Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8201) SeniorTilla válasza Avicularia (#8200) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Windows update-tel próbáltad letölteni a legújabb nVidia drivert? Az szokott segíteni. Egyébként a gyári nVidia driver installnál kiírja, hogy a HDMI audio-t is installálja.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8202) Scrym válasza kozyadam (#8199) üzenetére


Scrym
tag

Köszi!
Letöltöm és megsasolom mit is tud.
Igazából azért akarom lementeni ezt a rendszert (Vista Home Basic), hogy ha valami gáz van a Notival és vissza kell vinnem, ne kukacoskodjanak a garival. Igazából nem tudom, mennyire érdeklik őket, de gondolom beleköthetnének ha visszavinném és esetleg XP, meg 7 lenne rajta. És hát azért nem örülnék neki, ha 150 000-m menne a levesbe, ezért bátortalan vagyok lekapni azt egészet. De akkor is szemétségnek tartom, hogy egy deka lemezt nem kaptam hozzá. Mi van ha egy vírus bedarálja a rendszercuccokat? Mit gondoltak, akkor honnan állítom vissza?

(#8203) Jeromoss válasza Scrym (#8202) üzenetére


Jeromoss
csendes tag

Ha betelefonálsz a HP-hoz hogy neked kellene kiírva a recovery lemez akkor ingyenesen kiküldik. A vinyon lévő dolgokkal meg azt csinálsz amit akarsz, nem fognak belekötni.

(#8204) Scrym


Scrym
tag

Azt valaki megtudná mondani, hogy elegendő lenne a D partíció lementése? Tehát a HP_Recovery címkéjű?
Abból állítja vissza az egész rendszert, nem?
Gondolom partícionálással együtt visszaállítja az eredeti állapotba?

(#8205) Scrym válasza Jeromoss (#8203) üzenetére


Scrym
tag

Valaki említette már ezt a lehetőséget. És ezt melyik számon tudom megtenni? De gondolom ehhez szükségesek bizonyos adatok, a Laptop sorozatszám, rendszer sorozatszám. Nem?

(#8206) magua. válasza Avicularia (#8200) üzenetére


magua.
tag

Nekem úgy működik jól, ha menet közben dugom rá a HDMI kábelt. Ha a gép ki van kapcsolva és úgy dugom rá akkor betöltés után nekem is csak a gépen szól. Hogy miért, azt nem tudom.(DV-5 1040 gép gyári Vistával+ Sony KDL32V4500 TV)

(#8207) Jeromoss válasza Scrym (#8205) üzenetére


Jeromoss
csendes tag

Pontosan.. A recovery gyakorlatilag a te eredeti windows vistád.. és azt te magad is ki tudod írni, START menü\Recovery Manager\Recovery Disc Creation. ezt nem tudod elrontani, szépen végigvezet a progi hogy mit kell csinálnod. szinte automatikusan csinálja az egészet, kidobja majd magától a dvd meghajtót te belehelyzed a dvd-t vagy amit kér és kiírja.

A telefonszámot megtalálod a laptophoz mellékelt papír valamelyikén, vagy írd be a google-ba hogy HP hungary vagy valami ilyesmi.

(#8208) Avicularia válasza magua. (#8206) üzenetére


Avicularia
veterán

Eddig nekem is úgy ment jól,de most hiába dugom rá menet közben ,akkor is a laptopon szól a hang.
Eddig vistán ha telepítettem az nvidia driverben a hdmi audiót,akkor ugyanígy nem volt hang a tévén.
Ha uninstalláltam,újraindítás után megtalálta a gyári vista drivert ,azzal volt hang a tévén.
Most seven alatt nincs hang a tévén az ms drivverrel sem.
Kipróbáltam mind vista mind seven driverrel 185.85-el,de nem jó egyik sem.

