Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91251) HSM válasza Solten (#91250) üzenetére


HSM
félisten

A szomorú helyzet, hogy nekem ezt win7-en produkálja.... :D

De köszi a tippet, ha esetleg feljebb lépek OS terén, ki fogom próbálni. :R

(#91252) azbest válasza Solten (#91250) üzenetére


azbest
félisten

a kapcsoló azt jelenti, hogy ne keresen wifi hálózatot, ha már fel van valahová kapcsolódva. Miért kellene lan-hoz ilyet állítani? :U

(#91253) Solten válasza azbest (#91252) üzenetére


Solten
addikt

Ja igen. Utolso mondatot kerlek ignoraljatok mert hulyeseg... :B (bocsanat, kapkodva irtam, rohannom kell meloba'...)

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#91254) Pubszon válasza Solten (#91250) üzenetére


Pubszon
veterán

Holnap gép előtt én is át nézem, úgy látom, hogy a 6205-öt is érinti.
Köszi! :R

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91255) minionair


minionair
csendes tag

Egy lenovo L430 laposba milyen ssd erdemes venni? Lehet beletenni ugy hogy a hdd is benne maradjon? Sata3 vagy msatasak a jobbak?, vagy mi a kulonbseg? Illetve gyari uj akksit hol lehetne venni hozza?

(#91256) Tim82 válasza minionair (#91255) üzenetére


Tim82
nagyúr

Gyorsat.

Lehet - vagy 2,5" SSD a HDD helyére és menjen az optikai meghajtó helyére Ultrabay keretben a régi HDD, vagy vegyél és tegyél bele mSATA SSD-t.

Az mSATA SSD azt hiszem, csak a SATA II adatátviteli sebességét tudja hozni az L430 esetében is.

A laptop gyártójától, esetleg annak magyarországi kereskedelmi partnereitől, elég drágán. Vagy keresel hozzá "genuine" jelzős akkut nemzetközi internetes piactereken és reménykedsz, hogy tényleg "genuine".

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91257) Tim82 válasza szakallasgy1 (#91238) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ugyan vannak itt tulajok, de valószínűleg elsiklottak a kérdésed felett.

Általában véve nem rossz gépek, sajnos itt már szigetes billentyűzet van, ami a hozzám hasonló megkérgesedett szívű Thinkpad-felhasználóknak mínusz pont. Szigetes létére amúgy azért jó. Opcionálisan háttérvilágításos billentyűzet is elérhető bele, emellett megvan a korábbi szériákból ismerős ThinkLight is.

A hardver a szokásos Ivy Bridge generációs notibelső, USB 3.0 már van natívan, max. 16 GB (2*8 GB) DDR3 vagy DDR3L RAM mehet bele. Kijelzőből csak TN opciók vannak gyárilag, 1366*768 vagy 1600*900-as felbontással, ezek nem épp nagy számok. A szokásos 7 mm-es vinyóhelyen kívül van még mSATA bővítési lehetőség a második mini PCI-e helyen, ez vagy mSATA SSD-t, vagy WWAN (mobilnet) modemet fogad. Meg lehet azt is tenni, hogy az optikai meghajtó helyére +1 2,5" háttértárat teszel a megfelelő Ultrabay kerettel.

A kasztni nagyjából ugyanaz, mint a T420-é, szerkezetileg oké, a műanyag burkolati elemek persze ettől függetlenül némileg hajlamosak repedni idővel. Dokkolható cucc, valamint 6 és 9 cellás akkuk a választási lehetőségek, Ultrabay akkut nem fogad.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91258) Tim82 válasza vicces (#91246) üzenetére


Tim82
nagyúr

A "Bootable CD" verziós gyári 1.40-et szerintem rá tudod gond nélkül tenni.

Itt keresgélj, kicsit lejjebb ott vannak az épp aktuális 1.43-nál korábbi BIOS verziók letöltési linkjei is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91259) sutszi válasza Tim82 (#87461) üzenetére


sutszi
veterán

Igaz régen volt, de van valami megoldás arra, hogy 20-as széria esétn Win10-ben ujjlenyomat olvasóról ébresszem fel a gépet? Most nem működik. Ahogy néztem az eszközkezelőben van ilyen pipálási lehetőség az eszköz tulajdonságainál, de ki van szürkítve.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#91260) Tim82 válasza sutszi (#91259) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az altatásból ébresztés nálam sem működik ujjlenyomatolvasóval, az említett opció nálam is szürke az Eszközkezelőben. (Mondjuk nálam a kijelző felnyitásával ébred, tehát ez nem gond.)

