram melegszik, egyedül az usb tűnik halottnak. A kérdésem az lenne, hogy vissza lehet e még hozni az élők sorába? Ha volt már ilyen kérdés, akkor előre is bocs, de mobilról az első 2000 hsz-ig jutottam el.

Pc: Ryzen 9 5900x, ASUS Rog Strix B550-A, Corsair Vengeance RT 4x16GB 3600mhz CL16, THERMALTAKE TH360 ARGB Sync Snow Edition, Gainward RTX3070TI, Corsair RM1000X, Kingston 500GB M.2 NVMe, Crucial 1TB M.2 NVMe, 2x AKASA VEGAS AR7 Kit, Lian Li O11D EVO. Mobil: Iphone 14, Redmi Note 9 pro.

(#92464) Tim82 válasza tothd1989 (#92463) üzenetére


Tim82
nagyúr

Pontosan hogyan végezted el a BIOS frissítést? D-Sub csatlakozóval külső monitoron ad-e esetleg képet bekapcsolás után?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#92465) tothd1989 válasza Tim82 (#92464) üzenetére


tothd1989
tag

Hivatalos Lenovo r60 bios frissitővel. Windows alól. Csak vga és svideo kimenetem van, viszont külső monitorom sincs :/ Próbáltam a hivatalos bios frissítő isot ki írni és rá frissíteni, hátha, de semmi. Akksi kivevős elem zárlatozás megvolt. 10x bekapcsoló gombos trükköt is próbáltam :(

Pc: Ryzen 9 5900x, ASUS Rog Strix B550-A, Corsair Vengeance RT 4x16GB 3600mhz CL16, THERMALTAKE TH360 ARGB Sync Snow Edition, Gainward RTX3070TI, Corsair RM1000X, Kingston 500GB M.2 NVMe, Crucial 1TB M.2 NVMe, 2x AKASA VEGAS AR7 Kit, Lian Li O11D EVO. Mobil: Iphone 14, Redmi Note 9 pro.

(#92466) RoboGuru válasza tothd1989 (#92463) üzenetére


RoboGuru
tag

Azt már csak így lehet feléleszteni:

www.rendszerguru.hu

(#92467) tothd1989 válasza RoboGuru (#92466) üzenetére


tothd1989
tag

? Kuka? Ha igen, esetleg valakinek olcsóban r60 alaplap procival? Vagy másik ddr2 - és típus?

Pc: Ryzen 9 5900x, ASUS Rog Strix B550-A, Corsair Vengeance RT 4x16GB 3600mhz CL16, THERMALTAKE TH360 ARGB Sync Snow Edition, Gainward RTX3070TI, Corsair RM1000X, Kingston 500GB M.2 NVMe, Crucial 1TB M.2 NVMe, 2x AKASA VEGAS AR7 Kit, Lian Li O11D EVO. Mobil: Iphone 14, Redmi Note 9 pro.

(#92468) RoboGuru válasza tothd1989 (#92467) üzenetére


RoboGuru
tag

Nem kuka, csak keresned kell valakit a környéken aki mondjuk pár üveg sör ellenében megoldja! :)

www.rendszerguru.hu

(#92469) RoboGuru válasza koxkids (#92447) üzenetére


RoboGuru
tag

A wlan illesztőprogramja küldi a kék halálba! Próbáld meg másikkal!

www.rendszerguru.hu

(#92470) tothd1989 válasza RoboGuru (#92468) üzenetére


tothd1989
tag

Ez eléggé úgy hangzik hogy tudod a megoldást ;) a vidiben dolgozol, talán én is meg oldhatom ha tudom mit kell csinálni

Pc: Ryzen 9 5900x, ASUS Rog Strix B550-A, Corsair Vengeance RT 4x16GB 3600mhz CL16, THERMALTAKE TH360 ARGB Sync Snow Edition, Gainward RTX3070TI, Corsair RM1000X, Kingston 500GB M.2 NVMe, Crucial 1TB M.2 NVMe, 2x AKASA VEGAS AR7 Kit, Lian Li O11D EVO. Mobil: Iphone 14, Redmi Note 9 pro.