(#8209) Avicularia válasza magua. (#8206) üzenetére


Avicularia
veterán

sorry,dupla

[ Szerkesztve ]

(#8210) Avicularia válasza SeniorTilla (#8201) üzenetére


Avicularia
veterán

Próbáltam,de up to date a driver,azt írja.
Mindegy ,hogy feltelepítem vagy sem az nvidia hdmmi drivert,mert sehogy sincs hang a tévén.
Rádugott hdmi kábellal azt írja a hangoknál ,hogy nincs csatlakoztatva.

(#8211) Scrym válasza Jeromoss (#8207) üzenetére


Scrym
tag

Na az tök jó! Köszi!
Csak az a baj, hogy mikor feltelepült a rendszer, ledobáltam a sok HP cuccot, mert tele volt tömve a rendszer, és gondoltam ezekre nem nagyon lesz szükségem.
Hát és most meg szükség volna a programra, úgyhogy valahogyan elő kell bányásznom.
Ha így sikerülne amúgy csinálnom egy lemezt, felesleg rendelnem, nem? Gondolom ugyan az.

Közben kipróbáltam amit kozyadam :R linkelt. Jó kis program, már csináltam is képet a D-ről, ki is égettem, két DVD-re. Az a baj, ezzel a megoldással, hogy kell egy rendszer és természetesen a program, hogy bemountoljam.

Úgyhogy most megpróbálom Jeromoss ötletét, csak elő kell bányásznom a progit. Gondolom, az egy olyan DVD-t hoz létre, amiről Bootolva egyből visszaáll a rend.
Ha netán nem jön össze, mert nem találom a Recovery Creator-t, akkor arra gondoltam, hogy meghagyom a Recovery partíciót, és a C-t (222GB) fogom csak átalakítani, így gondolom a BIOS-ból bármikor visszaállíthatom a Recovery partícióval. Remélem így is működik!
Köszönöm srácok a sok segítséget! ;)

(#8212) kozyadam válasza Scrym (#8211) üzenetére


kozyadam
tag

Ha a HPtól rendelsz lemezt, akkor is ingyen van ha jól tudom. mintha korábban ezt írta volna vki. de ne vedd szentírásnak, amit mondok :)

HP ügyfélszolgálat száma: +36-1-382-1112 (hétköznap 8-17-ig)
(HP Care Pack füzet hátuljáról)
esetleg a +36-40-200-629-en lehet próbálkozni
(Worldwide Telephone Numbers füzetből)

Ami sorszám vagy egyéb érdekelheti őket az szerintem rajta van a gépen, alul a Vistás matricánál, esetleg akku sorszáma, vagy hasonló.

(#8213) adalbert1 válasza kozyadam (#8212) üzenetére


adalbert1
veterán

Akkor ha bemondom a serial és product numbert + a win key-t akkor hozzámvágnak egy telepítőlemezt? :U Hmmm, elég jól hangzik. Ugyanis az se volt a géphez, így most kénytelen vagyok az egyik MSDNAA-s xpm-mel használni.

(#8214) kozyadam válasza Avicularia (#8210) üzenetére


kozyadam
tag

Start menü > Vezérlőpult > Hang ablak felsorolja az ismert zajkeltőket. Ott látod a HDMIt?
Ha csatlakoztatsz vmi eszközt hozzá, akkor elméletileg aktívnak kéne megjelölni. Sajnos nincs tévém, hogy kipróbáljam, de én itt kezdeném a keresgélést :)

(#8215) kozyadam válasza adalbert1 (#8213) üzenetére


kozyadam
tag

elméletileg. én még nem próbáltam ezt, ezt írtam korábban is, de mikor megvettem a laposomat, kb 1 hónapja akkor írták itt, hogy így működik, megéri visszaolvasni.

azt sem tudom pontosan, hogy milyen adatokat kérhet az ügyfélszolgálatos, de kb termék serial number, meg Vista aktiváló kód lehet.

