Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40351) Kornel válasza Qru (#40350) üzenetére


Kornel
veterán

(#40352) Winner_hun válasza Winner_hun (#40339) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nyugodtan használd a szerkesztés gombot a jövőben ha a hsz-ed kiegészítenéd vagy módosítanád 5 percen belül.

Ezt úgy írod mintha eddig nem használtam volna. Mindig is használtam. Semmi kiegészítenivalóm, módosítanivalóm nem volt.

Ezen kívül egy hsz-t címezhetsz több embernek is, nem kell floodolni.
Semmi flood nincs abban hogy különböző embereknek különböző hozzászólásban válaszolok. Ezt te is nagyon jól tudod. Ajánlom figyelmedbe az alapelveket, lehet nem ismered elég jól azt amit be akarsz tartatni:
Egy hozzászólásra mindig a Válasz linkkel írj, hogy mindenki láthassa mire és kinek válaszoltál. Ha 1-2 szavas választ szeretnél adni több hozzászólásra is, akkor próbáld meg egy hozzászólásba összegyűjteni a mondanivalódat.

Se eddig (csak nagyon-nagyon ritka kivételben) nem válaszoltam egy hozzászólásban több embernek, se ezek után nem fogok egy hozzászólásban több embernek válaszolni, csak ha arra szükség van. Ezt pedig nem te fogod eldönteni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#40353) Qru válasza Winner_hun (#40352) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha 1-2 szavas választ szeretnél adni több hozzászólásra is, akkor próbáld meg egy hozzászólásba összegyűjteni a mondanivalódat

Nincs több hozzáfűznivalóm, ebbe az egy-két rövid mondatos válasz is belefér. De a kedvedért átírásra kerül az alapelvekben a jövőben.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#40354) Winner_hun válasza Qru (#40353) üzenetére


Winner_hun
félisten

Esetleg határozzátok meg majd azt is hogy az 1-2 mondat az legfeljebb mennyi karaktert tartalmazhat majd:W
Ez a kitétel pont az igen/nem válaszokra, meg akkor használatos ha egy gondolatmeneten van a többi hozzászólás is. De ha teljesen másról van szó akkor aztán nagyon jó dolog kibogarászni hogy mi mire válasz - aztán ha később még vissza is kell keresni valamit akkor az ilyen ömlesztett katyvaszok szinte biztosan kimaradnak. Nem kéne ezt a marhaságot feleslegesen erőltetni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#40355) mdani01 válasza Qru (#40350) üzenetére


mdani01
aktív tag

#csakajappánszívóbenzin😃😁

iPhone 6S SpaceGray

(#40356) Kornel válasza mdani01 (#40355) üzenetére


Kornel
veterán

(#40357) Kobe


Kobe
veterán

klubtag lettem én is ma :)

Accord 2.0I Sport, 2006

(#40358) tboy93 válasza Kobe (#40357) üzenetére


tboy93
nagyúr

Grat, kepek johetnek :)

(#40359) Kornel válasza Kobe (#40357) üzenetére


Kornel
veterán

Mutasd😉

(#40360) Fkris


Fkris
őstag

Kapott egy mosást, saját kézzel lewaxoltam és műanyagápolóztam a drágát, nagyon jól áll neki.
Szerencsémre sikerült garázst intézni hozzá a házban, szóval most ott tölti ideje egy részét, esőt csak menet közben illetve meló közben kaphat.

[kép]
[kép]

Majd küldök TIR be jobb képet, ezt csak sebtibe lőttem fater Lumiájával, hogy kicsit kacérkodhassak :B

libra, sok balesetmentes kilométert! :)

[ Szerkesztve ]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#40361) tboy93 válasza Fkris (#40360) üzenetére


tboy93
nagyúr

Johet az ultetes ;]

(#40362) Fkris válasza tboy93 (#40361) üzenetére


Fkris
őstag

Csak a 17 col után ;]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#40363) Kornel válasza Fkris (#40362) üzenetére


Kornel
veterán

Noveld csak a rugozatlan tömeget😂😂😂

Tboy: biztos jól gurulhat (lejtőn lefelé)

[ Szerkesztve ]

(#40364) tboy93


tboy93
nagyúr

Valami hasonlot alkothatnal :P

(#40365) Sátán44


Sátán44
addikt

Az 2009-es utáni Jazz-be milyen motorolajat ajánlotok? És a váltóban hány km után célszerű lecserélni az olajat.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#40366) Fkris válasza tboy93 (#40364) üzenetére


Fkris
őstag

Nem azt mondom, h nem néz ki jól, de ez nagyon baba! :))

Jolvan kornél, majd szolj, ha a 8gen már a benzint termeli ;] ;]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#40367) runner 125 válasza Sátán44 (#40365) üzenetére


runner 125
nagyúr

1.4. 10-12.000.