(#92471) RoboGuru válasza tothd1989 (#92470) üzenetére


RoboGuru
tag

Megtudom én is csinálni, de nem magamra gondoltam :)! Mivel szinte biztos hogy távolsági akadálya van!
Amúgy egy ilyen műveletről lenne szó.

www.rendszerguru.hu

(#92472) tothd1989 válasza RoboGuru (#92471) üzenetére


tothd1989
tag

Hát nem tudom, én Székesfehérváron vagyok helyileg.

Pc: Ryzen 9 5900x, ASUS Rog Strix B550-A, Corsair Vengeance RT 4x16GB 3600mhz CL16, THERMALTAKE TH360 ARGB Sync Snow Edition, Gainward RTX3070TI, Corsair RM1000X, Kingston 500GB M.2 NVMe, Crucial 1TB M.2 NVMe, 2x AKASA VEGAS AR7 Kit, Lian Li O11D EVO. Mobil: Iphone 14, Redmi Note 9 pro.

(#92473) RoboGuru válasza tothd1989 (#92472) üzenetére


RoboGuru
tag

Az is csak 400km :)

www.rendszerguru.hu

(#92474) tothd1989 válasza RoboGuru (#92473) üzenetére


tothd1989
tag

Annyit nem ér a gép :/ Pedig kár érte, tokkal vonóval vitte a win10et egyetlen maggal :) Tehát, így érvényes a korábbi kijelentésem, ha valaki megválna egy ilyen alaplaptól, notitól vagy más ddr2es ThinkPadtől, akkor vevő lennék rá.

Pc: Ryzen 9 5900x, ASUS Rog Strix B550-A, Corsair Vengeance RT 4x16GB 3600mhz CL16, THERMALTAKE TH360 ARGB Sync Snow Edition, Gainward RTX3070TI, Corsair RM1000X, Kingston 500GB M.2 NVMe, Crucial 1TB M.2 NVMe, 2x AKASA VEGAS AR7 Kit, Lian Li O11D EVO. Mobil: Iphone 14, Redmi Note 9 pro.

(#92475) Tikakukac válasza tothd1989 (#92474) üzenetére


Tikakukac
titán

Majd írok privit, kiderült nálam megint több gép van mint kéne...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#92476) RoboGuru válasza tothd1989 (#92474) üzenetére


RoboGuru
tag

Esetleg itt megkérdezheted még a bios írást! Ha jól tudom van Fehérvári is aki megtudná oldani neked!

www.rendszerguru.hu

(#92477) Csepi95


Csepi95
csendes tag

Sziasztok!

Computracet BIOS-ból hogy lehet eltávolítani? Sok olyan eladó gép van fent online (külföldi oldalak), amik rendelkeznek ilyen védelemmel.

The real music is from Basildon

(#92478) Tikakukac válasza Csepi95 (#92477) üzenetére


Tikakukac
titán

Esélyesen azért vannak fent, amiért szoktak a hasonló bios jelszavas gépek, kis hibás dolgok és egyéb tuti vételek. Szopókának.

Amit én tudok az minimum kér kis telefonálgatást, meg nyilván olyan dolgokat amik neked nem lesznek meg. Lapcsere az kezdetnek okay.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#92479) Uzi74


Uzi74
senior tag

Jól látom, hogy az X270 is csak 16 GB ramot tud fogadni, ThinkPad 13 az egyedüli a méretben ami tovább bővíthető? (t440p/i7-4800mq mellé hordozós gépnek vennék valami kisebbet, a dell XPS 13 (i7/512ssd/16ram/fhd) van még versenyben

Több VM miatt jó lenne ha nem 16 GB lenne a max - ha ilyen nincs akkor X270-t vagy XPS 13-t vennétek?

(#92480) yodamastah válasza Uzi74 (#92479) üzenetére


yodamastah
őstag

A méret mérvadó vagy a súlya? Ha csak a súlya, akkor T470s. Könyebb mint az X270 és 24giga a max RAM. Kérdés elég-e az akki udeje (6-7 óra netezős használattal). 14es monitor nagy plusz szerintem.

Dell xps 13-nál megszabadultak már a fhd monitor kikapcsolhatatlan automata fényerő állítgatásától? Egyébként jó választás, ha elég a 13.3, ennél kompaktabb gépet nem nagyon találni.