(#8216) Mania válasza kozyadam (#8215) üzenetére


Mania
senior tag

A Serial Number(s/n) valamint a Product Number(p/n) érdekli öket.
Egy DL DVD-t és egy driver CD-t küldenek, viszont nem Vista telepitöt kapsz hanem a recovery cuccot ami amúgy is a HDD-n lenne.A recovery cucc szépsége hogy ha elözöleg te magad leparticionáltad a HDD-t akkor annak búcsút inthetsz mivel kb. 1/3-2/3 arényban fogja a particiókat visszaállitani ahol a C:-n a HP-s Vista(mindenféle demo progival) csücsül a másikon létrehoz egy recovery particiót.Emiatt ha ragaszkodsz ehhez a megoldáshoz elözöleg mentsd az adataidat.
Egyszerübb megoldás ha szerzel egy Home Premium telepitöt és a COA cimkén lévö szériaszámoddal aktiválod.

(#8217) Avicularia válasza kozyadam (#8214) üzenetére


Avicularia
veterán

Igen ott van a hdmi a felsorolásban.
De hiába van bedugva a tévébe,akkor is azt írja, hogy nincs csatlakoztatva a hdmi.
Nem tudom mit lehetne állítani,hogy menjen.

(#8218) Mania válasza Avicularia (#8217) üzenetére


Mania
senior tag

(#8219) Scrym


Scrym
tag

OK! Holnap lehet megpróbálok igényelni.
Tehát a D-n van a teljes Recovery, szóval a C-t az partícionálhatom ahogy akarom, ha valami gáz van, a D-ről visszaáll az eredeti állapot?!

(#8220) adalbert1 válasza Mania (#8216) üzenetére


adalbert1
veterán

És xp-vel mi a teendő? Angol sp3-as telepítő egyáltalán nem fogadta el a noti alján található xp-s kódot...

(#8221) Mania válasza Scrym (#8219) üzenetére


Mania
senior tag

Amit te particionálsz az csak abban az esetben marad meg ha készitesz egy saját recovery DVD-t.Ha a HP-s DVD-t használod mindig az az állpot áll vissza mint az elsö telepitésnél.
Remélem érthetö vagyok. :)

(#8222) Mania válasza adalbert1 (#8220) üzenetére


Mania
senior tag

A lényeg hogy OEM telepitö legyen, és az eredeti nyelvvel megegyezzen.
Dobozos,Campus, Corporate, stb. verzióval nem müködik.

[ Szerkesztve ]

(#8223) zoli62 válasza Scrym (#8182) üzenetére


zoli62
addikt

Felhívod a 06 1 3821111 számot, bediktálod a termékszámot (p/n) és szériaszámot (s/n), és kérsz recovery Vista cd-ket. Természetesen azt a verziót, amilyen neked van telepítve. Mindkét szám rajta van a laptop dobozán, illetve alján. Utána azt telepítesz a notebookra, amit akarsz, ezekkel bármikor vissza tudod állítani a gyári állapotot.

[ Szerkesztve ]

(#8224) Scrym válasza Mania (#8221) üzenetére


Scrym
tag

Igen érthető vagy, meg vágom is amit írsz.
De igazából én arra lettem volna kiváncsi, hogy ahonnan visszaállítja a rendszert az a D-n van, szóval én akár a C-t fel is oszthatom, ha valami gáz van, vagy esetleg vissza kell vinnem akkor a D-ről (azaz a Recovery) partícióról bármikor visszaállíthatom!?!?!
Meg persze ha meglesz a lemez, arról is, mivel ilyen Recovery Creator-t nem találok gyárilag sem rajta, pedig most állítottam vissza a rendszert a Recovery partícióról.
De szerintem most megpróbálom a C-t újrapartícionálni és felrakni az XP-t, meg a Win7-t.

(#8225) Scrym válasza zoli62 (#8223) üzenetére


Scrym
tag

Köszi! Igazából ez a lényeg számomra.
De ha meghagyom a D-n a Recovery-t, akkor ugyan ezt érem el vele?!