Bejelentkezés, illetve - ha nem dokkolón van - a bekapcsolás működik továbbra is FPR-rel.

Itt valakinek megoldotta X220-on a problémát 8.1-es FPR driver telepítése. (Mondjuk ő azt írja, hogy "T410-hez valót" telepített.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91261) sutszi válasza Tim82 (#91260) üzenetére


sutszi
veterán

Nálam a bekapcsolás nem megy... De a bejelentkezés igen... Inkább nem bántom. Ez jó lesz így akkor.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#91262) vicces válasza Tim82 (#91258) üzenetére


vicces
addikt

marha jó ez a lenovo weblap. nekem ezeket a lehetőségeket nem dobta ki.
de találtam már 1.43-ast: [link]
hátha! elvileg holnap jön az inteles kártya. tegnap délután jó volt, ma reggel max 2percenként ki-be kellett kapcsolgatni az rf-kill gombbal :(((

:)

(#91263) Tim82 válasza vicces (#91262) üzenetére


Tim82
nagyúr

marha jó ez a lenovo weblap. nekem ezeket a lehetőségeket nem dobta ki.

Mármint nem működött neked az általam linkelt oldalon a lefelé görgetés? ;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91264) vicces válasza Tim82 (#91263) üzenetére


vicces
addikt

a fene tudja, a lenovorol a weblap mindig visszadobott a keresőhöz. az asztali gépen megy minden.

közben találtam még egy oldalt, ha valakit érdekel még a bios modositás és van még egyebek is x220-hoz:

[link]

:)

(#91266) minionair válasza Tim82 (#91256) üzenetére


minionair
csendes tag

Akkor lehet elerni a leggyorsabb ssd teljesitmenyt, ha 2,5 ssd megy sata3 csatlakozora? Es a winyot berakni akkor dvdrol helyere,kerdes l430 eseteben mennyire maceras szetszedni a gepet. Ilyen ultrabay foglalatot venni kell kulon? A kerdes a bios tudja e a pendriverol valo windows telepitest, mert ha ujratelepites szukseges,nem lesz mar dvd rom ugye. Milyen ssd erdemes belevenni ami meg elfogadhato aru?

Laptop meg nincs meg azert nem vagom a dolgokat,jovoheten lesz beszerezve ugy nez ki.

[ Szerkesztve ]

(#91267) lakkusjj válasza minionair (#91266) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

A 10 éves t43p-m is tud pendrive-ról bootolni.

(#91268) Kbali válasza sutszi (#91259) üzenetére


Kbali
nagyúr

Én w7-ről upgradeltem és ez a beállítás megmaradt, simán lehet w10 alatt ujjlenyomattal bekapcsolni a gépet (t420i)

(#91269) meroly


meroly
veterán

Sziasztok!

A bal oldali hely az milyen bővítésekre szolgál?
Lenovo T410

[link]

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#91270) Tim82 válasza minionair (#91266) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen.
Ennyire.
Igen, kell venni külön.
Tudja.
Nem tudom, mi most a kínálat, de van SSD-s topik.

meroly: WWAN (mobilnet modem). Esetedben Gobi 2000 az, amit megeszik a whitelist és itthoni 3G-t tudja.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91271) meroly válasza Tim82 (#91270) üzenetére


meroly
veterán

Koszi

Bluetooth lehet hogy kinaradt? Gyari specko irja de sehol se latni.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#91272) Tim82 válasza meroly (#91271) üzenetére