[ Szerkesztve ]

(#92481) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok!

Egy X230-at be lehet csattintani egy Series 3 dokkolóba (4337)?

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#92482) Tim82 válasza mobal (#92481) üzenetére


Tim82
nagyúr

Bele, csak Lenovóék szokás szerint kihagytak valamit a dokkoló leírásánál.

[link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#92483) Uzi74 válasza yodamastah (#92480) üzenetére


Uzi74
senior tag

Inkább a méret a lényeg, tipikus use case, hogy tömegközlekedésen a combomon a táska, azon a Notebook, a 14-es t440p már eléggé túlnyúlik, magasra ér, csúszkál. Próbáltam egy miix 310-et (fhd), méretileg teljesen jól használható volt, csak az emmc/atom proci nagyon lefogta, 2-3 megálló volt egy java fordítás :)
Akkuidő elég lenne, napi 1-1,5 óra ingázást kell kibírjon rendesen meghajtva. 470s elgondolkodtató, 3-3cm-el nagyobb minden irányban, köszönöm a tippet

1550Eur-ós akció van a max felszereltségű (nem QHD) XPS-re, ez mozgatta meg a fantáziám...

(#92484) Vasy09 válasza Vasy09 (#92431) üzenetére


Vasy09
őstag

Csak gondoltam leírom a megoldást, hátha valaki szintén belefut!

Bújva a fórumokat (külföldi), rá leltem a megoldásra. Szoftveres gond volt a hanggal, mivel ubuntu alatt szépen ment gond nélkül! A megoldás pedig az lett, hogy az eszközkezelőben, az audió résznél az "intel megjelenítő hang" nevezetű illesztőt le kell tiltani, mivel ez a szerencsétlen állandóan használta a hangot és így nem engedte, hogy a gyári illesztőprogram működjön! :U

Szóval nálam (is) ez hozta meg az eredményt! :K

Gamertag: Vasy09

(#92485) mobal


mobal
MODERÁTOR

Nem szívesen de lehetséges, hogy gépet váltanék. T430-ról X230 vagy esetleg egy Latitude E6230?

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#92486) fattyu válasza mobal (#92485) üzenetére


fattyu
veterán

szerintem x230 inkább.

6230 nak a hűtése eléggé nem bírta a 3360at. nonstops sivított.

nyilván csodát nem lehet tenni 12.5es házban de a mostani x230t-m i7el is csendesebb.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#92487) btudos válasza mobal (#92485) üzenetére


btudos
veterán

Ha használod a trackpointot, szereted a T430 billentyűzetét és nem zavar, ha csendben van a gép, jó választás az X230. E6230-cal csak futó kalandom volt, arról nem tudok okosat mondani.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#92488) HSM


HSM
félisten

A mai napon ünnepélyesen elegem lett a DPC-ből. Úton egy Killer Wireless-N 1102-nek megfelelő Atheros kártya. Kíváncsi leszek...
Köszönöm a tippeket Tim82-nek. :R Végül nem a 3:3-as lett, az horror drága, jó lesz nekem 2:2-vel is hatodannyi pénzért... Barátnő 2:2-es Intel 6205 kártyája is vígan hozza 5Ghz-en a 100MBit magasságát, azzal én már full jól elvagyok. A DPC gyógyuljon csak meg. :D Whitelist mentes BIOS pipa már régóta. :)

[ Szerkesztve ]

(#92489) sutszi válasza HSM (#92488) üzenetére


sutszi
veterán

Melyik ez a kártya?

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#92490) HSM válasza sutszi (#92489) üzenetére


HSM
félisten

[link]
És elvileg Toshiba notiból bontva. Remélem, nem vmi speckó a rádió kikapcsolása, és menni fog az is TP-ben. Ha mást nem, szoftveresen.