(#8226) RoadRunnerNG


RoadRunnerNG
tag

Hát... nekem érdekes tapasztalatiam voltak a Win7-el, azon a rövid alig egy napig, amíg fent volt.
Kapásból érdekesség, hogy a Wireless Assistantot nem ikonba, hanem a Notification Area-ba került, persze massízvan kiírta, hogy nem sikerült feltelepíteni, de végülis megtalálódott. A fájóbb pont a HP Protect Tools. A legfrissebb verzió nem volt hajlandó betülteni a lementett Credential-okat, még Admin mód esetében sem. Ez vetett véget a Win7-nek. Vistán, szépen visszatöltötte...

Nálam addig nem játszik a Win7, amíg a Protect Tools nem képes normálisan működni, pedig nagyon ott van a rendszer. :U

A Windowsnak leke van, mint a nőknek, ezért szeretem...

(#8227) zoli62 válasza Scrym (#8225) üzenetére


zoli62
addikt

Tök mindegy, hogy meghagyod, vagy sem. A recovery úgyis visszaállítja a gyári állapotra. C: rendszer, D: helyreállító, F: Hp eszközök partició. Azért kell külön kérned cd-ket, mert a gépen eredetileg nincs telepítve Vistán a HP Recovery Manager program.

[ Szerkesztve ]

(#8228) Scrym válasza zoli62 (#8227) üzenetére


Scrym
tag

Igen vágom! És ez a lényeg számomra, csak hogy elegendő e a D-t meghagynom? Ez a kérdés. Ennyire érthetetlenűl írok, sorry! :B
Csak attól félek most szétkapom a C-t, útána fog e menni a Recovery, szóval, hogy teljes egészben a D-n van e, mert találtam a C-n is rejtett mappákat.

(#8229) Mania válasza Scrym (#8228) üzenetére


Mania
senior tag

A recovery fog menni mivel a DVD egy HP által gyártott imaget-t tartalmaz és azon ott van ....viszont...
Ha a gyári recovery DVD-röl állitod vissza az összes általad beállitott partició is eltünik.
Esetemben átszabtam a rendszert...25GB volt a C, a maradékon voltak a cuccaim.A recovery particiót letöröltem.
Mikor a HP által küldött DVD-röl "újraraktam" a rendszert,csinált egy C particiót meg egy recovery particiót.Az általam beállitott particiókat eltüntette az összes adatommal; együtt(még szerencse hogy elötte mentettem).

[ Szerkesztve ]

(#8230) Jeromoss


Jeromoss
csendes tag

Ez azért érdekes Zoli62 mert nekem gyárilag a notin rajta van a Recovery Manager(dv51120\windows vista home premium). Direkt azért hogy a vásárló tudjon magának csinálni egy másolatot, ha esetleg gebasz lenne a vinyon lévő elöretelepített rendszerrel vagy magával a recovery partícióval.

Scrym!!
Ha megvan a recovery CD(mindegy hogy te magad csinálod vagy rendeled)akkor nyugodtan tisztárapucolhatod a vinyod és ugy particionálhatod ahogy akarod. De ha rajtahagyod a D-n a Recoveryt akkor is leformázhatod a C-t, és partícionálhatod is nyugodtan! Nem lessz semmi baja a D-nek!!

(#8231) Scrym


Scrym
tag

Köszönöm srácok a kielégítő válaszokat.
Mivel én Recovery Creator-t nem találtam a rendszerben így most nem tudok Recovery-t csinálni, de holnap valószínű megpróbálok rendelni egyet. Addíg meg megmarad a D-m, hogyha valami gebasz van, onnan vissza tudjam állítani.
Amúgy nekem Vista Home Basic van, és Hp 6730s. Lehet azért nincs benne a Recovery Creator.
A C-t most hazavágom, következőre mikor jelentkezem már az új rendszerről fogok remélhetőleg!
Köszi mégegyszer, hogy ennyire segítőkészek vagytok! :C :R

(#8232) zoli62 válasza Jeromoss (#8230) üzenetére


zoli62
addikt

A Hp is elismerte, hogy a HP 6730s sorozaton nincs fent az említett program.