Mod. A múltkori uvegtetossel mi lett, megnézted végül?

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#40368) Kornel válasza Fkris (#40366) üzenetére


Kornel
veterán

Kell hozzá még egy könnyű felni, egy ecu reflash, meg esetleg egy turbó ;)
De egy allofutes is sokat segítene 😂

(#40369) Sátán44 válasza runner 125 (#40367) üzenetére


Sátán44
addikt

Megnézte egy ismerősöm és elől hátul törött volt, így tárgytalan lett.

Milyen olajat ajánlotok? Sajnos nem értek hozzá, ezért kérlek írjátok már le, hogy a váltóba és külön a motorba milyen olaj kell?

[ Szerkesztve ]

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#40370) BlacKSouL válasza Sátán44 (#40369) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Váltóba gyári Honda MTF-3 váltóolajat érdemes, Csepelihondabonto vagy még más is árulja majd azt még többiek írják hogy hol.
Motorolaj pedig mehet bele akár a 0w20 is, ha sok a hidegindítás, rövid utak, és télen is van sokat úton a kocsi. 0w30 mehet bele bátran általános használatra. Ha esetleg sokat van taposva melegen, vagy agresszív vezetés mellett lehet 0w40 is, de akkor esetleg inkabb az 5w30.
Márkában az ismert nevek mehetnek, Mobil, Castrol, Eneos, Motul, én 2 Honda esetén a Mobilt és Castrolt próbáltam, nekem a mobil jobban bejött. A minősítés érdekes még, API SM vagy SN legyen és ACEA szerint amit a gépkönyv előír. A1/B1 és A3/B3 szokott lenni, de nézd meg.
Ha konkrétat kéne mondanom, vagy választanom, akkor kevés eddig futott km-re Mobil1 Advanced Fuel Economy 0w20, több km esetén 0w30 -t mondanék szintén M1. De ezek akkor érvényesek, ha a gépkönyv szerint is mwgfelelnek a viszkozitás értékek.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#40371) Kobe


Kobe
veterán

Egyelore nincs sok

(#40372) honda23 válasza zolynet (#40318) üzenetére


honda23
aktív tag

169 lovat tud.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#40373) honda23 válasza Qru (#40328) üzenetére


honda23
aktív tag

Sajnos tévhitben vagy, pont a dot 4-es olajak sokkal komolyabbak.

Én vtivel, ep3mal, és az accordommal is csináltam egy tesztet:- rbf 660 dot 4 köröket ver az összes 5.1-es olajra, sokkal keményebb, közvetlenebb, adagolhatóbb pedál. Sokkal sűrűbb az olaj.

A dot 5.1-es olajat nem kell két évente cserélni, mivel nem vizesedik annyira, elég 3-4 évente, viszont sokkal finomabb, nem annyira sűrű, mint pl a rbf 600 vagy 660. Én 5.1-et kuplungba javaslok, fékre csak és kizárólag motul rbf dot 4-et.

Másnak is írom, sima dot 5-ös olajat nehogy öntsetek a gépetekbe, szétmar minden gumitömítést.

Eneos a castrollal van egy szinten, ez komoly? konkrétan a nyelezett vti motoromat majdnem kinyírta az a xar castrol.

Benzines castrol a leggagyibb olajak egyike. Mint a total.

A röhej, hogy minden idióta ezzel szerződik le, pl havasi épített rallimotorok, vagy wtcc...

Nálam ha olaj, akkor eneos és motul, ennyi. Eneos három autómban nem kicsit bizonyított.

Castrollal az ep3 civicemet nem mertem volna vtec tartományban használni...

[ Szerkesztve ]

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#40374) Sátán44 válasza BlacKSouL (#40370) üzenetére


Sátán44
addikt

Nagyon szépen köszönöm.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#40375) LógaGéza válasza runner 125 (#40367) üzenetére


LógaGéza
addikt

Váltóban 10-12000km-enként csere? :F

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#40376) runner 125 válasza LógaGéza (#40375) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szerkesztette a hsz.-t, amint latod. Először csak a motorolajrol kérdezett.

Valtoolajat nyilván 50-60k km-enkent ráér cserélni.