(#92491) Pubszon válasza HSM (#92488) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem 6205 van, ~130Mbps-ot tud 2.4Ghz-en, ami bőven elég WiFi-hez. :)
Főleg, hogy a netem 50Mbps. De a belső LAN háló Gigabites lesz, mivel úton van 3db Dlink DIR655 a jelenlegi 1db-hoz. :D
Összesen 3db kell(nagy az ingatlan), de olcsón jutottam hozzájuk. :)

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#92492) HSM válasza Pubszon (#92491) üzenetére


HSM
félisten

Nálam a 2,4Ghz teljesen felejtős, olyan zaj van, hogy teljesen használhatatlan sebességre. :) Giga LAN-on teljesen jó, de ha nem a dokkban van, hanem mondjuk a kanapén támad kedvem kicsit videózni vagy zenét hallgatni, akkor marad a wifi. A sebesség nagyon jó most is, 6300-as van benne most, simán hoz 5Ghz-en 100-200 Mbitet, attól függően hol tesztelem a lakásban, de nem is ez a baj, hanem hogyha működik borzalmas a DPC latency, és ez nálam nem akart megbízhatóan megjavulni. Bármi kicsit is dolgozik a háttérben, pl. egy update, akkor máris agyon van vágva a pihenésem, akár ha csak egy kis zenét hallgatnék akadozások nélkül.... Ma pl. megint ilyenje volt, miután altatásból ébresztettem: [link]. Van egy sejtésem, hogy a Lenovo-s System Update ügyködhetett a háttérben, mert kért pár engedélyt a tűzfal, de ez akkoris nevetséges. :)

[ Szerkesztve ]

(#92493) Pubszon válasza HSM (#92492) üzenetére


Pubszon
veterán

Ez tényleg katasztrofális. :F

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#92494) Tim82 válasza mobal (#92485) üzenetére


Tim82
nagyúr

Még praktikus szempont:

- X230-ba mehet mSATA SSD, E6230-ba nem. (Valamiért Dell-éknél csak Haswell generációtól van ilyen feature.)

- X230-ba nem mehet AC-s wifi egykönnyen, gyárilag nem volt opció és macerás nagyon bármiféle whitelist-mentes BIOS telepítési kísérlet. E6230-nál meg igen, legfeljebb driver gondok lesznek, de azok valószínűleg megoldhatóak.

- Az E6230 iszonyat könnyen szerelhető, egy tisztításért nem kell kibontanod az alaplapot, mint az X230-nál. Kb. csak lecsavarozod az alján lévő nagyobb szervízajtót hozzá.

- IPS panel mindkettőbe mehet (ha jól emlékszem, az én Tikakukactól az X220-ba vett IPS panelem éppenséggel eredetileg E6230-hoz való cserepanel - mókás, mert gyárilag viszont nem volt opció, ha jól emlékszem).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#92495) mobal válasza Tim82 (#92494) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

x230 kéne és szigorúan inteles.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#92496) Tim82 válasza mobal (#92495) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ebben az esetben felesleges volt a korábbi kérdésed. (Btw, nem mintha lenne dedikált GPU-s vagy AMD, VIA, esetleg ARM procis X230... ;] )

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#92497) mobal válasza Tim82 (#92496) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ja téll, abból nem készült.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#92498) Fkris


Fkris
őstag

Sziasztok!

T430-as gépemhez kéne lassan valami akkumulátort szereznem, mert 53%-os a teljesítménye a powermngr szerint.

Mennyibe van egy új/újabb, jó/jobbállapotú akksi?
Van valami spéci utángyárott cucc?

Az se baj, ha 9 cellás, de a 6 is bőven jó lenne :)

Köszönöm a segítséget !

ui.: Ujjlenyomat olvasóssá átalkítás bonyolult?
Mennyire érné meg? Igazából csak kényelmi szempontból kéne, "feloldáshoz" használnám.

Üdv:

Kristóf

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#92499) fattyu válasza Fkris (#92498) üzenetére


fattyu
veterán

ha a palmresten ott a helye akkor nem bonyi csak a modult kell megrendelni kb, esetleg a szalagkábel ha gyárilag nem az elosztósat tették bele. ha nincsa helye sem a palmresten akkor annak a cseréjével együtt már lehet nem éri meg de ezt neked kell tudni.

Akkut nem tudom. a gyáriak drágák még mindig.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#92500) Fkris válasza fattyu (#92499) üzenetére


Fkris
őstag

Sajnos nincs helye a palmrestben:/

Utángyártott Akksi nincs, ami nem vészesen drága és nem is rossz a minősége?

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.