Tim82
nagyúr

Itt keresd a BT modult.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91273) meroly válasza Tim82 (#91272) üzenetére


meroly
veterán

Visszakerestem a hirdetést és ott sem írták, úgyhogy tuti nincs benne. :(
Ez esetleg jó lehet bele? [link]
HP2570-ből való.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#91274) vicces


vicces
addikt

na én közben befejezetem ezt a x220 pimpelést. megérkezett az új wlan kártya /ultimate-n 6300 agn/.
1.43-as modbios + ssd + win10 megint + 5ghz wlan.
a hardveres kapcsolót ki is iktattam egy ragasztószalagdarabbal a 22-es lábon. vagy 21-es? már el is felejettem. igy a bluetooth fix ki tudom kapcsolni az oldalsó gombbal. a wifi pedig az esetek 100%-ában kell. és a véletlen kikapcsolgatás is el fog maradni a jövőben.
jah és a windows aktiválta is magát automatikusan. win7-es a gép eredetileg, de ezek szerint érintett a win10 frissitésben és még ráadásul magától el is intézte a gép. szép meglepetés volt ez nekem.
valamint úgy érzem, mintha windossal az akksi is tovább birná. pedig elvileg ezen a rendszeren már nem támogatott a lenovo felől. a system update csak 3 drivert rakott fel. semmi mást. minden mást microsofték intéznek. a linuxot hanyagolom megint egy ideig. eddig nagyon tetszik. már csak egy jó kijelzőt kellene vadásznom. :)

:)

(#91275) RoboGuru válasza meroly (#91273) üzenetére


RoboGuru
tag

Kábeles nem jó sajna, neked ez a fajta csatlakozású kell:

www.rendszerguru.hu

(#91276) meroly válasza RoboGuru (#91275) üzenetére


meroly
veterán

Ja tényleg igaz, kösz, most látom.
Kicsit megkavart az ábra.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#91277) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

Én is épp most vettem Ali-ról egy BT-modult (polgári nevén: Bluetooth Daugther Card 4.0) kemény 7 dollárért ingyenpostával.

Nekem a T530-asba fog kerülni, de azt olvastam ThinkWiki-n hogy X200asig bezárólag minden újabb modellel kompatibilis.

Pl 4.0 Bluetooth-t már a legtöbb Logitech egér is támogatja, szóval ne ragadj le a 2.1-es verziónál :)

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#91278) Tim82 válasza Surfym@n (#91277) üzenetére


Tim82
nagyúr

T60-tól T530-ig mindegyikbe tehető, ahogy azt ott írják is...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91279) Surfym@n válasza Tim82 (#91278) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Bocsi, én a 4.0-ás verzióra értettem az X200-ig való visszafelé kompatibilitást.

Amúgy igaz, a 2.1-es BT mehet T60-ba is, köszi a kiigazítást :)

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#91280) Tim82 válasza Surfym@n (#91279) üzenetére


Tim82
nagyúr

Még mindig NEM. T60-ban is ugyanúgy működik a BT 4.0 modul.

Az X200-at PÉLDÁNAK említik a szövegben.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91281) Pubszon válasza Tim82 (#91280) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem a T420-ban Intel 6205 WiFi van. A BT ezen a kártyán van nekem, igaz?
Tehát nem tudom csak ezzel együtt cserélni 4.0-ra?
BT egér miatt jobb lenne?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91282) Tim82 válasza Pubszon (#91281) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem, neked is külön BT modul van, ugyanolyan modul kell neked, mint amiről lejjebb van kép is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91283) Pubszon válasza Tim82 (#91282) üzenetére


Pubszon
veterán

Jogos, nem is tudom miért emlékeztem arra, hogy van benne BT. :U
Hisz ennél nincs kipipálva.[link]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91284) meroly válasza Surfym@n (#91277) üzenetére


meroly
veterán

Húha, ez ilyen hatalmas összeg?
Akkor lehet rendelek én is ;]

Impossible is nothing

(#91285) aDamker


aDamker
aktív tag

Sziasztok,
T440s touchpad T450s verziosra cserenel eleg a touchpad-ot rendelni vagy kell kabel is hozza?
Koszi, Adam

(#91286) jubilleum


jubilleum
senior tag

Sziasztok!

A Thinkpad T420-amnak elszállt a kijelzőnek a háttérvilágítása, kijelző csere közben.
A kijelző jó, az összekötő kábel is, ezeket teszteltem másik gépben.
Van ötletetek hogy mi lehet a baja? Mert én kifogytam.
Köszönöm előre is a segítséget.

(#91287) lakkusjj válasza aDamker (#91285) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Elég csak a touchpad-ot rendelni.

(#91288) Bélabácsi

Sziasztok!