Satan44

Valtoba MTF-3, motorba sokan sok felet rakunk, de pl. abba is mehet az Eneos Sustina 5W40.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#40377) z123456789 válasza Remi1234 (#39912) üzenetére


z123456789
addikt

Erre nem tudtam felelni múltkor, mert nem volt nálam a forgalmi.
Motorkód: K20A

És itt egy tegnapi tankolás, kihegyezett 80-90-es és 120-130-as tempóra. Ebben volt város, pálya, főút. Talán kicsit több volt az autópálya mint a másik kettő. Pályán végig klímázva, városban és főúton változó, hogy klímával vagy sem. Egy-két meredekebb gyorsulás volt, de semmi hajtás.
740-nél villant fel a sárga. Az előző tulaj azt mondta, onnan az még kb 150 km-t megy. Még talán több is, mert 800-nál tankoltam 55 litert a 65 literes tankba. Ergo még volt benne ~10 liter, ami 6,9-es fogyival kb 140 km-re elég lett volna pluszba. Az alsó hangon 950 km...és még meg akartak győzni, hogy az Avensis dízelnél milyen jó érzés, hogy teletankolom, és gond nélkül elmegyek majd 1000 km-t. :D
Végre jöhet a kicsit dinamikusabb vezetési stílus. :))

Visszaolvasok, elég sok minden másra szeretnék reagálni, ahogy időm engedi. :R

[ Szerkesztve ]

(#40378) >>>W!nman*


>>>W!nman*
tag

Hello!
6.generációs Civicre mekkora ablaktörlő kell? Másik autómhoz készülök rendelni olajat és eszembe jutott...
Bosokot szeretnék, az itteni jó vélemények miatt.

(#40379) z123456789 válasza >>>W!nman* (#40378) üzenetére


z123456789
addikt

Talán 45/46/47. :F fel volt írva, de már nem járok a Civic-kel. Nem tudom pontosan.

(#40380) >>>W!nman* válasza z123456789 (#40379) üzenetére


>>>W!nman*
tag

Köszi! :)
Valaki esetleg biztosabbat? :P

43,45,48,51cm-eseket látok a webshopban.

(#40381) z123456789 válasza Qru (#40328) üzenetére


z123456789
addikt

(#40328) Qru
Direktszűrő? Nem tudom mi az. :DDD Ja, nem nem olyanom van. Ilyenem van, és így takarítottam ki. Egy valag dzsuva kijött. A tisztítás látványos volt.

(#40332) BlacKSouL
Éghajlatot tekintve, simán elmegy a 10W-40 is. Lesz 5W-30 és pont.

(#40338) kornelka
Te fogadjunk dinnyét árulsz, és mindig meg vagy pakolva, azért eszik ennyit. :DDD 2.0 szívób. 6.9L/100...na jó ez úgy, mintha a gyereknek odaadnák a játékát a kezébe, de csak foghatná. :K

(#40339) Winner_hun
Az szerintem tényleg valami szar lehetett, csak nem látok át egy jobb szűrőn. :F Kipróbálom, veszek ilyet, és meglátjuk mi a tapasztalat. ;)

(#40343) yodamester10
Én ugyan így vagyok. Naná hogy jöjjenek azok a képek!

(#40353) Qru
(#40354) Winner_hun

Ez egy jó kérdés amúgy srácok. Amint látjátok én így válaszolok több embernek, hogy ne szemeteljek. De arra már nincs kedvem, hogy amikre válaszolok, még be is linkeljem, így manuálisan kell megkeresnie mindenkinek, ha érdekli a beszéd folyam. Szóval szerintem dumáljuk már meg házon belül, mindenféle vitatkozás nélkül, hogy hogy csináljuk? :R

(#40360) Fkris
Imádod mi? :D

(#40371) -=Libria=-
Baszki! Ez a FL lámpa rohadtul tetszik. Szép verda, gratula! Adatok? :)

(#40372) honda23
Az nem valami sok. Mondjuk lehet ha próbálnék egyet, akkor észrevenném. Amúgy amit zolynet linkelt angol oldalt, ott van egy eszköz is, azt is meg kell venni, plusz a 18ropi beszerelés?