(#8233) zoli62 válasza zoli62 (#8232) üzenetére


zoli62
addikt

(#8234) Jeromoss válasza zoli62 (#8233) üzenetére


Jeromoss
csendes tag

Jaaaaa.. Bocsi.. Ezt nem tudtam, én azt hittem hogy ez minden előretelepített oprendszeres notin fent van...

(#8235) zoli62 válasza Jeromoss (#8234) üzenetére


zoli62
addikt

Én is azt hittem, kerestem is. Viszont az gáz, ha a gyári csomagolásban még recovery cd-ket sem adnak hozzá.

(#8236) Jeromoss válasza zoli62 (#8235) üzenetére


Jeromoss
csendes tag

Én még azt nem értem hogy ha már eredeti vistával adják akkor mért nem tudnak adni egy normális dobozos verziót?! :W

(#8237) SeniorTilla válasza Jeromoss (#8236) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Mert OEM win van rajta. Ez gyakorlatilag annyi, hogy egy matricát rányalnak az aljára, és felmásolják a HDD-re az image-t, a gépnek megfelelőt. Ez így a legolcsóbb, és 10 000 darabnál biztosan rengeteget megspórol vele a gyár... árverseny van.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8238) vamosip válasza Jeromoss (#8236) üzenetére


vamosip
tag

Érdekes ez a recovery dvd vita.

Nekem HP530 van Home Basic-el érkezett. Kértem a HP-tól lemezeket, mondván, hogy véletlenül letöröltem és én rendes telepítőlemezt kaptam + egy driver lemezt. Simán lehet telepíteni bárhová nem recoverys telepítést csinál, nem is szabja át a partíciókat...

(#8239) vamosip


vamosip
tag

Más. Beszéltem ma a HP üfsz-el a sleep/wake lassulás problémámról és szerintük elsősorban software hiba, de lehet a plusz betett memóriától is.

Gyárilag 1 GB 667-es DDRII van bent, ami 333 MHz-en megy.
Én beletettem 1 GB 800-as DDRII-t, ami 400-on megy SIW szerint.

Fagyás nincs kb 1 éve. Lehet ebből gond, vagy érdemes 667-est beletennem?

(#8240) SeniorTilla válasza vamosip (#8239) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Alapszabály, hogy ha két RAM van a gépben, azoknak egy frekvencián kell menniük. Tehát a 667 mellé nem jó a 800-as. Legjobban úgy járnál, ha két egyforma ,theát ugyanolyan márkájú, típusú, stb. RAM-ot tennél bele. Ez a mai áraknál nem nagy beruházás. Sokkal gyorsabb lesz a rendszered.

Üdv: Attila

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8241) zetecR válasza RoadRunnerNG (#8226) üzenetére


zetecR
addikt

A Wireless Assistantos probléma csak beállítás kérdése, nekem szépen megy, és 2 kattintással ki tudod hozni ikonnak.

A Protect Tools-szal nem foglalkoztam.

(#8242) SeniorTilla válasza zetecR (#8241) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Amúgy sem sok mindenre jó ez a wireless assistant, mert a windows önmaga is kiírja, ha csatlakozik valamilyen hálózathoz. Én fel sem szoktam installálni a gépekre.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#8243) Scrym


Scrym
tag

Üdv. Urak!