Egy apró segítséget szeretnék kérni T400-hoz való HDD keret ügyében. Sikerült beszereznem egy T400-at, de sajnos hiányzik belőle a palmrest alatt lévő HDD keret, gumi és a műanyag fedél. Tudomásom szerint a T400 9,5 mm-es HDD fogad.
Sajnos az nem igazán tiszta számomra, hogy két féle méretű HDD keret létezik és kapható attól függően, hogy mekkora HDD-t szeretnék beletenni? Vagyis a 9,5 mm-es HDD-hez 9,5 mm-es HDD keret szükséges, vagy például az is járható út, hogy egy 7mm-es HDD szerelek be a 9,5mm-es keretbe?

Előre is nagyon köszönöm! :R
Üdv,
Bélabácsi

Üdvözlettel: Bélabácsi

(#91289) Pubszon válasza Bélabácsi (#91288) üzenetére


Pubszon
veterán

T520-nál minden gond nélkül belement a 9.5mm-es keretbe a 7mm-es SSD, mert amúgy is bele kell csavarozni is. Szerintem nálad is ugyan ez a helyzet.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91290) Flashcash válasza jubilleum (#91286) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ez a baja: [link]

[ Szerkesztve ]

(#91291) RoboGuru válasza jubilleum (#91286) üzenetére


RoboGuru
tag

Az alaplapon valószínű elszállt a háttérvilágítás biztosíték!
Igaz ez T410, de ugyanott a kijelző kábel csatlakozó közelében található a T420 esetén is!

www.rendszerguru.hu

(#91292) jubilleum válasza RoboGuru (#91291) üzenetére


jubilleum
senior tag

és ezt hogy tudom javítani? :D
Tudtok ajánlani valakit aki tudna nekem segíteni?
Forrasztani tudok, de ennyire nem vagyok maga biztos, illetve az eszközeim sincsenek meg egy ilyen művelethez.

[ Szerkesztve ]

(#91293) dugo_ válasza jubilleum (#91292) üzenetére


dugo_
veterán

(#91294) Pubszon válasza Solten (#91250) üzenetére


Pubszon
veterán

Na, gondoltam ránézek erre a hibára, de nekem nincs ilyen bejegyzés a rendszerleíró adatbázisban. Írják is, hogy W8 alatt működik, de már 8.1 alatt nem, gondolom a 10 alatt sem.
Pedig szerintem a hiba itt is fenn áll, mert elég gyakran még a rádió is megszakad.

Mi a megoldás W10 alatt?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91295) RoboGuru válasza Pubszon (#91294) üzenetére


RoboGuru
tag

Szegeltem hozzá egy kis scriptet, majd bekerül a blogomba is, addig itt van hozzá közvetlen elérés! Rendszergazdaként kell futtatni!
Intel(R) Centrino(R) Advanced-N 6205-el Windows 10 alatt tesztelve!

www.rendszerguru.hu

(#91296) Pubszon válasza RoboGuru (#91295) üzenetére


Pubszon
veterán

Köszi, de szerintem valami nem kerek. :U

d:\WLAN_Latency_fix_v0.1>REM WLAN Latency fix by RoboGuru
A művelet sikeresen befejeződött.
ERROR: The system was unable to find the specified registry key or value.
A művelet sikeresen befejeződött.
Press any key to continue . . .

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91297) szakallasgy1


szakallasgy1
tag

Megjött a T430-as gépem. A kijelző nem annyira vészes. Egész gyors masina.

Kérdéseim: az újjlenyomat olvasót hogyan lehet/tudom aktiválni?
A hangerő szabűlízó gopmbok mellett van 2 gomb, mire valóak?

szakallasgy

(#91298) RoboGuru válasza Pubszon (#91296) üzenetére


RoboGuru
tag

Jó az, csak még nem raktam bele ellenőrzést! :)
Mert amin készítettem ott 3 helyen volt bejegyzés, és nálad csak 2 helyen szerepel, ezért a hibaüzenet!
Ettől független módosult és működik!

www.rendszerguru.hu

(#91299) Pubszon válasza RoboGuru (#91298) üzenetére


Pubszon
veterán

Oké, köszi.
Majd meglátom, hogy a rádió fog e szakadni mint eddig. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91300) szakallasgy1 válasza szakallasgy1 (#91297) üzenetére


szakallasgy1
tag

az újjlenyomat okés, megvan. A másik két gombra még nem jöttem rá.

szakallasgy

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.