És egy független kérdés. Ablaktörlő. Bosoko van rajta, és mivel dicsértétek, ilyet vennék. Ám én még sose láttam ilyen nyeklő ablaktörlő lapátot. :D Van ennek valami neve pontosan? Vagy hogy kell kérni a "közértben"? :D Illetve melyik boltot ajánljátok? Csak ezért kérdezem, mert én próbálnék Champion márkájú törlőt is akár, de abból csak olyan van, aminek van fém kerete. Vagyis én nem találok olyat ami most van az enyémen.
[kép] [kép] [kép] [kép]

A gyertyáim NGK R típusúak. Ha jól látom, ez stimmel ugye? Már csak kell egy pluszba. Apropó! 4 db gyertyám van ugye? :D Könyv nem írja a darabszámot. :U

(#40382) tboy93 válasza >>>W!nman* (#40380) üzenetére


tboy93
nagyúr

Centi nem jatszik? En se tudtam, lementem, megmertem, megrendeltem :))

(#40383) Qru válasza honda23 (#40373) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem vagyok tévhitben.

A DOT 5.1-nek sokkal magasabb a forráspontja mint a DOT 4-é. Ezért írtam, hogy intenzív használatra jobban jár az 5.1-el.

mod:

Eneos azért mesze van az igazán jótól, a Sustina meg Premium az már döfi, meg a Motulok is.
De érdekelne milyen negatív tapasztalataid vannak a Castrollal...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#40384) zolynet válasza Kornel (#40345) üzenetére


zolynet
addikt

crxforum-on, Szabb nicknéven ;)
lassan 2éve használják így az accord typeS-esek,eddig semmi gond nem volt
hiába tolták ki 7600-ig,egyikőjük sem szokta csak 7000rpm-ig eltolni, fölös tovább forgatni,mert úgyis vtec-re esik vissza a fordulat .... végig meggyőzően dinamikusan húz ;)
emiatt hajtókar nem kakukkol ki, ettől nem tartok

Life is too short to stay stock!

(#40385) Qru válasza z123456789 (#40381) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az kuka, dobd ki és vegyél újat. Talán az a kb 1500 Huf nem ver földhöz amibe egy új szűrő kerül. Ki lehet takarítani de soha nem lesz olyan mint egy zsír új. És érdemes vmi rendes szűrőt venni bár te pont az vagy aki nem spórol ilyesmin.

Én mikor legutóbb a gyári helyett Mann-t tettem bele érezhetően jobban vette a fordulatot. Nyilván ebben benne volt hogy új tiszta szűrőt kapott de előtte a gyári újnál nem éreztem ezt.

#nincsbennetarcsi

(#40386) >>>W!nman* válasza tboy93 (#40382) üzenetére


>>>W!nman*
tag

Vágom, de melóban vagyok, kocsi 5perc sétára és nincs a környékemen mérőszalag... De akkor marad az A/4es lap... :)

[ Szerkesztve ]

(#40387) Kobe válasza z123456789 (#40381) üzenetére


Kobe
veterán

A korábban általam linkelt hirdetésben szereplő darab az autó,korrekt alkuval elhozva a végén. 2006os 2 literes benzines sportváltozat, 186K kmel, bőr belső, xenon, egyéb finomságok.

Tegnap hoztam el, kapott 4 db zsír új vredestein sportrac gumit, meg majd megy egy teljes folyadékcserére, klíma feltöltésre. Szóval a kötelezőkön kívül semmi egyéb baja. Szervizben illetve általunk is átnézve, semmit nem találtak rajta, rendben egyben van, egyedül az olajra kellett rátölteni kicsit. Nem szivárog, de valszeg keveset raktak rá legutóbb vagy szar márkát és idő előtt megette.

Már csak az olajakat kell kibogarásznom melyikből mit érdemes, csak most még az átírást tudjam le előbb :)

(#40388) bbubby00 válasza Kobe (#40387) üzenetére


bbubby00
őstag

Gumival jól fogsz járni, nem bántam meg! :)))

Másik: Az elmúlt 400km alatt ismét csak városban tudtam a kocsival rohangálni, így a fogyasztásom is 10,5lityó lett :D Bár amióta megvan a parksegédem és már meleg a motor, szeretem neki lövögetni :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#40389) z123456789 válasza Qru (#40385) üzenetére


z123456789
addikt

(#40385) Qru
Akkor mi a szarnak árulnak ilyet, ha nem való semmire? :N Tényleg ennyire humbuk? Mondjuk ezt sem én vettem, és gondolom itt is a jó szándék vezérelte az embert. :)

-=Libria=-
Leld sok örömöd benne! :)

(#40390) honda23 válasza Qru (#40383) üzenetére


honda23
aktív tag

Én az rbf 660-as dot 4-ről beszélek, 50%-os kedvezménnyel kemény 3600 Ft és ég és föld a különbség fék terén.