No jelenleg ott tartok, hogy sikeresen fenn van az XP, a C particionálásával akadt egy kis gond, mert eléggé megbolondult a telepítés, mikor elkezdtem particionálni. Össze vissza írt ki minden félét, és akkor inkább félbe is szakítottam, nehogy valami galiba legyen (gondolom az XP telepítő nem kezelte rendesen a HDD-t).
Majd bebootoltam PartitionM 8-al, hát az fel sem ismerte a vinyót (gondolom elavult), majd végül is a Win7 telepítőjével sikerült lecsípnem a C-ből 20GB-t a rendszernek. A maradékot ismeretlen okokból már nem tudtam particionálni, de azt gondoltam megoldom majd Win-ből.
Utána már simán feldobtam az XP-t, drivereket -> gyors, eddig hibátlan, mondjuk a Wirelessel szívtam egy kicsit, mert az Isternért sem akart kapcsolódni a hálózathoz. De megoldódott.
Most ott tartok, hogy az O&O Partition Managerrel (kozyadam :R ) sikerült a maradék részt újra particionálni, és most így fest a dolog:
C: WinXP
D: Win7 (most akarok nekiugrani a Setupnak)
E: ADAT
F: HP_RECOVERY

Remélem minden jól fog menni, biztonság kedvéért azért megpróbálok rendelni Recovery lemezt!
Köszi mindenkinek! ;)

(#8244) Scrym


Scrym
tag

Na túl vagyok a lemez igénylésen. Kicsit rossz volt a hallása a csajnak, de azért összejött! :)
Notebook típust kértek, szériaszámot (s/n), op.rendszer típusát, nevet, lakcímet, tel. számot és e-mailt. És természetesen csak olyan Recovery-t küldenek, amilyen op.rendszer a géphez volt (én esetemben Vista Home Basic). Ja meg annyit mondott a nőci, hogy másfél, 2 hét mire postázzák, mivel külföldről küldik. :Y
Ezen azért csodálkoztam, gondoltam akad nekik raktáron itt szegény hazánkban!
De nekem aztán mindegy, hogy 2 nap, fél hónap, hónap. Úgy sem akarom nagyon használni, csak legyen, hogy ha minden kötél szakad! :K
Köszönöm mégegyszer mindenkinek a közreműködést! Nélkületek ez nem valósulhatott volna meg! :DD

(#8245) zoli62 válasza Scrym (#8244) üzenetére


zoli62
addikt

Azt nem kérdezted meg tőlük, miért nem volt a csomagban cd? Én XP recovery-telepítő cd-t kaptam hozzá, pedig előtelepítve a Vista Business volt rajta. Amúgy jó gép ez, én meg vagyok vele elégedve, még a Vistát is megszoktam. Stabil, halk, gyors, stb. Neked miért tetszik jobban az XP?

(#8246) mobbo


mobbo
senior tag

van ez a HP Compaq 6715s 1giga rammal, Vista-val, Semprom 3600+ (2GHz) procival

baratomnak kellene ra valami jo autos jatek, mint need for speed
az lenne a kerdesem, hogy melyik need for speed eselyes hogy normalisan elfut rajta?
illetve milyen mas jatek van amit erdemes feltenni ra?

bocs ha mar volt ilyen, kerestem a topikban, de nem talaltam
elore is koszi a valaszt

(#8247) VaniliásRönk válasza mobbo (#8246) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Underground 2 még valószínűleg jól megy, a Most Wanted már nem túl esélyes, de egy próbát megér, újabbak esélytelenek.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#8248) nVIPER


nVIPER
senior tag

Engem felbosszantott, hogy a Pavilion dv5-ös billentyűzetét nem bírják rendesen megcsinálni a szervízbe, és még a kijelzőt is összebasz..k valamivel. Vettem egy német billentyűzetet kicseréltem. A ventillátort kiszedtem, és réz hűtőpasztát tettem rá. Így maximális terhelés mellett ha Prime95-el izzasztom a procit akkor 87 fok helyett 76 fok a proci. Am ha valakit érdekel az alaplapot meg a foxconn gyártja hozzá.

(#8249) VaniliásRönk válasza zoli62 (#8245) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Én meg letöltöttem egy ISO-t és kész, majd telefonálok meg fizetek azért, ami eleve járt volna... :P

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#8250) SeniorTilla válasza nVIPER (#8248) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Szia,

Ezt a rezes pasztát hol lehet kapni?

Üdv: Attila

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.