Castrol, eredeti forrásból, ahonnan 10 éve veszem az olajakat(két ember), 5000 km alatt csörög a motor, hidegen csattog a himba, mint egy rossz dízel, leengedve taknyos, koromfekete valami 5000 alatt, csere sima 5w40-es eneosra, ami utána 2X belement a vtimbe, semmi gond sem volt.
Sokat is evett vele ráadásul.

Castrol 10w40, 5w40 nálam megbukott az első két hondámban. Nagyon sok embernél csődöt mondott a castrol... Hidegen és melegen is xar volt nálam.

Sima eneos és eneos sustina nálam bevált.

Sok ember használ eneost, sőt, egyre több autószerelő is ezt ajánlja, ezt tölti márkafüggetlen autókba.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#40391) Qru válasza z123456789 (#40389) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A semmitől jobb nyilván de a szűrő fekete maradt? Ha igen akkor mitől fekete? Igen, a portól. Szóval dobd ki és vegyél egy újat. :K
Ez kb, olyan mintha csak megfordítanád az alsógatyád ahelyett hogy tisztát vennél fel. :D

mod:

honda23: Elhiszem, hogy jobb érzésre a fék de ettől még a forráspont meg a nedvességtűrő képessége jóval gyengébb mint a 5.1-é én pusztán erről beszéltem.

A tiéd azért egy jóval kihegyezettebb motor abba kell egy jó olaj. Nekem pl a Jazz-be Castrol megy. Az nem egy ördöglakat abba bőven jó. Nem csattog tőle, szép varrógéphangja van. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#40392) Peter.70 válasza Sátán44 (#40365) üzenetére


Peter.70
őstag

Én 2008-asba 5W40-es mobilt teszel. Évente, kb 7-8 ezer km

(#40393) honda23 válasza Qru (#40391) üzenetére


honda23
aktív tag

Nagyon magas forráspont ( 325 oC ), amely meghaladja a hagyományos szilikon mentes DOT 5.1 / szilikon bázisú DOT 5 (260 oC) és DOT 4 (230oC) értékeit.

A nagyon magas nedves forráspont ( 204 oC ), amely meghaladja a hagyományos szilikon mentes DOT 5.1 ( 180 oC ) és DOT 4 ( 155 oC ) értékeit, még esős időben is hatékony fékezést garantál.

Nem vitának szánom, csak mindenki a dot 4-est régi olajnak titulálja, miközben van egy két komolyabb olaj köztük. Én nem is a sima dot4-ről beszéltem.

Pl az 5.1 ebc-vel használva halálosan xar volt...

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#40394) Qru válasza honda23 (#40393) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó de ez verseny cucc. Polgári használatra tök felesleges. Bár inkább legyen túlméretezve mint alul, abba még nem halt bele senki. :D

Milyen EBC cuccod van? TG?

#nincsbennetarcsi

(#40395) >>>W!nman* válasza >>>W!nman* (#40386) üzenetére


>>>W!nman*
tag

48cm körüli. :)

(#40396) z123456789 válasza Qru (#40391) üzenetére


z123456789
addikt

(#40391) Qru
Patyolat tiszta lett, esküszöm a drága jó istenre testvér! :DDD Most már marad, sőt, szerintem addig hagyom, amíg ki nem fogynak a spray-k amiket adtak hozzá. Utána csere-beréset veszek majd mindig. Illetve legközelebb megnézem még jobban, hogy mennyire lett tiszta. De azt hiszem még csodálkoztam is rajta, hogy böszme mód kiopucolódott.

(#40395) >>>W!nman*
Mondtam én! ;]

(#40397) zolynet válasza Qru (#40394) üzenetére


zolynet
addikt

+1
Arról nem beszélve, hogy nem minden szerelőnél van rbf660 és ha kell egyet légteleníteni és nem szólsz hogy ne sima dot4-et (ami polcon van) akkor lehet kavarodás.
Én úgy megyek hogy van nálam, nálam ez az eshetőség nem merülhet fel. :)

Life is too short to stay stock!

(#40398) z123456789 válasza zolynet (#40397) üzenetére


z123456789
addikt

Akkor most hol is tartunk? Dot 4.1 jó lesz nekem igaz? :D

(#40399) zolynet válasza z123456789 (#40398) üzenetére


zolynet
addikt

Ha rám hallgatsz azt csinálsz amit akarsz. :))

Life is too short to stay stock!

(#40400) Qru válasza z123456789 (#40398) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó csak ne noname legyen. Én ezt venném bele és akkor túl vagy biztosítva: [link]

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.